Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φθινοπωρινές & Χειμωνιάτικες μανούλες 2011!!!!Νο3!Ελάτε!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 992
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας!

αναστασακο γενικα οι στερρεες ξεκινανε οταν κλεισει το μωρο τους 6 μηνες

ο καθε γιατρος ομως αποτι φαινεται εχει βγαλει κ αλλη σχολη :roll:

λυδια δεν το ξανακουμπησα το θηλαστρο!

ο ανρας μου βρηκε αλλη δουλια καλυτερη απο την αλλη στο τηλεφωνικο κεντρο!

μακαρι να πανε ολα καλα!

ο μικρος εκανε κακα σφιχτα σημερα, σχηματισμενα με πολυ κλαμα κ ζορι.. το πουλακι μου..

οπολυ στεναχωριεμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ!!!!!!!ΣΗΜΕΡΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΜΕΡΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕ Κ ΠΗΓΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΣΤΙΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚ,ΜΕΤΑ ΣΠΙΤΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΚΡΙΝΙΑ ΚΛΠ.ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΝΑ ΒΓΩ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΜΙΑ ΩΡΑ Κ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ Κ ΜΠΑΜΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ Κ ΟΛΑ ΟΚ!!!!!!!!

ΔΩΡΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ?

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ?ΔΕΝ ΡΩΤΑΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ?Ο ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ 4ΜΗΝΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΒΑΝΙΛΙΑ Κ ΣΤΟΝ 5ΜΗΝΑ ΦΡΟΥΤΟΛΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΩΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΝ ΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΑΥΤΟ.ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΙΝ ΣΥΝΤΑΓΗ ΑΠΟ ΤΙΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΟΠΙΤΑ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ!!!!!

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΤΑ ΒΑΦΤΙΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ.

ΜΙΚΙ ΣΕ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΚΑΤΑΛΗΞΑΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ Η ΝΟΝΑ ΤΟΥ ΜΙΚΡΟΥ.

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ!!!!!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στα κοριτσια.....χθες ο κακος χαμος με την μικρη.....ηρθε κοσμος στο σπιτι,μια χαρα,γελουσε ελεγε λογακια,ολα οκ.Μετα πηγαμε μια βολτα στην πεθερα,εκει ειχε κοσμο που δεν ξανα ειδε,την επαιρναν στην αγκαλια,την παιζανε,την ζαλησανε και οταν γυρισαμε εκανε ενα ξεσπασμα αλλο πραγμα... θυμηθηκα τους κολικους.....νομιζω ειναι μικρη ακομα και θελει ηρεμα πραγματα.......δεν ξερω τι να πω.. τοσο ιδιοτροπο μωρο?εκτος κι αν κουραστηκε και ξεσπασε...καναμε αμαν να την ηρεμησουμε με τον αντρα μου!Ακομα νομιζω δεν μπορω να την αφησω πουθενα,μας γνωριζει κι ολας τωρα και αν βρεθει καπου χωρις εμας νομιζω θα γινει πανηγυρι!!!Εσας ετυχε ετσι με τα δικα σας ή μονο η δικια μου ειναι στριγκλα? :lol:

Σημερα δεν ξερω αν θα την παω βολτα,μηπως κατσουμε μεσα καλυτερα να ηρεμησει στο χωρο μας απο το χθεσινο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Μυριαμ μου θα βαφτισετε το μπομπιρα?αντε με το καλο!

Αναστασουλα μου επειδη ειδε ατομα που δεν ηξερε,την επιανε ο ενας την αφηνε ο αλλος,λογικο ειναι η μικρη να αναστατωθηκε!

Αννα μαρια,πραγματικα μας κοροιδευουν με το πακετο βαφτισηε!εμενα οι ξαδερφες μου θα μου βαφτισουν,το φορεματακι μονο που πηρανε εκανε 250 ευρω,ωραιο,δε λεω αλλα πανακριβο!

Γιωτακι πως τα παει ο θανουλης με την κρεμουλα?του αρεσει ε?

Ευη μου αν ειναι και εχετε και γνωστους και ειναι καλυτερες οι συνθηκες για σας,τοτε,αν και δυσκολη αποφαση,καντε το!

Μαιμουδακι μου περαστικα στα αγορσκια σου!

