Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρες του βυζονυχτιου νο 61...O Λεωνιδας και οι 300....


Recommended Posts

η μετρηση μας ειναι σε θερμοωρες...

υπολογιζουμε ποσες εχουμεκαψει ...τις διαιρουμε απο το ποσο που θα βαλουμε και βγαινει το ποσο κοστιζει η ωρα...το πολλαπλασιαζουμε επι τις ωρες που εχουμε καψει...

δε δεχεται να βαλουμε διαχειρση...ουτε να σκουπισει τ σκαλα θελιε...

βαικα θελει να εχει ζεστη αλλα το ποσο της φαινεαι μεγαλο...

σιγουα ειναι μεγαλο...το πετρελαιο εχει φτασει στα υψη

...αλλα ς αποφασισει τι θελει...

και εγω ειπα...ας μου πουν οτι δεν συμμετεχουν να βαλω αλλη μορφη θερμανσης ...

γι υτο λεω...καλυτερα μακρια οι συγγνεις...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η απλα βαλτε οσοι θελετε και αν δεν μπορει να βαλει ας βαλει οσο θελει και οταν το καψει να κλεισει την θερμανση στο σπιτι της ....

παω για υπνο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

το τρενάκι έχει παιδιά με καλλιτεχνική φλέβα ;):x:x

α ρε νυφούλα που έχω!!! :D

Βίκυ μακρυά και αγαπημένοι με τους συγγενείς....μην μπλέξεις με τέτοια θέματα.....δεν πρόκειτε να βγάλεις άκρη....μονο όταν είναι ένας ξένος διαχειρηστής!!! :!:

να σου πω, εγώ θα άλλαζα το είδος της θέρμανσης, ανεξάρτητη από τους άλλους......αν μπορείς να το κάνεις, κάντο είναι η καλύτερη λύση!!!!.......αφού δεν βγάζεις άκρη και σίγουρα το χρόνου θα έχεις πάλι τέτοιου είδους προβλήματα!!! :!:

Χρυσάνθη σου είπαν τα κορίτσια, περαστικά :|

Το ΙΚΕΑ είναι ανοιχτό σε μερικές αργίες :?

Αφρο δεν το πιστεύω ότι ο Μανωλάκης γίνεται χειρότερος μέρα με την μέρα, αυτό είναι πολύ καλό παιδάκι ;):x μεγειά τα δώρα, κοίτα ένα εσώρουχο όταν το φοράς με διάφανο ρούχο, ε το βλέπουν και οι άλλοι :lol::lol::lol::lol::lol:

Τόνια περαστικά σου :lol::lol::lol::lol: δύο στα δύο πέτυχες!!! και που είσαι ακόμη, όταν η μικρή θα καταλαβαίνει και θα μπορεί να κάνει πιο πολλά, θα βλέπει από τον Άλεξ και θα επαναλαμβάνει...... :-ss:-ss:-ss ιιιιιιιιιι σε λυπάμαι!!! :roll::roll::roll:

Νατάσα τι του σκασμού έφαγες? σε είδα στην φωτό πόσο χοντρή εισαι και πόσο χοντρά είναι τα πόδια σου!!! :ymtongue:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

τι κανετε??

εμεις καλα ειμαστε ο σπυρος ειναι στον παιδικο και τον κραταει η μαμα μου γιατι

εγω εχω αρπαξει ενα πολυ γερο κρυολογημα

σημερα πρεπει να παω να ανανεωσω το βιβλιαριο του ικα και μονο που το σκευτομαι ποναω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα μανουλίτσες! :D

Βικάκι, αντέχεις ακόμα, ε; 8-) Ε ρε ένας Λεωνίδας που θα βγει!!!! :D [smilie=headbang.gif]

Πραγματικά, όπως λέει κι ο σοφός λαός... Με το συγγενή σου, φάε, πιες... κι αλησβερίσι μη κάνεις!!! :?;)

Αφροδιτούλα, μεγειά τα δωράκια!!! Με το καλό να το δεχτείς επιτέλους :!: το στεφάνι σου!!! :D

Μπράβο ρε, την pink της lacoste εννοούσα κι εγώ ότι μοσχοβολάει!!! :D Μεγειά!!! :D Τέλεια!

