Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του Βυζονυκτίου Νο 60 -ελπίζω...


Recommended Posts

δυστυχώς κορίτσια όπως φαίνεται οι μικρομεσαίοι θα γίνουν φτωχοί, οι φτωχοί φτωχότεροι αλλά οι πλούσιοι πλουσιότεροι.

Οι ιδιοκτήτες παιδικών σταθμών και σχολείων κατα τη γνώμη μου ανήκουν στην 3η κατηγορία, όταν ήδη αμοίβουν τους υπαλλήλους τους με μισθούς πείνας αλλά έχουν δίδακτρα ανεβασμένα (1 μισθός = 1,5 - 2 παιδάκια). Αν με πιάνετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 994
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!!!!!

Ετοιμάζω βαλίτσες :D:D:D

Πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση έχετε αλλά δυστυχώς δεν προλαβαίνω να συμμετέχω....

σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μπορείς να του δείξεις :roll: να τον βοηθήσεις ;)

αν είναι να επανέλθει η δρχ. να έρθω να πάρω τα χρήματά μου!!! :mrgreen:

Κατερίνα-νταλικιέρη καλά να περάσετε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που θα πας παλη κυρια μου!!!

Μαρια ακριβως αυτο εννοω ;););)

με πιανεις ;););)

μονο που αυτο ηταν...the party is over..δεν ξερω ποσοι πλεων θελουν να "δουλευουν" στο δημοσιο....

εκτος και εαν τη βρισκουν στο να πρεχουν εθελοντικη εργασια..και να μην αμοιβονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα ψηφίσω την υπουργάρα μου και άμα έχεις πρόβλημα Μαρία έλα να με βρεις να τα πούμε απο κοντα!! :ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton::ymbringiton:

Και επίσης τί σε κάνει να νομίζεις οτι όλες εδω μέσα ψηφίζαμε κάτι άλλο εκτός από δικομματισμό;;;

Εγω είμαι η πρώτη αμαρτήσασα! Αλλά πίστεψέ με, είχα αγνές προθέσεις.

Κανένας απο αυτούς δε μου έδωσε να φάω, δεν είχα καμία "υποχρέωση". Εντάξει δεν ήμουν οπαδος και έχω ψηφίσει διάφορα κόμματα, όχι μόνο ένα σταθερα. Τί καταφερα;;

Κανένας μας, αν ήξερε τι επροκειτο να συμβεί, δε θα ψήφιζε τα τομάρια. Και πόσο με εκνευρίζουν όλοι αυτοί οι 55-65 δεν λέγεται!!! X(X(X(X(X(X(X(:-l:-l:-l:-l:-l όχι μόνο μας κατέστρεψαν με τις επιλογές τους και τη στάση ζωής τους, αλλά θα τους πληρώνουμε και τις συντάξεις!!! Το αντιλαμβανεστε;;;

Μας κατεδτρεψαν και θα τους πληρώνουμε κιόλας!!! L-)L-)L-)L-)L-)

Αχ τη μόρα σας την εξήγησε η Παναγιώτα! Βασικά ένιωθα οτι δεν μπορούσα να ξυπνήσω και φώναζα και μετά είχα ταχυπαλμίες, έπαιρνα βαθιές ανασες και έκλαιγα. :-ss:-ss Δεν ξέρω... νιμόζω οιτ είμαι ένα βήμα πριν την παράνοια! 8-}8-}8-}

Ακόμα και τώρα έχω ένα άγχος που δε λέγεται! Νομίζω οτι θα σκάσω! Άντε να έρθει η Δευτέρα να τελειώνω! :o):o):ymparty:

Και μόλις τελειώσω θα γράψω ένα τεράστιο ποστ που θα σας αναφέρω μία μια ξεχωριστά και θα σας ευχαριστώ που με ανεχτήκατε, εμψυχώνατε, άκουγατε και μοιραζόσαστε την αγωνιά μου! ;;);;):YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x:x:x:x

Ευχαριστώ κορίτσια!! ;) Τον Ιούνιο πάλι!! :ymparty::lol::lol::lol::lol::lol::lol:;;):YMHUG:

Αχ Μητσάκι τί τέλεια που γνώρισες τις τρελοθεσσαλονικιές! :D Μακάρι να μου δοθεί μία ευκαιρία να τις ξαναδω και γω ρε γμτ...!! Και δεν τα παραλές! Είναι ακριβώς έτσι όπως τα είπες!

