Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ15!!!


Recommended Posts

Παντως κ εγω προπερσι εμεινα εγγυος με παρομοια ποιοτητα σπερματος.Δεν προχωρησε ομως η εγκυμοσυνη.Τελικα σκεφτομαι...μηπως..οκ ενα σπερμα με μετρια ποιοτητα καταφερνει κ γονιμοποιει με λιγη τυχη,ομως συνηθως οι εγκυμοσυνες αυτες ειναι ατυχες...οποτε..πιθανον φταιει το σπερμα που δεν κανει καλα εμβρυα...Το λεω κ με βαση τωρα την εξωσωματικη που καναμε,που καταφεραν κ γονιμοποιησαν 4 απο 5 ωαρια κ ολα εγιναν πολυ καλης ποιοτητας...

Για να μην κουραζω...θελω να πω...μηπως σε τετοιες περιπτωσεις ειναι καλυτερα να προσφευγουμε κατευθειαν στην εξωσωματικη για ποιο αμεσα κ σιγουρα θετικα αποτελεσματα;;Λεω...μπορει να ειναι κ λαθος σκεψη....[/quote:70355ikm]

Ζουμπι μου καταλαβαινω τι εννοεις και δεν στο κρυβω πως ετσι σκεφτομαι και εγω....Απλα μου επεσε λιγο "βαρυ".....Ειμαστε 1 χρονο παντρεμενοι,δεν ειχαμε κανει καμια προσπαθεια και τον προηγουμενο μηνα ειπαμε να ξεκινησουμε...Συνεβη κατι τυχαια και επρεπε να παμε σε ουρολογο...Πηγαμε και διεγνωσε κιρσοκηλη....Μολις τωρα καναμε το σπερμοδιαγραμμα....Δεν εχουμε κανει σοβαρες προσπαθειες...Αυτο που λες οντως ισχυει,πως αν ενα σπερμα δεν ειναι τοσο καλο,γονιμοποιει αλλα ισως να μην σχηματιστει καλο εμβρυο....Τι να πω....Παντως προς το παρον δεν ξερω τι να κανω....Νοιωθω χαμενη και απογοητευμενη :cry: Παλι καλα που διαβαζω εγκυμοσυνες εδω,εγκυμοσυνες και στο αλλο ποστακι με τις φιλες μου και χαιρομαι!!!!!

Αggelica μου,σ'ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!Και σε σενα οτι καλυτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

[Ζουμπι μου καταλαβαινω τι εννοεις και δεν στο κρυβω πως ετσι σκεφτομαι και εγω....Απλα μου επεσε λιγο "βαρυ".....Ειμαστε 1 χρονο παντρεμενοι,δεν ειχαμε κανει καμια προσπαθεια και τον προηγουμενο μηνα ειπαμε να ξεκινησουμε...Συνεβη κατι τυχαια και επρεπε να παμε σε ουρολογο...Πηγαμε και διεγνωσε κιρσοκηλη....Μολις τωρα καναμε το σπερμοδιαγραμμα....Δεν εχουμε κανει σοβαρες προσπαθειες...Αυτο που λες οντως ισχυει,πως αν ενα σπερμα δεν ειναι τοσο καλο,γονιμοποιει αλλα ισως να μην σχηματιστει καλο εμβρυο....Τι να πω....Παντως προς το παρον δεν ξερω τι να κανω....Νοιωθω χαμενη και απογοητευμενη :cry: Παλι καλα που διαβαζω εγκυμοσυνες εδω,εγκυμοσυνες και στο αλλο ποστακι με τις φιλες μου και χαιρομαι!!!!!

Αggelica μου,σ'ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!Και σε σενα οτι καλυτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω βρε Ζουμπι μου,μου εδωσες κουραγιο!!!

Και εσυ κοριτσακι μου,ευχομαι να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και με το καλο να δεις το/τα μωρακι/α σου!!!!!!!!!!!

:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστω βρε Ζουμπι μου,μου εδωσες κουραγιο!!!

Και εσυ κοριτσακι μου,ευχομαι να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και με το καλο να δεις το/τα μωρακι/α σου!!!!!!!!!!!

:D:D

Εισαι κουκλαρα,ευχαριστω!!!!!

