Μετάβαση σε περιεχόμενο

ερχοντε τα φθινοπωρινοχειμωνιατικα μωρακια 2012!!!!!!


Recommended Posts

καλησπερα πανεμορφες μανουλες και μελλουσες μανουλες χρονια πολλα εστω και με καθηστερησηηηη

υακινθακι δεν εμφανιζεσαι και ανυσηχουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε τι κανεις?πως εισαι?τω μωρο πως ειναι ?

ιωαννα μου ελεος τελικα οντως παντα στο περοβαλλον του αντρουλη μας καποιος θα υπαρχει που μας καθεται λιγο παραπανω στο λαιμοοοοοοοοοο

κοριτσια τι να πω ολα τα ζευγαρια εχουν θεματα και κυριως οταν ερχεται το πρωτο παιδακι που εχουν συνηθησει αλλιως να ειναι μονοι τους να βγαινουν να εχουν γενικα κοινωνικη ζωη και μετα ολα αλλαζουν

ευτυχως με τον αντρα μου ολα ειναι μια χαρα τα παιδια τα υπεραγαπαει και σε καθε εγκυμοσυνη με προσεχει σαν τα ματια ου ο γλυκος μου νευρακια εχω εγω κυριως με την ζεστη και καμια φορα που δεν με βοηθαει πολυ στις δουλειες αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ δεν μπορουμε και να τα εχουμε ολα πρεπει ομως να δωσουμε τοπο στην οργηηηηηη αλλιως οικογενεια δεν στεριωνει λιγο υποχωρουμε εμεις λιγο εκεινοι και στην μεση τα βρισκουμε σπουργο μου και γω μπανακια δεν με βλεπω φετος να κανω ο γιατρος μου δεν θελει να κολλησω τιποτα στους τελευταιους μηνες και να εχουμε θεματα να χαιρεσαι και τον αντρουλη σου ααααααααααααααααααααααααααααααααααααα ναι και γω να χαιρομαι τον μικρο μου γιο το δευτερο ονοματακι του ειναι αριστοτελης χρονια πολλα ζουζουνακο μου να σε χαιρομαστεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 877
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το σαββατο που περασε κουραστηκα λιγο παραπανω με δουλειες στο σπιτι και ειχα συσπασεις ολο το βραδυ! κατατρομαξα!

πως ειναι οι συσπασεις..εγω ενιωσα κατι τραβηγματα στη μητρα προς τα μεσα προχθες...δεν εδωσα σημασια ομως...διαβασα σε site οτι συμβαινει γιατι μεγαλωνει η μητρα..να ρωτησω τη γιατρο μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα ραπανακι!να τον χαιρεσαι τον μικρουλη σου!!!!!

οσον αφορα τις συσπασεις εχω αισθανθει την κοιλια μου να πετρωνει,να γινεται σκληρη σαν πετρα σαν να εχω ενα εξογκωμα μεσα αλλα οχι ολοκληρη παντα,μπορει να ειναι η μια πλευρα ή η μιση. κραταει λιγα δευτερολεπτα και μετα περναει,γινεται παλι μαλακη.συνηθως δεν ποναει,αλλα νιωθω μια πιεση.το σαββατο ομως ειχα και πονακια και αυτο με ανησυχησε περισσοτερο.το καταλαβαινω οταν ειμαι ανασκελα στο κρεβατι και χαλαρωνω.διαβασα πως απο τον 5ο και μετα οι μητρα κανει τετοιες συσπασεις γιατι προετοιμαζεται για τη γεννα αλλα δεν πρεπει να συμβαινει πολλες φορες μεσα σε μια μερα (καπου 5-6 ειναι φυσιολογικο).αν ειναι παραπανω και εχουν συγκεκριμενη συχνοτητα πρεπει να ανησυχεις.αυτα μου ειπαν.ξερω και γω!οι παλιοτερες ας μας διαφωτισουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σπουργο μου δεν εχω ιδεα απο συσπασεις....στην 1η εγκυμοσυνη ως τις 38 εβδομαδες που γεννησα δεν ενοιωσα ουτε μια δεν ξερω καν πως ειναι :D

να μην κουραζεσε πολυ λιγες εβδομαδες ακομη εμειναν κ μετα μην στεναχωριεσε θα τρεχεις κ δεν θα φτανεις :lol::lol::lol:

για αυτο λοιπον ξεκουραση ξεκουραση και ξεκουραση!!!!!!

