Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ.2010/2011-ΑΡΧΙΣΕ Η ΝΕΑ ΣΠΟΡΑ..


Recommended Posts

Ίνα λίγο νάιλον για να μη λερώσεις το κρεβάτι εκτός κ αν γεννήσεις στο νερό… οπότε μάσκα για να βλέπεις τι γίνεται από κάτω!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: θα τρελαθω...αλικη πρεπει να σμιξετε με την μαριετα και να τραβαει και καποιος βιντεο και θα το βλεπουμε καθε μερα μετα το φαγητο σαν χαπι και να φτιαχνει η διαθεση μας...εισαι υπεροχηηη

ψυχη μουυυυυ...ινα μου ποσο ομορφη...φτου φτου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ίνα λίγο νάιλον για να μη λερώσεις το κρεβάτι εκτός κ αν γεννήσεις στο νερό… οπότε μάσκα για να βλέπεις τι γίνεται από κάτω!!!

μην ξεχασουμε το σπαγγο για το ραψιμο και κατα προτιμηση σταυροβελονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστέ μουουουουουου!!!!!!

Τι γλυκιές φατσούλες που είστε και οι δύο!!! Αναστασία δεν παίζεσαι λέμε!!!

Αντε βρε Ινα, επιτέλους σε είδα κι εσένα! είσαι κούκλα! και ΟΥΤΕ εσύ φαίνεσαι να χρειάζεσαι δίαιτα, μα τι έχετε πάθει;;;;

Ασχετο, αλλά η Αναστασία μου φαίνεται ότι μοιάζει στο βλέμμα με τον Ηλία! Μαριέττα τι λες κι εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουσιαστικά το ίδιο κ για τα ιδιωτικά… έκαναν μία σύμβαση, κάποια όχι όλα με τον ΕΟΠΠΥ κ θα παίρνουν αυτά το επίδομα το οποίο θα αφαιρείται από την τελική τιμή! Δηλαδή αν κόστιζε η γέννα στο Ιασώ 3000 ευρώ θα αφαιρέσεις τα 1000 του επιδόματος! Απλά επειδή κόστιζαν πολύ τα ιδιωτικά θα ρίξουν μάλλον επιπλέον την τιμή κ το κόστος θα φαίνεται πολύ μικρότερο! Θα τσεπώνουν το επίδομα που δεν θα παίρνεις εσύ κ από εκεί κ πέρα μπορεί να θέλουν άλλα 500 – 1000 – τίποτα.. ? εξαρτάται από το μαιευτήριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις το γαμηλιο ταξιδι μας ηταν μια τρελα!!Ο Αντρουλης μου ειχε κανει κρατηση για Ισπανια, αλλα εγω επειδη οταν εφυγα να παω στην εκκλησια εδωσα και το τελευταιο μου ευρω και δεν ειχα αντοχες να μαζεψω ρουχα.Καθως επισης την επομενη μερα μετα το γαμο ημουν αρρωστη γιατι παγωσα!!

Ερχετε η Τεταρτη και μου λεει θα παμε πουθενα η να παω στη δουλεια.Θα παμε λεω μαζευω ρουχα μπαινουμε στο αυτοκινητο και βγαζουμε χαρτη.Εγω του εδειχνα το Ναυπλιο και κεινος με πηγε στα Γιαννενα οπου καθισαμε μια μερα μετα πηγαμε στην Κερκυρα οπου μειναμε αλλες δυο μερες σε δυο διαφορετικα ξενοδοχεια!!Γυρισαμε σπιτι μας για να βαλουμε κεραια στην τηλεοραση!!

Γι αυτο καλε δεν την εμφανιζω την κορη μου για να μην μου την ματιαξουν!

Εμενα μου φαινετε οτι μοιαζει στη Σοφια!Η Αφροδιτη που ειναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι όταν με το καλό γυρίσω σπίτι μου… ελπίζω δηλαδή… να έρθεις να με βρεις! Να έχεις κάνει κ 2 -3 κουτσούβελα ακόμη κ θα σας φιλοξενήσω εγώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα το γαμήλιο μου το χρωστάει…. !!!

Θέλαμε χειμερινό προορισμό αλλά είχε κλείσει ημερομηνία πιο πριν ο Σπύρος!

Ελπίζω να πάμε κάποτε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε βρε Ινα, επιτέλους σε είδα κι εσένα! είσαι κούκλα! και ΟΥΤΕ εσύ φαίνεσαι να χρειάζεσαι δίαιτα, μα τι έχετε πάθει;;;;

Το διπλο στομαχο το κρυβουμε γιαυτο!Επισης και το μπουτι αγελαδος!Βεβαια σε περιοδους κρισης ειναι προσον!

