Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Εγώ παιδιά είμαι στα +6,5kgr βέβαια παίζει ρόλο που έκοψα το κάπνισμα (βοηθάει πολύ στο μεταβολισμό το άτιμο το ρημάδι) αλλά ήμουν κι απο πριν φαγανό το καημένο...αφού για να φανταστείτε ποσότητα φαγητού δεν έχω αλλάξει,όσο απίστευτο κι αν ακούγεται στ'αυτάκια-του γιατρού μου κυρίως!!!-αλλά και όποιου κουβεντιάζω...Το περπάτημα μ'αρέσει πολύ αφού τυχαίνει να πηγαίνω και μόνη μου με τα ακουστικά του κινητού στ'αυτάκια και να τραγουδάω στο δρόμο..ευτυχώς εδω στο Χαιδάρι έχουμε μαζέψει όλα τα τρελλάδικα οπότε δε με παρεξηγεί και κανείς!!! :lol::lol::lol:

Μαγιώ εγω παιδιά θα πάω να πάρω κάνα-δυο μεγαλύτερο νούμερο για να αλλάζω..το βασικό πρόβλημα βασικά είναι το στήθος που μεγαλώνει μη σας πω και μέσα σ'ενα βράδυ!!! :D:D

Elxi μπράβο κούκλα να ηρεμήσεις κιόλας γιατί ήταν και πολύ αγχωτικό όλο αυτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

egv kanena κιλο αν εχωβαλει αλλα δε με παιρνει και πολλα..

ειμαι ηση..80 και κατι...

καλε τι αριθμοι ειναι αυτοι..και τι λεξεις..αγνωστες για μενα..κοιλιακοι.χαχα...

ουτε αυτοι ξερουνε που ειναι θαμμενοι..χαχαχ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα στην όμορφη μαμαδοπαρέα!!

Θα κάνουμε μία συμφωνία αν θέλουμε να μείνουμε φίλες ........ ναι?????

Δεν θα μιλάμε για κιλάαααααα!!! :oops::oops::oops::oops::oops:

Είμαι ήδη +5 και συνεχίζω, οι κοιλιακοί έχουν συσφιχθεί και έχουν γίνει πλέον ένας και αγαπημένος κοιλιακός :o:o:o:o

Κορίτσια έχω αρχίσει και το καταλαβαίνω για τα καλά τον μπομπιράκο μου και τρελαίνομαι!! Ο μπαμπάς του έχει παράπονο γιατί μάλλον δεν τον πετυχαίνει ποτέ ξύπνιο.

Κάποιο κορίτσι έλεγε για αγορές τον Αύγουστο με τις εκπτώσεις αλλά εμένα μου είπαν ότι πρέπει να παραγγείλω την κούνια να έρθει Ιούλιο γιατί τον Αύγουστο είναι κλειστά τα εργοστάσια. Καλά για ρούχα δεν το συζητάω αλλά δυστηχώς τα "χοντρά" μάλλον δεν θα τα γλιτώσω νωρίτερα.

Κορίτσια έχω ερωτευτεί μία κούνια και ψήνω τον αντρούλη μου να πάμε να την δούμε. Για πείτε πώς σας φαίνεται?

http://www.moroudokosmos.com/index.php? ... uct_id=500

Το χρώμα βέβαια λέγαμε να είναι όλο χρώμα ξύλου για να ταιριάζει με την ντουλάπα.

Έχει καμία μανούλα τέτοια κούνια να μας πει καμία γνώμη??

Είμαι τρελή που ψάχνω από τώρα? Μου λένε ότι είναι νωρίς αλλά έχω ξεσηκωθεί.

Α! Και βρήκα και κάτι υπέροχα ρουχαλάκια εδώ

http://www.next.co.uk/boys/newborn-boys

Ο άντρας μου έκρυψε την πιστωτική του, γιατί άραγε?????? :twisted::twisted::twisted::twisted: Αυτό που δεν ξέρει είναι ότι έχω αντίγραφο του λογαριασμού του που γράφει τον αριθμό της κάρτας του χαχαχα. Με βλέπω να χωρίζω πριν γεννήσω :lol::lol::lol::lol:

Δευτερο-τριτο-τεταρτομανούλες να μας πείτε τί χρειαζόμαστε!!