εχεις δικιο ραπανακι ετσι πρεπει να λειτουργουμε κανονικα αλλα....δυσκολο!!!!!

κ αν ειμαστε κ εκρηκτικη χαρακτηρες κλαφτα χαραλαμπε :lol::lol::lol:

τι κανετε οι υπολοιπες???

σκυλοβαριεμε βρεχει κ το μονο που θελω ειναι να κοιμηθω αλλα το ταρζανακι μου εχει πιει red bull εχει φτερααααα :lol::lol::lol::lol:

η κοιλια μου μεγαλωσε πολυ κ οταν σκυβω για να την βαλω στο κρεββατακι της χτυπαω κ ακομη δεν εχω καταφερει να την μαθω να κοιματε μονη χωρις κουνημα....στην μπεμπα ομως δεν την ξανα παταω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Χτες επισκεφτήκαμε την παιδοκαρδιολόγο...όλα καλά μας είπε!Οι τρυπούλες πού εβλεπε η εμβρυόλογος αρχικά,η παιδοκαρδιολόγος μου είπε είτε οτι έκλεισαν είτε οτι είναι πολύ μικρές και δεν τις αντιλαμβάνεται το μηχάνημα οπότε και ενδέχεται μετά τη γέννα να τις αντιλαμβάνεται ως φύσημα κατά την ακρόαση ο παιδίατρος..οπότε όλα οκ!! :P:P

Miss Yakinthos πού είσαι;;με έχεις αγχώσει..φοβάμαι οτι κάτι έχει συμβεί σε σένα και το μωρό και δεν μας λες για να μη μας στεναχωρήσεις...ελπίζω να διαβάζεις τα νέα μας...ο,τι κι αν εχει γίνει εμείς είμαστε εδω έστω και με μια κουβέντα παρήγορη,για σένα..σε παρακαλώ ενημερωσέ μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες ειρηνακι μου ολα καλα τελικα μπραβο χαρηκα!!!!!!

για το υακινθακι μας ειμαι σιγουρη οτι ειναι καλα το κοριτσακι μας απλα θελει λιγο χρονο!!!!

αντε ζουζου σε περιμενουμε ξανα με τις τρελες απογειωσεις κ προσγειωσεις σου να μας τρελενεις!!!!!

ευχομε να τα βρητε τελικα με τον αντρα σου κ να γινει ξανα ο παλιος καλος εαυτος του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!

Πού χαθήκατε;;Δρόσισε ο καιρός..να μας θυμίσει οτι είναι Μάιος,άνοιξη κι οχι ντάλα Ιούνης!!να μην παρασυρόμαστε κιολας και ξεμυαλιζόμαστε με παραλίες...κουβαδάκια...ξαπλώστρες...και τον ήχο της θάλασσας.... :-p:-p:-p:-p

Η ανυπόμονη εγω...κάθε μέρα περιμένω να καταλάβω χέρι,πόδι,κω...ράκι του παιδιού....ε,μα δεν παίζομαι πια...΄παλιές πότε θα τα αντιλιφθούμε αυτά;;Έχουμε δρόμο ακόμα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ανυπόμονη εγω...κάθε μέρα περιμένω να καταλάβω χέρι,πόδι,κω...ράκι του παιδιού....ε,μα δεν παίζομαι πια...΄παλιές πότε θα τα αντιλιφθούμε αυτά;;Έχουμε δρόμο ακόμα;;;

καλημερα σας κυριες μου...

αμαν βρε ειρηνη...τιποτα δεν καταλαβαινεις.... :lol:

προσπαθω και εγω να αφουγκραστω αλλα τιποτα...ησυχια...!!!ε καλα σε μενα ειναι νωρις ακομα αλλα που ξερεις καμια φορα...και τι δηλαδη?να κουνηθει και εγω να ειμαι στον κοσμο μου...??δεν λεει...κριμα και αμαρτια...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα εγγυούλες μου! εύχομαι να είστε όλες καλά!!

Ας μπώ λοιπόν και εγώ στην όμορφη παρέα σας, είμαι η Δήμητρα απο Θεσσαλονίκη και βιώνω την πρώτη μου εγκυμοσύνη (ΠΗΤ 11/11/12), αν και πέρα απο τις βραδυνές συχνές εξορμήσεις στο wc δεν έχω να θυμάμαι τίποτα άλλο απο το πρώτο τρίμηνο μέχρι και τώρα, σε σημείο που ξεχνώ ότι είμαι έγκυος!!!