Εμεις κοριτσια βαλαμε το εμβολιο τη τριτη,ολα καλα!γιναμε 5 κιλα και 60 ποντους!

Χθες ομως με τρομαξε η μικρη!εφαγε το γαλα της,πηγα να την κανω να ρευτει και εβγαλε γαλατακι απ το στομα και ειχε μυξουλες απ τη μυτη,δεν τα καταφερε να αναπνευσει απ το στομα και ειχε μελανιασει,ευτυχως εβγαλε τις μυξες απο μονη της απ τη μυτη,τις της σκουπισα με χαρτι αλλα ζοριζοταν να παρει αναπνοη για δευτερολεπτα που μου φανηκαν αιωνας!την γυρισα αναποδα,την κουνουσα και την πανικοβαλα περισσοτερο.αμαν ενιωθα πως θα πεθαινα,πραγματικα!μονο εμενα πνιγεται ετσι ρε ξοριτσια?βεβαια ειχε και μυξουλες!ποσο τρομαξα δε λεγεται!πραγματικα!και ημουν και ολομοναχη στο σπιτι:(

Φιλακια σε ολες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ να προσεχουν εμας και τα μπεμπακια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα καλές μου φιλενάδες!!!

Άννα Μαρία γέλασα πολύ με τον γιατρό και τον φαρμακοποιό,είσαι φοβερή!!!

Το κοριτσάκι μου θα το βγάλουμε Χρυσή,το όνομα της μαμά μου.Εγώ ως

γνήσιο θύμα επέμενα να πάρει το παιδί της πεθεράς μου γι ανα μην έχουμε

κανένα θέμα,αλλά ο άντρας ΄μου είναι ανένδοτος!!και να πω την αλήθεια

έχω χαρεί πάρα πολύ!!!

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου τι κάνετε;ανησυχούμε!!!!!!

Βασούλα κατατρόμαξες κοριτσάκι μου,σε καταλαβαίνω!!!όλα καλά ευτυχώς!!

φιλιά στην Ιωαννίτσα!!

Λενάκι μπράβο που βρήκε ο άντρας σου καινούρια δουλίτσα,εύχομαι τα καλύτερα

φιλενάδα!!

Αναστασάκο είναι λογικό η φραουλίτσα να τρελένεται και η δικιά μου το παθαίνει.

άσε που λες ότι την πήγες στο μπαμιόσπιτο και μπορείνα την μάτιασαν...

Γιωτάκι Μαράκι φιλιά στο Θανούλη!!!

Σας φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κουρτσούδια!!!!!!

Χάθηκα...έχω το Μαράκι μου με γαστρεντερίτιδα (μάλλον), τρείς μέρες διάρροια το πουλάκι μου, ευτυχώς όχι πολλές μέσα στην μέρα! Η παιδίατρος μας είπε όχι φάρμακα για να το καταπολεμήσει μόνος του ο οργανισμός της και να φτιάξει και αντισώματα....ανησύχησα λίγο γιατί είχε και πάρα πολύ βλέννα στα κακάκια της,βασικά αυτό ήταν που με τρόμαξε περισσότερο - η βλέννα - η παιδίατρος δεν έδειξε να ανησυχεί, δεν ξέρω....Πάντως δεν έκανε ούτε πυρετό ούτε εμετό, η διάθεσή της όπως πάντα ντούρασελ!!!!!!!!! Την έχουμε πήξει στο ρύζι, κοτόπουλο, καρότο, πατάτα, φρυγανιά και μπανάνες!!!!!!! Η κακομοίρα εχθές έκλαιγε γοερά και ζήταγε γιαούρτι.......

Δεν έχω πολύ διάθεση......νιώθω πτώμα και νυστάζω απίστευτα!!!!

Αγγελικάκι μου είσαι καλύτερα?????

Μαϊμουδάκι μπράβο στον Τόλη που βρήκε επιτέλους κάτι καλό!!!!!! Εμείς ακόμα ψάχνουμε.......