Φιλιά σε όλες!

Υ.Γ. Η Miss Yakinthos χάθηκε πάλι? Γιατί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!!

Αυριο εχουμε αυχενική διαφανεια και εχω χ....ει απο την αγωνία μου αλλά και απο την χαρα μου που θα δουμε πάλι το μωράκι μας!!! Να είναι όλα καλά Παναγίτσα μου!!!

Eleana85 και εγώ παρομοια κουνια εχω δει (Φαντασου που δεν εχω κανει καν την αυχενική ακόμα)

Πάρε το link: http://www.motherbaby.gr/products1.php? ... 6&open2=36

You are not crazy!!!

Καλως ηρθαν και οι νεες μανούλες!!

Αυτά για τώρα! Σε λίγες μέρες πάλι!!!

Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια....

εεεε ειστε τρελες που ψαχνετε απο τωρα!!! :lol:

θα σας κοροιδευει ο κοσμος..!!! :lol:

εγω μαλλον εχω βρει ηδη...αυτο με ροζ τοιχους και φουξ νεραιδες κορωνες και ραβδια... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ ευτυχώς κούνια-ριλάξ-καλαθούνα-πορτ μπεμπε-καθισματάκι έχω!!!Ρούχα-κουβερτούλες-σεντονάκια (και για τα δυο φύλα) έχω!!!!Να είναι καλά τα μεγάλα σόγια κι η κουμπάρα μου!!!Οπότε όταν πάει η πεθερά μου κάτω στην γκαρσονιέρα και φέρουμε κι εμείς τα πράγματά μας θ'αρχίσω να μζεύω απο γύρω-γύρω κι όλα αυτά τα μωρουδιακά να δω τι μου λείπει έτσι ώστε όποιος κοντινός φίλος και συγγενής ρωτά να μου φέρει κάτι που θα χρειάζομαι να μη μαζεύω κι ένα σωρό απο ίδια (που θα μαζέψω αλλά ότι γλυτώσω..)Προς το παρόν ζαχαρώνω ένα ring sling και σίγουρα θα χρειαστώ καρότσι.

Το μικρούλι μας κάνει πια αισθητή την παρουσία του και δια της αφής,σας το είπα;;;;;Ένα μικρο καρουμπαλάκι που σκάει συνήθως απο δεξιά και κάθεται εκεί για λίγη ωρίτσα μέχρι να φέρει πάλι τούμπα στη μήτρα της μαμάς!!!!!Ο μπαμπάς έβαλε το χέρι του και μας κατάλαβε μια φορά αλλά το τράβηξε γρήγορα φοβούμενος οτι ενοχλεί!!! :lol::lol: .....το συναίσθημα απίστευτο....όσα παιδιά και να κάνεις νομίζω στο πρώτο τα χαίρεσαι όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραιες οι κουνιες αλλα στα ματια μου..του ματσ..ειμαι πολυ του απλου..

και του χρησιμου και μονο..

οχι απαραιτητα τσιγγουνα αλλα του πρακτικου..δλδ εγω πηρα μονο 1 κρεββατι..ουτε αλλαξιερα ουτ τιποτα..

αππα πραγματικα ειναι ολα πολυ ομρφα..ελεανα..μη τρελαινεσαι για τα κιλα..και γω σου λεω πολλα ειμαι..

δεν υπαρχει θεμα..

