Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΛΩΣΣΟΚΟΠΑΝΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ '12 νο3


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΤΕΛΦΙΝ-ΜΑΡΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ.ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΣΑΣ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΤΑΧΤΗΚΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΧΕΙ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΡΕΝΑΤΑΛ ΚΑΙ ΣΤΑ Η&Μ ΣΕ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ!

ΑΛΕΚΑ ΠΟΥ ΩΡΑΙΑ Η ΚΟΥΝΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕς ΑΡΙΑΔΝΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ 26-28 ΒΔΟΜΑΔΩΝ!ΤΩΡΑ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΤΗ ΖΗΤΑΝΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ????????

Κ ΓΙΑ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΓΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ. ΔΕ ΜΟΥ ΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΤΕΛΦΙΝ-ΜΑΡΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ.ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΣΑΣ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΡΟΥΧΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΕΤΑΧΤΗΚΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΧΕΙ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΡΕΝΑΤΑΛ ΚΑΙ ΣΤΑ Η&Μ ΣΕ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ!

ΑΛΕΚΑ ΠΟΥ ΩΡΑΙΑ Η ΚΟΥΝΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΟΥ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕς ΑΡΙΑΔΝΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ 26-28 ΒΔΟΜΑΔΩΝ!ΤΩΡΑ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΠΟΥ ΤΗ ΖΗΤΑΝΕ ΝΩΡΙΤΕΡΑ????????

Κ ΓΙΑ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΓΩ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ. ΔΕ ΜΟΥ ΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια ειναι οτι κάθε γιατρος ακουλουθει αυτά που έχει μάθει και εξαρτάται κατα ποσο οι μεγαλύτεροι ακολουθούν τα νεοτερα δεδομένα ή έμειναν σε οτι έμαθαν κάποια χρονια πριν. Ο κάθε ένας εχει την φιλοσοφία του. Πρωτομανούλες ναα δειτε αργοτερα και με τους παιδιάτρους ποσο διαφορετικά πραγματα θα ακουτε.

Κικίτσα και εγώ ουτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ουτε μέχρι τώρα έχω πάρει μαγνήσιο και καμπύλη ειχα κάνει 28η βδομάδα , φαντάζομαι το ιδιο και τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

este μου γιατι του παει το πρασινακι..... παρτους τηλεφωνο βρε μην αγχωνεσαι!!!! εγω τα παντα τα κανονισα μεσω τηλεφωνου!!!!

πασχαλιτσακι μου δεν παιζει κανενα ρολο αν ειχες ή δεν ειχες κανει στην προηγουμενη εγκυμοσυνη και φυσικα η καμπυλη δεν παιζει ρολο ηλικιακα.... ενας απλος ελεγχος ειναι μην τρομοκρατησε.... και εγω στη σαντυ εκανα την 2ωρη καμπυλη τωρα εκανα την μονοωρη.... αυτοι ξερουν αυτους εμπιστευομαστε!!!

πες στα βρε καγκουρακι γιατι το πασχαλιτσακι μας αγχωνεται λες και δεν ξερει τι γινεται με τους παιδιατρους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασικά όλοι οι οργανισμοί δεν είναι ίδιοι. Αν ήταν έτσι θα υπήρχε μία γενική φόρμουλα για το τι να πάρουμε σε μία εγκυμοσύνη και τέλος. Γι'αυτό μας παρακολουθούν συνέχεια οι γιατροί γιατί ο οργανισμός μπορεί να αλλάξει τα δεδομένα του ανα πάσα στιγμή. Ότι εγώ πχ. έχω συσπάσεις και μου δίνει μαγνήσιο δεν σημαίνει ότι θα κάνεις κι εσύ. Όλες οι μήτρες δεν είναι ίδιες και δεν αντιδράνε το ίδιο. Το ίδιο ισχύει και για την καμπύλη ζαχάρου.

Αλέκα δεν θέλω να μπλέξω με πολλά χρώματα, το προτιμώ πιο λιτό το σχέδιο. Δες και τις κουρτίνες.

