Μετάβαση σε περιεχόμενο

παιδια Μαιου-Ιουνιου-Ιουλ09+αδερφακια κ ερχονται κ αλλαΝο9


Recommended Posts

kαλημερα καλη εβδομαδα....ευχαριστς για τισ ευχες κ στελνω κ εγω τισ δικεσ μου στο Μαρακι..... :x

Στεφανια αχ βρε κοπελα μου..φαινετε θα δουλευαν ολα στο φουλ κ γι'αυτο επαθες τη ζημια.......αλλα σε φανταζομαι να πλενεις τοσα πιατα νυχτιατικα...ας τα αφηνες για το πρωι καποια στιγμη........τωρα θα μου πεις εσυ τ'αφηνεις? οχι κακα τα ψεματα........αυτο που λες με τα παιδια ειναι οτι εγω προσωπικα ηρεμησαν λιγο τα πραγματα,απο τοτε που εβαλα τη μικρη κατω....τοτε κ ο μεγαλοσ ηρεμησε γιατι δε μ'εβλεπε να την εχω ολη την ωρα αγκαλια αλλα κ ασχοληθηκα κ μ αυτον πεξαμε τον αγκαλιασα........αυτο ηθελε ο καημενος...... ;):) ..θα το δεις κ εσυ στην πορεια.....τωρα αγκαλια τους περνω λιγο για το γαλα τους κ οταν παμε καπου τη μικρη γιατι δεν περπατησε ακομη.......

Φανη βρε κοπελα μου τι αλλο παιδι? τοσο πολυ εχει αλαξει? μου φαινετε απιστευτο....... :?: τι να πω υπομονη ετσι ημουν περυσι μακαρι να μην ξαναγυρισουμε στα ιδια........ :|

τα νεα μας τωρα αυτο το σ/κ εφτιαξε ο συλογος της περιοχης εκδηλωσεις στη μικρη πολη μας σπιτακι του αη,βασιλη,στολισμου δεντρου με κλοουν....κ παιχνιδια......ωραια περασαμε,την πρωτη μερα ημασταν μεσα.αλλα χθες τα ειχαν εξω κ φυγαμε λιγο νωρις η μικρη ειχε αρχισει να κρυωνει κ χασαμε τη φωτο με τον αη βασιλη....οσες μπενετε στη σελιδα μας θα τα δειτε.......καταλαβενουμε πως ερχοντε γιορτες κοριτσια.....γιατι κακα τα ψεματα αν δεν βγεις απο το σπιτι ειναι ολα μια καθημερινη......... :|

υ.γ σας γραφω κ λιγα πραγματα στην ομαδα μας......... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 921
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kοριτσια.......ουουουυυυυυ.........που ειστε καλε? μονη μου γραφω? απαπαπαααααα..........

τελος παντων εμεις ειμαστε πολυ καλα σημερα εφτιαξα τα μελομακαρονα μου κ αυτεσ τις μερες θα κανω κ τους κουραμπιδες μου......κερδισαμε ενα τριημερο στο πηλιο κ θα παμε μαλον κατα το φλεβαρη....επιτελους ν'αλαξει λιγο η τυχη μας....... ;):)

αν καμια σας ειναι ευκερη ας γραψει κατι.....εστω ενα ειμαστε καλα βρε κοριτσια..........αντε καλες γιορτες να εχουμε...... :x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας :D:D:D !!!!

Το ξερω το ξερω!!Με το που εμφανιστηκα με χασατε παλι αλλα τρεχω πολυ με το μαγαζι!!Ειναι σχεδον ετοιμο αλλα τα τελευταια πραγματα εχουν κ το πιο πολυ τρεξιμο!Ειπαμε παντως να μην μπλεξουμε μεσα στις γιορτες,τρεχει κ ο αντρας μου με τη δουλεια αυτη την εποχη κ ετσι με το καλο θα ανοιξουμε του χρονου :lol: !!Το Γεναρη με το καλο!!

Κατα τ'αλλα ολα καλα!!Τρεχω κ προσπαθω να μπω κ στο κλιμα των εορτων....εφτιαξα μελομακαρονα κ κουραμπιεδες κ οχι να το παινευτω,αλλα ειχαν μεγαλη επιτυχια κ δεν εμεινε ψιχουλο :D ,σημερα λεω να ξανακανω μελομακαρονα...

Προχθες πηγαμε τη μικρη στο χωριο του Αη Βασιλη(στο Mec Παιανιας Αθηναιες φιλεναδες)κ λυσσαξε στο παιχνιδι!!Σκιαχτηκε λιγο με τον Αη Βασιλη αλλα μετα ενταξει,το ευχαριστηθηκε το κοριτσακι μου!Εγω δε τρελλαθηκα,στο Λουνα Παρκ καλυτερα θα ηταν!Ισως επειδη πηγαμε Δευτερα κ δεν ειχε καθολου κοσμο ουτε εκδηλωσεις..τα Σ/Κ ειναι πολυ πιο ωραια λενε!

