Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

γεια σας κουκλες

τελειωσαμε και με τον χορο χθες και ησυχασα,το καλο ειναι οτι ειχαμε επιτυχια 100 ατομα μαζευτηκαν και το ποσο που μαζεψαμε για το νηπιαγωγειο ηταν ικανοποιητικο,δεν σας ειπα ντυθηκα κι εγω χαβανεζα τι μονο τα παιδια ;):lol: :lol

εδω σημερα εκανε μια μερα υπεροχη με ηλιο και σχετικα ανεβασμενες θερμοκρασιες,αντε να δουμε κι εμεις λιγο ηλιο και καλο καιρο εχουμε βαρεθει

σημερα εχω κι αλλο παιδακι στο σπιτι μου,ενας συμμαθητης του Νικου ηρθε το απογευμα και εμεινε εδω για υπνο,ειμαι σαν πολυτεκνη δηλαδη ;) κανω προβα πως θα ειμαι με τεσσερα αγορια ομως εε!!! :lol::lol:

θα συμφωνησω με ολες σας Ελληνιδες μανες,με τιποτα δεν θα μπορουσα να αφησω το μωρο μου καπου μονο του και εγω να μην ειμαι εκει,ποσο μαλλον εξω στο κρυο,ειναι δυνατον;;;εγω αν ειμαστε καπου με τα παδια και δεν τα εχω στα ματια μου με πιανει πανικος και οχι μονο με τον μικρο αλλα και με τα μεγαλα,μεγαλη ανασφαλεια εχω...........

Αννα Μαρια θα συνηθισεις και με τη δουλεια σου και θα μπειτε σε μια σειρα μην ανησυχεις οσο για τον αντρουλη σου θα αναγκαστει και θα τον κραταει μια χαρα αφου δεν μπορει να κανει διαφορετικα,λογικο ηταν να δειξουν οι εξετασεις σου χαλια αφου ειχες γαστρεντεριτιδα να γινεις καλα και να επαναλαβεις ,οσο για τα αλλα που εγραψες τι να πω,400 ε δεν φτανουν το μηνα ουτε για πετρελαιο ποσο μαλλον για τα υπολοιπα,χαλια μαυρα δηλαδη ,Ελλας το μεγαλειο σου.................

Κατερινα της Ανθης το μπεμπακι ηθελε γλυκο εγω τι αφορμη να βρω που καθε μερα θελω γλυκο,και δεν εχω μπεμπακι :lol::lol::lol:

Μαρακι συμφωνω απολυτα με τον Στεφανακο να του πεις :lol::lol: μανια που εχουν με τον υπολγιστη παντως σαυτην την ηλικια να πατανε κουμπια

Ανθη πως περασατε στο παρτυ;;αντε αφου ντυθηκε ο Πανουλης ωραιοτατα,να μας βαλεις φωτο να καμαρωσουμε τον μικρο γιατρο σου

Χριστινακι αληθεια που δουλευεις;;εγω νομιζα οτι εισαι ανεργη ετσι δεν ειχες πει;;;

πολλα φιλια κουκλες δεν θυμαμαι κατι αλλο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσάκια τι κάνετε;;;;;;;; Λοιπόν, σήμερα πήγαμε στο πάρτυ και ο Πάνος πέρασε πάρα πολύ όμορφα!!!! Αναμένω βέβαια σε 2-3 μέρες να είναι άρρωστος καθώς σχεδόν όλα τα παιδάκια έβηχαν :evil::evil::evil: Ας μην το γκαντεμιάζω όμως.....Σημασία έχει ότι πέρασε πολύ πολύ όμορφα!!!!!Κι εγώ πέρασα όμορφα αλλά η κουμπαρούλα μου είχε φτιάξει όμορφα φαγητά και παράφαγα..Εκείνη την ώρα δεν το κατάλαβα αλλά τώρα το στομάχι μου έχει δεινοπαθήσει :?:?:?:?:?

