Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Νο2


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια.. για την καλλιεργια κολπικου υγρου γιατι την κανετε? σας ειπε ο γιατρος? δεν εκανα κατι τετοιο.. για θυροειηδη 20ε ειχα πληρωσει. εδω στην θεσσαλονικη ενας το ειχε 160ε κ σαε αυτην που πηγα 140ε.. κ χωρις αποδειξη 120ε.. εγω πηρα κανονικα αποδειξη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πω πω πω σαν δεν ντρεπονται μωρε?ειναι δυνατον να πληρωνουμε τις εξετασεις?Τοτε γιατι πληρωνουμε εισφορες ρε γαμωτο?ειναι δυνατον?Ειδικα στην εγκυμοσυνη ολες οι εξετασεις επρεπε να ηταν δωρεαν.Τωρα με το νεο συστημα που πας σε οποιοδηποτε γιατρο(συμβεβλημενο) πληρωνεις για ολα συμμετοχη 15%.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα. Εγώ πάντως που εκανα κολπικη καλλιεργεια για όλα τα μικροβια πριν 20 μερες, μου την έγραψε κανονικα ο γιατρος και πλήρωσα συμμετοχή 10 ευρώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphine egw ekana kolpiki kalliergia giati eixa polla ugra.

Telika apodeixtike oti kala tin ekana giati exw ena mikrobiaki

kai mou edwse antibiosi. Alla apo oti mou eipe o giatros tha kaname

kolpika outws h allws gurw ston 5 mina giati ta eksetazoume ola logw egkumosunis

na min uparxei kapoio mikrobio giati otan gennithei to mwro leei mporei na molunthei.

Emena einai polu psiras o giatros, ta psaxnei ola me polu leptomereia.

Ariadni kai egw to idio. Mono 7 eurw plirwsa me to ika mou to egrapse.

Nene asto....kai tha pame apto kako sto xeirotero...egw nomizw ws to kalokairi

oti tha kopoun ola kai de tha paroume tipota. H sto tsak tha to prolaboume na paroume kanena epidoma, giati to neo mnimonio tha ksanapsifisti to kalokairi nomizw gurw ston Iounio-Ioulio kai ennoeitai oti tha exoun nea metra!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελοοοοου!!!

Σήμερα εχει αποτοξίνωση?

Εχει αρχίσει και με εκνευρίζει πολυ ο καιρός.

Έχετε πεί πολλά,για λεφτα και εξετάσεις δεν σχολιάζω γιατι βαρέθηκα να μιλάω για έξοδα,δεν θέλω να τα σκέφτομαι,εκνευρίζομαι.

Χτες εφαγα λιγάκι,και μετα εβγαλα και λιγάκι.σιγα τα νέα..

Περασα να πώ γεια,γιατι εχω πλυντήρια,λουσιμο και να ξαπλώσω λιγάκι.

Σας φιλώ γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες.Βλεπω τις κοιλιτσεσ σασ,σε εμενα δεν φαινεται ιδιαιτερη διαφορα(16 εβδομ) ,ειχα βεβαια και απο πριν περιττα κιλακια!Παλι ειδαμε χιονακι σημερα,οσο πιο κοντα προσ την παρνηθα τοσο περισσοτερο.

Κοριτσια εγω μεχρι τωρα τις εξετασεις τισ εκανα ολες ιδιωτικα,αφου οι ακριβεσ εξετασεις μου ελεγε η γιατρος οτι δεν τις καλυπτε το Ικα.Αρα μεχρι τωρα το ικα δε μου χρησιμευσε πουθενα,αφου σε ιδωτικο γιατρο παω,μονο αιμα και ουρα κτλ καλυπτε,που ειναι φθηνα εξω.Και για την γεννα που θα το χρειαζομουνα θα χει λειξει!! :evil:

κοριτσια και σε σας απο την αρχη της εγκυμοσυνης σας εδωσε σιδηρο και ασβεστιο???

ειδικα το ασβεστιο το σιχαινομαι,με το που παω να το μασησω το κανω εμετο και εχω ενοχες για το μωρο. :?

φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πολυ καταντια αφηστε... Μολις μιλησα και με τη μαμα μου απο Αυστραλια που παρακολουθουν τα γεγονατα και μας λενε οτι εκει ντρεπονται να λενε οτι ειναι Ελληνες! Μας βλεπουν ολοι με κακο ματι, τι να πω λυπαμαι πολυ για ολα αυτα και σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδακια μας.

