Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ!


Recommended Posts

ΠΕΤΑΩ ΠΕΤΑΩ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΧΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!! ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΜΙΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ ΚΟΡΑΚΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!

Πρίν καμια ώρα με πήρε η γενετίστρια τηλέφωνο κ μου ανακοίνωσε τα αποτελέσματα!! Όλες οι τρισωμίες είναι φυσιολογικότατες κ το dna της μπουμπούς! Μου είπε κ το φύλλο απο τα χρωμοσώματα οπότε δν υπάρχει περίπτωση να φυτρώσει αργότερα καμια τσουτσού! :lol::lol:

Τώρα θα περιμένουμε τα 2α επαναμηπτικά αποτελέσματα σε 20 μέρες! Ευτυχώς για να με καθησυχάσει μου είπε οτι άπαξ κ τα πρώτα βγαίνουν φυσιολογικά τότε κ τα 2α μια χαρά θα είναι! Παναγιά μου ευχαριστώ!!

Εννοείται ευχαριστώ πολύ κ εσάς μου με στηρίξατε κ αγωνιούσατε μέχρι να μάθετε νέα! :) Κορίτσια η θετική σας σκέψη βοήθησε πάρα πολύ είμαι σίγουρη!!Να είστε όλες καλά!Με συγκινήσατε..

Επιτέλους τα 10 χρόνια απο τη ζωή μου που έχασα χθές,σήμερα τα ξαναβρήκα! :lol:

Δανάη εύχομαι το σποράκι να μπεί πολύ σύντομα στη ζωή σας!!! Θα κατουρηθείς απο τη χαρά σου μόλις το μάθεις κ ας είσαι σε δίλημμα τώρα! ;) Ούου κ Δεκέμβρης τέλεια εποχή για γέννα!! χαχαχα!!

Γεωργιάννα μου πώς είναι ο Διονυσάκος ο μουτσουνάκος??Έχει ακόμα δέκατα? Άντε να γίνει καλά να μη χάνει τόσο ωραίο καιρό!! Για το πετρέλαιο δν έχεις άδικο,βέβαια υπάρχει κ η λύση του αιρ κοντίσιον.Η κουμπάρα μου μια χαρα τη βγάζει,πληρώνει λιγότερα απο ότι εμείς στο καλοριφέρ κ τα καίει όλη μέρα.

Συμπεθέρααααααα??εδώ είμαι!! Καλά έ,μοντελάκι η Ελενα!! φτο φτού κοπελάρα μου!!Άντε θα βγεί ψηλή κ η 2η κούκλα κ΄θα μαζεύεται όλοσ ο αντρικόςε πληθυσμός κάτω απο το σπίτι σας!! :D

Ελενάκι μαζευτήκατε σιγά σιγά ε? ωραία περιοχή το ψυχικό!Απ'ότι θυμάμαι έχει ηρεμία έτσι δεν είναι? Για τις μετρήσεις του paap a που με ρώτησες,ναί ο γιατρός μου θεώρησε οτι βάσει της ηλικίας μου έπρεπε να είναι καλύτερο αλλα τέλος καλό! Πώς νιώθεις τώρα που πλησιάζει ο καιρός?? τελικά σου είπε ο γιατρός σου πότε θα σε βάλει??

Αντριάκι μου γλυκό ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΈΝΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!Να χαίρεσαι την οικογένεια σου κ τη κοράκλα σου!! αν κ καθυστερημένα..με συγχωρείς!

Ειρηνάκι τί ωραίες κορδέλες κ φρου φρού είναι αυτά που φτιάχνεις?!! Χρυσοχέρα! Αντε απο Σεπτέμβρη να με σετάρεις κ μένα με τη κόρη!χιχι Για το κάμπινγκ πολύ θα μ'άρεσε άν δν ήμουν σιχασιάρα όσο αφορά το μπάνιο κ φοβιτσιάρα στα έντομα..Μη το σκέφτεσαι,οικονομική κ ωραία φάση θα 'ναι!

Δάφνη τί καλά παιδική χαρά με τον Αρούλη!!! Καλά περνάτε!!

