Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρες του βυζονυχτιου νο 61...O Λεωνιδας και οι 300....


Recommended Posts

kalhmera .

exo ta neyra moy me thn mana moy ....me phre 3 merew meta to teleyteo mas thl kai moy eipai oti tha erthei thn Terarth ....ti na tin kano tin tetarti ?e ? tis eipa na mhn erthei .tis eipa kathara oti thn hthela gia parea kai ti na thn kano 2 meres prin erhei o K ...oyte epafh na mhn mporoume na exoume me ton K !!den uparxei logos nna erthei tora an erthei tetarth ...etsi kai allios den erxete apo laxtara gia ta paidia alla giati "prepei" afou tis to zitisa ....tis eipa oti den thelo na milisoume alobazei protereotites sthn zoi ths kai to seboma ,oi potereotites einai diaskedasi ,trapezia kai namhn afisei ton mpampa mono tou giortes ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα τσούπρες! 8-)

Σας παρακολουθώ, αλλά δεν με έχει αφήσει το μικρόβιο να γράψω!

Απήλαυσα ιδιαιτέρως το παραλήρημα της Γωγούλας στις προηγούμενες σελίδες!!! :lol::lol::lol::D

Δεν προλαβαίνω, δε μ' αφήνει και το μικρό, σας αγαπώ και σας φιλώ όλες!!!

Αδιαθέτησα για 1η φορά μετά από εγκυμοσύνη-τοκετό!!! Συγκίνηση!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen: Τι κάνετε;;;;;;;

Χρύσα δε θα είμαι όλη την εβδομάδα μωρή Βονιτσα..... :o:o:o:o Οπότε θα με χαρείς κι εσύ...Θα έχεις την ευτυχία να δεις την όμορφη μουρίτσα μου και την κορμάρα που θα έχω κάνει (θα τα έχω καταφέρει άραγε :?::?::?::?::?::roll::roll: ) μέχρι τότε και θα παρατήσεις τον Ο. να έρθεις να ζήσεις μαζί μου που έχω ωραία μπάνια...... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:8-}8-}8-}8-}8-}

Βίκυ κι εμένα μ'αρέσει να διαβάζω την ώρα του χεσίματος... :roll::roll::roll: Αφού αν δεν έχω να διαβάσω τίποτα, παίρνω τα σαμπουάν, τις κρέμες και ό,τι άλλω βρω και διαβάζω.... :-B:-B:-B:-B:-B:-B Σε λίγο θα της μάθω απ'έξω..... :lol::lol::lol::lol:

Στάσα αν περιμένει τόσο μεγάλη επιστροφή ο Α. μήπως να τον χώριζες, να πάρω εγώ σειρά;;;;;;; =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Φρανιτάκι θα είχα πάθει σοκ αν έχανα τα πράγματά μου..... :cry::cry::cry::cry::cry::cry: Για τον μικρό δεν ξέρω τι να σου πω ρε.... :roll::roll::roll: Ίσως έχει δίκιο η Άρτζι..Γιατί να πιεστεί αφού δεν θα συνεχίσει εκεί;;;;;; :?:?:? Αλήθεια τώρα που είστε;;;;; :oops::oops::oops:

Στάσα για πες αυτα που έλεγες για τη Θου..... :evil::evil::evil::evil::evil: Θα της το βγάλω το μαλλί τρίχα τρίχα...Θα τη μάθω εγώ τα μυστικά της κομμωτικής..... :twisted::twisted::twisted::twisted: Η μια συμπεθέρα της που φοράει βιολογικά βρακιά είναι η Νατάσα....Η άλλη ποια είναι που δίνει γλειφιτζούρια κλπ;;;;;;; :-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w:-w[smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif][smilie=naka.gif] Υποτίθεται ότι η 2η συμπεθέρα της ήμουν εγώ....... [smilie=mumum.gif][smilie=mumum.gif][smilie=mumum.gif][smilie=mumum.gif][smilie=mumum.gif][smilie=mumum.gif]

