Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

Καλημερα κι απο μενα..τι καλημερα δλδ ..μεσημεριασε..

Εχω ξυπνησει απο τις 7,σιδερωσα,απλωσα αλλα ,εκανα τζαμια μπαλκονοπορτες κτλ..

Αναστασια ειπες μια λεξη πολυ ασχημη..την οποια εδω και μερες εχω διαγραψει απο το λεξιλογιο μου ..μην ξαναδιαβασω εδω μεσα για την λεξη που ξεκιναει απο π γιατι δεν ξερω κι εγω τι θα γινει..θα παω μεσα στο μαγειρειο καποια στιγμη να σας εξηγησω τους λογους ..κι οσο γι αυτη που ες ,σε πληροφορω οτι δεν βλεπει περα απο την μυτη της..

Βασουλα,σε καταλαβαινω απολυτα για τον πονο στην μεση..εγω ξεραθηκα εντελως..μεγαλωνουμε κι εμεις κΑι οσο να ναι καταβαλεται κι οργανισμος μας περισσοτερο..τι κανει η μικρη ιωαννα?θα πατε βολτιτσα?

Εμεις σημερα φαγαμε 150μλ ρυζαλευρο(4μεζουρες) ..καναμε την υπερβαση :lol:

Θα δοκιμασουμε και μηλο το μεσημερακι..

Εσεις που ξεκινησατε φρουτο για πειτε..καθε ποσες μερες βαζουμε νεο?εμενα μου ειπε καθε 4 .μηλο αχλαδι μπανανα και μετα πορτοκαλι(τον χυμο) .τι αλλο φρουτο μπορουμε να δωσουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγγελικουλα το βουλωνω.... :shock: Αχ τι ωραια με τις κρεμουλες σας,αγωνιω να ξεκινησουμε κι εμεις! Πιστευω τοτο φαγανη που ειναι θα τις κατεβαζει!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.

Χάθηκα εδώ και μέρες.

Λένα μου, να χαίρεσαι τον Αναστάση σου. Γερά να είναι όλα τα παιδάκια του κόσμου.

Εύη, χρόνια σου πολλά. Ευτυχισμένη να είσαι και καλή αρχή στη Σκωτία. Ελπίζω να μπορέσετε να επισκεφτείτε τα Highlands of Scotland :lol:

Λυδία, χρόνια σου πολλά και θα σου ξαναευχηθούμε το Μάιο.

Κορίτσια, νομίζω ότι η μπεμπούλα μου έχει θέμα με τα δόντια της. Δεν εξηγείται τόση γκρίνια τις τελευταίες μέρες. Χτες ήμουνα μόνη μου γιατί ο άνταρς μου είχε υπηρεσία και το βράδυ ήμουνα πτώμα, σερνόμουνα. Νομίζω ότι δεν έβλεπα μπροστά μου. Τσίριζε όλη μέρα, με ήθελε κοντά της συνέχεια. Ούτε για να βάλω νερό δεν μπορούσα να πάω.

Για την βάφτιση δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα που θα την κάνουμε. θέλουμε να δούμε και τι τιμές παίζουν στις ταβέρνες. Εσείς πόσα άτομα θα έχετε περίπου στο τραπέζι;

Αυτά προς το παρόν. Ελπίζω να καταφέρω να μπω αργότερα.

Πολλά φιλιά σε όλες. Ονόματα δεν βάζω, μην ξεχάσω καμία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

τι μου κανετε??

αγγελικουλα μια χαρα διαβαζω ο μικρος με το ρυζαλευρο!!

ουφ δε σας διαβασα πολυ καλα... εχω να κανω ενα σωρο δουλειες

σας ειπα που ο αντρας μου βρηκε δουλεια?? :D:D:D:D:D:D

ο αναστασης με εχει ξεπατωσει αυτες τις μερες.. τι να σας λεω.. ολη μερα σημερα ουρλιαζε κ χτυπιοταν κ ο μικρος ολη μερα κοιμοταν :shock: αχ...