Κορες εκανα μια σαλτσα για μακαρονια τελεια μπεικον πιπερια σκορδο κρεμμυδι πεθαινω αλλα δεν μπορω να φαω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα το γαμήλιο μου το χρωστάει…. !!!

Θέλαμε χειμερινό προορισμό αλλά είχε κλείσει ημερομηνία πιο πριν ο Σπύρος!

Ελπίζω να πάμε κάποτε!!

ο δικος μας ο γαμος ηταν το 2006 και η αναστασια ηρθε το 2010 προλαβαιναμε να κανουμε το γυρο του κοσμου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το έχετε καταλάβει ότι σήμερα δεν έχω ΚΑΜΙΑ όρεξη για δουλειά ε;;;;;; μετά από 3 συνεχόμενες μέρες με το κοριτσάκι μου πως να την παλέψω!! όχι τίποτα άλλο αλλά ανεβοκατεβάζω συνέχεια το "παράθυρο" γιατί εδώ που κάθομαι φαίνομαι κιόλας ότι χαζεύω.

Να πω ότι κι εγώ ΛΑΤΡΕΥΩ την Κέρκυρα! είναι το αγαπημένο μου νησί! έχω πάει 3 φορές διακοπές εκεί αλλά μικρότερη με τους γονείς μου, και θέλω οπωσδήποτε να πάω και με τον άντρα μου και την κορούλα μας.

Το επίδομα τοκετού ήταν απλά ένα επίδομα, μια παροχή του κράτους δηλαδή ως "επιβράβευση" ας το πούμε να γεννάμε παιδιά (μπου χα χα που θα έλεγε και η Μαριέττα, σαν το επίδομα του ΟΑΕΔ 90 ευρώ το χρόνο για κάθε παιδί, τι, δεν σας φτάνει για τα έξοδα του παιδιού;;;). Δεν είχε να κάνει νομίζω απαραίτητα με τα νοσήλεια, τα οποία εφόσον είχες ασφάλεια νομίζω ότι δεν πλήρωνες και τίποτα αν πήγαινες π.χ. σε τετράκλινο. Τώρα όμως από ότι έχω καταλάβει το ΙΚΑ δεν καλύπτει τίποτα και πληρώνεις το δωμάτιο σχεδόν όσο και στα ιδιωτικά, συν του ότι δεν παίρνεις και το επίδομα. Ετσι νομίζω τουλάχιστον.

Τώρα Ινα αν γεννήσεις στο σπίτι.... μη σε φορολογήσουν και από πάνω για τα έσοδα που έχασε το κράτος!!!

Καλέ περιμένετεεεεε! δεν σας προλαβαίνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη με παρεξηγειται που γραφω πολυ αλλα εχω σκασει εκει που μιλουσα με καμια φιλη στο τηλεφωνο παει και αυτο !!

Οταν ημουν μωρο οι γονεις μου νοικιαζαν ενα δωματιο του σπιτιου μας σε ξενους για το καλοκαιρι!Ειχαμε κατι γιουκοσλαβους που ερχοταν καθε χρονο.Εγω δεν τους θυμαμαι γιατι ημουν βρεφος.Επισης στο σπιτι μας εμεναν και ο παππους και η γιαγια!!Παρτυ!!Αλλα ετσι καναν ολοι εδω γιατι δεν υπηρχαν ενοικιαζομενα και ξενοδοχεια.

Θα αρχισουμε παλι σαν τα παλια τα χρονια!

Διαθετουμε δωματιο προς ενοικιαση!Με μπαλκονοπορτα και θεα!(θα βγαλουμε την απλωστα και τα ασιδερωτα)κοινο μπανιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι Ελένη δεν ήταν επίδομα κ είχε να κάνει, καθώς κ έχει να κάνει με τα νοσήλια… στο φυσιολογικό τοκετό δεν σου καλύπτει το ΙΚΑ τα νοσήλια…. Δεν θεωρείται ασθένεια… είναι λίγο πολύπλοκο γιατί ο νόμος είχε πολλά κενά γι’ αυτό κ το έπαιρναν κ όσες γεννούσαν με καισαρική!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι Ελένη δεν ήταν επίδομα κ είχε να κάνει, καθώς κ έχει να κάνει με τα νοσήλια… στο φυσιολογικό τοκετό δεν σου καλύπτει το ΙΚΑ τα νοσήλια…. Δεν θεωρείται ασθένεια… είναι λίγο πολύπλοκο γιατί ο νόμος είχε πολλά κενά γι’ αυτό κ το έπαιρναν κ όσες γεννούσαν με καισαρική!!