Για την αίτηση που έκανα στον Δήμο τζίφος!!!!!!!! Βγήκα τρίτη, αλλά ακούστε το κουφό.......πρώτη βγήκε μία άλλη με το ίδιο όνομα με μένα αλλά καλύτερο βαθμό απολυτηρίου και περισσότερη προυπηρεσία!!!!!!!!! Πείτε με καχύποπτη αλλά κάτι δεν στέκει εδώ.........σκέφτηκα να κάνω ένσταση αλλά τελικά δεν θα κάνω τίποτα γιατί ακόμα κι αν δικαιωθώ την θέση θα την πάρει ο δεύτερος που από ότι έμαθα έχει καλύτερο βίσμα από μένα!!!!!!!!!! Χαίρε Ελληνικό Κράτος Διαφάνειας!!!!!!!!!!

Αναστασάκι εγώ τουλάχιστον έχω πεί πάρα πολλές φορές ότι και τα δύο μου παιδιά συμπεριφέρονται σαν την φραουλίτσα, όταν είμαστε έξω με κόσμο.....μην σου πώ και χειρότερα....οπότε δεν έχω συμβουλή να σου δώσω!!!!!!!!

Teddy μου και στο όνομα μαζί πάμε....όπως στις εγκυμοσύνες μας!!!! Εσείς θα την πείτε Χρυσή...εμείς Χρυσούλα (όχι Χρυσή, ούτε Χρύσα, η πεθερά είναι βαφτισμένη Χρυσούλα).....Μπράβο στον άντρα σου που επιμένει να μπεί το όνομα της μαμάς σου!!! Λίγοι γαμπροί το κάνουν αυτό (κι ακόμα λιγότεροι είναι που το επιλέγουν οι ίδιοι - κι όχι να αναγκάζονται για κάποιο λόγο) και επιμένουν κιόλας!!!!!! Κι ο δικός μου στην μεγάλη μας κόρη επέμενε απ'όταν μάθαμε 100% ότι ήταν κορίτσι στον β'επιπέδου να βγάλουμε το όνομα της μαμάς μου.....να φανταστείς εγώ ήμουν αυτή που είχα λυσσάξει να την πούμε Άννα Μαρία επειδή γεννήθηκε 9 Δεκέμβρη (της Αγίας Άννης) κι αυτός δεν ήθελε να χαλάσει το όνομα της πεθεράς!!!!!

Βασάκι μου φαντάζομαι τρομάρα που θα πήρες....αλλά νομίζω ότι παρόλο τον πανικό σου αντέδρασες πολύ καλά!!!!!!! Εμένα η μπέμπα μου πνίγεται πολύ συχνά, ειδικά όταν ήταν νεογέννητη αλλά επειδή ήμουν μαθημένη από την μεγάλη μου δεν τρόμαζα πλέον (στην μεγάλη μου όμως έχανα την μισή μου ζωή κάθε φορά μέχρι να συνηθίσω)......απλά την γύριζα προς τα εμπρός και προς τα κάτω και της χτυπούσα την πλατούλα μέχρι να ακούσω ότι επανέρχεται η αναπνοή της!!!!!!!!!

Μυριάκι μου συμπεθερούλα :YMHUG: βολτούλες ακούω........τί καλά!!!!!! Εγώ έχω πήξει στην κλεισούρα!!!!!!!! Δεν μου κάνει εντύπωση να έχει ένα εμβόλιο παρενέργειες πολλές μέρες μετά το εμβόλιο.......σκεφτείτε ότι το ΜΜΡ (θα το κάνουν τα ζουζούνια μας πολύ αργότερα) μπορεί να παρουσιάσει παρενέργειες από την 11η μέχρι την 14η μέρα ΜΕΤΑ το εμβόλιο!!!!! Η Μαρία μου ευτυχώς δεν είχε ποτέ καμία παρενέργεια.....η μπέμπα στο προηγούμενο μας τάραξε.........

Άννα Μαρία τα έχουν ξεφτιλίσει όλα πιά.......για ένα απλό μυστήριο ζητάνε της Παναγιάς τα μάτια (ακόμα και στην εκκλησία ζητάνε ένα κάρο λεφτά για να την κλείσεις - τάχα μου και καλά για να ανάψει ο πολυέλαιος κτλ. :evil: ) !!!Τί να πείς.......αν θέλουμε ας κάνουμε κι αλλιώς!!!!!! Πάντως υπάρχουν καταστήματα που προσφέρουν φθηνά πακέτα βάφτισης με πολύ όμορφα πράγματα......

