Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπραβο χριστινακι μου τελεια νεααααααααααααααααααααααα....κοριτσαρος...!!!!! Αχ αντε ανυπομονω κ εγω να την δω την μπουμπου μου...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινάκι να σας ζήσει ο κορίτσαρος. Ε ήταν λογικό τα αγοράκια φαίνοντε νωρίτερα :lol:

Αχ ελπίζω κι εγώ σε κοριτσάκι στο 2ο. Καλό υπόλοιπο σου εύχομαι.

Εγώ πήρα αποτελέσματα και είναι εντάξει η οξόνη στα ούρα οπότε λογικά συνεχίζω την δίαιτα. Αύριο θα στείλω και τις τιμές στον διαβητολόγο μου να δούμε τι θα μου πει. :?

tsevoula ευχαριστούμε πολύ για την λίστα βοηθάει πολύ. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγωωωω!!! αν και λιγο αργα γιατι η μικρη δεν ηθελε να φαει και μου εβγαλε τη ψυχη στο gummi bear και στη bebe lily!!!

Miss Yakinthos λογω επαρχιας εδω εχουμε μονο 3D υπερηχο σου δινει dvd και φωτο και περιπου περνουν 150ευρω(50 η επισκεψη)... ειμαι απο ροδο!!!!

βρε αφροδιτακι με δουλευεις κανονικα φαρδυ σκελετο??? δηλαδη η δικια μου λεκανη που ειναι λεκανη για τα ρουχα τι να πω!!!

εστε μου το κιτρινο εχει παπακια πανω και δεν μου αρεσουν... προτιμω το πρασινακι με τρελα καμηλοπαρδαλη!! με γεια με γεια τα ψωνια σας! εμενα με βολεψε το καλαθι(πορτ μπεμπε) του καροτσιου εκει κοιμιζα τη σαντυ και την επερνα μαζι με το αυτοκινητο... ετσι και αλλιως το λικνο ειναι μεχρι 4-5μηνων οπως και το καλαθι...

οσο για το θηλαστρο συμφωνω μαζι σου... εγω το πηρα οταν θα ξαναπηγαινα δουλεια οσο ημουν σπιτι την ειχα πολυ απλα στο βυζι!!!

νανσυ μου εγω θα επερνα δυο κουνιες ειναι πιο ομορφο στα διδυμακια!!! αντε να μας πεις τα νεα σου απο το γιατρο... και εγω της ειχα γυμναστηριο ενα φθηνο απο τα τζαμπο και ναι ειναι τελεια αγορα!

τσεβουλα θελουμε και τη δικια σου φωτο της κοιλιτσας σου! μπραβο σας που ειδατε την κοριτσαρα σας! εγω τη εκανα στο δημοσιο νοσοκομειο και ετσι δεν ειχα προβλημα... παντως επρεπε να σου ελεγε οτι ξερεις μπορεις να την κανεις και χωρις να πληρωσεις

οργανωτικη μου εσυ! ποτε δεν ακολουθησα αυτες τις λιστες γιατι μου φαινονται λιγο υπερβολικες(βλεπε θερμομετρο μπανιου)

μαριαγιωργος εγω εχω 3 σε 1 καροτσι και με βολεψε υπερβολικα και φυσικα θα συνεχισει να με βολευει και στο κολοκυθα... οσο για τη πιπιλα θερμομετρο να ξερεις οτι δειχνει λαθος θερμοκρασια καλυτερο ενα θερμομετρο αυτιο ή μετωπου ειναι πιο ακριβα αλλα πολυ εμπιστα!

ελενα μου εγω πηρα μονο κουνια και το πορτ μπεμπε του 3σε1 καροτσιου... θεωρω το λικνο ακριβο και χασιμο χρηματων, απλως ειναι θεμα του χωρου σου αν σε περνει στο δωματιο, αν θες μετα να κοιμαται σε αλλο δωματιο και να μπει σε κανονικο κρεβατι και τετοια....

δεν ειναι τιποτα τα πετρωματα συσπασεις ειναι απλως αν δεν περνεις μαγνησιο τωρα θα το ξεκινησεις!!!

ωχ πλημμυρισατε??? υπομονη! παντως να δεις που θα σε βολεψει πολυ το πλυντηριο πιατων εγω εχω σωθει!

