Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΙΟΥ '11 ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΒΗΜΑΤΑ!


Recommended Posts

Πάλι βγάλαμε όλη τη μέρα έξω! Νομίζω πως τώρα που φτιάχνει ο καιρός θα μας χάνει το σπίτι συνεχώς! Πήγαμε παιδική χαρά εδώ κοντά, μετά για μπυρίτσα με μια φίλη, μετά καροτσάδα στα Εξάρχεια (δύσκολο εγχείρημα, κάτι σε Ράλι Παρίσι Ντακάρ θύμιζε η διαδρομή...), ινδικό φαγητό στο όρθιο και μετά πάλι παιδική χαρά! Αρπαχτήκαμε με το Βαγγέλη πρωί πρωί (τα νεύρα κρόσσια γενικώς) κι έτσι πήρα τον Άρη και βολτάραμε και μας βγήκε σε καλό γιατί περάσαμε υπέροχα! Μουτς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 599
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιa σας κοριτσάκια μου.. με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας Σαμάνθα, Σούλα και Έλενα.. είναι και καμία άλλη έγκυος;; Γεωργιάννα και Γιούλη εύχομαι γρήγορα να αλλάξει η διαθεση σας, έχουμε τόσα προβλήματα πια οικονομικά και άλλα πολλά τουλάχιστο ας έχουμε τη διάθεσή μας ανεβασμένη και φυσικά την υγεία μας. Γεωργιάννα μου μόνο άχρηστη δεν είσαι εσύ.. ισα-ισα πολύ άξια.. Άνδρια πολύ λυπάμαι για τη θεία σας.. θέλει στήριξη σίγουρα γιατί το πιο πιθανό είναι να το ξανακάνει. Γωγώ, Steisy, Δανάη, Βασιλική και οι υπόλοιπες τι κάνουν τα μωράκια σας. Εμείς είμαστε στη φάση της μετακίμησης. Όχι αυτή τη βδομάδα αλλά την επόμενη θα πάμε στο καινούργιο μας σπίτι. Έχω πακετάρει κι πέι ήδη πολλ΄πράγματα στο καινούργιο μας σπίτι.. Και θα πάω και άλλα αυτή τη βδομάδα.. Θα προσπαθήσω να ξαναμπώ γιατί έχω χάσει πάρα πολλά επεισόδια.. αλλά έχω ανοίξει πολλά μέτωπα.. Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε ολους!!!Κοριτσια περασα μια τελεια μερα!!Ο νικος εφυγε ταξιδι απο χτες....Λοιπον χτες η μερα ειχε βολτα κεντρο πειραια,βιτρινες,ψωνια,αγορασα δυο πουκαμισα καλα ενα ασπρο κ ενα μαυρο,ηπια καφεδακι κ γυρισα σπιτι με τον αλεξη ειδα την αγαπημενη σειρα και κοιμηθηκαμε νωρις,και σημερα ξυπνησαμε κατα τις 10 ταισα τον Αλεξη κ τον πηρα με το αμαξι και βολταραμε ξανα....Αφου δοξα τω θεω βρηκα παρκινγκ γτ ολοι ηταν εξω σημερα περπατησαμε καροτσαδα ολη την πειρραικη-ζεα,χαζεψαμε την θαλασσα,ηπιαμε καφε εγω κ ο αλεξης χυμο σε μια τελεια καφετερια διπλα στη θαλασσα,καναμε καινουριους φιλους και γυρισαμε σπιτι αργα το μεσημερι,φαγαμε μεσημεριανο,ο Αλεξης μετα κοιμηθηκε κι εγω απ τις 6 εως πριν κανα μισωρο σιδερωνα κ εχω κι αλλο απλωμενο αλλα δεν με νοιαζει...Αυριο θα φτιαξω το μπαλκονι θα ανεβασω απο αποθηκη τα επιπλα της βεραντας για να απολαμβανω απογευματινο καφε εξω...Ποσο διαφορετικα νιωθω μ αυτον τον καιρο???Μυρισε ανοιξη και χαιρομαι...Αυριο παλι δουλεια αλλα δε με ενοχλει καθολου,εχω δουλειες να κανω...

Γεωργιαννα μου εσυ πως εισαι?

