Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

Νάνσυ μία από τα ίδια κι εγώ. Μόλις τολμήσω και πω ότι έχει να κάνει κάποια δουλειά γίνεται μάχη μέσα στο σπίτι. Που δουλεύω από το πρωί μέχρι το βράδυ και όταν γυρνάω σπίτι αρχίζεις την γκρίνια. Στην αρχή επειδή δυσκολευτήκαμε να πιάσουμε τον μπέμπη ήταν μέσα στα μέλια. Και να σου βάλω πλυντήριο και στεγνωτήριο και να ξεβγάλω και τα πιάτα να τα βάλω πλυντήριο και να πάω την ανακύκλωση. Δεν έκανα τίποτα. Τώρα επειδή έχω βαρεθεί την ζωή μου στο σπίτι και κάνω καμιά δουλειά κοπήκανε όλα. Χτες έβαλα πλυντήριο και σήμερα έκανα μάχη για να τον πείσω να τα πάει στο στεγνωτήριο. Ζουνε στον δικό τους φανταστικό κόσμο όπου όλα ως δια μαγείας γίνονται. Αν όμως δεν κάνω τίποτα και δει μια στίβα ρούχα στα άπλυτα απλά κάνει ένα σχολιάκι του τύπου "πρέπει να βάλω και πλυντήριο" αλλά δεν ξεκουνάει να το βάλει και ξεχειλίζουν τα ρούχα έξω από το καλάθι. Αυτά πιστεύω έρχονται από την προηγούμενη οικογένεια. Έτοιμοι μαθημένοι να τα έχουν όλα έτοιμα από την μανούλα. Μετά μπαίνουμε και εμείς στο τρυπάκι να δείξουμε πόσο περιποιητικές είμαστε και πόσο τους αγαπάμε τους πασάδες και δεν θέλει πολύ για να καλομάθει. Εντωμεταξύ η προηγούμενη γενιά οι πατεράδες μας δηλαδή δεν κάνανε τίποτα οπότε έτσι μάθανε και τα παιδιά αυτό να έχουν σαν πρότυπο. Το αγόρι δυστυχώς τον πατέρα έχει πρότυπο και αν ο πατέρας δεν ξεκουνάει από την πολυθρόνα το ίδιο θα κάνει και ο γιός. Αχ τι έχω να τραβήξω με τον μπέμπη μου. Θα ουρλιάζω σαν την τρελή σε πατέρα και γιό από το πρωί μέχρι το βράδυ και προβλέπω να κάνουν και κόμμα εναντίον μου. :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimera koritsia shmera k edw epitelous exei hlio k exw oreksu gia kafedaki..... maraki exei lutw stin thessaloniki alla apo sena einai makria einai sto dromo pros makedonia.... mporeis na pas sta prenantal pou exei stin benizelou..... k emena o antras mou ta idia skeftetai oti otan gennisw k meta den tha kanei tpt alla einai polu gelasmenos... emena o petheros voithaei arketa sto spiti giati h pethera mou douleuei k den prolavenei opote den exoume teteio protipo emeis varemara exoume k den thelei na kanei tpt... egv apo tin arxi pou ton gnvrisa ton eixa strwsei apo tin prwti fora pou piga spiti tou ton evala na sumazepsei to dvmatio pou ta eixe ola petamena...xixixi twra mou leei oli mera kathesai sto laptop k den kaneis tpt k perimeneis na gurisw egw na kanw douleies k teteia.... k apo gkrinia k egw allo tpt trwei k paei mou afinei ton disko me to piato ston pagko duskolo tou einai na to valei sto neroxuti k ton disko sto ntoulapi k egw fonazw... o petheros mou to xairetai pou ton exw etsi apo palia kiolas giati autoi pou ton legane kati den to ekane.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΕ ΡΟΖ Κ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΑΥΤΟ http://leukaeidh.gr/images/detailed/0/O ... %5D-40.jpg

ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ 210 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΣΙΕΛ ΟΜΩΣ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΑΙ ΤΟ

http://www.moroudokosmos.com/index.php? ... t_id=29995

ΕΧΕΙ 100 ΕΥΡΩ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΕΤΣΙ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ...ΕΠΑΝΗΛΘΑ...ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΠΟΙΑ ΝΕΑ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ....

Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΕ ΚΛΩΤΣΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.....Η ΚΟΙΛΙΑ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΑΣΙΜΗ.....ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ??????? ΑΚΟΜΑ ΔΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.....ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΓΥΜΝΗ...Η ΦΟΡΕΣΩ ΠΟΛΥ ΚΟΛΛΗΤΑ... :twisted:

Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ....ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ.....ΤΩΡΑ ΟΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ....ΚΑΙ ΠΙΑΤΑ ΘΑ ΠΛΥΝΕΙ Κ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ....Κ ΘΑ ΜΑΖΕΩΕΙ ΤΑ ΚΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ....ΜΟΝΟ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ.....Ε ΕΝΤΑΞΕΙ...ΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧ....

ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΤΟΙΧΟΓΡΑΦΙΑ ΜΕ ΠΡΑΣΙΝΟ Η ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ...Κ ΚΟΥΝΙΑ Κ Η ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΣΙΝΟ ΜΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ.....ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ....??? ΡΟΖ...?? ΧΑΧΑΧΧΑ ΑΙΣΧΟΣ....

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΤΕ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ "ΜΠΑΜ" ΣΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ??? ΠΟΤΕ ΦΟΥΣΚΩΣΑΝ?? ΦΟΥΣΚΩΣΑΝ ΑΠΟΤΟΜΑ Η ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ??? ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΕΣΥ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ....ΞΕΡΩ ΕΙΧΕΣ ΚΟΙΛΙΑ ΑΠΟ 1,5 ΜΗΝΩΝ..ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ...

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ESTE ΣΕ ΓΑΛΑΖΙΟ ΑΦΟΥ Η ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΕΧΕΙ ΡΟΖ ΓΑΛΑΖΙΑ ΣΧΕΔΙΑ Κ Η ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕ.Κ ΟΙ ΚΟΥΝΙΕΣ ΕΙΝΑΙΑΣΠΡΕΣ ΤΟ ΕΚΡΟΥ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι ομορφες προικες ειδα???? να νσυ να τις παρεις ειναι καρμπον... πολυ μου αρεσαν!!!!

σημερα πηρα και τα αυτοκολλητα και τωρα απομενει να παω τα ξυλα για κοψιμο(βλεπετε αν δεν του τα ετοιμασω του κυριου συρταριερα δεν θα δω....) και μετα να παω να φτιαξω τα χρωματα.... αλλα εχω προβλημα ΘΕΛΩ ΚΟΥΡΤΙΝΑ ΜΠΛΕ ή ΣΙΕΛ με ΑΣΗΜΙ ή ΓΚΡΙ λεπτομεριες!!!! αμα βρειτε καμια εσεις που τριγυρνατε στο νετ βαλτο μου φωτο αν ειναι να παραγγειλω... παντως τζαμπο και κινεζικα δεν εχουν τιποτα ή εχουν τις παρα πολυ ψιλες που δεν μου αρεσουν καθολου....

μαριαγιωργος αφου τα εχεις ολα πορτοκαλι-πρασινο βαλε αυτοκολλητα πεταλουδες και νεραιδες απο τα τζαμπο εχει σε διαφορα σχεδιακια και σε πολλα χρωματα... βαλε ροζ σε αυτοκολλητο δεν σε δεσμευει! παντς θα βρεις για κοριτσακια τελεια στα τζαμπο(ημουνα το πρωι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και πάλι, απο σήμερα λένε θα φτιάξει ο καιρός μακάρι και οχι για λιγο αλλά να τον κρατήσει τον ήλιο.

Αλέκα καλά αποτελέσματα να έχεις στις εξετάσεις σου. Ωραια που ειναι και τα πραγματάκια του μπέμπη σου!

Μαράκι και πάλι να ζήσετε ευτυχισμένοι και με το καλο να έρθει η κουκλιτσα σας. Ειδα και τις φωτο, λάμπετε και οι δύο απο χαρά! Μαράκι εκτος απο mothercare και prenatal ωραια και οικονομικά ρουχα εγκυμοσύνης έχουν και τα h&m.

Ελενα δεν διαλέγεις εσύ οτι έχει ζητήσει ο γιατρος σου. Να έχεις καλά αποτελέσματα και εσύ.

este ξεκινάτε δουλειές στο παιδικό, ολα θα γινουν τέλεια το ξύλο θα ειναι πολύ ωραιο.