Κατερινάκι μου είχες 4 παιδιά μέσα στο σπίτι;;;; Μπράβο! Χαρά στο κουράγιο σου! Αλλά θα μου πεις, τι τρία που έχεις τι τέσσερα....Χαβανεζούλα εσύ;;; Καλά έκανες και ντύθηκες! Εγώ φόρεσα μια ξανθιά περούκα και μεγάλα ροζ γυαλιά ηλίου...Είπα να κάνω τη διαφορά!!! Το γιατρουδάκι μου έκλεψε την παράσταση :lol::lol::lol: Όλοι του ζητούσαν να τους εξετάσει και αυτός χαιρόταν!!!! Εντωμεταξύ ειχε πάρει και ένα σοβαρό ύφος και είχε πολλή πλάκα! Δεν μου αρέσει όμως έτσι κουρεμένος...Ανυπομονώ να μακρύνουν............Θα κοιτάξω να ασχοληθώ και με τις φωτό κάποια στιγμή.....

Χριστινάκι σε λίγο δε θα τον προλαβαίνετε τον μπεμπούλη σας!!!! Θα τρέχει σε όλο το σπίτι και εσείς θα κυνηγάτε :lol::lol::lol: Άντε να ξεμπερδεύετε και με τα δοντάκια!

Μαράκι πολύ γέλασα με αυτά που έγραψε ο Στεφανάκος σου!!!! Να του ανταποδώσεις τα φιλιά μας :lol::lol::lol: Αυτό δε μας έγραψε;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Καγκουράκι μου τώρα θα τα λέμε και στα καλοκαιρινά μωράκια!!!! Λέτε πολλά όμως βρε τσούπρες εγκυούλες........Στις 5 θα κοιμάμαι κάθε μέρα :?:?:?:?:?:?

Αχ Άννα Μαρία δυστυχώς δεν έχω μέτρο..Είμαι των άκρων..Ειδικά στο φαγητό.....Ή που θα σκάσω ή που θα πεινάω.....Κρατάω όμως μια ισορροπία ε;;;; :lol::lol::lol::lol: Με γεια το καινούριο παιχνίδι του Αντρεάκου σας!!!!!!

Όσο για τις σκανδιναβικές χώρες τι να πω;; Τα μωράκια μόνα τους στο κρύο και τα γουρούνια οι γονείς μέσα στη ζέστη;;;;;;Δεν θα το έκανα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!Γι' αυτό λέω ότι μόνο Έλληνα θα μπορούσα να παντρευτώ...Όχι γιατί είμαι ρατσίστρια αλλά γιατί έχει μεγάλη σημασία η κοινή κουλτούρα....

ΦΙλάκια πολλά!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς ξυπνήσαμε πρωί, κατά τις εννιά παρά και δεν ξανακοιμηθήκαμε. Σε κάποια φάση το πήραμε απόφαση, έκανε ο άντρας μου πρωινό, ανοίξαμε τα στόρια και καθίσαμε.

Αχ, τι ωραία που πήγατε σε αποκριάτικα πάρτι! Εμείς ούτε στο κατώφλι της πόρτας δε βγήκαμε... :( Ελπίζω μέχρι το άλλο σαββατοκύριακο να μπορέσουμε να πάμε έστω μια βολτίτσα...

Κατερίνα, τέσσερα αντράκια στο σπίτι; Η μάνα του λόχου είσαι!

Ανθή, δεν πειράζει βρε που έφαγες, σε πάρτι ήσουν! Εσύ μπορεί να βρίσκεις δικαιολογία το μωρό, εγώ βρίσκω το θηλασμό!!! Κατερίνα, βρες κι εσύ κάτι!

Κι εγώ νομίζω μόνο Έλληνα θα μπορούσα να παντρευτώ, είναι και θέμα θρησκείας και θέμα κουλτούρας. Όσο κι αν είναι πιο προοδευτικοί άλλοι λαοί, εντούτοις το πάντρεμα δύο διαφορετικών νοοτροπιών είναι πάρα πολύ δύσκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες

τι ωραια μέρα που έχει σήμερα, οτι πρέπει για βολτα. Παρόλα αυτά δεν πήγαμαι το πρωί πουθενά γιατι ειχαν έρθει φιλοι στο σπιτι με τα παιδάκια τους και ξεσάλωσε η μικρή, ήπιαμε το καφεδάκι μας σπιτι και εγώ μετά απο πολύ καιρο ήπια εναν ελαφρύ καπουτσινο.

Μαράκι τι ωραια πράγματα μας έγραψε ο Στεφανάκος σε λιγο δεν θα σε αφήνει να κάθεσαι καθολου, έχουν ενα κολλημα με τον υπολογιστή τα περισσοτερα.