Εύη μου Σκωτία??????????? Πολύ θα ήθελα να πάω εκεί, έστω και για τουρισμό (λέμε τώρα.....πού λεφτά?) πρέπει να είναι πολύ όμορφη τελείως άλλο τοπίο από το δικό μας!!!!!!!!! Αν έχεις γνωστούς κάτι μπορεί να γίνει!!!!! Μιλάς 5 γλώσσες ρε θηρίο (κάπου διάβασα ότι το ανέφερες αυτό)??????? Ποιές????? Φαντάζομαι εκτός αγγλικά και σέρβικα....

Μου ήρθε περίοδος σήμερα, 5 μέρες νωρίτερα, μάλλον μικραίνει ο κύκλος μου! Πεινάω σαν λύκος και θέλω να φάω σαν γουρούνι :lol:

Δεν θυμάμαι να σχολιάσω κάτι άλλο....σόρρυ........

Φιλούρες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα...χαθηκα...δουλεια κ δουλειες στο σπιτι πανικος...τα παιδακια μου καλα κ εμεις καλα

εγω ειμαι λιγο κομματια αλλα ερχετε σαββατοκυριακο (δεν δουλευει κ ο συζηγος) οποτε θα ειναι χαλαρα...να παμε κ καμια βολτουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

αναστασακο αν την επαιρνε ο ενας κ ο αλλος αγκαλια λογικο ειναι

μπορει κ να νυσταζε κ μετα να την επιασε υπερενταση κ της βγηκε σε γκρινια

ο αναστασης γυρω στο χρονο κ εμενα ετσι εκανε

νασια καλε εμεις εδω στην ελλαδα δεν εχουμε σωτηρια.. ετσι μαθαμε να λειτουργουμε ετσι θα λειτουργουμε παντα.. με τα γαμωβυσματα

βασουλα θα κατατρομαξες καλη μου... κ εγω οταν το παθαινει αυτο τον σηκωνω κ τον κραταω σα μπρουμυτα κ του χτυπαω την πλατη. ελπιζω να μην το ξαναπαθει αλλα να εχεις το νου σου μη γυρισει η γλωσσα της, γιαυτο πρεπει να τη ριχνεις προς τα μπροστα

δωρα μπραβο στον αντρα σου για το ονομα!

εμεις τα ιδια, ησυχα..

χρυσανθη φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Εγώ όλο τρέχω σαν τον Βέγγο! Σπίτι, βάφτιση, Αντρέας, σχολείο...

Σήμερα πήγαμε παιδίατρο. Ο Αντρίκος μια χαρά! Ψήλωσε ένα εκατοστό το τελευταίο δεκαπενθήμερο (τον είχαν ζυγίσει στο νοσοκομείο όταν τον πήγαμε για εμβόλιο), μεγάλωσε το κεφάλι του, αλλά βάρος δεν έβαλε καθόλου. Ο γιατρός μου είπε ότι ο λόγος που δεν πήρε βάρος είναι ότι είναι υπερκινητικός. Μιλάμε, όση ώρα τον είχα στο κρεβάτι του γιατρού, δε σταμάτησε λεπτό να χτυπιέται. Δεν έκλαιγε, απλά κινούνταν ασταμάτητα! Μου είπε ότι αφού ψήλωσε, μεγάλωσε το κεφάλι, είναι χορτάτος, ευχαριστημένος, κοιμάται πολλές ώρες, κι εγώ αισθάνομαι ότι έχω γάλα, δεν υπάρχει πρόβλημα και τον επόμενο μήνα θ' αρχίσουμε στερεές και θα του δώσουμε ώθηση στα κιλά.

Κοίταξε και το πουλάκι του και είναι πάρα πολύ ανοιχτό, ασυνήθιστο για τόσο μικρό μωρό, απ' ό,τι είπε!

Στο γιατρό ήταν πάρα πολύ ήσυχος, μόνο προς το τέλος εκνευρίστηκε και τσαντίστηκε, κι άρχισε να τσιρίζει, αλλά μόλις τον έβαλα στο σλινγκ και φύγαμε, ηρέμησε, τον πήρε κι ο ύπνος!