Νενακι σιγουρα θα επρεπε να εχουμε μηδεν συμετοχη αλλα μας κοβουν ολο και περσοτερα.Εγω σιδηρο παιρνω πρωι βραδυ δηλ. 6κουτια το μηνα και μας ειπαν απο το ικα οτι μεχρι 4 γραφουνε...

Εγω την καλλιεργεια την ειχα κανει προλυπτικα .

Για την β επιπεδου θα ρωτησω και το γιατρο μου αν και μας την κανει ο γεννετιστης που εχει δεν μας αφηνει περθωρια για αλλου γιατι λεει οτι τον εμπιστευετε.Πολλα λεφτα ρε κοριτσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες.Βλεπω τις κοιλιτσεσ σασ,σε εμενα δεν φαινεται ιδιαιτερη διαφορα(16 εβδομ) ,ειχα βεβαια και απο πριν περιττα κιλακια!Παλι ειδαμε χιονακι σημερα,οσο πιο κοντα προσ την παρνηθα τοσο περισσοτερο.

Κοριτσια εγω μεχρι τωρα τις εξετασεις τισ εκανα ολες ιδιωτικα,αφου οι ακριβεσ εξετασεις μου ελεγε η γιατρος οτι δεν τις καλυπτε το Ικα.Αρα μεχρι τωρα το ικα δε μου χρησιμευσε πουθενα,αφου σε ιδωτικο γιατρο παω,μονο αιμα και ουρα κτλ καλυπτε,που ειναι φθηνα εξω.Και για την γεννα που θα το χρειαζομουνα θα χει λειξει!! :evil:

κοριτσια και σε σας απο την αρχη της εγκυμοσυνης σας εδωσε σιδηρο και ασβεστιο???

ειδικα το ασβεστιο το σιχαινομαι,με το που παω να το μασησω το κανω εμετο και εχω ενοχες για το μωρο. :?

φιλακια πολλα

εγω πινω ασβεστιο αναβραζον κ εχει γευση πορτοκαλι.ειναι το καλυτερο μου.μακαρι να μου ελεγε δυο την ημερα!χαχα σαν να πινω αναψυκτικο!σιδηρο ξεκινησα απο την αρχη ασβεστιο στο τριτο μηνα και φολλικο οξυ απο την αρχη.μαγνησιο μου εγραψε αλλα ακομα δεν το χρειαζομαι.το επαιρνα στην πρωτη εγκυμοσυνη γιατι με ποναγε ο αφαλος μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεραα τρελοκοριτσαα!

τι κανετε? ελπιζω να τσικνισατε χθες και να φαγατε αυτα τα νοστιμααα παϊδακια και μπριζολακια και πανσετοοουλεες :D:D μμμ ακομα τα σαλια μου τρεχουν :oops::oops:

εμεις βγηκαμε εξω με παρεα και φαγαμε πολυ καλα :) (αχαχα αλιμονο που δεν θα χορταινα :lol: )

σε λιγο ερχεται η μαμα μου δεν προλαβα να διαβασω ολα αυτα πο γραψατε, θα μπωω πιο αργα παω να ετοιμασω ενα γλυκακι!

πολλα φιλιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντωσ πιστευω οτι καποια μερα θα χρεωκοπισουμε.οι γερμανοι απλα το καθυστερουν για να εξασφαλισουν οσο γινεται περισσοτερα.κ με ανγχωνει παρα πολυ αυτο!δεν ξερω τι συνεπειες θα εχει αυτο.παντως εμεισ που εχουμε παιδια πρεπει να ειμαστε προετοιμασμενοι οσο αστειο κ αν ακουγεται αυτο.την κυριακη που ψηφισαν στην βουλη ο αντρας γυρισε ολα ατμ κ δεν βρηκε πουθενα λεφτα.χεστηκαμε πανω μας.ο κοσμος ειχε αδειασει τα γαλατα απο τα σουπερ.ο αντρας μου λεει πως εαν χρεωκοπισουμε για καποιες μερες δε θα δουλευει τιποτα.για αυτο κοριτσια δεν ειναι ντροπη λιγος εφοδιασμος παραπανω στα σπιτια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια, καλά τα περάσατε βλέπω χθες οι περισσοτερες το τσικνισατε!

