Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενα Μαθ. συλλυπητηρια γλυκια μου.Σιγουρα ο ερχομος του μωρου θα απαλυνει λιγο το πονο σας.

Ελενακι τι ηταν και αυτο με το πλυντηριο να μπαινεις τωρα σε αυτη τη διαδικασια...Προσπαθησε παντως να μην κουραζεσαι.

Νατασαμαρια με το καλο την Πεμπτη να δεις τη μικρουλα !!

Νανση ετσι που το λες εγω που εχω χωρο μαλλον κουνια θα παρω μια και καλη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

este μου εχει γραψει εκεινη με 75 γλυκοζη και μετρησεις καθε 30 60 και 120 λεπτα οποτε 2 ωρες ναι..

και απο οτι εμαθα δεν πρεπει να σουλατσαρω και τετοια! καθιστη 2 ωρες εε? πωω πωω πως περνανε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου καλά αποτελέσματα να έχεις και το 2ωρο θα περάσει. Φαντάσου ότι εγώ περίμενα μόνη μου τόση ώρα. Η τελευταία ώρα δεν περνάει γρήγορα γιατί μέχρι την μία ώρα είναι 2 μισάωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Este les na einai suspaseis??

To fobomoun auto, tha rwtisw to giatro.

Nancy kai Este euxaristoume gia tis plirofories gia to lukno kai ta alla...

Ama einai etsi mallon de tha parw lukno, egw skeftomoun gia to saloni na parw ena parko apo auta pou

anebainei panw katw o patos. To exei mia geitonisa pou to mwraki einai 6 minwn kai to bazei ekei, me sikwmeno arketa to patwma gia na min skubei kai auti kai tou bazei apo panw kai auto pou les Nancy me ta paixnidia kai paizei oli mera. Isws gia to dwmatio stis arxes na xrisimopoiisoume to port bebe h kamia kalathouna.

Elena Math. sullupitiria gia tin pethera sou, ontws einai duskolo alla tha deite pou me tin mpempoula tha ksexastite ligaki.

Lil ase, polu talaipwria, alla eutuxws tis baries douleies tis ekane monos tou o antras mou kai den kourastika polu.

Natasa min anisixeis, etsi einai kai mena h mpempa, mia klotsaei kai meta mporei na min tin akousw oli mera...einai despinides kai pio sugkratimenes aptous kurious giauto! Ola omws einai kala!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα την κανω στις 23 του μηνα. Ρωτησα εχθες στην βιοιατρικη και μου ειπαν οτι μπορει να σου παρουν αιμα μεχρι και 5 φορες.Τις μετρησεις ποιος τις καθοριζει, ο γιατρος σου που βλεπει τις εξετασεις και σου λεει απο πριν, η' εκεινη την ωρα που σου κανουν την εξεταση βλεπουν και σου λενε??? :?

Ελενακι ευχομαι να μην ειναι τιποτα!

Καλη επιτυχια Ελενα μαθ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

este εγω στους 3 μηνες την πηγα στο δωματιο της κ το μαζεψα το λικνο αλλα κ αλλες μαναδες ξερω οτι 3 μηνες το χρησιμοποιησαν.οχι οτι δεν χωραγε.αλλα ενοιωθε πιο ανετα σε μεγαλυτερη κουνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυναίκες μου??

Επιτέλους βρήκα χρόνο να γράψω.Βεβαια μετα απο 10 σελιδες τι να πρωτοσχολιάσω και τι να θυμηθώ?

Συλλυπητήρια Έλενα για την πεθερά σου.Δεν μου αρέσει οταν χρειάζεται να λέω τέτοια.. :(

Χτές πήγα στο γιατρούλη όλο χρα να δώ τον αλητάμπουρα μου,μας έβαλε να δουμε και πρώτη φορα το προσωπάκι με τον 3διαστατο υπέρηχο(η 4 διαστατος είναι?δεν ξέρω.Αυτό που είναι πορτοκαλί πάντως)

Και το παλιοπαιδο ειχε το χεράκι όλο μπροστα στο πρόσωπο!!Δεν είδαμε τίποτα!!!!Κατα τα άλλα ειμαστε μια χαρά και φτάσαμε 848 γραμμάρια.Μου έγραψε και την καμπύλη..Ήρθε αυτή η ώρα....