Γενικότερα από έντονα χρώματα θα κυριαρχεί το σιελ, μπεζοκίτρινο (η άμμος της ερήμου) και στην κούνια έχει ένα μεγάλο κίτρινο φεγγάρι και μία φάσα μπλέ σκούρα. Ε να μην χώσω και το πράσινο παρα είναι νομίζω αχταρμάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω βρηκα καποια κομματια που μου αρεσαν.... φυσικα θα ψαξω και εδω στο νησι στα υφασματα πιο πολυ γιατι εχω ατομο να μου τις ραψει! http://velona.gr/index.php?categoryID=652 και μου αρεσε το πουα το μπλε(μακαρι να εβρισκα οπως την προικα και την κουρτινα θα ηταν τελειο)

εεε ενταξει αφου θα εχεις το σιελ -κιτρινο δεν υπαρχει λογος να βαλεις και αλλο "δυνατο χρωμα"... μη κοιτας εμενα ειμαι θεοτρελη....!!!! σου βγαζω φωτο πιο αναλυτικα τη κουρτινα(τωρα που η μικρη κοιμαται) για να καταλαβεις πως θελω την μπλε κουρτινα!!!

post-12053-13873939070332_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχετε δίκιο με τους γιατρους..Εγω να φανταστείτε έκανα καμπύλη ζαχάρου και στην αρχη (με τις υπόλοιπες εξετάσεις), και μάλιστα την δίωρη- χωρίς να έχω κάποιο ιστορικό. Και μου είπε ότι θα κάνω και μετά την β΄επιπέδου.

Επίσης μαγνήσιο παίρνω 3 την ημέρα απο την αυχενική και μετά- παλι χωρίς να έχω κάποιο πρόβλημα.

Αγνωσται αι βουλαι του κάθε γιατρού!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειασ ομορφες!Τρωτε? Εγω βαριεμαι ολη μερα στο σπιτι σημερα,τριγυρνω σαν την αδικη καταρα:(

Η μελενια μου καθε μερα δινει πιο αισθητη την παρουσια της με ελαφρια χτυπηματακια χαμηλα,ολο και πιο συχνα μες στην ημερα.Αλλα ειδικα το βραδυ εχει κεφια πολλα

Κι η δικη μου η κοιλια δεν εχει κανει ακομα ιδιαιτερη αλλαγη,εστω ρε παιδι μου να φαινομαι οτι κυοφορω για να χριζω αμεσης προτεραιοτητας στα ταμεια-εφοριες-δεη κτλ :lol:

Εμενα ο δικος μου ειναι πολυ καθαρος αλλα προτιμαει τις δουλειες να τις κανουν οι αλλοι :lol:

Εχουμε κανει ομηρικες μαχες γι αυτο το θεμα γιατι παντα ηταν με τα φεγγαρια του. :evil:

η μανα μου με τον αδερφο μου μας μεγαλωσε ισοτιμα,δηλ δεν καναμε τιποτα και οι δυο :lol: ,οποτε οταν συζησαμε με τον δικο μου,μου ηρθε πολυ δυσκολο οσο του ηρθε και αυτουνου!ολα τα εκανα πρωτη φορα(μαγειρεμα,πλυντηριο,σιδερο...)με τηλεφωνικη βοηθεια. :oops:

Και εννοειται οτι οταν δεν με βοηθουσε τα παραταγα ολα ως που να το χαμπαριασει :evil:

Αχ κοριτσια η πεθερα μου μου λεει τα κατορθωματα του αντρα μου,ποσο ατακτος ηταν μωρο-εφηβος ....και σοκαρομαι!ΤΑΛΙΜΠΑΝ!εξωφρενικες καταστασεις! Απαπα αν του μοιασει η κορουλα μου την εχω βαψει!!!! :o Αντιθετα εμενα με τσιμπουσανε για να κλαψω και γενικως δε κουρασα καθολου τους δικους μου,εκτος απο τον υπερβαλων εγωισμο που ειχα :o:D

Ωραια τα πραγματακια σας.Εγω τα χω ολα πακεταρισμενα ωσπου να αδειασει το σπιτι.μονο τα ρουχαλακια της χαζευω

Μμ ,αυτα,παω να φαω τραχανα ξινο,τον ειχα επιθυμησει!Και το απογευματακι εχει γλυκακι το μενου που παγωνει τωρα στο ψυγειο :D Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariagiorgos, ρωτούσες για την κοιλιά...Τι να πώ, κάθε σώμα είναι διαφορετικό...Εμένα η δικιά μου κοιλιά, μόνο εγκύου δεν φαίνεται!!!Ειναι λες και έχω παχύνει..χαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες,τι κανετε;