Ελπιζω να καταφερω να την παω κ πουθενα αλλου πριν φυγουν οι γιορτες!

Θελω να παω λιγο κ στα μαγαζια να χαζεψω λιγο να βρω κανα δωρακι για τα παιδια(για τους μεγαλους δεν εχει φετος!)κ δε προλαβαινω ,με την ψυχη στο στομα ειμαι!

Αληθεια τη δωρο θα φερει ο Αη Βασιλης στα μικρα σας?

Εμενα η δικια μου ρε κοριτσια μου ζηταει Spiderman k Monsuno :shock: !!!Πραγματικα δεν εχω κοριτσι εγω τι να πω..μονο τα ματια μου κ τα μαλλια μου πηρε :roll: !!

Μια μικρη ματια που εριξα.. πολυ γκρινια κ φωνες ειδα....οι διπλομανουλες μου φαινεται ειστε χειροτερα :? ...

Ειναι η ηλικια κοριτσια μου!Ειναι στα φορτε τους...κ εγω ολο φωναζω :( ...καποιες μερες νιωθω εξαντλημενη απ'ολα...μια μερα ο αντρας μου γυρναει κ μου λεει "σκεφτομαι ωρες ωρες πως αν κανουμε 2ο παιδι πως θα αντεξεις?Εχεις χασει την υπομονη σου...δεν ησουν ετσι...Πως να κανουμε 2ο παιδι...?"

......... :(

Ουφ τεσπα!!!Παω να σας διαβασω λιγο...αναποδη θα μου πειτε :-p αλλα ειπα να προλαβω να γραψω πριν ξυπνησει η μικρη κ αν προλαβω διαβαζω!!Σας φιλω γλυκα ολες κ σας σκεφτομαι :x:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τι μου κανετε?ειχα μερες να μπω αλλα τρεχω με δουλειες στο σπιτι περιμενω τους γονεις μου :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D δεν φανατζεστε τη χαρα εχω μιας κ ποσα χρονια εμεις πηγαινουμε εχουν να ερθουν γιορτες 4χρονια χωρια που ο μπαμπας μου εχει να ερθει 2 χρονια η μαμα μου ειχε ερθει οταν γεννησα τη μικρη ειπαμε παμε εμεις συνεχεια...

ειχαμε κ χθες τη γιορτη οσες μπηκατε θα ειδατε ωραια ηταν γελασαμε μιας κ τα μιικρα εχουν πολυ πλακα ντυηθηκαμε ταρανδοι κ ειπαμε κ το ποιημα μια χαρα...μας εδωσε κ ο αι βασιλης παραμυθι τελειο για δωρο κ ημερολογιο τριγωνο στολιδια κ γλυκακια οπως λεει ο κων/νος μου (αυτα σε ολα τα παιδακια του παιδικου)

μια που λεμε για δωρακια τι πηραμε στα παιδια μας βασικα τα διλαξενα μονα τους στα τζαμπο ο μεγαλος πηρε επιτραπεζιο angry birds τα εχουμε τρελλα κ η μικρη σετ πλυντηριο σιδερωστα σιδερο κ καλαθακι.απο τη μια γιαγια πηραν παλι που τα διαλεξαν ο μεγαλος σετ νταλικα με 2 φορτηγα κ η μικρη ενα λαπ τοπ μουσικο να μην παινρει του μεγαλου συνεχεια κ θυμωνει..κ απο την αλλη γιαγια σετ κουζινακα με πανινη κουκλα κ ενα τραπεζι(σαν γραφειο) πλαστικο γερο για να ζωγραφιζει κ παιζει ο μεγαλος μου

τωρα απο τη θεια δεν ξερω εκπληξη θα μαθουμε αλλα ολα οικονομικα παιχνιδια ειπαμε κριση ολα αυτα που περιεγραψα στοιχισαν ολα μαζι 80 ευρω απο 3 ατομα συνολικα δενθελω να δινω μεγαλα ποσα σε παιχνιδια βεβαια αυτα που εχουμε στο συνολο αμα τα προσθεσουμε ειναι παρα πολλλλλλλλλλλλλλααααααααααααα λεφτα αλλα δεν παιρνω πολυ ακριβα...

κατρεινα μου μπραβο σας ωραια να πατε καπου να ξεσκασετε κ εγω πολυ θελω ενα 3μερο καπου αλλα με τον αντρα μου το θελω κακα τα ψεμματα 3,5χρονια δεν εχω παει πουθενα χωρις τα πιαδια μου ουτε μια μερα μονο οταν γεννησα που ελειψα αλλα ειχα παλι παιδι χαχαχα

οσο για τη γκρινια που λετε υπαρχει παντου its in the air κ οι μεγαλοι κ οι μικροι ειναι φασεις φασεις δυσκολα με μικρα παιδια μηδεν προσωπικος χρονος τα μικρα τα δικα τους κ απαιτητικα αφηστε(γι αυτο ειπα περιμενωτους γονεις μου ναβγουμε λιγο εξω σαν ζευγαρι)στεφανια μου τα εχουμε πει κ τα λεμε αλλα εξω απο το χορο λιγα πιανουμε παντα μονο οταν τα περνας νιωθεις κ ειδικα αμα ειναι κ ζωηρα αφηστε...