Αναστασί ήταν το Αννί (εκ του Αναστασί :lol::mrgreen: ) άρρωστούλι;; Περαστικά σας! :x Επίσης θέλω α σου πώ οτι χαίρομαι πολύ που διασκεδάζεις μαζί μου!! :evil::lol::D

Νατασσάκι μου γλυκό πάρε με όποτε θες! :x Δε θα το σηκώσω! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πλακα κάνω βεβαίως! Ξέρεις τι αδυναμία σου έχω! :x Πάρε με απο βδομάδα ΟΠΟΤΕ ΘΕΣ!!! Σε φιλώ και σενα και τις κούκλες σου! :D

Χρυσάκι κρατείστε μωρή κανα ρούχο εσεις οι αγορομάνες για τον γιο που θα κάνω!!! :lol::lol::lol::lol: Ξεβράκωτο θα μου μείνει το παλληκάρι μου! Δε θα έχω λεφτά να το βρακώσω! :lol::lol::lol::lol::lol:

Έλα μην τα κλαις... μη σκέφτεσαι οτι τα δίνεις σε πεθερά και κουνιάδα, σκέψου οτι τα δίενις στο νεογέννητο ανηψάκι σας! ;;):-*

Αργυρούλα να το κάνεις ρε συ!!! Πολύ θα ήθελα να σπουδάσω τέχνη! Να φανταστείς έχω πάρει όλα τα μαθηματα τέχνης της σχολής και θα προσπαθήσω να παρακολουθω και τα υποχρεωτικά που έχουμε πχ Βυζαντινή αρχαιολογία και κάποα άλλα πιο... εκκλησιαστικά! :lol::lol::lol:

Τί άλλο ήθελα να πω... Δε θυμάμαι!!! Συγχωρείστε με! :lol::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιω μου κρατα γερααααααααααα!!!!!!!!

Ελα δε σε φοβαμαι εσενα..θα τα καταφερεις...εαν παλη μια στις χιλιες..λακισεις..εχω κανει ρεσερβε ενα μονοκλινο με θεα το δασος στης κουμπαρας μου..σου το παραχορω μεχρι νεοτερας!!!!

Η διαφορα παντως ειναι οτι δεν ειναι ΔΙΚΟ μου το ανιψακι...καταλαβενεις τι θελω να πω..εννοω συγγενεις εξ αιματος ..μωρε γεννα εσυ τον γιο και θα σε βολεψουμε μη μσας..το εχω εξαλου και καθε φορα τους το λεω οτι θα τα φορεσουν και τα παιδια του αδελφου μου..οποτε να μη χαιρονται...

και πρεπει να κανω και καταγραφη του τι δινω..ετσι..αμα λειπει κανενα να κανω σκινη :lol::lol::lol::lol::lol:

Ειναι η δευτερη μερα στο γραφειο και ειμαι χωρςι καφε..μα να θες να πιεις Γαλλικο και να μην εχει;;;..

οσο ελειπα φροντησαν και εσπασαν την κανατα..ε μα και αυτοι..ουτε Γαλλικο δεν ξερουν να βαζουν...πρεπει να εχω πει χιλιες φορες οτι η στην κανατα-θερμος δεν κανει να βαζουν παγομενο νερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σίσσυ ποιός είναι ο υπουργός σου ?

Σιγα μη σου πω!! Τι θες να το γράψω εδω μέσα να βγαίνουμε πρώτη αναζήτηση στον γούγλη!!! :lol::lol::lol::lol:

Πλακα κανω φυσικά! Σιγα μην τον ψηφίσω!

Χρυσάκι :lol::lol::lol::lol: Καταλαβαίνω τι εννοείς, αλλά έλα μωρε είνα ανηψάκι του αντρού σου, του στεφανιού σου, της κολώνας σου! :lol::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια οταν πανε και τα δυο παιδια παιδικο ιδιοτ με λεωφοριο στην τιμη τι εχει μεσα ?

πχ οταν παει ενα παιδι ειναι παιδικος 300+50 λεωφοριο =350 ....οταν πανε 2 τι 300+300+50+50 ?

αφου το λεωφοριο θα φερει το ενα παιδι ετσι και αλλιως !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο όταν είναι 2 συνήθως υπάρχει μείωση στο 2ο, αν το 1ο είναι 350 το 2ο μπορεί να είναι 300

Εγώ πιστεύω θα κλείσουν πολλοί παιδικοί, αυτοί την στιγμή οι μισοί συντηρούνται μέσω ΕΣΠΑ, υπάρχουν πάρα πολλές μαμάδες που στέλνουν τα παιδιά τους ενώ δεν δουλεύουν επειδή είναι δωρεάν, αν σταματήσει το ΕΣΠΑ θα σταματήσουν κι αυτές να στέλνουν τα παιδιά οπότε δεν θα μπορούν να συντηρηθούν και οι παιδικοί.