εγω σκεφτομουν να συζητηαω με τον παιδιατρο να ξεκινησουμε φρουτα οταν κλεισουμε τους 5 μηνες

σημερα εκανε κακα με υποθετο παλι κ ηταν σφιχτη κρεμα

μπας κ τον βοηθησουν να κανει πιο συχνα

σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.

Σας διαβάζω απ' το πρωί, αλλά δε θυμάμαι τίποτα. Είμαι ένα πτώμα.

Το πρωί πήγαμε τον μικρό για εμβόλια. Στο πρώτο όχι μόνο δεν έκλαψε, αλλά γελούσε κιόλας, στο δεύτερο που έτσουζε, τσίριζε...

Εγώ όλη μέρα τρέχω, σήμερα δε θυμάμαι να κάθισα λεπτό. Τώρα πρέπει να βγάλω γάλα.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλενάδες τώρα μπήκα διάβασα και τι να σας πω;;;;;; ότι δε θυμάμαι τι ήθελα να σχολιάσω;;; :shock::shock:

Εμείς σήμερα φάγαμε 6 μεζούρες ρυζάλευρο, είχαμε πάει στην έκθεση παρέα με τον μπαμπά.

Αγγελικούλα εγώ του έδωσα μήλο και στην 3ημερα πρόσθεσα αχλάδι, αυριο θα αυξήσουμε την ποσότητα και μετά θα προσθέσουμε μπανάνα, πορτοκάλι όχι ακόμα.

Εφούλα, Αναστασία, Λενάκι, Βασούλα και Άννα Μαρία μου φιλάκιααααααααααα

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.....ολα ησυχα χθες,μια χαρουλα η μικρη!Σημερα επιβαλεται βολτουλα,απο την Κυριακη εχω να την βγαλω!

Λενακι ρωτα τον παιδιατρο,ισως το βοηθησουν τα φρουτα.Εμενα κανει 2 φορες την ημερα σχεδον και ειναι αρκετα ρευστα.Δεν γκρινιαζει οπως εκανε,ισως αναπτυχθηκε και καλυτερα το εντερικο της!

Συμπεθερα,μια χαρα πατε βολτουλες στον μπαμπα σας!Εμενα πανω απο 10-15 λεπτα δεν θα καθοταν! :shock:

Κανω καφεδακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα συμπεθερούλα μου!

Και εγώ πίνω το ~o) με τον μπεμπάκο!!!

Θα φάμε τα φρουτάκια μας και θα τον πάω μια βόλτα στην πεθερά μου να δει τον ξαδερφάκο του και να του πάει και ένα δωράκι που του πήρε.

Εμένα είναι πολύ καλός έξω και στις επισκέψεις, αφού χτες μου είπαν ότι αυτό το παιδί δε κλαίει ποτε :?::?::?::?: Φτύστε το ρε παιδιά μην μου το ματιάξετε!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μια χαρά η νυφούλα μου η γλυκιά, άντε να πάει βολτούλα να αλλάξει παραστασεις και εσύ επίσης!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού χαθήκατε ρε κορίτσια;

Εγώ σας διαβάζω, αλλά δε βρίσκω χρόνο να γράψω.

Όλη μέρα τρέχω για τη βάφτιση, και το βράδι σχολείο...

Είμαι ένα πτώμα...

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααα

η δικια μου δεν παιζεται....χθες κοιμοταν ολη ημερα,αφου εκανε τα ξεσπασματα της και φυσικα δεν εκανε κακα....το βραδυ ανα μια ωρα ξυπνουσε και τελικα την πηρα στο κρεβατι και ηρεμησε...ακομα κοιμαται....μεσα στη νυστα ειμαι....καινουργιο παλι αυτο....εκει που λεω ηρεμησε αντε παλι......

στον υπνο μου ειδα οτι της εδινα ρυζαλευρο και το ετρωγε...

Βρε κοριτσια,αν τυχει και αφησετε τα μωρα σας για καμια ωρα-δυο ειστε μεσα στο αγχος να γυρισετε πισω ή μονο εγω το παθαινω....χθες την αφησα στον αντρα μου να παω σουπερ,ειχε κοσμο και εκανα 1,5 ωρα να γυρισω...εεεε με ειχε φαει το αγχος....γιατι το παθαινω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκές μου φιλενάδες!!