Το απόγευμα στο σχολείο είδαμε τη μαθητική παράσταση του θεάτρου και ήταν σούπερ! Μιλάμε, έκλαιγα απ' τα γέλια, αφήστε που μας έκαναν και μία έκπληξη στο τέλος και βάλανε παραλειπόμενα!!!! Και τι ήταν τα παραλειπόμενα; Ένα κομμάτι από την πρώτη σκηνή, παιγμένο σε γρήγορη κίνηση!!! Καλά, εκεί με πόνεσε η κοιλιά απ' τα γέλια! Αύριο είναι η επίσημη παράσταση!

Βάσω, κι εμένα καμιά φορά πνίγεται, εντάξει, επανέρχεται αμέσως. Κάνω κι εγώ ενστικτωδώς αυτό που είπε η Λένα. Α, μπορεί και να μην είναι ενστικτωδώς, μάλλον κάπου το διάβασα.

Νάσια, εγώ τηλεφωνικώς την έκλεισα την εκκλησία, δεν ξέρω πόσο κοστίζει, αλλά στην Κύπρο ελάχιστα είναι τα χρήματα. Στο γάμο είχαμε πληρώσει περίπου 70 ευρώ νομίζω.

Για τη θέση στο δήμο τι να πω...

Περαστικά στη Μαρία σου!

Λένα, Χρυσάνθη, Αγγελική, Μύριαμ, φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες εδω και εγω...Αναστασια μου και εμενα οταν εχει κοσμο αρκετο και δεν τον ξερει κιολας μετα ειναι στα να πανε την πιανει υπερενταση και δεν μπορω να την κοιμησω...Κοριτσια δεν σχολιαζω πολλα γιατι ναι μεν διαβασα αλλα ποναει το κεφαλι μου πολυ σημερα πηγαμε στη σχολικη γιορτη...πολυ γελιο ηταν ντυμενα τα αγορια τσολιαδες χαχα συγκινηθικα γιατι σκεφτικα οτι δεν θα ξανα ντυθει στολιας εκτος και αν υπαρχει καμια ελληνικη κοινωτητα εκει πως τα λενε και φυσικα περνουμε μερος σε γιορτες και τετοια..ειναι γεγονος οτι φευγω...στελνω cv σε δουλειες και εγω και ο αντρας μου αλλα δεν περιμενω απαντηση περιμενω να μαζεψω λευτα για να παω επανω γιατι το θεμα ειναι οτι πρεπει και να κανεις interview και πρεπει να εισαι εκει..το καλο ειναι οτι εχει και πολλες δουλειες που πριν σου κανουν εκπαιδευση δεν χρειαζεται να ξερεις ολα τα συστηματα εγω πχ που ψαχνω ρεσεψιον δεν μπορω να ξερω ποιο προγραμμα χρησιμοποιει το καθε ξενοδοχειο...απο γλωσσες Νασια μου Μητρικη..Σερβικα Αγγλικα Γαλλικα Ρωσσικα/9λογω σερβικων και λογω οτι δουλευα με ρωσσιδες χαχα)μιλαγα και γερμανικα αλλα εχω κανα 6χρονια να μιλησω θελει πρακτικη και λιγα ιταλικα για συννενοηση δηλαδη μια χαρα..εχω ταλεντο στις γλωσσες οπως μου λενε..μαθαινω ευκολα γιατι δεν μου αρεσει να μην καταλαβαινω τι λεει ο αλλος...αχχ μιλαμε ο πονοκεφαλος..αυριο παω σε μααδοσυναντηση στην πατρα με τις περισσοτερες μιαλαμε στο φεις και αλλες τις ξερω κιολας ωραια θα ειναι κατι διαφορετικο..φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειμαι κι εγω..

Ακομα δεν εχει κοιμηθει το αγορακι μου..τις τελευταιες μερες κατα τις 3:30 τα χαραματα καταφερνει κα κοιμηθει..κανουμε μπανακι,τρωμε αλλα μετα γκρινια γκρινια γκρινια και χερια στο στομα και αφθονα σαλια..

Τις τελευταιες μερες δεν πολυ εμπαινα..κυριως επειδη δεν προλαβαινα..ηρθε κι ο αντρας μου αθηνα και καταλαβαινετε..και δυο λεπτα ελευθερο χρονο να ειχα επρεπε να του τον αφιερωνω για να μην νομιζει οτι τον παραμελω(ξερετε πως κανουν) ..

