Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Νο2


Recommended Posts

ΞΕΦΟΥΣΚΩΝΟΥΜΕ ΙΟΥΝΙΟ 2012

Αlekagala²{Αλεξάνδρα} : ΑΓΟΡΑΚΙ Β' Επιπέδου 13/02 ΠΗΤ 24/06 Γενικό Νοσοκομείο Ρόδου

Anna31{Άννα} : ΑΓΟΡΑΚΙ Β' Επιπέδου 10/02 ΠΗΤ 16/06 Ιασώ Αθήνας

Boub : ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Β'Επιπέδου 07/02 ΠΗΤ 16/06 Αλεξάνδρα Αθήνας

Charoula² {Χαρούλα} : ΑΓΟΡΑΚΙ Β' Επιπέδου 28/02 ΠΗΤ 27/06 Διαβαλκανικό Θεσσαλονίκης

Delphine² {Μαρία} : ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Β'Επιπεδου 08/02 ΠΗΤ 10/6 Γενική Κλινική Θεσσαλονίκης

Elena_c {Έλενα} : ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Β' Επιπέδου 01/03 ΠΗΤ 29/06 Καπάκη Κλινική Χανίων

Ελενα Μαθ. {Έλενα} ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Β' Επιπέδου 06/02 ΠΗΤ 13/06 Ιασώ Αθήνα

Karolinaki² {Καρολίνα} : ΑΓΟΡΑΚΙ Β' Επιπεδου 03/02 ΠΗΤ 30/05 Ιασώ Αθήνα

Kikitsa80 {Κική} : ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Β'Επιπέδου 01/02 ΠΗΤ 19/06 Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων

Kokona² : ΑΓΟΡΑΚΙ Β' Επιπεδου 17/02ΠΗΤ 10/06 Γένεσις Θεσσαλονίκης

Lia* {Αμαλία} : ΑΓΟΡΑΚΙ Β' Επιπεδου 06/02 ΠΗΤ 14/06 Μητέρα Αττικής

Matka Κική : ΑΓΟΡΑΚΙ Β'Επιπεδου 10/02 ΠΗΤ 16/06 Ρέα Αθήνας

Maxim : ΑΓΟΡΑΚΙ Β' Επιπέδου 13/02 ΠΗΤ 20/06 Γενική Κλινική Θεσσαλονίκης

Veta² {Βέτα} : ΑΓΟΡΑΚΙ Β' Επιπέδου 03/02 ΠΗΤ 15/06 Κλινική Μητέρα Πτολεμαϊδας

ΞΕΦΟΥΣΚΩΝΟΥΜΕ ΙΟΥΛΙΟ 2012

Kangoroo² {Κατερίνα} : (Αγοράκι) Θα σε ξαναδούμε στις 15/02 ΠΗΤ 20/07 Ιασώ Αθήνα

Lil {Λία} : (Αγοράκι) Θα σε ξαναδούμε στις 07/03 ΠΗΤ 23/07 Μητέρα Αττικής

Natasamaria : (Κοριτσάκι) θα σε ξαναδουμε στις 02/02 ΠΗΤ 20/07

Nene : ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΠΗΤ 06/07

Toulaki : (Κοριτσάκι) ΠΗΤ 11/07

ΞΕΦΟΥΣΚΩΝΟΥΜΕ ΑΥΓΟΥΣΤΟ 2012

Βικάκι² {Βίκυ} : Παμε για αυχενικη ΠΗΤ 28/08 Μητέρα Αττικής

Eastra : Θα σε ξαναδουμε στις ΠΗΤ 02/08

Gasper² : Προς ολοταχώς για αυχενική στις 15/02 ΠΗΤ 28/08 Μητέρα Αττικής

Mariagiorgos {Μαρία} : (Κοριτσάκι) θα σε ξαναδούμε στις 16/02 ΠΗΤ 05/08 Ιασώ Αθήνα