Αναστασάκο και εγώ όταν βγαίνω έχω τρελό άγχος...σε σημείο καμιά φορά

πάω για ψώνια και ξεχνάω να πάρω τα μισά...δεν είσαι η μόνη!!!έχεις παρέα

φιλενάδα!!

Γιωτάκι Μαράκι πολύ πολύ όμορφες οι μπομπονιέρες σας!!και σας βλέπω μια χαρά

με τα ρυζάλευρο.τα φρουτάκια πως του φαίνονται του Θανούλη;Έκανε ο

μπαμπάκας εξετάσεις, σήμερα δεν είναι;

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου τρελάθηκες στις δουλειές διαβάζω...τι να κάνεις,θα

μπείτε σιγά σιγά σε πρόγραμμα πάλι.πως είναι ο Χαρούλης;εμείς ξεκινήσαμε με

αχλάδι,μετά βάλαμε τομήλο σιγά σιγά και σήμερα θα δοκιμάσουμε και μπανάνα.

προς το παρόν πάμε συμπαθητικά!εσείς πως πάτε με το φρουτάκι;με το ρυζάλευρο

διάβασα μια χαρά είστε!μια χαρούλα ο γαμπρούλης μου, έγινε ολόκληρος άντρας!!

Νασιούλα ευτυχώς που ο μπαμπάς σου είναι μια χαρούλα!!πως είναι οι μικρές ζουζούνες;

Εφούλα μην στεναχωριέσαι κάποια φάση περνάει η μικρούλα, θα περάσει!

Άννα Μαρία τρέχεις φιλενάδα, κουράγιο και φιλιά!!

Λενάκι εύχομαι τα καλύτερα για τη νέα δουλειά του άντρα σου!!φιλιά στα αγοράκια σου!!

Βανεσσάκι φιλιά στη Δαναϊτσα!!

ωχ κάτι ακούω.....επιστρέφω σε λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες μου! Παρασκευήηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!

Συμπεθερούλα μου και εγώ τις μετρημένες φορές που τον έχω αφήσει αγχώνομαι να γυρίσω πίσω άσε που μου λείπει...χα χα χα

Να μου φιλήσεις την τσαχπίνα φραουλίτσα!!!!!!

Δωράκι μου γλυκό ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, ο μπαμπάς μου αυτή την στιγμή είναι γιατρό, να δούνε τι γίνεται με το λαβύρινθο (έχει μικρή βελτίωση) και να ρυθμίσουν την πίεση γιατί του ανεβαίνει αρκετά και ειδικά της καρδιάς......αφού πραγματικά είναι πολύ καλός άνθρωπος!!!!

Ο Θανούλης μου τρώει και ρυζάλευρο και φρουτόκρεμα, σήμερα έφαγε ένα αχλάδι, ένα μήλο και 1/3 μπανανα, μπανάνα πρώτη φορά, αύριο θα αυξήσουμε την ποσότητα.

Εσείς πώς τα πάτε;;; Φάγατε την μπανάνα σας;;

Να μου φιλήσεις τα πατουσάκια της!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εμείς κοιμηθήκαμε σχετικά καλά, ξυπνήσαμε νωρίς-νωρίς κατά τις εννιά και κάτι (για μένα αυτό είναι χαράματα), έβγαλα γάλα, μαγείρεψα, τον ξανατάισα και τώρα τον έβαλα για ύπνο. Δεν τον ακούω, οπότε φαντάζομαι σε λίγο θα κοιμηθεί, αν δεν έχει κοιμηθεί ήδη. Μετά θα πάμε με τη μάνα μου να δούμε για βαφτιστικά.

Αναστασία, εγώ δεν αγχώνομαι καθόλου όταν τον αφήνω και φεύγω. Μα καθόλου, όμως. Άλλωστε, πάω και κάθε μέρα σχολείο...

Α, δε σου είπα! Μου είπε μια μαθήτριά μου ιδέα για μπομπονιέρα: βαζάκι με γλυκό φράουλα! Σκέφτομαι να το κάνω! Και φυσικά, αμέσως ήρθες στο μυαλό μου εσύ!