Ειναι κι η ψυχολογια μου στα πατωματα..μεσα σε λιγες μερες ακουσα για καποιους γνωστους απο το περιβαλλν μου να χανονται τοσο ξαφνικα..και μαλιστα νεοι ανθρωποι..ειδικα για εναν γνωστο του αντρα μου στεναχωρεθηκα πολυ(30χρονων ειχε κι ενα κοριτσακι δυο ετων..)κοιμηθηκε και δεν ξαναξυπνησε..ετσι απλα..χωρις να υπαρχει καποιο προβλημα υγειας..

Θα μου πειτε μεσα στη ζωη ειναι κι αυτα αλλα εγω δεν μπορω ..στεναχωριεμαι παρα πολυ..

Επιστρεφω σε λιγο ..αλλαζω βαρδια με τον αντρα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας......αχ γκρινιαααααααααα το κεφαλι καζανι.....με τα κακα της εχουμε θεμα οταν θελει να κανει.....χθες εκανε 3 φορες,παραξενο....μπορει να κρυωσει η μικρουλα μου!!!Αφου ετσι κανουν ολα με τον κοσμο αρα δεν ειναι στριγκλα τελικα :lol:

Βασουλα,ετσι θα την ριχνεις μπρουμυτα και θα χτυπας απαλα πλατουλα,θα συνερχεται μη φοβασαι,αλλα φροντησε να εχεις καθαρες τις μυτουλες της,οχι μονο ορο,ρουφατες με το μηχανημα που και που,θα δεις τι θα βγαζει,δεν θα το πιστευεις!!!

Χρυσανθη παντε καμια βολτουλα να ξεφυγετε λιγο,ευκαιρια που δεν δουλευει ο αντρας σου!

Αννα Μαρια πολυ καλος ο μικρος σου...κι εμενα ετσι κανει στον παιδιατρο!

Αγγελικουλα μου δοντακια μυριζομαι εεε?ωχ σε λιγο κι εμεις θα αρχισουμε..... :shock:

Τελικα αναλογα τι ωρα θα κοιμηθει το βραδυ μου ξυπναει και μετα....ο αντρας μου επειδη νυσταζει την βαζει απο τις 22.30 και μετα 4 με 4.30 εχουμε ξυπνημα.... :?

Ευη ετσι φασαριοζα ειναι και η δικια μου!! :lol:

Παω να κανω καφε κι ερχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελιτσες μου καλημερα!

Αννα μαρια και μενα ετσι υπερκινητικη ειναι!συνεχως κουναει χερια ποδια!ο αντρικουλης μια χαρα,ε?αρχιζετε τροφες εε?εμενα η παιδιατρος μου ειπε 5μιση μηνων!

Αναστασουλα δεν ειναι στριγκλα καλε η φραουλιτσα!ολα τα μωρα ετσι αντιδρουν οταν αναστατωθουν!

Ευη μου συγκινηθηκες απ τη γιορτουλα?δικαιολογημενα,αφου αποφασισατε να φυγετε απ τη χωρα:(

Αγγελικουλα ειστε αθηνα ακομη?νομιζα επιστρεψατε!ο μικρος χαρουλης βγαζει δοντακια ε?

Λενα μου καλυτερα ειναι τα αγορακια σου?

Αχ κοριτσια η αληθεια ειναι οτι την πανικοβαλα γιατι αν και τη γυρισα μπρουμυτα,δεν τη χτυπησα απαλα,απ το φοβο μου,της χτυπαγα δυνατα την πλατη και μετα τη γυρισα και την κουνουσα για να συνελθει!εχει απο προχτες που το επαθε αυτο,ξαφνιαζεται στον υπνο της το καημενο!της εμεινε φοβος!ειχε μυξες αλλα επειδη δεν ακουγονταν,δεν τις καθαρισα!ενω μετα που τις εβγαλε μονη της ειχε αρκετες!γι αυτο και πνιγηκε,επειδη ηταν μπουκωμενη η μυτη και δεν ηξερε να αναπνευσει απ το στομα επειδη εβγαλε και λιγο γαλατακι!τι τρομαρα πηρα ΘΕΕ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου γλυκά πώς έιμαστε?.....τί κάνουν τα αγγελούδια μας?.....