Μάλλον 20/3 θα παω να τα κάνω όλα μαζι.

Σχετικά με λίκνα κτλ έχετε γράψει τόσα πολλά που δεν ξέρω σε τι να πρωτοαναφερθω?

Εγω με τον ύπνο έχω πολυ πρόβλημα,πιάνομαι πολύ!Ποναει πλάτη μεση,ποδια,ισχια.Εχω κάνει μια αυτοσχεδια πατέντα,έχω τυλιξει μια κουβερτα,την έχω πιάσει με λάστιχα!!ειναι βολικη αλλα έχει αρχίσει να μην αρκει.Και σκεφτομαι να παραγγείλω μαξιλάρι ή οχι..Μήπως τελικα δεν με βολέψει?Δεν ξέρω τι να κάνω,το καθυστερούσα καιρο,μετα βολέυτηκα με την πατέντα αλλα έχει αρχίσει να μην αρκει.Χρειάζομαι στηριξη μπρος πισω νομιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!

Εστέ μιά χαρά το λίκνο και η προίκα! Το ζαχαρί είναι και εμένα πλέον από τα αγαπημένα χρώματα!!

'Ελενα τα συλλυπητήρια μου για την πεθερά σου, εύχομαι να το ξεπεράσει με το που θα δει το μωράκι σου ο άντρας σου.Για καμπύλη ζαχάρου πάω και εγώ την Παρασκευή. Το έχω άγχος απίστευτο, μη βγει καμιά τρελή τιμή και τρέχουμε..Ο γιατρός μου δεν ξέρω ακόμα πιά συγκεκριμένη εξέταση μου έγραψε, μου είπε από το τηλέφωνο πως είναι η συγκεκριμένη εξέταση που δίνει το πρωτόκολλο του νοσοκομείου Αλεξάνδρα. Πάει γενικώς πολύ με το βιβλίο.. :) . Και ρωτώ τώρα, άντε και καθόμαστε 2 ώρες εκει..Πως θα την παλέψουμε νυστικές πρωινιάτικα? Εγώ με την αναιμία και φαγωμένη ζαλίζομαι...!

Νάνσυ τους προβληματισμούς για το που θα κοιμάται το μωρό τους πρώτους μήνες τους περνάω και εγώ. Έχω καταλλήξει στη λύση του πορτ μπεμπέ για τον πρώτο καιρό και μετά κούνια, στο ξεχωριστό δωμάτιο. Αν το πορτ μπεμπε αποδειχτεί ζεστό για το καλοκαιράκι, θα πάρω καλαθούνα εκείνες τις μέρες. Ωραίο συναίσθημα όμως δεν είναι όλο αυτό? Υπάρχει πιο ωραίο πράγμα να προγραμματίζεις και να ονειρεύεσαι? Και ας έχει το σχετικό άγχος του, χεχε

Με το καλό όλες οι κοπέλες να δούνε τα μωράκια τους σύντομα στην οθόνη των υπερήχων! Εγώ θα πάω την επόμενη εβδομάδα, μαζί με τα αποτελέσματα όλων των εξετάσεων,και ανυπομονώ αφάνταστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε, ποσα γράψατε πάλι....

Εγώ μολις έφαγα, έφτιαξα ωραιο φαγάκι αλλά το έκανα λιγάκι καυτερο, μου αρέσουν τα άτιμα τα καυτερά, και περιμένω να δω τις αντιδράσεις του μπεμπη :lol::lol::lol:

Καταρχην να σας πω οτι μιλήσαμε το πρωί με το Καρολινάκι σας στέλνει σε ολες τα φιλιά :x:x της γιατι έχει μέρες να μπει, υποφέρει λιγο απο την μέση της και περιμένει να χτυπήσει καμια αδειούλα για να ειναι πιο χαλαρή.

