Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 599
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ax βρε κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ!!Την είχά πολύ ανάγκη τη συμπαράστασή σας. Τώρα σηκώθηκα λίγο,πρέπει να μείνω 2-3 μέρες για σιγουριά στο κρεβάτι.Τον Ζοζεδάκο τον φροντίζει η γιαγιά του κ είναι μια χαρά.Αργήσαμε να γυρίσουμε γιατί απο το στρεσάρισμα λιποθύμησα κ με κράτησαν ένα 3ωρο προληπτικά.

Η διαδικασία της λήψης τροφοβλάστη κράτησε μόνο 10 λεπτά αλλα ήταν επίπονη όπως κ ψυχολογικά.Χαλάλι όμως να ναι γερό το μικρούλι μας. Υπέγραψα ένα χαρτί ότι παίρνω την ευθύνη κ η εμβρυολόγος μου η κυρία Σούκα προτού ξεκινήσουμε κ αφού έκανε λεπτομερή έλεγχο στο μωράκι μας,μας είπε οτι δν θεωρούσε απαραίτητο να γίνει η λήψη μιάς κ λέει υπερηχογραφικά η τρισωμία 18(σε αυτή είχα χαμηλά αποτελέσματα 1:899) δείχνει άν υπάρχει πρόβλημα κ προς το παρόν δν φαίνεται κάτι. Θα μπορούσαμε λέει να το παρακολουθούμε στενά με υπερηχογραφήματα ανα 2 εβδομάδες αλλα άν μέχρι την 22η εβδομάδα έδειχναν όλα καλά κ μετά για παράδειγμα στην 23η εβδομάδα παρουσιαζόταν το πρόβλημα τότε θα έμπαινα στη διαδικασία να "σκοτώσω" ένα κανονικό παιδί άν τότε η αμνιοπαρακέντηση δν ήταν καλή?..Δε νομίζω.. Επομένως αφού μας έβαλε σε αυτό το δίλημμα επιλέξαμε να ρισκάρουμε τώρα με 1/100% αποβολή κ να ξέρουμε τί μας γίνεται παρά να περιμένουμε!Ο γιατρός μου πάντως ήταν κατηγορηματικός να την κάνω. Ελπίζω να καναμε το σωστό..

Αύριο το απόγευμα θα έχουμε τα πρώτα αποτελέσματα που είναι εξίσου σημαντικά κ τα τελικά σε 3 εβδομάδες.. Ούφ!Ο Θεός βοηθός! Θέλω να είμαι θετική!! Πιστεύω οτι κ η δική σας σκέψη θα μας βοηθήσει!! Θα σας ενημερώσω αμέσως μόλις έχω νέα! Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax βρε κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ!!Την είχά πολύ ανάγκη τη συμπαράστασή σας. Τώρα σηκώθηκα λίγο,πρέπει να μείνω 2-3 μέρες για σιγουριά στο κρεβάτι.Τον Ζοζεδάκο τον φροντίζει η γιαγιά του κ είναι μια χαρά.Αργήσαμε να γυρίσουμε γιατί απο το στρεσάρισμα λιποθύμησα κ με κράτησαν ένα 3ωρο προληπτικά.

Η διαδικασία της λήψης τροφοβλάστη κράτησε μόνο 10 λεπτά αλλα ήταν επίπονη όπως κ ψυχολογικά.Χαλάλι όμως να ναι γερό το μικρούλι μας. Υπέγραψα ένα χαρτί ότι παίρνω την ευθύνη κ η εμβρυολόγος μου η κυρία Σούκα προτού ξεκινήσουμε κ αφού έκανε λεπτομερή έλεγχο στο μωράκι μας,μας είπε οτι δν θεωρούσε απαραίτητο να γίνει η λήψη μιάς κ λέει υπερηχογραφικά η τρισωμία 18(σε αυτή είχα χαμηλά αποτελέσματα 1:899) δείχνει άν υπάρχει πρόβλημα κ προς το παρόν δν φαίνεται κάτι. Θα μπορούσαμε λέει να το παρακολουθούμε στενά με υπερηχογραφήματα ανα 2 εβδομάδες αλλα άν μέχρι την 22η εβδομάδα έδειχναν όλα καλά κ μετά για παράδειγμα στην 23η εβδομάδα παρουσιαζόταν το πρόβλημα τότε θα έμπαινα στη διαδικασία να "σκοτώσω" ένα κανονικό παιδί άν τότε η αμνιοπαρακέντηση δν ήταν καλή?..Δε νομίζω.. Επομένως αφού μας έβαλε σε αυτό το δίλημμα επιλέξαμε να ρισκάρουμε τώρα με 1/100% αποβολή κ να ξέρουμε τί μας γίνεται παρά να περιμένουμε!Ο γιατρός μου πάντως ήταν κατηγορηματικός να την κάνω. Ελπίζω να καναμε το σωστό..