Ακούς Αννα Μαρια φαντάζομαι ο Αντρικος σε λιγο καιρό θα ειναι εξπερ θα τον έχει και ο αντρας σου ολο το απογευμα στον υπολογιστή :lol::lol::lol::lol:

Κατερίνα χαβανέζα θέλουμε φώτο

Ανθή περάσατε ωραια στο παρτάκι, θέλουμε και απο σενα φωτο με την περούκα και με τον μικρό γιατρούλη σου. Μη σκας για το φαι σε γιορτούλα ήσουν.

Αυτά κοριτσάκια κοιμούνται τα μωρά μου και εγώ απολαμβάνω την ησυχία μου αν και εχω ενα σπιτι μπαχαλο απο το πρωί παιχνιδια παντού, δεν μαζεύω τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Δεν είχαμε κίνηση σήμερα ε;;;; Πέρασε άλλη μια βαρετή Κυριακή με διόρθωση και άλλες υποχρεώσεις...

Άννα Μαρία θα φτιάξει ο καιρός και όλο βολτούλες θα είστε μην ανησυχείς....Όσο για το πάντρεμα με άλλους λαούς...ΠΑΠΟΥΤΣΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΠΑΛΩΜΕΝΟ :lol::lol::lol::lol:

Καγκουράκι τι όμορφα που ήρθαν φίλοι στο σπίτι! Και εσείς περάσατε καλά και η Αγγελικούλα! Τέλεια!Δεν πίνεις συχνά καφεδάκι;;; Εμένα μου είχε πει ο γιατρός μέχρι 1 την ημέρα και έτσι και εγώ πίνω καφεδάκι σχεδόν κάθε ημέρα. Ειδικά στη δουλειά...Δεν κάνω καλά;;;;;;Όσο για τη φωτό, πρέπει να κάτσω να ασχοληθώ...Μπαίνω πολύ αργά στο ίντερνετ και δεν έχω αντοχές για φωτό κλπ.......Θα το κάνω όμως μια μέρα που θα έχω περισσότερο χρόνο στη διάθεσή μου!

Αυτά και για σήμερα! Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πεσμένη η κίνηση στο καφενεδάκι μας...

Χτες έβγαλα γάλα, κρύφτηκα στο γραφείο και το έδωσε ο άντρας μου στον Αντρίκο. Το καθάρισε όλο! Φυσικά ήταν μόνο 60 μλ, γιατί βαρέθηκα να βγάζω 120 μλ και να μην το πίνει και να το πετάμε. Σήμερα θα βγάλω περισσότερο. Ελπίζω να μην έχουμε πρόβλημα τώρα που θα γυρίσω στο σχολείο, γιατί αυτός τον τελευταίο καιρό έμαθε και θέλει στήθος για να κοιμηθεί. Ίσως απ' το νοσοκομείο, που ήταν πολύ ιδιότροπος και είχε επιστρέψει σε φάση νεογέννητου! Να δούμε πώς θα πάει από βδομάδα που θα λείπω... :( :( :(

Ανθή, εγώ έπινα κάθε μέρα ένα νες στην εγκυμοσύνη, από την αρχή, μέχρι περίπου μια-δυο βδομάδες πριν γεννήσω. Απλά έβαζα μισό κουταλάκι νες μέσα. Τώρα δεν πίνω καθόλου, μόνο ένα τσάι γλυκάνισο ή βουνού κάθε πρωί, επειδή θηλάζω κιόλας και δε θέλω να προκαλώ νευρικότητα στον μικρό. Αλλά σιγά σιγά μάλλον θα ξαναρχίσω να πίνω ένα ελαφρύ νες κάθε πρωί.

Καγκουράκι, για τον υπολογιστή που λες, αποφεύγω να τον βάζω μπροστά στον υπολογιστή. Ούτε τηλεόραση θέλω να βλέπει, όταν την έχω ανοιχτή τον γυρνάμε απ' την άλλη, κι αυτός πάλι γυρίζει το κεφάλι του για να δει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε? Σας διαβασα χθες αλλα νυσταζα πολύ και δεν σχολίασα...οποτε σημερα δεν θυμαμαι και πολλά!!! Δευτέρα σημερα...τουλάχιστον αναμένεται τριήμερο οποτε θα περάσουν γρήγορα οι μέρες!!! Χθες καναμε βολτιτσες...Αννα Μαρία ηρθαμε στις περιοχές σου.. :D Πηγαμε φαγαμε ψαράκι παραλιακά και μετά σε μια κεφετερια και ειδαν οι άντρες ποδοσφαιρο. Ο Στεφανάκος αλλο που δεν ηθελε να βλεπει εξω να χαμογελαει σε οποιον περνούσε!!! :lol::lol: Αυριο θα τον ντυσω τιγρούλη!!!! Θα εχει μασκε στο σχολειο του..Θα του βγαλω φωτο για να τον δειτε!!!