Αριάδνη εγώ ήξερα οτι την καμπύλη ζαχάρου την κάνεις μεταξύ 26ης και 28ης εβδομάδας, βλέπω ομως οτι πολλά κοριτσια την κάνουν νωριτερα, οτι πει ο γιατρος σου ο κάθε ένας έχει το προγραμμά του.

Λία περιμένουμε νέα σου απο την β επιπέδου.

Αννα δεν σε αφήνει σε ησυχια ο μικρούλης σου ε ειναι οντως φοβερή αυτή η αισθηση!

Ελενα με γεια η κουνια σας, τι σε προβληματιζει με το καρότσι?

Νάνσυ εδώ με ένα παιδακι και δεν μένει χρονος φαντάσου με τρια και ενα τεταρτο μεγάλο οπως λες. Νομιζω ομως οτι και πάλι θα σε δει πως θα τρεχεις και δεν μπορει θα σε βοηθάει ο άντρας σου. Πάντως έχουν ένα δικο τους τροπο ή που τα κάνουν γρηγορα και οτι πάρει το μάτι ή που ειναι σαν τον δικό μου, που κάνει μπάνιο και καθαριζει μετά πλακάκια και τζάμι με το vetex και βγαινει και η μπανιέρα ειναι στεγνή. Εχετε δικιο οι άντρες ειναι οπως μάθουν απο το σπίτι αλλά και ο πατέρας τους να μην έκανε τιποτα αν για παραδειγμα λογω σπουδών αναγκαστούν να μεινουν μονοι κάποια στιγμή τοτε μαθαινουν και να μαγειρευουν και να κάνουν δουλειές.

Νάνσυ μοιαζουν τοσο πολύ που δεν αξιζει να δώσεις τα περισσοτερα χρήματα, σε τι χρώμα θα το πάρεις.

Μαρια μάλλον σιγά σιγά φουσκώνεις κάθε σωματοτυπος ειναι διαφορετικός οποτε και οι κοιλιτσες θα διαφέρουν.

Πάω να φτιάξω μια σπανακοπιτα και θα τα πουμε πάλι αργοτερα κοιλιτσες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα με βοηθαει αρκετα ο αντρας μου.... οχι ομως στη καθαριοτητα πιο πολυ στο πλυντηριο απλωμα αντε και καμια σκουπα... και αυτο που του αρεσει πολυ ειναι να καθαριζει τζαμια.... τον εχω εκπαιδευσει καλα γιατι ενα καλοκαιρι χριαστηκε να δουλεψω παραπανω ωρες απο αυτον και μεχρι και τη στολη μου μου σιδερωνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

este μου ψαχνω για κουρτινες και μολις επεσα πανω σε αυτο το σχεδιο εσενα θυνηθηκα και το ζουγκλοδωματιο που θα φτιαξεις....

post-12053-13873939070235_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εστε μαλλον μου κανεις πλακα??? εγω να βαλω τετοιες παιδικες ουτε με σφαιρες μπε ςστο προφιλ μου να δεις το δωματιο της σαντυς ετσι οπως ειναι τωρα

παω να παρω τη κοκοπικου.... οταν επιστρεψω θα σου βαλω λεπτομεριες πως την θελω τη κουρτινα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ ΤΖΑΜΙΑ Ε;ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΑΛΕΚΑ ΕΜΕΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΤΕ!ΧΑΧΑ

ΣΙΔΕΡΟ;ΕΔΩ ΕΡΓΕΝΗΣ Κ ΣΙΔΕΡΩΝΕ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ.ΣΤΙΒΕΣ ΤΑ ΡΟΥΧΑ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΜΑΓΕΙΡΑΣ!Κ ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα ωραίο αν και δεν θα έχω και πολύ πράσινο στο δωμάτιο μόνο καμία λεπτομέρεια από αυτοκόλλητο. Άσε που δεν θέλω να μπω σε έξοδα για κουρτίνα γιατί έχω ήδη μία παιχνιδιάρικη όχι με σχέδια αλλά πολύχρωμη. Θα βγάλω photo να σας την δείξω.

Για δες και εδώ http://www.allhome.gr/products/yfasmata/curtains

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα εγκυουλες μου.

Καλε δεν σας προλαβαινω :o:o:o:o:o:o:o:o Τι πολλα που λετε......

