Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρες του βυζονυχτιου νο.62...ο Λεωνίδας εχασε το δρομο


Recommended Posts

Νατασουλα Χρονια Πολλα κοριτσαρα μου!!Με υγεια πανω απ'ολα!!!ΝΑ χαιρεσαι την πολυ ομορφη οικογενεια σου και ολα να πανε οπως τα εχεις ονειρευτει!!! :x:x:x:x

Ρε Τζουλια ποσο γελασα με τον Διευθυντη... :lol::lol::lol: Δηλαδη τι σου λεει ρε;;;Σου αναθετει δουλειες;;

Μωρε μηπως σε γουσταρει και ψαχνει απλα αφορμες;;;; :-?:-?:-?

Καρολινακι μου εγω πρωινα δουλευω ρε!!!Κανονισε πρωτα με την Αφρο ποτε μπορει και πες μας!!!!

ΘΕς εξω ή στο σπιτακι σου;;;;

Ερη μου..τι φοβερα ρε τα κοτομπεικον!!!Αχ..να σαι καλα ρε κοριτσαρα που βοηθας και εμας τις ανεπροκοπες!!Πολλα πολλα φιλια!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Αναστασια και Θου :lol::lol::lol: ..τελικα πηγατε στους Χαιρετισμους;;;;

Γεια σου ρε Λεναρα!!!Παντως η κοπελα που αντικαθιστω στα 2 σχολεια πηρε αδεια ανευ αποδοχων και πηγε στην Αυστραλία.. :?:?:?

Κοριτσια θελω να γραψω και αλλα (για το περιστατικο με τη Γωγουλα,τη Χρυσα, και τη Βενη) αλλα μεσα στο σαλονι ο Ηρωδης θα τα καρυδωσει τα μωρα μου... :roll::roll::roll:

ΦΙΛακιαααααα σε ολεςςςςς!!!!!

Λεναρα ..ετσι ειναι το Σισσακι... :mrgreen::mrgreen: Πεταει τη βομβα και οποιον παρει ο Χαρος!!!

ΜΑς το ειχε ψιλοπει απο το Σαββατο..την ποναγαν τα μεμε της και ετρωγε τον αμπακο... :lol::lol::lol: ΚΑλα ..και εγω τον αμπακο εφαγα και ας μην ειμεια εγκυος!!! :lol::lol::lol:

ΣΙΣΥΥΥΥΥΥΥ πες ρε αντιδρασεις του Π!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μωρή Σίσσυ μ'αρεσε που μου λεγες το μεσημέρι ότι θα έκανες τεστ τη Δευτέρα...Και ότι αποκλείεται να είσαι έγκυος!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: Συγχαρητήρια μωρό μου.....Καλή εγκυμοσύνη και με ένα γερό μωράκι...... :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x Τα είπαμε και τηλεφωικώς....Καλά ε...Πολλή χαρά έχω.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Μετά από τα χαρμόσυνα νέα, δε θυμάμαι τίποτα άλλο..... 8-)8-)8-)8-)8-)8-)

Καλά θα την κανονίσω τη νταντά.... :twisted::twisted::twisted::twisted: Ο Γιώργος θέλει να πάει να πιάσει τα αφεντικά της.... :?:?:?:?:o:o:o:o Αλλά του λέω δε φταίνε αυτοί που αυτή είναι μαλακισμένη.... :twisted::twisted::twisted::twisted:

Α, Ιουλία θυμήθηκα....Ρε στανταρ θα σε γουστάρει ο διευθυντής.... ;);););) Αλλιώς γιατί να ασχολείται συνέχεια μαζί σου ο παπαρας;;;; :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Επίσης, μωρή κλαίγεσαι για τις δουλειές ότι και καλά δεν είσαι νοικοκυρά και τολμάς να λες ότι άνοιξες φύλλο;;;;; :o:o:o:o:o:o:o:o Παστρικιά κι εσύ.... :lol::lol::lol::lol::lol:

καρολινάκι εγώ πρωινά δεν μπορώ...ούτε απογεύματα βασικά.... :lol::lol::lol::lol: μονο σκ!!!Οπότε καλά να περάσετε ρε!!!! 8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλε νοναααααααααααααααααααααααααααααααααα!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

θα αποκτησω κ αλλο πνευματικο αδερφακι;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

με το καλό κοριτσαρα μου!!

καλε πες μας λεπτομερειες!!