Γλυκερία μου που είσαι?Πώς είναι τα ζουζούνια σου?Περπάτησε ο μπομπιράκος??

Φιλιά στα υπόλοιπα κοριτσούδια μας! Πάω να φάω επιτέλους!Ήρθε το μεγάλο μου αγόρι! Τα ξαναλέμε μετά!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΠΡΑΑΑΑΑΒΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ.....ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ Κ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.....ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΟΥΜΠΟΥ.....ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ ΜΙΑ.....ΠΛ ΠΛ ΠΛ ΦΙΛΙΑ!!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif] [smilie=headbang.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 599
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΕΛΕΝΑ,ΜΠΡΑΒΟ!!ΑΧ ΞΕΛΑΦΡΩΣΑ!ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ!ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!

Γιούλη,πώς την έπαθες τη ρήξη;περαστικά!δηλ με την αντιβίωση θα περάσει χωρίς να χρειαστεί κάποια επέμβαση;

εμείς ακούμε το Δρακουμέλ!ρε γμτ εδώ κοντά δεν εχει παιδική χαρά,όλες που έχω εντοπισει ειναι στο κέντρο.

Δαφνη,αν ειστε κάτω στις 5.5 θα πετύχετε κ τα γενέθλια της Μυρτώς!!!ελπίζω να καταλήξετε σύντομα κ να σας δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Μυρτώ μάλλον περνάει κανένα άλμα ανάπτυξης,είναι στην 47η εβδομάδα και διάβασα ότι άλμα παρατηρείται από την 42η μέχρι την 47η με κορύφωση την 44η.Ξυπνάει από το μεσημεριανό ύπνο κλαίγοντας,ηρεμεί μόνο στο στήθος,ξυπνάει το πρωί νωρίτερα (κοιμάται μετά από μουσική κ χάδια) και γενικά θέλει αγκαλίτσες...λέτε να καταλαβαίνει ότι ετοιμάζουμε αδελφάκι κ "μαρκάρει" την περιοχή της; :lol:

Μίλησα με τη μαία του γυναικολόγου μου για το θηλασμό και την γονιμότητα, μου ειπε ότι η αυξημένη προλακτίνη δεν βοηθάει,βέβαια έχει επανέλθει περίοδος (αν κ όχι με σταθερό κύκλο),μου είπε να ξεκινήσουμε προσπάθειες κ αν μετά από κάποιους μήνες δεν,να το κοιτάξουμε.σε καμιά περίπτωση δεν πρόκειτα να σταματήσω το θηλασμό πριν την ώρα του.μου είπε ότι παρακολουθει μια γυναίκα έγκυο που θηλάζει κ όλα καλά.είδωμεν.προς το παρόν θα το απολαύσουμε χιχιχιχ :lol: ο κώστας πετάει!!χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερουλα μου ηρεμησα τωρα...ολη μερα εμπαινα να δω αν υπαρχουν νεα σου!!!

χαρηκα πολυ!!!!!αν κ το ειχα σιγουρο οτι ολα ειναι καλα απλα ανχωθηκα που αργησες να γραψεις!!τελος καλο ολα καλα λοιπον ζητω η κορακλα!!!!!!!!

γιουλι μου περιφανη στα αυτια :lol::lol::lol::lol: καλε κ εγω δεν ακουω καλα λες να εχω τιποτα???μπορει να θελουν μονο καθαρισμα τα αυτια μου ποιος ξερει :lol::lol::lol::lol: καλε τι ομορφοι προορισμοι!!!οταν εννοεις φαρος εννοεις κανονικος φαρος????

δαφνη μου συνηθεια ειναι εγω εφυγα απο το κρεββατι μας οταν η ελενα ηταν δυο μιση μηνων που την πηγα στο δωματιο της κ μαζι της κοιμομουν κ εγω μεχρι που αρχισε να καταλαβαινει κ εφυγα...μετα αντε ενα βραδυ να κοιμηθη κατω ο βαγγος το ενα βραδυ εγιναν δυο κ παει λεγοντας σημερα ομως θα ερθει στο κρεββατι τελος!!!

