Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρες του βυζονυχτιου νο 61...O Λεωνιδας και οι 300....


Recommended Posts

χρυσα αυτο εκανε ο μπαμπας μου..για τα πλακακια..παντα το εκανε

φρα :cry::cry::cry::cry: ρε στεναχωρεθηκα..για τα πραγματα σου..πω πω..μια οι φωτο μι αυτο :cry::cry:

οσο για το μικρο..δε ξερω τι θα εκανα..αλλα εσυ επρεπε να φυγεις ε? :?

αναστασια :lol::lol::lol::lol: για το συμπεθερες..ποτε θα πιουμε καφε 8-)8-)8-)8-):-*

ρε γωγω για τη αλλλλη συμεθπερα ελεγε η αναστασιιιιι

αχ κ γω περνω σαμπουαν κρεμες σταυρολεξο κ διαβαζω 8-)8-)8-)8-)8-)8-):oops::oops::oops:

κ ο θοδωρης το κανεις..οικογενειακο λοιπον :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

οσο για το σιροπακι =))=))=))=))

μιτσακι εγω ακομα δε αδιαθετησα..λετε να φταει η θυροειδιτιδα??βικυ τι λες?

καλε ποτε θα γεννησεις :?::?::?::?:

γιωτα καλα σε λεει μωρηηη

εχεις θεμα με το θεαμα στη γωνια κ δε εχεις θεμα με το γιογιο στο καφε???????????? :o:o:o ]

το πηρα το δωρο σου :idea::YMHUG::YMHUG::YMHUG: μα τελειο..να σαι καλα

χρυσα δηλ ειαι το ανεμιστηρακι ποιο καλο απ το παραθυρο?

κ καλε δε το ειδα στο υπνο μουυυ

το σκεφτηκα στο ξυπνιο μου :shock::shock::shock:

αργυρω α κατεβεις ελλαδα φετος? :?:

μα η κατερινα που ειναι????????

βενι τρωω τοστ κ σε σκεφτομαι :mrgreen::mrgreen:

λεναρα παω να δω τις φωτο ρεεε

ερη που εισαι?καρολ..σισσακι θεω φωτο σου οταν ντυθεις ρεεεε :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

παναγιωτα τα φιλια μου...μα στο μπουκαλι? :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χρυσα αν σκευτεσε οτι δεν βαζεις λεφτα για μηπως και χωρισεις ....δεν ξερω τοσο εντονοι ειναι ο ικαυγαδες !!

μηπως αν δεν του κατγορουσες καθε φορα το σπιτι θα ηταν καλυτερα ?ειναι λογικα να τσιναει οταν ακουει οτι ειναι χαλια το σπιτι καθε φορα ,ετσι λες οτι ειναι χαλια το γουστο του (γιατι μπορει να του αρεσει πραγματικα) μιλας ασχημα για καιτ που με κοπο εφτιαξαν οι γονεις του (και ναι ο Ο ειναι κολλημενος με τους γονεις του ) και μπορει να σκευτετε οτι εισαι "αχαριστη" γιατι εχετε σπιτι τζαμπα και συνεχεια εχεις παραπονα ....σορι αν σε πειραξαν τα λογια μου αλλα παρτω αλλιως γιατι ετσι βρισκεις .....τα νευρα και τον εγωισμο του Ο εννοω .με καυγαδες δεν βγαινει ακρη ουτε με απειλη οτι θα φυγεις με τα παιδια .Σταματα να δεινετε αναφορα στα πεθερικα για το τι κανετε ,αυτο ειναι το βασικο προβλημα ,κατσε μιλα ηρεμα με τον Ο πες του οτι ωραιο ειναι το σπιτι αλλα εσυ ζεις εκει και θελεις να κανεις καποια πραγματα (οπως και η αδερφη του) και οτι ειστε ΜΙΑ οιγογενεια και τις αναγκες σας τις συζητατε μαζι και αν πρεπει να του κρουσεις τον κωδωνα του κινδυνου για κατι ειναι να μην δεινει λογαριασμο εκει που δεν πρεπει .