Αύριο το απόγευμα θα έχουμε τα πρώτα αποτελέσματα που είναι εξίσου σημαντικά κ τα τελικά σε 3 εβδομάδες.. Ούφ!Ο Θεός βοηθός! Θέλω να είμαι θετική!! Πιστεύω οτι κ η δική σας σκέψη θα μας βοηθήσει!! Θα σας ενημερώσω αμέσως μόλις έχω νέα! Σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ...

Γεια σου Έλενα, μόλις τώρα είδα τα νέα σου.

Από ότι γνωρίζω σημαντικός και κρίσιμος είναι ο υπέρηχος και όχι η αιματολογική. Να φανταστείς στα δίδυμα δεν την κάνουν καθόλου (την αιματολογική).

Επίσης και το ποσοστό που σου έδωσαν είναι πολύ χαμηλό κατά την γνώμη μου....πολλές κοπέλες εδώ στο φόρουμ είχαν ποσοστό 1:30/40 και είχαν υγιέστατα μωράκια...Μήπως επειδή είσαι μικρούλα θεωρείται πιο 'κρισιμο' το νούμερο? Τι ώρα θα έχεις τα πρώτα αποτελέσματα? Είμαι σίγουρη ότι θα είναι όλα τέλεια....

Κάνε υπομονή και περιμένουμε νέα σου...

ααα και φυσικά κάτσε ΞΑΠΛΑ και μην κάνεις τίποτα...το δύσκολο πέρασε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια σχετικά με το ελεύθερο επάγγελμα, έτσι είναι, πράγματι μπορείς να βγάλεις κάτι παραπάνω ΑΛΛΑ σκεφτείτε οτι δεν υπάρχει σταθερότητα...πχ εγώ όταν γέννησα πέρυσι, για 2 μήνες είχα ελάχιστο εισόδημα....και τώρα που με το καλό θα γενήσω σε 2 μήνες πρέπει από τώρα να καλύψω τα έξοδα της απουσίας μου...ενώ πχ στο δημόσιο ή κάπου αλλού μπορείς να πάρεις χρήματα από τον ΟΑΕΔ. Εγώ όχι μόνο δεν έχω αυτή τη δυνατότητα αλλά πρέπει να πληρώνω και μόνη μου τα ταμεία μου...(3-4.000 ευρώ τον χρόνο!). για αυτό σας λέω....δεν ξεφεύγουμε από πουθενά!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

επίσης αν δεν χτυπήσει το τηλέφωνο και δεν έρθουν πελάτες ή δεν πληρώσουν και κλείσουν και οι εταιρείες που συνεργάζομαι...πάλι μένω στον αέρα...για αυτό και έχω σκοτωθεί τώρα στην δουλειά και δεν λέω πουθενά οχι και ας κουράζομαι τρελά γιατί μετά δεν θα μπορώ......

αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ σας λέω με τίποτα δεν θα γλιτώσουμε!!!!!!!

Δανάη από τον επόμενη μήνα δηλαδή ξεκινάτε προσπάθειες? Σε πείσαμε ή ακόμα?? Αν ξεκινήσετε τώρα, πότε θα γεννήσεις (πολύ προτρέχω ε?? :lol::lol::lol: )

Ελενάκι περιμένουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη από τον επόμενη μήνα δηλαδή ξεκινάτε προσπάθειες? Σε πείσαμε ή ακόμα?? Αν ξεκινήσετε τώρα, πότε θα γεννήσεις (πολύ προτρέχω ε?? :lol::lol::lol: )