Αννα Μαρια αν οδηγεις ειναι κριμα να χανεις την ωρα του θηλασμού...θα δεις πόσο θα σε βοηθησει. Ειναι και δυσκολες οι ώρες που δουλευεις...Πότε επιστρέφεις??

Κατερινάκι χαβανέζα διαβάζω!!!!! :lol::lol: Μπράβο που περάσατε ωραία!!!Φανταζομαι τα μικρά σου το καταευχαριστήθηκαν!

Χριστινάκι ειδα τις φωτο σας!!! Κουκλί ο μικρός...και μου φαινεται πως σου μοιαζει!!

Ανθη ο Στεφανος φιλια σε εστελνε...καλα κατάλαβες!!! :lol::lol: Και απο ότι μου ειπε ιδιαιτερως στις εγκυούλες!!!! :lol::lol: ελπιζω να τη γλυτώσει ο Πανούλης σου και να μην κόλλησε τίποτα!

Καγκουράκι τι κάνεις?Ξεκουράστηκες?

Κάλλι πού είσαι??Οι υπόλοιπες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε τσουπριτσες, τι ειπατε παλι, τι να πρωτοσχολιασω!

Αννα Μαρια 400 ευρω δεν φτανουν ουτε για πετρελαιο φετος! Περυσι κι εμεις καπου τοσα διναμε για ολα! 120 μας ερχονταν τα κοινοχρηστα περιπου και βαλε φως νερο τηλεφωνο, ουτε 400 κανενα 300 το πολυ! Τωρα...αστα! Μη στεναχωριεσαι για το θηλασμο, το μωρο θα συνηθισει αυτο το νεο προγραμμα πολυ γρηγορα. Αν στο ηπιε ολο το γαλα στα 60μλ να του βγαλεις περισσοτερο την αλλη φορα, μου ειχε πει η παιδιατρος οτι για να εισαι σιγουρη οτι εχει χορτασει παντα πρεπει να αφηνει στο μπιμπερο λιγο γαλατακι, εστω 10 μλ. Ο αντρας σου θα τον προσεχει με τον καλυτερο τροπο που μπορει να εισαι σιγουρη! Απλα τωρα εχει τη σιγουρια οτι εισαι εκει εσυ! Αλλωστε, δεν πειραζει να τον αφηνει να παιζει μονος του, ενω βεβαια ειναι κοντα του εννοειται, δεν χρειαζεται να του μιλαει συνεχεια, ισα ισα ειναι πολυ σημαντικο για την ψυχολογικη αναπτυξη του μωρου να παιζει μονο του καποια διαστηματα. Κι εμας οταν ηταν στην ηλικια του γυριζε τα ματια του πισω να δει τηλεοραση, αυτο ειναι πολυ κακο για τα ματακια του γι' αυτο οσο μπορειτε οταν ειναι στο χωρο αυτον ξυπνιος μην την εχετε ανοικτη, μεχρι 6 μηνων ειναι πολυ σημαντικο να μη βλεπει καθολου τηλεοραση. Με γεια τα παιχνιδακια σας!

Μαρακι μια χαρα ο Στεφανακος σου! Ετσι και ο δικος μου, απαξ και δει το πληκτρολογιο τρελαινεται! Βασικα ο,τι κι αν κραταω τρελαινεται και θελει να το παρει!Αντε περιμενουμε φωτο απο το μικρο τιγρακι! Ευχαριστουμε για τα σχολια! Οι αποψεις διιστανται, αλλοι λενε ειναι φτυστος εγω, αλλοι παλι φτυστος ο πατερας του!Εγω παλι δεν ξερω, το ιδιο παθαινω, ειναι αναλογα στη φαση που θα τον πετυχεις!

Ανθουλα μου φαε κοπελα μου! Κι ελπιζω μια που περασε τοσο ομορφα να μη σας βγει ξινο με καμια ιωση!

