Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο5! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 345
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φλωριανα μου σιγουρα θα τα καταφερεις! Μπορει στην αρχη να σου φαινεται περιεργο το περιβαλλον αλλα θα το συνηθισεις γρηγορα. Στειλε μου πμ οταν φτιαξεις τον λογαριασμο να σε βρουμε!! φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!

Με λένε Γεωργία και γέννησα στις 25 Ιανουαρίου στο Λητώ το δικό μου αγοράκι :)

Χθες κλείσαμε τους 2 μήνες και ετοιμαζόμαστε να κάνουμε το πρώτο μας εμβόλιο.

Η αλήθεια είναι πως σας διάβαζα κάποιες φορές εδώ και αρκετό καιρό αλλά τώρα πήρα το θάρρος να μπώ και εγώ και να συμμετέχω ενεργά :) Ο λογαριασμός μου στο facebook είναι: georgia dolioti σε περίπτωση που μπορούμε να επικοινωνούμε και από εκεί.

Εύχομαι μέσα από την καρδία μου να είναι όλα τα μωράκια μας πάνω απ' όλα γερά τυχερά και χαρούμενα!

Να μας ζήσουν, να τα χαιρόμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργια καλως ηρθες και να χαιρεσαι τον μπεμπη σου!! θα σε προσθεσω κι εγω στους φιλους στο φασε!! φιλια και καλημερα σε ολες!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργία καλως ορισες και εγω γεννησα στο Λητώ στις 4 φεβρουριου το αγορακι μου. θα τα λεμε στο φασε γιατι εχουμε μαζευτει όλες εκει επειδη ειναι πιο γρηγορο.

Φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΕΔΩ.....ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΠΑΙΝΩ, ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΜΙΑ!!!! :roll:

ΕΔΩ ΓΡΑΦΑΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΟΣΤ Κ ΑΝΟΙΓΑΜΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια ... χαθηκατε!!!! πηγατε ολοι face ... κ σας εχασα... ελπιζω να ειστε ολες καλα κ τα μωρακια σας...

Γεωργια μ καλος ηρθες να σου ζησει το αγορακι σου... γεννησαμε την ιδια μερα κ γω 25 ιανουαριου αγορακι κ μεις τωρα θα κανουμε το εμβολιο

este μ πως παει η εγκυμοσυνη ??? κλοτσαει κλοτσαει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evita μου κλωτσάει κλωτσάει :lol: και όταν μπαίνω σε αυτό το θεματάκι και βλέπω όλο πατουσάκια ανυπομονώ να αντικρίσω και το δικό μου πατουσάκι. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

este m σε καταλαβαινω ξερω πως ειναι να περιμενεις ... αλλα θα δεις τα πατουσακια σου κ θα ειναι για σενα τα πιο ομορφα που εχεισ δει στη ζωη σου . φιλακια στη κοιλιτσα κ να προσεχεις το μπεμπακι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εστε με το καλο το .. δικο σου πατουσακι!! Θα δεις θα περασει ο καιρος και θα εχεις το μωρακι σου αγκαλια και δεν θα το πιστευεις!!

Εβιτακι ολα καλα? Αντε ακομα να το παρεις αποφαση να μας ερθεις στο φασε? μας λειπεις πολυυυυ ;)

φιλια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ twiggy μου κι εσύ να χαίρεσαι το δικό σου. Συγκινήθηκα πολύ με την ιστορία σου και πραγματικά ήταν σαν να περιέγραφες αυτά που θα νοιώθω κι εγώ. Με φαντάστηκα εκείνη τη στιγμή στο χειρουργείο να περιμένω κι εγώ το δικό μου μπεμπάκι :D .

Evita μου σε ευχαριστώ και σένα πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εστε η εμπειρια μου απο το Λητω ειναι η καλυτερη και η γεννα μου επισης. Θα βρεις την ιστορια μου στις ιστοριες τοκετου που λεει και για το Λητω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εστε τωρα το ειδα αν θες να μαθεις την εμπειρια μου απο το Λητω η ιστορια μου εχει τιτλο Μανουλα για δευτερη φορα. οτι απορια εχεις ρωτησε με.μπορεις να μας βρεις και στο φασε που εχουμε κανει μυστικη ομαδα. Ειμαι με το ονομα nansy riska. an θες να με κανεις add.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη από την εμπειρία του τοκετού στο Λητώ.