εγω απο τη κυριακη δεν ειμαι κ πολυ καλα..εχω πονακια κ εχω φοβηθει λιγακι.μαλλον συσπασεις ειναι,ειχα κ στον αντωνακη μου,κ πηγα κ στον γιατρο δυο φορες κιολας να με δει κ καθε φορα δε πονουσα λες κ γινοταν επιτηδες κ λεει μηπως ειναι κ απο τη κυστη μου,γιατι με πιεζε στη θεση της μητρας κ δε πονουσα..μεχρι κ τρεξιματακια με εβαλε να κανω αλλα τιποτα.ξεκουραση μου πε κ κατι χαπακια τα οποια επαιρνα στον αντωνη.εχω απογοητευτει παντως,δε μπορω να ζω με το αγχος τι θα συμβει,εχω κ μια φοβια λογω της πρωτης μου εγκυμοσυνης που δεν ειχε ευτυχη καταληξη κ ολο αυτα σκεφτομαι.φυσικα στη δουλεια δε παω κ σημερα εχω αφησει το παιδι στη πεθερα μου κ ειμαι αραχτη.

αυτα κοριτσακια μου,εχετε γραψει πανω απο 20 σελιδες κ παω να σας διαβασω αν μπορεσω να τα καταφερω.. :D

α κ τελικα σιγουρα εχω κοριτσακι,μου το επιβεβαιωσε προχθες που πηγα να με δει λογω πονου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι μου ξεκουρασου κοπελαρα μου και εγω εχω ψιλοπονακια αλλα περνανε γρηγορα!!!! εχουμε και τα σκατουλακια μας που μας εξαντλουν....κοριτσακι εεε? τα ταιριαξες και εσυ τα παιδακια σου συγχαρητηρια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να η κουρτινα της σαντυς... απο αυτη τη κουρτινα βγηκαν τα χρωματα του δωματιου... δηλαδη ασπρο ταβανι, ροζ τοιχους και φουξια τη βιβλιοθκη απο γυψοσανιδα που εφτιαξε ο μπαμπας της....

και τωρα παλι σε αυτη τη κουρτινα θα στηριχτω δηλαδη ασπρο ταβανι, ροζ θα παραμεινει ο μισος τοιχος-μπλε(σιελ) ο αλλος και τη γυψοσανιδα θα την κανω γκρι οπως ειναι οι πεταλουδες της κουρτινας αυτης.... γιαυτο ψαχνω να βρω κουρτινα μονοχρωμη ή διχρωμη αλλα να υπερισχυει το μπλε αλλα να εχει ψιλες λεπτομεριες γκρι!

νανσυ λες το motherbaby να φτιαχνει και κουρτινες??? :lol::lol::lol:

post-12053-13873939070382_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsia! Epestrepsa epitelous. Ti talaipwria itan kai auti.

Nustikia 18 wres kai paraligo na lipothumisw sto telos, oriaka ta teleiwsa.

Basika mou eipe nustikia na meinw 12 wres. Egw efaga xtes to bradu 7:30 giati tha pigaina simera prwi prwi. Paw loipon pou lete, mou pernei aima stin arxi kai mou dinei 4 potirakia glukozi araiwmena me nero na ta pio leei se 10 lepta. Ela pou den pinontousan. Otan eftana sto 3 arxisan oi anagoules kai lew wx, katse na to paw pio siga na min ta bgalw giati paei h eksetasi kai tosi wra tzampa ta epina. Koritsia eida kai epatha na ta pio. Kai gia na pw tin alitheia sto telos tis teleutaies goulies den anteksa kai to exusa se mia glastra :oops:

meta mou pire aima ana 1 wra 3 fores. Kai 1 stin arxi sunolo 4! Alla stin teleutaia arxisa na tremw kai mou eipe oti auto sumbainei giati ipia zaxari me adeio stomaxi kai twra meta apo toses wres epatha upoglukemia. Mou edwse kai 2 sokolatakia, meta piga kai efaga, ola kala. Toulaxiston tin ekana kai teleiwsa m'auto. Eutuxws pou kratousa kai ena biblio giati kathomoun ekei sxedon 4 wres!!!!

Mallon ti megali eksetasi pou eleges Nancy mou ebale na kanw. Auta me tin eksetasi, apotelesmata tin paraskeui.

Ariadni egw tin ekana 2 ebdomades meta ti B epipedou, alla de mou eipe kati gia pote na tin kanw, malon ston 6 mina tin kaneis opote bolepsei.

Aleka teleio einai to paplwma kai ta sentonakia! Kai h kounia m'aresei polu!!! A tin poniri tin pethera, afise panw tin palia timi gia na nomizeis oti kanei toso!!!! xixi

Lil mou s'euxaristw.