Εγώ κοιμησα την μικρή αφου μου εβγαλε την πιστη έτσι που στριφιγύριζε, εφαγα και μισή σοκολατιτσα για να κλοτσισει λιγάκι και ο μικρός γιατι ολο το πρωι ήταν πολύ ήσυχος μια δυο φορές μονο τον κατάλαβα.

Ναταλια μια χαρά οι εξετάσεις σου μπράβο.

Αντωνια να χαιρεσαι τον άντρα σου και την οικογένειά σου, με το καλο και η β επιπέδου σήμερα μην αγχώνεσαι το μωράκι σου θα είναι μια χαρά. Λυπάμαι και για την εμπειρία που είχες πραγματικά πολύ στενάχωρο για τον ιδιο και για οσους άφησε πίσω...

Αννα καλή επιτυχία και σε σενα για την επαναληπτική ευχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα.

Καρολινάκι σου εστειλα μηνυμα αλλα βλεπεις τι ώρα μπηκα οποτε καταλαβαινεις για το καφεδάκι, πως ειναι η Λυδία καλυτερα?

Νάνσυ δεν νομίζω οτι ειναι τραγικά τα κιλά που έχεις πάρει εχεις και δύο εσύ. Νάνσυ και εγώ την ιδια άποψη εχω για την χρεωκοπια κάποια στιγμή αργά η γρήγορα θα γίνει οι εξω θέλουν χρονο για να ειναι καλύτερα προετοιμασμένοι και οι δικοι μας δεν κάνουν τιποτα για να το παιζουν καλοι σε περιπτωση εκλογών...

nene τον πρώτο καιρό οντως επειδή οι κινήσεις του ειναι πολύ απαλές θα το νιώθεις οταν εισαι ηρεμη ξαπλωμένη ή καθιστή. Εγώ ειχα νοιώσει πως ειναι οταν σε σκουντάει κάποιος ελαφρια στον ώμο ε φαντάσου στο πολύ πιο απαλο στην κοιλίτσα.

Μαρία μου φαινονται πολλά τα 150 ευρώ εγώ εχει κάνει δυο φορές σε ιδιωτικό διαγνωστικό κεντρο στον Πειραιά τη μια πριν τρια χρονια ειχα πληρώσει 40 ευρώ και φετος 17 ευρώ και τα πηρα πισω απο το ταμειο μου ολα. Εξερτάται τι θέλει να δει ο γιατρος ρώτα για να εισαι σίγουρη.

Αλέκα περαστικά καμια ιωσούλα θα ειναι λογω εποχής ελπιζω να την περάσεις ελαφριά και να μην ταλαιπωρηθείς.

Λια ειχες ξαναρωτήσει για την β επιπέδου και το ειχα ξεχάσει να σου πω, η αλήθεια ειναι οτι τώρα δεν ξέρω ποσο εχει ακριβώς, ας πει κάποια κοπέλα που την έχει κάνει προσφατα ιδιωτικά, αλλά πριν δυομιση χρονια ειχα πληρώσει 105 ευρώ στο Μητέρα και για την αυχενική ειχα δώσει 138.

tsevoula σιδηρο και ασβέστιο εμένα τώρα μου τα έδωσε και θα τα ξεκινησω απο Δευτέρα που μπαινω στον 5ο, αν σε ενοχλει το ασβέστιο ρώτα μηπως μπορεις να το πάρεις σε άλλη μορφή οπως αναβράζον εχει σίγουρα πιο ευχάριστη γευση.

Αυτά για την ώρα.Φιλάκια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα πολυλογουδες μου.

Πωπω παλι τι πολλα που γραψατε!!!!!!!!!!! Θα σας σχολιασω μια μια ;);););)

Καταρχην σημερα ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι ο αγαπημενος μου αντρουλης εχει γενεθλια [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif] Του ευχομαι να ειναι γερος και με το καλο να δεχτουμε στο σπιτι μας το θαυματακι που φυλαω μεσα μου.

Κοκονα μου..... συγκλονιστηκα :(:(:(:(:(:( κριμα στο παλικαρι και κουραγιο στην οικογενεια του. ΚΑλο παραδεισο να εχει...... δεν εχω λογια να μιλησω....