Εγω ηδη δεν τον προλαβαινω, ξεχασα να σας πω, ΠΕΡΠΑΤΑΜΕ!!! Αμε...Παντως εγω καφε επινα σε ολη την εγκυμοσυνη, απο τοτε που μου περασαν οι ανακατωσουρες, καπουτσινο φρεντο 1-2 τη μερα και στο θηλασμο ντεκαφεινε.

Κατερινακι, οχι δεν ειμαι εγω ανεργη, ο αντρας μου ειναι. Τωρα κανει κατι μεροκαματα διανομη φυλλαδιων για λιγο καιρο. Εγω δουλευω στην Ευρωγνωση, ημιαπασχοληση 6 ωρο απογευμα-βραδυ.

4 αγορια στο σπιτι;ΧΑΟΣ!!!Εγω ουτε εγκυος ειμαι, ουτε θηλαζω και η μονη αφορμη που τρωω γλυκα ειναι η αληθεια, οτι δηλαδη ειμαι μια κοιλιοδουλη γουρουνιτσα και οποτε μπορω γουρουνιαζω!Ευτυχως εχω πολυ καλο μεταβολισμο, γιατι αλλιως θα ειχα τουλαχιστον αλλα 15 κιλα πανω μου ετσι οπως τρωω!Εννοειται θεμε φωτο απο σενα και απο ολους!!!

Καγκουρακι μου τι κανεις;Ομορφη η Νορβηγια ε; Ασε για την εκπαιδευση, οπως λεει η Αννα Μαρια ειναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ συστημα στον κοσμο!!!! Η Αγγελικουλα; Το νινακι;

Εμεις χτες φυγαμε απο το πρωι και γυρισαμε νυχτα! Πηγαμε για καφε, μετα πηγαμε σε μια εκδηλωση μαζι με τον μπαμπα μας που επρεπε να μοιρασει εκει φυλλαδια, αποκριατικη, αλλα δεν κατσαμε γιατι ειχε παρα πολυ δυνατη μουσικη και ο μπεμπης νυσταζε τρελλα αλλα δεν μπορουσε να κοιμηθει, πηγαμε στο σπιτι φιλων και τους καναμε αρμενικη βιζιτα γιατι επρεπε ο Νικος να πηγαινει καθε τοσο για φυλλαδια, ξεχαστηκα και με την ωρα και το αφησα το κακομοιρα να λυσσαξει της πεινας, αλλα δεν εκλαιγε, το καταλαβα επειδη νυσταζε και δεν μπορουσε να κοιμηθει! Τελικα, εφαγε τα κερατα του, αβγο, διαφορα ψητα κρεατικα, κεικ σπιτικο ενα τεραστιο κομματι και ξεραθηκε για λιγο! Ολη μερα ειχε κοιμηθει 2 μισαωρα, απο τις 9 το πρωι μεχρι τις 9μιση το βραδυ που γυρισαμε. Ωραια, λεω, γαλα, μπανακι και θα πεσει τεζα! Αμ δε! Που εμοιασε αυτο το παιδι!!! 11; 11μιση; καπου εκει κοιμηθηκε παλι! Ασε που στο σπιτι των φιλων μας ημασταν 6-7 ατομα και μας εβγαλε ολους νοκ αουτ!!!! Ζωη να' χει το μωρο μου!

Πωπω τι φλυαρια με επιασε!!!!!

Φιλιαααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γεια σας

μπαινω βιαστικά γιατι θέλω να ξυπνήσω την μικρή να την ετοιμάσω για το κολυμβητήριο και να φύγουμε σε κάνα μισάωρο.

Ανθή δεν επινα πολλούς καφέδες οχι για κανεναν άλλο λόγω αλλα γιατι ειχα αυτο το θέμα με τους παλμούς του μωρού και ελεγα μην του προκαλώ και εγώ περισσοτερη ταχυκαρδια με τον καφέ. Η αλήθεια ειναι οτι τον καφε τον ειχα πάντα για την απολαυση οχι δηλαδη οτι αν δεν πιω δεν μπορώ να λειτουργήσω και τετοια οποτε δεν μου λειπει ιδιαιτερα.

Αννα Μαρία ποτε επιστρέφεις, ποσο γρήγορα περασε ο καιρός :cry: . Θα βρεις τους ρυθμους με το θηλαστρο και ο Αντρικος θα πιασει και το μπουκάλι αλλά να τον βάζεις και στο στήθος οσο εισαι μαζί του για να μη σου μειωθεί η παραγωγή. Θα τα καταφέρεις μη φοβάσαι.