σορι αν γραφω καπως δεν σου την λεω απλα εχω δυσκολη μερα και αν εγραψα τωρα ειναι γιατι σε αγαπω ,φιλακια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο φεισ καλε τις εβαλε..κοκλακια ειναι και τα δυο

Θου δεν ξερω..αλλα εγω θα κανω ΚΑΙ ανεμιστιρακι...

τεσπα..για την ωρα θα γινει ενα "σουλουπομα" αυριο θα παρω μπογια με αντιμουχλικο κξαι ειδικο αρμοστοκο με αντιμουχλικο...'μπανιο θα κανει ο ΦΟ στη μαμα μου...ε και εμεις μια μερα αμα θα μεινουμε απλυτοι δεν πειραζει....

ρε συ πλακα κανεις..το σπιτι ειναι για να το χαιρομαστε...οχι να τρομε χρονο να το πασπατευουμε...

Αφρο δε με πειραζουν τα λογια σου...εμεις δεν εχουμε σπιτι τζαμπα...ΕΜΕΙΣ πληρωνουμε το στεγαστηκο που πηραν να το φτιαξουν..ΕΜΕΙΣ...η αδελφουλα του ειναι που το εχει τζαμπα και δεν πληρωνει τιποτα..και κανει οτι γουσταρει εκεινη οποτε το γουσταρει και οπως το γουστραρει..και ολο το σπιτι εινα κωλος τωρα επειδη ο αντρας της ηθελε να φτιαξει γυμναστηριο στο υπογειο..

εμενα απαγορευονταν τα παντα..ακομα και ηλιακο απαγορεψαν να βαλω..ενω η κουνιαδα μου το πρωτο πραγμα που εβαλε ηταν ηλικαος..

κατσε ρε..εμ ειμαι ο μαλακας που δεν βλεπει ευρω απο τα λευτα το αντρα της γιατι οτι βγαζει παει στο κωλοδανει..εμ δε θα μπορω ναφτιαξω το σπιτι οπως εμενα με βολευει;;;;;

Δεν το καταλαβεινει ειλικρινα...καρφι να καρφοσω θεμα γινετε...

αυτοι δεν θελανε τιποτα να βαλω στο σπιτι.,.θα τα φτιαξετεβ μετα λεγανε..σκατουλες..ακομα σεμπαολοντιβανο θα κοιμομουν...

δεν τους δινω αναφορα, ολο ρωτανε χωνονται σχολιαζουν...εγω τη μανα μου τη βαζω στη θεση της...αυτος δεν μπορει...

κανω υπομονη..δεν αντιμιλαω..λεω μεγαλοι ανθρωποι ειναι..εγω στην ηλικια τους μπορει να ειμαι χειροτερη..αλλα ποση πια υπομονη να εχω..καποια στιγμη θα εκραγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα μου δεν γνωριζα για το δανειο ,συγνωμη

οσο για τα υπολοιπα αυτο που σου ειπα ,δεν μπορω να φανταστω πως ζεις ετσι !!!με πνιγει και μονο που το διαβαζω ...στο εχω ξανα πει οτι το καλυτερο μπορει να ειναι να αρχισεις να αντιμιλας ...φυσικα η αδερφη του κανει οτι θελει γιατι σεβοντε τον αντρα της ειναι "αντρας" σορι αλλα εσενα δεν ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥμπαρουλα ποσο δικιο εχεις...!

να πλρωνεις και να μν εισαι ανετ στο σπιτι σου!

υγρασια απο που ειναι?

μηπως απο πανω...?

αν ναι τοτε δεν θα ακνει τποτα το αντομουχλικο...

για κανα χρονο το πολυ!

στο σπιτ εχτε καλοριφερ?