στελλα μου τι κανεις τρεχεις ε?τουλαχιστον να ξεμπερδεψετε κ να ανοιξετε κ ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να δουλεψετε γιατι τοσο τρεξιμο ειναι κριμα,,,,

φιλια στα υπολοιπα κοριτσοπουλα φανη δωρα ντινα κ οποια ξεχναω..

να κανω μια ερωτηση η σες γιατι πλεον δεν γραφει στη σελιδα μας/

κανα νεο απο την καρολινα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσαρες...

Εδω ειμαι κι εγω....

Μολις εσβησα το φαγητο και παω να ξαπλωσω...

Εχω μια κουραση τρελη........ :(:(:(:(

Την Παρασκευη ειναι η δικη μας γιορτουλα.

Η μικρη θα ντυθει αστερακι και εχει και ποιημα!! :D Το καμαρι μου το ζορικο.... :lol:

Με τρελα και κορδελα περνανε οι μερες μας...

Θα αρχισω τα ναρκωτικα.. δεν παει αλλο...... :lol::lol::lol::lol:

Δωρο της πηραμε με 20 ευρω ενα βαλιτσακι-σπιτακι και ενα αλλο κουτι με 10 ευρω μια τουαλετα με κουκλες.

Δεν εχεις φετος παραδακι ο Αη-Βασιλης...

Η μαμα μου της πηρε παπουτσια και φορεμα..

Η πεθερα μια σκατουλα γεμιστη.. :twisted: και οι ξαδερφες μου με την θεια μου μπουφαν και ρουχα απ΄οτι με ρωτησαν και τους ειπα..Θα δω το Σαββατο στη γιορτη της, τι της πηραν τελικα.

Αχ! Παλι τουρτα θα πρεπει να κανω.

Αντε δωσε στην Αναστ.να καταλαβει οτι ΔΕΝ εχει γενεθλια........ :lol::lol::lol::lol::lol:

Κουκλαρες σας αφηνω...

Καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλες μερες εχω να μπω παλι η αχρηστη...αλλα οι μερεες ηταν δυσσκολες περασμα μια ιωση με πυρετο απο το σαββατο ως Τεταρτη βραδυ συν την επεφυκητιδα που κυκλαοφορει, επισης εγω ειμαι με αντιβιωση τραχειοφαρυγγυτιδα παρακαλω κ βηχα που δεν μ αφηνει να κλεισω ματι....

Κατα τ αλλα καλα λεμε, οπως ειπατε που σωστα γκρινια, μαλωματα, φωνες κ.α.

Σημερα καναμε κ μεις γιορτουλα ηταν τελειο κ κεφατο Αγιοβασιλακι περασαμε ωραια....αλλα ρε κοριτσια με το μικρο δεν μπορουμε πουθενα να παμε ουτε για εναν καφε...η καπνα που επικτατει παντου δεν περιγραφεται...

Στεφανια μου υπομονη, αλλα θα συμφωνησω μαζι σου κ γω δεν περιμενα τοσσα ζορια με 2 παιδια παρολο που ο μικρος μου ειναι πολυ παιδι του υπνου παλι νιωθω κουρασμεννη ψυχιλογικα κ σωματικα ισως που δεν εχω κ λιγη βοηθεια δεν ξερω..οπως ειπε κ η Ιφι κ μεις σαν ζευγαρι εχουμε πολυ καιρο να παμε καπου κ απ οτι προβλεπεται θ αργησει πολυ να γινει κατι τετοιο....

Ο δικος μου περιμενει απ τον Αη Βασιλη φαρμα playmobil κ γιατον αδερφο του παρηγγειλε ενα αυτοκινηταακι για μωρα ετσι γραψαμε στο γραμμα τωρα σε θειες κ γιαγιαδες ενω σωρο παρηγγειλε, τον εχουν εναν ολοι κ απο δωρα εχει ξεφυγει πολυ η κατασταση....

Παντως η αληθεια εειναι οτι φεετος για μας γιοκο δτστυχως πρεπει να προσαρμοστουμε στην νεα κατασταση......δεν περιραζει η υγεια να χουμε κ χαρουμενες γιορτες φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αντε βρε κοριτσια μαζευτηκατε..... :lol: χρονια πολλα στην Αναστασια μας...πολυχρονη να ειναι κ παντα ετοιμολογη κ ζωηρη..( Φανη καλο κουραγιο ).... :x:D

Στελλα μου αντε με το καλο το μαγαζακι σας κ καλες δουλιες......μονο τα δικα μας που δεν πανε παιδικο δεν ειχαν γιορτες,σκετσ κ τετοια πραγματα. του χρονου ας ειναι καλα....... ;);)