Μαράκι θέλουμε να δουμε τον μικρο τιγρούλη ....

Χριστίνα περπάτησε το κουκλι σου, δεν θα τον πιανεις με τιποτα τώρα απο πισω σε βλέπω να τρεχεις.

Η Νορβηγία ωραια και πολύ οργανωμένη σαν κράτος, και ειδικά τις μητέρες τις έχουν πολύ ψηλά οχι οπως εδώ...τελοσπάντων αλλη κουβέντα αυτή. Το κρυο δεν ειναι σαν το δικο μας, δεν ειναι διαπεραστικο ισως δεν εχουν τοση υγρασια που έχουμε εμεις αφού εκει με -12 βαθμους φοραγα οτι και εδώ στους 10, και το χιονι ειναι σαν το Skip καθολου υγρο. Μονο πολύ σκοτάδι βρε παιδι μου, Νοέμβρη μήνα ξημέρωνε 10 το πρωι και μεχρι τις 2 το μεσημέρι ειχε φως μετά πάλι νύχτα.

Σας αφήνω δεν προλαβαινω και θα τρεχω....φιλιά!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, λίγο έλειψα και πόσα γράψατε;

Σήμερα ο Αντρίκος πήρε πιπίλα! Τόσο καιρό δεν έπαιρνε με τίποτα, ούτε στο νοσοκομείο... Ευτυχώς σήμερα την πήρε και δεν την αποχωρίζεται! Νομίζω ότι τον ενοχλούν τα ούλα, γιατί βάζει συνέχεια τα χέρια στο στόμα και τα τρώει. Οπότε, τον βόλεψε η πιπίλα! Μας έσωσε! Χτες και προχτές έκλαιγε όλη μέρα. Τώρα με την πιπίλα ηρέμησε!!! Τώρα τον έχω στο ριλάξ, νύσταξε και κοιμήθηκε από μόνος του!!!

Χριστίνα, τα 60 μλ ήταν απλά ένα πείραμα. Τόσο έτρωγε νεογέννητο στο μαιευτήριο που του είχαν δώσει τρεις μέρες ξένο, και παράλληλα, θήλαζε κιόλας! Είχε πλάκα κιόλας, μια μέρα που ήρθε η νοσοκόμα και μου λέει "ήπιε 60 μλ", εγώ άσχετη τελείως και της λέω "ααα, μάλιστα". Ήταν εκεί μια ξαδέλφη μου αρκετά μεγαλύτερη από μένα, ανύπαντρη και μου λέει "πόσο έπρεπε να φάει" και της λέω "δεν έχω ιδέα"!!! Και τώρα πάλι δεν έχω ιδέα από μλ, και ρωτήσαμε τον παιδίατρο και μας είπε ότι, επειδή είναι λίγο θρεφταράκι ο Αντρίκος, θα θέλει γύρω στα 150 μλ να χορτάσει, κι αυτό πριν από ένα μήνα... Θα πρέπει να αρμέγομαι κανονικά... Σήμερα έβγαλα 150 μλ και πήγα για ψώνια, αλλά κοιμόταν και δεν μπόρεσε ο άντρας μου να τον ταΐσει, κι όταν γύρισα προτίμησα να τον θηλάσω, γιατί από μένα σιγά μην πάρει μπιμπερό.

Μαρία, ήρθατε στις γειτονιές μας!!! Πού πήγατε; Στο Μακένζυ; Να υποθέσω για καφέ στις Φοινικούδες; Πόσο καιρό έχω να πάω... Από το τέλος Δεκεμβρίου. Στην αρχή ήμασταν ξεθαρρεμένοι, παίρναμε τον Αντρίκο και πηγαίναμε βόλτες. Τώρα κλειστήκαμε μέσα (επειδή ο Στέφανος το παιδί το βγάζουν μόνο για τον παιδίατρο).