αλλα πραγματικα εχεις προβλημα;;

γιυοβαρλακια σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σας διαβασα και χαρηκα πολυ!!Εγω δεν ειμαι εγκυος ακομα αλλα ελπιζω μεχρι το τελος του 2012 να ειμαι,ξερω'γω με τη βοηθεια του Θεου!!!!Ελπιζω να μη σας πειραζει που σας "παρακολουθω"...θελω να ευχηθω σε ολες ενα καλο υπολοιπο εγκυμοσυνης και με το καλο να αγκαλιασετε τα αστερακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!! Βλέπω όλες μας έχουμε αρχίσει απο τώρα να ψάχνουμε τα πάντα σχετικά με τα μωράκια μας. Εγώ δεν έχω καταλήξει κάπου ακόμη και προβλέπω τόσο αναποφάσιστη που είμαι να τρέχω τις τελευταίες μέρες.

Tonia P-M μην αγχώνεσαι και να είσαι σίγουρη πως γρήγορα θα μας ανακοινώσεις κι εσύ τα ευχάριστα νέα σου! Μην αγχώνεσαι όμως γιατί θα τρελαθείς! Και γιατί στο λέω? Είμαι 32 ετών. Με τον άνδρα μου είμαστε μαζί 17 χρόνια. Απο παντού ακούγαμε: άντε ακόμα? τί κάθεστε? μήπως υπάρχει πρόβλημα? είσαι μεγάλη πια! - και τα περισσότερα φυσικά ήταν λόγια της πεθεράς μου! - εμείς προσέχαμε πάντα πάρα πολύ, ποτέ δεν κάναμε κάτι ελεύθερα γιατί λέγαμε πάντα οτι δεν ήρθε η ώρα ακόμη (λόγω των οικονομικών μας). Λοιπόν παρόλο που όπως σου είπα προσέχαμε πάντα, όλα τα λόγια που άκουγα με είχαν φτάσει σε σημείο να πάω κρυφά απο τον άντρα μου να κάνω εξετάσεις να δω αν πράγματι δεν μπορώ να κάνω παιδί. Όταν πήγα στο γιατρό και του είπα οτι δεν έχουμε προσπαθήσει ακόμη και οτι μου είχαν μπεί τέτοιες ιδέες, γέλασε μαζί μου και μου είπε να ξαναπάω αφού περάσει ένας χρόνος προσπαθειών. Είχα φτάσει σε σημείο και όταν αδειαθετούσα έβαζα τα κλάμματα η χαζή. Ένα βράδυ λοιπόν του Φλεβάρη μας έσπασε το προφυλακτικό! Ο άντρας μου το χάρηκε, εγώ λέω μπα! δεν θα είμαι τυχερή έτσι απλά! Και αυτό ήταν. Έχω ένα υγιέστατο παίδαρο μέσα μου!!!! Και τελικά απο ότι φαίνεται αποφάσησε μόνος του να μας κάνει την εμφάνισή του γιατί εμείς απλά δεν το παίρναμε απόφαση.

Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εlxi μου και εγω 32 ειμαι και εχω 1 χρονο παντρεμενη...Και εμας ετσι,οπου παμε μας λενε το αντε ακομα!!!Μεχρι στιγμης δεν εχουμε ξεκινησει προσπαθειες αλλα τις επομενες μερες ελπιζω πως θα βαλουμε μπρος και εμεις..!!!Θα δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εlxi μου και εγω 32 ειμαι και εχω 1 χρονο παντρεμενη...Και εμας ετσι,οπου παμε μας λενε το αντε ακομα!!!Μεχρι στιγμης δεν εχουμε ξεκινησει προσπαθειες αλλα τις επομενες μερες ελπιζω πως θα βαλουμε μπρος και εμεις..!!!Θα δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ κορίτσια πολύ χαίρομαι που δεν είμαι η μόνη τρελή της παρέας.

Τα πραγματάκια του μικρού τα ονειρευόμουν από την πρώτη μέρα που έμαθα ότι είμαι έγγυος. Μετά μου λέγανε κάτσε να δεις το φύλο. Μετά περίμενε να κάνεις β επιπέδου να πάνε όλα καλά και μετά. Τώρα τί θα μου πουν?? Να τους δείξω την καμπύλη ζαχάρου?? :lol::lol::lol::lol:

Fotonio ωραίο και αυτό το κρεβατάκι, σίγουρα θα πάω να το δω και αυτό. Αν και από ότι είδα είναι πιο μικρό το κρεβατάκι του και μετά δε γίνεται και γραφείο. Δίνουν και ένα μαξιλάρι θηλασμού δώρο χωρίς υποχρέωση αγοράς, το είδατε?