για δωρα που λετε εγω τους πηρα κατι συμβολικο,μια μηχανη για τον μεγαλο,του αρεσουν οι ροδες εξαλου,κ της μικρης τη μινι με ενα ροζ αυτοκινητακι.....εμενα παλι δεν ζηταει οτι κ να του παρουμε το χερεται,κ ετσι δεν δυσκολευομαι...η μανα μου τωρα τα πηρε κατι αλλα δεν ξερω τι? για την πεθερα μου οτι κ περυσι,κ στο μεγαλο οτι κ 3 χρονια....αυτο που εγραψε Φανη πιο κατω....... :evil:

τελος παντων σε λιγο θα παμε να κοινωνησουμε κ να κανουμε τα τελευταια ψωνια μας.........αντε καλες γιορτες κ σε ολες.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια σας πολλα ευχομαι να ειστε ολες καλα κ να περνατε ομορφα..κ ας μας ξεχαστε.......Στεφανια χρονια πολλα γι'αυριο να χερεσαι τα παιδακια κ τον αντρουλη σου....... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα και καλα κοριτσαρες μου.

Τι κανετε?

Εγω ενα πτωμα...........

Δουλευα-δουλευα-δουλευα...

Αλλα πισω εχει η αχλαδα την ουρα...

Ειμαι πολυ θυμωμενη... θα σας τα πω οταν κουλαρω..

Περασαμε ΚΑΙ καλα ομως...

Φαγαμε στην μαμα μου τα Χριστουγεννα, το τραπεζι καθε χρονο μεγαλωωωωνει......!! :D:D:D Τι καλαα!!

Θυμωσε η πεθερα που δεν πηγαμε να κεραστουμε στη γιορτη της :twisted: , ο Β την ειπε γεροπαραξενη, αρχισε να κλαιει, νευριασα, θυμωσα.... ολα μαζι...

Σημερα μας τραπεζωσε-ξεθυμωσε... αχ! δε μπορω.... Ποσους μα ποσους τρελους να αντεξω?? :evil:

Η Αναστ.ειναι σε κατασταση ΤΡΕΕΕΕΕΕΕΕΛΑΣ........... :twisted:

Επαθε ωτιτιδα παλι, και παλι αντιβιωση... :evil:

Το πρωι εβγαλε φουσκαλες στα δαχτυλα των ποδιων ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ..και ειχε τρελη φαγουρα και κνησμο, και φυσικα ασταματητη ΓΚΡΡΡΡΡΡΙΝΙΑ............. :evil:

Πηρα την παιδιατρο , ηρθε την ειδε ... ευτυχως δεν ειναι το "κοξακι"... αλλα μυκητες... :o:o:o:o Μα απο πουυυυυυυυ?????? :(:(:(:( ... Μου ειπε χαριτολογωντας.... "σταματα να την προσεχεις τοσο με την καθαριοτητα"..Μου εδωσε μπακτρομπαν και βλεπουμε..

Νιωθω κουρελι... αληθεια σας λεω...

Δεν εχω διαθεση για τιποτα..... :(:(:(

Καληνυχτα και καλα να περνατε ολες σας.

Φιλια πολλααα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιααααααααααααααααααααααααααα, αχ πάλι χαθήκαμε, :(

μπήκα τρέχονταςγιατί περιμένουμε παρέα και ίσα ίσα για να ευχηθώ χρόνια πολλά για τις ημέρες , Κατερίνα μου σ' ευχαριστώ πολύύυυυυυυυυυυυυυυυ για τις ευχές!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Θα προσπαθήσω να μπω πιο αργά ή αύριο, φιλάκια σε όλες τις κούκλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολες....απ οτι διαβασω η φρενιτιδα κυριαρχει την παρεουλα μας....

Φανουλα, περαστικα σας τι να πω βρε κοριτσι παλι αντιβιωση;

Κ γω ειμαι βιαστικη γιατι τα μικρα μου πολυ ανυσυχα ειναι τωρα τελευταια τη νυχτα ρε κοριτσια αντε ο μεγαλος ειχε μπουκωμα κ τον ενοχλουσεε καθε λιγο κ ξυπναγε αλλα το τι κλαμα δεν περιγραφεται...φοβηθηκε το ματ ι μου κ δεν με ακουγε καθολου ηταν ολα στον υπνο του...

Τωρα εχω 2 3 βραδια το μικρο κλαει κ δεν μπορει να κοιμηθει σημερα του δωσα λιγο ντεπον δεν ξερω ρε κοριτσια αλλα φαινεται να χει ζορι, λετε να αρχισαν τα δοντια;;

Στεφανια μου, χρονια σου πολλα οτι επιθυμεις να χαιρεσαι την οικογενεια σου..φιλια κ μπες να ππεις κανενα νεο;;

Καλο βραδυ σε οοοοολες.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα, και γω εύχομαι να έχουμε μια καλή και ήρεμη χρονιά, με υγεία και ο,τι επιθυμεί η κάθε μια για την οικογένειά της!