Αλέκα ομορφούλι που ειναι το σχέδιο αυτο, ελπιζω να τα βρεις ολα τα κομμάτια,ξαναπάρε ομως τηλέφωνο μην περιμένεις να σε πάρουν αυτοι.

Βικάκι μια χαρά τα νέα σου λοιπον απο το PAPP-a, ολα καλά να ειναι πάντα, οσο για το φύλο λιφο υπομονή για να το επιβεβαιώσεις 100%.

Αριάδνη με το καλό να δεις το μπεμπε σου την Παρασκευή.

Αφροδιτη η κοιλιτσα σου ειναι μικρούλα ακομα για δευτερη εγκυμοσύνη δεν ξεπετάχτηκε αμέσως.

este το λικνο μου αρέσει, η προικα εμένα μου φαινεται πολύ κιτρινη

Νάνσυ αφού θα πάρεις καλαθούνα ή πορτ βεβε γιατι να πάρεις και λικνο?

tsevoula πραγματικά δύσκολο το οικονομικό θέμα αλλά για να σε στέλνει εκει ισως έχει μεγαλύτερη εμπιστοσύνη η αληθεια ειναι ομως οτι ποτέ δεν μπορεις να εισαι σίγουρη.

Μαρια και γενικά οι πρωτομανούλες έχετε πολλά να πάρατε και οσο να ναι μαζευονται αρκετά και τα χρήματα ειναι ένα θέμα. Δειτε τι σας λένε στα μαγαζιά συνήθως θα σας πουν περισσοτερα, μην βιαστειτε με κάποια απο την αρχή οπως θηλαστρο, θερμαντηρες πολλά μπιμπερο. Τα βασικά για αρχή ειναι το port-bebe, το μπανάκι και το καροτσι για τις μετακινησεις απο μεγάλα και απο μικρά ρουχαλάκια σεντονάκια πετσετούλες.

Ελενα εγώ ήμουν που ειχα πλυμηρίσει :twisted: και σε καταλαβαινω απολυτα. Οσο για την πρώτη ερώτηση μπορεις να πάρεις καλαθούνα ή λικνο ή port-bebe για την αρχή και μετά κουνια το θέμα ειναι τι χωράει στον χώρο σου.Συνήθως στην καλαθούνα και στο port-bebe μπορούν να κοιμηθουν μέχρι 4-5 μηνών ενώ στο λικνο περισσοτερο.

Ελενα λυπάμαι για την πεθερά σου ειναι πολύ νωρίς και ειναι πολύ δύσκολο για τον άντρα σου.

Αυτα για την ώρα έχω να διαβάσω κανα δυο σελιδες ακομα αλλά ξύπνησε η μικρή οποτε θα επανέρθω αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα εγκυουλες!!!!!!!!βλεπω επανηλθατε...καιρο ειχαμε να διαβασουμε απο καποια κοριτσια νεα!!!καλε απο χτες το μεσημερι που ειχα μπει κ σας διαβασα,μπηκα εδω κ μιση ωρα περιπου κ σας διαβαζω...σελιδες..... :);) ελενα συλλυπητηρια για την πεθερα σου.. :( καλα αποτελεσματα στα κοριτσια που πανε γιατρουλη κ σε αυτες που εδωσαν για αποτελεσματα αιμα,ουρα κ καμπυλη.. κοριτσια λικνο δεν θα παρω..εχω ολοκαινουργιο σιδερενιο κρεβατι στυλ καναπε κ ειναι σε ζαχαρι χρωμα..μονο μπροστα δεν εχει καγκελο κ σκεφτομαι να παρω ενα προσθετο καγκελο..στις αρχες θα το βαζω με την καλαθουνα..οποτε απο κρεβατια ειμαι κομπλε. οσο για να την εχω στο σαλονι θα παρω οπως ειπε κ καποια μανουλα παρκοκρεβατο που σηκωνεται το στρωμα..το ειδα στο τζαμπο κ ξετρελαθηκα..ειναι3 σε ενα..παρκο με κρεβατι,αλλαξιερα,παιχνιδια κρεμαστα κ κουνουπιερα..80ε το εχει. αχ βρε ελενα τι σου μενε να παθεις?? αχ αυτες οι ζημιες..τουλαχιστον βοηθησε ο αντρας σου.. φτου φτου εχει καιρο να μας γινει καμια ζημια..ολα μαζεμενα μας ειχαν ερθει..μεσα σε 2 βδομαδες απο τις κολοζημιες γυρω στα 450ε μας ειχαν φυγει.. καλα μιλαμε οι κοιλιτσες μεγαλωσαν!!! εγω την μπουμπου μου θα την δω τελη μαρτιου :(:( αργει ακομα..τουλαχιστον την νιωθω σχεδον ολη μερα,κλωτσαει παρα πολυ..ζωηρουλα την κοβω..οσο για την νυχτα καθε πρωι στις 5 με ξυπναει απο τα κλωτσιδια..μα τι ενεργεια εχει πρωι πρωι?? :):) καρολινακι περαστικουλια με την μεση.. :-* κ εγω εχω προβλημα με την μεση..δεν αντεχεται ο πονος..κουτσαινω. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ ειμαι και πάλι :D