Αλήθεια τί γνώμη έχετε για το μαξιλάρι θηλασμού? Θα το χρειαστούμε?

Ιωάννα πανέμορφο είναι και αυτό που δείχνεις!! Δεν τολμάω να ρωτήσω τιμή για το σετ :oops::oops:

Τόνια σου εύχομαι με το καλό να μείνεις έγγυος. Όπως και η Elxi έτσι και εγώ 10 χρόνια με τον άντρα μου είχε βουήξει ο τόπος (η πεθερά μου για την ακρίβεια), ότι είμαι "στέρφα" :lol::lol::lol: . 5 χρόνια συζούμε με τον άντρα μου και από τον πρώτο χρόνο ακούω ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά. Και το πιο κουφό?? Όταν έμεινα έγγυος (elxi και εμείς "σπασμένο προφυλακτικό" θα τον ονομάσουμε τον μπέμπη :roll: ) η αγαπημένη πεθερούλα είπε ότι έμεινα επίτηδες έγγυος για να τυλίξω τον γιο της :o:o:o . Αχ αν αρχίσω να σας λέω την ιστορία της ζωής μου θα πάρει μέρες.

Αχ σας ζάλισα μεσημεριάτικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαιι :D

μαζεψα την κουζινα, γιατι μετα το φαγητο ημουν πολυ κουρασμενη και εκατσα!

Ωχ εχουμε αρκετες πεθεροπληκτες εε?! κοριτσια καλα κανατε απο το ενα αυτι αν σας μπαινει απο το αλλο να σας βγαινει!

Εγω δωξα το Θεο απο πεθερα καλα ειμαι, οσο για την κουνιαδα ας μην μιλησω καλυτερα ( :twisted: )

Πολυ ωραια ολα τα κρεβατακια που βαλατεεε, μετα την β'επιπεδου ξεχυθειτε στα μαγαζια :D

Γλυκεια μου Τονια ευχομαι να μην σας παιδεψει το σπορακι και να ερθει γρηγοραα!! φυσικα και δεν μας πειραζει να μας παρακολουθεις! θα χαρουμε πολυ πολυ να μαθαινουμε νεα σου ! :D:D:D

Εμενα τα νεα μου ελαχιστα, αλλα με εβαλαν στην μπριζα, γενικα ο μεγαλος μου ο γιος ο Νικητας ειναι αρκετα ζηλιαρης, δηλαδη ηταν και προσπαθησαμε να τον βοηθησουμε και καναμε αρκετα πραγματακια! αλλα τωρα δεν θελει να μου μιλαει, ουτε να του βαλω φαϊ, ουτε να ασχολουμε μαζι του τιποτα! αρχισε να μου πεταει παιχνιδιααα. που ο νικητας δεν ηταν ποτε παιδακι που θα αντιδρουσε ετσι! ρε γαμωτο εχω στεναχωρηθει πολυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marie Sarantopoulou φάση είναι και θα περάσει φαντάζομαι. Το μωρό ζηλεύει??? Είναι και 3 εσένα. Χαμός θα γίνεται φαντάζομαι!!! Δεν ξέρω για τέσσερα παιδάκια :roll::roll: αλλά σίγουρα θα ήθελα 2 και μάλιστα κοντά κοντά το ένα στο άλλο.

Ακόμα δεν κάναμε το πρώτο, το δεύτερο σκέφτομαι :lol::lol::lol: αλλά τώρα που πήρα φόρα, πολύτεκνη θα γίνω για να μπω στο μάτι της πεθεράς :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Σας διαβαζω ολες και χαιρομαι που τα πραγματα πανε καλα για ολες σας. Μερικες εχετε ακουσει τα μωρακια σας, οι περισσοτερες ξερετε και το φυλο, καποιες ψαχνετε για κουν ιες και ρουχαλακια. Λοιπον για κουνιες εχω κοιταξει κι εγω, και βλεφαριαζω αυτες που παραθεσατε. Μ'αρεσει αυτη που γινεται κρεβατι και γραφειο μετα, εχει ολα τα απαραιτητα και για το μωρο αλλα και για το παιδικο δωματιο.