Εκτος απο τα δυσαρεστα νεα σου, ευχομαι χρονια πολλα και καλα στον αντρουλη σου, να το χαιρεστε και οτι καλυτερο στην οικογενεια σου. Περιμενουμε τα νεα σου απο τον γιατρο.

Αλεκακι μου περαστικα σας. Μαξιμ μου ο πονος ειναι πιθανον επειδη ανοιγει η πλατουλα σου. Απλα θελει υπομονη, αλλαζει το σωμα στην κατασταση που ειμαστε, ειναι φυσιολογικο, εκτος αν ο πονος ειναι ανυποφορος.

Αννα31 πως τα πηγατε με την εξεταση? Ολα καλα με το μπεμπακι?

Καρολινα ειδα οτι το εδωσες και καταλαβε του φαγητου!!!!!!! Καλα εκανες. Χαρα σε εσας που μπορειτε να τρωτε οτι τραβαει η ψυχουλα σας. Ερχεται και η σειρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ. Ευχομαι το παιδακι σου να ειναι καλυτερα. ΠΕραστικουλια σας.

Μαριαγιωργος ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΚΟΡ ΕΜΕΤΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!! Εγω ακομη δεν το εχω καταρριψει. Το ρεκορ μου ειναι 1 φορα σε μια μερα. Αλλα θα γινει και αυτο!!!!

Καλλιεργεια κολπικου σ' εβαλε ο γιατρος?????? Συνδεεται αυτη η εξεταση με το αν εχεις θυρεοειδη????? ΚΑι γιατι ειναι τοσο ακριβη? Εγω στον πριγκιπα που ειχα κανει επειδη ειχα ενοχληση πληρωσε σε εξωτερικο γιατρο 20 ευρω και μου βρηκε κολπιτιδα, ειχα παρει για 3 μερες κολπικη αλοιφη..... Χωρις ενοχληση πρεπει να την κανουμε????? Επισης δεν με εχει βαλει ΠΟΤΕ να κανω εξεταση για θυρεοειδη. Επρεπε?

ΣΑν να εγραψα πολλα ε??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou ti kanete?emeis exthes tsimpisame alla den fagame kanonika giati imama mou den itan polu kala kai fovotan na mi me kollisei opote eimastan ex apostasews!!!shmera omws perimenoume to vaftistiri as apo xalkida kiesei full psisimo to porgramma :D:D shmera lpipon pira mia epanaliptiki kalliergia ourwn pou eixa kanei kai exei mikroviaki...streptokokos...ekana antiviogramma kai pira to giatrouli kai to apogevma pou tha dei to antiviogramma(to esteila me fax(tha me parei na moupei ti na parw..den ti glitwse tin antiviwsi to mwrouli mou... :(:(:( pfffff o antras mou de exei fovithei les kiexw tipota tromero!!xaxax telika oi antres pwpw einai xeiroteroi apo

koritsia o giatros mas(giati twra pia to maraki exei ton idio giatrouli memena:)))grafei kolpika proliptika (as poume twra emena mou xrisimeysan giati an den eixame kanei de tha kserame an to mikroviaki ayto einai ston kolpo i sta oura...ston kolpo apoti mou eipe den tha xreiazotan na parw antiviosi omws twra pou einai sta )opws kai ton thyroeidi to vazei ston progennnitiko!!!twra re maraki de thymamai poso eixame plirwsei giai ta eixame kanei nwris kai den thymamai...axxx koritsia egw oles tis exetaseis tis plirwnw giati den exw asfaleia...perimenw na ginei o gamos na mpw stou antra mou alla siga ti tha mou kaliptei to ika...ta exoun kanei ola...telospantwn!!!

pare to maki maraki na sou dieykrinisei ti kalliergies thelei akrivws kai pestou oti epeidi de mou tis grafoun kai tha paw exw exei diafora sthn timh ;)

pasxalitsa mou na xerese ton antrouli souuuuuuu me to kalo tomwraki sas to deytero :D:D:D

paw na ftiaksw ena glikaki mias kai tah erthei to vaftistiri mou sas filw prostoparonnnnn

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειπα να σηκωθω απο το κρεβατι και να ξαπλωσω στο καναπε να χαζευω στη μεγαλη τιβι!!! εφτιαξα και ρυζακι με λεμονι αλλα που να το φαω θα το βγαλω οπου ναναι.... εστειλα το αντρα μου να μου παρει κοκα κολα και κανενα κρακερακι μπας και καταφερω και φαω....