Πρέπει να καταθέσω και αυτό!! ρε κορίτσια τι απίστευτη φροντίδα και τρυφερότητα δέχομαι απο τον καλό μου, μου βάζει να δώ DVD και αυτός πλένει τα πιάτα, κάτι που έκανε πολύ σπάνια πρίν!!! εντάξει το απολαμβάνω χωρίς τύψεις!!! αλλά μήπως είναι παροδικό??? :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dnd καλώς ήρθες!!ναι παροδικό είναι οπότε απολαυσέ το όσο κρατήσει!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα..ούτε καν βραδυνές εξορμήσεις στο wc...και αν δεν ήταν οι ενοχλήσεις της μέσης κι έκανα παραπάνω δουλειές χαμπάρι δε θα έπαιρνα οτι εγκυμονώ εκτός απο την κοιλιά που φάνηκε απο την αρχή και το στήθος που είναι πια σαν τα κανόνια του Ναβαρόνε (θρυλική ταινία!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: )

Ιωάννα εγω ακριβώς στις ημέρες σου το πρωτο-αντιλήφθηκα....σαν μπουρμπουλήθρες..αφού δεν ήμουν σίγουρη και νόμιζα οτι ήταν το έντερο κι όταν πια το ξανάκουσα και κατάλαβα τη διαφορά εκεί καθόμουν σαν :shock: ....θα αντιληφθεις την διαφορά μεταξύ των εντέρων και του μωρού μόνη σου,νομίζω κανείς δεν μπορεί να στο δώσει ακριβώς να το καταλάβεις..αλλά είναι σαν όνειρο..αλήθεια..όταν πια καταλαβεις τί είναι αυτό που ακούς θα περιμένεις για ώρες και μέρες μέχρι να το ξανακούσεις!!

Τα άλλα κορίτσια της παρέας;;;όλα καλά;;Miss Yakinthos ΠΟΎ ΕΊΣΑΙ;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dnd welcome!!!

Ούτε εγω έχω συμπτωματα, μονο εξορμησεις στο wc και πολύ ύπνο που τις 2 τελευταιες μερες έχει εξελιχθει σε φοβερη ενεργεια!!! Μάλλον φόρτισα μπαταρίες για τα καλά με τοσο ύπνο που έχω ρίξει!!

Όσο για την φροντιδα που μας δείχνουν οι καλοί μας..... πιστεύω ότι ειναι παροδικοτατη και μακαρι να κρατησει τουλάχιστον μέχρι το τέλος της εγκυμοσυνης μας!! Μέχρι τότε θα την απολαύσουμε!!

Φιλιά πολλλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα!

Είχα ξαναγράψει στο ποστάκι αυτό στην αρχή του, η αλήθεια όμως είναι ότι δεν προλαβαίνω να μπαίνω συχνά και με τόσα νέα έχω χάσει τη μπάλα! Για να συστηθώ εκ νέου λοιπόν... είμαι στην 16η εβδομάδα, πρώτη εγκυμοσύνη και περιμένω να έρθει η στιγμή που θα αγκαλιάσω το αγοράκι μου! Όταν είχα πρωτογράψει είχα δώσει ΠΗΤ 7/11 η οποία όμως άλλαξε σε 31/10.

Θα προσπαθώ να διαβάζω νέα σας, σιγά σιγά να σας μάθω και να μπορώ να παρακολουθώ καλύτερα τις εξελίξεις!

Το μόνο που για την ώρα συγκράτησα είναι η ιστορία της Miss_Yakinthos. Ελπίζω να έχουν εξομαλυνθεί τα πράγματα και να έχει ηρεμίσει ο αντρούλης της.

Εύχομαι σε όλες να έχουμε μια πολύ καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια μας γερά και δυνατά! :ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως απο τον σύζυγο δεν απολαμβάνω τίποτα!!!Εκτός απο το σεξ :oops::oops::oops::mrgreen::mrgreen::mrgreen: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για όλα τ'αλλα έχει αναλάβει η πεθερά μου-μένουμε όλοι μαζί προς το παρον-η οποία δε μ'αφήνει να κάνω τίποτα παρ' εκτός λίγο ξεσκόνισμα και καμιά φορά μαγείρεμα αν δεν προλαβαίνει..οπότε απολαύστε το εσείς που το έχετε απο τους συζύγους όσο κρατάει!!!!!!!!