Ηθελα να σας πω οτι βγηκαν τα αποτελεσματα αυχενικης PappA και ειναι τα εξης:

Τρισωμια 21: 1/2342, Τρισ. 18 1/27637 τρισ. 13 1/65069

PappA: 3,9 i.u= 1,136 mom

BCCH: 14,1 i u= 0,414 mom

Ειμαι 40 χρ. παρα 2 μηνες. Ο γιατρος που μου εκανε την αυχενικη ειπε οτι τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλα, αλλα υπαρχουν ελαφριες μορφες Down που δεν ανιχνευονται με τις εξετασεις που εκανα, και στην ηλικια μου πρεπει να αποκλεισω ολες τις πιθανοτητες.

Η γιατρος που με παρακολουθει ειπε οτι δεν συντρεχει ιατρικος λογος για αμνιο αλλα ειναι δικη μου αποφαση!

Τη βοηθεια σας, πραγματικα δεν ξερω τι θελω. Μαλλον ξερω, ΔΕΝ θελω να την κανω, αλλα ειναι σωστο; Κι αν αποβαλλω; Ο γιατρος που θα μου την κανει ειναι κορυφαιος και ειναι πολυ σιγουρος για τον εαυτο του, οτι τιποτα δεν θα παει στραβα!!! Με χαρα θα διαβασω τη γνωμη σας!!

Marie ωραια κοιλιτσα, εγω τιποτα, κανεις δεν καταλαβαινει οτι ειμαι εγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marie έχουμε την ίδια κοιλίτσα!!! Μήπως έχω μικρή κοιλιά??? Γιατί από ότι είδα είσα σε λιγότερες εβδομάδες???

Vasiliki δεν ξέρω τί θα έκανα στη θέση σου αλλά δεν βλέπω γιατί να μην κάνεις αμνιο?? Θεωρείται πλέον πολύ ασφαλείς εξέταση. Αν πάλι δεν θέλεις τότε μην την κάνεις. Εξάλου τα αποτελέσματά σου είναι πολύ καλά. Δεν σε βοήθησα και πολύ ε?? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκια μου σ'ευχαριστω που μου απαντησες, καταλαβαινω οτι κανεις δεν μπορει να με συμβουλευσει στην ουσια, μονο η καρδια μου ή/ και η λογικη μου! Με το καλο το μπεμπακι σου! Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!!Και μέλλουσες μανούλες!!!!!

Τόνια μην αγχώνεσαι για το παιδί...κι εγω 32 είμαι και το μωράκι μας ήρθε εν μέσω θανάτων...πρώτα του μπαμπά μου (ήμουν 6 εβδ.) κι ύστερα του πεθερού μου (ήμουν 11 εβδ.)...Στο εύχομαι να έρθει γρήγορα το μυστικό είναι να μην το σκέφτεσαι και πολύ!

Ελεάννα κι εγω που τα έχω όλα ζηλεύω εσας που θα τ'αγοράσετε...γιατί εγω ναι μεν γλύτωσα απο ένα τεράστιο έξοδο αλλά δεν θα έχω τίποτα καινούργιο για το μωράκι μου...θα αγοράσω βέβαια κι ειδικά σκέφτομαι τα πρώτα να τα κρατήσω κιόλας ενθύμιο μαζί με τα βαφτιστικά του και άλλα για να τα έχουμε ως γλυκές αναμνήσεις!!Όσο για την πεθερά...εγω ευτυχώς πρόβλημα δεν έχω..αλλά κάποια στιγμή της είχα πετάξει οτι ο γιος της πυροβολεί ακάλυπτος για να μην έχω μετά ν'ακούω οτι η π........... η κρητικιά τον τύλιξε....!!!!