Ελενα,ξεκινήσαμε ήδη χαλαρά ελεύθερα....βέβαια έχω ανάμεικτα συναισθήματα,είναι ώρες που λαχταρώ ακόμα ενα μωράκι,ειναι άλλες ώρες όπως σήμερα το απόγευμα που η Μυρτώ με έχει τρελάνει στην γκρίνια που σκέφτομαι ότι θα έχω δυο μωρά μικρά κ με πιάνει τρέλα!!!!μετά μου περνάει παλι,η αλήθεια είναι ότι δεν μπορώ να είμαι αχάριστη,μια χαρά ζουζουνάκι έχουμε,ηρεμο γενικά και καλόβολο!θα δείξει.....Αν μείνω εγκυος αυτό το μήνα,θα πάει τέλη Δεκέμβρη....ελα μην με αγχώνεις....δεν σημαίνει ότι με την πρώτη τσουπππ θα γίνει,θηλάζω κιόλας κ δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα...παω να ετοιμάσω το μπάνιο της κοντέσσας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι μου ολη η σκεψη μου ειναι σε σενα και στο ομορφο κοριτσακι που σιγουρα θα φερεις στο κοσμο υγιεστατο!!!!!!!!!!!!!!!!! ΦΟΥΥΥΥΥΥΥ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ!!!!

Εμεις ειμαστε χαλια! δεν κοιμηθηκαμε την νυχτα οπως το περιμενα!! εχουμε ανα 6 ωρες πυρετο 38,2- 38,7. κοιματε πολλες ωρες και θελει μονο αγκαλια μου! η συνηφαδα μου ευτυχος τα καταφερε μια χαρα και ειχε υπομονη μαζι του!! η μυτη τρεχει ποταμιιιιιιιι και εχουμε και βηχα. Ολα τα καλα!!

Γωγω εφτιαξα και εγω μπουμ και αυριο θα του δωσω πρωτη φορα μελιτζανα.

Μαλλον βρηκαμε ενα σπιτι στο Χαλανδρι και το σκεφτομαι. ειναι στο 3, εχει ασανσερ εγω δεν μπαινω. εχει μονο αλλα 3 διαμερισματα στην πολυκατοικια.

Δαναη καλυτερα ειναι να μεινεις λιγο πιο μετα να μεγαλωσει και αλλο η κοντεσσα σου. και εγω τα ιδια συναισθηματα με σενα εχω. εγω ομως δεν θα προσπαθησουμε για αλλο γτ οικονομικα γιοκ!!!!

Σαμανθα μου εαν μεινει τωρα θα γεννησει τον Δεκεμβρη, ξερω απο τον Αλεξανδρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα,περαστικά στο Διονυσάκο μας!!!ωραίο το Χαλάνδρι!γιατί δεν μπαίνεις στο ασανσέρ;κλειστοφοβία;καλή γυμναστική είναι βέβαια :D η μικρη μόλις κοιμήθηκε,πάω για μπανάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακι μου ολα καλα θα πανε θα το δεις!!!!τιποτα δεν εχει η μπεμπουλα!!!!

την εξεταση αιματος δεν την εκανα ουτε στην ελενα ουτε τωρα σε αυτο το μωρακι αφου η αυχενικη βγηκε τελεια...νομιζω πως αδικα σε ανχωσαν τοσο πολυ,το μωρακι σου ειναι υγειεστατο!!!αλλα κ απο την αλλη αν ειναι να εισαι εσυ ηρεμη καλα εκανες κ την εκανες την εξεταση!!!

εμεις πηγαμε παιδιατρο σημερα για εμβολιο,εβαλε 240 γραμμαρια ουαου!!!!κ ψηλωσε εναν ποντο 78cm μου ειπε σε εναν μηνα που θα χρονισει να της δινω τα παντα κ να μην μαγειρευω χωριστα...

ο καιρος εδω ειναι εντελως καλοκαιρινος το καλοριφερ εχει να αναψει δυο μερες γιουπιιι!!!!αυριο λεω να την παω παιδικη χαρα γιατι βγαινει στο μπαλκονι κ δεν θελει να ξανα μπει μεσα για αυτο θα την παω να τρεξει να ξεδωσει λιγο..

δαναη μπραβο ευχομε πολυ συντομα να μας εχεις ευχαριστα νεα!!!!να ερθει γρηγορα το σπορακι να εχει κ παρεουλα η μυρτω!!!βλεπω την ελενα ποσο αναγκη εχει την παρεα απο αλλα παιδακια τρελενετε απο την χαρα της μολις βλεπει νινακια στο υψος της :lol::lol::lol: κ χαιρομε που συντομα θα εχει μονιμη παρεουλα!!!τελικα ο ανθρωπος σε οποια ηλικια κ να ειναι εχει αναγκη απο συντροφια...