οκ καλα τα οικογενειακα σπιτια αλλα εχουν και τα προβληματα τους...τα οποια καταλλγουν να χαλουν οι σχεσεις!

εμεις σε πολλα διαφωνουμε...και αν μπουν στν κουβεντα οι γονεις τοτε γινονται κομα πιο χαλια τα πραγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο δεν ειναι δικη μου δουλεια ουτε να αντιμιλαω ουτε τιποτα..ειναι δικοι του γονεις...

ουτε η κουνιαδα μου ειναι το προβλημα..ο αντρας μου ειναι και οσο δεν καταλαβαινει καποια πραγματα...παντα θα ειμαστε ετσι..θα μαλωνουμε, θα λεμε βαριες κουβεντες..ε καποια στιγμη η σχεση φθειρετε..

δεν μπορω, με πνιγει η αδικια..

ειμαι καλος ανθρωπος..αληθεια λεω..λιγο να πας με τα νερα μου χαλι γινομαι να με πατησεις..αλλα δεν μπορω...τουρκος γινομαι...και περισσοτερο νευριαζω τωρα γιατι δεν ειναι ενα καπριτσιο δικο μου...ειναι η υγεια των παιδιω μου..ουτε αυτο τον ενδιαφερει..

σηγα μη καθομαι να γλυφω τα πλακακια..δεν υπαρχει τετοια περιπτωση...ηδη μου τρωειβ πολυ χρονο το σπιτι και τον κλευω απο τα παιδια μου...ποσο πια με την ψυχη στο στομα να τρεχω..και αυτος ποσο ακομα θα τον στερουμαστε για να "καλοπερνανε" αλλοι....

Βικυ η υγρασια περιοριζετε σε ενα σημειο κοντα στη μπανιερα...αμα φτιαχτει εκεινο αντεχει μεχρι να φτιαξει ο καιρος γιατι το μπανιο θελεοι γεννικο ρεκτιφιε, θελει ενισχυση στη μονωση ο τοιχος αφου ειναι βορινος, αλλαγη θεσης του καλοριφες..αλλαγη καλοριφες, μεγαλυτερο παραθυρο πρεπει να προλαβουν να στεγνωσουν οι σοβαδες

Το κομματι στο δοματιο του Φο πουβ ειχε λιγη μουχλα το φτιαξα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο 3ημερο κοριτσια φευγω παω σπιτι μου...

ωρε χρυσα...ασε θα τα πουμεκαι απο κοντα..εμεις χεσμενες αλλες εχουνε αξια...επειδη δεν μιλαμε...ασε.... :evil::evil::evil::evil:

μαρθουλα μου τι σκεφτεσαι μαναρι μου????ποιον διαλεξες τεςλικα? :-p:-p

το ματι καλα?

οσο για την γευση ποιοτητα κτλ δεν γνωριζα :? βρε τι μαθαινει κανεις!!! =))=))

στο φεις καλε απ οτα π[ροσκλητηρια ανεβασα μια νεα σειρα με 0.90το ενα+φπα χωρις κοστος εκτυπωσης..αμα ξερετε κανεναν να παντρευεται βαπτιζει πειτε αν θελετε! σε γνωστους και καλυτερες τιμες!! 8-)8-)

σας φιλω!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ypoμονη κοριτσακι...εχεις 1000 δκια!

κανε αυτο για την ωρα και οταν αφτιαξει λιγο ο καιρος...αλλαξε τα ολα!

ευχομαι να κανεις ενα μπανιο που α ευχαριστιεστε ολοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγαμε στο παρτυ που εκανε ο δημος μας!

ωραια ηταν ...αλλα παλι τα γυφτακια της περιοχης χαλασα το μαγαλυτερο μερος τοΥ!

ειχε και ταχυδακτυλουργο

η Μ-Ι ενθουσιαστηκε....ολο για αυτο μιλαει...εντυπωσιαστικε με τα περιστερια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερα εγω κανω ανετα γαραγαρες!