Μαρία ο μικρός σου μάλλον περνάει τη φάση του..ποιός ξέρει;Την κοιλίτσα σου πάντως την βλέπω μια χαρά...η δικιά μου όπου νά 'ναι θα σκάσει!!!!Αφού λέω αν είναι έτσι στις 20 εβδ. μέχρι τις 40 πως θα είναι;;;;;;θα με κυλάνε στο τέλος;;;;;;Δε θα μπορώ να περπατάω;;;;;

Βασιλική οι τιμές που δίνεις είναι αρκετά καλές...κι εφόσον συμφωνεί κι η γιατρός σου νομίζω οτι δεν χρειάζεται να κάνεις άμνιο....απλά τελικά θα την κάνεις γιατι θα σε φάει το άγχος σου νομίζω μέχρι να γεννήσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Το μαγιό που σας έλεγα, αυτό που το τοπ είναι φανελάκι, ύφασμα λύκρα-μαγιό και το κάτω κανονικό μπικίνι είναι από τα mothercare. Έχει κάποιο ύφασμα από μέσα για στήριξη του στήθους αλλά μη φανταστείτε τίποτα τρομερό

Anjie ΠΗΤ έχω 8/11, σκορπιός θα μας βγει το μπεμπάκι.

Πήρα 6 κιλά και μόλις έκλεισα τους 4 μήνες……….

Elxi μου φαίνεται μόνο εγώ δεν έχω βγει στην αγορά να ρίξω καμμιά ματιά ακόμα.Μόνο κάτι σεντονάκια που μου πήρε η αδερφή μου, κατά τα άλλα θα μου πέσουν όλα μαζί και να δούμε τι θα προλαβαίνω, αν και είμαι του στυλ της Σωσώς, του πρακτικού θα έλεγα. Αλλά σκέφομαι να ακολουθήσω τη συμβουλή της Marias Saradopoulou και να αρχίσω σιγά σιγά μετά την β επιπέδου να ξεμυτίζω στα μαγαζιά. Ούτε εμείς το αποφασίζαμε με το μωρό και ας είμαστε δέκα χρόνια μαζί, τελικά σαν να αποφάσισε αυτό το χρυσό μου….

Eleana85 θα το τσεκάρω αυτό που λες για τα εργοστάσια που κλείνουν τον Αύγουστο, μου φαίνεται περίεργο….Ωραία φαίνεται η πολυμορφική κούνια και κυρίως πρακτική!

Ειρήνη1 πρέπει να είναι μαγική η αίσθηση να κουνιέται μέσα σου το μωρό. Έχω κλείσει τις 17 εβδομάδες, μόλις δηλαδή, και με ρωτάνε όλοι ακόμα δεν το «άκουσες»,ακόμα…….ανυπομονώ πάντως.

Fotonio πολύ καλή επιλογή το κρεβατάκι και έξυπνη για μελλοντικές χρήσεις. Μόνο που σκέφτομαι μήπως είναι μικρός ο χώρος της αλλαξιέρας. Πάντως αν τελικά την αγοράσεις να μας πεις εντυπώσεις.

Καμμία από σας δεν είχε καμία παρενέργεια από το ασβέστιο? Ρωτάω μήπως έχετε βρει καμμιά άκρη με αυτό το θέμα. Είχα ξαναρωτήσει αλλά μάλλον μόνο εγώ είμαι η τυχερή…..της παρέας. ¨οποτε το πίνω τοκεφάλι μου πάει να σπάσει. Το έψαξα στο ίντερνετ στα ελληνικά δεν είχε τίποτα, μόνο στα αγγλικά βρήκα και άλλους συμπάσχοντες....calcium causes headaches..…

Πολλά φιλιά στις εγκυούλες!