Πότε ήρθαν, πότε πέρασαν κιόλας οι γιορτές ούτε που το κατάλαβα, γενικά δεν μπορω να πω ότι ήταν και οι καλύτερες γιορτές που έχω ζήσει, πολλές υποχρεώσεις και κούραση με τραπεζώματα και επισκέψεις κάθε λιγο και λιγάκι, τί να πω, οι αντοχές μου έχουν πέσει γενικά πολύ...

Για τα δώρα των Χριστουγέννων που λέγατε, εμείς (σαν Άγιος Βασίλης) πηραμε στη μεγάλη τη ντουλάπα της Μπάρμπι και στη μικρή μια κουδουνίστρα(καταξοδευτήκαμε χιχι), η γιαγιά μας πήρε μία τσάντα, που είχε ζητήσει η μεγάλη κ ένα ραβδάκι κ γενικά πήραμε διάφορα δώρα από θείους κλπ,πήξαμε στα παιχνίδια.

Εν τω μεταξύ, για τις γιαγιάδες που δεν παίρνουν δώρα στα εγγόνια τους έστω σε γιορτές, τί να σχολιάσω??? Αν ο λόγος δεν είναι οικονομικός-που και πάλι δηλαδή ένα ψευτοπαιχνιδάκι μπορείς να το αγοράσεις νομίζω- τότε δεν δικαιολογούνται με τίποτα...

Δώρα μάλλον από τα δοντάκια θα είναι τα κλάμματα και η γκρίνια, και μένα έχει περίεργα κλάμματα στο άσχετο και ό,τι βρει το βάζει στο στόμα.

Ήθελα να σε ρωτήσω και κάτι: περίοδος σου έχει έρθει? Εμένα όχι ακόμα και ας΄έχουν περάσει πέντε μήνες απο τη γέννα και για να πω την αλήθεια βρε κορίτσια ανησύχησα...

Έκανα εξέταση αίματος κ ευτυχώς βγήκε αρνητικό αλλά και πάλι δεν μπορώ να είμαι σίγουρη για το αποτέλεσμα αφού δεν μπορώ να ξέρω άν έκανα πολύ νωρίς ή όχι την εξέταση....

Και οι υπόλοιπες κοπέλες, θυμάστε πότε σας είχε έρθει περίοδος μετά τη γέννα???

Φανή μου, σου λέω από τώρα τα χρόνια πολλά για τη γιορτή σου γιατί ποιος ξέρει πότε θα ξαναβρώ χρόνο να γράψω...Οπότε χρόνια πολλά και καλά κοριτσάρα μου, να σε χαιρεται η οικογένειά σου!

Φιλιά σε όλες κοριτσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια..Χρονια πολλα, καλη χρονια.

Κατι εχει παθει το μαμμυ εδω και ποοοοοοσες μερες....

Δε μπορω να καταλαβω...

Μου εμφανιζει μια τεραστια λευκη σελιδα με κουτακια και κατι αλλες μπουρδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελεσ μου καλες χρονια πολλα καλη χρονια να εχουμε με υγεια κ αγαπη στα σπιτια μας......κ οτι επιθυμει η καθεμια μασ........ :)

Φανη μου πολυχρονη κ απο εδω....επισης πολλες ευχες κ για τον συζηγο σου.ναι ειχες δικιο κατι ειχε η σελιδα κ δεν ανοιγε κανονικα αυτες τις μερεσ..... ;):)

Ιφι χρονια πολλα κ για τον αντρα σου να τον χερεσαι..κ οτι καλυτερο......... :)

Στεφανια νομιζο ειχες πει κ η μπεμπα Φωτεινη θα ειναι...χρονια της πολλα λοιπον..... :D

τωρα μπορει να ξεχναω καποια δεν το κανω σκοπιμα...........ειμαστε καλα δοξα τον Κυριο κ το ιδιο επιθυμουμε,κ για εσας..... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti μου κανετε?ειχα να μπω μερες η γαιδουρα.....................................

καταρχην καλη χρονια να εχετε κοριτσια με τγεια κ οτι καλυτερο καταδευτερον χρονια πολλα σε ολους που γιορταζαν κ σημερα στη φανη μας χρονια πολλα...

τι μουκανετε?περασατε καλα στις γιορτες εμεις ησυχα ειχα τους γονει ςμου 15 μερες γι αυτο χαθηκα λιγο δουλειες λιγο φαγητα κ παει λεγοντας.....αλλα δοξα το θεο καλα βγηκαμε κ 2 φορες ενταξει τωρα εχω την πεθερα μου ηρθε χθες οποτε ακομα εχω παρεα...τα μικρα μου ειναι καλα ζωηρευουν να αρχισει ο παιδικος να μπουμε στη σειρα μας....οσο γιαπαιχνιδια πηραμε αρκετα απο δωρα βεβαια οπςως ειπα οχι ακριβα δεν ηθελα αλλα πολλα φετος οι γιαγιαδες ειχαμε δωρα απο 2 δηλ ενα που μας στειλαν κ ενα που μας εφεραν..εμενα παλι με πειραζει οι νονες οταν δεν θυμουνται πχ γιορτη πασχα χριστουγεννα το θεωρω υποχρεωτικο κ ας ειναι συμβολικο αλλα φετςο δεν πηραμε τιποτα κ απο τις 2 κ να πω μου κακοφαινεται γιατι εγω τα δεματα τα στελνω κ χριστουγεννα κ πασχα αλλα ειπα την επομενη φορα αν δεν στειλουν δεν στελνω τιποτα εξαρχης....