Αρτζι αν έλεγες στον Γιώργο ότι πονάει ο λαιμός σου,υ ξέρεις τι θα σου απαντούσε;;;;;Ό,τι πρέπει να πιεις ένα σιροπάκι που μόνο ο άντρας σου έχει... [smilie=puke.gif][smilie=puke.gif][smilie=puke.gif][smilie=puke.gif][smilie=puke.gif][smilie=puke.gif]:oops::oops::oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αφρο έχεις δίκιο οοοοοοοοοοο,τι και να πεις... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Γιώτα μωρή καλή είσαι κι εσύ..... :twisted::twisted: Έχει τουαλέτα η καφετέρια κι εσυ την βάζεις να κατουρήσει μέσα στην καφετέρια δίπλα στους άλλους που πίνουν τον καφέ τους;;;;;;; :o:o:o:o:o:twisted::twisted: Ντροπή σου μωρή!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πωπωωωωω...Θα κλάψω από τη συγκίνηση που συγκινήθηκε το ΜΙτσάκι για την αγαπημένη της περίοδο...... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Μιτσάκι εγώ τον προηγούμενο μήνα αδιαθέτησα.... :roll::roll::roll::roll::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol: Γωγω εχεις δικιο να απορεις!!!Αλλα εννοουσα τις 2 συμπεθερες απο την μερια του Θοδωρη!!!!χαχαχαχαχα(δεν εχει αλλωστε 2 νυφες να τον διεκδικουν?!?)

Επισης :lol::lol::lol::lol::lol: για τα σαμπουαν,το σιροπακι του γιωργου και βεβαιως για τον αντρα μου!!!Στον χαριζω!!!!!

Μιτσακι με το καλο το 3ο τωρα! :lol::P Για πες κανα νεο απο τα μωρα!

Χρυσα απλα κ μονο επειδη μου αρεσεις οταν τα παιρνεις στο κρανιο....:Ρε μηπως εχει και παλι δικιο η πεθερα????? :lol::lol::lol::lol::lol::P:P:P:P:P

Βικυ μεγαλωσε το γυναικακι σου!!!Θελει κ περιοδικα! :D:D

Αφρο εχεις δικιο!Καλα της ειπες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!! :D

Μα πεθανα στα γελια χθες μαρη Γωγω!! :lol::lol: Τι ηπιες παιδι μου? :mrgreen: Απολαμβανω τοσο πολυ να σε διαβαζω! Η Ιω πως ειναι? Ε ελεος πανω που αρχισα να γραφω ξυπνησε ο Γ. :twisted: Θα επανελθω αν με αφησει φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τασια τωρα τι θες...να ερθω μεχρι εκει και να [smilie=whip2.gif][smilie=whip2.gif][smilie=whip2.gif][smilie=whip2.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif]

ε μα θα με σκασεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααααααα!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Καλε Χρύσα τι έπαθες κοριτσαρα μου;;;

Καλα μωρε τρελές :lol::lol::lol: -ειδικα εσυ θου- σιγα μην αμολάω τη τσουτσού του Νικ στον πάγκο τυριών :lol::lol::lol::lol: Μονο η Νατασουλα κατάλαβε τι κάνω. ;) (οτι πάμε τουαλέτα και αντι για την λεκανη τα κανουμε στο μπουκαλάκι )

Μητσάκιιιι μου ωωωωωωωωωωω τι συγκίνηση!!!! :-*:-*:-*:-*

Γωγωωωωωωωωωω τι ατακα και αυτη με το σιροπάκι!!!! :lol::lol::lol: Μα τι πρωτοτυπια και αυτοι οι άντρες ρε παιδι μου!!!! :lol::lol::lol:

Αργυρουλα μου δε νομιζω να πετάξουμε χαρταετό.Θα βρέχει μάλλον.

Χρύσα εγώ δεν σκουπίζω μετα τιποτα στο μπάνιο.Ανοίγω το παράθυρο να αεριστεί.