Δαναη ποσο σε ζηλευω που πηγες θεσσνικη??Σκοπευω να ανεβω κι εγω μεσα στον Μαιο με c-130 εισιτηριο 5 ευρω!!!!!!!!!!!!Μπορουμε να παμε παντου αλλα χωρις παιδι....δεν σε αφηνουν να παρεις μωρο μαζι...Ελπιζω και ευχομαι να περασατε τοσο καλα σημερα ολες...Σας φιλωωωωωωωωωω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!

Γιούλη μπράβο,χαιρομαι παρα πολύ που πέρασες όμορφα με τον γιό σου κ υστερα εχεις διάθεση κ για δουλειές,αλλάζει εντελώς η ψυχολογια σου!

Αλλα το καλύτερο απ'ολα ειναι να πηγαινεις για καφέ με τον γιο σου,υπαρχει καλύτερη παρεα?

Χοανιτα σου ευχομαι να χαρείτε το καινούργιο σας σπιτακι με όλα τα καλά του κόσμου κ με τις καλύτερες στιγμές...αντε να σε "βλεπουμε" να μας λες τα νεα σου :D

Δανάη κουράστηκε το μαναράκι μου με το ταξίδι ε :(

Τουλάχιστον τωρα θα περάσετε υπέροχα,φάτε κ για μένα αυτα τα υπέροχα τσουρεκια γιαμμι!

κ εσυ ωραια περασες κ ας μην ξεκίνησε καλά η μέρα σου,κάθε εμπόδιο σε καλό,τι να κάνουμε,δυσκολες εποχές για επικοινωνιά κ αλληλουποστήριξη κ εγώ όταν την έχω κάνω τον σταυρό μου....δεν είναι ολες οι μέρες ίδιες.

Και εμείς περάσαμε υπέροχα κ μπορώ να πώ επισημως πώς η Χριστίνα περπατάει ΚΑΝΟΝΙΚΑ!

Ναι,ναι μετά απο την υπέροχη καροτσάδα στο village park ,πήγα στην αδερφή μου στην Νικαια,εκεί κάτσαμε στην βεραντα κ η Χριστινα πειραματιζόταν ωστε να βρει τρόπο να μην πέφτει,το καταλαβε κανωντας αργα βηματα σταθερά! :D

Όταν λοιπόν το ανακάλυψε κ δεν βιαζόταν, περπάταγε απο την μια μερια της βεραντας στην αλλη!!!ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΒΑΟΟΟΟ ΒΑΟΟΟΟ!!!! :lol::lol::lol::lol:

Στο σπίτι μετα συνεχισε να φευγει μόνη της.

Επίσης θα ηθελα να σας πώ πως εχω θέμα με την δουλειά μου,συνεργασίας,εχω μπλέξει με κακία κ διπροσωπια απο ενα άτομο,αλλά επειδη δεν θέλω να χαλάσω αλλο την διαθεσή μου γτ εχτες κοιμηθηκα στις 3 κ ήμουν κομμάτια,κάποια στιγμή θα σας πώ.......

Σας φιλώ γλυκά όλες!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaritsw koritsia gia ta perastika sas, makari na pane ola kala k na vrei pali ton euato tis, den 8elei k poli na ginei to kako..

Xoanita mou me to kalo i metakomisi..

Gwgw mou trexaaaaa :D oso ekeino me tin douleia k egw tin epa8a pio palia, i kopela pou itan mazi mou sto grafeio eixe desmo me ton proistameno mas, pantremenos me paidia oi kores tou itan stin ilikia tis mou ekane tin zwi kolasi k etsi efiga k itan pooooli kali douleia k konta sto patriko mou alla den eixa alles 4ixikes antoxes.. Se auti tin douleia exoume k alles kopeles alla erxontai grafeio pernoun tis paraggelies k feugoun eimai i moni kopela sto grafeio k logw auwn pou perasa palia to protimw, oi ginaikes zilevoun i mia 8elei na vgalei ta matia tis allis (oxi oles min pare3igi8w)

Gioulaki mou mpravo, teleia perases.. K egw eida diafora stin 4ixologia mou twra pou arxizei na kaliterevei o kairos.. K emeis pigame cafe me ena filiko zevgari k ton gioka tous..

Danai les na eisai egkuos? Me to kalo :)

Molis efaga ta corn flakes mou k paw na 3aplwsw nista3a poli..