γεωργιαννα αστα κ ο δικος μου στον καναπε την βγαζει απο την μια μου σπαει τα νευρα απο την αλλη συνηθησα κ εγω να εχω ολο το κρεββατι δικο μου...

τελικα το σκεφτεσε σοβαρα να μετακομοισεις???πιστευω θα ειναι μια ευχαριστη αλλαγη!!!

περαστικα στον μπουμπουκο σου!!!!

σαμανθα δεν υπαρχει σωτηρια απο πουθενα!!!!!!!!!!τι εγινε τακτοποιηθηκατε????

βρε βασιλικη διατροφολογος κ δεν το λες τοσο καιρο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σούλα,ψηλή ειναι η κοράκλα σου!!!!η Μυρτώ πριν ενα μήνα ήταν 71,5!!να δουμε την Παρασκευή που θα παμε στο γιατρό.εννοείται ότι θέλουν παρεούλα!εγώ μεγάλωσα με αλλα 3 αδέλφια κ θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό!

Προχθες που πηγα να κανω τη χοριακή,ρωτάω την (κατά τα άλλα συμπαθέστατη) μικροβιολόγο "το ότι θηλάζω μπορεί να επηράσει το αποτέλεσμα" μου λέει "όχι.πόσο είναι το μωρό σου;",λέω "10,5 μηνών"-"καλά κ το θηλάζεις ακόμη;τόσο μεγάλο;"-της απαντώ "γιατί όχι;"-μου λέει "εγώ σαν γιατρός ξέρω ότι χρειάζεται το πολύ 6-7 μήνες.βεβαια ειμαι παλιά,δεν ξέρω αν εχει αλλαξει κάτι",της λέω "το μητρικό γάλα ειναι παντα θρεπτικό και το μωρό μου έχει αρρωστήσει μόνο μια φορά".Μεσολαβεί κουβέντα με τη νοσοκόμα που την ήξερα οτι εχει μωρό κ λέει εγώ τη θήλασα 9 μήνες κ μετά δεν ειχα γάλα.μου λεει "μπράβο σου,πάντως". και συμπληρώνει μετά η μικροβιολογος "μα ναι,προς θεού,εννοούσα μπράβο σου που εχεις ακόμη γάλα και υπομονή". Τα σχολια δικά σας... :o

ηρθε το αντράκι μου...εφυγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα. ειμαστε λιγακι καλυτερα εχει δεκατα ακομη. Σουλα πως αντεχεις να κοιμασε μονη σου; τον αφηνω ακομη αλλ οχι για πολυ. ψιλη ειναι η κορη σου. Δαναη εχω φοβερη κλειστοφοβια. δεν μπορω να την ξεπερασω. για το σπιτι το σκεφτομαστε γτ εχει πετρελαιο. τα λεμε το απογευμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!!

Είχαμε κανένα νέο από την Έλενα? Χθες το βράδυ δεν θα έπαιρνε τα πρώτα αποτελέσματα?

Γεωργιάννα στο Χαλάνδρι που? Άνω ή Κάτω? Εμείς είμαστε Ν. Ψυχικο τώρα και μας αρέσει αρκετά...Πώς και θέλετε να φύγετε? Περαστικά σας!!

Σουλα δεν έχουμε τακτοποιηθεί τελείως ΑΛΛΑ έχουμε κάνει αρκετά!! Τι κάνει το νινι? Καμιά κλωτσίτσα μικρή έφαγες? Εμένα παρότι είναι και το 2, άργησε πολύ να κάνει την εμφάνισή του...κοντά στην 20η-22 εβδομάδα το ένιωσα!!!!!!!!!!!! :?:?:? Τα κέφια πώς πάνε?

Δανάη μην με παρεξηγήσεις και σε εμένα κάνει εντύπωση πώς ΑΝΤΕΧΟΥΝ-ΑΝΤΕΧΕΤΕ και θηλάζουν/ετε τόσο πολύ. Βέβαια, εαν έχετε μπει σε πρόγραμμα φαντάζομαι θα είναι πιο εύκολο! Α και επίσης σκέψου ότι αν μείνεις τώρα έγκυος και γεννήσεις Δεκέμβριο, τα παιδιά σου θα έχουν 1 έτος διαφορά ΚΑΙ οτι τα παιδάκια που γεννιούνται τότε πάνε μικρά σχολείο. Αυτό έχει και τα θετικά και αρνητικά του! (πολύ το προγραμματίζω εεεεεε??? χαχα!)

ΑΝΔΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΧΘΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!! να εισαι παντα γερη δυνατη και να χαιρεσαι την οικογένειά σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σας φιλώ και περιμένω νέα από την Έλενα (αλήθεια δεν έχει μιλήσει καμία μαζί της μέσω τηλεφώνου?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..

σας διαβασα στα πεταχτα... πολυ γκρινια η Νεκταρια αυθτες τιες μερες και ειμαστε ολο εξω για να ηρεμει... τα ουλα της ειναι πολυ πρισμενα μαλλον παμε για 5ο? ποιος ξερει1!

Ελενακι μου την θετικη ενεργεια μου σου στελνω ολα καλα θα πανε! ΕΙσαι μικρουλα και καμια φορα οι αιματολλογικες μπερδευουν. Ευχομαι ολα καλα αν και ειμαι σιγουρη :)

Σαμανθα ετσι οπως τα λες εεις οι ελευθεροι επαγγελματιες...και σας χτυπανε κ απο παντου!!

Γεωργιαννα μου θα τα φτυσεις αν ανεβαινεις στον 3ο καθε μερα με τα ποδια...εμει δν εχουν ασανσερ εχω μαθει πλεον αλλα δε σου κρυβω οτι πολλες φορες τα παιζω !!

Οσο για το αχρηστη δε το σχολιαζω..εισαι νοικοκυρα..αστα αυτα τωρα..κι εγω ετσι νοιωθω πολλες φορες...ειδικα οτν παω σε αλλα σπιτια και ειναι ολα στην πενα... βεβαια κ εγω οταν εχω κοσμο ολα στην πενα ειναι χαχα. Μην ακουω βλακιες..εισαι χρυσοχερα και τα καταφερνεις ολα..και ειδικα χωρις βοηθεια εινσαι μια χαρα! Μπραβο σου!

Αναστασια μου πως εισαι ; Καλυτερα;;

Αντριανακι χρονια σπου πολλα για εχθες και αποε δω...γερη και ευτυχισμενη..να χαιρεσε τη βικτωρια σου :)

Σουλακι μου!!!! ΕΡχεις ποσο δικιο για την παρεα.. μακαρινα μας επερνε και εμας τωρα για 2ο...

Δαφνη αστα τα σχολια για τον θηλασμο σε καραφλιαζουν...ολα τα σχολια δλδ ποσο μαλλον για τον θηλασμο...εμενα μου ειπαν προχθες οτι αν εχω το μωρο στο μαρσιπο θα αλασουν τα ποδια του και δε θα μπορει να περπαταει....Α της λεω αληθεια; Γιατι η δικι μου 10 μηνων περαπταει.. :lol::lol::lol::lol::lol:

Καλες προσπαθιες..βλεπω η επομενη πτηση πελαργουνα ειναι προς Κρητη μερια!

Δαφνη τικαλααα διακοπες!!!

Κοριτσια για το καμπινγκ με μωρο τι εχετε να πειτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!εχω διαλειμμα κ περιμενω να μπω στη φυλακη για ομαδα.εχει υπεροχη μερα με 26 βαθμους!ετοιμαστειτε δαφνη!!!

Ανδρια χρονια σου πολλα!!!ειχες γενεθλια χθες;δεν το ηξερα.παντα γερη κ χαμογελαστη!

Ειρηνη προσωπικα δεν ειμαι πολυ του καμπινγκ.θελω την ανεση μου το ζεστο νερακθ κτλ.με μωρο;αν σκεφθεις πως θα την πλενεις κ θα της μαγειρευειςκ που θα κοιμαται..γιατ οχι;

ελενα εισαι χειροτερη απο μενα!χιχιχι εγω σκεφτηκα μονο ποσο θα ειναι το καθενα οταν θα επιστρεψω στο πληρες ωραριο.δεν εφτασα σε τοσες λεπτομερειες...κατσε να ρθει με το καλι...

Ελεακος περιμενουμε τα νεα σου!φιλια πολλα παωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που εισαι εσυ βρε ειρηνακι μου???εγω θα ελεγα ναι σε καμπινγκ!!!!που σκεφτεστε να πατε???

επιτηδες γκρινιαζει η νεκταρια γιατι κ καιρος ειναι οντω μονο για εξω να φανταστεις καθομε με ανοιχτες μπαλκονοπορτες!!!μακαρι να συνεχισει ετσι!!!!