Βρε παιδί μου, έχω ένα δωράκι για το Μανωλιό μας, από τότε που δεν καταφέραμε να έρθουμε!!! :(

Σε λίγο δεν θα μπορείς να το αλλάξεις! Πότε θα βρεθούμε;;; :D

Εμείς πετάξαμε το χαρταετό μας μία μέρα νωρίτερα!!! :lol: Την Κυριακή που είχε καλό καιρό!!! :D

Αν και ούτως ή άλλως, το βαριέεεεεεεμαι.... Άντε να πετάξει, άντε και πέταξε, και μετά;;; Καθόμαστε και τον κοιτάμε και μετά άαααντε να τον κατεβάσεις!!! (-|(-|(-|:lol:

Χθες, κλεισμένοι σπίτι, ούτε που κατάλαβα Καθαρά Δευτέρα. :?

Σήμερα χιονίζει!!! [smilie=toothy11.gif] [smilie=toothy11.gif] [smilie=toothy11.gif]

Καλημέρα Αργυρούλα, καλημέρα Μπεμπούλης!!! :x:x

Καλημερούδια σε όλο το τρενάκι!! [smilie=love5.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστ. περαστικά , πώς τα πάει ο Σπυράκος με τον παιδικό? :?:

Αφρο δεν έχεις ούτε αυτά τα λαμπάκια που μπαίνουν στην πρίζα? :?

χιονίζει εκεί? :o:o:o:o

εμείς έχουμε πολύ ωραία και ζεστή μέρα :D:D:D έτσι για να σκάσετε εσείς εκεί!!! 8-)

Μιτσάκη αυτός που έχει την πλάκα είναι αυτός που πετάει τον αετό, οι άλλοι απλά κοιτούν!!! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρω τετοιο ειχα αλλα καηκε ...θυμαμαι οτι ειχα και δευτερο αλλα δεν ξερω που ειναι ,εψαξα αλλα δεν το βρηκα .

ο Μ κοιμηθηκε χωρις πανα και το πρωι ετρεξε στην τουαλετα ,εγω ξυπνησα απο το φως της τουαλετας και τον βρηκα με βγαλμενα τα ρουχα του να προσπαθει να κατσει :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες ομορφες…

Τι μου κανετε;;;;

Εγω καλα…λεμε τωρα..θα σας πω μετα..

Αυτό που εβαλε το λενακι τοε ιχε πει και η Λαλα σε καποια στιγμη, δενε ιχε βαλει το αρθρο αλλα το θυμαμαι χαρακτηρηστηκα..βασικα εμεις δεν τρωμε μαργαρινι βιταλ κλπ αλλα βουτυρο και εγω το θεορω καλυτερη τροφη..οχι βεβεια επειδη μπορουσα να το τεκμιριοσω..αλλα το βουτυρο είναι φυσικη τροφη ενώ τα βιταμοειδες τεχνιτη..και εγω ένα θεμα με τα επεξεργασμενα πολύ τροφημα το χω αν θυμαστε…

Βικακη παρε κανενα αεροθερμο να κανεις τη δουλεια σου..δυσκολο, ξερω τι σου λεω..θα εχω παρομοιο θεμα του χρονου…φετος το σπιτι είναι κρυο επειδη κατω η κουνιαδα δεν αναβει καθολου το πατωμα είναι παγωμενο κυριοεκτηκα..του χρονου που θα είναι εδώ με το μωρο και θα αναβει αυτή, δεν θα εχει λευτα να βαζει πετρελαιο….εγω του χρονουτ που θα εχω πιο μεγαλα παιδια…η θα βαλω αλλου ειδους θερμανση…η θα αναβω πολυυυ λιγοτερο

Ειπα ότι πηγα χτες ΙΚΕΑ…ααα..δεν παω καλα σας το ειπα…..γιουχου ειμαι..το Σαββατο πηγαμε καλε..ειπαμε ολη μερα σβαρνιομασταν και γιναν τα νευρα μου φιδες ψιλπκομμενος γιατι καθαρησε ο ο ΤΗ ΜΟΥΧΛΑ και επρεπε να ξεβρωμισει το σπιτι..

Τον εβαλα να μελετισει το λινκ της Αφρο…

Ηθελα να παρω μια κρεμα προσωπου αλλα σημερα ειδα τον λογαριασμο μου …εμεινα με 500 ευρω και ο Μαρτης δενε χει καν μπει…

ΟΚ όμως πληρωσα ολους τους λογαριασμους και τιγκαρα ντουλάπια και καταψυξη με τροφημα…

Από δω και περα οικονομια….