Κάτι άλλο τώρα...βλέπετε αγχωτικά όνειρα;για εσας και το μωρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια! ειμαι εδω και μερες απων απο την παρεουλα μας γιατι τρεχουμε!

εχουμε δουλειες με φουντες, λεμε να βαλουμε φωτοβολταϊκα στο χωριο, ξερετε που νοικιαζουν εταιριες τον χωρο και πληρωνουν για το "νοικι" ε αυτο, του εχει κολλησει του αντρα μου και ψαχνουμε γενικα!!

Δεν σας εχω πει τα νεακια μου πηγαμε για αυχενικη, το σαββατο ολα τελεια, μας βρηκε μια χαρα το σπορακι και χαρηκαμε πολυ! φύλο δεν μαθαμε, δεν πειραζει νωρις ειναι ακομα.. καναμε και παπ-α και εκει ολα καλα! μια χαρα ειμαστε λοιπον προχωραμε ακαθεκτοι!!

Παω να διαβασω τα νεακια σας και επανερχομαιι :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Diaz!!! Ενισχύεται ο Οκτώβρης!!!!!! marie.....ξέρεις εσύ.......

Dnd σε περίμενα νωρίτερα!!! Σου είχα στείλει το link και περίμενα...Αφού μας βρήκες, όλα καλά!!!!! Είναι υπέροχο αυτό που απολαμβάνεις από τον αντρούλη σου και απόλαυσε το εννοείται χωρίς τύψεις!!!!!

Ειρήνη και το σεξ καλό είναι... ;);)

Από μπουρμπουλήθρες δόξα το Θεό!!!!!! Το νινί το ονομάσαμε και μπουρμπουλιθράκι...Χθες έκανα και την αμνιοπαρακέντηση και ησύχασα.........Μέσα στην εβδομάδα θα έχω και τα πρώτα αποτελέσματα :ympray::ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μπουμπουδες μου!!!!!

δημητρα καλως ορισες!!!!!!!!!!!αφου σε φροντιζει τωρα ο αντρουλης σου θα το κανει κ μετα με το μωρο σας μαλλον ειναι το στυλ του!!!!

θυμαμαι οταν γεννησα την ελενα κοιμοταν στις 9 ο αντρας μου κ ξυπνουσε στις 3 τα χαραματα επαιρνε το μωρο κατω στο σαλονι κ εμενε ξυπνιος να την προσεχει για να κοιμηθω εγω λιγο χωρις να πεταγομε καθε 10 λεπτα να δω την μπεμπα :D

αυτην την φορα δεν νομιζω να μπορεσει να κανει κ πολλα γιατι θελω να θηλασω οποτε καλυτερα να ξεχασω τους υπνους που ειχα με την ελενα :lol::lol::lol::lol:

καλα ειρηνη εχεις δρομο ακομη!!!!σε λιγο καιρο που ολοκληρη η κοιλια σου θα πηγαινει περα δωθε που θα χωνει οτι βρει στην κυστη σου κ θα τρεχεις σφαιρα τουαλετα θα τα δεις ολα!!!!!!!!!!!!!!

αυτο που λετε σαν μπουρμπουληθρες εγω το νοιωθω σαν γατα που της εριξαν νερο κ τιναζετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντζυ ευχομαι τα καλυτερα αποτελεσματα μεσα απο την καρδια μουυ!!! περιμενουμε να μαθουμε και το φύλο εε? μην μας ξεχασειςς :D:D

Λοιπον να καλωσορίσω την Dnd στην παρεα μας, με το καλο να ερθει το μωρακι σας.. τι τελεια που σε προσεχει και ο συζηγος, να το απολαυσεις πριν τελειωσειι :) θα σε προσθεσω στην λιστουλα μας :YMHUG:

Ιωαννακι μου τι λες με την τρελεγκω? αστα γιατι εχω και εγω ιστορια με κουνιαδα, θα σας τα πω καποια στιγμη, απλα κοψτεις το θαρρος και να επιβαλεις τους ορους τους δικους σου, στο σπιτι σου!! ειναι η καλυτερη συμβουλη που εχω να σου δωσωω!!

