Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια 1,5 χρονών: κάντε μας γρήγορα κι άλλα αδελφάκια!!


Recommended Posts

Ελενη και μενα στην ιδια φαση ηταν το απογευμα λιγος υπνος γκρινια και κλαμα μαλλον το φεγγαρι φταιει.

Ευη εχαριστω για τη συνταγη και γω ετσι τις κανω περιπου, αλλα αυτες οι πατατες που κανουν εκει ειναι κολαση.πρεπει να εχουν φρεσκο βουτηρο και να εχουν βρασει μεσα στο βουτυρο και μετα ελαφρα τηγανι φρεσκο πιπερι και τσιγαρισμενο μπεικον.3000 θερμιδες το πιατο γιαυτο ειανι κολαση Οταν παμε εκει περνουμε τουλαχιστον τρεις μεριδες και ενα μπουκαλι κρασι μονο για μενα και τη φιλεναδα μου οι υπολοιποι αλλος λογαριασμος.

παω για πιατα και μπανιο γιατι δε με βλεπω καλα!

τα ακαρεα φευγουν με τη σκουπα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενη τι να σου πω για την σαρδελα..Η φλωρα ας πουμε δεν την τρωει γιατι παραπονιετε για τα κοκαλα, παρολο που της καθαριζω το μεγαλο στην μεση...

Αν εχουν ψαροταβερνα ολο και θα εχει κανενα αλο ψαρακι να της παρεις...

Εγω με τον μπακαλιαρο δεν θα ανισιχουσα τοσο για το τηγανιτο οσο για το αλμηρο...

Αχχχχ το πουλακι μου εμηνε και κοιμηθικε στο πατομα εεε?? Φαντασου τι κουραση ειχε...

Εγω σημερα τον ρωτισα μολις πηγε 9 "Τριανταφυλλε θελεις να κοιμηθεις?" και αμεσος εβαλε πλορη για το δοματιο του, πηγε και στιθικε κατο απο την κουνια και μου την εδιχνε με το χερακι του. Τον εβαλα μεσα τον σκεπασα μου εστιλε και μερικα πεταχτα φιλακια and thats it....

Τουλαχιστον σ'αυτο ειμαι τυχερι δεν μπορω να πω ειναι βολικος στον υπνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια παω και εγω γιατι αρχισα να εχω ρηγος παλι..

Ελπιζω να την σκαπουλαρω σημερα και να μην ανεβασω πυρετο..

Καληνυχτα ομορφες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου!

Σήμερα ξεσαλώσαμε οικογενειακώς!

Το πρωί έκανα κάτι δουλίτσες στο σπίτι, τάισα την μικρή τα γεύματά της και είπαμε να την πάμε βόλτα στην Κηφισιά με τον άντρα μου. Όμως κατα τις 12.15 μας κοιμήθηκε και έτσι την βάλαμε για ύπνο. Εγώ είχα ξεσηκωθεί για έξω και άφησα τον άντρα μου να την προσέχει και έφυγα. Πήγα για κάτι ψώνια και κάθισα και για ένα καφεδάκι στα γρήγορα με μια φίλη μου.

Οταν γύρισα σπίτι μόλις που είχε ξυπνήσει η μικρή και ο άντρας μου είχε μαγιρέψει γαριδομακαρονάδα.

Φάγαμε και τελικά την πήγαμε μετά το φαι έξω.

Πήγαμε λοιπόν σε κάτι κούνιες πολύ οργανωμένες, και το διασκεδάσαμε πολύ και οι τρεις μας!

Γυρίσαμε σπίτι και μετά από μια ώρα ξαναφύγαμε γιατί μία από τις κουμπάρες μου μας είχε καλέσει σε μια καφετέρια για να γιορτάσουμε τα πρώτα γενέθλια του γιού της.

Ξεσάλωσε η Σοφούλα. Έτρεχε, φωναζε, τραγούδαγε, την ανέβασε στο μπαρ ο άντρας μου. Ότι να ναι!

Γυρίσαμε νωρίς όμως γιατί είχαμε βγει off και οι τρεις!

Η μικρή κοιμάται λοιπόν από τις εννιάμιση και εμείς έχουμε αράξει στον καναπέ και δεν κουνιόμαστε καθόλου. Μ' αφού έφτιαξε ο άντρας μου μπανάνες τηγανιτές με μέλι και καρύδα και δεν έχω σηκωθεί να καθαρίσω τον πάγκο της κουζίνας ακόμα.