Ο Νικ ολο τον Φεβρουαριο δεν πήγε σταθμο..πηγε αυτη την εβδομάδα 4 ημερες και χθες ειχε μύξες, δέκατα και ξερασε και πάνω μου κατα τις 11 το βράδυ... :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick: Ενοιωσα οτι θα πεθανω απο την αήδια...σορρυ κοριτσαρες για την περιγραφή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρτζι αν έλεγες στον Γιώργο ότι πονάει ο λαιμός σου,υ ξέρεις τι θα σου απαντούσε;;;;;Ό,τι πρέπει να πιεις ένα σιροπάκι που μόνο ο άντρας σου έχει... [smilie=puke.gif][smilie=puke.gif][smilie=puke.gif][smilie=puke.gif][smilie=puke.gif][smilie=puke.gif]:oops::oops::oops::oops::oops::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Γιώτα μωρή καλή είσαι κι εσύ..... :twisted::twisted: Έχει τουαλέτα η καφετέρια κι εσυ την βάζεις να κατουρήσει μέσα στην καφετέρια δίπλα στους άλλους που πίνουν τον καφέ τους;;;;;;; :o:o:o:o:o:twisted::twisted: Ντροπή σου μωρή!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: γωγω αντρες!! και εμενα ολο τετοια με λεει!! :lol::lol::lol: ειτε ειναι σπυρακι ειτε λαιμος ειτε οτιδηποτε...μια ειναι η γιατρεια!! :lol::lol::lol:

μαρη γιωτα!!!! μετα σε πειρασζει στο δεντρο!!!!!!!!! :lol::lol::ymsick: κατω απο τραπεζι μαρη το γιογιο?????????????? :shock::shock::shock::shock::shock:

αχ παω δεν προλαβαινω!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα μηπως ακι εσεις εχετε θεμα με μουχλα καπου στοα δωματια;;;

Γιατι χτες με την κουβεντα του ΩΡΛ εμμεσως πλην σαφως μου ειπε πως οταν υπαρχει μουχλα μεσα σε οποιοδηποτε μερος του σπιτιου επιβαρινετε πολυ το αναπνευστηκο ειδικα εαν υπαρχει προδιαθεση για αλλεργιες..

καταλαβες τωρα γιατι ειμαι ~x(~x(~x(~x(~x(~x(~x(:-t:-t:-t:-t:-t

μηπως παιζει κατι τετοιο και στον παιδικο;;;;

γιατι εγω πηρα την ιδιοκτητρια και την εκραζα..αλλα με διαβεβειαωσε οτι δεν υπαρχει πουθενα ιχνος και οποτε θελω να ερθω να ελεγξω γιατι ειναι μελη σε επιμελητηρια συνδεσμου μπλα μπλα μπλα και τοςυ ελεγχουν ουτως η αλλως

Βενετια μου ματσ μουτσ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερεετε οτι σιροπακι δεν εχει παντα την ιδια γευση?

αλλαζει η γευση απο τα φαγητα που τρωνε....

σαν τ μητρικο γαλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και πριν με αφορησετε να σς πω οτι το ειχαμε μαθει στην ουρολιογια στη σχολη....

εεεεεε ειναι απο αυτα που σου μενουν και δεν τα ξεχνας οσα χρονια κι αν περασουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσα είπατε τσούπρες;;;

Τι κάνετε;;; Πώς μου είστε;;;

Σήμερα έχω να πάω σε ένα παιδικό πάρτυ και μετά θα πάω και σε ένα πάρτυ ενηλίκων! :D

Θα ντυθώ ή άραβας ή σεϊχης ή ταλιμπάν! :mrgreen:

Βαριέμαι πάαααααααααρα πολύ!

Τί άλλα;

Άφρο δεν ξέρω! Η μανα σου αφου της είπες όλα αυτά τί σου απάντησε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aφρο ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΕΥΡΙ!

αλλα για τη μαμα...δε ξερω ρε γμτ....μαλλον θεωρουν οτι μια χαρα τα καταφερνεις οποτε δεν εχεις αναγκη κανεναν....

καλυτερα που της ειπες να μην ερθει...!

αλλα....ειναι αδικο ρε γμτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη εννοείται ότι και για τον δικό μου αυτό είναι το καλύτερο σιρόπι για τα πάντα....... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αλλά έλα που εγώ ποτέ δεν κάνω τέτοια..... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::lol::lol::lol: Οπότε........ [smilie=thefinger.gif] [smilie=thefinger.gif] [smilie=thefinger.gif] [smilie=thefinger.gif]

Χρύσα έχει δίκιο η Στάσα που λέει ότι η πεθερά έχει δικιο..... =))=))=))=))=))=))=))=))

Βίκυ αστα ψόφια μωρή που το έμαθες στη σχολή..... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Η χάρη σου έφτασε και μεχρι τη Βόνιτσα μωρή;;;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Παναγιώτα κι εγώ το κατάλαβα μωρη ότι στην τουαλέτα τα κάνετε.... :lol::lol::lol::lol: Αλλά της πειράζω τις μουρλές....Περαστικά στο Νικόλα....Θες να τον φέρεις να παίξει με την Ιω;;;;;; =))=))=))=))=))=))8-}8-}8-}8-}