Άντε να φτιάξει ο καιρός να πιούμε και κάνα καφεδάκι ή χυμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοιλιτσες φουσκωμενες και μη ελπιζω να στε καλααααααααααααααααααααααααααα πω πω γραφεται πολλα κα προσπαθω να τα διαβαζω και να τα σχολιαζωωωωωωωωωω για να μην αφησω καμοια παραπονεμενη

σωσω μου καταλαβαινω τι λες δεν αναλαμβανουν ολοι να κανουν μετα απο καισαρικη φυσιολογικο τοκετο τι να πω μπορει να εχει και τα ρισκα του δεν ξερω οσο για πητ μου εχουν δωσει μεχρι 30 αυγουστου αλλα λογω καισαρικης 15-20 θα εχω γεννησει χι χι χι χι χι

γεια σου kellie μου και με το καλο να ερθει το μωρακι σου θα το δεις σιγουρα στην β επιπεδου

γεια σου elxi και με το καλο να ερθει και το δικο σου μωρακι αγορακι ε?ολο και πληθαινετε τον νοεμβριοοοοοοοοο οσο για τα καφε υγρακια καταλαβαινω τον πανικο σου και γω σε καποια φασγ στις αρχες ειχα και εμεινα ξαπλα ολα καλα θα πανε να μην κουραζεσαι η αρχη θελει προσοχηηηηηηηη πολυ

δεν ξερω γιατι σου εδωσε σιδιρο ενω εχεις αρκετοοοοοοοοοοοοοο θα πρεπει να την ρωτησεις και να της πεις τι ακριβως αισθανεσαι εγω σκεψου λογω πια και 3ης εγκυμοσυνης ηξερα οτι θα τα επαιρνα και πριν τα απο τελεσματα των εξετασεων γιατι εχω κατω απο τα φυσιολογικα επιπεδα αιματοκριτη και η μπεμπα τραβαει συνεχεια και οι 2 σας εχετε λογικα θεικα κορμακια αρα μην σας ακουω απο τωρα για τα κιλακιααα

ειρηνακι φτανεις και συ στον 3ο μηνα αντε με το καλο ολο και πιο κοντα στο να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου μαλακα με την γυμναστικη

niki margo χαιρομαι παρα πολυ που εισαι πολυ καλυτερα και σου περασαν τα διαφορα ενοχλητικα που ειχες εμενα αργησαν πολυ να περασουν οτι δεν ειχα στις αλλες 2 τα ειχα ολα μαζεμενααααααααα και μενα παντως το ασβεστιο με πειραζει και να σας πω την μαυρη μου αληθεια δεν το παιρνω καθε μερα τωρα

ιωαννα μου ειδες χαζομπαμπας απο τωρα φαντασου να ερθει η κορη θα αλλαζεις παμπερς και στους 2 χα

σωσω μου και γω αυτο λεω τι αριθμοι ειναι αυτοι για τους οποιους μιλανε η kellie και η elxi .................

φοτονιο μου με το καλο αυριο στην αυχενικη να πανε ολα καλα και να δεις το μωρακι σου

ιωαννα μου πολυ ωραιο δωματιο αλλα δεν ειναι ακριβο?

τονια P-M πολυ χαιρομαστε που μπηκες και συ στην παρεα μας και μακαρι και συ μεσα στο 2012 να κρατησεις ενα θετικο τεστακι που θα συμαινει τον ερχομο ενος νεου μελους για την οικογενεια σου

και να σου ερθει οσο ευκολα ηρθαν και τα 3 σε μενα δεν το σκεφτηκα καθολου-να μην πω και ψεμματα ηθελα παιδακια και αφου βρηκα τον αντρα μου γιατι να περιμενω στον γαμο μου εγκυος 5 μηνων ημουν ηδη χα χα χα χα λλιγο τις γονιμες μερουλες κοιταζα και τσουπ να ο πρωτος και 2 χρονακια μετα να και ο δευτερος τωρα για την τριτη δεν την υπολογισα αλλα παντα ελευθερα καναμε με τον αντρα μου και τσουπ ερχεται και η μπουμπου