Οσο για το σεξ, μπορω να σε διαφωτισω εχω παρει μαστερ! :)):)):)) Λοιπον κατα την διαρκεια την εγκυμοσυνης πρεπει να χρησιμοποιειτε προφυλακτικο για τυχον εξσπερματωση μεσα σου! το σπερμα δημιουργει συσπασεις και συνηθως ειναι ευνοϊκό στα τελη της εγκυμοσυνης για να επισπευσουμε τον τοκετοο! οποτε παρε και ενα τηλεφωνακι την γιατρο σου να σου πει και εκεινη ;)

Εγω παντως το απολαμβανω παντως τις τελευταιες μερες ;;);;);;)

Να σας πω την αληθεια εχω πολυ μεγαλη ορεξη, παρα την κουραση μου, τα βραδια ξυπναει κατι μεσα μου ;;);;);;);;)

Υακινθακι που εισαιιιιιιιιι? περιμενουμε να διαβασουμε νεα σου!!

Λοιπον παω να ενημερωσω την λιστουλα μας και ερχομαιι!

post-4025-13873939308589_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ παιδιά δεν έχω θέμα να κάνω κάνα σαματά ν'αποκτήσω;;;;;; :lol::lol::lol::lol:

πήγε να δημιουργηθεί κέτι με το σκυλί της συννυφάδας μου αλλά όχι κάτι φοβερό και τρομερό..απλώς όταν έφευγαν τα παιδιά τον αφήναν κάτω σε μας και τα έκανε το καημένο στην αυλή...δεν έφταιγε αυτό αλλά δεν φταίγαμε κι εμείς να τα βλέπουμε,να τα μυρίζουμε και (το κυριότερο) να τα καθαρίζουμε..μίλησε ύσηχα ο Νίκος με τον αδερφό του και χωρίς πολλές κουβέντες όταν φεύγουν τώρα τον αφήνουν πάνω στην βεράντα που δεν λερώνει κι είμαστε όλοι εντάξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχαχ τι γελιο εριξα με το βιντεακι ρε σουλαα? αχαχα εγω με τετοια κοιλια δεν θα μπορουσα να κανω τα δικα της τα κολπααα! μεγαλη αντοχηη η κοπελααα!!! εγω ειχα δει ενα αλλο κατσε να το ψαξω..

το βρηκα

μα τι κανουν με τις κοιλιες στο στομααα?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς σας βρήκα, είμαι καινούρια στην παρέα!

Είμαι στην 24η εβδομάδα, περιμένουμε το αγοράκι μας στο τέλος του καλοκαιριού - αρχές φθινοπώρου (ΠΗΤ 10/09). Και μένα ο αντρούλης μου έχει βγάλει τον χαζομπαμπά από μέσα του και με προσέχει πολύ, τόσο που στεναχωριέμαι ότι παιδεύεται...

Πολύ άγχος όμως βρε κορίτσια... Μόνο εγώ αγχώνομαι με το παραμικρό; Μπορεί να φταίει και που είμαι σπίτι, ξάπλα στο κρεββάτι, οπότε έχω όλο το χρόνο να σκέφτομαι (και να ανησυχώ) για διάφορα.

Εύχομαι σε όλες μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα παιδάκια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω συσπάσεις (ευτυχώς όχι πολλές ή επώδυνες), ξεκίνησαν περίπου πριν 2 εβδομάδες και ο γιατρούλης μου είπε σπίτι και όσο μπορώ ξάπλα... Ελπίζω να περάσουν, δείχνει να βελτιώνεται το όλον...

Και η ξάπλα έχει διάφορες παρενέργειες... ας πούμε έχω όλο το χρόνο να ψάξω στο internet, και αν αγοράσω όλα όσα έχω βρει για τον σπόρο, την πατήσαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Htoulis καλώς μας ήρθες!!!περαστικά σου εύχομαι να είναι κι οι συσπάσεις να σταματήσουν...είμαι απο τις τυχερές η εγκυμοσύνη μου είναι χωρίς τα κλασσικά συμπτώματα συμπεριλαμβανωμένων και των συσπάσεων!!αφού έρχομαι κανονικά σε επαφές με τον σύζυγο φαντάσου!!

Τα βιντεάκια πολύ γέλιο...ειδικά το πρώτο...αποθέωση!!άντε να έχουμε τα κουράγια τους για αστεία όταν θα φτάσουμε κι εμείς στο τέλος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...