Να ρωτησω κατι ασχετο τωρα......γιατι δεν βγαζω ακρη....Πως στο καλο βαζουμε τικερακι;;;;;Ολο το μεσημερι παιδευομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον πας σε οποιο site θελεις και φτιαχνεις το τικερακι σου...Διαλεγεις απο το site αυτο που ειναι για BBC code...το κανεις copy...μετα πινακα ελεγχου,προφιλ,υπογραφη και το κανεις paste εκει.Ξεκλικαρεις ολα τα κουτακια απο κατω και πατας υποβολη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον πας σε οποιο site θελεις και φτιαχνεις το τικερακι σου...Διαλεγεις απο το site αυτο που ειναι για BBC code...το κανεις copy...μετα πινακα ελεγχου,προφιλ,υπογραφη και το κανεις paste εκει.Ξεκλικαρεις ολα τα κουτακια απο κατω και πατας υποβολη!!!!!

Ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!Αυτο που δεν εκανα ηταν να ξεκλικαρω τα κουτακια απο κατω!!

Επιτελους καλε....εβαλα τικερακι.....

Αχουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ ψεματα μου φαινετε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως κ εγω προπερσι εμεινα εγγυος με παρομοια ποιοτητα σπερματος.Δεν προχωρησε ομως η εγκυμοσυνη.Τελικα σκεφτομαι...μηπως..οκ ενα σπερμα με μετρια ποιοτητα καταφερνει κ γονιμοποιει με λιγη τυχη,ομως συνηθως οι εγκυμοσυνες αυτες ειναι ατυχες...οποτε..πιθανον φταιει το σπερμα που δεν κανει καλα εμβρυα...Το λεω κ με βαση τωρα την εξωσωματικη που καναμε,που καταφεραν κ γονιμοποιησαν 4 απο 5 ωαρια κ ολα εγιναν πολυ καλης ποιοτητας...

Για να μην κουραζω...θελω να πω...μηπως σε τετοιες περιπτωσεις ειναι καλυτερα να προσφευγουμε κατευθειαν στην εξωσωματικη για ποιο αμεσα κ σιγουρα θετικα αποτελεσματα;;Λεω...μπορει να ειναι κ λαθος σκεψη....

Ζουμπι κι εγω το πιστευω αυτο όμως ακομα και με εξωσωματικη δεν συμβαινει το ιδιο;Γιατι στην ουσια οποιο σπερματοζωαριο βρεθει πιο κοντα στο ωαριο το γονιμοποιει.Και μπορει με φυσιολογικη συλληψη να ειναι και πιο καλο εφοσον εχει κανει και μια Α διαδρομη να το πω ετσι.Εσεις κανατε απλη ή μικρογονιμοποιηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να κανω littledancer μου....ου γαρ ερχεται μονον...μαζι με τα γεραματα ερχονται και οι αυπνιες, οπως στα μωρα!!!χιχι!εχω κι εγω κολικους!!! =))=))

:-p:-p:-p γιατι εγω που μπηκα στις 2 και; Βρυκολακιασα χθες! 8-x(-|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουμπι κι εγω το πιστευω αυτο όμως ακομα και με εξωσωματικη δεν συμβαινει το ιδιο;Γιατι στην ουσια οποιο σπερματοζωαριο βρεθει πιο κοντα στο ωαριο το γονιμοποιει.Και μπορει με φυσιολογικη συλληψη να ειναι και πιο καλο εφοσον εχει κανει και μια Α διαδρομη να το πω ετσι.Εσεις κανατε απλη ή μικρογονιμοποιηση;

Συγνωμη εχεις δικιο δεν ημουν συγκεκριμενη,εννοω με μικρογονιμοποιηση.Τοτε ισχυουν αυτα που εγραψα.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια τα νεα μου......

Πηγαμε στο γιατρο το απογευμα ο μπεμπης ειναι 3050γρ. Μου φασινεται οτι δεν παιρνει αλλο βαρος....αφου τις τελευταιες 8 μερες πηρε 60γρ.

Εχει ανεβει και εμενα πιο ψηλα και δεν ελπιζουμε πια σε φ.τ.

Μου λεει λοιπον.... καισαρικη αυριο πρωι!!

Του λεω οτι ειμαι απροετοιμαστη τελειως, μου ηρθε πολυ ξαφνικο! :o

Τωρα το κανονισαμε με ραντεβου την Τριτη το πρωι!!!!!

Εφτασε και για μενα ο καιρος, δεν το πιστευω ακομα οτι θα γινω μανουλα!!!!!!!

Ζουμπι με γεια το τικερακι! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, κορίτσια μου!