η σαντυ απο την αρχη κοιμοταν στη κουνια μονο αν πηγαινε επισκεψη την εβαζα να κοιμηθει στο καλαθι, παρκο πηρα οταν ηταν 6μηνων για να παμε ταξιδι και επρεπε καπου να κοιμαται, με λιγα λογια τη ειχα συνεχεια στο πατωμα με χαλι ή το γυμναστηριο της!

ελενη μαθ. συλληπητηρια για τη πεθερα μου... κανετε μαζι αγορες με τον αντρουλη σου και θα ξεχαστει και αυτος.... εγω θα τη κανω επομενη βδομαδα τη καμπυλη θα παρω ενα σταυρολεξο μαζι και θα περασει η ωρα και τα ακουστικα στο κινητο!!!

νατασαμαρια μην αγχωνεσαι απλως ειναι υπναρου!!! φαε λιγη σοκολατα και θα ξυπνησει!!!

καλως τη λια!!! ειδατε το μπεμπουλη σας μπραβο μπραβο σας και μενα καθε φορα που τον βλεπω εχει τα χερακια στα μουτρα του! ακομη δεν εχω προβλημα με τον υπνο(εκτος απο τις αυπνιες) και δεν μπορω να σε βοηθησω....

ντελφιν μου κοιτα να παρεις και το δευτερο στρωμα που ειναι πιο χοντρο για να κοιμαται πιο καλυτερα γιατι το στρωμα που εχουν ειναι ψιλο... και εγω απο το τζαμπο το πηρα το δικο μου αλλα οχι αυτο που ανεβοκατεβαινει το μεγαλο που εχει και μουσικη και εξτρα ποδια για να το κουνας περα δωθε και πηρα και το εξτρα στρωμα για το συγκεκριμενο στρωμα

χριστινακι μου θα περιμενουμε τα νεα σου.... για να δουμε ροζ ή μπλε??? και ναι ειναι ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ!!!! αντε με το καλο κοριτσι μου! ο μπαμπας πως το πηρε ολο το φαν κλαμπ που ειχες στο γιατρο??? θελω λεπτομεριες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ αλλο κοριτσαααααααααακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!μπραβο χριστινα.. :):) ευχαριστα τα νεα σου!! κ εγω δακρυζω καθε φορα που την βλεπω να κουνιεται!! ναι αλεκα εχεισ δικιο για το στρωμα.γιατι ετσι οπως το ειδα θελει κ αλλο ενα..ειναι πολυ ψιλο. στην αρχη θα την εχω μαζι με την καλαθουνα μεσα. η χαρουλα χαθηκε.. κοριτσια μετρησα ποσα κοριτσακια εχουμε κ ποσα αγορια!!!!14 κοριτσια αν εξαιρεσουμε το ενα της νανσυς που δεν ξερουμε τι ειναι και 14 τα αγορια!!!!!!!!!!!ισοπαλια!!!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια μετρησες??? αυτο ειναι πολυ καλο γιατι ολα μας τα παιδια θα αποκατασταθουν!!!!!!

σας αφηνω κοιλιτσες μου λεω να δω και λιγο λακη! αυριο θα σας πω τα δικα μου νεα γιατι θα ειμαστε σπιτι με τη μικρη(εχουμε τοπικη γιορτη και ειναι ολα κλειστα και οι παιδικοι)

thumb_smileyvault-goodnight.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μαθ. σε ευχαριστω και εσενα για τις πληροφοριες.

Θα περιμενουμε και τα δικα σου νεα..

Χριστινακι τελεια τα νεα σου! Κοριτσακι !!Φανταζομαι τη χαρα σας :D

este μου χαρηκα με τα αποτελεσματα , καλη συνεχεια και με τις υπολοιπες εξετασεις!

Αλεκα και εγω σκεφτομαι να χρησιμοποιησω το πορτ μπεμπε απο το καροτσι 3 σε 1 και μετα στη κουνια νομιζω οτι ετσι θα με βολεψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φίλες μου, σας ευχαριστώ για τις ευχές σας για αύριο :x:x

Χριστινάκι κοριτσάκι τελικά ειδες το ένστικτο της μαμάς, ολα καλά και ζωηρούλα η μικρή!

tsevoula η λιστα ειναι υπερπλήρης οτι άλλο θέλετε απο πληροφοριες βοηθάμε οι δευτερομανούλες!

este και Λία με προλαβε η Αλέκα και εγώ ειχα το port bebe απο το 3σε1 καροτσι και δεν χρειάστηκα ουτε καλαθούνα ουτε λικνο, κοιμήθηκε εκει μέχρι 4 μηνών και μετά στην κουνια στο δωμάτιο της.