Mina2 {Μίνα} : Θα σε ξαναδούμε στις ΠΗΤ 15/08 Euromedica Ρόδου

Νανσυ83³ {Νάνσυ}(διδυμομανούλα) : (Κοριτσάκι + ΕΚΠΛΗΞΗ) Θα σας ξαναδουμε στις ΠΗΤ 05/08 Μητέρα Αττικής

Πασχαλιτσάκι² : Προς ολοταχώς για αυχενική στις 06/02 ΠΗΤ 17/08 Γένεσις Θεσσαλονίκη

Rapanaki³ : Προς ολοταχώς για αυχενική στις 15/02 ΠΗΤ 22/08 Ρέα Αθήνας

Rena79² {Ρένα} : Προς ολοταχώς για αυχενική στις 15/02 ΠΗΤ 30/08

Sissy82 : Θα σε ξαναδουμε στις ΠΗΤ 29/08

Stavroula80 : Θα σε ξαναδουμε στις ΠΗΤ 29/08

Tsevoula : (Κοριτσάκι) ΠΗΤ 01/08

Venus82 : Θα σε ξαναδουμε στις 23/02 ΠΗΤ 05/08 Γενικό Νοσοκομείο Φλώρινας

Xtinaki {Χριστίνα} : Προς ολοταχώς για αυχενική 03/02 ΠΗΤ 14/08 Ρέα Αθήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΑΣ ΠΟΣΤΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχομαι ολες μας να εχουμε υγειεστατα μωρακια και υπεροχη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλεξανδρα μου εγω δεν εχω προβλημα αλλα μου αρεσαν και τα καλοκαιρινα μωρακια... ετσι μηπως νομιζει κανεις οτι γκαστρωθηκαμε το καλοκαιρι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε καλορίζικο και το 2!

Αλλα γιατί αλλάξαμε?δεν είναι και τόοοσο πολλές οι 100 σελιδες.

Μ'αρέσει όμως!

Αλέκο μια χαρά ο τίτλος,αν πιανόμαστε ακόμα για φρεσκογκαστρωμένες!Στα όρια είμαστε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!τι κανετε;εμεις σημερα ειδαμε τον κυριο φασολη αφου ηταν η ημερα της β επιπέδου!μας ειπε οτι ολα ειναι καλα μονο που εντοπισε αυξημενο αμνιακο υγρο.με ρωτησε αν εχω κανει καμπυλη σακχαρου .του ειπα οτι ο γιατρος μου,μου ειπε κατα την 26η εβδομαδα να το κανω.συνηθως λεει εκει οφειλεται η αυξηση.

μου συνεστησε να κανω καμπυλη και αμνιοπαρακεντηση για καρυοτυπο.η αληθεια ειναι οτι ανησυχησα παρα πολυ και εγω και ο συζυγος και περιμενα να ερθει ο γιατρος μου για να δει τις απαντησεις.οταν τις ειδες μου ειπε οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο αλλα καλο θα ηταν να κανω για να ειμαστε σιγουροι.πηγα λοιπον στο ταμειο για να ρωτησω την τιμη αφου μεσα στην εβδομαδα μου ειπε να την κανω.και λεει 750 ευρω.τρελλαθηκα!!!δεν ξερω τι να κανω ,φοβαμαι μηπως και καλα δεν υπαρχει λογος απλα το κανουν για τα χρηματα....

εχει καμια παρομοια περιπτωση;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα μου μη φοβασαι αφου σου ειπε ο γιατρος να κανεις καλο ειναι να κανεις.... μη σκεφτεσαι το οικονομικο. εγω εκανα για συνδρομο νταουν(στη πρωτη εγκυμοσυνη) και η καρολινα επειδη το μωρακι της ειχε 2 κεντρικες φλεβες στον ομφαλιο λωρο. φυσικα και οι δυο περιπτωσεις οπως και η δικια σου ειναι επικυνδυνες για το μωρο ή να γεννηθει με καποια νοητικη στερηση ή να πεθανει πριν προλαβει να γεννηθει... καντο να σου φυγουν ολες οι ιδεες(για την αμνιοπαρακεντηση μιλαω), η καμπυλη ζαχαρου ειναι εξεταση αιματος.... συζυτα το με τον αντρα σου αλλα πιστεψε με θα σιγουρευτεις οτι το μωρακι σου ειναι απολυτως υγιες!

τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααα ξεχασα να σας πω σημερα μου ηρθε και το βαλιτσακι(ο θεος να το κανει) της λιμπερο, το οποιο περιεχε : 4πανες 2νουμερο, 2πανες 3νουμερο, χαρτομαντηλα, σερβιετες τενα, δειγμα απο το περσιλ το απορρυπαντικο και αρκετα κουπουνια απο λιμπερο και περσιλ και ενα ματακι! τωρα το μονο που περιμενω ειναι απο το mothercare και τα πηρα ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia timou kanete eiste oles kala?

ego simera eimai ligaki anisixh exo dei ligo kafe sta ygra poly ligo vevea isa pou to adilif8ika me anisixise arketa alla skeftomai mipos einai epeidi treis meres tora eimai poly tsitomeni me ti douleia k polles ores sto grafeio k eniosa poly kouramseni i ali8eia efxomai na einai afto an avrio einai to idio 8a miliso me to giatro mou efxomai na mi simvenei tipota kako panagia mou .

esis koritsia eiste kala ?

aleka pos eisai kalos o titlos mia xara einai !

filakia koritsia kalo vradi na exoume oles !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μινακι μου στη σαντυ επειδη δουλεια εβλεπα επι τρεις μερες καφε σταμπα στο εσωρουχο μου οταν ημουν στη δουλεια... δεν ειναι κατι το ανυσηχητικο θα σου γραψει να κανεις ενεσουλες προγεστερονης και να παρεις λιγη αδεια απο τη δουλεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλοριζικο κοριτσαρες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

να ναι γερα τα σπορακια μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

αννουλι μου μην αγχωνεσαι ολα καλα θα ναι...αλλα αν θες τη γνωμη μου επειδη εκανα και εγω αμνιο στο γιατρο μ ου την τεταρτη.. που τον θεωρω εξαιρετικο γιατρο...περα απο ανθρωπο...θα σου προτεινα αν ηθελες να τον επισκεπτοσουν για μια δευτερη γνωμη και γιατι οχι και για την αμνιο...παιρνει πολυ λιγοτερα απο το ιασω...αν θες λεπτομερειες στειλε μου πμ να σου δωσω στοιχεια μετα χαρας...με κλειστα ματια στον προτεινω.. ;););) τον ειχα και στην κορουλα μου....

οτι θες εμεις ειμαστε εδω...

μακια στις υπολοιπες φουσκωκοιλίτσες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μινα μου και εγω πιστευω δεν θα ναι κατι...σιγουρα η κουραση στη δουλεια...και το στρες...κανουν κακο..αν συνεχισει ας σε δει και ο γιατρος σου..χαλαρωσε και ολα καλα θα ναι..περιμένουμε νεα σου.. :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκα μου επαψα να βαζω φωτο δικιες μου... της κορης μου κτλ...εχω ακουσει διαφορα...και προτιμω ανευ φωτο..να μου πεις τωρα τι δειχνεις με μια κοιλιτσα? :lol::lol: :lo αλλα μην γελασεις την κοιλιτσα με το μπεμπη ακομη δεν την εχω βγαλει ουτε για μας...η αληθεια ειναι οτι το αμελησα :oops::oops::oops: αλλα οταν κανονισουμε για καφε με τις αθηναιες φουσκωτουλες θα με δουν απο κοντα...

πιαστηε ρε κοριτσια ο κ@@@ να καθομαι .. :oops: αντε υπομονη μεχρι την κυριακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε πειραζει κατσε και ξεκουρασου εχουμε και τα ταλιμπανακια μας σπιτι και χριαζομαστε που και που και εμεις να ειμαστε ξαπλα!!! εγω απολαμβανω το διπλο κρεβατακι μοναχουλα μου αφου ο αντρας μου πηγε να δει τον αγωνα και η μικρη λειπει στης γιαγιας!