δεν εχω θεμα!

τα γυφτακια...κανουν τι μπορεις να φανταστεις!

ενοειται οτι δεν σεβονται τιποτα!

μα τιποτα!

και δυστηχως δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα!

η νυφουλα σου πρωτη φορα εβλεπε ταχυδακτυλουργο!

ειχε μεινει με το στομα ανοιχτο!

συμπτωματα ....δεν εχω...!

τιποτα λεμε....

αλλα....

ΠΟΝΑ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ.....................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μπορω..μα απορω πως δε μπορειτε

καλο 3 ημερα..βικυ αν γεννησεις πες με ρεεεεεεεεεεεεε :oops::oops: με το καλο αν δε σε ξανα μιλησω

εμεις αυριο παμε καβαλα μια μερα μετα πεθερικα 8-)

πουτιγκα παππουλη πουτιγκαααααααααααααααααααααα :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θου τώρα έδειχνα την θουλοοικογένεια στο γιώργο...... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Μα πόσο όμορφοι είστε..Σας έχω ερωτευτεί όλους.... :lol::lol::lol:

Καλέ ναι..κι εγώ μπορώ να κάνω γαργάρες....Πως δεν μπορείτε;;;; :o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααα! Τι κανετε?

Εγω χμμ..αφηστε...ωρες ωρες νιωθω οτι ειμαι η μεγαλυτερη δουλαρα που υπαρχει! Μα ΟΛΑ απο εμενα πρεπει να περνανε και να ακουω και παραπονα στο τελος. Χρονος για μενα μεσα στην μερα 0 εκτος απο αργα το βραδυ οπως τωρα..τεσπα μην σας τα πρηζω..

Με κανατε και γελασα με το σιροπακι! :lol::lol: Εγω ηξερα οτι αλαζει η γευση αναλογα με το τι τρως, το διαβασα καπου βεβαια :D

Γωγω και εμενα ο Π. ακριβως τα ιδια λεει για το σιροπακι! :lol: Μα ακριβως! Το φαρμακο για ολες τις ασθενειες.

Θου με σκοτωσες με την Καβαλα! Καλα να περασετε!!

Χρυσα ειναι λογικο να νιωθεις ετσι. Ευχομαι να βρειτε μια λυση συντομα.

Αργυ γαργαρες μπορω και εγω. Ακομα πονας? Γιατι δεν πας γιατρο? Μην σκεφτεσαι χαζα με αυτα που διαβαζεις. Αν θυμαμαι καλα το ιδιο δεν ειχες πριν λιγους μηνες και περασε γρηγορα? Περαστικα σου!

Βικακι σε βλεπω να πιανεις τις 40 εβδομαδες! Απολαυσε το! :)

Κοριτσια δεν εχω διαθεση για τα υπολοιπα συγχωρεστε με. Καλα να περασετε το 3ημερο! Καλο βραδυ σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααααααααααααααααααα

Είμαι μεγάλη γαιδούρα....

:oops::oops::oops:

Σας διάβαζα όλη μέρα, δεν πρόλαβα να γράψω κάτι και τώρα δε θυμάμαι σχεδόν τπτ... :oops::oops::oops::oops:

Συγνώμηηηηηηη....

Χρύσα εγώ έχω υγρασία στο μπάνιο αλλά μόνο το χειμώνα σε έναν τοίχο πάνω από τη μπανιέρα. Από τότε που έβαλα το στεγνωτήριο συμβαίνει αυτό. Το καλοκαίρι επειδή έχω μονίμως ανοιχτό το παράθυρο εξαφανίζεται. Τώρα προσπαθώ όσο μπορώ να το ανοίγω για να διορθωθεί η κατάσταση. Εσύ μήπως έχεις στεγνωτήριο;;;;

Πάντως τα πλακάκια δεν τα καθαρίζω μετά το μπανιο φυσικά. Είπαμε....

