Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

Γιωτακι αυτο ειναι το γυμναστηριο..

Παντως συμφερει η αγορα απο το ιτερνετ γιατι στο καταστημα εμεις το πηραμε 62€ κι τωρα το εχει 30€..τωρα ειδα οτι εβαλαν κι εκπτωσεις..θα περασω απο βδομαδα..

http://www.elc.com.cy/Product_Card.aspx?ProductID=2729

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσακια......επιτελους χθες ειχα μια ηρεμη φραουλιτσα....και τωρα κοιμαται το μαναρι μου....σημερα το πρωι σκεφτομουν πως το κανει περιπου 3 φορες την εβδομαδα με την γκρινια...αρα λογικα κολικοι ειναι....αλλα οσο παει θα ηρεμισει φανταζομαι....για να δουμε σημερα.....

Μπανιοοοοοοο?μην τυχον Αννα Μαρια...αισχος...δεν πλενομαστε πριν το 2021.....

Αγγελικουλα τσαρλατανος ο μικρος με τον υπνο εεε....αλλα τουλαχιστον κοιμαται μετα!

Εφουλα εμεις που ειμαστε ιδια ηλικιακα,εχετε κολικους?θηλαζεις?

Μπαμιες σημερα,θα στειλω και ενα πιατο εκει..... :lol::lol:

Συμπεθερουλα φιλακια στον γαμπρουλη!!

Νασιουκο πως πατε εσεις καλε?

Η Τιτινα χαθηκε το παλιοκοριτσο....η Μιριαμ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!τι κανετε?

Αναστασουλα μου ηρεμη η φραουλιτσα ε?αντε μπραβοοο!

Ρε αννα μαρια σας τρελλαναν με το μπανιο!αμαν πια!

Νασιουλα μου δεν μας ειπε οτι ηταν σιγουρα αιματακι στα κακα της!ελαχιστο ηταν και αλλαξαμε προληπτικα το γαλατακι!δεν καναμε αναλυση κοπρανων γιατι 1 φορα ηταν και ελαχιστα κι ετσι δε χρειαστηκε!

Αγγελικουλα παραγγειλα κι εγω το γυμναστηριο απ το site που εδωσες!

Φιλακια κοριτσακια μιυ!

Ο Θεος και Η Παναγια να μας προσεχουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου..τι κανετε?

Εμεις κοιμηθηκαμε τελικα κατα τις 12 και ξυπνησε 7:30 !!!!!Πρωτη φορα κοιμηθηκε τοσες ωρες!!εννοειται πως ξυπνησα κι ημουν μουσκεμα απο το γαλα..τον θηλασα λιγο και ξανακοιμηθηκε..τωρα ξυπνησε, κοιμηθηκα κι εγω μαζι του γιατι τον ειχα βαλει στο κρεβατι μου..κοιμομουν σαν βοδι μεχρι τις δεκα και μιση..τωρα πρεπει να μαζεψω το σπιτι,να βαλω πληντυρια..εξω εχει εναν κωλοαερα..φυσαει παρα πολυ..μεχρι 8μποφορ ειπε αλλα ειμαστε και κοντα στην θαλασσα εδω και νομιζω ειναι περισσοτερο..τουλαχιστον θα στεγνωσουν τα ρουχα γρηγορα(χιχιχι)

Αναστασακι μου, ηταν ηρεμη η μικρη,ε!?επιτελους..θα στρωσει φιλεναδα καποια στιγμη..οση γκρινια κανει τωρα δεν θα την κανει αργοτερα..

Βασουλα,τωρα που το λες ειχαμε δει κι εμεις τον πρωτο μηνα κατι πορτοκαλι στα κακακια του και το ειχα πει στην παιδιατρο αλλα μου ειπε πως δεν χρειαζεται να κανουμε τιποτα..δεν ξαναειδα τιποτα αλλο ξανα, ευτηχως..παρηγγηλες το γυμναστηριο,ε?!εμενα μοτ εφεραν καταλογο στην κλινικη που γεννησα απο το συγκεκριμενο καταστημα κι ειχε και εκπτωτικα κουπωνια μεσα αλλα δεν ξερω που εβαλα τα κουπονια γμτ..το γυμναστηριο παντως ο μικρος το ευχαριστιεται..ασε που κουναει συνεχεια τα ποδια του γιατι νομιζει πως θα ξεκινησει η μουσικη οπως στο ριλαξ..