Λια καλά δειχνουν τα αποτελέσματα έτσι άντε να δεις τι θα σας πει η αιματολογος και θα ήρεμήσεις. β επιπέδου έχεις την άλλη βδομάδα έτσι? Για την καμπύλη ζαχάρου ο γιατρος καθορίζει την ποσοτητα της γλυκόζης και το κάθε ποτε θα σου πάρουν αιμα απο την γενικά εικονα που έχεις.

Ελενα η καμπύλη ζαχάρου ειναι λιγο βαρετή ξέρεις ολοι έρχονται και φεύγουν και εσύ περιμένεις ακομα εκει. Πάρε κάνα βιβλιο, κάνα περιοδικό για να περάσει η ώρα σου.

Αμαλια ντροπαλουλης ο μικρός δεν ήθελε τα φλας φαινετε...οσο για την πατέντα αυτο μου μοιαζει με μαξιλάρι θηλασμου ;)

Περιμένουμε νέα απο τα κοριτσάκια που έχουν σήμερα γιατρο και θα δουν τα μωράκια τους.

Εγώ έχω αύριο την β επιπέδου, αχ να ειναι ολα καλά με το μωράκι μου, έχω αρκετή αγωνια.

Σας χαιρετώ να ειστε ολες καλα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia mou... sas diavaza wres exw meres na mpw sxoliasa parakatw kapoia an k ta exw kanei ligo axtarma.... :lol::lol::roll:

popo natassa ti perasate eutuxws den sas peiraksan k egw den kserw pws tha antidrousa ama empenan sto spiti mou eidika an hmoun moni... perimenoume nea apo ton giatro sou

vre maraki pane kala se oikopedo me xortari rixnoun tis staxtes eutuxws den pathate zhmia...ta bibliaria tou ika peiran paratasei mexri 30/4 xthes eixa paei sto ika gia ananewsh k to eida....k egw to eida auto to parkokrebato k skeftomai na to parw k egw...

anthi mou min les teteia tha arxisw na klaiw apo twra emena o mikros kathisio den vazei me exei taraksei ama k eksw einai etsi tin evapsa...

xristinaki me to kalo k eseis koukla mou na mpeite sto club twn pantremenwn....

nansy mou den antekses eee ftanei na min kourazesai, k egw polu gelaw me ton seferli o antras mou katevase oles tis parastaseis tou k kathomaste tis vlepoume polu gelio...min anxwnesai oute gia ta kila oute gia to mwraki sou na deis kala tha einai k ta duo...to eixa dei k egw to gumnastirio k mou arese polu k egw tha parw teteio eixa k ston aderfo mou... perimenoume nea sou

tsevoula k egw etsi eimai twra den koimamai enw prin me to pou ksaplwna koimomoun kateutheian...emena mou edwse dvd k eixe k tis foto mesa alla den itan olos o uperixos htan kapoia komatia k foto mono alla kserw oti einai kali giatros.....