Θήλαστρο κοριτσια θα το δειτε στην πορεια δεν ειμαι σιγουρη νομιζω ομως οτι μπορει να σου νοικιασουν τα νοσοκομεια αλλά δεν ξέρω για ποσο καιρό, εγώ το πηρα οταν ήταν 5 μηνών που επεστρεψα στην δουλεια. Μέχρι τοτε μονο στηθος και δεν ειχα μπει στο τρυπάκι να ξέρω ποσο πινει.

Καλο βράδυ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LIL μια χαρά θα είναι οι εξετάσεις, ναι δυστυχώς τώρα τελευταία δυσκολεύομαι να κοιμηθώ, ξυπνάει ο μικρός το βράδυ και μετά δεν μπορώ να κοιμηθώ, θα μπαίνω αν ξυπνάω να τα λέμε...

Έλενα συλλυπητήρια...με τον χρόνο όλα θα περάσουν! Καλά αποτελέσματα να έχεις!

Συγχαρητήρια Χριστινάκι για την κορούλα!!!!! :D:D:D:D

Εγώ κορίτσια λικνο δεν είχα πάρει, τον είχα μέσα στην καλαθούνα στην αρχή και το βράδυ στην κούνια μαζί με την καλαθούνα (ήταν πολύ μικρούλης και ένιωθα ότι χάνεται μέσα στην κούνια).Όσο για το θήλαστρο...στην αρχή το χρησιμοποίησα μόνο όταν έπρεπε κάπου να πάω...μετά τους 2 μήνες επειδή έδινα και λίγο συμπλήρωμα στον μικρό δεν ήθελε να ξαναθηλάσει...το σκασμένο προτίμησε το μπιμπερό, οπότε μετά το θήλαστρο έγινε ένα με το στήθος μου...μπήκα στην διαδικασία κάθε 3 ώρες να βγάζω γάλα να του το δίνω με μπιμπερό(αυτό μέχρι 5 μηνών γιατί μετά επέστρεψα στην δουλειά)...μέχρι 8 μηνών αυτό έκανα, μετά είχε μειωθεί πολύ το γάλα και το σταμάτησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινάκιιιιι!!!!!Αλλη μια νυφούλα για τους γιους μας!!!αχαχαχαχ!!!!Μπράβο κοριτσάρα μου,χαρα ο μπαμπας ε??

Εμένα ακομα δεν γεννησαμε θελει το επομενο να είναι κοριτσάκι!Λες τελικα να κάνω 5 γιους και απο κόρη τίποτα??Ε δεν πειραζει.. ;)

Κι εγω για αρχη στην καλαθουνα θα τον έχω μάλλον.Και ισως βάλω κάποια στιγμη και την κουνια.Θα μας τη δώσουν οπότε δεν αγχώνομαι.

Για το θέμα προικας αγχώνομαι.Δεν ξέρω τι πρεπει να πάρω και απο ρουχαλάκια επειδη θα ειναι ιουνιος ιουλιος..Δεν ξέρω αν θα χρειάζεται το βράδυ παραπάνω ρουχαλάκι κτλ..αγχωνομαι λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;;; Χτες δεν κατάφερα να μπω γιατί διόρθωνα γραπτά ως τις 2.30 το βράδυ και μέχρι να πλύνω και κάτι πιατάκια πήγε 3 :shock::shock::shock: ..Σήμερα μπήκα και είχατε γράψει 10 σελίδες :shock::shock::shock::shock::shock: ...Όπως καταλαβαίνετε λόγω της ώρας αδυνατώ να σχολιάσω και να συγρατήσω όσα διάβασα :oops::oops::oops: Θα σχολιάσω μόνο ό,τι συγράτησα...