ποσο χαιρομε που προσπαθεις δαναη!!!!!!!ειναι ωραια ολη η διαδικασια κ ο καιρος οταν εχεις ηδη ενα παιδακι περναει τοσο πολυ γρηγορα!!!!!!!

σαμανθα οι πινακες ομορφοι,λιγο ψυχοπλακωτικοι μου φαινοντε αλλα δεν ξερω πως ειναι το δωματιο της μπουμπους μπορει εκει να δεσουν ομορφα εσυ ξερεις καλυτερα!!!

αντρια ασε την δαναη κ πιασε σφιχτα!!!!!!!σημερα μιλησαμε με τον γιωργο κ ετοιμαζοντε σιγα σιγα κ αυτοι να χαρισουν ενα αδερφακι στον χρυσοβαλαντη που εγινε κ πολυ παιδαρος!!!

σημερα η ελενα ηρεμια δεν εχει μεσα εξω τρεχει :lol::lol::lol: εφαγε κ ενα μπολ γεματο φακες τι χεσιμο εχει να μας ριξει ποιος θα ειναι αραγε ο τυχερος :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουλάκι μου περαστικά! Ώχ μια κουφαμάρα την έχω κ εγώ τελευταία..να το κοιτάξω!Όχι τίτοτα άλλο μιλάω δυνατά γιατί νομίζω οτι δεν ακούνε οί άλλοι! :lol: Να τρώς κανα γιαουρτάκι με την αντιβίωση για να μην πάθεις καμια μυκητίαση! Ο Αλέξης πώς είναι?

Δανάη πιστεύω χωρίς να θέλω να σου "χαϊδέψω τ'αυτιά" οτι θα μείνεις πολύ γρήγορα έγκυος!! Έχω ένα προαίσθημα...Πάντως όποτε κ άν έρθει να ναι γερό μωρό,αυτό έχει σημασία! Α!Άν θυμάμαι καλά η μαμά σο δν είχε μείνει έγκυοσ σε σένα ενώ θήλαζε?? ;) Ελπίζω η Μυρτούλα να περάσει γρήγορα το άλμα!

Έλενα ο πρώτος πίνακας μου άρεσε περισσότερο απο τους υπόλοιπους.Άμα αρέσει εσένα μην ακούς κανένα! Όταν το τελειώσεις ανέβασε καμια φωτό να δούμε!

Άχ Σουλάκι θα το δώ το έργο..ελπίζω να μη μας πάρουν τα ζουμιά..

όσο για το θέμα κρεβάτι κ άντρας είστε τυχερές όσες κοιμαστε μόνες σας!!χαχα Τον δικό μου τον παρακαλάω να πάει στον καναπέ κ δν φεύγει! Τι να κάνω,δν το παλεύω το ροχαλητό,με αγκαλιάζει κ ροχαλίζει μέσα στο αυτί μου!Σύν οτι μου παίρνει όλο το πάπλωμα κ ξεπαγιάζω.

Γιώργαρεεεεεεεεε καλή επιτυχία!!! Άντε να σας έρθει γρήγορα ο πελαργός!!

Πολύ κουράστηκα σήμερα... απο τη ξάπλα! :lol::lol::lol:

Οι υπόλοιπες που είστε βρε??

Καληνύχτες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσουπρίτες,λαλίστατες σήμερα!!!

Ελενα,κ ο κώστας ροχαλίζει λίγο αλλά μόλις τον σκουντήξω λίγο κ γυρίσει στο πλάι σταματάει κ μου ζητάει κ συγγνώμη μέσα στον ύπνο του :lol::lol::lol: άλλες φορές βέβαια παραμιλάει κ λύνει ασκήσεις φυσικής!!!σήμερα το πρωί μου λέει "αυτή την άσκηση τη βγάζεις;" του πιασα κ εγώ κουβέντα να γελάσω λίγο κ κατάλαβε κ ξύπνησε "του λέω ποια άσκηση;αυτή;βέβαια!" :lol::lol::lol: Η μαμά μου έμεινε έγκυος 2 μήνες αφού γέννησε εμένα και ενώ θήλαζε αλλά δεν το κράτησε.γενικώς είμαστε γόνιμες μάλλον :lol: Να ξεκουραστείς γιατί ταλαιπωρήθηκες!αλήθεια,ο μικρός καταλαβαίνει ότι θα έχει αδελφάκι;μάλλον όχι ακόμα,ε;του το εξηγήσατε;