οσο για τις αγορες εγω απο την αρχη που ημουν εγκυος ηθελα πραγματα αλλα οπως καταλαβαινεται τα περισοτερα τα εχω ηδη απο τα 2 μου παιδακια ρουχα θα της παρω και παπουτσακια και διαφορα κοριτσιστικα αξεσουαρ να γεμισει ο κοσμος κοριτσιστικα χι χι χι χι και απλα ειπα οτι κρατιεμαι για τις εκπτωσεις γιατι και κουνια εχουμε και απο ολααααααααααααααααααααααααααααα αρα δεν αγχωνομαι τοσο οσο αλλες μανουλες που ειναι το πρωτο τους και απο την αλλη ολο και κατι θα μας φερουν

στον πρωτο μου γιο ολα καινουργια τα χα παρει και πολλα λεφτακια ευτυχως κρατανε μια χαρακαι ετσι απλα θα αλλαξω και θα παρω σεντονακια και ροζ και κουβερτουλες θα μπω ελπιζω αυριο φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω πολύ σύντομα να επαναφέρω ένα θέμα, αυτό με τις ραγάδες. Ας μην το αναλύσουμε και πολύ βέβαια γιατί δεν είναι ευχάριστο.............απλά ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει αυτό που μου είπαν ότι όταν έχεις φαγούρα αυτό είναι σημάδι ότι θα κάνεις ραγάδες :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω πολύ σύντομα να επαναφέρω ένα θέμα, αυτό με τις ραγάδες. Ας μην το αναλύσουμε και πολύ βέβαια γιατί δεν είναι ευχάριστο.............απλά ήθελα να ρωτήσω αν ισχύει αυτό που μου είπαν ότι όταν έχεις φαγούρα αυτό είναι σημάδι ότι θα κάνεις ραγάδες :roll:

Δεν ξερω αν ειναι απολυτο, αλλα εγω ειχα φαγουρα σε 2 σημεια στην κοιλιτσα μου και κοιταζοντας πιο προσεκτικα ειδα κοκκινες γραμμουλες, δεν ηταν απ'το ξυσιμο. Αγορασα λοιπον αμεσως κρεμουλα και θα βαζω 2 φορες την ημερα, κι ο Θεος βοηθος! Απο τις αυξομειωσεις βαρους δεν εχω κανει ραγαδες, να δω τι θα γινει στην εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! πώς ειμαστε σημερα???ελπιζω ολες τελεια!! :D Ευχαριστω πολυ rapanaki !!

Εγω το θεμα ραγαδες δεν το σκεφτηκα....αλλα που ειπαν για μια κρεμουλα της Mustela γι'αυτον τον σκοπο..μαλλον θα παω να την παρω για να ειμαι σιγουρη,αν και δεν ξερω κατα ποσο μπορουμε να τισ αποφυγουμε τελειως.Οτι και να γινει .εεε τι να κανουμε ολοκληρες κοριτσαρες και αντρακλες θα κανουμε!! :D Ρε κοριτσια εδω που ζω εγω φετος χαμος με κοριτσομανες!!!ολα κοριτσια!!ειμαστε 7 κοπελες εγκυες και οι 6 στις 7 εχει κοριτσι!!στατιστικως και μονο καποια θα κανει και κανα γαμπρο!!!!!! αχαχαχαχα!

Σας φιλω ολες!!

χχχχχχχχχχχχχ Κ :-h%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Η αδερφή μου παιδιά έβαζε απο την αρχή βαζελίνη..ε,τις ραγάδες τις έκανε μέσα σε μια νύχτα!!Οπότε αν είναι να το 'χει η κούτρα σου θα τις κατεβάσεις τις ψείρες!!!!!Εντάξει προληπτικά να βάζουμε τις κρεμούλες μας αλλά αμα είναι να κάνεις θα κάνεις...Εγώ ας πούμε ενυδατική έβαζα παντου μετά το μπάνιο εδω και χρόνια απλώς τώρα προτιμώ στην κοιλιά να βάζω τη δική της την κρεμούλα!!Μην αγχώνεστε!!!Μετά τη γέννα όλες θα ξαναγίνουμε Σκλεναρίκοβες!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...