Αύριο δεν έχω ιδέα τι θα κάνουμε. Και μέσα να μείνουμε πάντως δεν με χαλάει καθόλου.

Το Πάσχα εμένα ο άντρας μου δουλεύει. Αν λοιπόν είναι εκτός Αθηνών, θα πάω με τους γονείς μου και την μικρή φυσικά Γύθειο στους παππούδες αλλά αμα είναι εντός Αθηνών, θα μείνω εδω και θα την βγάλουμε σπίτι με φίλους.

Περάστικά στις άρρωστες μας. Γαμώτο άντε να φύγουν οι ιώσεις δεν θέλω να ακούω άλλο ότι είναι άρρωστοι ούτε μικροί ούτε μεγάλοι.

Ελενάκι έπεσε ξερή το ταλέντάκι μας η Α ε; Εμ πόσο να την παλέψει. Να της δώσει; σαρδελίτσα, πιστεύω ότι θα της αρέσει. Πω, πω στα κάρβουνα ε; Αμα δεν την φάει η μικρή πάντως κράτα την και θα έρθω να την φάω εγώ. Α ρε Ινάκι πως φαίνεται ο μερακλής ο άνθρωπος! Πάνω από την ψησταριά και συνοδεία με ουζάκι... ΈΤΣΙ!!!! Τι μου κάνεις τώρα!

Αλικάκι πόσο θα αντέξεις ακόμα έτσι ρε κορίτσι μου; Πρέπει να βρείτε ένα πρόγραμμα με τον ύπνο για τον Σπυράκο. Μην το σκέφτεσαι καθόλου, μίλα με ένα ειδικό οπωσδήποτε. Θα πέσεις κάτω από την κούραση η θα σπάσουν τα νεύρα σου στο τέλος.

Αννούλα μου γυρίσατε έ; Ρε συ ήθελα να σε ρωτήσω καιρό και όλο το ξεχνάω. Τι νούμερο παπούτσια φοράς; Έχω και παπουτσάκια να σου δώσω αν θες. Εγώ φοράω 37.

Ελπίζω να σωθεις κι εσύ με τα προϊόντα Α-DERMA όπως σώθηκα κι εγώ. Από δέρμα σε δέρμα πάντως έχει διαφορά το πως θα επιδράσει ένα προίόν περιποίησης από ότι έχω διαπυστώσει.

Μαρριετάκι που είσαι;;;;;;

Μήπως να αφήνατε τον σκύλο νυστικό για μέρες μπας και φάει την ζάμπα σου ολόκληρη και υσηχάσετε; Ακους εκεί βάζει τον σκύλο της να την δαγκώνει. Τι άλλο θα ακούσουμε Χριστέ μου;

Κατερινάκι αυτή την φορά δεν θα πάρεις χαμπάρι για πότε γέννησες να δεις. Όλα καλά θα πάνε!

Ρε 'σεις η Μαιρούλα έχει καιρό να μπει και ανυσηχώ. Λέτε να έχει τίποτα εμετούς και τέτοια και να πεδεύεται το κορίτσι; Μακάρι να της πηγαίνουν όλα καλά.

Για τίτλο προτείνω κι εγώ:

Χειμων μωράκια 10/11. Τραγουδάμε και χορεύουμε.

Χειμ. μωράκια 10/11. Ηρθε η ώρα να λιαστούμε.

Αυτά οι βλακείς μου ήρθαν προς το παρόν.

Σας αφήνω γιατί θα πω κι άλλες.

Εδώ γύρω θα είμαι όμως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα ο Τριανταφυλλος θα αποδειχθει το καλυτερο παιδι,μετα τον Πλουταρχο βεβαιως,βεβαιως...

ακους εκει με το που ακουει την λεξη υπνο παει στο κρεβατακι του το κουκλι μου!!!

Κορες γεια και χαρα!!