Σισσάκιξεσάλωσε τώρα που μπορείς....... :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

Λενάκι ούτε να κλάσεις δεν προλαβαίνεις ε;;;;;; :lol::lol::lol::lol: Τι πίνω και δε σας δίνω;;;;Πάντως όχι σιρόπι... :ymsick::ymsick::ymsick::ymsick::ymsick:

Στάσα μα να σου πάρω τον λεβέντη σου;;;;;; [-x[-x[-x[-x[-x[-x[-x Ποτέεεεε!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Χρύσα είσαι τρελή μωρή;;;;Κάνουμε κάθε μέρα μπάνιο...Σιγά μην καθόμαστε να σκουπίζουμε..... :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και πριν με αφορησετε να σς πω οτι το ειχαμε μαθει στην ουρολιογια στη σχολη....

εεεεεε ειναι απο αυτα που σου μενουν και δεν τα ξεχνας οσα χρονια κι αν περασουν!

ναι καλααααααα..μας επεισες τωρααααααααα.......... 8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}8-}:-j:-j:-j:-j:-j:-j:-j:-j:-j:-j:-j:-j:-j:-j:-j

Γωγω δοκιμασε βρε καμια μερα σιροπακι και δε θα χασεις!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Νομιζω πως μονο με την Ιωαννα θα μπορουσ ενα κανει παρεα μιας και τις αρρωστιες τις περνανε μαζι. :mrgreen:

Καλε Σισσακι γιατι δε ντυνεσαι κατι πιο "θηλυκένιο";;;Ας πουμε χανουμακι!!!Μιας και εισαι με την ΑΕΚ.. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Αφρο δε ξερω για το αλευρι σιγουρα αλλα νομιζω πως οχι.Ας πουμε δε ξερω πως θα γινοταν το κεικ με πολυσπορο αλευρι. :roll::roll::roll::roll:

Λενακι τα μαθηματα πως πάνε;;;

Η μαμα μου αυριο θα παει στο Βόλο!!!Επιτελους λιγη ησυχια στο σπιτι... :)):)):))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρελη στη βονιτσα εφτασα με γκομενο....

και μη ρωτσεις....δεν ηταν απο εκει....

και καλυτερα γιατι θα μοιραζε σιροπακια....

εγω φταιω που σας λεω να ξερετε....

ωστε να μην πινετε οτι κι οτι...

ααααα επησις ολα δεν ειναι ιδια....τα σιροπακια!

Γωγω ...ειδες τ γραφει η Παναγιωτα...

λιθοβολησε την....

αλθεια σας λεω....

αλλα δεν ειχα πρακτις επι του θεματος...τοτε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα επησις ολα δεν ειναι ιδια....τα σιροπακια!

Δηαλδη τι δεν ειναι ιδιο;;;Η πυκνοτητα ,η γευση ή η υφή;;; :lol::lol::lol:

Επισης τι πρπει να κοιταμε για να ειναι καλο το σιροπι;;Το μεγεθος μετραει;;;; =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Αιντε μεσημεριατικα σεξοκουβεντα..Λειπει και ο Γιωργαρας για δουλεια!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tiτι κανετε? :mrgreen::mrgreen:

εμεις καλα :roll::roll: ηρθε η αδερφουλα μου :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

τη αλλη βδομαδα εχουμε το χρονο του μπαμπα :cry::cry::cry::cry::cry: ποτε περασε γμτ..σα σημερα ειχε εγχειριστει :cry::cry::cry::cry::cry:

χρυα εχω σε ολο το μπανιο υγρασια :evil::evil::evil::evil::evil: εκτος το μπανιο.

εγω τι σκεψη εκανα προχθες :o:o:o:o

να ειμαι στο παρκο..να ειναι ο θοδωρης να παιζει..κ ξαφνικα να βλεπω να περνει καποιος το θοδωρη..εγω κατευθειαν να παω να παρω αγκαλια το παντελη για να τρεξω να τον πιασω..κ παω να πιασω το παντελη κ βλεπω οτι μου αρπαξαν κ το παντελη..κ με λενα..ποιον απ τους δυο θελεις :o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:o:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s:-s#:-s#:-s#:-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηαλδη τι δεν ειναι ιδιο;;;Η πυκνοτητα ,η γευση ή η υφή;;; :lol::lol::lol:

εεεεε ναι...τα ιδια θα ειναι?