Σούλα,κ εγώ θα δω την ταινία αν δεν με πάρει ο ύπνος.10 είναι λίγο αργά για μένα,αν ξαπλώσω στον καναπέ με παίρνει ο μορφέας!!!

Γιούλη,εγώ θα πήγαινα Σκόπελο!!!ωραία που σχεδιάζουμε τις διακοπές!!!εμείς θα ανέβουμε με αυτοκίνητο Χαλκιδική κ σίγουρα θα κάνουμε μια στάση 2-3 μέρες Αθήνα να δούμε φίλους!!!οπότε αν βολέψει θα σας καπαρώσω εγκαίρως για καφέ!!!!

παω να πλύνω τα πιάτα και να χαλαρώσω.

Αναστασία,που είσαι;;;;γράψε μας!δώσε ενα σημείο ζωής!σε έχω στο νου μου..

σβουρηχτά φιλιά σε όλους!!!

Γιώργο,good luck!!!!and have fun!!! ;):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ και εγώ μπήκα για να δω τα νέα της Έλενας!!! Αν και να σας πω την αλήθεια δεν είχα καθόλου μα καθόλου κακό προαίσθημα!! ήμουν σίγουρη ότι όλα θα είναι τέλεια!!!!!!! Με το καλό η κόρη Ελενάκι μου! Θα ξετρελαθείς....και ο μπαμπάς της το ίδιο!!! Εγώ ονειρεύομαι στο μέλλον να ντυνόμαστε ίδια και να πηγαίνουμε βόλτες χεράκι χεράκι :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ότι και να ήταν βέβαια ωραία θα ήταν! Και ένα αγοράκι για παρέα τον Γιωργάκη σου!!!!!!!

λοιπόν έχουμε καιρό να ακούσουμε νέα και από Γωγώ, Αναστασία, Αφροδίτη :D:D:D φιλιά κορίτσια αν μας διαβάζετε!!!!

σήμερα τελειώσαμε την αποθήκη (έχω μανία με τις αποθήκες τις θέλω στην εντέλεια ....ο άντρας μου με κοροιδεύει...)

σας φιλώωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου,τώρα μπήκα να διαβάσω τα νέα σας....χάθηκα λίγο αυτές τι μέρες,δουλεύω 4ωρο αλλά τρέχω απο το πρωί σαν τον Βέγγο,με την Χριστίνα να είμαι όλη μέρα γτ ειναι πολύ επικινδυνη...

σήμερα όμως την πάτησα,μπροστα στα μάτια μου την καμάρωνα που περπάταγε κ πήγε προς το σύνθετο να πιαστεί,γλίστησε όμως το χεράκι της,έπεσε στο ξύλο μπροστά κ της άνοιξε το φρύδι :( τρέξαμε στο Παίδων κ της κάνανε 3 ράμματα με 3 χιλιοστά βάθος....ειμαι πάρα πολύ στεναχωρημένη γτ όλα διαδραματιστηκαν μπροστά μου κ δεν πρόλαβα τιποτα ουτε να σκύψω...

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,εγω τρεμω στην ιδεα της εικόνας που αντικρυσα σήμερα με το αίμα να κυλαει απο το φρυδακι της.

Τωρα την παρακολουθούμε για τυχον παρενεργεις αλλα δοξα τον Θεό ολα καλά,δεν εχασε την ενεργειά της κ ειναι πάλι ζωηρουλα Ζηνούλα...εγώ όμως θα γίνω βεντούζα πάνω της οποτε μην με παρεξηγητε όταν χάνομαι,όταν κοιμαται προσπαθω να φερω εις πέραν το σπίτι κ ειμαι πολυ κουρασμένη :(

Με βοηθάει κ ο αντρας μου,αλλά κ παλι κουραζομαι.