Kalinixta sas k kali 3ekourasi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν παιζω.τα νευρα .εγραφα 25 λεπτα και μου σβηστηκαν.θα φαω τις κοτσιδες μου :evil::evil::evil: .παμε παλι απο την αρχη.οχι αποψε θα γραψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μπηκε η ανοιξη.ζεστη,ηλιος λιακαδα.επιτελους να αλλαξει η διαθεση μας λιγο.να παρουμε τα πανω μας να βγουμς μια βολτα να λιαστουμε.και εμεις χθες κα σημερα παιδικη χαρα.τελεια.και ο μεγαλος ψοφιος απο την κουραση.τα νεα μου λιγο πολυ ιδια.τα παιδακια μου ειναι καλα.ευτυχως.ο μικρος ρχισε να σηκωνετε και κανει τρελλες χαρες.η πλακα ειναι που οταν θελει να καθησει κλαιει γιατι δεν ξερει πως να το κανει.και το πιο σημαντικο....επιτελους βγαλαμε δοντι.χωρις γκρινια,κλαματα ξεπροβαλλε το πρωτο μας δοντακι και ετοιμαζετε και το δευτερο.μακαρι να ειναι ετσι ηρεμος και στα υπολοιπα.εδω και μια βδομαδα ξαχνω απεγνωσμενα φορεμα για την βαφτισ η.βρηκα κατι αλλα 300 ευρω.δεν θελω να διαθεσω τοσα γιατι δεν προκειτε να το ξαναβαλλω.θελω κατι καλο και φτηνο.καμια προταση???ΔΑΝΑΗ περασες τελεια στην θεσσαλονικη??αχ σε ζηλεψα.μια βολτα στην παραλια.φαγητο στο ωκαενις(χριστε μου τι θυμηθηκα βραδιατικα)....παντως ενα θα σου πω...η μια φορα αρκει.στο λεει μια παθουσα.η μια φορα εφτασεγια να δημιουργηθει ο παιδαρος μου....και ηταν πανω στην μετακομιση(απο θεσσαλονικη αθηνα)και ελεγα σιγα με τετοια κουραση και ξεπατωμα και μια φορα μπααααααα.αμ δε,παντως ποτε δεν εισαι ετοιμη για το δευτερο νινι.ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ τι κανουν οι αντρες σου???εγω δεν σε ξερω καλα αλλα απο αυτα που διαβαζω τοσο καιρο μονο αχρηστη δεν θα σε χαρακτηριζα.....μια χαρα ικανη γυναικα σε ολα εισαι.και στην δουλεια και στο σπιτι και στα παιδια σου....ανδρια τι κανει η βικτωρια??με την δουλεια πως τα πας???τωρα για την θεια τι να πω.δεν ειναι κακο να ζητησει βοηθεια απο καποιον ειδικο.ΓΙΟΥΛΙ θεσσαλονικη με 5 ευρω???ερχομαιιιιιιι περιμενε.....χαιρομαι που αλλαξε η διαθση σου.φτιαξε και το μπαλκονι για να χαλαρωνεις.και εγω θα παω μεσα στην βδομαδα να παρω λουλουδια να βαλλω λιγο χρωμα στην βεραντα....ο αλεξης καλα????τι τελεια που βολταρες σημερα με τον γιο σου.η καλυτερη παρεα.....ΣΟΥΛΑ δευτερη κορακλα????αχ σε ζηλευω(με την καλη την εννοια)....αχ εγω ποτε θα δω ροζ βρακι στην μπουγαδα μου.επηξε το ματι μου στα σωβρακα :lol::lol: .ΕΛΕΝΑ εσυ τα εκανες σετ.ο τζωρτζ -σιφουνας τι κανει??? ΣΑΜΑΝΘΑ καλοριζικο το καινουργιο σπιτακι.με το καλο να ρθει και το μωρο να το γεμισετε με γελια και χαρα.....πως νοιωθεις ποου πλησιαζει ο καιρος???/φτου ξελεφτερια??συγννωμη εχεις βαλλει μονο 4 κιλα???????καλα ρε παιδια εγω στον πρωτο μου ειχα παρει +18 και στον δευτερο +14.τι να πω .πως τα καταφερα.ειμαι και διαιτολογος τρομαρα μου.οπως και να εχει παντως υποκλινομαι στα +4 κιλα σου.ΓΩΓΩ τι κανει το χριστινακι?βολταρατε σημερα???η δουλεια τι λεει??ΧΟΑΝΙΤΑ καλοριζικο το καινουργιο σας σπιτακι.περιμενουμε νεα σου αν και μεχρι να μετακομισεις θα εισαι μεσα στο τρεξιμο......SAMARCANDE τι παιδι ο αρης.μου ρχετε να τον ζουληξω,ειδικα στην φωτο στην κουνια.τελεια μουριτσα.λοιπον συελνω το μην.μην διανοηθει και μου τα ξανασβησει..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι εμεις ειχαμε ενα ωραιο σαββατοκυριακο! Το Σαββάτο πηγαμε σε μια φιλη του Γιαννη που εχει διδυμα ειναι 16 μηνων αυτα ενα αγορι κι ενα κοριτσι τι γελιοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο εχω βιντεο που η κορη μου βουτηξε το αγορακι κι αρχισε να το φιλαει στο στομα και το κανε δυο φορες το ολο σκηνικοοοοοο... Μ αρεσε που ανησυχουσε ο Γιαννης οτι ειναι μικρη μη μας τη χτυπησουνε κατα λαθος... Ουτε καν... ειναι πολυ τσαουσα η δικια μας τελικα... ωχ παναγια μου Και Χθες το πρωι πρωτοτυπησαμε και εμεις και πηγαμε Ζαππειο και μετα στον αδερφο του Γιαννη... Μια χαρα... ΑΑΑ και το Σαββατο το βραδυ εκανε η μαμα μου baby sitting και βγηκαμε κεντρο δυο η ωρα μαζευτηκαμε!!!