εμείς μια χαρούλα.....πήγαμε Ξάνθη σήμερα και περάσαμε όμορφα.....:)....να σας ρωτήσω κάτι για το κάθισμα του αυτοκινήτου....τα μωρακια σας κάθονται ή είναι σχεδόν ξαπλωτά?...εμείς έχουμε το elleta chicco...πρώτη φορά την βάλαμε σήμερα και δεν παραπονέθηκε,,, :P:P:P .....απλά με προβληματίζει λιγάκι η θέση που παίρνει το κορμάκι της......εσείς τί κάθισμα έχετε?

σας φιλούμε όλες γλυκά....και όχι ονομαστικά για να μην ξεχάσουμε καμια μανούλα με το μωράκι της... :P:P

Βανεσσακι πού χάθηκες?/....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα εδω παλιι γιορταζω σημερα και περιμενω να σηκωθει ο αντρας μου να κρατησει την μικρη δεν καθετε μονη της με τπτ...εχετες πηγαμε στη μαμαδυσυναντηση πολυ ωραια ηταν επαιξα και με τα παιδια τελεια...μετα το βραδυ μιλαγα στο φεις με μια κοπελα απο εδω απο το μαμμυ στο γκρουπ και με ρωταγε για ελληνικο σχολειο...δεν το ειχα σκεφτει καν μονο ελληνικη κοινωτητα σκεφτομουν τελικα βρικα σχολειο αλλα νομιχβ ειναι μονο νηπιο δημοτικο τους εστειλα μειλ και ανυπομονω για απαντηση να μου δωσουν περισσοτερες πληροφοριες...κυρια η Μιλα εχτες στη συναντηση..ολο με κοσμο θελει να ειναι..εφαγε το μεσημερι αρακα με πατατουλα και το βραδυ βουτιξε ενα κοματι το σκληρο απο την πιτσα και πολεμαγε χαχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλημερα καλημερα!!

Τι κανετε μανουλες?πως ειναι τα καμαρια μας?

Μπηκα ετσι μια στα γρηγορα..ελπιζω να μην με πεταξει παλι και νευριασω..

Βασουλα,εγω του καθαριζω την μυτουλα με ορο σχεδον καθε μερα..καποιες μερες εχει μυξουλες και τισ βγαζω απαλα με ενα χαρτακι..καποιες μερεσ δεν εχει μυξουλεσ αλλα ξερω οτι ειναι καλο να τουσ βαζουμε θαλασσινο νερακι στην μυτη γιατι ενισχυεται και το ανοσοποιητηικο τουσ ετσι..αλλα ετσι κι αλλιωσ πρεπει η μυτουλα τουσ να ειναι πατα καθαρη γιατι δεν ξερουν να αναπνεουν απο το στομα..ελπιζω να μην σε ξαναλαχταρισει η μικρη..φανταζομαι ποσο θα τρομαξεσ..

Λυδιακι,βολτιστες,ε?μια χαρα..εμεις καθισμα αυτοκινητου εχουμε το primo viaggio trio fix της Peg perego που ειναι μεχρι 13κιλα.πιο παλια δεν μου αρεσε ουτε εμενα η σταση σωματος του μικτου εκει μεσα γιατι μου φαινοταν καπως κυρτη αλλα μπορει να τον ρβαζα εγω λαθος..τωρα βεβαια ισα που χωραει ο δικος μου εκει μεσα γιατι κοντευει τα 9κιλα..σκεφτομαι το επομενο καθισμα που θα παρω να ειναι αυτο το tobbi της Maxi cosi αλλα κι αυτο ειναι μεχρι 18 κιλα και ειναι και λιγο ακριβουτσικο αν υπολογισεις οτι μπορει να χρειαστει να παρουμε κι αλλο..δεν ξερω βρε κοριτσια ...μεχρι ποια ηλικια το μωρο καθεται σε ξεχωριστο καθισμα?

Αναστασακι τι κανει η μικρη?3φορες κακα σε μια μερα εμενα εχει να κανει απο τοτε που ηταν νεογεννητο.. :D:D μια χαρα ειναι η μικρη..γιατι την λες γκρινιαρα?ετσι ειναι τα πιο πολλα..ο δικος μου βεβαια και στο κοσμο μπροστα κανει φασαρια..στο καροτσι δεν θελει να μπαινει..πρεπει να τον κρατας να βλεπει πανοραμικα τι υπαρχει γυρο του..