este mou kalws itrhes k upomoni me to saxaro k kala apotelesmata k egw aurio paw na kanw kaampuli na dw min exw k egw... wraio to likno k i proika emena mou aresei polu to kitrino xrwma... to akousa k egww auto gia to epidoma oti tha to katargisoun teleiws na doume...

maria k egw tin idia aporeia exw ti tha xreiastw na agorasw...

lil mpravo gia ta apotelesmata k kali eputuxia stin b epipedou...

elena ti htan k auto pou pathate sta ksafnika kale? k egw kamia fora niwthw petrwmata stin koilia alla oxi gia polu k oxi apo sugkekrimeno logo panta...

aleka polu wraia i proika k sumfwnw pws epeidi einai deutero den sumainei oti den tha kaneis to kalutero k gia auto...

elena math sulipitiria gia tin pethera sou, me to mwraki sas tha niesetai kapws kalutera mallon... egw aurio tha tin kanw k exw 2wro k egw.. na kanw mia erwtish tin glukozh mia fora tin pineis i pio polles?

kangouro kali epituxia stin b epipedou aurio...

loipon twra ta dika mouautes tis meres voltaroume apo dw k apo kei den exw katsei katholou spiti gia auto den empena, aurio opws eipa tha paw gia kampuli sakxarou, geniki aimatos k ourwn... den kserw pws tha anteksw 6 tripimata k na kathomai 2 wres ekei k nustiki.... k tin paraskeui tha paw giatro na dw to mpempi mou... sas filw oles gluka stis koilitses pou megalwsan....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsares mou sas grafw ena mhnymataki sta grigora kai vzouuunnnnnn fevgw gia doctor!!eyxeithite mou ola na einai kala me to mpempaki mou kai na mas emfanisei to epimaxo shmeio shmera :D:D:D:D tha erthoun kai oi xazotheies mazi shmera(i adelfoula mou kai i kouniada mou)na doun to anipsi tous!!eytixws o giatroulis einai filos kai de tha mas ksexesei pou pame tsourmo!!xaxaxaxaxa koilitses mou filakia roufhxta kai tha sas ferw nea!!!!smoutssssssssssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kangaroo

καλή επιτυχία με την εξέταση αύριο.

Τελικά ρώτησα για την προίκα και το έχουν και το άλλο σχέδιο με την καμηλοπάρδαλη που έχει λίγο γαλάζιο. Για τις αγορές συμφωνώ, υπάρχουν ένα κάρο περιττά πράγματα. Εγώ για αρχή θα πάρω ρουχαλάκια, πετσετάκια σελτεδάκια, λίκνο, κάθισμα αυτοκινήτου (που θα μου το δώσουν) κλπ. Καρότσι δεν θα πάρω ακόμα θα το αφήσω για αργότερα. Θήλαστρο σου δίνουν και στο μαιευτήριο? Το σκεφτόμουν ότι αν το αγοράσω και δεν θηλάσω τελικά θα μου μείνει. Μήπως πρέπει να το πάρω αφού βγω από το μαιευτήριο? :roll:

Νανσυ μα λέω κι εγώ αφού 2-3 μήνες είναι η καλαθούνα το πολύ, το λίκνο που είναι πιο μεγάλο πως είναι δυνατόν? Μια φίλη που γέννησε περσι τον Απρίλιο είχε καλαθούνα και μου είπε ότι το μετάνοιωσε γιατί έπρεπε στους 2,5 μήνες να τον επιστρέψει στην κούνια και επειδή θήλαζε κιόλας από τόσο νωρίς δεν βόλευε. Βέβαια αν έχεις χόρο η κούνια είναι το καλύτερο. ;) Για το πορτ μπεμπε μου είπαν ότι είναι περιττό και να μην το πάρω.

Όντως πέφτει πείνα στην καμπύλη αλλά φροντιστε να έχετε κάτι φαγωσιμο μαζί με το που θα τελειώσει η εξέταση να φατε. Αλλά εύχομαι να σας βγουν καλά τα αποτελέσματα γιατί εμένα που δεν βγήκαν ταλαιπορούμαι με δίαιτες και έχω τρελαθεί στην λιγούρα και δεν μπορώ να φάω :oops: Πολύ ψυχοφθόρο παρόλο που γενικότερα στη ζωή μου έχω εξοικειωθεί πολύ με την δίαιτα τώρα είναι ακόμα πιο δύσκολο.