μην φανταστεις ειρηνακι κ μενα με ανχωνει το οικονομικο απλα προσπαθω να μην το σκεφτομε...το δευτερο παιδι ευτυχως εχει λιγοτερα εξοδα κ σαν παλια μαμα πλεον :lol: ξερεις να αποφευγεις της αχρηστες αγορες!!!οπως μεγαλωσε το ενα θα μεγαλωσει κ το αλλο...

δαναη πολυτεκνη οικογενεια!!!τι ωραια!!!!!

καλα ο καθενας το μακρυ του κ το κοντο του ασχολιαστη η τυπισα :lol::lol::lol:

ασε ελενα τιποτα ακομη!!δεν νοιωθω καν την κοιλια μου να εχει πρηστη αλλα θα μου πεις με τοσο λιπος εκει κατω θα φανει??? :lol::lol::lol:

απο κεφια σουπερ ειδικα τωρα που ανοιξε ο καιρος τρεις λαλουν κ δυο χορευουν!!! :lol:

βρε ο θηλασμος τιποτα δεν ειναι ο πρωτος καιρος ειναι ζορι μετα παιχνιδακι!!!αν μπορεσω να θηλασω θα το κρατησω κ εγω για πολυ καιρο!!!!ειμαστε εξω κ πειναει το παιδι???τσουπ το ζιζι κ μαμ :lol::lol::lol::lol:

γεωργιαννα μου συνηθησα τωρα να εχω ολο το κρεββατι δικο μου,σημερα το πρωι ομως ασκησα βετο τελος του λεω ο υπνος για σενα στον καναπε απο σημερα στο κρεββατι μας αντρογυνο ειμαστε οχι συγκατικοι!!!

βρε αντρια χρονια πολλα για εχθες το ειδα στο φατσοβιβλιο ολο ελεγα τωρα θα ευχηθω κ ολο κατι γινοταν κ σε ξεχνουσα sorry :oops::(

συμπεθερουλα μου αντε γραψε μας τα νεα σου γιατι ανχωνομε οσο αργεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαίνω να σας πω τη καλημέρα μου πριν φύγουμε για παιδική χαρά! Πάμε κάθε μέρα τώρα!

Αχ Δανάη ακόμα δεν έχουμε λύσει το θέμα των ημερομηνιών για Χανιά, κάτι το δικαστήριο του Βαγγέλη, κάτι οι ημερομηνίες που συζητάνε για τις εκλογές, δε ξέρω τελικά πότε θα κατέβουμε, πάντως θα έρθουμε!

Ειρήνη το camping το σκέφτομαι κι εγώ για φέτος γιατί, αν δεν παίξει φιλοξενία, λεφτά για δωμάτιο δεν υπάρχουν! Δε βλέπω γιατί όχι πάντως, νομίζω πως τα μικρά μας θα το ευχαριστηθούν πολύ!

Έλενα-Σαμάνθα χάλια μαύρα με το ελεύθερο επάγγελμα, δεν είσαι ποτέ σίγουρος για τίποτα! έτσι είμαστε κι εμείς με τον άντρα μου και πέφτει μεγάλο ζόρι πια.

Σούλα και Γεωργιάννα κι εμείς το ίδιο θέμα έχουμε, όλο στο καναπέ κοιμάται γιατί ξενυχτάει και μετά φοβάται πως θα ξυπνάει κάθε φορά που θα ξυπνάει ο Άρης. Βέβαια όσες φορές ήρθε να κοιμηθούμε μαζί, δε κατάλαβε απολύτως τίποτα κι έμεινε έκπληκτος όταν του είπα πως είχε ξυπνήσει 5 φορές ο μικρός! Όλο μέσα στο κεφάλι του είναι!!

Έλενα περιμένουμε νέα σου!

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete!!

Egrafa egrafa k den ta dimosieuse :evil:

Pame pali..

Sas euxaristw gia tis euxes sas :D Den exei pare3igisi exoume tosa sto mualo mas..

Eimai poli xalia 4ixologika, sto grafeio den exei k poli douleia tous rwtaw ti na kanw to kanw k tous 3anarwtaw k mou lene ka8ise, kanw peripatous sto grafeio na vrw kati na perasei i wra, ka8e treis k ligo tous rwtaw k niw8w asxima pou ginome kourastiki, vareti k enoxlitiki alla DEN MPORW ME TIPOTA na ka8ome mono 4ixoplakonome.. 8a mou peite anti na xairese agxwnese? Mallon eimai mazoxa :shock: .. Fovamai mipws mou kanei meiwsi wrariou k 8a anagkastw na paraiti8w giati oikonomika den 8a me simferei 8elw poli pezina sto pigene-ela..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας!