Μια χαρα!αχ ανοιγει ο καιρος και ειναι τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Ειμαι λιγο καλυτερα. Αχρηστη νιωθω γτ δεν μπορω να τα καταφερω ουτε στο σπιτι να το μαζεψω ουτε στη δουλεια. Ηθελα να δω το σπιτι μου μαζεμενο αλλα ο Διονυσης ηθελε μονο αγκαλια. με τον ανδρουλη μου καλα ειμαστε, βεβαια συνεχιζει τις βλακιες, κοιματε στον καναπε. Μαλλον φταιει που ειναι μεζονετα το σπιτι και βαριετε τα σκαλια. Ειμαι και λιγο αγχωμενη το τι θα γινει στην δουλεια σημερα.

Γιουλη πολυ χαιρομαι που εισαι καλυτερα!! αυτο προσπαθησε να κανεις να περνας καλα με αυτο που εχεις.

Ανδρια πολυ χαλια η θεια. ποσο χρονων ειναι;

Και εμεις βγηκαμε βολτα και το Σαββατο στις κουνιες αλλα και την Κυριακη με 2 φιλες μου. Βεβαια ο Διονυσης λιγο την αρπαξε και εχθες την νυχτα ετρεχε η μυτουλα του και εβηχε. ειναι ομως καλα καταλλα!!

Αφρο μια χαρα βλεπω πως περασατε το Σ/Κ!!!! που πηγατε με τον ανδρα σου;

Βασω εγω ειχα παει στα Σπατα στο εκπτωτικο χωριο και ειχα παρει φορεμα καλο Guess με 80ε. Πηγαινε σε outlet θα βρεις κατι σιγουρα. Με γεια το δοντακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΩΡΓΙΑΝΝΑ μην ακουω ΚΟΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΑΧΡΗΣΤΗ; ρε παιδια εγω με τις δουλειες δεν ειμαι καλη και εχω και βοηθεια αλλα δεν αισθανομαι αχρηστη ο καθε ανθρωπος εχει κλισει ς και ταλεντα αφου το μωρο θελεια αγκαλια αυτο προηγειται... Το κοινωνικο προτυπο που η γυναικα τα κανει ολα μονη της και δουλεια και παιδια ειναι φασιστικο...ρε γιωργιαννα αφου και οι δυο δουλευετε γιατι δε βαζει και ο αντρας σου καμια σκουπα; εγω θεωρω οτι εισαι ΤΕΛΕΙΑ και κουραζεσαι παρα πολυυυυυ

με το γιαννη πηγαμε εξαρχεια και σε μια συναυλια καναμε ενα περασμα προσ ασοεε αλλα δεν κατσαμε πολυ πιο πολυ γνωστους πετυχαιναμε αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

Η χοριακή βγήκε αρνητική!ανάμεικτα συναισθήματα!μου ειπε αν δεν μου έρθει σε 3-4 μέρες να ξανακάνω.μπορεί η περίοδος να αποφάσισε αυτό το μήνα να μην εμφανιστεί! :lol:

Βασιλική,χαίρομαι που είστε καλά!!!!!βγάλατε δοντάκι;

Γωγώ,συγχαρητήρια για το περπάτημα!!!κ η μυρτώ ξεκίνησε στη θεσσαλονίκη να πιάνεται από το τραπεζάκι κα να πηγαινει γυρω γυρω!