Πόσο χαίρομαι που διαβάζω τόσο ευχάριστα νέα!

Ζούμπι μου, μπράβο κορίτσι μου! Καλή συνέχεια να έχεις κι εσύ κι η Ελένη μας!!!

Lil μου αγαπημένη, με το καλό κορίτσι μου! Σε λίγες μέρες θα κρατάς στα χέρια τον πανέμορφό σου πρίγκιπα, τι καλά!!!! Συγκινούμαι μόνο που το σκέφτομαι, να το ξέρεις! Να μην αγχώνεσαι για τίποτα και να χαρείς κάθε στιγμή, γιατί καθεμιά θα είναι ανεπανάληπτη!

Ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια, προς το παρόν ξεκουράζομαι και σε μια εβδομάδα φεύγουμε διακοπές, ν' αλλάξει κι η ψυχολογία και των δυό μας!!! Άλλωστε τον Σεπτέμβριο, πρώτα ο Θεός, συνεχίζουμε τον αγώνα να γίνει το όνειρό μας πραγματικότητα, πού θα πάει;;; Θα γίνει!

Αγγελική μου & χορευτριούλα μου, καλά! όταν εγώ έχω αϋπνίες (δυστυχώς συνεχείς ακόμη) πώς κ δεν σας έχω πετύχει;;;;;;;; :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιλ με το καλό!Ηρθε η μεγαλη ωρα ε;Βρε ξαφνικο θα σου ερχοταν και αν θα εκανες φυσιολογικο τοκετο.Μην αγχωνεσαι.Εκει δεν θα σε ρωτουσε καν ο μπεμπης αν εισαι προετοιμασμενη :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Μαρινακι το βραδυ αργα οποτε εχει τυχει να μπω μετα τις 1 δλδ ειμαι απο το κινητο και δεν μου βγαζει το τσατ.Μπορει να με διαφωτισει καποια το γτ;Βλεπω tv ριχνω και καμια ματια στο νετ αμα ο αντρας μου ριχνει υπνους :lol:

Αγελικαααα την αλλη φορα που ησουν απο το κινητο μεσα πως μπηκες στο τσατ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Lil μου,με το καλο κοπελα μου!!!!!Επιτελους θα δεις το μωρακι σου!!!!Με το καλο κουκλα μου :ympray: ,να το παρεις αγκαλιτσα γερο και δυνατο!!!

Μικρογονιμοποιηση???Τι ειναι αυτο βρε κοριτσια???Ααααχ δεν εχω ιδεα.....

Φιλια πολλα κοριτσια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lil αντε με το καλο!!!!Την Τριτη..ε;;;Μια χαρα...καρκινακι θα ειναι;;Ειναι ευαισθητουλια και αγαπησιαρικα τα καρκινακια.Δεν θυμαμαι αν εχεις αλλο παιδακι,παντως η καισαρικη ειναι παιχνιδακι...μπαινεις στο χειρουργειο κ μεχρι να πεις...κυμινο..τσουπ!Εχεις το μωρακι!!!

Τονια.Η εξωσωματικη γινετε με 2 τροπους.1ος τροπος η απλη στην οποια οι εμβρυολογοι αφηνουν το σπερματοζωαριο να γονιμοποιησει μονο του το ωαριο.

2ος τροπος η μικρογονιμοποιηση(που γινετε οταν υπαρχει προβλημα στο σπερμα),το σπερματοζωαριο το τοποθετουν μεσα στο ωαριο οι ιδιοι οι εμβρυολογοι,δηλ.υπαρχει μια παραπανω βοηθεια στο να γινει η γονιμοποιηση.

Αυτα...οτι αλλο θες.....ευχαριστως να βοηθησω!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ζουμπι μου,ευχαριστω πολυ....Προς το παρον ολα αυτα μου φαινονται κινεζικα :shock: και με αγχωνουν... :blink::unsure:

Ξεχασα να πω: Με γεια το τικερακι σου :-bd !!!Με το καλο να το βλεπεις να....εξελισεται!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρινακι σε ευχαριστω γλυκια μου! Καλα να περασετε στις διακοπες, ειναι οτι πρεπει για να ξεχαστειτε για να σας φτιαξει η ψυχολογια!!!