Που ειναι οι υπολοιπες μανουλες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω θελω να παρω το γυμναστηριο,αλλα χαμηλα στο σαλονι φυσαει αερας απο την πορτα και φοβαμαι θα κρυωσει κατω....εσυ που το βαζεις Αγγελικουλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Είστε καλά;

Αναστασία όπως σου έχω πει είχαμε κι εμείς κολικούς. Η γιατρός όμως μας έδωσε το infacolic και ηρέμησε το μωράκι μου. Αυτή τη βδομάδα τις σταματήσαμε. Και δεν μπορώ να πω είναι πολύ ήρεμο το πουλάκι μου.

Αγγελική τα νησιά μου αρέσουν πολύ αλλά δεν μπορώ τα πλοία καθόλου. Φαντάσου όμως να πάω σε κανένα μικρό νησί. Εδώ και με παίρνει από κάτω που όσο να 'ναι μπορώ σε δυο ώρες να είμαι στη μαμά μου ή να πάω μια βόλτα Θεσ/κη. Αν χρειάζεται να παίρνω πλοίο ή έστω αεροπλάνο τα πράγματα θα είναι χειρότερα. Άσε που τα περισσότερα νησιά δεν έχουν γιατρούς. Ολόκληρη Κως και δεν έχει παιδίατρο το νοσοκομείο. Και έξω υπάρχει μόνο ένας παιδίατρος. Το φαντάζεσαι; Τώρα αν είναι η Κρήτη αλλάζουν λίγο τα πράγματα. Το λατρεύω αυτό το νησί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία να τους πεις να σου το φέρουν. Δεν είναι πολύ ακριβό, γύρω στα 4 ευρώ. Και μου κρατούσαν γύρω στις 10 μέρες. Αν το παραγγείλουν θα το έχεις το ίδιο απόγευμα ή το πολύ πολύ την επόμενη μέρα. Κι εμένα στην Κοζάνη έτσι μου είχανε πει, αλλά μου το έφεραν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Κουράστηκα σήμερα, από την ώρα που ξύπνησα δεν κάθισα λεπτό. Κι ο άλλος στον υπολογιστή... Κρατάει τον μικρό για πέντε λεπτά και βαριέται... Ήθελα να 'ξερα τι θα γίνει αύριο που θα πάω σχολείο. Ευτυχώς τώρα πήγε Λευκωσία σ' ένα σκακιστικό τουρνουά. Τουλάχιστον δεν έχω την αρνητική του αύρα μες στο σπίτι. Να ξεκολλήσει και λίγο απ' τον υπολογιστή, να ξαναβρεί τον παλιό του εαυτό, αν και δεν το βλέπω.

Γυμναστήριο εγώ του αγόρασα ένα, μάρκας KInderland, αλλά δεν είναι ακριβώς γυμναστήριο. Είναι σαν πιανάκι, με μουσική και φωτάκια και διάφορα εκπαιδευτικά παιχνιδάκια προσαρμοσμένα, που ξυπνούν τις αισθήσεις (εκτός απ' τη γεύση υποθέτω!). Του άρεσε πάρα πολύ, αλλά όταν τον έβαλα ξαπλωμένο, δεν φτάνει να πατήσει τα κουμπιά, έτσι τον πήρα στην αγκαλιά μου μαζί με το παιχνίδι και τα πατούσε εκεί. Του άλλαξε τα φώτα!