Σίσσυ υπομονή τον γαϊδαρο τον έφαγες η ουρά έμεινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο νομιζω πως οταν ειναι 2 παιδακια δεν ειναι 300+300 αλλα εχει εκπτωση

τουλαχιστων απ'οσο ξερω στη θεσσαλονικη εχει σηγουρα εκπτωση στο δευτερο παιδακι για τα διδακτρα..για λεοφορειο δεν εχω ιδεα

ΣΙΣΣΥ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΤΩΡΑ ΚΑΜΙΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΕΦΑΝΙ ΜΟΥ...ΤΗΝ ΚΟΛΟΝΑ ΜΟΥ ( ΜΗ ΧΕΣΩ)..ΑΛΛΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥΜΠΕΚΙ...

ΕΙΠΑΜΕ..ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟς..ΔΕ ΛΕΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το εσπα με το εετεα τα προγραμματα για παιδικους ειναι το ιδιο ?θα κοπουν και τα δυο ?

πρεπει να στελνουμ μαιλ στους παιδικους και να απαιτουμε χαμηλοτερες τιμες απο τωρα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη έχεις δίκιο

Ξέρεις τι θα σου πούνε?

1. Αυξήθηκαν πάρα πολύ τα πετρέλαια και πως να συντηρήσουμε και σχολείο και τα λεωφορεία

2. η φορολογία είναι πολύ βαριά

3. τα πάντα όλα έχουν αυξηθεί και δε βγαίνουμε και μπλα μπλα μπλα

για 2 παιδιά θες 600 ευρώ το μήνα

άντε να σου πουν και 550 άντε 500..

ποιός μισθωτός βγαίνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρηκα ιδεα !!! οποια θελει αν πιεσει παιδικο θα μας δεινει το τηλ και το μαιλ και θα παιρνουμε ολες μας να ζηταμε καλτερες τιμες :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πότε είμασταν ενωμένοι σαν λαός για να είμαστε και τώρα έστω και σε αυτά τα θέματα?

Υπάρχει λίπος και μάλιστα αρκετό σε πάρα πολύ κόσμο.

Και φυσικά όλοι κοιτάζουν την πάρτη τους.

Άλλο -Η θεία μου δουλεύει σε μια ιδιωτ. εταιρία και ενώ είχαν κανονίσει στα 540 το μήνα την προηγούμενη εβδομάδα της είπανε ότι λόγω των νέων μέτρων (και πριν ακόμη ψηφιστούν) θα πληρώνεται με κάτω από 500,480 κάτι τέτοιο. Είματσε λαός εμείς να προχωρήσουμε ενωμένοι και να τη βγάλουμε καθαρή σε μια τόσο δύσκολη περίοδο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άφρο το ίδιο είναι

Όσο είμαστε στην Ε.Ε. δεν νομίζω ότι θα κοπούν όταν όμως βγούμε..........

Αυτοί που ίσως ρίξουν τιμές θα είναι οι πιο μικροί - οικογενειακοί σταθμοί

Άφρο :lol::lol::lol::lol: εμείς στο τρενάκι θα είμαστε ενομένες :D

Μαρία αυτό συμβαίνει στις περισσότερες εταιρείες :(:(:(

Εμάς μας αυξήσαν το ωράριο από 8ωρο σε 9ωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν 300 με λεωφοριο με χωρις ποσο να ειναι ? 250 ? και για δυο παιδια 500 η θα κανουν καλυτερη τιμη ?

αχ σας εχω πριξει ε ?

θα παω να βγαλω και μια καρτα ανεργειας τωρα που θα ερθει ο Κ και οτι κατσει ....αν υπαρχει το εσπα (που το ευχομαι οχι για μενα αλλα για ολους μας ) θα κανω τα χαρτια μου και οτι γινει αλλα αν δεν γινει θελω μια οικονομικοτατη λυση ...

ευχομαι α μην ακουσω τιποτα ...4 ωρες α μεχρι 250 θα σου δωσω θα γινω αδερφοκτονος :twisted::twisted::twisted::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ποσα γραψατε?

Αθηναιες...εμεις θα μαζεψουμε τα παιδακια μας και θα τα παμε ολα στην Αφρο...οι Δ.Υ θα δουλευουμε εθελοντικα οποτε θα μας κανει καλυτερες τιμες!

οι θεσσαλονικιες θα τα πατε στη Θουλη για εξτριμ γνωσεις η στη Νατασα..γα υγιεινα και τελευταια λυση η Αναστασια...για πικ νικ στο χωριο!

Χρυσα...θα σκεφτεσαι θετικα...