Μπεμπου περαστηκα πουλακι μου….

Υπομονη με το ΙΚΑ…εμεις πηγαμε και τα καναμε την προηγουμενη ευδομαδα γιατι τα αυτοκολλητα μας δεν ηρθαν ακομα

Ποσταρω και παω να κανω καφε να ξυπνισω…αναφορα για τον φο μετα

Ρε κοριτσια αυτό που γινετε στη σελιδα του παπαβεντση το θεωρειτε λογικο;;;;;;

Ομολογω ότι εχασα πασα ιδεα που ειχα για τον γιατρο .

Οκ τυον συμπαθουσα σαν επιστημονα..αλλα τωρα αρχιζω να αναθεορω πολυυυ την αποωη μου..νομιζω πως ολο αυτό που γινετε εκει μεσα είναι λιγο επικινδυνο

Μιτσακι μου τα φιλια μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρούλα μου, αυτό λέω κι εγώ! ;)

Μόνο αυτός που τον πετάει χαζοχαίρεται!!! :lol: Οι υπόλοιποι... βαριόμαστε!!! :P

Κι ενώ το είχα καημό, γιατί σαν παιδάκι δεν είχαμε πετάξει ποτέ, από τότε που απέκτησα ανήψια και παιδιά, τον βαρέθηκε η ψυχή μου!!! :lol:

Κάναμε και μια βόλτα στη θάλασσα όμως, την Κυριακή, και περάσαμε ωραία. :D

Χθες πάλι... Στο σπίτι με τις μικρές, έκανα δουλειές και έφτιαξα μπισκότα οδοντοφυίας για το μικρόβιο!!! =p~ Μπα, δεν είναι και τόσο λαχταριστά, για εντυπωσιασμό το έβαλα το εικονίδιο! :P

Παραληρώ μου φαίνεται... :?:roll::lol:

Αναστασία περαστικά!!! :YMHUG:

Χρυσουλάκι, ανταποδίδω!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εννοεις Χρυσα για την σελιδα του Π ?

καλα εκανες με την σελιδα που του εβαλες να διαβασει ;)

μαργαρινες δεν παιρνω ,βιταμ μονο για κανενα κεικ .... :? ...τι να βαζω στο κεικ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτσακι μου και εγω χτες εκανα δουλιες..

και πολλε ςμαλιστα..αλλα εχω ακομα πολα νακανω..

πρεπει να τα κανω για να οργανοσω λιγακι τα ντουλαπια και τα πραγματ ατου σπιτιου επειδη αλλιως το σπιτι ειναι μονημα μπαχαλο και δεν ξεκουραζομαι καθολου.

Θα μου φερει σημερα και ο Ο ενα επιπλο που θελω για το μικρο το μπανιο και κατι κουτια παοθηκευσης

Αφρο εννοω αυτο που εκανε, να βαλει μερικες μητερες σαν συνεργατες στο σαιτ..

το θεορω ακυρο..οσο καλες μητερε και να ειναι οσες γνωσεις και να εχουν, ειναι λιγο επικινδυνο να δινουν ιστρικες συμβουλες ...

Για να μη μιλισω για τον τροπο που μιλανε..

Δεν ξερω τι γινετε στη σελιδα των απανταχου θηλαζουσων, δεν ειμαι μελος και ουτε θελω να γινω- αλλα το να μιλαει καποιος τοσο απολυτα και σταρατα χωρις να ειναι γιατρος, η εστω να εχει ιταρικες γνωσεις ειναι επικινδυνο κατ'εμε .

Τη βρισκω ακυρη την κινησα αυτη του ιδιου του Παπ...

Θυμαμαι παντα πως ουτε η Αγλαια μιλουσε ΤΟΣΟ απολυτα που ειναι και πιστοποιημενος συμβουλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο να σου στείλω εγώ ένα? :lol::lol::lol:

τελικά το κρεβάτι του Μ. είναι στεγνό? :roll::roll::roll:

Μιστάκι και εγώ, όπως προείπα, ζήτημα να έχω πετάξει 3 φορές αετό!!! 8-)

πικ νικ Κ. Δ έκανα όμως και μου άρεσε!!! :D

εγώ Χρύσα δεν παρακολουθώ την σελίδα του.....