Γεωργιάννα,θα συμφωνήσω απόλυτα με την Αφρο!!!ζητα βοήθεια!!δεν βγαίνει αλλιώς!

Σημερα δεν εχω καμια όρεξη για δουλειά,το ΣΚ δεν ξεκουράστηκα καθόλου!χθες η μικρη κοιμήθηκε στις 20.30 κ στις 22 ξύπνησε κ στεκόταν όρθια!χρειάστηκε σχεδόν μια ωρα για να ξανακοιμηθεί χωρίς να τη σηκώσω κ χωρίς να τη θηλάσω...λεει ο κώστας,δεν ειναι μηχανή το μωρό,απλά εγω έχω καλομάθει..

σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομαδα!!

Τι κάνετε? Φτιάχνει ο καιρός και ανεβαίνουν τα κέφια βλέπω :lol::lol::lol::lol::lol:

Εγώ προσπαθώ να δουλέψω μετά από ένα σούπερ κουραστικό σκ με τρεξίματα για το σπίτι (κουρτίνες, κουρτινόξυλα, ραφάκια...να ανοίξουν οι τελευταίες κούτες......έφτιαξα την αποθήκη ουφφφφφ)....Το 'κακό' είναι ότι είμαι απίστευτα control freak και τα περισσότερα θέλω να τα ελέγχω εγώ...Οπότε...όοοοολοι ρωτανε εμένα για τα πάντα...στην μετακόμιση μου μιλούσαν 4-5 άτομα ταυτόχρονα: που να μπει το ενα το αλλο και με έιχαν τρελάνει...δεν πειράζει!

Α και να φανταστείτε δουλειές στο σπίτι δεν κάνω γενικά, πέρα δηλαδή από μαγείρεμα που μου αρέσει πολύ και να τακτοποιώ γιατί μου αρέσει η τάξη, δεν έχω βάλει ούτε 1 φορά σκούπα & σφουγγαρίστρα ή σίδερο και δεν έχω καθαρίσει ποτε το μπάνιο...Εχω τακτικά γυναίκα που καθαρίζει και είναι πάντα σαν από 'γενική' καθαριότητα....Αφού καμιά φορά με ρωτάνε αν σπάει κάτι: που είναι η σκούπα κ εγω δεν ξέρω :lol::lol::lol::lol: έχω και κάτι θείες ετσι...νοικοκυρές... που το ακούνε και τρελαίνονται χαχαχα :lol::lol::lol::lol:

Γενικά στην ζωή πιστεύω ο καθένας πρέπει να προσαρμόζει τις ανάγκες του. Εγώ πχ προτιμώ να ξενυχτίσω να βγάλω 300 ευρώ παραπάνω και να πληρώσω την γυναίκα...ή να κόψω από αλλού...άλλη μπορεί να τα θεωρεί πεταμένα λεφτα...και καλά κάνει! Εγώ έχω 'αλεργία' σε αυτές τις δουλειές.... :lol::lol::lol:

αφήστε ΠΟΥ όσο πιο πολλά κάνεις σαν γυναίκα ΤΟΣΟ περισσότερο σε παίρνουν σαν δεδομένη οι άντρες...παλιά πχ οι γυναίκες δεν δουλεύαν και είχαν το νοικοκυριο...τώρα και δουλευουν και συνεισφέρουν κανονικά στο σπίτι και πρέπει να είναι και όμορφες και μοντέρνες και ευδιάθετες και και φυσικά έξυπνες και μέσα στα πράγματα...............έτσι είναι κορίτσια όσο πιο πολλά μπορείς να κάνεις τόσο χειρότερα είναι....Εγώ πχ ξέρω απο υπολογιστές, format κλπ και ο άντρας μου ΔΕΝ έχει κάτσει να μάθει και όλο εγώ τα αναλαμβάνω...........ξέρω από φορολογικά....μου τα φορτώνει και αυτά........καταλάβατε?

ουφ σταματάω το φεμινιστικό παραλήρημα! :D:D:D

λοιπον κορίτσια άκυρα τα 4 κιλά...τελικά στο +3 είμαι....όλο το βράδυ έτρεχα στην τουαλέτα και έφυγαν πολλά υγρά και πράγματι τελικά ήταν ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ τελικά τα πιο πολλά είναι από κατακράτηση στην εγκυμοσύνη...και όχι τίποτα άλλο...με εκνευρίζει απίστευτα η κατακράτηση γιατί νιώθω φουσκωμένη και πρησμένη και με πιάνουν τα νεύρα μου.................