Οδηγώ μεν, αλλά εκτός πόλεως όχι. Είχα ένα ατύχημα το Νοέμβριο του 2009, διαλύθηκε το αυτοκίνητο, εγώ δεν έπαθα τίποτα, αλλά από τότε δεν ξαναοδήγησα εκτός πόλης, ενώ εντός πόλης άρχισα να οδηγώ από την επόμενη μέρα. Κάποια στιγμή θα οδηγήσω βέβαια, αλλά μία έμενα έγκυος, μία έσπασα το χέρι μου, δε μου δόθηκε ευκαιρία. Τώρα ακόμα ζαλίζομαι, και δε θέλω να το διακινδυνεύσω. Ίσως σιγά σιγά να το κάνω, αλλά αν διαμόρφωσαν το πρόγραμμα, δεν υπάρχει περίπτωση να το αλλάξουν για να πηγαίνω εγώ πιο αργά ή να φεύγω νωρίτερα κάθε μέρα. Είμαστε και λίγοι καθηγητές, δεν είμαστε κάθε μέρα όλοι εκεί, και είναι δύσκολο να βγει το πρόγραμμα.

Τιγρούλη ακούω! Γουάου! Θέλουμε φωτογραφίες!!!

Χριστίνα, φυλλάδια ε; Κι ο δικός μου δούλευε παλιά στα φυλλάδια, κι εγώ δούλεψα ως φοιτήτρια. Ο κουμπάρος μας δε, στη Θεσσαλονίκη, ενώ είναι γεωπόνος, δουλεύει χρόνια στα φυλλάδια, αφού δεν υπάρχει κάτι άλλο.

Καγκουράκι, αυτό έχω ακούσει κι εγώ για τις σκανδιναβικές χώρες. Μπορεί να κάνει τρελό κρύο, αλλά δεν είναι όπως στο δικό μας. Αλλά πάλι, στις -30, όσο να 'ναι, κάνει λίγο κρύο! :P Του αδελφού μου παγώνουν τα δάκρυα στις βλεφαρίδες του!!!

Ουφ, πήγε ο άντρας μου να κάνει ένα μάθημα σκάκι σ' ένα μικρό κι είμαι μόνη μου και, παρ' όλο που έχω τον μικρό στο ριλάξ, και δε θέλει αγκαλιές, εντούτοις, θέλει να είμαι όλη την ώρα από πάνω του, να του μιλάω ή απλά να τον κοιτάζω. Τώρα ξύπνησε, τον γρουσούζεψα... Άντε, να έρθει ο άντρας μου γιατί πείνασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια σωστα μαντεψες! Για φαγητο Μακενζυ κ μετα Φοινικουδες...Α ναι ξεχασα του Στεφανου το παιδι!! :lol::lol::lol::lol:

Χριστινακι περπατησατε?? Αντε καλά τρεξιματα κ στους δυο σας τωρα!!! :lol:

Καγκουρακι σανκι εσενα κι εγω με τον καφε...μονο που εγω θα πιω μια φορα το μηνα και πάλι αν πιω!!! Δεν ειμαι του καφε...τσαι ή χυμο!!!

Θα σας βαλω αυριο φωτο απο τον τιγρουλη μου! Τωρα τον κοιμιζω...πολλα φιλια σε ολες κ καλό βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, Χριστίνα, για την τηλεόραση που λες, οι τηλεοράσεις νέας τεχνολογίας δεν έχουν ακτινοβολία. Όπως το έθεσε ο αδελφός μου "δεν έχουν κανόνι ηλεκτρονίων". Αλλά πάλι δε θέλω να βλέπει τηλεόραση. Όμως, όλη μέρα στο σαλόνι, ε, θα την ανοίξω, τι να κάνω; Αφού όταν είμαι με τον Αντρέα βιβλίο δεν μπορώ να διαβάζω, τουλάχιστον χαζεύω λίγο τηλεόραση, ειδικά όταν τον θηλάζω ή όταν τον κάνω βόλτες συνέχεια. Όταν τον βλέπω να κοιτάζει, τον γυρίζω απ' την άλλη, αλλά τι κάνει το άτομο; Το βράδι βλέπει την αντανάκλαση της τηλεόρασης μέσα στο παράθυρο!!! Δε θέλω πάντως να γίνει αποβλακωμένος με την τηλεόραση. Κι εμείς βλέπαμε τηλεόραση, αλλά όταν ήμουν εγώ δημοτικό, το πρόγραμμα άρχιζε στις πέντε το απόγευμα. Πριν είχε ένα σήμα και βούιζε. Οπότε όλη μέρα παίζαμε και ασχολούμασταν με άλλα πράγματα, και στις πέντε βλέπαμε παιδικά. Βλέπαμε και καμιά ξένη σειρά, καμιά ταινία, αλλά δεν κολλούσαμε. Δε θέλω ο Αντρίκος να αποβλακώνεται μπροστά σε μια οθόνη...