και εγώ έχω πολλές δουλειές.....ρε κορίτσια έχουμε πολύ σκόνη στο σπίτι, δλδ κάθε μέρα πρέπει να βάζεις ηλεκτρική και να ξεσκονίζεις ..... για τόσο πολύ μιλάμε..... πρότεινε ο άντρας μου να πάρουμε ιονιστή για την σκόνη.....τι να πω δεν ξέρω, ακόμη και στην τουαλέτα που δεν έχει παράθυρο, έχει σκόνη!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααααααααα!!!! :D:D:D

Πω πω κρυοοοοοοοο!!!!

Δεν σας εχω διαβασει ακόμη.Τώρα παωωωωωωωωω.. :):):)

Βίκυ μου ακομη εδω είσαι αγαπή μου ε???Εχε πρόχειρες τις αλυσιδες για το χίονι... 8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω εγω εχω καταλαβει πως πολλη σκονη μαζευετε πανω απο τα επιπλα, ετσι τις ντουλαπες των παιδιων που μπορω να τις σκουπιζω της εχω ετσι αλλα τη δικη μα ςντουλαπα και τα ντουλαπια της κουζινας εχω βαλει αφηλεριδες και μια φορα το μηνα τις αλαλζω, επισης πολυ σκονη μαζευτει το καλοριφερ οποτε βαζω το στομιο της ηλεκτρικης και την ρουφαω.

Τον χειμωνα μαζευετε η σκονη περισσοτερο γιατι κυκοφορει με τον αερα των καλοριφες..

σε αυτο το σημειο, το σαιτ που εβαλε η Αφρο η υπεριθρη υπερεχει..

απο τα λιγα που διαβασα χτες με ενδιαφερει...

Εβαλα τον Ο να το μελετισει διεξωδικα και να μαθει και το κοστος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι στεγνο !!! μια σταγονιστα του εφυγε μονο !! :D

αυριο περιμενω την μανα μου τελικα ...αφου δεν θα ερθει ο Κ ας ερθει .

Χρυσα δεν συμφωνω ...δεν θα κρινω την αποφαση ενος γιατρου γαι το ποια κανει συνεργατη ...κατι θα ξερει κατι θα βλεπει ,εγω δεν μπορω να κρινω .ο τροπος που μιλαει δεν ειναι απολυτος αλλα δεν ειναι και το ψευτοφιλικο ,απλα απανταει δεν το παιζει γλυκια η φιλεναδα και η αγλαια το ιδιο απανταει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβοοοοοο :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Χρύσα δεν έχουμε καλοριφέρ, αλλά αν δεν σκουπίσεις μία μέρα βλέπεις την σκόνη στο πάτωμα!! έχουμε λαμινάτ....ξέρω ότι και τα παιδιά την δημιουργούν όλη την μέρα τρέχουν και χοροπηδάνε....αλλά στην τουαλέτα γιατί? δεν καταλαβαίνω!!! :?

Καλημέρα Παναγιώτα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο διαφονω..δεν μπορεις να δινεις συμβουλες αποχης απο υγρα και στερεα σε μητερα που εχει γαστρεντεριτιδα και θηλαζει, αφυδατωση θα παθει...

Δε μιλαω για αυτην που σε ειχα ρωτισει τις προαλες..αν και ισως θα επρεπε και αυτη λιγακι να μαζευτει

αλλα διαφονω με την πολιτικη του γιατρου..

δεν μπορει να ξερει, δεν παρακολουθει ολες τι συζητησεις..ειναι σελλιδα γιατρου..θα επρεπε να παντανε μονο γιατροι η πιστοποιημενοι συμβουλοι, εαν δεν μπορει να την παρακολουθησει η να την επιβλεπει τη σελιδα του , να μη την κραταει.

Η Αγλαια οτι εχει πει, το εχει πει με την ιδιοτητα της ως πιστοποιμενη συμβουλος θηλασμου και οχι ως δασολογος που ξερει και απο θηλασμο, εχει διαφορα. Αν και μερικες φορες εχω διαφωνισει- μεσ αμου- με τον ξιλινο λογο της.

Μετα δεν μπορεις να ακυρωνεις και να λες οτι οι γιατροι και οι μαιες δεν ξερουν τιποτα....

και εσυ δηλαδη ποια εισαι που τα ξες;;;;; ΟΛΑ;;;;...

συμφονω οτι μερικοι γιατροι ειναι για μπατσες..εγω πρωτοι απ'ολους λεω οτι μερικοι να τα παρουν τα πτυχια του ςκαι να τα κανουν κωλοχαρτα με τιςε μ@λ@κιες που λενε..η διαφορα εγκειτε στο ΜΕΡΙΚΟΙ...