Οι υπόλοιπες βλέπω μια χαρά τα πάτε με το φαγάκι των μωρών σας! Εμείς σ' ένα μήνα αρχίζουμε.

Α, άρχισε γκρίνια ο γαϊδαράκος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια κι εγω σκεφτηκα το γλυκο φραουλα,ειναι πολυ ωραια ιδεα,σε βαζακια που θα τα παρω εγω και θα τα διακοσμισω.Εχω πολλα στο μυαλο μου για τη βαφτιση αλλα δεν ξερω απο που να πρωτοαρχισω.Εσεις νωρις δεν ξεκινατε ρυζαλευρο?εμεις γιατι 5,5,επειδη ειμαστε 1 μηνα πισω μαλλον.....

Δωρακι ειναι απελπιστικη η κατασταση μου,σε σημειο να μην ευχαριστιεμαι την βολτα και να μην χαλαρωνω....

Συμπεθερουλα θα της δωσω της τσαχπινας κι εσυ στο γαμπρουλη μου!! :D

Αγγελικουλα φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα !

Επιτελους σημερα τελειωσα ολες τις δουλειες!το σπιτι εγινε καινουργιο!μου εχει μεινει βεβαια ενας τεραστιος ογκος με ρουχα που θελουν σιδερωμα αλλα θα ξεκουραστω πρωτα και μετα θα τα κανω!

Αννα μαρια πολυ καλη η ιδεα με το γλυκο φραουλα!!για μεχρι 30 ατομα ειναι οτι πρεπει..για παραπανω το κοβω δυσκολο..αληθεια ποσα ατομα λετε να καλεσετε?

Καλα κι εγω οποτε βλεπω φραουλες η κατι που να απεικονιζει φραουλες , μαντεψτε ποια σκεφτομαι?!την αναστασια!

Γιωτακι,καλη βολτιτσα!φιλια στον θανουλη!

Αναστασακι κι εμεις ειχαμε κλεισει τους 5,5 μηνες οταν ξεκινησαμε ρυζαλευρο. Εξαρταται απο τον καθε γιατρο..η δικια μου τους ξεκιναει απο 5μηνων +1 βδομαδα αλλα εμεις περιμεναμε κανα δεκαημερο ..εχει παιδακια που ξεκινανε απο 4 μηνων κι αλλα οταν κλεισουν τον 6 ..λενε βεβαια πως οταν το μωρο ξεκινησει να καθεται ειναι ετοιμο για στερεες..τοτε ειναι λεει ετοιμο το εντερακι τους..

Λενακι ακομα ταλαιπωρειται με τα κακα ο δημητρακης?σε καταλαβαινω βρε φιλεναδα..ασε κι ο δικος μου ειχε θεματακι και φοβηθηκα οτι τωρα με το ρυζαλευρο θα βλεπαμε χεσμενη πανα μετα το πασχα αλλα για εναν περιεργο λογο μολις φαει κρεμουλα τα κανει κατευθειαν.χθες μαλιστα που δοκιμασαμε μηλο τα καναμε και δευτερη φορα σε μια μερα!αυτο το κοσμο ιστορικο γεγονος ( να χεσει δυο φορες μεσα σε μια μερα) εχει να συμβει 4μηνες!!οποτε φιλεναδα Εχεις πολλες ελπιδες μολις ξεκινησετε στερεες..ο αναστασακος ο γκυκος μου τι κανει?

Δωρακι μου γλυκο τι κανεις?πως ειναι η μικρη μας πριγκιπισσα?

Τα πατε καλα βλεπω με τα φρουτακια..εμας το μηλο δεν μας αρεσε..το εφτυνε κι εκανε κατι αστειες γκριματσες..ασε κι εγω κατι παθαινω αμα ειμαι μακρια απο το μωρο..θυμασαι το εγινε τις προαλλες που βρεθηκαμε..με πηρε τηλ η μαμα μου και μου ειπε οτι ξεκινησε η γκρινια, θολωσε το μυαλο μου και ξεχασα να σου δωσω το μπλουζΑκι η χαζη!σε κανε δεκαημερο σκεφτομαι να ξαναρθω για πασχα..οποτε θα βρεθουμε κι ελπιζω να ειναι καλος ο καιρος να φερουμε και τα ζουζουνια..