Tseboula egw exw ika kai mou ta egrapse ola o giatros, aima, oura, kaliergies kai kampuli zaxarou, logika mia sumetoxi mono tha plirwsw otan paw na parw ta apotelesmata. Mipws barietai na sta grafei auti???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι και μενα μου αρεσε το πουα επισης μου αρεσε και στη σελιδα 6 στη τελευταια σειρα το δευτερο.... τωρα ψαχνω να βρω πως να κανω δρακους κρεμαστους τι τρελη που ειμαι :lol::lol::lol: !!!

αχ τι επαθες βρε ελενακι.... δε πειραζει καλα εκανες και ποτισες την γλαστρα!!!

τωρα ειναι σειρα του αντρα μου για το λαπτοπ σας φιλω ολες.....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti na kanw bre koritsia, mpros sto na ta bgalw ola auta pou epina tosi wra kai na anagkastw na ksanakanw aptin arxi tin eksetasi....ase kai itan mia wraia orxidea mprosta mou...kai tsoup xunw ekei mesa to upoloipo kai tis lew "teleiwsa"....tha dw tin epomeni fora an zei akoma! xixi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alekagala..de mou arese polu i kourtina me tis riges mou thumizei kourtina mpaniou... :(

to videaki itan anatrixiastiko eidika ti stigmi tis gennas.....pffff...eniwsa fovo kai anupomonusia...1!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΙΤΕ ΑΣΤΕΡΙΑΣ βρεφικα....μπειτε στο σιτε κ δειτε τον καταλογο ..εγω πηγα χτες απο κοντα....πολυ καλες τιμες...κ ειναι βιοτεχνια...μου ειπε μπορω να καπαρωσω τι θελω....κ να δινω λιγα λιγα μεχρι να γεννησω..ή μεχρι τη μερα που θα τα θελω σπιτι...επισης μου ειπε οτι μπορω να κανω αλλγες γιατι τα φτιαχνουν αυτοι..π.χ θελω την ταδε κουνια με ζωγραφια της χιονατης..τσουπ.στο φτιαχνουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικάκι να ξεκουράζεσαι και να μην σκεφτεσαι άσχημα πράγματα ολα καλά θα πάνε και η μικρούλα σου ειναι μια χαρά!

Ελενα ταλαιπωρήθηκες με την καμπύλη αλλά σκεψου οτι ξεμπερδεψες και με αυτό.

Πάω να ξυπνήσω το θηριάκι μου να ετοιμαστούμε γιατι έχουμ κολυμβητήριο.

Καλο απογευμα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι κατερινακι μου κ αλεκακι θελει ξεκουραση,απλα μου τη δινει γιατι δεν ειμαι σιγουρη οτι ειναι συσπασουλες.βεβαια λενε πετρωνει η κοιλια κ ο γιατρος με ρωτησε αν πετρωνει κ δεν ειμαι σιγουρη,ισως επειδη ακομα ειναι νωρις,δηλ θυμαμαι στον αντωνη το καταλαβαινα οτι πετρωνε αλλα θυμαμαι σε πιο προχωρημενη εγκυμοσυνη.αχ γιατι να μη μπορω να ευχαριστηθω τιποτα,ισως επειδη ειμαι κ πολυ αγχωδης.

ασχετο αλλα σημερα εκανα μοσχαρι με πουρε κ παραλιγο να καψω το μοσχαρι,ευτυχως τη γλυτωσε κ γενικα εγινε τελειο,εκοψα κ σαλατουλα κ ημουν κ μονη κ εφαγα με ησυχια.αν κ το μωρακι μου οταν τρωω δε με ενοχλει εκτος του οτι ερχεται να τσεκαρει τι τρωω κ παντα ζηλευει κ θελει να του δινω,αχ το μαναρακι μου μου ελειψε,αντε να ερθει ο αντρας μου να τον φερει απο τη πεθερα.

ελενα μου θυμισες τα δικα μου με τη καμπυλη,ετσι ακριβως κ εγω..απλα οταν γυρισα σπιτι αφου εφαγα θυμαμαι οτι με πηρε ο υπνος στον καναπε,ενιωθα πολυ ταλαιπωρημενη ευτυχως ειχε ο αντρας μου ρεπο κ ειχα παρεα,αυτη τη φορα πρωτα ο θεος,ευχομαι παλι να πεσει να εχει ρεπο. :D:D

αλεκακι μου ουτε εμενα μου αρεσει πολυ η κουρτινα.. :D

οσο για το βιντεακι συγκινητικο πολυ οντως..ειναι τρομερο ολο αυτο που ζουμε,εγω οταν το σκεφτομαι πιο βαθεια με πιανει δεος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...