Ζουμπι σε ευχαριστω και εσενα, ναι, καρκινακι θα ειναι! Δεν εχω αλλο παιδακι το πρωτο μας ειναι, και το πρωτο εγγονι και απο την οικογενεια του αντρα μου και απο τη δικη μου!!!Μακαρι με την καισαρικη να ξεμπερδευω οπως λες ...

dancer μου σε ευχαριστω ! Σιγουρα τα μπεμπακια δεν μας ρωτανε ...εφοσον ο μικρος ειναι ψηλα ηξερα οτι θα πηγαιναμε για κ.τ. και θα το κανονιζαμε ....αλλα ελα αυριο , περιθωριο μισης μερας δηλ. δεν το περιμενα...

Τονια σε ευχαριστω γλυκια μου!

Ηθελα να σας ευχαριστησω ξεχωριστα και να ευχηθω και στα δικα σας κοριτσια που προσπαθειτε!!!

Τελειομηνες εγκυμοσυνες να εχουν οι φρεσκοεγκυοθλες μας!!!

φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!Πηγα για την καμπυλη σημερα.Τωρα γυρισα και μετρησα κι εδω στο σπιτι 197 :shock::shock: Αυτη μπορει να εχει βγει και χειροτερη απο την τελευταια.Αυτα τα χαπια ρε κοριτσια δεν κανουν τιποτα;;Τρια πουλακια καθονταν :blink: Και ο θυρεοειδης αλλαζει σιγα σιγα και πολυ φοβαμαι τελευταια στιγμη θα αλλαξω δοση κι εκει.Προς το παρων ειναι στα ορια 0,53

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ρε Lil μπράβο!!!! Την Τρίτη θα είσαι μανούλα και θα σε σκεφτόμαστε!!!!!!!!! με το καλό !!!....όλα να πάνε κατ'ευχήν!!!!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ympray::ympray::ympray:[smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif]

Ζουμπάκι καλά αρχή!!!!! Μην ξανοίγεσαι καθόλου!Τώρα πότε θα πας στον γιατρό για αν δείτε τον σάκο;;;;; Σούπερ το τικεράκι! Είδες τι δημιουργείται στην κοιλίτσα σου;;;;;; ΘΕΪΚΟ !!!!!!!!!

Τόνια καλά κάνεις και σκέφτεσαι να πάρεις και δεύτερη γνώμη! Μην αφήνετε τίποτα στην τύχη του! Ψάχνετε, κρίνετε και αποφασίζετε με την βοήθεια των ειδικών βεβαίως.... :-bd:-bd

Littledancer εσύ γιατί βρυκολάκιασες παιδί μου;;;; Άντε η Aggelika έχει τα γεροντάματα!!!!! Εσύ;;;;;;;;Α, Aggelika χαμομηλάκι για τους κολικούς σου.......είναι βάλσαμο!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλιά σε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dancer η καμπυλη ειναι οντως τσιμπημενη...Ο ενδοκρινολογος θα σε καθοδηγισει!

Ολα παντως ρυθμιζονται!

Μα γι αυτο αναρωτιεμαι.Με τα χαπια που μου εχουν δωσει στις ιδιες τιμες παλι θα ειναι η καμπυλη.Εφοσον εδω στο σπιτι ηταν τοσο μετα απο κανενα 20λέπτο ακομη φανταζομαι θα ειναι πανω απο 200 και στην καμπυλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Littledancer εσύ γιατί βρυκολάκιασες παιδί μου;;;; Άντε η Aggelika έχει τα γεροντάματα!!!!! Εσύ;;;;;;;;Α, Aggelika χαμομηλάκι για τους κολικούς σου.......είναι βάλσαμο!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ξυπναω αργα, τρωω αργα και καφεδακι πινω αφου εχω μετρησει το σακχαρο.Μπορει να πιω και στις 9.Οποτε μετα βρυκολακιαζω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα παω σε καμια βδομαδα απο εκει ετσι κι αλλιως.Και τι αλλο να μου δωσει;Δεν υπαρχει αλλο φαρμακο.Ολα τα αλλα κανουν υπογλυκαιμιες και εφοσον οι μετρησεις μου μετα τα γευματα μου ειναι φυσιολογικες δεν μπορω να τα παρω.Το πιο πιθανο να μου αυξησει αυτο που παιρνω τωρα.Και βεβαια στην εγκυμοσυνη μετα θα εχει να πεσει ινσουλινη με το κιλο μαλλον...

Ακομα και σ αυτο περιπτωση ειμαι.Τελος παντων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...