είμαι σίγουρη ότι η Έλενα είναι ξάπλα και ξεκουράζεται για αυτό και δεν μας έχει γράψει :):)

εγώ φτιάχνω παράλληλα και το δωματιάκι της μικρής μου και θέλω να βάλω μέσα 2 αφισούλες σε καμβά, αντίγραφα του ζωγράφου Degas που μου αρέσει (εντάξει δεν είναι και ο αγαπημένος μου αλλά πιστεύω ότι ταιριάζουν πολύ με το δωμάτιο της μικρής) και ο άντρας μου λέει ότι θα δημιουργήσω ψυχολογικά προβλήματα στο παιδί!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αν είναι δυνατόν....με εκνεύρισε πολύ ..............

σας ανεβάζω 1-2 φωτογραφίες να μου πείτε αν έχει δίκιο...

ααα και να σημειώσω ότι το δωμάτιο της είναι πολύ φωτεινό με φωτεινές κουρτίνες και ανοιχτόχρωμα έπιπλα και πολλά πολλά παιχνίδια....το λέω αυτό γιατί με κατηγορεί ότι θέλω να το κάνω σύμφωνα με γούστο ενηλίκων και αυτό είναι ανοησία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σας βάζω μερικά λινκ να μου πείτε την γνώμη σας

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Edgar ... as_069.jpg

http://www.penwith.co.uk/artofeurope/degas.htm

http://amitamurray.blogspot.com/2011/12 ... ncers.html

http://www.ibiblio.org/wm/paint/auth/degas/ballet/

αν τα δεις όλα μαζί και μεμονωμένα μπορεί να σου δημιουργήσουν μια περίεργη αίσθηση ΑΛΛΑ εγώ θα επιλέξω 2 (το 1ο λινκ και εάν ακόμα που δεν έχω αποφασίσει) και απλώς θα δώσουν μια ρομαντική-ιμπρεσιονιστική έκφραση στο δωμάτιο................τα νεύρα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΕΤΑΩ ΠΕΤΑΩ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΧΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!! ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΜΙΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ ΚΟΡΑΚΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!

Πρίν καμια ώρα με πήρε η γενετίστρια τηλέφωνο κ μου ανακοίνωσε τα αποτελέσματα!! Όλες οι τρισωμίες είναι φυσιολογικότατες κ το dna της μπουμπούς! Μου είπε κ το φύλλο απο τα χρωμοσώματα οπότε δν υπάρχει περίπτωση να φυτρώσει αργότερα καμια τσουτσού! :lol::lol:

Τώρα θα περιμένουμε τα 2α επαναμηπτικά αποτελέσματα σε 20 μέρες! Ευτυχώς για να με καθησυχάσει μου είπε οτι άπαξ κ τα πρώτα βγαίνουν φυσιολογικά τότε κ τα 2α μια χαρά θα είναι! Παναγιά μου ευχαριστώ!!

Εννοείται ευχαριστώ πολύ κ εσάς μου με στηρίξατε κ αγωνιούσατε μέχρι να μάθετε νέα! :) Κορίτσια η θετική σας σκέψη βοήθησε πάρα πολύ είμαι σίγουρη!!Να είστε όλες καλά!Με συγκινήσατε..

Επιτέλους τα 10 χρόνια απο τη ζωή μου που έχασα χθές,σήμερα τα ξαναβρήκα! :lol:

Δανάη εύχομαι το σποράκι να μπεί πολύ σύντομα στη ζωή σας!!! Θα κατουρηθείς απο τη χαρά σου μόλις το μάθεις κ ας είσαι σε δίλημμα τώρα! ;) Ούου κ Δεκέμβρης τέλεια εποχή για γέννα!! χαχαχα!!

Γεωργιάννα μου πώς είναι ο Διονυσάκος ο μουτσουνάκος??Έχει ακόμα δέκατα? Άντε να γίνει καλά να μη χάνει τόσο ωραίο καιρό!! Για το πετρέλαιο δν έχεις άδικο,βέβαια υπάρχει κ η λύση του αιρ κοντίσιον.Η κουμπάρα μου μια χαρα τη βγάζει,πληρώνει λιγότερα απο ότι εμείς στο καλοριφέρ κ τα καίει όλη μέρα.