Αυτα..

Εκανα κι εγω μια φανουροπιτα και θα παω πιο μετα στην εκκλησια.

Α, κοριτσια εσεις πως αλεθετε το φρουτακι?μενουν κομματακια?εγω ειχα αγορασει ενα μπλεντερ απο εκεινα τα μεγαλα με γυαλινη κανατα που θευμματιζουν παγο κανουν smoothies κτλ αλλα μηλο δεν αλεθουν γμτ..εκεινο το μικτο το μπιμερ( ματσουκι το λεω εγω) δεν κανει..πηγα χθες και πηρα σαν αυτο το κλασικο μουλτι αλλα παλι αφυνει κομματια ρε γμτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες....εμεις καλα εγω δεν προλαβαινω να κατσω κ πολυ πια....

μια να μαζεψω να καθαρισω να μαγειρεψω να παιξω με τα παιδια κ δουλεια τελειωνει η μερα κ πεφτω για υπνο...

ο ζουζουνος μου αυριο εχει γενεθλια..κλεινουμε τα 4 θα κανουμε ενα μικρο παρτακι την κυριακη το πρωι για να κατσουμε στο μπαλκονι...δεν θα ερθουν ολοι γιατι ειναι παλι αρρωστοι :cry: εγω εκλεισα τουρτα μπακουγκαν για 30 ατομα αλλα καμια 20αρια θα ειναι....

νασια μου δεν τρωω μονο γαλακτοκομικα για λιγες ημερες θα περιμενω κ θα ξαναφαω να δουμε....για την ραγαδα το σκεφτηκα κ εγω ...εντωμεταξυ εκεινες τις ημερες ειχα φαει κατι παξιμαδια με κριθαρι κ τοτε εβγαλε το αιμα....θα περιμενω κ θα δω....το εχω συνηθισει απο τον γιο μου απλα λεω κ τα δυο...γερα να ειναι βεβαια κ σιγα την αλλεργια μια χαρα τρωνε μετα...θα αφησω ακομα μια εβδομαδα να μην εχει σιγουρα κ θα πιω γαλα κ θα δω...αν δεν βγαλει το πιθανοτερο να ηταν καμια ραγαδα...μετα θα δοκιμασω ξανα κ το κριθαρι....

μαρια μου της αδελφης μου ειχε το ενα της φιλης μου κ τα δυο παιδακια...εμενα ο γιος μου κ τωρα να δω κ την μπεμπα...μακαρι να μην εχει θα μου λειψουν πολλα φαγητα....αλλα δενπειραζει

δεν θυμαμαι τι αλλο γραψατε....

φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πήγαμε με τη μάνα μου και πήραμε μυρόπανο+τα εσωρουχάκια που θα φορέσει το μωρό από μέσα + σαλιάρα 27 ευρώ! Ενώ στα εξειδικευμένα μαγαζιά βάφτισης θέλανε καμιά 150αριά μόνο γι' αυτά!

Έλεος πια με την εκμετάλλευση...

Αναστασία, ο γιατρός μου αρχίζει στερεές από τον πέμπτο μήνα. Όχι ο ίδιος, τα μωρά που βλέπει. :P Είναι θέμα παιδιάτρου τελικά. Ο Αντρίκος από τριών μηνών είναι σταθερός στο βάρος, οπότε κουτί θα μας έρθουν οι στερεές, να του δώσουμε μια ώθηση στα κιλά. Πάντως, το είδε και ο παιδίατρος, τον είδαν και οι νοσοκόμες στο νοσοκομείο που πήγαμε για το εμβόλιο, και κανείς δεν είπε τη μαγική λέξη "συμπλήρωμα"!

Χρυσάνθη, να σας ζήσει ο Άκης, να τον χαίρεστε!!!

Αγγελική, θα καλέσουμε περίπου 70 άτομα, αλλά μπομπονιέρα δίνουμε μία ανά οικογένεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...