Εχτες το βράδυ κοιμηθηκε 1η φορά στο δωματιο της,της το φτιαξαμε πάρα πολύ όμορφο κ δεν ειχαμε κανένα θέμα......

Σας φιλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ φτιάχνω παράλληλα και το δωματιάκι της μικρής μου και θέλω να βάλω μέσα 2 αφισούλες σε καμβά, αντίγραφα του ζωγράφου Degas που μου αρέσει (εντάξει δεν είναι και ο αγαπημένος μου αλλά πιστεύω ότι ταιριάζουν πολύ με το δωμάτιο της μικρής) και ο άντρας μου λέει ότι θα δημιουργήσω ψυχολογικά προβλήματα στο παιδί!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αν είναι δυνατόν....με εκνεύρισε πολύ ..............

Προσωπικά μου αρέσει η ιδέα και οι μπαλαρίνες του Degas είναι πολύ κοριτσίστικο θέμα!! Ψυχολογικά γιατί θα της δημιουργήσεις καλέ??? Μια χαρά θα είναι το παιδί!

Να σου δείξω ποιον πίνακα ονειρεύομαι εγώ να βάλω σε κοριτσίστικο δωμάτιο?? Θα στον δείξω: :P Είναι του John Singer Sargent και λέγεται Carnation, Lily, Lily, Rose.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μπράβοοοοοοο!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D Ήμουν σίγουρη πως όλα θα πάνε καλά με τη μπουμπού σου!! Άντε με το καλό να την πάρεις αγκαλίτσα!!! Πέρασες μεγάλη τρομάρα, τώρα όμως μπορείς να χαλαρώσει και ν'απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαφνη,αν ειστε κάτω στις 5.5 θα πετύχετε κ τα γενέθλια της Μυρτώς!!!ελπίζω να καταλήξετε σύντομα κ να σας δούμε!

Πολύ θα το'θελα!!! Εμείς ν'αποφασίσουμε, αυτοί οι κερατάδες θ'αποφασίσουν πότε θα κάνουν τις εκλογές????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζούνες εδώ είμαι κι εγώ! Χάθηκα, έ? Οι μέρες ήταν λίγο περίεργες.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Χαίρομαι που είμαστε μια παρέα, που όταν κάποια αργήσει να μπει, ενδιαφερόμαστε αλλά και ανησυχούμε λιγάκι! Αναστασία και Γωγώ, εδώ λοιπόν! Η Αφροδίτη μας έμεινε.

Γωγώ, περαστικούλια στο Χριστινάκι μας! Κι εγώ έχω αρκετά ράμματα στο πρόσωπό μου από την παιδική ηλικία. Σίφουνας ήμουν σαν τη Χριστίνα.

Έλενα, χαίρομαι που όλα είναι καλά με το μωράκι! Πο,πο! Τι άγχος θα πέρασες? Σε σκεφτόμουν πολύ... αλλά ευτυχώς όλα καλά! Ονειρεύεσαι τα σκουφάκια της Ειρήνης για τη μπουμπού σου, ε?

Γιουλάκι, τι έγινε με το αυτί σου? Μήπως έκανες ζημιά με καμιά μπατονέτα? Ξέρω ότι και από "παραμελημένη" ωτίτιδα το παθαίνεις αυτό. Κι όταν λέω παραμελημένη εννοώ αυτήν που δε σου δίνει έντονα συμπτώματα ώστε να το καταλάβεις. Περαστικούλια και σ'εσένα. Φιλιά στον Αλέξη.

Άντρια, χρόνια πολλά για τα γενέθλια σου!!! Κάλιο αργά παρά ποτέ! Χι,χι!!!

Δανάη, χαίρομαι που ξεκινήσατε να "χαίρεστε" το σπορ!!! Σου κάνει νερά η Μυρτώ,ε? :lol:

Σήμερα, πήγαμε παιδίατρο. Είμαστε 9,5 κιλά (πήραμε 350γρ) και 79εκ (πήραμε 2)!