καταλλα καλα ειχαμε κ ενα εκτακτο με τον αδερφο μου για την ωρα ειμαστε σε αναμονη αλλα σε καλη φαση απο δευτερα τριτη θα ξερω πιο πολλα...

αλλο τα νεα σας?στεφανια μου για την περιοδο στον μεγαλο μου ηρθε στους 5 μηνες κ στη μικρη στους 10 μηνες...αν θηλαζεις ακομα ειναι φυσιολογικο....

αυτα για την ωρα φιλια σε ολες σε ευχαριστω κατερινα μου για τις ευχες τωρα θα παν να σηκωσω υψωμα(κ τη θημηθηκα σημερα τα πηγα μονη μου στην εκκλησια για να τα κοινωνησω ενα σου λεω κολαστηκα μιας κ ολο μαλωνα τον μεγαλο δεν ξαναπαω μονη κ τα δυο μαζι)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο απογευμα......καλα απο δωρα Ιφι δεν το συζητω γεμισε ο τοπος πηραμε κ τις πρωτες μας κουκλες, ;) αυτοκινητακια,τρακτερ...ενα που λεει την αλφα-βητα κ αριθμους.......κ τη στρατα που κανουμε τις πρωτες βολτες μας...... :) ολα απο τους δικους μου απο τη μερια του αντρα μου ουτε σοκολατα....... :|

γεννησε κ η συνυφαδα μου εχουμε μια μπεμπουλα εμεις πηγαμε τις πηρα οτι μπορουσα,καθισαμε κ ενα μεσημερι για φαγητο,κ μετα καναδυο φορες στη μανα μου κ αυτες ηταν οι βολτες μας......την παραμονη της προτωχρονιας τους κρατησα ως τις 12κ 20 τα μεσανυχτα ειχαν κοιμηθει απο νωρις κ μας βολεψε.....το φλουρι στην πιτα μας σ αυτη που κοψαμε αμεσως στην αλαγη του χρονου,επεσε στους φτωχους....κ στην επομενη αναμεσα στον αη-βασιλη κ τον αντρα μου........ναι καλε δυο κοψαμε τη μια την εφτιαξα με τα χερακια μου ειμαι χρυσοχερα τι νομιζετε..κουραμπιεδες μελομακαρονα...ολα μονη μου....... :D

Ιφι για την εκκλησια τωρα πλεον το σκεφτομαι παρα πολυ,η μικρη κανει τα πρωτα της βηματα,κ αν δεν εχω ανθρωπο ποιον να κοιταξω? ο ενας θα πηγενει,κατα εδω,κ η αλλη προς τα εκει........πηγαμε χθες σε βαπτιση φιλης μου κ τον κυνηγουσα συνεχως...μου λεει πως ειμασταν? τα καναμε ωραια? κ της απαντω προλαβα να σας δω?...το ιδιο κ στην ταβερνα που μας ειπε η κοπελα κ πηγαμε....μια ο ενας τον κυνηγουσε μια ο αλλος.....αχ δυσκολα κοριτσια......καθε αποφαση να παμε εκτος καντανταει αθλος.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεεερα!!!

Επιτελους ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΙ ΓΙΟΡΤΕΣ......!!

Δε θα αντεχα κι' αλλες......

Σπασαν τα νευρα μου, ειλικρινα σας μιλαω...

3 ονομαστικες γιορτες στη σειρα με κοσμο να κανει παρελαση απο το σπιτι και να στρωνουν "μουχαμπετι" με τις ωρες......εεεεεε..... ενταξει....με τεντωσε.. :twisted:

Το τι καθαρισμα εριξα, το τι φαγητα, γλυκα, πιτες κτλ σκατολογια εφτιαξα... ας μη σας τα πω καλυτερα..

Δουλευα κι΄ολας.. :twisted:

Βοηθεια δε δεχομαι απο κανεναν... ειμαι στραβοξυλο.. :oops::oops::oops::oops:

Σημερα πεταξα χαλια εξω, εστρωσα καθαρα, ριχταρια-μαξιλαρια ολα αλλαγμα..

Μοσχομυριζει χλωρινιτσα...........!!!!! :D:D:lol:

Αυριο σχολειο!!! Η Μικρη κοιμηθηκε απ΄τις 8 για να ειναι φρεσκαδουρα αυριο......!!! :lol:

Ελατε βρε κοριτσια ... πειτε τα νεα σας... Μου λειψατε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα :D , αχ τί καλά, έφτιαξε το μάμμυ!