Ελενη δεν εκανα καμια δουλεια σημερα,παρα μονο μια καλη σκουπα..μετα το φρουτο του πηγαμε κατω στον Φλοισβο,γυρισαμε κατα τις 14:00,τον ταισα,εβαλα ενα πλυντηριο σκουρα,φαγαμε κατι προχειρο με τον Μανο,εφυγε εκεινος στα καπακια γιατι η ζαμπα δεν ηταν καλα ψυχολογικα και θα την πηγαινε βολτα με το αυτοκ.(το μωρο!!!),επλυνα φρουτα και λαχανικα και τα εβαλα ψυγειο,στο μεταξυ ο μικρος αρχιζε να νυσταζει,τον ξεσκατισα και επεσε για υπνο απο τις 16:00-19:00!!!

ξαπλωσα και γω στον καναπε και γλαρωνα!!!το απογευμα εκανα το απολυτο τιποτα!!

αυριο ομως πρεπει να μαγειρεψω και να σιδερωσω και να σφουγγαρισω...

Ινα λενε οτι τα ακαρεα φευγουν κατα ενα μεγαλο μερος με την ηλ.καλο επισης να το κανουμε και στα μαξιλαρια...μπραβο ρε Ελενη!!!εγω δεν το κανω(και βαριεμαι αλλα και το ξεχναω..θα το κανω αυριο!!)

Ευη πώς εισαι; στυβε πορτοκαλια!

Αλικη κοιμηθηκε ο μικρος;

εγω τον ταισα στις 22:00 και την ωρα που πηγαινε να μου κανει πονηριες,του λεω:ο λυκος ειναι εξω!!(βλεπει συνεχεια τον λυκο με τα τρια γουρουνακια!!)...ε!!λουφαξε και ηπιε και το γαλα και γκρινιαξε για δευτερολεπτα και κοιμηθηκε!!!

λυκε λυκε εισαι δω;;;;

κοριτσια με ποναει λιγο ο λαιμος μου κι εμενα..μαλλον την αρπαξα το πρωι,ειχε τοση ζεστη και περπατησαμε αρκετα και μαλλον ιδρωσα...αν υποπτευθω οτι αρρωσταινω θα πηδηχτω(απο το παραθυρο!!)

καληνυχτα κορες και ονειρα γλυκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπη μουυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!! Είναι μία γλύκα Ελενάκι μου!!!!!!!!!!

Θα σας βάλω κι εγώ αύριο από τα σημερινά της τα καμώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω!!!!!! τι αγγελουδι ειναι αυτο; τι ομορφα που ειναι οταν κοιμουνται;φτου σκορδα!!!

ονειρα γλυκα Α.!!!!!!!

και μη ξεχνας!!να μενεις σταθερη στο ρεπερτοριο σου!!!!!

:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! ρε κορίτσια επι την ευκαιρία, να σας ρωτήσω κάτι; Χρησιμοποιήτε μαξιλάρι στα μικρά σας στην κούνια; Εγώ δεν της έχω βάλει ακόμα και έχει συνηθίσει έτσι. Μήπως πρέπει να της βάλω; Κι αν ναι ποιό αυτό το μικρό που είναι για παιδάκια ή μεγάλο κανονικά;

Απορίες που έχω βραδιάτικα ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσα εγω δε του βαζω ακομα,μαξιλαρι ομως κανει τον αρκουδακο του που ειναι μικρο και δε σηκωνεται αρκετα το κεφαλακι του...καλη ερωτηση ομως!!να την γραψω και για την παιδιατρο...

αλλα δε νομιζω οτι το μεγαλο θα ηταν καλο...και αραγε,τι να εχουν μεσα;βαμβακι ή πουπουλα;μαλλον το πρωτο...το δευτερο προκαλει αλλεργιες...αντε μετα η Ελενη θα ειναι με την σκουπα στο χερι ολη μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φεύγετε κορίτσια; καθίστε μωρέ λίγοοοοοο........

Εύη μου όχι εσύ, εσύ δικαιολογείσαι πήγαινε να κοιμηθείς και ελπίζω να είσαι πολύ καλύτερα αύριο.

Η Α χθες και σήμερα κοιμήθηκε από νωρίς, λέτε να το γέννησα προγραμματισμένο να αλλάζει με τη θερινή ώρα; :lol::lol:

Ινα και η Αναστασία τα ίδια ε; μπορεί να φταίει και το φεγγάρι! πάντως είχε και πολύ μάτι, ο Στέλιος είχε δακρύσει. Δεν την ξεμάτιαζε νωρίτερα μπας και ησυχάζαμε!! τα ακάρεα δεν φεύγουν εντελώς, αλλά όπως είπε και η Μαριέττα βοηθάει λίγο την κατάσταση, μιας και απομακρύνει τα νεκρά κύτταρα από τα οποία τρέφονται. Μπλιάχ...