η πεθ...ασχολιαστη...ουτε η μανα μου δεν ειναι ετσι...βασικα δεν της αφηνω περιθωρια να ψαξει τα σκουπιδια μου...τα βγαζει ο Π. πρωι πρωι...

κοπιτσες αν θες να σου στειλω εγω ...εχω!

Χμμμ εκλογες....

δηλαδη τωρα πιστευετε οτι αυτο που ψηφιζουμε βγαινει?

και οτι ειναι λαηθη τα αποτελεσματα?

αν ναι θα γεννησω τωρα...

Σισσυ...θα κανουμε ανταλαγες σε ρουχα εδω μεταξυ μας...αλλωστε οι ηλικιες βολευουν!

μη σου πω και σε παιχνιδια...

θελω να ξεφορτωθω μερικα...

βγηκα και περπατησα...εκανε κρυο...καποια στιγμη εριχνε και ψιλο ψιλο χιονι!

Αυριο εχω βαφτηση...για δωρο πηρα σεντονι...ντας

εεεεεεε δεν ειχα κουραγιο να παω μακρια...

τωρα για τους μισθους....και στον Π. πριν τα νεα μετρα τους ανακοινωσαν τις μειωσεις...

αφου τα ηξεραν πιο νωρις ολοι!

αλλα οπως ειπαμε ...ειμαστε ψεκασμενοι γα να σιωπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα το θέμα είναι ότι το κάνουν και οι εταιρίες που κερδίζουν, εκεί είναι που μου τη βιδώνει :twisted:

μα για αυτο λεμε...

οι μικρομεσαιοι γινονται φτωχοι, οι φτωχοι αστεγοι και οι πλουσιοι μεγιστανες..... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ενοειται...οσο θα καθομαι θα κανω εγω το μπειμπι σιτιν..

αλλα να ξερετε οτι στα πιο μεγαλα θα δωσω και ΜΕΡΕΝΤΑ!

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΕΝΑΜΕ ΚΟΝΤΑ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!!!! :D

Σισσυ δεν ηξερα οτι το λενε μορα αυτο....το παθαινω πολυ συχνα... :? ενω εχει ξυπνησει ο εγκεφαλος,δεν υπακουει το σωμα!!! φρικαρω καθε φορα!!!! αγχος.... :?

Με πηραν απο τη δουλεια σημερα και μου ειπαν οτι το συμβουλιο αποφασισε να με μετακινησει απο το τμημα του παιιδικου στο ιδρυμα...απο τη μια προτιμω το αντικειμενο δουλειας ,αλλα απο την αλλη θα εχω προβλημα με τα ωραρια οπως σας ειχα πει...ειδικα με τον Αλεξ που δε κανει με τη μανα μου... :(

Μαρακι κι εγω εχω εκνευριστει ταμαλα με τη βλακεια του Ελληνικου λαου!!!!!!μα τοσο ζωα;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted: ειμαστε αξιοι της μοιρας μας και καλα μας κανουν οι γερμανοι..ποιος να μας σεβαστει,αφου η πλειοψηφια ειναι βουγια!!!!! :twisted::twisted::twisted:

Αναστασι κι εγω λεω μωρε να μη πατε αμα βηχει η μικρη....αν δε βηχει ομως νομιζω ειναι οκ.. :roll:

Συμπεθερακι 1700;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!! :o:o:o Ρε μη το αφησετε ετσι,ψαξτε το!!!! :?

Ποια με ρωτησε αν περπαταει η Ανδριαννα;;;;;ουουουουου σφαιρα παει....στον υπνο της!!!!!! :lol::lol::lol: Η κουραδα ακομη ταβανοθεραπεια κανει(που λεει και η Κατερινα) αν πεσει ανασκελα!!! :lol::lol::lol:

Κατερινακι που πατε και ετοιμασατε βαλιτσες;;; :D

Ρε σεις 17 εχουμε σημερα;;;; νομιζα 18 γι αυτο ελεγα οτι εχει γενεθλια το Καιλακι της Θουλης μας!!! :crazy: το χω χασει η γκαβη!!! :roll:

φωτο στην ομαδα δεν εχω δει ακομη...μετα ομως γιατι τωρα παω να κανω καμια δουλεια μπας και προλαβω να ξαπλωσω και λιγο οσο κοιμουνται!

Α ποια ειπε για τα ωραρια των δημοτικων παιδικων σταθμων;;;; ρε δε κλεινουν τοσο νωρις!!! ειναι απο τις 7 μεχρι τις 4!!! ;)

Βικυ :lol::lol::lol::lol::lol::lol: για τη μερεντα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...