Να κάνουμε μπάνιο να το ευχαριστηθούμε όχι να μας βγει ξινό...

Κοπελιές επειδή το πάρτυ μας αναβάλλεται για τη γιορτή της Ε λόγω διαφόρων θεμάτων σας προσκαλώ στο σπίτι μας την Πέμπτη το απόγευμα για χυμούς, φρούτα και βιολογιές λιχουδιές!!! :lol::lol::lol::lol: (εδώ πετάμε τη σκούφια μας!!!)

Παρακάλω πολύ (και το εννοώ)να μη φέρετε τπτ. Ούτε τρόφιμα ούτε δώρα ούτε τπτ....

Θέλουμε μόνο την καλή παρέα σας!!!!!

Βίκυ μήπως γεννάς;;;;;;;;

'Υποπτος ο πόνος στη μέση.......

Και επειδή είναι απάιτηση της αθηναίας συμπεθέρας μου θα γράψω εδώ για τα ω 3-6-9 που μου ζήτησε.

Εγώ δίνω στην Ε καθημερινά και στη Δ μέρα παρά μέρα.

Αυτήν την εποχή δίνω αυτό το σιρόπι. http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Om ... 23067?at=0

Έχει όλα τα ω και βιταμίνη Ε. Την επόμενη φορά θα πάρω αυτό που έχει και βιταμίνη D επειδή είναι ακόμη χειμώνας. http://www.iherb.com/Nordic-Naturals-Ba ... 23058?at=0

Για την Ε και για μένα αυτά είναι τα καλύτερα http://krilloil.mercola.com/krill-oil.html γιατί είναι μασώμενα.

Γενικά τις καψούλες τις προτιμούμε γιατί το fish oil είναι καλυμμένο, δεν έρχεται σε επαφή με τον αέρα και δεν οξυδώνεται. Αυτό δε σημάινει όμως πως όλα τα σιρόπια είναι υποδεέστερα...

Α επίσης το χειμώνα είναι καλύτερα τα σκευάσματα που περιλαμβάνουν και βιταμίνη D. Το καλοκαίρι τα σκέτα. Για να παράγει αρκετή βιταμίνη D o οργανισμός μας χρειάζεται να εκτείθεται καθημερινά για μισή ώρα στην ηλιακή ακτινοβολία. Το χειμώνα όμως με τόσα ρούχα που φοράμε δεν είναι εφικτό να εκθέτουμε μεγάλη έπιφάνεια του σώματός μας. Δεν αρκεί δλδ να βγαίνουμε έξω και να μας βρίσκει ο ήλιος μόνο στο πρόσωπο. Πρέπει να βλέπει και τα χέρια και τα πόδια μας.

Θου ο Παντέλος κούκλος στη φωτο!!!!

Γωγώ σίσσυ παναγιώτα Αφροδίτη Αργι φρανίτα νατασούλα τόνια χρύσα έρη βενετία ιουλία βίκυ έλενα γιώτα λένα θουλάρα κατερίνα καρολ σα φιλώ πολύ γλυκά και με συγχωρείτε.........

Παλιοαναστασία εσένα δε σε χαιρετάω γιατί με παρασύρεις στο βούρκο!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε το γλύψιμο Γωγώ!!! :lol::lol::lol:

Πες μας το μυστικό της γαργάρας!!!! :lol::lol::lol:

Έλενά μου ανέβααααααααα!!!!

Εγώ σήμερα σκεφτόμουν πως πρέπει να μειώσω τον ύπνο για τα προλαβαίνω όλα. Τελευταία νιώθω όλο και περισσότερο ανεπαρκής κυρίως ώς μητέρα... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λ3ενακη ...βαλε ενα ποτακι και περνα ωρα με τον εαυτο σου!

εχ νευρα!

και σκαλισε ο γαμπρος μου στο καλοριφερ και δεν δουλευει...

μα ποσο μακακισμενα σκεφτεται!