Την Παρασκευή έχουμε γιατρό!!!! Έχω μπει/μπαίνω στον 8ο μήνα...πλησιάζει ο καιρός/.....

φιλιά σε εγκυούλες και μωράκια!

αααα ΥΓ ρε συ Δάφνη εγώ θα τον είχα κάνει κομματάκια στον φούρνο με πατάτες εάν είχε πάει χωρίς εμένα έξω...εκτός αν ήταν για υποχρέωση που δεν μπορούσε να αποφύγει....

Αφρο ωραία που βγήκατε...ΑΣΟΕΕ τι είχε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

Η χοριακή βγήκε αρνητική!ανάμεικτα συναισθήματα!μου ειπε αν δεν μου έρθει σε 3-4 μέρες να ξανακάνω.μπορεί η περίοδος να αποφάσισε αυτό το μήνα να μην εμφανιστεί! :lol:

Βασιλική,χαίρομαι που είστε καλά!!!!!βγάλατε δοντάκι;

Γωγώ,συγχαρητήρια για το περπάτημα!!!κ η μυρτώ ξεκίνησε στη θεσσαλονίκη να πιάνεται από το τραπεζάκι κα να πηγαινει γυρω γυρω!

Γεωργιάννα,θα συμφωνήσω απόλυτα με την Αφρο!!!ζητα βοήθεια!!δεν βγαίνει αλλιώς!

Σημερα δεν εχω καμια όρεξη για δουλειά,το ΣΚ δεν ξεκουράστηκα καθόλου!χθες η μικρη κοιμήθηκε στις 20.30 κ στις 22 ξύπνησε κ στεκόταν όρθια!χρειάστηκε σχεδόν μια ωρα για να ξανακοιμηθεί χωρίς να τη σηκώσω κ χωρίς να τη θηλάσω...λεει ο κώστας,δεν ειναι μηχανή το μωρό,απλά εγω έχω καλομάθει..

σας φιλώ!

Δανάη πότε πρόλαβες και έκανες χωριακή?!!

Καλά έκανες γιατί μπορεί να μείνεις έγκυος και να μην το καταλάβεις... και σηκώσεις κάτι απότομα και μετά να τρέχεις...δεν λέω ότι είναι υποχρεωτικό να γίνει κάτι κακό, αλλά καλό είναι να το παρακολουθείς!!

η ξαδέρφη μου δεν είχε καταλάβει ότι ήταν έγκυος και ήταν τελειως στην αρχή και έτρεχε με μετακόμιση κλπ και τελικά έπαθε αποκόληση στην 6η εβδομάδα (φτου φτου μακρυά)

μπορεί λόγω του ότι θηλάζεις να αποσταθεροποιηθεί ο κύκλος ( ε μα τώωωωωρα βρήκε!!! :lol::lol::lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και να φανταστείτε δουλειές στο σπίτι δεν κάνω γενικά, πέρα δηλαδή από μαγείρεμα που μου αρέσει πολύ και να τακτοποιώ γιατί μου αρέσει η τάξη, δεν έχω βάλει ούτε 1 φορά σκούπα & σφουγγαρίστρα ή σίδερο και δεν έχω καθαρίσει ποτε το μπάνιο...Εχω τακτικά γυναίκα που καθαρίζει και είναι πάντα σαν από 'γενική' καθαριότητα....Αφού καμιά φορά με ρωτάνε αν σπάει κάτι: που είναι η σκούπα κ εγω δεν ξέρω :lol::lol::lol::lol: έχω και κάτι θείες ετσι...νοικοκυρές... που το ακούνε και τρελαίνονται χαχαχα :lol::lol::lol::lol:

Γενικά στην ζωή πιστεύω ο καθένας πρέπει να προσαρμόζει τις ανάγκες του. Εγώ πχ προτιμώ να ξενυχτίσω να βγάλω 300 ευρώ παραπάνω και να πληρώσω την γυναίκα...ή να κόψω από αλλού...άλλη μπορεί να τα θεωρεί πεταμένα λεφτα...και καλά κάνει! Εγώ έχω 'αλεργία' σε αυτές τις δουλειές.... :lol::lol::lol:

Έλενα είσαι τυχερή που έχεις τη δυνατότητα να δουλέψεις παραπάνω και να βγάλεις τα λεφτά της γυναίκας. Μακάρι να μπορούσα να το κάνω κι εγώ. Δεν είναι όμως όλες οι δουλειές ευέλικτες.. :(

Εγώ ή ο άντρας μου αν δουλέψουμε μια νύχτα παραπάνω ξέρεις πόσα θα βγάλουμε? 20 ευρώ

Αυτά έχει το δημόσιο...