Νατασσάκι χαίρομαι που το διασκεδάσατε σήμερα! κι εμείς πήγαμε στις κούνιες, είναι σχετικά καινούριες και τις έχουν φτιάξει πολύ καλά, με λαστιχένια δάπεδα κλπ. Ναι μεν μειώθηκαν οι παιδικές χαρές γενικότερα, αλλά τουλάχιστον πλέον είναι πιό οργανωμένες και ασφαλείς για τα παιδιά. Τι καλός που είναι ο αντρούλης σου, σας μαγείρεψε και το μεσημέρι και το βράδυ; κάτσε να τα λέω αυτά και στον δικό μου, γιατί παλιότερα τα έκανε και εκείνος αλλά τελευταία τα έκοψε και όλο έλεγε ότι μόνο εκείνος κάνει τέτοια :-w:^o

Μαριέττα κι εγώ ελάχιστα πράγματα έκανα σήμερα και το σπίτι είναι πάλι σαν βομβαρδισμένο τοπίο, τα νεύρα μου!!! αν είναι να πηδηχτείς μόνο από το παράθυρο άστο καλύτερα, δεν λέει :lol: . Μακάρι να μην είναι τίποτα. Μια χαρά δούλεψε ο λύκος απόψε!!

Αχ πόσα γράψατε, περιμένετε να διαβάσω και επανέρχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνύχτα κι από μένα! Πήγα λίγο στο βασίλειο μου να το περιποιηθω αλλά κουτουλάω. Αύριο το πρωί με τον καφέ.

Ναι δεν νομίζω ότι γιορτάζει αύριο η Εύη. Don' t worry.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως πήγα και μου έβαλα σανγκρια, για αυτο αργησα και να πατήσω υποβολή. Αλλά μάλλον μόνη μου θα τα πιώ ε;;;;;

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! ναι μωρέ τα σκατούλια, σαν αγγελούδια είναι όταν κοιμούνται! να φανταστείτε ότι την σήκωσα από κάτω, της μιλούσα μπας και ξυπνήσει αλλά ούτε που κουνιότανε, τέζα!! Βρήκα λοιπόν ευκαιρία και της έκοψα τη φράντζα, την κράτησα λίγο αγκαλίτσα και την χάζευα, μετά τις έβαλα πυτζαμούλες και ξύπνησε την ώρα που έβαζα την μπλούζα. Ηπιε γάλα και ξεράθηκε πάλι.

Ναι Νατάσσα να μας βάλεις τη Σοφούλα!!

Μαξιλάρι ούτε εγώ της έχω βάλει. Γιατί όμως να τους βάλουμε;

Μαριέττα :lol::lol::lol: ! δεν έχεις και άδικο για τη σκούπα :lol:

Ναι Ευδοκία νομίζω κι εγώ ότι την λένε την συμπεθερούλα.. δεν είχα ιδέα ότι γιορτάζουν και οι Ευδοκίες αύριο!!!! σήμερα δηλαδή, Εύη αν γιορτάζεις να σε χαιρόμαστε! κι εμείς και όσοι αγαπάς και σε αγαπούν!! για τους υπόλοιπους χεστήκαμε :lol:

Καληνύχτα Νατάσσα, άντε με αφήσατε μόνη να γίνω ντίρλα. Πάω να συμμαζέψω τότε γιατί δεν νυστάζω καθόλου.... Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ευδοκία νομίζω κι εγώ ότι την λένε την συμπεθερούλα.. δεν είχα ιδέα ότι γιορτάζουν και οι Ευδοκίες αύριο!!!! σήμερα δηλαδή, Εύη αν γιορτάζεις να σε χαιρόμαστε! κι εμείς και όσοι αγαπάς και σε αγαπούν!! για τους υπόλοιπους χεστήκαμε :lol:

Καληνύχτα Νατάσσα, άντε με αφήσατε μόνη να γίνω ντίρλα. Πάω να συμμαζέψω τότε γιατί δεν νυστάζω καθόλου.... Φιλάκια!!