Elena_c πολυ ομορφα τα νεα σας. Μια χαρα η μπεμπα μεγαλωνει και εσυ με τα κιλα πολυ καλα εισαι. Φανταζομαι ο μπαμπας χαρα ε???? Υπεροχη και η μαντιναδα σου....

Αλεκα ευχομαι καλα αποτελεσματα. Πολυ ομορφη η προικουλα σας......... Εμεις παντως σας παιρνουμε και χωρις προικα!!!!

Μαρακι μου..... ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΛΥΚΟΥΛΑ ΜΟΥ. Ησουν σκετη κουκλα. Πολυ ωραιο ο φορεμα και εσυ ελαμπες. Και ο γαμπρος βεβαιως βεβαιως!!!!!!

Εμενα κοριτσια βοηθαει πααααααααααααααααααααααρα πολυ ο αντρας μου. Και δεν γινεται αλλιως γιατι ειμαστε οι 2 μας και δεν εχουμε απο κανενα βοηθεια. Οταν ειδικα δεν ειμαι καλα ειναι πολυ σημαντικη η βοηθεια του. Οταν ειμαι καλα δεν του ζηταω να κανει τιποτα, αλλα επειδη ειναι στρατιωτικος εχει πειθαρχεια και ειναι και τακτικος.

Ρε κοριτσια να ρωτησω κατι....... Στον πριγκιπα δεν εκανα καθολου καμπυλη ζαχαρου, καθε φορ εβγαινε κατω απο 80. Τωρα που πηγα παροτι στην εξεταση ειχα 85 μοναδες μου ειπε τον επομενο μηνα πριν την Β' επιπεδου να κανω καμπυλη. Συγκεκριμενα να παω νηστικη να με παρει αιμα να παω να φαω ενα πολυ καλο πρωινο και να ξαναπαω να με μετρησει σε 2 ωρες. Γιατι με εβαλε να κανω τωρα στην νεραϊδουλα????? Μηπως επειδη σε λιγο κλεινω τα 34????? Μαμα γερναωωωωωωωωωω :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΠΑω να ταϊσω τον πριγκιπα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτσάκι μπορεί κάτι να είδανε στις μετρήσεις του μωρού στον υπέρηχο.

Αλέκα ανέβασα φωτογραφία της κουρτίνας στο προφιλ μου γιατί εδώ δεν ξέρω πως να την επισυνάψω.

Νάνσυ δηλαδή εγώ που θέλω την προίκα φεγγάρι http://www.moroudokosmos.com/images/det ... %CE%B9.jpg μπορώ να του την ζητήσω χωρίς το πράσινο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτσάκι μπορεί κάτι να είδανε στις μετρήσεις του μωρού στον υπέρηχο.

Οι μετρησεις ηταν φυσιολογικες, εχω και το χαρτι με τα συγκριτικα και ειμαστε ακριβως οσο πρεπει. Απλα μας βγαζει 2 μερες μεγαλυτερες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tσαααα!

Ηρθα και εγω!

Καλε ποσο γρηγορα προχωρατε?? [smilie=evil5.gif][smilie=evil5.gif]

Κατερινακι , σπανακοπιτα! Μιαμ μιαμ....

Ευτυχως εμενα ο γλυκουλης μου με βοηθαει παρα πολυ!! :D

Οταν χρειαστει θα βαλει πλυντηριο, θα τα απλωσει, θα σφουγγαρισει, θα μαγειρεψει,θα παει να ψωνισει και ειδικα τωρα δεν θελει καθολου να κουραζομαι! Και εχουμε και βοηθεια στο σπιτι.Οταν δε ειχα την αιμοραγια στην αρχη μου εφερνε το φαγητο στα χερια και μου εστηβε ολο πορτοκαλαδες!

Ευτυχως που η πεθερα μου εχει συμβαλει πολυ σε αυτο, τους εχει μαθει ετσι!

Νανση οντως μοιαζει αρκετα αλλα το σιελ βεβαια μου αρεσει περισσοτερο .

Εμεις το Σαββατο πηγαμε στο Prenatal και ειδαμε πολυ ωραια πραγματα και σε καλες τιμες!

Πασχαλιτσακι δεν νομιζω αυτη η εξεταση να εχει να κανει με την ηλικια... :-?

Ελενα περιμενουμε νεα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...