παναγιωτα δεν ειναι για γελια ρε..με εχει βαλει στο ματι κ μου κανει ολο παρατηρησεις..μα συνεχεια...κανει εφοδους στην αιθουσα,αφου πλεον δε με βρισκει κ πουθενα αλλου,με "αδειαζει"μπροστα στα παιδια,σε συναδελφους..κ αλλους που ειναι προκλητικοτατοι με τη συμπεριφορα τους, τους εχει στο απυροβλητο..εγω του φταιω για ολα..πολλα ειναι..τεσπα,καλη καρδια!

καλε γωγω μια φορα ανοιξα κ εγω κ ενω κοιμοταν ο γιωργος!κ δεν εγινε κ καμια τρελη επιτυχια,μη φανταστεις!

ο διευθυντης αποκλειεται να με γουσταρει..στην ηλικια του μπαμπα μου ειναι!απλα με βρηκε τη μκικροτερη εκει μεσα κ θεωρησε μαλλον πως βρηκε το ιδανικο εξιλαστηριο θυμα..

καλε κ ο γιωργος μπηκε στο κυνηγι της ηλιθιας νταντας;;;;;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol:

νονα στο ξαναλεω!φανερωσου!!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία ρεεεεε πλάκα κάνεις;;;Άνοιξες φύλλο και είναι απλή δουλειά;;;;; ~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ρε και τι σχέση έχει η ηλικία;;;Σε είδε πιπίνι και σε καψουρεύτηκε.... :lol::lol::lol::lol:

Αν δεν ισχύει αυτό, μπορείς να πας με το αφοπλιστικό χαμογελό σου και να τους πεις ότι αν συνεχίσει αυτό το βιολί θα τον αναφέρεις..... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Α, Εράκι ξέχασα να σου πω....Η γυναίκα είναι προκλητικότατη.......Σίγουρα το κάνει.....Την έχω ικανή....Και η μαμά μου δε λέει ψέματα ρε.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Τζούλια ο Γιώργος είναι των πιο δραστικών λύσεων..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Κατευθείαν στα αφεντικά.... :lol::lol::lol::lol: Αλλά εγώ του είπα μες στην εβδομάδα που ρεπάρει να πάει παρκο με τη μαμά μου και να την τακτοποιήσει με τον μοναδικό τρόπο που αυτός έχει.... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επέστρεψα!!! :D:D:D

Το προσέξατε κουφαλίτσες εεεεε;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::x:x:x:x:x

Είπα να το περάσω στα ψιλά γραμματα! :lol::lol::lol::lol::lol:

Είχα μια υποψία, αλλά επειδή δεν ήθελα να φέρομαι "απελπισμένα" είπα απο μεσα μου να το αφήσω και να το κάνω το τεστ τη Δευτέρα αν δεν μου ερχόταν περίοδος μέσα στο ΣΚ.

Τελικά δεν άντεξα και το έκανα σήμερα, πρώτη μέρα καθυστέρησης.

Βεβαια θα γελάσετε αν σας πω γιατί το έκανα σήμερα... Πήγα που λέτε για φαγητό με μια φιλη μου (που σας είπα πριν) και εκει που ψαχναμε που να καθησουμε μου λέει να πάμε σε ένα μαγαζί που έιχα να πάω απο γκαστρωμένη. Μπαίνουμε μέσα και ο μετρ μας έβαλε να καθησουμε στο τραπέζι που είχα πάει την τελευταία φρα και ήμουν με την κοιλιά τούρλα!!! :shock: Τυχαίο;;;; :?:mrgreen:

Γύρισα στο σπίτι κατα τις 8 και ο Π πήγε για λίγο στο πρακτορείο να ρίξει ένα στοιχηματακι! :mrgreen: Το έκανα βγηκε θετικό, χαρηκα και βγήκα έξω να το πω στην Χ, η οποία γέλαγε και χοροπηδούσε η λατρεία μου, ε λέω με τέτοια χαρα που έκανε θα το πει αυτή στον μπαμπά της, αλλά η τι βι ήταν ανοιχτη, κόλλησε σε κάτι διαφημίσεις και το ξέχασε! :lol: όταν μπήκε μέσα ο Π μίλαγε στο τηλ με τον αδερφό του και κάτι έλεγαν για την κρίση, ε και εκει του λέω: "Μην τρελαίνεσαι με την κρίση, έχεις άλλα τωρα γιανα ανησυχείς" και μου λέει "σαν τι"; Και του λέω "σαν το θετικό τεστ εγκυμοσυνης που έχω στην αριστερή τσέπη μου" :mrgreen::geek: Έμεινε αταραχος και μου λέει "το ήξερα οτι είσαι"!!! :lol::lol::lol::lol:

Δεν έκανε σαν την πρώτη φορά... :roll: ε και του είπα οτι δεν συντονιζόμαστε σαν ζευγάρι, αλλά μετά αρχισε να με ψέλνει να πάω στον αιματολογο γιατι ολα τελευταια στιγμη τα αφήνω και μπλα μπλα μλπα και κάπου εκεί τον σύνδεσα με Κάιρο! :lol::lol::lol::lol::lol:

Πάντως μετά αρχισε τα μωρό μου και τα λοιπά και τον ρώτησα αν χάρηκε και μου είπε "ε πώς δεν χάρηκα"; ;)

Βεβαια τα "ωχ καταλαβα" και τα "τωρα την τσουτσουνίσαμε" (στα οικονομικά αναφερόταν) δεν τα γλιτώσαμε. :twisted::oops::mrgreen:

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑ...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τ'ώρα την τσουτσουνίσαμε είπε;;;Η τώρα την πουτσίσαμε;;;;;;;; :oops::oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Κουφαλίτσα μου γλυκιάαααα συγχαρητήρια και πάλι...πολλή χαρά εχω μιλάμε.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Θου έμεινες μαλάκας;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol: Συγγνώμη...Εμβρόντητη ήθελα να πω...Είσαι και κορίτσι της εκκλησίας εσύ.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ έγραφα!!! Αλλα έγραψα πολλά! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΦΕΙΣΜΠΟΥΚ ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! ;)

Θουλάκι είδες που σου έλεγα κάνε μια προσευχούλα τον προηγούμενο μήνα; :x

Ααααα!!! Ιουλιάκι θες να έρθω πάνω να του σπικάρω δυο φωνήεντα του παπαράκου;;; :lol::lol::lol::lol:

Μην του δίνεις σημασία ρε κοριτσάρα!! Έτσι θα τον καψουρέψεις περισσότερο!!! ;):lol::lol::lol:

Τι άλλα ήθελα να πω;; Ααααα!! Χρυσακι μια χαρα τα νέα σας. Καλα έκανες και της απαντησες! Πόσο μου τη σπάει όταν έχουν αποψη χωρις να έχουν εμπειρία!

Αχ έχω καούρες!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

(Αλήθεια! Απο προχθες... :roll: )

Γωγω το δεύτερο φυσικα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Εγω το "αμπαλαρισα"!!!! :lol::lol::lol::lol:

Θουλάκι όχι ακριβως με την μια! :lol::lol::lol::lol::lol: Κάναμε ελευθερα και πιο παλιά, κανα τεσσαρι μήνες,αλλα σταματησα τα ελευθερα λίγο πριν την εξεταστική! Ε έχω και έναν στόχο! :lol::lol::lol::lol:

ΠΗΤ 16-11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλάκι κι εγώ σ'αγαπώ... :YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x:-*:-*:-*:-*

Συγγνώμη ρε....Αλλά το μαλάκας και μωρή το χρησιμοποιώ κατά κόρον...... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: Τα υπόλοιπα μόνο όταν έχω νεύρα... :evil::evil::evil::evil:

Σισσάκι χειμωνιάτικο το μωράκι μας..... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Το κατάλαβα ότι θα είχε πει το 2ο......Μα που το σκέφτηκες το τσουστουνίσαμε;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΘΕΑΡΑ ΜΟΥ!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα μονο θα πωωωωωωω

ΣΙΣΣΑΚΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::x:x:x:x:x[smilie=blob10.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif] \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ Χαρηκα πάρα μα πάρα πολύυυυυυυυ φιλεναδίτσα μου αγαπημένη! αντε να πανε όλα καλα και σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη αγαπη!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη και Γωγώ και γω κορίτσι νομίζω εχω. Οι μέρες σύλληψης είναι όπως τότε που έμεινα εγκυος στην Χ. Δε με χαλάει. Για την Χ είναι καλύτερα νομίζω... εγω θα ήθελα να τα έχω ένα κι ένα, αλλά αυτό που επιθυμώ ΠΑΝΩ απ' όλα είναι να είναι γερο...! :roll:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες!!! :x:x:x:x:x

Καρολινάκι θενξ ρε κοριτσάκι!!! :D

Κορίτσια σοβαρα τώρα! Έχω καούρες!!! :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχίζω......