Το σχολιάζω μόνη μου για να σας προλάβω: Οκ κεκτημένη ταχύτητα, δεν γιορτάζουν οι Ευδοκίες αύριο... μάλλον τελικά ή νυστάζω ή με βάρεσε το κρασί ή η βαφή από τις ξανθιές ανταύγιες δεν έχει ξεποτίσει ακόμα μπου χα χα χα :lol:

Οπως και να έχει όμως Εύη μου, εμείς σε χαιρόμαστε!!! Καληνύχτα κοριτσάκια όνειρα γλυκά.

Σπύρο ακούς;;;; για σένα πάει κυρίως αυτό!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!ρε κορίτσια έγραφα και πάω να το στείλω και μου λέει πρέπει να συνδεθείτε ενώ ήμουν συνδεδεμένη.....ωχου

Λοιπόν εμείς χθες είχαμε παει σε παιδικό παρτυ...όπως καταλαβαίνετε τους έτρεχα απο πίσω.....ο μικρός επαθε υπερένταση απο κάποια ώρα και μετα νυσταζε και δεν μπορούσε να κοιμηθεί ούτε και όταν γυρίσαμε σπίτι...μου βγαλε το λάδι και το πρωι με γκρίνια ξύπνησε,ο μεγαλος ξεσαλωσε αλλα ειχε κλόουν το παρτυ και τους φοβάται λίγο και με ζαλίσει κάπως εκείνη την ώρα....

Τι έχει το προγράμμα σήμερα?εμείς θα πάμε παρέλαση ,να δει λίγο ο μεγαλος και μετα για φαγητακι έξω!

Δεν έχω προλάβει να δω τι έχετε γράψει...Μονο την φωτο είδα...ΕΛενακι τι κουκλακι που ειναι!

Θα τα πούμε ξανά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;

Ελένη δεν έχω ιδέα για τη σαρδέλα. Αλλά γιατί να μην κάνει; Καλό ψάρι είναι, Ω3 έχει..

Εμείς σήμερα το ρίξαμε στις βόλτες.. πήγαμε κούνιες, σούπερμάρκετ, πήγαμε και μια βόλτα από τα στοκατζίδικα.. μπήκαμε στη Nike και βρήκα του Φίλιππου ένα ωραίο παπουτσάκι ανοιξιάτικο, τύπου allstar, με σκρατσ από πάνω.. 21 ευρώ. Έρχομαι στο σπίτι.. ανοίγω το κουτί να τα δείξω του Γιάννη και τι διαπιστώνω??? Το κουτί έχει δύο δεξιά παπούτσια!! Ένα νούμερο 21 κι ένα 21,5... γκρρρρρρ... ποιος τρέχει για αλλαγές?? ουφ!

Εύη πάλι άρρωστη;;; Περαστικά!!

Περαστικά και του Μανωλιού!! Άντε πια αυτές οι ιώσεις...

Έχω ανοίξει αυτό το μήνυμα από χτες το βράδυ... αλλά έκανα μπάνιο το Φίλιππο και μετά.. τον κοίμισα, με κοίμισε.. θα σας γελάσω! :lol: Τώρα ξυπνήσαμε..

Καλημέρα, καλή Κυριακή! Χρόνια πολλά για την ημέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!!!

Ειρήνη να χαίρεσαι τον άντρα σου!! Υγεία και κάθε καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου…. τι κάνετε??

Εχθές είχα ξεκινήσει να σας γράφω με λεπτομέρειες κ ο κύριος Π. κάθε 2 λεπτά με ρωτούσε κάτι κ αποσπούσε την προσοχή μου!! μου έσπασε τα νεύρα, έκλεισα το λάπτοπ…. Μετά το πήρε αυτός κ ως δια μαγείας εξαφανίστηκαν ή λύθηκαν κ οι απορίες του….. !!!! :twisted::twisted:

Χρόνια πολλά στον άντρα της Ειρήνης…. ελπίζω να είναι καλά όλοι τους!!!

Ελένηηηηηηη είσαι ψαράκι σαν την αδερφή μου κ έχετε μαύρα μεσάνυχτα στα ψάρια….χαχαχαχαχα…. η σαρδέλα έχει το κεντρικό κόκαλο αλλά έχει κ κάτι μικρά σαν τριχούλες στην κοιλιά! Για τους μεγάλους σίγουρα είναι ακίνδυνα αλλά για μωρό δεν ξέρω! Μπορεί να την αηδιάσουν κ να μην θέλει να φάει.. βλέπε Φλώρα κ εμένα χαχαχαχα! Άμα της το καθαρίσεις καλά πάντως δεν έχει ανάγκη!!