Αγγελική, δυστυχώς η οικογένεια του άντρα μου ζει όπως ζούσαν οι παππούδες μας. Έχουν την αναχρονιστική άποψη ότι "οι παλιοί ξέρανε πολλά" και θεωρούν ότι όσο πιο ηλικιωμένος είναι κάποιος, τόσο πιο πολλά ξέρει! Η πεθερά, π.χ. μας έλεγε μια μέρα ότι η μάνα της ξέρει πιο πολλά απ' αυτήν, αυτή ξέρει πιο πολλά απ' τα παιδιά της, και όταν κάνουμε κι εμείς παιδιά, θα ξέρουμε περισσότερα απ' αυτά! Βέβαια, αυτό ισχύει, όσο το παιδί σου είναι κΑΤΩ ΤΩΝ ΠΕΝΤΕ ΕΤΩΝ. Μιλάμε για ανθρώπους τελείως αγράμματους, οι οποίοι, όμως, δεν εκτιμούν τη μόρφωση και την καλλιέργεια. Δεν έχουν το φιλότιμο των λαϊκών ανθρώπων που λένε "εγώ δεν κατάφερα να σπουδάσω, αλλά μακάρι τα παιδιά μου να γίνουν καλύτερα από μένα". Θεωρούν το διάβασμα χάσιμο χρόνου. Όποτε με βλέπει η πεθερά με βιβλίο μου φωνάζει "κλείσε το βιβλίο, θα στραβωθείς". Ο άντρας μου κατάφερε και σπούδασε (με τη συνδρομή της γιαγιάς του, και δουλεύοντας ο ίδιος) και πιστεύουν ότι απλά έχασε τα χρόνια του, ενώ ο δεύτερος αδελφός που παράτησε το σχολείο και έπιασε δουλειά είναι το καμάρι τους, γιατί έχει γίνει σαν τα μούτρα τους. Όσο για τον μικρό αδελφό, και το σχολείο παράτησε και δουλειά δεν έχει επειδή βαριέται, οπότε είναι το χαμένο κορμί.

Βάσω, αφού δε ξέρετε αν έχει πρόβλημα η μικρή, τότε τι παίρνετε το γάλα-χρυσάφι;

Έφη, μαζί σου για τα νησιά! Είναι υπέροχα για διακοπές, αλλά το να ζήσεις σε μικρό νησί είναι πολύ δύσκολο. Το ξέρω και από φίλες μου, ειδικά το χειμώνα ερημώνουν τα πάντα, και φοβάσαι μήπως αρρωστήσεις, γιατί δεν έχει γιατρούς, ούτε νοσοκομεία, κι έτσι και βγει κανένα απαγορευτικό...

Αναστασία, το ινφακολ είναι πολύ συνηθισμένο, περίεργο που δεν το έχουν. Εγώ το αγόρασα επειδή μου το έγραψε ο γιατρός για να το έχω σπίτι, αλλά δεν το άνοιξα ποτέ μου.

Ουφ, χτες και σήμερα κάνει πολύ κρύο και φυσάει τρελά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε...τι αδειοσυνη ειναι αυτη??

Αναστασια το γυμναστηριο εγω το βαζω πανω στο κρεβατι μου..σιγα μην το βαλω το μωρο στο πατωμα..καταρχην θα κρυωσει..ειναι πολυ λεπτο..αλλα και πανω που εχουμε παρκε παλι το θεωρω καπως να βαζω το μωρο στο πατωμα απο την στιγμη που ουτε να σταθει μπορει ουτε να σηκωθει..το εχω λοιπον πανω στο κρεβατι μου και παντα τον παρακολουθω βεβαια κι οταν κοιμομαστε το βαζω σε εναν καναπε που εχω στο δωματιο μου..

Εσεις που τα βαζετε τα γυμναστηρια κοριτσια?

Αννα μαρια,πολυ ενδιαφερουσα η οικογενεια του αντρα σου..αυτη την πεθερα θελω να την γνωρισω..και θα ημουν περιεργη να δω πως θα ηταν η κορη της αν ειχε..

Εφη τα μικρα νησακια πραγματι ειναι προβλημα το χειμωνα..και τα πιο μεγαλα βεβαια..κι εγω σε νησι μεγαλωσα..αλλα ειχαμε και νοσοκομεια και παιδιατρους κι οτι θες ..μονο σινεμα δεν ειχαμε ολοχρονα..μονο το καλοκαιρι..αυτο που ειναι φυσκολο στα νησια ( για μενα ) ειναι το φθηνοπωρο που αδειαζουν και σε ποανει μια καταθλιψη..καλα α κρητη ειναι αλλο πραγμα..κι εμενα μου αρεσει παρα πολυ..δεν την χορταινεις..