Λοιπόν, μου φαίνεται θα συμφωνήσω με τη Φανή, ουφ, τέλειωσαν οι γιορτές και ησυχάσαμε!!! :lol: μα δεν είναι σπαστικό αντί να ξεκουράζεσαι στις γιορτές, να κουράζεσαι περισσότερο? που να χα φτιάξει και όλα αυτά που φτιάξατε εσείς βρε κορίτσια, μελομακάρονα, κουραμπιέδες και πάει λέγοντας :?

Ιφιγένεια τί έπαθε ο αδερφός σου? εύχομαι να είναι κάτι περαστικό. Για την περίοδο που σας ρώτησα, κοίτα, σταμάτησα το θηλασμό πριν από 3 εβδομάδες περίπου, δηλαδή το μωρό ήταν πέντε μηνών, είναι άραγε φυσιολογικό να μη μου έχει έρθει περίοδος ακόμα? Άκουσα αυτές τις μέρες και για δύο περιπτώσεις που μείναν έγκυες οι κοπέλες μέσα σε μερικούς μήνες από τη γέννα και καταλαβαίνετε..... :?:?:?:?

Κατερίνα μου, άχ αυτό το κυνηγητό που περιγράφεις με τα παιδιά πέρα δώθε :?:?:?:? Φαντάζομαι...

Όσο για τη μικρή μου, ναι, του χρόνου θα τη γιορτάζουμε και αυτή :D

Δώρα που χάθηκες???

Φιλιά σε όλες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα τι μου κανετε σημερα εφυγε κ ο τελευταιος φιλοξενουμενος μας 20 μερες φουλ κοσμο....κ σημερα μαζευω δεντρα κ τα υπολοιπα....

οσ για τα δωρα απο τις νοινες βιαστηκα η μια μας τα εστειλε...

τα νεα μου ησυχα κρυο ο μικρος σχολειο κ επιτελους λιγο ησυχια σημερα μονη ο αντρας μου υπηρεσια οσο για το φλουρι τη πρωτη ετυχε στο σπιτι κ τη δυετερη μιση στο σπιτι μισο στον αντρα μου...

στεφανια μου δεν πιστευω να κανεςις ελευεθερα γιατι σε βλεπω σε λιγο καιρο με 3 μωρακι φυσικα κ μενεις εγκυςο κ ανα κανεις ελυεθερα κ περιοδος γιοκ τρεχα να κανεις ενα τεστ

αυτα σας χαιρετω καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα,

πού έχετε χαθεί καλέ όλες??? #-o

Ιφι μόλις διάβασα αυτό που έγραψες για τρίτο μωρό, ε, μου ρθε η χαριστική βολή :? (παρεμπιπτόντως, καλέ προσέχουμε βέβαια αλλά καμιά φορά συμβαίνουν και ατυχήματα :roll: ).

Ευτυχώς την επόμενη μέρα αδιαθέτησα :D οπότε #:-s

Κατά τα άλλα, δεν έχω κανένα ιδιαίτερο νέο να σας πω, όλη μέρα σπίτι και δεν προλαβαίνω ούτε ένα καφέ να πιω με ηρεμία, γιατί όλη μέρα γυρνάω σαν τη σβούρα κ όλο και κάτι να κάνω, να μαλώσω, να μαζέψω,γενικά κατάλαβα ότι όταν είσαι σπίτι οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ .....

αχ σας ζηλεύω εσάς που στέλνετε τα δικά σας παιδικό και έχετε κάποιες ώρες ηρεμίας...

:cry:

φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεεεερα!!

Χαθηκαμε........ :(

Τι κανετε?

Εμεις σε γενικες γραμμες..... καλα!!!!!!

Σουρουραδακι μου.... κριμα μωρε που σου ηρθε περιοδος....... :roll::roll::lol:

Θα ελεγες "οχι" σε ενα τριτο παιδακι?

Τωρα θα μου πεις.... "εσυ δεν εβαλες μπρος για δευτερο"....... :lol::lol::lol:

Αλλα αρχιζω να το ΨΙΛΟσκεφτομαι να σας πω την αληθεια.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Προς το παρον μενω μονο στη σκεψη.... :mrgreen:

Ποτε ξεκινας δουλεια?

Ειναι δυσκολα ολη μερα σπιτι με δυο παιδια... αλλα δε βοηθαει κι ο καιρος για εξω.... Υπομονη κοριτσαρα.

Εμας οι μερες μας περνατε με τα γκαζια τσιτα...

Πεφτει τρελο μαλωμα ολη μερα σπιτι με την μικρη.

Αντιμιλαει, γκρινιαζει, φωναζει.... Δε την αντεχω ωρες ωρες... :twisted:

Στο σχολειο "παναγιτσα", σε σπιτια που παμε.."αγγελουδι".... τι να πω...... :twisted:

Τι νεα? Πες τε τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες καλή χρονιά να έχουμε......