Λια εγώ έχω μαξιλάρι θηλασμού και δεν το μετάνοιωσα καθόλου. Βέβαια δεν είχα πόνους ιδιαίτερους στη μέση αλλά είδα τρελή διαφορά στον ύπνο. Εκεί που κοιμόμουνα πολύ λίγες ώρες και δεν με έπερνε και εύκολα ο ύπνος από τότε που πήρα το μαξιλάρι κοιμάμαι πολλές ώρες και σαν πουλάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maxim ναι μονομιας την πίνεις την γλυκόζη. Είναι σαν να πίνεις ένα ποτηρί νερό με ζάχαρη.

Χριστινάκι καλά αποτελέσματα κι εγώ σε κοριτσάκι ποντάρω. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ενα σαιτ βρηκα αυτα.Δε ξερω κατα ποσο ισχυει οτι ειναι9 απαραιτητα ,αλλα να σας πω την αληθεια την λιστα μου καπως ετσι την εχω φτιαξει

"""

Επειδή είναι κάτι παραπάνω από σίγουρο, ότι κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης σας κάποια στιγμή θα «πελαγώσετε» με την προετοιμασία του δωματίου του μωρού σας και ό,τι αυτό συνεπάγεται, ετοιμάσαμε μια λίστα με τα «απαραίτητα», που θα σας λύσει τα χέρια.

Ρουχαλάκια

6-8 κορμάκια- εσώρουχα

6-8 φορμάκια για τον ύπνο

3-4 κορμάκια για τη βόλτα

2 ζακετάκια ( χωρίς κορδόνια για ασφάλεια)

Καλτσάκια βαμβακερά & πλεκτά παπουτσάκια

2-3 ζευγάρια γαντάκια για το ξύσιμο

1 φόρμα εξόδου

2 κουβέρτες αγκαλιάς

Για τον ύπνο

Καλάθι & βάση για το καλάθι ή λίκνο

(προαιρετικά)

Κούνια (κατά προτίμηση να μετατρέπεται σε μονό κρεβάτι για αργότερα)

Στρώμα

Κάλυμμα/κουνουπιέρα για το κρεβατάκι

Παπλωματοθήκη

4 πανωσέντονα & 4 κατωσέντονα

1-2 κουβέρτες βαμβακερές

κουβέρτες πλεκτές

Για την καθαριότητά του

Mπανιέρα πλαστική

Θερμόμετρο μπάνιου

Aλλαξιέρα

Μπουρνούζι

6 πετσέτες μέτριου μεγέθους για το άλλαγμα

Μικρά πανάκια για το πρόσωπο και για να το ακουμπάτε στον ώμο σας όταν το βάζετε να ρευτεί

Σφουγγάρι

Αφρόλουτρο, σαμπουάν και κρέμα για το σώμα, κατάλληλα για νεογέννητα

Κρέμα για το σύγκαμα

Βούρτσα, χτένα

Ψαλιδάκι νυχιών

Αντιολισθητικό χαλάκι

Μωρομάντηλα και πάνες

Δοχείο/κουτί για τις λερωμένες πάνες

Μπατονέτες

Για το θηλασμό

2-3 σουτιέν θηλασμού

1 σουτιέν ύπνου

Επιθέματα στήθους

Τετράγωνα πανάκια

Θήλαστρο

3-6 μπιμπερό

Κρέμα για τις θηλές

Αποστείρωση

Για το τάισμα με μπιμπερό

4 μπιμπερό

4 θηλές

Αποστείρωση

Τετράγωνα πανάκια

Θερμαντήρα μπιμπερό

Μπιμπερό θερμός

Ισοθερμική θήκη μπιμπερό

Σαλιάρα

Για τη βόλτα

Καρότσι

Ομπρέλα για τον ήλιο

Κάθισμα αυτοκινήτου

Αντηλιακά κουρτινάκια για το αυτοκίνητο

Τσάντα-αλλαξιέρα

Πορτ-μπεμπέ

Παιχνίδια

Μουσικό παιχνίδι κούνιας

Ριλάξ

Υφασμάτινες κουδουνίστρες

Υφασμάτινα βιβλία

Μαλακά παιχνίδια για νεογέννητα

Επίσης μπορεί να χρειαστείτε :