Το επίδομα τοκετού για καισαρική ήταν μεγαλύτερο από αυτό που έπαιρναν όσες γεννούσαν με ΦΤ, εγώ π.χ. είχα πάρει γύρω στα 900 ενώ μια φίλη μου με ΚΤ πήρε συν 150 (μετά από 6 μήνες αλλά τα πήρε). Οσο για τα νοσήλεια νόμιζα ότι τα καλύπτει το ταμείο, χωρίς να είμαι σίγουρη βέβαια, γιατί μου είχαν πει από το νοσοκομείο ότι μου δικαιολογεί μέχρι τετράκλινο χωρίς να πληρώσω. Από κενά οι νόμοι, άλλο τίποτα! σημασία έχει ότι τώρα κόπηκαν κι αυτά, και άκουσα και το άλλο ΤΡΑΓΙΚΟ που ελπίζω να μην εφαρμοστεί γιατί θα μας κάνουν να γεννάμε στο γραφείο και να επιστρέφουμε τρέχοντας από την επομένη της γέννας: ότι θα κόψουν και τα επιδόματα κυοφορίας και λοχείας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό δεν το ξέρω αλλά πολύ πιθανό…!!! Σιγά σιγά κόβουν τα βασικά, δεν θα κόψουν τα υπόλοιπα!!

Σε ΦΤ δεν σου καλύπτει τα έξοδα επειδή όμως οι τιμές όπως προείπα είχαν μείνει πίσω, βγαίνοντας από το νοσοκομείο πλήρωνες ένα ποσό μικρό… αν ρίξεις μια ματιά στο ιντερνετ θα δεις περίπου πόσο! Κανείς δεν καταλάβαινε ότι επρόκειτο για το ίδιο ποσό (επίδομα) λόγω της διαφοράς στα χρήματα!!

:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα με πήγε κάπου υπεροχα για γαμήλιο..βασικά μου το έκανε δώρο το αφεντικό μου (ήταν καλός τότε - 2008). Μαλδίβες. Και τώρα είναι καλό το αφεντικό μου αλλά δεν μας χαρίζει ούτε ένα ευρώ!!

:(:( . Θα μας πάρει κιολας απο αυτά που μας έδινε.

Αλίκη εγώ Σάββατο 25/2 δεν μπορώ - έχω κανονίσει ήδη κάτι άλλο. Αυτό το ΣΚ όμως νομίζω ότι είμαι διαθέσιμη. Απλά μάλλον θα χρειαστεί να με φέρει ο άντρας μου γιατί δεν έχω ιδέα που είναι. Άννα αν δεν εχεις λεφτά για βενζίνη σε πέρνω εγώ με το τουτού. Απλά δεν έχω δεύτερο καθισματακι για τον Ακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε ελάτε με τους άντρες σας έτσι κ αλλιώς!!! Μη χαλάσετε κ το ΣΚ….

Θα τους βάλουμε να καθίσουν σε μία μεριά αυτοί κ σε άλλη εμείς κ τα πιτσιρίκια!!!

Άντε γιατί δεν λαμβάνω μηνύματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου πάω γυμναστήριο!!! Θα τα πούμε το απόγευμα, το βράδυ…. κάπου κάπως θα τα πούμε!!

Φιλάκια!!!

Άντε να περάσει κ η ώρα να πάτε σπίτι σας οι εργαζόμενες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα..οσο προλαβαιων παλι...αχ κοριτσια ...μου εχει βγαλει την πιστη μιλαμε...πολυ γκρινια γ@@@@το....τι επαθε???σιγουρα εσκασε ενα δοντι που σας ειπα και δεν μου αφηνει να δω και πισω μηπωσ εχει και κανενα αλλο πρησμενο...ρε κοριτσια λετε να υποβοσκει κατι αλλο και να μην το καταλαβω????καμια ουρολοιμοξη...αλλα δεν εχει πυρετο...αχ θα σκασω....εκει που παιζει αρχιζει να κλαει στα καλα καθουμενα ...αντε παλι ξεχνιεται...αν δεν της δωσεις κατι τσιριζει και γρινιαζει και παλι βρισκει ευκαρια να κλαψει...τα εχω δει ολα...Αυτες τις μερες δεν ειμαι και εγω καλα και ενω ειμαι μαζι της το μυαλο μου ειναι αλλου..λετε να με νιωθει βρε κοριτσια για αυτο να ειναι ετσι και αυτο το καημενο????τι να πω....σορυ αν σας ζαλισα,,αλλα ειμαι στη φαση οπως ημουν οταν γεννησα...ψυχολογικα χαλια αυτο να γκρινιαζει και εγω να μου ρχεται να το πεταξω απο το μπαλκονι..( μεταφορικα ετσι!!!)...

Ινα μου εισαστε υπεροχες και οι δυο...τι ομορφες που ειστε κοπελα μου...