Και επιτέλους ήρθε η ώρα να κάνουμε δοκιμή με κανονική κρέμα (όχι υποαλλεργική εννοώ). Αν όλα πάνε καλά, μετά από μια εβδομάδα, θα πάρουμε και κανονικό γάλα (το nativa 2) και μετά γιαουρτάκι! Γιούπι!

Πάω να της κάνω γάλα, γιατί ως ξενύχτησες είμαστε ακόμη ξύπνιες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia mou se euxaristw.. Kali dinami makari na piei to galataki tis k na koimi8ei na 3ekourasteis k esi.. Egw koutoulaw alla perimenw to plintirio k to stegnwtirio na teleiwsoun k exw allo ena stegnwtirio na valw, axxx nistazw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη μου περαστικά!!!

Γωγώ να μου τη φιλήσεις τη τραυματισμένη Ζήνα σου! Περαστικά της! Χαίρομαι που επανήλθε αμέσως! Όντως θέλουν μάτια στην πλάτη και αστραπιαία αντανακλαστικά, δε γίνεται όμως! Όλο και κάτι θα πάθουν.

Εμείς πήγαμε παιδική χαρά, κάναμε κι ένα φίλο 11 μηνών, κάναμε πολλή ώρα κούνια και τσουλήθρα, χαζέψαμε τα περιστέρια, καθίσαμε στο χώμα και το ανακατέψαμε και ανταλλάξαμε φυλλαράκια και χορταράκια μ'ένα άλλο παιδάκι που όμως δε θέλησε να μας μιλήσει, μόνο μας έδινε φυλλαράκια! Ένα το μασουλήσαμε κιόλας! (δεν τον πρόλαβα!!) Ξαναβγήκαμε το απόγευμα για καφέ με μια φίλη, στην πλατεία Καρύτση, ωραία ήταν! Μετά φάγαμε γιαουρτάκι στη βεράντα μας και με το που τελείωσε το μπάνιο ο Άρης έπεσε ξερός!!! Να δούμε πως θα πάει η αποψινή νύχτα, εδώ και τρεις μέρες θηλάζει ακατάπαυστα, τον ενοχλούν και 2 δόντια, είναι και το άλμα που είπες Μυρτώ (εμείς είμαστε στην αρχή του). Επίσης έχει αποκτήσει αλλοπρόσαλλες διατροφικές συνήθειες, τρώει μόνο αυγό, μπανάνα σε κομματάκια, αβοκάντο σε κομματάκια και γιαούρτι με ανανά και σιμιγδάλι... :?:o

Αναστασία χαίρομαι που είσαι εδώ! Καλή επιτυχία με τις δοκιμές και φιλιά στη ξενύχτισα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά.....μετά τις 11 η Γεωργία λες και "φορτίζει" :lol: προσπαθώ να της δώσω 150 ml γάλα (έχει πιει τα 100) και παίζει σα τρελή με τα παιχνίδια της.. ότι έχει κουμπάκι και ανοίγει, το βάζει σε λειτουργία!

Αχ! δεν το πιστεύω! Τα "γέμισε".... μεταμεσονύχτιο χέσιμο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια πρωινη καλημερα και απο εμας..αφου με ξυπναει που με ξυπναει ο Παναγιωτης μεσ'τη νυχτα ειπα να μπω για λίγο..ευχαρστω πολυ για τις ευχές σας κορίτσια. Είμαι πολύ χαρούμενη που βρήκαμε σπιτάκι στα μέτρα μας. Να μαστε γεροί να το χαρούμε και να το ξεχρεώσουμε.. Ο Παναγιωτάκης μου έχει αρκετή γκρίνια με τα δόντια τελευταία, τώρα προσπαθεί να σκάσει το 6ο μας. Απο κιλά μια χαρά πάμε 8.800 ήταν την τελευταία φορά, τώρα είναι να ξαναπάμε μεσ'τη Μεγάλη Βδομάδα. Περάσαμε και εμείς αυτήν την ιωσούλα, ευτυχώς σε λίγο πιο ήπια μορφή, μας έχει μείνει λίγο βήχας αλλά τώρα είναι καλά. Δανάη και μένα ροχαλιζει αλλά ακολουθώ και εγώ τη δική του τεχνική και πιάνει! Γεωργιάννα σκέφτεσαι να μετακομίσεις και εσύ έμαθα ε; Σε δικό σου σπίτι ή βρήκατε φνηνότερο ενοίκιο; Samar νομίζω εσύ μετακόμισες πρόσφατα, να στε γεροί και εσείς να το γεμίσετε με γέλια και χάρες. Άντρια έχεις γενέθλια; Χρόνια σου πολλά. Φιλάκια πολλά, πάω να ξαναξαπλώσω για όσο μου το επιτρέψει ο γιος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα από τα ανοιξιάτικα Χανιά!