αχ μη λετε για οικονομια και πολιτικα γιατι εχω φρηξει... αλλιωτικα περναμε και κατι το εξτρα απο το σουπερμαρκετ τωρα ακριβως αυτα που θελουμε... δηλαδη ξηροι καρποι ειναι πλεον πολυτελεια!

στο προηγουμενο ταμειο που ειμασταν (πριν ενωθει με το ικα) ολοι οι γιατροι ηταν δωρεαν και εξετασεις ακριβες να εκανες πληρωνες και επερνες ολο το ποσο πισω απευθειας οχι στο βιβλαριο μετα απο 1μηνα και τα μισα οπως τωρα.... τωρα ομως που τα αλλαξανε παλι πρεπει απτην αρχη να ξαναβρω εργαστηριο, να κλεινω ραντεβου(ευτυχως που ειμαι εγκυος) αλλα να περναω και πρωτα απο το ικα να σφραγιζω τι γινεται και τι δεν γινεται στο ικα! με βλεπω φετος στο αυτοκινητο θα γεννησω....

μαριαγιωργος το τικερακι δεν περνει ελληνικα μη προσπαθεις αδικα!

νενε μου ειναι κοριτσακι και θελει το χρονο της... θα τη νιωσεις αρκει να εισαι πολυ ησυχη και ξαπλα.... ο κολοκυθας με δερνει κανονικα νοιωθω μπουνιες και ιδιαιτερα κλωτσιες, ενω η σαντυ πηγαινε απο τη μια μερια στην αλλη σα κυρια απαλες και ηρεμες κινησεις πολυ σπανια με κλωτσαγε.... μονο οταν πηγαιναμε για ψωνια ή οταν ακουγε το ρουβα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι να χαιρεσαι τον άντρα σου να ειστε πάντα χαρούμενοι και ευτυχισμένοι. :D

Την καλλιέργεια κολπικού υγρού στην πρώτη εγκυμοσύνη την ειχα κάνει γιατι ειχα καφέ υγρά τα οποια και μένα ήταν απο κολπιτιδα και με κολπική αντιβιωση για 5 μερες ήμουν οκ. Την δευτερη του τη ζήτησα εγώ να την κάνω προληπτικά αυτή τη φορά, ο γιατρός μου ειπε οτι γενικά δεν τη ζητάει στον προγεννητικό έλεγχο.

Για θυροειδή δεν εχω κάνει ουτε εγώ ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!! αντε και μακαρι να ειναι η κορακλα αυτη τη φορα! να δεις πως κανουν οι αντρες για τις κορες θα παθεις πλακα... εγω δεν το πιστευα! θυροειδη δε σου βαζουν ολοι οι γιατροι να κανεις δε ξερω για ποιο λογο γιατι αν εχεις θυροειδη δεν μπορεις να συλλαβεις... εγω κολπικο θα κανω στο 7ο....

χριστινακι ειναι αληθεια οι αντρες μας ειναι φοβιτσιαριδες γιαυτο δεν τον περνω στο γιατρο! μια φορα τον πηρα στη σαντυ που εκανα αμνιο για να οδηγησει αυτος που δεν με αφηνε ο γιατρος και εκανε σα τρελος μεχρι να βγω... εεεε και την αλλη που γεννησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστουμε ολες για τις ευχες σας

[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

Τωρα συνεδριαζουμε οικογενειακως που θα παμε να το γιορτασουμε. Σουπερ μαρκετ ή να εμφανισουμε κατι φωτογραφιες???????