Κατ' αρχάς ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στο Κατερινάκι που αύριο θα κάνει τη Β επιπέδου! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά!!!!! Είμαστε ΟΝΤΩΣ αδερφές ψυχές οικογενειακώς :lol::lol::lol::lol: Στον Πάνο κι εμείς δεν κάναμε ούτε μια φορά "αγκαλίτσες" με τον husband :lol::lol::lol: Επίσης ήθελα να σου πω και το είχα ξεχάσει ότι ο άντρας μου σπούδασε ό,τι κι εσυ! Χημικός μηχανικός είναι :lol::lol::lol: Αρχίζουν και τα οικογενειακά ΚΟΙΝΑ σημεία :lol::lol::lol::lol:

Xtinaki μου πολύ χάρηκα που όλα ήταν καλά με τον υπέρηχο! Και για ακόμα μια φορά πέφτω έξω :lol::lol::lol::lol: Ειλικρινά δεν έχω πετύχει ούτε μισή φορά το φύλο του μωρού σε έγκυο..Ούτε στα δικά μου μωρά :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Θα παίξω τζόκερ!

Έλενα Μαθ. συλλυπητήρια για την πεθερά σου :(:(:( Δύσκολη στιγμή για τον άντρα σου..Στάσου δίπλα του όσο περισσότερο μπορείς και ο ερχομός του μωρού σας θα απαλύνει τον πόνο του!

Venus πού πήγε η κοιλίτσα σου;;;; Εγώ σε θεωρώ πολύ τυχερή που κάνεις μικρές κοιλιές! Στο πρώτο μου έκανα μίνι κοιλίτσα και με το που γέννησα (την ίδια μέρα) ήταν φλατ!!!! Τώρα τη βλέπω επικίνδυνα πιο μεγάλη και αγχώνομαι........Μακάρι να μη γίνω υπερπαραγωγή και δεν μπορώ μετά να συμμαζευτώ...

Η ώρα είναι τέσσερις παρά δέκα το πρωί και το μυαλό μου αρνείται να σκεφτεί άλλο :lol::lol::lol: Σας αφήνω προς το παρόν..Μάλλον ούτε αύριο θα καταφέρω να μπω λόγω διόρθωσης πάλι...Με περιμένει και αύριο δουλειά με φούντες :?:?:?:?

Να είστε όλες καλά! Πολλά φιλάκια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις μανουλίτσες. Απ'ότι βλέπω σήμερα ο καιρός θα είναι καλός. Ευτυχώς να χαρούμε και λίγο ήλιο.

Κοριτσάκια με βάλατε σε προβληματισμό τώρα. Γιατί δεν είχα σκοπό να πάρω καρότσι άλλωστε τα περισσότερα είναι πανάκριβα, πιο πολύ και απο ένα λίκνο. Θα έπερνα ένα απλό καρότσι φθηνό όταν το χρειαστώ δηλαδή όταν θα αρχίσει να βολτάρει ο μπέμπης. Για την μεταφορά του από το μαιευτήριο σπίτι μου είπε η φίλη μου να χρησιμοποιήσω αυτό (δεν ξέρω πως το λένε :oops::oops::lol:http://www.kindersitze-shop.de/images/R ... 086_66.jpg που είναι από το κάθισμα του αυτοκινήτου και το οποίο θα το πάρω από την φίλη μου. Το πορτ μπεμπε μπορώ να το πάρω μόνο του? Χωρίς καρότσι? Και πόσο πάνε περίπου? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί παίρνω 2 μέρες άδεια και Πάω Πάτρα σήμερα μετά απο το σχολείο!!Επιτέλους μια αλλάγη!!

Δεν θυμάμαι και πολλά απ΄όσα γράψατε...Χτινάκι, κοριτσάκι!!!Μπράβο!!! Και γώ για κοριτσάκι με βλέπω, αν το δώ καποια στιγμή!! :!:

Αλέκα την Παρασκευή 09/03 έχω απλό ραντεβού στο γιατρό, δεν έχω β επιπεδου (μακαρι να είχα!!!)..Προς τέλος Μαρτίου την υπολογίζω, την Παρασκευή θα συνεννοηθούμε με το γιατρό!