Συρταριέρα

Επέκταση συρταριών

Ράφι τοίχου

Κουνιστή καρέκλα για το θηλασμό

Ενδοεπικοινωνία

Παρκοκρέβατο

Πιπίλες

Στρώμα αλλάγματος ή αλλαξιέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristinaki kala apotelesmata!!!!!!!!!!! koritsaki to kobo k ego!!!! :):):):) este exeis dikio...exei polla peritta pramata,,eytixos exo tin aderfi mou gia oti extra xreiasto..i koroula tis tora einai 1,5 xronon.. ;) natalia mou nai...den tous ekove otan petousan tin staxti.. ante na kanonisoume kana kafe...antoniaaaaaaaaa......pou eisai?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maxim καλη επιτυχια αυριο με τις εξετασεις και με το καλο να δεις το μωρακι σου την Παρασκευη!!!

Χριστινα καλα αποτελεματα σημερα!!!

Βρε λιακι που το σκεφτηκες ολο αυτο? Εγω με ενα μαξιλαρι αγκαλια κοιμαμαι και εχω ηρεμισει καπως.

Κατερινακι αν καταλαβα καλα για την καμπυλη σακχαρου, θα δει ο γιατρος μου τις εξετασεις ως τωρα και εκεινος θα πει ποσες μετρησεις θα κανω :roll:

Καρολινακι περαστικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια και παλι σας ευχαριστω πολυ ολες σας :!:

κανγκουρώώ καλα αποτελεσματα ευχομαι, να ειναι υγιεστατο το μικρουλι σου :)

χριστινακι περιμενουμε νεα σου! :D

εστε θηλαστρο και εγω ξερω μετα περνεις! ας μας διαφωτισουν, αλλα νομιζω δεν χρειαζεται να το παρεις τωρα!

LIL ετσι ειναι ο γιατρος σου βασει των τιμων φανταζομαι στις εξετασεις που εχεις κανει, θα σου πει για τις μετρησεις και την ποσοτητα που θα πιεις!

ο εφιαλτης μου εχει γινει αυτη η καμπυλη.. αντε να περασει να ησυχασω.. να εχουμε και καλα αποτελεσματα και απο κειι!

Μαξιλαρι θηλασμου εχω και εγω κοριτσια! μην το σκεφτεστε, θα σας βολεψει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsares mouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!loipon ola einai mia xara eimaste 11 ekatosta kai 173 grammaria!!kai ayti ti fora eimastan yperkinitikotati!!!!milame olo toumpes ekane!!afou mou leei o giatros shmera einai dancing with the stars to mwro!!xaxaxaxaxa mallon edrase i sokolatitsa pou efaga prin!!pragmatika ksespasa se klamta giati shmera mallon siniditopoiisa oti exw ena ygiestasto mwraki mesa mou...isws epeidi to eidame na kouniete polu kai na kunaei xerakia podarakia..mallon ksediplwse to talento tou kai ekane epidiksi stis theies!!! :D:D:D:D:D:D

to epimaxo thema twra...TARATATAMMMMM!!!

koritsia mallon to enstikto tis manas alla kai to diko sas epese mesa!!kai mas eipe oti MALLON einai......

KORITSAKIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!! :D:D:D:D:D:D to eide kai apton yperhxo kai aptous palmous!!!

elpizw na mhn allksei sti b epipedou!!!xaxaxaxax

ayta ta nea mou loipon ola mia xaraaaaaaa!!! :D:D:D:D:D pragmatika sas eyxaristw pou eiste edw kai moirazomai ti xara mou kai mazi sas!!mesa aptin kardia mou koiloumpines mou :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...