Καλε που ειναι οι υπολοιπες?

Γιωτακι??ολα καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα και αναστασια μονες εχουμε μεινει αποψε?

Καλε οι υπολοιπες που ειστε?

Το ριξατε εξω?

Εμεις γκρινια πολλη σημερα, μας τρελανε η μπεμπουλα κοριτσια!

Την κραταγαμε ολη μερα και της μιλουσαμε και καπως ηρεμουσε!δεν φαινοταν να πονα απλα νομιζω γκρινιαρα ειναι!

Αναστασια μου ναι αυτες οι σταγονουλες ειναι πολυ απλες, ψαξε το και σιγουρα θα τις βρεις!

Για μαζευτειτεεε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμάς πολλή γκρίνια όλο το απόγευμα ο Αντρίκος. Τον έπαιρνε η μάνα μου, τον κουνούσε, του τραγουδούσε, τον έκανε βόλτες, τίποτα. Ήταν όλη την ώρα μουτρωμένος. Τελικά τον πήρα εγώ και τον έβαλα στο ριλάξ και ηρέμησε! Τώρα θήλασε λίγο και κοιμήθηκε!

Ρε κορίτσια, χτες που είχα πάει στο γυναικολόγο, ήρθαν οι γονείς μου εδώ, και μου είπαν ότι από την ώρα που μπήκαν στην πολυκατοικία, άκουγαν τον Αντρέα να κλαίει σπαρακτικά. Ανεβαίνουν πάνω, χτυπάνε το κουδούνι, και, επειδή η μάνα μου νόμιζε ότι ο άντρας μου κρατούσε τον μικρό, φώναξε ότι ανοίγει με το κλειδί της (τους δώσαμε ένα κλειδί για έκτακτη ανάγκη). Ανοίγει, λοιπόν, και βλέπουν τον μικρό στο ριλάξ του μόνο του στο σαλόνι, και ο άντρας μου εκείνη την ώρα ερχόταν από μέσα, δηλαδή από τον υπολογιστή... Δεν είναι ότι άρχισε εκείνη την ώρα να κλαίει, έκλαιγε από πριν, και μάλιστα ο άντρας μου τηλεφωνούσε και με ρωτούσε για το γάλα που του είχα αφήσει να δώσω. Δηλαδή είχε τον Αντρέα να κλαίει, κι αυτός τον άφησε και πήγε στον υπολογιστή... Αυτό υποθέτω, δηλαδή, γιατί δεν τον είδα ακόμα να τον ρωτήσω. Αλλά αν ισχύει αυτό, πώς θα τον αφήνω και να φεύγω τώρα που θα επιστρέψω στο σχολείο; Δεν του έχω καμία εμπιστοσύνη. Θα έρχεται κι η μάνα μου, δηλαδή, αλλά κι αυτή δεν μπορεί να έρχεται συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα που ήρθε ο άντρας μου και του το είπα, μου είπε ότι εκείνη την ώρα ζέσταινε το γάλα του μωρού, άκουσε τους γονείς μου και πήγε προς την πόρτα να τους ανοίξει, και φάνηκε ότι ερχόταν απ' τον υπολογιστή. Μάλλον αλήθεια λέει, γιατί εκείνη την ώρα με έπαιρνε συνέχεια τηλέφωνο και με ρωτούσε για το γάλα. Ησύχασα τώρα, γιατί δεν περίμενα ότι θα ήταν τόοοσο ανεύθυνος!

Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο: χτες που έλειπα, όταν άρχισε ο μικρός να κλαίει και να ωρύεται, του ζέστανε ο άντρας μου το γάλα. Με το που το ετοίμασε, ο μικρός κοιμήθηκε (κάνει κάτι τέτοια κουλά ώρες-ώρες). Το άφησε έξω και λίγο μετά ευτυχώς ξύπνησε και του το έδωσαν (λέμε τώρα). Ξέρετε πόση ώρα μπορεί να διατηρηθεί εκτός ψυγείου; Μπορούμε να το ξαναζεστάνουμε ή να το ξαναβάλουμε ψυγείο (όχι κατάψυξη);

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα σημερα γκρινιαζει απιστευτα το αγορακι μου..πολυ γκρινια..τωρα προσπαθει ο αντρας μου να τον κοιμησει γιατι εφτασα κι εγω στα ορια μου..σωματικα και ψυχικα...δεν κοιμαται ομως παλι..μαλλον ειναι τα δοντακια του..ο αντρας μου επιμενει να του δωσουμε ντεπον αλλα εχει πυρετο ρε γμτ..

Βασω σημερα εβαλα πολλες απουσιες..

Αννα μαρια, εννοεις οτι ο αντρικος σπαραζε στο κλαμα κι ο αντρας σου στην κοσμαρα του?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια, τωρα το ειδα..

Για το γαλα δεν ξερω να σου πω σιγουρα αλλα δεν φανταζομαι να διατηρειται για πανω απο 20-30λεπτα..κρυωνει μετα μωρε..δεν ξερω κιολας..

Ασε σημερα ολη μερα ο αντρας μυ επαιζε παιχνιδια στο αι παντ..ειχε κολλησει τρελλα..εγω ειχα νευριασει γιατι οεριμενα να ασχοληθει αυτος με το μωρο να κανω καμια δουλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι παλι...ειχαμε καλη νυχτα χθες....απο τις 23 μεχρι τις 5 κοιμηθηκαμε και μετα μεχρι τις 8.... λετε να στρωνει σιγα σιγα?Καλα μια γκρινιτσα την ειχε πριν κοιμηθει αλλα φανταζομαι ειναι φυσιολογικο,μαλλον της εμεινε κουσουρι :lol: κανα 2 φορες μου εβγαλε λιγο γαλα.....το μονο προβλημα που εχω ειναι το βραδυ οταν ξυπναει και τρωει μετα δεν μπορω να την κανω να ρευτει...δεν ξερω γιατι....

Για το ξενο γαλα ξερω οτι μεχρι και 1 ωρα μπορεις να το κρατησεις...εμεις το βαζουμε πανω στο καλοριφερ,δεν ξερω αν ειναι βλακεια.....το πινει παντως!Σημερα ηλιο η υποθεση...ισως μια βολτουλα ειναι οτι πρεπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς δεν κοιμηθήκαμε και χάλια, αλλά ξύπνησε από τις εννιά παρά και δεν ξανακοιμήθηκε. Τώρα τον πήρε ο ύπνος, αλλά είναι πολύ αργά για να ξαναπάω για ύπνο...

Αναστασία, άντε, μακάρι να ηρεμήσει η φραουλίτσα! Αλήθεια βρε, το κανονικό της όνομα ποιο είναι;

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κι απο μενα..

Εμεις ξυπνησαμε στις δυο και στις εξι..και μετα εντεκα..

Αναστασακι θα ηρεμησει σιγα σιγα..βολτουλα σημερα?αντε να βγεις να ξεσκασεις!

Αννα μαρια φιλια στον αντρικο..

Βρε κοριτσια χθες γιορταζε η συμπεθερα μου?ειναι κινητη γιορτη νομιζω και την χανω λιγο..

Ποια ξερει να μας πει?

Το γιωτακι δεν μπηκε καθολου χθες?φιλεναδα που εισαι ολα καλα?

Ελπιζω να εχουμε λιγη κινηση σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρια το δωρακι ειναι ..

Καλα, τι γινεται σημερα?

Βγαζω απουσιολογιο και ξεκιναμε..

Παιρνω παρουσιες ...που ειναι πολυ λιγες ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Της αγίας Θεοδώρας ήταν 11 Φλεβάρη. Γιορτάζει και η μάνα μου. Δεν ξέρω η δική μας Δώρα πότε γιορτάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...