αλλιως να μη πηγαινουμε καθολου σε γιατρους και να ζηταμε συμβουλες μεσω ιντερεν..να μας ερχετε και τζαμπα, και να κανουμε virtual διαγνωσεις...

το ιδιο και με το θεμα βηξχα..μηξες..κλπ κλπ κλπ..

Δεν ξερεις απο τι προκαλειτε ο βηχας..και μερικα "γιατροσοφια" μπορει να κανουν περισσοτερο κακο παρα καλο

Αργυρω στην τουαλετα εχεις παραιυρο..

και εμεις στην τουαλετα εχουμε περισσοτερη σκονι και λογω των υδρατμων που "κολλανε" τη σκονη που αιωρειτε στις επιφανιες

χαχα..εφημεριδες καλε..επειδη η επιφανεια εκει δεν ειναι λεια για να καθαριστει με ενα βρεγμενο πανακι βαζω εφιμεριδα- περιοδικο οτι βρισκετε τελοςπαντων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα Χρύσα, δεν το σκέφτηκα να βάλω και εγώ γιατί και η δικιά μας ντουλάπα δεν είναι λεία και κάθε φορά φεύγουν από το πανάκι :lol::lol::lol::lol:

όχι δεν έχουμε παράθυρο στην τουαλέτα :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον παιδια αυτο το τριημερο ηθελα τον Φο να τον ξεπουπουλιασω....

Παναγια μου τι γκρινια ηταν αυτη...αφου ολη μερα ημουν σε διαθεση να αρχισω να ριχνω χαστουκια..σπλατσ απο δω..σπλατσ απο κει...

δε μιλαω μονο για την κατασταση στο Τζαμπο και στο ΙΚΕΑ που ειλικρινα με εφτασε στα ορια μου...

σημερα ξυπνησε με γκρινια και ολη την ωρα με ακοολουθουσε...

ε ας μπει και μεσα στο βρακι μου..απαπαπ..τετοια προσκολιση..

αποκορυφομα, πηγα στη τουαλετα και εσπρωχνε την πορτα με αποτελεσμα να μαγκωσει το δαχτυλο στο μεντεσε και να ουρλιαζει απο τον πονο, πριστηκε το δαχτηλο φοβηθηκα οτι εσπασε αλλα ευτυχως οχι σε ολη τη διαδρομη στον παιδικο εσκουζε και με εκανε εξο φρενων..

δεν αντεχω αλλο ειλικρινα..θα χειροδικισω καμια μερα και δε με νοιαζει..

ειδικα αυτη η απιστευτη προσκολλιση που παθαινει ωρες ωρες...διλαδη αμα θα παει 20 χρονων τι θα κανει..θα φωναζει τη μανουλα του - εμενα- να καθαριζω για παρτι του...

αλλα εκει που δεν πρεπει το παιζει ανεξαρτητος το σκατιαρικο..οπως στο ΙΚΕΑ που σβαρνιοταν απο δω και απο εκει και επρεπε να τον ψαχνω και δεν ηθελε με τιποτα αγκαλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι πάλι!!! :):)

Λοιπον τι θυμαμαι... :!::!::!: γαι να δω

1) Νατασα μου σε υπερ ευχαριστω για τα λινκ που μας εδωσες!!! :x:x:x

2) Με τη Χρυσα τα ειχαμε πει τηλεφωνικώς περι σπιτιών και υγρασίας!!!

3)Με την αφρο επισης για τη θέρμανση...Ρε συ γελασα πολυ με τα καλαθια του πικ νικ... :lol::lol::lol:

4)Φρικαρα με τις μαργαρίνες... :o:o:o και το μπεσελ μαργαρινη θεωρειται ε;;; :?:?:?

5)Γελασα με το χαρταετο του Μητσακιου :lol::lol::lol::lol:

Αργυ εμεις δεν καναμε τίποτα.Ουτε μια βολτα...Εγω ειχα γαστρεντεριτιδα... :?:?:?

Επισης ο πατατούλης μου περπατησε!!! :x:x Εχει πολυ πλάκα!!Σαν κοτούλα πάει...με τα χερακια του σηκωμένα.