Οσο για τις γεννες που λεγατε,,εγω γεννησα σε κλινικη εδω Κοζανη ,,,και καποτε ναι ειχαμε πολυτελεια παιρναμε και μονοκλινο...Αλλα τωρα μαθαινω οτι πανε τα μονοκλινα...οι περισσοτερες ζητανε τετρακλινα,οσες βεβαια πανε σε κλινικη γιατι απο τους 2 οροφους που εχει η κλινικη ο ενας πλεον υπολειτουργει γιατι δεν εχουν κοσμο να βαλουν..ολες στα νοσοκομεια πλεον...Ουτε καν τετρακλινα σε κλινικες...

Κοριτσια αυτα τα νεα μου θα προσπαθω να μπαινω οσο μπορω...φιλακια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλενάδες!!!Πήγαμε και την βολτούλα μας σήμερα μιας και έβγαλε ήλιο!! :D

Εγώ ψηφίζω το άλλο Σάββατο 25/2 λόγω οικονομικών!

Ευγενούλα,ευχαριστώ για την ευγενική σου προσφορά!

Ελένη,ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!Σίγουρα δεν θα ήθελα να περάσει και ο Άκης τα ίδια αλλά δεν είναι στο χέρι μου...

Ίνα,είσαστε κούκλες και οι δύο!!Βέβαια αυτό το διαπίστωσα και από κοντά! ;) Περαστικά σου!

Γιώτα,κουράγιο!Κι εμένα 3 μέρες είναι μέσα στην γκρίνια και δεν κοιμάται καλά....πρέπει να είναι δοντάκι,αν δεν έχει κανένα άλλο σύμπτωμα..

Εγώ γέννησα σε δημόσιο,σε 4κλινο με ΦΤ και βγαίνοντας πλήρωσα 310 ευρώ και πήρα επίδομα 900 ευρώ με ΙΚΑ!

Άντε κορίτσια να βρούμε μια μέρα να μας βολεύει να βρεθούμε μωρέέέέ!!!!

Μίλησε καμία με την Ειρήνη???Την έπαιρνα τηλ.δυο μέρες και μου το απέρριπτε...σήμερα μου έστειλε μήνυμα ότι ο μικρός είναι απύρετος αλλά αυτή δεν είναι καλά και δεν έχει όρεξη να μιλήσει.... :( Θα την ξαναπάρω το απόγευμα μπας και το σηκώσει....

Μαράκι,για τον Μανωλιό στα είπα και στο φατσομπούκι!!Είναι για φίλημα!!!!Και η θάλασσα σούπερ!!!Αλήθεια,τι παίζει στην Κρήτη από δουλειές και ενοίκια?Μήπως να μετακομίζαμε εκεί????!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορες δεν εχω διαβασει τα μαθηματα μου καθολου ομως!!

επαιζα ολη μερα με τον Ηλια,βγηκαμε βολτα!!!! επιτελους!!!!!

ψωνισαμε,μαγειρεψαμε,βαλαμε ενα πλυντηριο μαζι και το απλωσαμε...το δευτερο τελειωνει οπου να'ναι...

καθαρισα τις βεραντες,εφαγα ενα μικρο μπολ αρακα και τωρα παω να την πεσω λιγο και θα δω το καφε της χαρας!!!

θα ξυπνησει το μωρο μου,θα το ταισω,θα ερθει ο μπαμπας του να φαει και να παιξει με τον γιο του και θα βρω ευκαιρια να διαβασω τα μαθηματα μου....θα΄μαι καλο παιδι!!αριστος μαθητης,αρκει το παριζακι μου να ειναι Υφαντης(μου την δινουν τα παριζακια) :lol::lol:

για να μη ξεχνιομαστε!!! ΜΠΟΥ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!!!!

Υ.Γ. πηρε λιγο το ματι μου τα σχολια σας περι των χθεσινοβραδυνων..ειπα να σας γραψω μια εκθεση ιδεων,αλλα επειδη θα χαλιομουν κι ο Ηλιας τι μου εφταιγε...θα το κανω το βραδυ!!!

κορες φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια κατι ασχετο ξεχασα....Περιμενα περιοδο το Σαββατο...αντι για αυτην ειχα λιγα καφε υγρα....μετα εφυγαν την κυριακη και σημερα παλι εχω μονο λιγα καφε υγρα αφαντη η περιοδος...αποκλειεται να ειναι αυτην η περιοδος μου γιατι εγω εχω πλυμμηρα οταν μου εχεται....κρυωμα λετε η μπορει και σπορακι????καπου διαβασα οτι πολλες εχουν καφε υγρα στην αρχη εγκυμοσυνης...θα σας ενημερωσω θα περιμενω μερικες μερες και μετα θα παω για χοριακη αν δεν ερθει με το καλο..

Γεια σου Μαριεττα και Αννουλα μου φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...