Επίσης σήμερα, μετά απο άπειρες μέρες συνάχι, μου βούλωσε το αυτί!! Διάβασα καπου στο ιντερνετ ότι μπορεί να είναι αλλεργική ρινίτιδα που εμφανίζεται στην εγκυμοσύνη!@!Δεν έχω παράπονο, όλα τα "κουφα"συμπτώματα έχω!!

Σχετικά με τις αγορές που λέτε...Μέτα απο έρευνα και εμπειρίες που διαβάζω, έχω αποφασίσει να πάρω κατευθείαν κούνια (χωράει στο δωμάτιο μας) και μια πολύ οικονομική καλαθούνα..Το βρεφικό κάθισμα αυτοκινήτου θα μας το δώσουν.. Όσο για καρότσι, θα πάρω ένα που μου σύστησαν που κάνει απο νεογέννητο μέχρι πιο μεγάλο αλλά δεν είναι αυτά τα συστήματα 3 σε 1, είναι το maclaren techno xlr.

Αυτά απο μένα,θα τα πουμε και αργότερα,φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ!!ΤΕΛΙΚΑ Κ ΤΑ ΔΥΟ ΜΠΕΜΠΕ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ.ΑΝ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΝΑ.ΧΑΧΑ ΤΟΥ ΛΕΩ ΕΔΩ ΕΞΟΓΚΩΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙ.

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ Η ΔΙΔΥΜΗ ΚΥΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΗ Κ ΟΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΣΥΧΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ.ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ΜΟΝΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΕΑΝ ΘΑΛΩ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ.Κ ΑΚΟΥΣΤΕ ΝΑ ΓΕΛΑΣΕΤΕ ΤΙ ΘΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ.3 ΣΙΔΗΡΟ!!!ΓΙΑΤΙ Ο ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 30 Κ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ ΛΟΓΟ ΔΙΔΥΜΩΝ.3 UTROGESTAN ΠΑΡΟΟΤΙ Η ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΕΦΥΓΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΝΩΡΙΣ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ Κ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΟΩΡΑ..1 ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ..1 ΑΣΒΕΣΤΙΟ..1 ΦΟΛΙΚΟ ΟΞΥ..ΘΕΛΕΤΕ Κ ΑΛΛΑ;;;;;;

ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΣΕΞ ΝΑ ΑΠΟΓΕΡΕΥΤΗΚΕ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ Κ ΚΟΛΠΙΚΟ ΥΠΕΡΗΧΟ(ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ)ΧΑΧΑΧΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ.Κ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΖΟΥΜΙ......ΤΟΙ ΣΚΟΡ ΓΙΝΕΤΑΙ 15-14

ΚΑΙ ΤΗΕ WINNER IS.............ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ!!!!!

ΟΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΣΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ Κ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΤΑΡΑΞΕΙ ΣΤΙΣ ΚΛΩΤΣΙΕΣ(ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΓΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ)Κ ΤΟ ΑΘΟΡΥΒΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΙ...ΧΑΧΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑ ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΤΟΥ ΛΑΘΟΥΣ Κ ΘΑ ΜΟΥ ΞΑΝΑΠΕΙ ΣΕ 3ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΑΛΙ.ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ Κ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ.ΑΥΤΑ ΑΠΛΑ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nansy ωραίααα τα νέααα. Ε όντως είναι και νωρίς ακόμα γι'αυτό δεν ακούς τον μικρό. Εγώ φαντάσου τον κατάλαβα ελάχιστα μετά την 17η εβδομάδα. Όμως αργότερα επειδή είναι χαμηλά θα σε ταράξει στην κύστη και θα πηγαίνεις συνέχεια τουαλέτα :lol::lol: . Εδώ εμένα ένα είναι και πάλι το καταλαβαίνω όταν μου ρίχνει προς τα κάτω.

Τα utrogestan είναι ασφάλεια. Θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Όταν στα κόψει θα σου αυξήσει μάλλον και το μαγνήσιο. Εγώ παίρνω 2 φολικό οξύ και 1 salospir, 2 μαγνήσια κάθε 8 ώρες δηλαδή σύνολο 6 την ημέρα, 1 ασβέστιο και 2 Legofair. Ο αιματοκρίτης μου είναι στο 33-34.

Αριάδνη καλά να περάσεις. Ζηλεύω πολύ :) . Το καρότσι που λες πόσο έχει?