''Έπεσα'' σε πολύ καλές μαίες ερχόντουσαν συχνά πυκνά να δούνε πως πάει η όλη διαδικασία_και την τελική ώρα των εξωθήσεων η προισταμένη μαία που ήταν μαζί μου_δεν έχω συγκρατήσει το όνομά της_βοήθησε πολύ στο θα δώσει τις κατάλληλες οδηγίες και μετά από 3 με 4 εξωθήσεις γέννησα! Όλες οι μαίες βασικά που ''συνάντησα'' εγώ ήταν πολύ καλές στη δουλειά τους και στην συμπεριφορά τους.

Από την άλλη δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη από τις νοσηλεύτριες στον όροφο..και αυτό το λέω γιατί εκτός από μια κοπέλα που ασχολήθηκε κάπως παραπάνω δεν είχα μεγάλη υποστήριξη στο θέμα του θηλασμού..ερχόντουσαν άφηναν το μωρό σου έδειχναν λίγο πως να πιάσει τη θηλή και έφευγαν δεν ασχολούνταν για πολύ ώρα. Εντωμεταξύ είχα ζητήσει αποκλειστικό θηλασμό και όμως τα μωράκια τα έφερναν όλα την ίδια ώρα που σημαίνει πως ακολουθούσαν πρόγραμμα_ δεν μπορεί όλα τα μωρά να πεινάνε την ίδια ώρα και λογικά αυτό δείχνει πως έδιναν και ξένο γάλα.. επίσης κάποιες νοσηλεύτριες όταν έφερναν τα πυρεξάκια στο δωμάτιο τα άφηναν δίπλα στο κρεβάτι.. αν δεν τους έλεγες ''μου δίνετε το μωρό στην αγκαλιά μου;'' το άφηναν απλά δίπλα_και πως θα πάρω το μωρό σκεφτόμουν που δεν μπορώ να σηκωθώ από τα ράμματα??!!!

Από κτιριακής άποψης ήταν πάρα πολύ καλά_ανακαινισμένα δωμάτια και πολύ καλό φαγητό!

Σε γενικές γραμμές πάντως στο κομμάτι του τοκετού που είναι και πολύ σημαντικό να πάνε όλα καλά να βγεί ένα υγιές γερό παιδάκι έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη.

Αυτή βέβαια είναι η δική μου άποψη.

Εύχομαι ολόψυχα με το καλό! Καλή λευτεριά και με κανένα πόνο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ Εβίτα!Καλώς σας βρήκα και εσύ να χαίρεσαι το αγοράκι σου..25 Ιανουαρίου και εσύ ε?? Ωραία!!!

Άντε να δούμε τώρα τι θα γίνει με το εμβόλιο.. ελπίζω να μην έχουμε πολλές γκρινίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geo_dol είχες ζητήσει rooming in? Όταν θες αποκλειστικό θηλασμό συνήθως ζητάς και rooming in. Εγώ αυτό θα κάνω. Σε αυτή την περίπτωση εάν έρθει κόσμος ζητάς να το πάρουν το μωρό και να στο ξαναφέρουν όταν φύγει ο κόσμος. Αν επιτρέπεται ποιο γιατρό είχες?

Καλή επιτυχία εύχομαι με το εμβολιάκι σας :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geo_dol kai este kalosorisate, este me to kalo to moraki sou tha ksetrelatheis otan erthei i ora!!!geo dol na sou zisei se ekana add sto face...

Evitaki ela ki esi sto face anoigoume polla endiaferonta themata!!xairomai pou ta pate toso kala me to bebe sou!!emeis akoma prospathoume me thilasmo klp!!!

Evaki simpethera ola kala???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μ δεν το παω το face καθολου γιαυτο δεν μπαινω... αφου εδω ξεκινησαμε να γραφουμε...

Εμεις ολα μια χαρουλα θα κανουμε κ το πρωτο μας εμβολιο ,εχουμε στρωσει κ με τη δυσκιλοτητα.

Ειμαστε σουπερ ... εχουμε μεγαλωσει πολυ δεν τ κανει σχεδον τπτα πια οποτε

Πρεπει να παμε επιγοντως για ψωνια:-p

Πολλα φιλια σε ολες κ τα μωρακια σας :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!!γέννησα και εγώ το αγοράκι μου πριν 26 μέρες!στείλτε μου και εμένα στο face να τα λέμε!!!καλώς σας βρήκα!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GeorgiaKo πες μου πως εισαι στο face να σε προσθεσω....

εβιτα χαιρομαι που ειστε καλα.....αλλα πραγματικα χανεις που δεν ερχεσαι να τα λεμε!!!!εχουμε πολυ γελιο.....

τις υπολοιπες δεν σας γνωριζω αλλα με το καλο οι εγκυουλες......!!!ελατε κ εσεις face αν θελετε...1000 καλοι χωραμε!!!

σας φιλω....καλη σας μερααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...