Ε ρε γλεντια με την προβληματικη που εμπλεξαν οι αντρες μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas k pali molis ekatsa me epiase noikokurio pali simera k ekana fagito ekana k ena tsiz keik k katharisa k olo to spiti ptwma niwthw... egw tin kolpiki kaliergeia den tin exw kanei k oute mou eipe akoma an tha tin kanw..tin kanoun oloi?.. ton thiroeidi ton eixa kanei stin arxi an thimamai kala alla epeidi htan polles eksetaseis mazi den thimamai poso ekane... maria pare til ton giatro sou k rwta ton na sou pei... lil mou egw tis fovomoun aftes tis eneseis an k htan mono duo monades kata pano eixa tromaksei poli alla twra katevike... esena poso itan k kaneis tis enesoules? an k i giatros pou mou ekane tin b epipedou mou eipe oti poloi aimatologoi se teteies mikres diafores den einai sigouroi ooute autoi k vazoun proliptika na kaneis tis eneseis... k mou eipe apo tin stigmi pou den fenetai na exei k kati to mwro min tous afiseis na sou kanoun eneseis xwris na to psakseis kala..... alekaki perastika sou koukla mou... katerinaki mporei den kserw simera pantws eimai kalutera alla niwthw kourasi k mia enoxlisi mikri stin plati... aa xronia polla ston antrouli sou na ton xairesai.... k egw tis eksetaseis eksw tis kanw gt twra den exw asfaleia akoma... k ta kanw i sto nosokomeio i stin eurodiagnwsi..... egw epina k prin tin egkumosunh sidiro k apo tin arxi mou eixe dwsei filiko oksi k twra arxisa asvestio edw k ena mina peripou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως τα καταφερνετε καθε φορα που καθομαι μπροστα στον υπολογιστη επειδη εχω χρονο, να ΛΕΙΠΕΤΕ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: ????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά Αλέκα και pasxalitsaki χρόνια πολλά για τον αντρούλη σου!!

Την κολπική καλλιέργεια ίσως κάποιοι την βάζουν προληπτικά! Πάντως τώρα με τον εοππυ, έχω καταλάβει ότι όλα τα διαγνωστικά κέντρα είναι συμβεβλημένα, απλά πληρώνεις συμμετοχη 15%. Επίσης θεώρηση χρειάζονται μόνο όταν είναι πάνω απο 100ευρώ. Ο νόμος έτσι λέει γιατί τον έχω διαβάσει και μέχρι στιγμής σε μένα έτσι έχει γίνει (πρώην ασφάλεια Δημοσίου-τώρα όλοι είμαστε εοππυ).

Απο φάρμακα εμένα μετα την αυχενική μου έκοψε το φυλλικό και μου έδωσε 2 φορές την ημέρα σίδηρο (gyno tardyferon που περιέχει και φυλλικό), 3 μαγνήσιο και 2 ασβέστιο. Χαπακώνομαι αν και μερικές φορές όλο και κάποιο ξεχνάω :( Σκέφτομαι σοβαρά να πάρω εκείνο το κουτάκι που έχουν οι γέροι με τις θηκούλες και να τα βάζω εκει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα πανεμορφες κοιλιτσες τι κανετε????????πω πω δεν σας προλαβαινω χραφω το πρωι και λεω οκ και μπαινω τωρα και διαβαζω 5 σελ χι χι χι χι χι χι χι χι χι

πασχαλιτσακι να χαιρεσαι τον αντρουλη σου

μαριαγιωργος πρεπει να εχουμε το ιδιο ρεκορ στους εμετους χι χι χι χι χι χι χαστα να πανε σε καταλαβαινω απολυταααααααααααααααααα που θα παει θα περασει

χτινακι μου οτι δεν εφαγες χτες θα το τσικνισεις σημερα χαρη στο βαφτηστιρι ε?????????αντε καλο τσικνισμαααααααααααααααα χι χι χι χι χι χι

αλεκα μου κανε μια προσπαθεια να φας και ελπιζω να σε βοηθησει η κοκα κολα

κοριτσια εγω εχω θυροειδη και οχι υπερ αλλα υπο αυτον δηλ που παχαινεις αλλα παιρνω χαπια και κανω εξετασεις ετσι λεγαν οτι αν εχεις δεν μπορεις να συλλαβεις αλλα εγω τελικα εχω αποδειξει το αντιθετο και μαλιστα 3 φορες χι χι χι χι χι χι χι

maxim μου στειλε ενα κομματακι τσιζ κεικ και απο δω το λατρευω αυτο το γλυκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

και εγω εχω τετοιους πονους σαν τους δικους σου αλλα λογικα ανοιγει ο θωρακας ..............

ariandi μου και γω χαπακωνομαι απο την αρχη γιατι εχω αναιμια και παιρνω σιδυρο και φιλικο οξυ ασβεστιο και μαγνησιο αλλα και γω αααααααααα ναι και πολυβιταμινες καλσιουμ πλας αλλα καμια φορα ξεχναω να τις παρω χι χι χι χι χι χι χι χι χι χι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...