Απ' την άλλη, είμαστε τυχεροί όσοι έχουμε δουλειά ακόμη...

Συμφωνώ πάντως με το ότι όσα παραπάνω "αναλαμβάνουμε" εμείς οι γυναίκες, τόσο το θεωρούν δεδομένο οι άντρες.. Αυτό το κακό έχω κι εγώ. Θέλω να έχω τον έλεγχο των πάντων στο σπίτι. Οικονομικά, αγορές, φορολογικά, και γενικά στα πάντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑς ΜΑΝΟΥΛΕς!ΒΟΛΤΕς ΠΟΛΛΕς ΔΙΑΒΑΖΩ ,ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ....ΕΛΠΙΖΩ....

ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ,ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΗΝ ΑΤΑΚΑ ΤΗς ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑς ΚΑΙ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ...ΕΣΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙς ΓΙΑ 10,ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕς ΦΟΡΕς ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΟΠΩΣΗ......ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙς ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ............

ΟΙ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕς ΚΑΛΑ;ΕΛΕΝΑ ΚΟΝΤΕΥΕΙς ,ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΟΧΙ ΚΟΥΡΑΣΗ ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙς....!

ΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΕς;ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΤΕ ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ,ΕΓΩ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ .....ΘΑ ΔΩ ΤΙ ΓΛΥΚΑ.

Ο ΛΕΥΤΕΡΗς ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΛΕΓΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΔΩΣΕ ΤΗ ΣΚΥΤΑΛΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΜΠΟΜΠΙΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΠΟΥ ΑΝ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙς ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΓΙΑ ΕΜΠΟΔΙΟ...ΣΗΜΕΡΑ 2 ΤΟΥΜΠΕς ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ....ΤΟ ΦΕΤΙΧ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΣΥΡΤΑΡΙΑ Ε ,ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΑΚΩΣΕΙ.............

ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΟΝΟ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΟΥ ΣΤΗΘΟς....ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ..... ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ 11500 ΚΙΛΑ ,ΘΑ ΠΑΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ,ΚΑΝΩ ΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΤΟ ΓΑΛΑ Η ΤΟ ΦΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΓΚΑΛΙΑ...........

ΠΟΛΛΕς ΕΥΧΕς ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ!!!ΣΕ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΧΡΟΝΙΖΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ!!!STEISY ΒΑΛΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΛΙΣΤΑ: αΠΟΛΛΩΝΑΣ 11-04-2011!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ

ΠΕΡΠΑΤΑΤΕ??ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΙΛΑ ΔΕΙΛΑ ΒΗΜΑΤΑΚΙΑ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ Ο ΑΔΕΡΦΟΥΛΗΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΙΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ!!!!ΧΑΧΑ :D:);) ΕΜΕΙΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ 3ο ΜΩΡΑΚΙ!!!ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΗ ΜΑΣ ΧΑΡΑ ΠΛΕΟΝ!!!ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΒΑΣΙΚΑ....ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νεύρα μου! Έκατσε ένα δικαστήριο στο Βαγγέλη στις 27 Απριλίου που θα φεύγαμε για Χανιά και για να κλείσω απογευματινή πτήση πρέπει να σκάσω 200 ευρώ παραπάνω! Με τίποτα! Ψάχνω να δω τώρα μήπως κατεβούμε μια βδομάδα αργότερα κι ας μην έχει καμία αργία τότε...

Έχω και καλά νέα όμως, μας κάλεσαν οι φίλοι μας να μας φιλοξενήσουν το Πάσχα στο Κουφονήσι οπότε γιούπιιιι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μου απο ποιον να ζητησω βοηθεια; απο εναν κεφαλλονιτη;;;; που ερχετε και 10-11 το βραδυ; την κυριακη του ζητησα να μου κρατησει το μικρο για 10 λεπτα να κανω μπανιο!! και τι εκανε πηγε και ξανακοιμηθηκε για να φθγει μετα για δουλεια! εγω εκανα μπανιο με το παιδι στο πατωμα και εβγαινα συχνα για να δω πως παιζει. ασε σου λεω δεν υπαρχει!!!!!!!!!!!!