και εγω φωτο δικια μου με τη κοιλια μου μονο για εδω εβγαλα απλως σκαναρα ολους τους υπερηχους του κολοκυθα και τους εχω σα φωτο στο λαπτοπ!

μινα μου ολα καλα θα πανε μη ανυσηχεις!!!!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρεται!!!!!!!!!!!! αννουλα να την κανεις την εξεταση,αλλα αν εχεισ μια μικρη αμφιβολια ρωτα κ αλλου.. ευχομαι να μην ειναι τιποτα.Μινα να ξεκουραζεσαι κ λιγο..φυσικα ειναι λιγο αλλα ναμην γινει κ περισσοτερο.Αλεκα ωραιο ειναι το ποστακι!!στην λιβερο ειχα παρει τηλ κ μου ειπαν οτι θα μου εδιναν στο νοσοκομειο.θα ξαναπαρω κ θα τους πω οτι θα παω σε κλινικη.μονο η κικο μου εστειλε 2 δειγματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισως εμενα μου εστειλε επειδη δεν θα παω σε κλινικη να γεννησω ποιος ξερει... παντως μονο τα κουπουνια που μου στειλανε ηδη γλυτωνω λεφτα. τωρα εχω 3πακετακια το νουμερο 1 και 1μεγαλο πακετο το νουμερο2 για το κολοκυθα...κανω σιγα σιγα το στοκ μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ θελω και εγω κουπονια για λιμπερο για την παπενια μου...οχι μονο για το σπορακι- ποντικακι μου :lol::lol::lol:

αντε βγαλε ακρη ..καποιος που δεν με ξερει θα πει καλα αυτη ποσα ζωακια εχει?

επεξηγηση: παπενια =κορη μου !δυομισυ ετων

ποντικουλης = σπορακιιιιιιιιιιιι :lol::lol::lol: που παιζει μπασκετ στην κοιλιτσα της μαμας οταν τρωω ψωμακι και τυρακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas!!!!

Re koritsia giati allaksame postaki? Exei kapoio orio stis 100 selides?

An einai etsi tha prepei na allazoume postaki kai 2 bdomades etsi opws eimaste polulogoudes!

Anna amnio sto nosokomeio de mporeis na kaneis? Nomizw pws mia ksaderfi mou prin 1 mina sto nosokomeio tin ekane. Den kserw leptomereies kai times kai tetoia....

Kai egw omws tha eperna sigoura 2 gnwmi.

Mina an deis kai aurio kalitera na to peis sto giatro sou. Emena mou eixe pei o dikos mou an tuxon kai dw aima h otidipote paromoio na epikoinwnisw amesws mazi tou. Elpizw na min einai kati. Sigoura tha sou pei ksekourasi omws.

Aleka emena me peirane proxtes thl aptin kourier, meta den tous boleue h diadromi kai mou eipe tha to ferei allos aurio (wraia upiresia e?) kai telika exoun perasei 2 imeres kai tipota!!! Den kserw pio apo oles itan...isws tis Libero. Tha dw apo bdomada ti egine. Sabbato douleuoun oi kourier?

Ante Aleka na kaneis tin eksetasi ti Deutera kai esu...kai egw na dw ksana to mpempaki mou tin Triti.

Kala tosa skatompixlimpidia exoun efeurei oi kinezoi de mporousane na bgaloun kanena marafeti ftino pou na einai mini uperhxos na to blepame kathe mera to mwraki mas? Diladi ektos oti prepei na perimenoume 1 mina , na exoume tosi agwnia, na deinoume kai ena swro lefta gia na to dw mou 5-10 leptakia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για μεγαλα νουμερα δηλαδη για τις κορες μας θα γραφτεις στο σαιτ της λιμπερο http://www.liberoclub.gr/ ενω για το ποντικακι σου θα πρεπει να παρεις τηλεφωνο στη λιμπερο να σου στειλουν το βαλιτσακι γιατι στο σαιτ δεν στελνουν για newborn! εγω τη σαντυ τη λεω κυρια κοκοπικου!