την επόμενη φορά εύχομαι να ευχηθω πριν προλάβει να βγει ο χρόνος.... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

τι κάνετε?

για τις γιορτές θα συμφωνήσω....κουράστηκα διπλά υποχρεώσεις υποχρεώσεις ξενύχτια και την άλλη μέρα δουλιεά κανονικά

χρόνια πολλά σε όσουσ γιόρταζαν...

ζητώ συγνώμη αλλά όταν έπιανα τον υπολογιστη βρισκόμουν με αυτόν αγκαλιά την άλλη μέρα το πρωϊ.. :?:?:?:?:shock::shock::shock::shock:

εμείς εδώ τα ιδια

αχ πόσ μου λείπετε!!!!!!!

αλλά οι υποχρεώσεις ε'ιναι σαν τα κεφάλια τησ λερναίας ύδρας....ένα κοβεις 10 εμφανίζονται..

στην δουλειά αφήστε καλύτερα...ε'ιμαστε όλοι εν δυνάμει απολυμένοι......

ο τρόπος και οι ρυθμοί δεν παλέυονται με τίποτα...για να αποδείξεις τι???

ότι κάποια στιγμή θα παρεις και συ την άγουσα....

τα πιτσιρίκια μου μια χαρά...

ο Γιωργάκης μου λέιε πααααααααααααρα πολλές λέξεις....

απέκτησε και άποψη ο σπόροσ 20μηνών σκατό....

"Γιώργο πάμε για ύπνο- μπάνιο κλπ ?"

"Όσσσσι "

εμείς ξεκινήσαμε και ύπνο στον παιδικό...ο Σ φυσικά δεν κοιμήθηκε, μονο ξάπλωσε - πάλι καλά.

ο Γ όταν π΄ροκειται για ύπνο όπου και να είναι δεν καταλαβαίνει τπτ......χαλαρααααααααααααααα

Προχτές είδα και σε βίντεο την χριστουγεννιάτική γιορτή που ΔΕΝ :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: με άφησαν να πάρω άδεια για να πάω....

και κλάαααααααααααμα η κυρία...

επίσης να σημειώσω ότι όοοοοοοοοοσο δύσκολα και ζόρικα από πολλές απόψεις και να είναι τα πράγματα εγώ δεν θα έλεγα όχι σε ένα τρίτο παιδάκι.....εξάλλου εγώ τα ξεπέταξα που λενε ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας,

κάτι ρώτησες Φανή για τρίτο παιδί??? εδώ γελάνε!!! =))=))=)):evil:

λοιπόν, δεν λέω, τώρα με τη μικρή νιώθω ότι ερωτεύτηκα γι άλλη μια φορά :x , αλλάαααααααααααααααααα, ως εδώ, δεν μπορώ να ξαναπεράσω τα ίδια ζόρια για τρίτη φορά, απαπα :?

Δουλειά ξεκινάω το Σεπτέμβρη, ουυυυ, για πότε θα έρθει ο καιρός, ούτε που θα το καταλάβω :(:(:(

Αλήθεια άρχισες να το σκέφτεσαι για δεύτερο παιδάκι??? Με το καλό και βοήθειά σας :lol::lol::lol: Αστειεύομαι, μακάρι να το αποφασίσετε γρήγορα. Εγώ τελικά κατέληξα ότι όσο περνάει ο καιρός τόσο δυσκολεύει το πράγμα για τους γονείς, να ξαναμπαίνουν στην ίδια διαδικασία, ξενύχτια, κλάμματα, κολικοί κ.ο.κ . Παλιά ρε γαμώτο πώς κάνανε τόσα παιδιά, μου λέτε??? :shock:

Ζαϊρα καλή χρονιά και σε σένα,

το χω ξαναπεί,σε παραδέχομαι, εσύ παιδί μου θυμάμαι σκεφτόσουν για τρίτο παιδί από πάρα πολύ νωρίς, και μάλιστα και τώρα με το τρέξιμο που έχεις με τη δουλειά :shock: , μπράβο σου, δεν έχω λόγια.....

ΙΦΙ, ΚΑΤΕΡΙΝΑ, ΔΩΡΑ, ΑΝΤΕ ΚΥΡΙΕΣ ΜΟΥ, ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ ??? :-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mphka να μπω μια καλημερα βιαστηκα τρεχω εχω ποσες μερες ειμαι με καποιον αρρωστο ειχα τον μεγαλο ενα θεμα θα σας πω αλλη ωρα απο χθες εχω τον αντρα μου με 39,5 πυρετο αλλα σημερα επεσε ειναι 37,5 κ απο σημερα εχω τη μικρξ με 38,5 αφηστε χωρια που απο την τριτη ο αντρας μου πορια την επομεν υπηρεσια κ τωρα 2 μερες αρρωστο ειμαι δηλ μια βδομαδα μονη μου να τρεχω αλλη ωρα λεπτομεερειες ελπιζω να μην κολλησω κ εγω γιατι μετα ποιος νταντευει ποιον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...