Καλε τι λετε για πάρεντσ, σελιδα παπ και απανταχου θηλαζουσες??? :?:?:? εν τω μεταξυ στις "απανταχου" ειμαι και μελος και δεν εχω ποτε διαβασει τι λένε.. :roll::roll::roll:

Τόνια μου πως παέι η δουλειά;;;Χαθηκαμε ρε εντελώς.

Φιλακια και στα υπολοιπα κοριτσιααααααααα!!!!!τα λεμε πιο μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραψα ενα κατεβατο και με πεταξε ...οκ δεν μπορω ξανα .

οσο εγραφα δεν καταλαβα ποτε πηγε ο Μ στο μπανιο εβγαλε τα ρουχα και εκανε τσισα μονος του ...χαλασε και ολο το χαρτι για να σκουπιστει :lol::lol::lol: τον βρηκα να πλαινει τα χερια του :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! :D Τι κανετε?

Χρυσα τα ιδια κανει και ο Γ. σχεδον καθε πρωι, να θελω να ντυσω την Ειρηνη, να κανει και αυτη τα πεισματα της και να γινεται χαμος. Σημερα ειχαμε ενα τετοιο ομορφο πρωινο. Θα σπασει το κεφαλι μου απο την πιεση :roll: Συμφωνω μαζι σου για τον Παπαβ. Δεν μπορει η καθε μια μανα να δινει τοσο σοβαρες συμβουλες οσο ενημερωμενη και να ειναι. Ειδικα ειναι μια που σε καθε ερωτηση απανταει λες και ειναι παντογνωστης, ε οχι δεν τον δεχομαι αν δεν ειναι γιατρος.

Αργυ η σκονη δεν ειναι μονο οτι ερχεται απο εξω, στο μεγαλυτερο ποσοστο της ειναι τα νεκρα κυτταρα που πεφτουν απο το δερμα μας. Ετσι δημιουργειται σε μερη οπως το μπανιο σας που λες. Και αν περπατατε ξυπολητοι στο πατωμα ειναι λογικο να εχει τοσο σκονη. ;) Εδω βρεχει γμτ. :twisted:

Συμπεθερα περαστικα στα μικρα. Ειναι αρρωστουλα μωρε η νυφουλα μου γιαυτο μεταλλαχτηκε. Για την μαργαρινη ηξερα οτι δεν κανει και τοσο καλο αλλα μετα το χθεσινο αρθρο θα την κοψω. Την βαζω σε γλυκα κυριως και στο ψωμι οταν τρωμε. Θα ψαξω να βρω μαλακο βουτυρο για το ψωμι αλλα και για τα γλυκα.

Νατασα ενθουσιαστικα με τα χαρουπια!! Θα αγορασω σιγουρα! Τελεια. Για πες συνταγη για κεικ. :D

Μιτσακι τα φιλια μου :x:YMHUG:

Βικακι αμα μπλεξεις με τα σογια σε τετοια θεματα ακρη δεν βγαζεις. Ευχομαι να βρειτε μια λυση συντομα.

Νατασα περαστικα σου. Πως τα παει ο Σπυρακος με τον παιδικο?

Αφρο μπραβο στον Μ. που δεν κατουρησε! Τυχερουλα με τα δωρακια.

Παναγιωτα καλημερα! :x

Εχω οδηγηση σημερα, ξεκιναω παρκινγκ και ψιλοβρεχει γμτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
    • Πολλά συγχαρητήρια για την προαγωγή σου κορίτσι μου 🥰 👏 καλα εκανες με τα τεστ καλοκαίρι είναι κοιτα να χαλαρώσεις να ξεκουραστείς να πας τις βολτες σου διακοπές αν μπορείτε και να το χαρεις γιατί το άτιμο το καλοκαίρι περναει γρήγορα 😂  
    • Πρήξιμο είναι κορίτσι μου και αν πίνεις και προγεστερονη δεν βοηθάει και πολύ φαντάζομαι το βράδυ είναι ακόμα πιο εντονο σε σχέση με το πρωί όταν ξυπνάς ;
    • Παρε το χρονο σου γτ το χρειαζεται η ψυχολογια πανω απ ολα. Κ γω σε φαση διαλλειματος ειμαι.πεταξα τεστ  ημερολογια χαπια κ ο,τιδηποτε με αγχωνε κ θα ζησω τ καλοκαιρι μ...το μυαλο πρεπει να φυγει να ξεφυγει κ ολα ερχονται στ χρονο τους
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...