γωγώ,περαστικά στη Ζήνα μας!!μην αισθάνεσαι άσχημα,δεν μπορούμε να τα προλάβουμε όλα....δυστυχώς!αλλωστε η Ζήνα είναι καταδρομέας!!δεν παθαίνει πράμα που λέμε κ στην Κρήτη!

Ελενα,εγώ θα προτιμούσα κάποιον πίνακα με πιο έντονα χρώματα,πιο ζωηρά!αγαπημένος μου ειναι ο Matisse,αλλά γούστα είναι αυτά!να το φτιάξεις όπως σου αρέσει!

Δάφνη,σας ζηλεύω (με την καλή εννοια βεβαίως βεβαίως που πάτε παιδική χαρά μεσοβδόμαδα.αυτά ειναι τα καλά του κέντρου.σήμερα που σχολάω νωρίς μπορεί να την κατεβάσω κ εγώ να παμε για την παρθενική μας επίσκεψη!ο Άρης είναι πολύ γκουρμεδιάρης!!!η Μυρτώ δεν τρώει το γιαούρτι με τπτ!προσπαθησα 4 μέρες,ενα κουταλάκι έτρωγε κ ξίνιζε τα μούτρα της.θα το ξαναπροσπαθήσω,ούτε με μπανάνα μέσα το τρώει,ουτε ρυζάλευρο!για πείτε κανένα κόλπο! :?

Αναστασία μου,χαίρομαι που σε διαβάζω!duracel η γεωργία ε;;;;μα τι έχει αυτό το γάλα;;;

ιωάννα,καή εγκατάσταση κ καλή προσαρμογή!και καλό ξεπακετάρισμα!σε τι φάση είστε;

Εγώ περιμένω πως κ πως το ΣΚ!Κυριακή γιορτάζει η πεθερά μου (Ευαγγελία) κ μας κάλεσε για φαγητό αλλά σκεφτόμαστε αν την βολεύει να παμε το Σάββατο,ωστε την Κυριακή να πάμε καμιά εκδρομούλα για φαγητό,ίσως προς Ρέθυμνο.Σαββατο λέω να παω παιδική χαρά με τη μικρή,μπορεί να πω κ στη νονά της.

θα τα πούμε αργότερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Γρηγορα μπηκα γτ θα φυγω για δουλεια.

Ιωαννα καλοριζικο το σπιτι. Εμεις για ενοικιο θα παμε και παλι. δεν θελει ο ανδρας μου να αγορασουμε. Το σπιτι που μενω ειναι μεζονετα και δεν με βολευει αλλο!!!! μακαρι να μου αρεσει αυτο που βρηκα και να δεχτει ο ανδρας μου να φυγουμε.

Σαμανθα το σπιτι ειναι κοντα στην Παπανικολη. δεν ξερω εαν ειναι κατω ή Πανω Χαλανδρι.

Ο μικρος τα ιδια με τον πυρετο. περιμενω και σημερα για να δουμε εαν θα παμε παιδιατρο.

Ανδρια ολο ξεχναω!! ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ με υγεια και πολλες χαρες στην ζωη σου.

Πλησιαζουν και τα πρωτα γενεθλια των μικρων μας ζουζουνιων!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...