ηθελα να κανω μπανιο την μικρη....ενιωθα να κρυωνω....η μικρη υπερενταση και ο Π. κοιτουσε το στοιχημα αντι να ερθει να την ακανουμε...χαζευε...

αποτελεσμα περιφεροταν κανα τεταρτο γυμν μεσα στο σπιτι χωρις καλοριφερ...

εφτιαξα του λογαριασμους του 2011

ανοιξ φακελο για το 2012

ολα εγω/...!

Θου....με κοβω να επιστρεφεις και να με βρισκεις εδω...

δε νοιωθω τιποτα....

αυριο εχω γιατρο...

καλα να περασετε με την πεθ.

Νατασα...θα ερθω αιε γω για βιολογικα...

αν εισαι εσυ ανεπαρκης τι να πουμε καπιες αλλες!

ΜΕ εχει πριξει...να γενα και αν γεναω...του ειπα να μου κατσει να γεννησω και δεν μου ξαναειπε τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπούλες!!! :x:x:x Τι κάνετε?

Διάβασα μόνο αυτο!

[quote name='"pebii"

ΜΕ εχει πριξει...να γενα και αν γεναω...του ειπα να μου κατσει να γεννησω και δεν μου ξαναειπε τιποτα![/quote']

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα 10 σελίδες..

Αφρο αντε λίγες μέρες μεινανε. Πετατου τα μάτια όξω (απο ολες τις απόψεις) όταν έρθει.

Βικυυυυ λες να γεννήσεις μ'έσα στο τριήμερο? Ειδα την φωτο της μικρής στο φεις, καρναβαλάκι, τι φάτσα που ειναι!

Φραν, δεν ξέρω, πόσο καιρό γίνεται αυτό με το παιδι? Νομίζω ότι είναι απλά μια αντίδραση και έχει να κάνει με την αλλαγή περιβάλοντος και των συννηθιών του. Πιστεύω ότι θα το ξεπεράσει σύντομα. Μεγαλώνει τώρα και γι αυτο είναι πιο εμφανης η αντίδρασή του. Εγώ θα έκανα λίγο υπομονή να δω πως πάει...

Συμπεθέρα περαστικά με τον λαιμό σου!

Ολες οι άλλες είσαστε καλά έτσι? Φιλάκια σε όλες

Ειχα άρωστο τον Κωστα αυτη τη βδομάδα αλλά σιγά σιγά συνέρχεται...

Φιλάκια καλά να περάσετε, καλό τριήμερο! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

h ωρα κοντευει 5 το ορωι και εγω ειμαι ξυπνια.....

ΟΧΙ δεν γενναω....αλλα εχω αυπνιες!

θελω να κοιμηθω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εχω και το νου μου στην μικρη να μην ξεσκεπαστει και κρυωσει,

εμ δεν εχουμε καλοριφερ

την τυχη μου μεσα

καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
    • Πολλά συγχαρητήρια για την προαγωγή σου κορίτσι μου 🥰 👏 καλα εκανες με τα τεστ καλοκαίρι είναι κοιτα να χαλαρώσεις να ξεκουραστείς να πας τις βολτες σου διακοπές αν μπορείτε και να το χαρεις γιατί το άτιμο το καλοκαίρι περναει γρήγορα 😂  
    • Πρήξιμο είναι κορίτσι μου και αν πίνεις και προγεστερονη δεν βοηθάει και πολύ φαντάζομαι το βράδυ είναι ακόμα πιο εντονο σε σχέση με το πρωί όταν ξυπνάς ;
    • Παρε το χρονο σου γτ το χρειαζεται η ψυχολογια πανω απ ολα. Κ γω σε φαση διαλλειματος ειμαι.πεταξα τεστ  ημερολογια χαπια κ ο,τιδηποτε με αγχωνε κ θα ζησω τ καλοκαιρι μ...το μυαλο πρεπει να φυγει να ξεφυγει κ ολα ερχονται στ χρονο τους
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...