Δωρακι μου γλυκο τι κανετε?πως τα πατε με την κρεμουλα?

Σημερα κοριτσια εχουμε μηνογενεθλια..κλεινουμε τους εξι μηνες..περασε κιολας μισος χρονος!!αδυνατω να το πιστεψω περασαν εξι μηνες απο εκεινη την ημερα!

Γιωτακι,λενακι, ευη, αννα μαρια,χρυσανθη, βανεσσακι..τα φιλια μόυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη μου χρονια σου πολλα για την γιορτουλα σου!!ο τι επιθυμεις!

Το αποφασισατε τελικα,ε?μεγαλο ρισκο βρε φιλεναδα..κι εμενα μου ελεγε ο αντρας μου να παμε αυστραλια γιατι το δικο μας επαγγελμα εχει πολυ καλα λευτα εκει αλλα δεν μπορω..ειναι πολυ δυσκολος νομιζω ολος αυτος ο ξεσηκωμος..εχεις βρει δουλεια εκει εσυ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια

Ευη μου χρονια σου πολλα και ευχομαι ολα να σας πανε καλα!!!

Γκρινιαααααααααααα παλι η μικρη......χθες καθε 2 ωρες ξυπνουσε.....για να κοιμηθει γινεται πανηγυρι.... τωρα κατι την ενοχλει,κρυωσε.....εκει που εκανε μια φορα την ημερα κακα τωρα κανει 2 και 3...δοντια ειναι.....αν ειναι γκρινιαζει ολη ημερα?εχει σαλια,βαζει χερια στο στομα.....ουφ θα με τρελανει αυτο το μωρο....εχω εξαντληθει απο αντοχες και ακομα που ειμαι........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες μανούλες..;)..

Ευάκι χρόνια σου πολλά και καλά....να είσαι πάντα ευτυχισμένη και εύχομαι ότι καλύτερο για σενα και την οικογένεια σου...:)

Αγγελική μου.....είμαστε μια χαρά...δόξα τον Θεό.....τώρα που άνοιξε και ο καιρός ποιός μας πιάνει όλες...;)....μόνο βόλτες και τίποτα άλλο..χιχιχιχι.... :lol::lol::lol::lol::lol: .......μηνογενέθλια έχει το αγοράκι σου?.....αχχχ...να μου τον φιλήσεις και να είναι πάντα χαμογελαστός...;).....σας φιλούμε....:)...όσο για το καθισματάκι νομίζω και εγώ πως δεν υπάρχει πρόβλημα εφόσον είναι εγκεκριμένο από την γέννηση μέχρι τα 18 κιλά...;)....

Αναστασάκι μου....το κοριτσάκι σου μήπως αρχίζει να βγάζει δοντάκια?.....και μένα η μικρούλα μου τα δάχτυλα μόνο στο στόμα τα βάζει...;).....δεν κάνει και τίποτα άλλο όλη την ημέρα...;)...να μου την φιλήσεις..;)

εμείς σήμερα τον καθιερωμένο μπακαλιάρο σκορδαλιά...α;)......έκανα και ταχινόπιτες......μιαμμμμ...μιαμμμμ...;)

καλά να περάσετε όλες...;)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ευακι μιυ χρονια σου πολλα!

Λυδιακι μου και μενσ ολο με τα χερια στο στομα ειναι!φαση ειναι που την περνανε ολα τα μωρακια πιστευω!

Ανσστασουλα οντως μπορει να ναι δοντακια και γι αυτο να ναι ανησυχη η μικρη!

Αγγελικουλα μου τρομαρα πηραμε και γω και η μικρη!γιατι κ αυτο φοβηθηκε το καημενο!απ τον πανικο μου την πανικοβαλα κιολας!ο χαρουλης καλα ειναι?να του δωσεις φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου χρόνια πολλά!!!!!!!! Να είσαι γερή και να χαίρεσαι την οικογένειά σου και τα μπουμπουκάκια σου!!!!!!! Και να είσαι ευτυχισμένη όπου κι αν πας και ότι κι αν κάνεις!!!!!!!!!!

Φιλιά!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...