Ο Διονυσακης αρρωστησε για 1η φορα οχι τελευταια!!!!!!!!!!! ανεβασε το απογευμα πυρετο αλλα ειχα δωσει ηδη ντεπον τ ειχε πολυυυυ γρινια ωρα πριν. εχουμε και βηχα απο τις μυξουλες που τρεχουν σαν ποταμι!!

Σαμανθα μου μακαρι να μπορουσα να τα παρεχω και εγω αυτα στον εαυτο μου αλλα περνω και εγω τα ιδια με την Αναστασια!!!! :lol::lol::lol: Εμενα με ενοχλει που μας ανγκαζουν να δουλευουμε! θα επρεπε οι παντρεμενες γυναικες ή οι μαμαδες να μεναμε στο σπιτι με τα παιδια μας.

Παω να σιδερωσω καμια ωρα γτ με περιμενει δυσκολη νυχτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια εγω δε θα αντεχα αμα δε τουλευα αφου απο οταν αρχισα φροντιστηριο ισορροπησα ντροπη που το λεω αλλα δε μπορω να μεινω μονο με παιδια κ οσες το κανετε ΣΑΣ ΥΠΕΡΕΚΤΙΜΩ και σας θαυμαζω... Μ αρεσει που ειμαι πολλες ωρες κοντα της τωρα που ειναι μικρη αλλα για παντα δε μπορω ουτε σκαω για το σπιτι αν ο γιαννης θελει παντελονι κ ειναι ασιδερωτο ξερει που ειναι η σιδερωστρα εγω ουτως η αλλως κανω του μωρου σχεδον καθημερινα εχω κ γυναικα ομως οχι συνεχεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά Διονυσάκο!!!

Αχ Γεωργιάννα αυτό με το μπάνιο μου είναι τόσο γνώριμο! Το τελευταίο καιρό ευτυχώς τον κρατάει λίγο περισσότερο ο Βαγγέλης, είναι που έχουν αρχίσει να επικοινωνούν περισσότερο, βέβαια πάντα μετά από δική μου παράκληση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες..ελπίζω για εσάς να είναι καλή γιατί για εμάς ξεκίνησε χάλια η εβδομάδα.

Χθές είχα γυναικολόγο να δεί την αχενική κ το paap A και τα πράγματα δν πήγαν καλά.Η αυχενική ναι μέν τέλεια αλλα το πααπ α αποκαρδιωτικό!Δεν είχα ιδέα γιατί δν μου είπαν τίποτα στο νοσοκομείο κ εγώ ούτε που το κοίταξα μιας κ η αυχενική ήταν άψογη.

Το αποτέλεσμα?? Σε μισή ώρα θα κάνω λήψη τροφοβλάστη! Τρέμω στην ιδέα του κακού..φοβάμαι πολύ ρε κορίτσια! Ευχηθείτε να πάνε όλα καλά κ η ψυχούλα που έχω μέσ αμου να είναι γερή!

θα μείνω στη μαμά μου λίγες μέρες γιατί θα πρέπει να είμαι ξάπλα οπότε θα μπορώ να σας γράφω απο εκέι. Φεύγω για να προλάβω,ευτύχώς θα είναι ο Χαρούλης μου μαζί για συμπαράσταση αλλα θα θελα κ τη δική σας σκέψη που είναι θετική! Ωχ Παναγία μου!Η καρδιά μου πάει να σπάσει.

Σας χαιρετώ,Φιλιά!

Σας χαιρετώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα τι κανεις???την εκανες κοριτσακι μου την εξεταση.μην φοβασαι .ολα καλα θα πανε.σε λιγους μηνες θα κρατας το μωρακι σου.πολλες φορες εχω ακουσει να μην βγαινει καλο το παπ-α και με την αμνιοπαρακεντηση ολα να εξελισονται καλα.υπομονη και θετικη σκεψη.σου στελνω μια αγκαλια.παω να βαλω τα μικρα για υπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι ξερω πολλες τετοιες περιπτωσεις που τελικα ολα καλα. Τη θετικη μου ενεργεια κ τη σιγουρια οτι ολα θα πανε καλα σου στελνω ηρεμησε κ περιμενε ο τι θες εδω ειμαστε περιμενουμε νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...