Επισης τι πρπει να κοιταμε για να ειναι καλο το σιροπι;;Το μεγεθος μετραει;;;; =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

δεν ξερω....εγω μεχρι να παω με τον 2ο νομιζα οτι ολα εχουν το ιδιο μεγεθος και κανουν την δουλεια....αλλα ...μετα αλλαξα γνωμη....

για εμενα μεττα και το μεγεθος και η τεχνικη...

εεμμμμ τι να κανιε τενικη αν ειναι μπαμια?

η δεν ξερεις να το χρησιμοποιεις τι το θες το μεγαλο?

Αιντε μεσημεριατικα σεξοκουβεντα..Λειπει και ο Γιωργαρας για δουλεια!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα μπαμια;;;..μα μπαμια;;;;

ε μα τι λετε θεομουρλεεεεεεςςςςς

Ετσι μου ρχετε να κανω μια ανακαινιση ΝΑΑΑΑ..με το συμπαθειο...αλλα ειναι δικα μου τα λευτα..αμα τον χωρισω τι...θα ξηλοσω τα πλακακια;;;;;

Γωγωαη και εσυ...που εχει δικιο...

θα ερθω και θα σου κατσικοθω μιας και εχεις και ωραια μπανια...

Θου μα τι ονειρα βλεπεις καλε...

καλα μιλαω και εγω που βλεπω στον υπνο μου εξωγιηνουςκαι ηπταμενους δισκους..

επισης βλεπω πως κερδιζω το φλουρι- ο νυστικος καρβελια ονειρευετε....

κριση ξεκριση...η οικοδομη ψωφια..αλλα οι τιμες...φωτια [smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif][smilie=blob8.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ωχ αγχωθηκα τωρα κι αλλο. Εμενα δεν εδωσε σημασία στο αιμάτωμα. Ουτε σαφή απάντηση απο που προέρχεται. Κατι για τόν φθαρτο μου ειπε. Οπως γράφει και στο αρχείο που μου εστειλες. Αλλα οκ... Ισως ηταν σκουντημα τωρα αυτο που έγινε  για να καταλάβω πως δεν τον πολυκαιει και για την έκβαση μου. Χθες φαντάσου δεν αναφερθηκε καν στο αιμάτωμα και τον ρώτησα εγω , ενω ηδη ειχε τελειώσει η εξέταση. Και μου εκανε κοιλιακό υπέρηχο για να το δει και φαινόταν καλύτερα εκει. Φαίνονταν αρκετά μεγαλος αλλα ουτε που ασχολήθηκε. Το μονο που μου ειπε ηταν πως αν η κυηση πήγαινε καλά, δεν θα τον απασχολούσε καν! Και τωρα το αρχείο που έστειλες γραφει αλλο. Εσενα τι σου ειπε; Είδες γράφει και για την προγεστερόνη ότι βοηθάει και οταν την Παρασκευή τον είχα ρωτήσει αν θα βοηθούσε μου ειχε πει οχι αλλα καλου κακου παρε 3 την ημερα. Ποσο στεναχωρηθηκα τωρα .. Οκ... Θα παρω τηλ τον αλλον γιατρό (αυτον της Γερμανίας) και θα ζητήσω ραντεβού εκτάκτως. Μπορεί και στο αιμάτωμα να οφείλεται αυτή η καθυστέρηση;;
    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
    • Πολλά συγχαρητήρια για την προαγωγή σου κορίτσι μου 🥰 👏 καλα εκανες με τα τεστ καλοκαίρι είναι κοιτα να χαλαρώσεις να ξεκουραστείς να πας τις βολτες σου διακοπές αν μπορείτε και να το χαρεις γιατί το άτιμο το καλοκαίρι περναει γρήγορα 😂  
    • Πρήξιμο είναι κορίτσι μου και αν πίνεις και προγεστερονη δεν βοηθάει και πολύ φαντάζομαι το βράδυ είναι ακόμα πιο εντονο σε σχέση με το πρωί όταν ξυπνάς ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...