Άννα καλύτερα να μην κατέβεις στο κέντρο σήμερα….. γίνονται φασαρίες κάθε φορά κ είναι επικίνδυνα…. Πάς μια άλλη φορά να σπάσει ο Άκης κανένα άγαλμα… χαχαχαχα

Για κουβάλημα ακούω….. πίκρα κορίτσια!! Τώρα βέβαια που μεγάλωσαν ίσως είναι λίγο καλύτερα…. Κ εγώ κάποια πράγματα όπως κ η Άννα τα έχω από 2 φορές για να μην κουβαλάω ( αυτά όμως είναι ελάχιστα)! Όταν ήταν 2 μηνών ο Σπύρος κάναμε το καλύτερο ταξίδι μέχρι σήμερα. Θήλαζε κ κοιμόταν… κανένας κόπος!! Μετά που ξεκίνησε κ φαγητά αφήστε καλύτερα!! Κ άμα έχεις ταξίδι 6 ώρες γίνονται άνετα 10 -12…

Εύη ακόμη χάλια είσαι??

Νατάσσα μ’ αρέσουν οι τίτλοι σου…. σε βλέπω να κερδίζεις!! Τι δώρο να σου δώσουμε….??????????? Χμμμμμ…… χαχαχαχαχα

Καλά κάνετε κ ξεσαλώνετε …. Περνάτε καλά οικογενειακώς…. τέλεια!!!!

Ούτε εγώ του έχω μαξιλάρι ακόμη….. αλλά γιατί να πρέπει??

Ρε συ Τέτα ο Ηλίας κοιμάται τόσες ώρες το απόγευμα… πώς να κοιμηθεί νωρίς ο καημένος! Έχεις κ παράπονο… φτου σου! χαχαχαχα

Ελπίζω να είσαι καλά κ να σου φαίνεται ότι πονάει ο λαιμός….

Την ζάμπα την αποκοιμίζει κιόλας στο αυτοκίνητο άμα έχει αϋπνίες???

Τι γλυκιά που είναι η ζουζούνα σου Ελένη….. ένας άγγελος!!

Ελίζα το πρόγραμμα έχει σπίτι… είμαστε μόνοι σήμερα, ο μπαμπάς δουλεύει!!!

Γεια σου Ρουλάκι…. Μια όμορφη Κυριακή να έχετε κ εσείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχθές γυρνούσαμε κ εμείς όλη μέρα…..

Το πρωί κάναμε το συμβόλαιο του σπιτιού, μετά πήγαμε στο Μπάντμιντον για καφέ (μία επόμενη συνάντηση μπορούμε να την κάνουμε εκεί… είναι πολύ ωραία κ έχει κ κούνιες, τσουλήθρες κτλ) μετά γυρίσαμε να φάει ο μικρός κ φύγαμε για να του πάρουμε κάτι πράγματα για το δωμάτιό του!! Πήγαμε στο LEROY …. έστελνε φιλάκια κ έκανε ματάκια στα κορίτσια (πωλήτριες)….

8.30 περίπου γυρίσαμε κ ούτε μπάνιο δεν τον έκανα μπας κ κοιμηθεί αμέσως…. κ όντως 9.15 έπεσε ξερός!!! Για τη νύχτα βέβαια δεν θα γίνω κουραστική να σας πω πως κοιμήθηκε…. Μία από τα ίδια!!!!

Ωραίος τίτλος Ρούλα….. χαχαχαχα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααα...

χρονια πολλα πολλα στους εορταζοντες και εορταζουσες...να χαιρετε και η ειρηνη μας τον αντρα της και εγω την μαμακα μου που την λενε χαριτωμενη και γιορταζει σημερα...

ειμαι στην μαμα μου απο χθες το βραδυ και σημερα ξυπνησαμε πηγαμε εκκλησια και τωρα οι αντρες βλεπουν αυτοκινητα να τρεχουν γυρω γυρω :shock::shock::shock::shock: και τα κοριτσια στην κουζινα...ο μανωλης τρεχει πανω κατω φωναζοντας γιαγια και γιαγια(εεε και να ηταν απο μια μερια η ζαμπα να τον ακουγε να δειτε ποσο γρηγορα θα τον αποκληρωνε...)τελικα ο μικρος δεν την γλιτωνει μαλλον...βηχει και εχει μιξα...πυρετο ευτυχως οχι οποτε ορος και οπου μας παει...