συγχαρητήρια, όλα καλά να σου πάνε να έχεις μια τελειόμηνη κύηση χωρίς καμία μα καμία επιπλοκή :-*:-*:-* .....να λύσεις και τα προβλήματα που έχεις, γρήγορα κανόνισε ραντεβού με αιματολόγους κ.λπ :D

πολύ πολύ πολύ χάρηκα :D:D:D:x:x:x

επιτέλους δεν θα μείνει και το τρενάκι χωρίς..... :lol::lol::lol::lol:

καλά Αθηναίες εσείς το ξε΄ρατε από το Σάββατο και δεν μας είπατε τίποτα εμάς εδώ? :evil::evil::evil::evil::evil::lol::lol::lol::lol:

Γωγώωωωωω χθες τα διάβαζα επί τροχάδην, μην δίνεις σημασία ρε συ σε τέτοιες μικροπρέπειες :o:o:o:o

και αυτό που σκέφτεσαι να κάνεις με την Ιω δεν είναι καλό γιατί έτσι προσβάλεις το παιδάκι που δεν μιλάει και τους γονείς του, δεν κάνεις κανένα κακό στην νταντά!!! :?

αυτό που μου έκανε εντύπωση: καλά ρε είπες την μαμά σου "ζώον"? :o:o:o:o:o:o:o:o:shock::shock::shock::shock::shock::shock: έμεινα μιλάμε όταν το διάβασα!!!!! :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

αυτό που απάντησε η Αναστ. μου άρεσε ;) , νομίζω και εγώ είχα απαντήσει έτσι εδώ σε κάποια φάση, δεν θυμάμαι την περίπτωση, αλλά στα αγγλικά!!! :roll::roll::roll: όποιος κατάλαβε, κατάλαβε :lol::lol::lol::lol:

αργότερα θα διαβάσω και τα άλλα......

πρέπει να ετοιμάσω το πρωινό!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: Συγχαρητηρια μαρη κρυφογκαστρουλα!!!!!!!!!!!!Ολα να πανε τελεια κ να σε τσακισει την καουρα το νινακι!!!!Φτου σου που δεν με πηρες ενα τηλ να μυ πεις κατιτις. :P:evil::lol:

Καλημερα σας κουκλαρες!!!

Γωγω μου εγω θα ελεγα να ηρεμισεις με την τρελλη στο παρκο...οταν κ αν ξανασυναντηθειτε και αααν ξαναπει κατι τοτε απαντας καταλληλως...ειναι πολυ μπας κλας ρε συ να πας επι τουτου να την πιασεις κ να της σουρεις περσινα ξυνα σταφυλια :?:?:? Και δεν χρειαζεται να ανακατεψεις καθολου το παιδακι...ουτε να το σκεφτεσαι...ακους???θα σου κρατησω μουτρα αν πεις κατι κ πληγωθει εστω στιγμιαια...Οκ...αν η νταντα ειναι ετσι..ισως ετσι ειναι κ η μανα...ισως ετσι γινει κ εκεινο(κοριτσακι ειναι?) μεγαλωνοντας....αλλα τωρα ειναι παιδι! ;):D Η μανα ειναι παραδειγμα-πρωτυπο για το παιδι νομιζω...δυσκολα να ξεφυγει απο κακες συμπεριφορες ενα μωρακι...αλλα αυτο ισχυει κ για εμας,ετσι φιλες?! :D:D:D (να τα λεμε η μια στην αλλη ;);););) θα σας πω αλλη φορα τη κοτσανα εχω πει στην Α για τον Α)

Ιουλια τοσο καλα με τον διευθυντη? :shock::shock::shock: Ουφ αρκετα ψυχοφθορο...Θα πας αυριο στης Θουλης?Μαλλον θα μας παει ο Α εμας...να συννενοηθουμε να σε οδηγησουμε? :P

Θουλη σορρυ που σε εστησα χθες ρε συ...δεν εβρισκα την εκκλησια! :P:P Δε φαινοταν...απο την αιθουσα αερομπικ που ημουν! :lol::lol::oops::oops::P

Αργυρω καλημερα!!!!!Τι καλο μαγειρευεις σημερα?Θα πατε καμια βολτιτσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια .

Σισσακο μου !!!!!τι υπεροχα νεα ειναι αυτα!!!!σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη και ενα τελειο μπεμπακι .