Συμπεθέρααααααα??εδώ είμαι!! Καλά έ,μοντελάκι η Ελενα!! φτο φτού κοπελάρα μου!!Άντε θα βγεί ψηλή κ η 2η κούκλα κ΄θα μαζεύεται όλοσ ο αντρικόςε πληθυσμός κάτω απο το σπίτι σας!! :D

Ελενάκι μαζευτήκατε σιγά σιγά ε? ωραία περιοχή το ψυχικό!Απ'ότι θυμάμαι έχει ηρεμία έτσι δεν είναι? Για τις μετρήσεις του paap a που με ρώτησες,ναί ο γιατρός μου θεώρησε οτι βάσει της ηλικίας μου έπρεπε να είναι καλύτερο αλλα τέλος καλό! Πώς νιώθεις τώρα που πλησιάζει ο καιρός?? τελικά σου είπε ο γιατρός σου πότε θα σε βάλει??

Αντριάκι μου γλυκό ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΕΥΤΥΧΙΣΜΈΝΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!Να χαίρεσαι την οικογένεια σου κ τη κοράκλα σου!! αν κ καθυστερημένα..με συγχωρείς!

Ειρηνάκι τί ωραίες κορδέλες κ φρου φρού είναι αυτά που φτιάχνεις?!! Χρυσοχέρα! Αντε απο Σεπτέμβρη να με σετάρεις κ μένα με τη κόρη!χιχι Για το κάμπινγκ πολύ θα μ'άρεσε άν δν ήμουν σιχασιάρα όσο αφορά το μπάνιο κ φοβιτσιάρα στα έντομα..Μη το σκέφτεσαι,οικονομική κ ωραία φάση θα 'ναι!

Δάφνη τί καλά παιδική χαρά με τον Αρούλη!!! Καλά περνάτε!!

Γλυκερία μου που είσαι?Πώς είναι τα ζουζούνια σου?Περπάτησε ο μπομπιράκος??

Φιλιά στα υπόλοιπα κοριτσούδια μας! Πάω να φάω επιτέλους!Ήρθε το μεγάλο μου αγόρι! Τα ξαναλέμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΑΝΑ ΜΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ...ΕΓΡΑΦΑ ΠΟΟΟΣΗ ΩΡΑ Κ ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΛΑ....ΛΟΙΠΟΝ ΞΑΝΑ ΑΡΧΙΖΩ...

ΑΝΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ,ΧΙΛΙΟΧΡΟΝΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ....ΕΛΕΝΑ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ....ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙΣ Σ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ....

ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΑΙΜΑΤΟΣ-ΟΥΡΩΝ,ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΟΙΛΙΑΣ,ΣΤΗΘΟΥΣ.ΘΥΡΟΕΙΔΟΥΣ.....ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΟΥΚΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΟΛΑΣΤΗΚΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΤΙΚΟ....Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΑ Κ ΕΝΑΝ ΩΡΛ ΓΤ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΗΜΟΥΝ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ......Η ΔΙΑΓΝΩΣΗ????ΡΙΞΗ ΔΕΞΙΟΥ ΤΥΜΠΑΝΟΥ.....

ΜΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΚΟΥΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΥΜΠΑΝΟΓΡΑΜΜΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΜΕ ΠΑΙΔΕΥΑΝ....ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΒΑΡΙΑΣ ΜΟΡΦΗΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ Κ ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΕ 15 ΜΕΡΕΣ....

ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΚΑΜΠΙΝΓΚ....ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΟΧΗ Κ ΑΛΛΩΣΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΑ ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ http://www.clubagiaanna.gr/

ΕΧΩ ΠΑΕΙ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ...ΕΜΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΦΕΤΟΣ ΣΕ ΦΑΡΟ ΘΑ ΠΑΜΕ....ΠΟΛΛΟΙ ΦΑΡΟΙ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ ΔΙΑΤΙΘΟΝΤΑΙ Κ ΓΙΑ ΠΑΡΑΘΕΡΙΣΜΟ....ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΠΑΜΕ....ΕΠΙΛΟΓΕΣ:ΖΑΚΥΝΘΟ,ΛΗΜΝΟ,ΚΥΘΗΡΑ,ΠΑΡΟ,ΣΚΟΠΕΛΟ,ΑΡΚΙΤΣΑ,ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ....ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΟΥΜΕ....ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ....ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...