Εγώ σήμερα μετά το πρωινό μέτρησα ζάχαρο και έπαθα σοκ :shock: !!! 183!!! Όλοι μου λένε τρως? Λέω όχι δεν τρώω και μάλιστα τρώω και λιγότερα από αυτά που μου έχει δώσει ο γιατρός στην δίαιτα. Βρε λέτε να σηκώνομαι υπνοβάτης τα βράδια και να τρώω? :lol::lol::lol::lol:

Μπααα έχω τσεκάρει το ψυγείο και την τροφιμοθήκη όλα είναι στην θέση τους :lol::lol:

Έστηλα σήμερα τις μετρήσεις στον γιατρό με email και περιμένω να δω τι θα μου πει. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Extes imoun polu kourasmeni kai sas diabasa ligo alla den sas egrapsa.

H alitheia einai oti twra pou arxizw na barainw arxizei na me kourazei h douleia.

Ante 1 minas emeine na kleisoume gia to Pasxa!!!

Xtinaki mou sugxaritiria gia tin koroula sou!!!! Einai teleio to sunaisthima otan blepeis to mwraki kai eidika twra pou mathate kai to fulo! Ase kai egw otan peiga stin B epipedou rwtaw ton giatro "giatre to fulo paramenei to idio h allakse tipota?". kai gelouse xixi.

Delphinaki kai emeis ap'oti blepw den ta glitwnoume ta eksoda me auti ti zimia.

Aleka exeis dikio tha swthw me to pluntirio giati exw problima me ti mesi mou kai otan mazeuontai polla sto neroxuti den ti paleuw! Oso gia to lukno pou legame kai tin kalathouna, mallon kai egw kati tetoio tha kanw, mallon stin arxi tha to baloume h sto port mpempe h se kalathouna (auto pou exei to karotsi to 3 se 1 kanei gia na koimatai ton prwto kairo?). Gia tis suspaseis tha rwtisw to giatro...pantws idi pernw 2 magnisia ti mera. Les na mou ta auksisei? Pantws auto to pragma sumbainei mono meta tis agalies.

Nancy!! xaxaxaxa polu gelasa me ton kolpiko uperixo!!! Na eides...exeis kai auto gia parigoria!! Ase giati polu fobamai oti kai emena an einai suspaseis tha mou to kopsei to ntoing ntoing kai tha sou kanw sumparastasi! Ax ti kala pou einai 1 kai 1! Twra tha einai oloi euxaristimenoi! Teleia! Ontws esu prepei na prosexeis polu!

Kangaroo mou, twra pou eipes gia ta nera thumithika oti isoun esu...ante na fugei o xeimwnas kai na min exoume alles zimies! Kali epituxia sti B epipedou, perimenoume nea sou! Tha deis pws tha sou fugei twra ena baros megalo!!

Filia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες!!!!! νανασυ τι ωραιαααααααααα!!!!!!!!!!!!! :):):):) ενα κ ενα!!!!!!!!!!! μας περασαν τα αγορια!!!!!!!!!!!!!!! θα εχουμε μπολικα παλικαρια να μας προσεχουν!! ελενα κουραγια..ενασ μηνας ακομη..μετα ξεκουραση.ποτε θα παρεις κανονικη αδεια? ανθη τι υπομονη εχεις?γραπτα μεχρι τις 2? θα ειχαν αληθωρισει τα ματια απο την κουραση ;) αριαδνη καλα να περασεις στην πατρα!! το καλο ειναι οτι θα τα εχεις ολα ετοιμα.. :):) εμενα ηρθε η νυν πεθερουλα απο βεροια(εχει διπλα μας μεζονετα)κ μας κανει καθε φαι.. :):) εκει τρωμε!κ εγω παιρνω 3 μαγνησιο-2σιδιρο-1φολικο-1ασβεστιο.. ισως απο το μαγνησιο δεν εχω κανενα προβλημα στην επαφη.. :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ το Αριάδνη θα πω. Το Άρτεμις μου κάνει γεροντίστικο :) και το Αφροδίτη για κάποιο λόγο δεν μου αρέσει τόσο.

Πωπω το καρότσι πανάκριβο.