λετε για να βρεθουμε καπου ,κανονιστε κοριτσια εμεις τρεχουμε για να προλαβουμε δουλειες και υποχρεωσεις μεσα σε αυτες τις λιγες μερες μια ευδομαδα μας εμεινε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! @Kiddo και @Θέτις Κ. Ποσο σας ευχαριστώ για την υποστήριξη. Δεν φαντάζεστε ποσο βάλσαμο ειναι τα λογια σας αυτές τις στιγμές. Μπαίνω και τα διαβαζω σε άσχετες ωρες τις ημέρας ξανα και ξανα να παίρνω δύναμη. Ειμαι σε δίλημμα για το αν θα του πω την αλήθεια οτι δηλαδή " ξέρεις κατι, θέλω να δώσω 5 ημέρες περιθώριο και όχι 2 οπότε θελω να έρθω Δευτέρα". Αλλά φοβάμαι οτι θα αρχίσει τα "δεν έχει νόημα και την τρομοκρατία, οπως ήδη εκανε απ το 1ο ραντεβού". Η αν θα αναγκαστώ να του πω καποιο ψέμα και να μην του δώσω περιθώρια για νωρίτερα και τη Δευτέρα. Να είναι απόλυτο. Γιατι ο ιδιος μου είπε πως αν δεν ακουστεί καρδια την Πέμπτη, Παρασκευή πρωί με βαζει για απόξεση. Οσο για τα ουτρο μου ειχε πει 1 των 200 3 φορες την ημερα. Χθες μεσημερι και βράδυ πηρα απο 2 και ήδη βλέπω λιγοτερη ροη στο αιμα. Εχω άσχημη εμπειρία με λαθη ιατρών. Ειναι λιγο μακρυναρι το κείμενο, αλλά αξίζει να το διαβάσετε... Στην κορη μου... Έβγαινε κι εκείνη 10 ημερες μικρότερη (βεβαια είχαμε ακούσει καρδια στην 7η βδ) ομως απο β επιπέδου και μετα εζησα την απόλυτη κόλαση. Ενω πιο πριν την β επιπέδου ειχε ανεβει σε ημέρες , δλδ καποια στιγμή πρέπει οι 10 ημερες να ειχαν γίνει 4-5 , στην β επιπέδου βρεθηκαν 3 ευρήματα ... Εβγαινε ξαφνικά παλι 2 βδομάδες μικρότερη, υποπλαστικο οστο μυτης(!!!!) -νούμερο ενα καμπανακι για σύνδρομο ντάουν- και υγρό στην καρδια!!!   Μετα τον γυναικολόγος μου που ειναι και εμβρυολογος, πηγα σε αλλους 3 εμβρυολογους , μεγάλα ονόματα ολοι και ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με αυτό. Ο πρώτος μου είπε τα ιδια, ο 2ος μου ειπε πως το μωρο ειναι μια χαρα και να μην κάνω τπτ και πως απλα πρόκειται για μικρόσωμο μωρο και δεν χρειάζεται ολα τα μωρα να γεννιούνται 3 και 3,5 κιλα και ο 3ος ηταν η χειρότερη εμπειρία της ζωης μου. Που μεχρι και σήμερα, νιώθω συναισθήματα μισους!! Μου ειχε πει πως δεν υπάρχει περίπτωση το έμβρυο να επιβιώσει και τα πασα πιθανότητα, σε λιγες ημέρες θα το γεννησω νεκρό!!! Ειχε βγάλει τις χειρότερες μετρήσεις απ'ολους, μάλιστα τον επιασα καποιες φορες να μην πηγαίνει τον κέρσορα μέχρι την άκρη της μέτρησης, εντωμεταξυ ειχα παει και σε ειδική εμβρυοκαρδιολογο που κι εκεινη ήταν απολυτως βέβαιη , πως το μωρο ειναι μια χαρα και το υγρό στην καρδια δεν θα έπρεπε να με απασχολεί καν!!! Και αυτος ο αθλιο εμβρυολογος, κακολογουσε μεχρι και την εμβρυοκαρδιολογο, πως λεει βλακείες πως αυτος ειναι 40χρ σε αυτη τη δουλειά και εχουν δει τα ματια του άπειρα πράγματα και η εμπειρία του ξέρει καλά ότι δεν πέφτει έξω. Φυσικα φεύγοντας μου ειπε πως ΠΡΈΠΕΙ αυριο το πολυ μεθαύριο, να κανω αμνιοπαρακέντηση γιατι το εμβρυο αυτο εχει καποιο σύνδρομο . Μου ειπε κιολας πως αντι ναου πάρει 900€ για