εμενα το παιδι μου επειδη δεν ειναι και φυσιολογικο παιδι κοιμαται σε ψηλο μαξιλαρι απο πολυ νωρις..στην αρχη του το ειχα σαν διακοσμητικο οσπου μια μερα το παιρνει και ξαπλωνει πανω του και κοιμαται ..αυτο ητανε..μαλιστα και στο δικο μας κρεβατι οταν ερχεται προτιμαει το δικο μου μαξιλαρι που ειναι φουσκωτο και οχι του αλεξη που ειναι πιο χαμηλο..αρα..οπως μαθει καθε παιδι...δεν παθαινει τιποτα και χωρις μαξιλαρι..

λοιπον σας αφηνω για την ωρα παω να κοιμησω το πουλι μου γιατι γκρινιαζει..και μετα θα παω να χτισω κανα σπιτι σημερα.. ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι χρόνια πολλά της μανούλας σου!!

Να την χαίρεσαι!

Εγώ μαγειρεύω διάφορα για να'χουμε τις επόμενες μέρες, έβρασα και μοσχαράκι του Φίλιππου για αύριο και σε λίγο θα φύγουμε για το πατρικό μου για μπακαλιάρο σκορδαλιά!! :D :D Μιαμ μιαμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα! τι κάνετε κορίτσια; εμείς καλά, η μικρή κοιμάται παρέα με τον μπαμπά της στο κρεβάτι μας και λέω να τους ακολουθήσω κι εγώ τώρα, αν και έχω ένα σωρό δουλειές και το απόγευμα έχουμε κανονίσει να πάμε για καφέ με τους κουνιάδους μου, θέλω και να λουστώ... ουφ! τόσα πράγματα έχουν ανακαλυφθεί, δεν μπορεί να ανακαλύψει κάποιος ένα μηχάνημα για λούσιμο-στέγνωμα-φτιάξιμο σε 10 λεπτά;;; κάντε κάτι για εμάς τις σγουρομάλλες!!

Πήγαμε στη γιαγιά μου και φάγαμε, τελικά της έδωσα λίγη σαρδέλα της μικρής αλλά γενικά δεν πολυέφαγε σήμερα δεν είχε όρεξη. Οντως η σαρδέλα έχει και μικρά κοκκαλάκια, βέβαια είναι πολύ μαλακά αλλά για τα μικρά δεν ξέρω... της την καθάρισα καλά και πρέπει να έφαγε 1-2, πολύ λίγο μπακαλιάρο και 2-3 πατάτες. Αυτά μόνο!

Μαρία να χαίρεσαι την μανούλα σου!

Ειρήνη να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

Αλλον εορτάζοντα δεν έχουμε νομίζω, σωστά;

Αλίκη δεν έχω πάει ποτέ στο Μπάντμινγκτον! αλήθεια, που πέφτει; :roll: . Τι καλό ψώνισες για το δωματιάκι του Σπύρου;

Ρούλα με γειά τα παπουτσάκια του Φίλιππου, μόλις κάνεις την αλλαγή δηλαδή :lol: . Τι σπαστικό και αυτό... κι εγώ αυτές τις μέρες της έχω πάρει ένα σωρό καλοκαιρινά, έχω ξεπαραδιαστεί εντελώς ευτυχώς που τελειώνει ο μήνας να πληρωθούμε. Το χαίρομαι τόσο πολύ να της ψωνίζω!!

Ελίζα πως περάσατε στην παρέλαση και στη βόλτα σας;

Εμείς δεν πήγαμε παρέλαση καθώς ξυπνήσαμε μαμά και κόρη στις 11 (με την καινούρια ώρα).

Α μου άρεσε πολύ ο τίτλος της Ρούλας!! και έχω να προτείνω και άλλον έναν: Παιδάκια χειμώνα 2010 νο8 (νομίζω 8...)/έρχεται το πρώτο αδερφάκι

Αντε πάω κι εγώ να κοιμηθώ λιγάκι, πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...