Εμένα στην β επιπέδου η 1η εικόνα που είδαμε είναι τα πλούσια ελαίοι του μπέμπη χαχαχα. Γελάσαμε πολύ γιατί μας έκανε πλάκα. Μας λέει "αν το χρησιμοποιήσει σωστά θα βγάλει πολλά λεφτά ο τσουτσουρίδης" χαχαχαχα Έτσι τον έλεγε. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα στις ομορφες κοιλιτσες....

Κατι εχει παθει η συνδεση μας και μου εχει σπασει τα νευρα.Τοσες μερες οποτε ειχα συνδεση εμπαινα σας διαβαζα...παρολο που δεν μπορεσα να σας γραψω....εδω κ 4 μερες ταλαιπωρουμαι απο γαστρεντεριτιδα κ μπορω να πω πως σημερα ειμαι αρκετα καλυτερα...εχω φοβερη εξαντληση...δεν σας λεω τιποτα....τι πραγμα ειναι αυτο κ ναεχω κ την Δεσποινα μου να μην μαφηνει σε ησυχια...τι να σας λεω τωρα..

Νανσυ μου χαιρομαι που τα μωρακια σου κτα δυο ειναι καλα...παρολα αυτα να προσεχεις γιατι εχεις δυο...............Το Ατρεμις μερεσει πολυ...

Μαρια μου-ντελφιν μου χαιρομαι που ηρθε η πεθερουλα σου κ σας προσεχει...κ δεν θυμαμαι αν προλαβα να σου ευχηθω η ωρα η καλη να ειστε παντα ευτυχισμενοι μαζι κ με το καλο να ρθει η μπουμπουκα σας...

Ελενα κανε υπομονη κ σενα μηνα θα εχεις κ συ την ηρεμια σου...λιγο κουραγιο ακομα για να ξεκουραστεις.....

Εστε πολυ γελασα με τον υπνοβατη...αχ τι τραβατε κ σεις με το ζαχαρο..κ γω γυρω στις 20 του μηνος θα κανω καμπυλη κ ευχομαι πως θα ειναι ολα καλα...

Αριαδνη καλα να περασεις στην Πατρα..καλη ξεκουραση...

Ανθη μου χαρας το κουραγιο σου με τα γραπτα κ το ωραριο σου....βλεπω τιε ωρες που γραφεις κ κουραζομαι....

Χριτινακι χαιρομαι για τα καλα σας αποτελεσματα κ με το καλο να ρθει η μπουμπου σας....

Ευχομαι κ σε ολα τα κοριτσια που εχουν τα κανουν εξετασεις να ειναι ολα καλα τα αποτελεσματτα..καλη επιτυχια....

Να σας πω κ γω οτι μενω με το αντρα μου απο το 2004 κ στην Δεσποινα εμεινα τυχαια εγκυος κ ηρθε το καλοκαιρι του 2009 οπου εκανα κ πολιτικο γαμο κ το Μαιο του 2010 εκανα θρησκευτικο με βαφτιση μαζι...τωρα παλι τυχαια εμεινα εγκυος στο φασολοακι μου κα ανυπομωνω να τον γνωρισω....δεν εχω μετανοιωσει ουτε ενα δευτερολεπτο για τα παιδακια μου λεω Δοξα το Θεο..

Οσο για τα ψωνια εχω μια καλαθουνα για την αρχη ενα καθισμα αυτοκινητου που ειναι σαν ριλαξ...κ το κρεββατακι του μωρου αυτα μου χρειαστηκαν στην αρχη κ ημουνα πολυ ευχαριστημενη κ στο κρεββατακι την εβαλα την Δεσποινα μετα τις 40 μερες...την ειχα μεσα στην καλαθουνα..

Οσο για το καροτσι πηρα ενα παρακτικο που τα γυρναει και απο τις 2 πλευρες κ να ειναι οσο πιο μικρο γινεται γιατι τα πρωτα καροτσια ειναι σαν μαουνες .το 3 σε 1 δεν μου ερεσε εμενα δεν μου φανηκε πρακτικο αλλα ειναι αποψη μου αυτη αλλες μανουλες ειναι πολυ ευχαριστημενες με τα 3σε1 αν κ ειναι πανακριβα...αυτα ευχομαι να μην σας ζαλισα πολυ....φιλια σε ολες κ σ αυτες που ξεχασα να σχολιασω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...