την αμνιο , θα μου παρει 600€😆 Εφυγα κλαίγοντας. Δεν θα ξεχάσω που είχα κρυφτεί στις σκαλες τις πολυκατοικίας και εκλαιγα εκλαιγα και της μιλούσα, την παρακαλαγα να σταματήσει ολο αυτο και πως την αγαπάω τοσο πολυ που δεν θελω να την χασω. Ειχα παει μονη μου, κρυφα απ ολους. Και η αλήθεια ειναι πως πηγα σε αυτον τοσο φοβισμένη που ετρεμε η φωνη μου. Μυριστηκε φόβο και θεωρω μεχρι και σήμερα , πωσ με εκμεταλλευτηκε. Για να μην μακρηγορώ, οταν πηγα σπίτι εβαλα κατω τις μετρήσεις του ο 2ου με του 3ου εμβρυολογου, ειχαν διαφορα μιας ημέρας δλδ πηγα στον ενα για παράδειγμα, τρίτη και τέταρτη στον άλλον. Οι μετρήσεις τους είχαν τρελή διάφορα. Και απλα επιβεβαιωθηκα σε αυτο που ειχα δει να κανει με τον κέρσορα!! Παρ'ολα αυτα θελησα να συνεχίσω με τον 1ο εμβρυολογο (οχι τον 2ο που ηταν σιγουρος πως δεν εχει κατι το έμβρυο). Ηταν διπλα μου όμως αυτος, εννοω ψυχολογικα. Μου εκανε καθε βδομάδα υπέρηχο καθε φορα ξανα και ξανα μετρήσεις και η επίσκεψη να κρατάει ώρα... Καποια στιγμή δεν με χρέωνε κιολας και μου ελεγε πως εγω θελω να βοηθήσω οπως μπορω. Ομως κι αυτος εφτασε καποια στιγμή να μου πει πως να κανω τον σταυρό μου μην γεννήσω πριν τις 28 βδ. Και πως μιλαμε για IUGR (υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου).. Τελικα γεννησα 39+2 μια υγιέστατη μπεμπα 2680 βαρος που δεν χρειάστηκε τπτ. Θηλασε απ την πρώτη στιγμή και απλα μεχρι και σήμερα ειναι ενα μινιον κορίτσι. Κοντούλα και αδυνατουλα. Δε συγκρίνω τις καταστάσεις. Αυτο που μου συμβαίνει τωρα ειναι κάτι τελείως διαφορετικό. Μεσα μου νιωθω οτι δεν θα παει καλα. Απλα ναι... Καλα τα στατιστικά καλες και οι εμπειρίες αλλα τα πάντα μπορούν να γίνουν!
    • Τι πιο καλή βαλίτσα σκέφτεσαι να κανείς εσυ κορίτσι των διακοπών για τώρα είναι ότι πρέπει 😊 που σκέφτεστε να πάτε διακοπές ; και εγω μαιευτηρίου δεν έχω κάνει μόνο παραγγελία έχω κάνει περιμένω να έρθουν τα πράγματα και αυτά γιατί τα παρήγγειλε ο αντρας μου αυτός θέλει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο μας είπε και η μαία για γεννά στις 38 εβδ και κάπως το έχω δέσει κόμπο τώρα εγω ότι 9-10 Αυγούστου να με βάλει για γεννά 😂  και εγω 40 εβδ + 2 γέννησα το πρώτο είχα ετοιμάσει τζαντα και είχα βαρεθεί να την βλέπω μέσα στην ντουλάπα 😂
    • Κι εγω αυτο που πήρα! Νομιζω θα βολέψει και για πιο μετα☺️
    • Ναι αυτά λέω κι εγώ! Λέω να πάρω ένα τέτοιο! Εγώ έχω λίκνο από μια φίλη μου, οπότε σκέφτομαι πόσο θα κοιμηθεί στην κούνια αν πάρω την κλασική; Ενώ το άλλο αξιοποιείται για κάποια χρονακια 
    • Πιστεύω έχεις περιθώριο ακόμα να γυρίσει..Μια γνωστή μου όταν πήγε να γεννήσει κ λίγο πριν το πάρουν με καισαρική γτ ηταν ανάποδα, γύρισε τελευταία στιγμή μόνο του και γέννησε φυσιολογικά κ όλα καλά.. Όσο για τις συσπασεις ρώτησα χθες τη γιατρό κ μου ειπε ότι θα τις καταλάβω αν είναι γιατί θα έχω πονακια..Όχι ότι με κατατοπισε αλλά αυτό μου είπε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...