πολυ μου αρεσε αυτο με το κινεζικο gadget μινι υπερηχος! μακαρι να ειχαμε τετοιο μπιχλιμπιδακι αλλα ειναι ωραια και η αναμονη γιατι το βλεπεις τη μια τοσοδουλη και μετα απο ενα μηνα ολοκληρο ανθρωπακι να κανει κολπακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεκακι ευχαριστω για την πληροφορια..κοκοπικου καλοοοοοο :lol::lol::lol:

οποτε δεν παρεξηγειτε που εγω την λεω παπενια και αντιστοιχα ποντικουλη :D:D:D

ελενα μου καλησπερα..

το κατερινακι μας- καγκουρο που χαθηκε? :roll::roll:

αμαλιτσα...οι λοιπες εγκυουλες που ειστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κορίτσια, γύρισα πριν λίγο από την β΄επιπέδου. Κράτησε περίπου μισή ώρα και η γιατρός είπε πως είναι όλα θετικά. Την εμπιστεύομαι γιατί έχω διαβάσει τα καλύτερα για αυτήν σε διάφορα φορουμ, λέγεται κα. Σούκα. Παρά την χαρά μου, μου έφυγε όλο το άγχος που είχα τόσες μέρες και νιώθω λες και με βαράγανε :) . Το παθαίνω πάντα μετά από μία μεγάλη στιγμή ή μία πρόκληση που πρέπει να ανταποκριθώ. 16/6 και εμένα η πιθανή μέρα τοκετού, όπως και της matka.! Anna ελπίζω να πάνε όλα καλά, η αμνιοπαρακέντιση είναι ακριβή και σημαντική εξέταση, αλλά δίνει πολλές απαντήσεις, και να σου πω την αλήθεια μου, αυτό το 70% που σου δίνει ο υπέρηχος ως ένδειξη υγείας του παιδιού δεν με καλύπτει απόλυτα. Δε θα είχα πρόβλημα να κάνω και εγώ αν μου το ζήταγε ο γιατρός. Δε το πρότεινα εγώ γιατί δε θέλω να το παίζω και ξερόλας, και ο άντρας μου με βρίσκει ήδη υπερβολική...Ελπίζω να έχεις καλά αποτελέσματα, όσο για το κόστος, ελπίζω να σας μείνει σαν μία κακή απλά οικονομική ανάμνηση και να το ξεχάσετε και γρήγορα.. Εδώ χαράτσια πληρώνουμε....

Συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που κάνανε εξετάσεις και πήραν καλά και ενθαρρυντικά αποτελέσματα, και θετική σκέψη σε όλες μας, την χρειαζόμαστε.. Κάτι το οικονομικό, κάτι η πίεση από γύρω γύρω, δεν περνάμε και λίγα!

Χαίρομαι για την κοπέλα που άνοιξε το θέμα με τα όνειρα, γιατί νόμιζα πως είμαι η μόνη που βλέπω σεξουαλικά όνειρα, τι τσόντες έχω γυρίσει, τι πολλαπλούς συντρόφους, χαμός...Μόνο όταν με βλέπω με τον άντρα μου ξυπνάω χαμογελαστή όμως.... :

Φιλάκια σε όλες! Ειρήνη

PS: εδώ θα γράφουμε από εδώ και πέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως την boub(καλε για πες μας το ονομα σου να σε γνωρισουμε καλα και σενα!). μπραβο σας μπραβο σας για τη κοριτσαρα σας... ελπιζω να μη σας εκανε τη δυσκολη? οσο για την αμνιο που λες εχεις δικιο απλως ειναι λιγο ψυχοφθορα σε βαζει να σκεφτεσαι διαφορα και αυτο ειναι κακο.... οχι αν δεν χριαζεται μη τη ζητησεις!

ναι ναι απο δω και περα ειμαστε εδω!μακαρι να ερθουν και αλλες να γινουμε ακομα πιο πολλες! και εσυ πρωταγωνιστρια εεεε??? εγω παντως ξυπναω απο τις κλωτσιες του κολοκυθα που πονανε κιολας ή κατουρημενη αρα παει το χαμογελο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...