Μαρία, στο Μακένζυ θα κάνουμε το τραπέζι της βάφτισης τελικά! Σε ποιο κέντρο πήγατε; Εμείς κλείσαμε τον Ρότσο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι ο καφες ειναι οντως απολαυση, αλλα τωρα τελευταια αν ξυπνησω πολυ νωρις η αν γλαρωσω τον χρειαζομαι και για τονωση!

Τι να κανει Αννα Μαρια μου κι αυτος; 32 χρονων ανθρωπος φυλλαδια μοιραζει, ευτυχως δε λες που δεν ειναι ουτε τεμπελης ουτε ψηλομυτης, ο,τι δουλεια κι αν του πεις την κανει! Ξερω πολλους που ειναι 1-2 χρονια ανεργοι αλλα δεν κανουν τετοιες δουλειες δεν καταδεχονται!

Για την τηλεοραση δεν ειναι για την ακτινοβολια. Η γρηγορη εναλλαγη των εικονων μπερδευει τα οπτικα του νευρα που δεν ειναι συνηθισμενα και σχετιζεται αργοτερα με διαφορες μορφες δυσλεξιας η αλλων διαταραχων, για αυτο δεν κανει να βλεπει.

Κι εγω ειχα ενα ατυχημα το 2006 που εγινε το αμαξι φυσαρμονικα και δεν το πιστευε κανεις οτι δεν επαθα ουτε γρατζουνια! Ακομα τρομαζω λιγο στις στροφες, αλλα οδηγησα αμεσως, επιτηδες!

Δασκαλος για σκακι ειναι ο αντρας σου;

Μαρακι μου ναι περπατησαμε και με το ρυθμο που εξελισσεται σε λιγο θα τρεχει! Εδω και κανα μηνα εκανε 1-2 βηματακια, αμεσως μολις χρονισε πηρε φορα και μεσα σε μια βδομαδα γυριζει το σαλονι! Αμφιταλαντευεται για να ισορροπησει η καθεται κατω, περπαταει σαν την παπια εχει πολυ γελιο! Αλλα ΗΔΗ δεν τον προλαβαινω, σκαρφαλωνει παντου και τραβαει τα παντα!

Καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, το έχω διαβάσει αυτό για την τηλεόραση, γι' αυτό δεν τον αφήνω να βλέπει.

Ο άντρας μου είναι θεολόγος και κάνει αντικαταστάσεις, όταν και αν τον καλέσουν. Επίσης είναι σκακιστής και παραδίδει μαθήματα, έχει και δίπλωμα προπονητή, αλλά δυστυχώς στην Κύπρο δεν υπάρχει ενδιαφέρον, ούτε οργάνωση, κι έτσι έχει μόνο ένα μαθητή... :)

Πω πω, τώρα θα τρέχετε και δε θα φτάνετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, λες να του βάζω να βλέπει ταινίες του Αγγελόπουλου, που είναι μόνο εικόνες, χωρίς τη γρήγορη εναλλαγή; :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε δεν ειναι να λειψει κανεις εδω μεσα με εσας!!!δεν σας προλαβαινω ενα σωρο γραψατε παλι :o:o:lol:

κι εμεις χθες πηγαμε μια βολτιτσα σε εναν φανο που ειχαν παιδικο παρτυ υποτιθεται,τελοσπαντων στις αποκριες εδω στα μερη μας χρησιμοποιουνε πολλα αισχρα απο λογια ως διαφορα αλλα και γιαυτο λεω υποτιθεται οτι ηταν παιδικο παρτυ,ευτυχως δεν λεγανε πολλα,ο μικρος οπου ακουγε μουσικη χορευε και τα μεγαλα παιξανε φαγανε τα σουβλακια τους,μαλλι της γριας,γλειφιτζουρια και γενικα το καταχαρηκαν παλι,σημερα ειχα σιδερο και το απογευμα χωθηκα στην κουζινα μου και εφτιαξα τυροπιτακια,μαφινς και τρουφακια,επιτελους ο καιρος ειναι αρκετα καλος αυτε τις μερες,εχει ανεβει η αισθητα η θερμοκρασια

Ανθη κι εγω και στις τρεις μου εγκυμοσυνες επινα ενα καφε γαλλικο καθε μερα σχεδον ,αλλα οταν θηλαζα δεν επινα καθολου γιατι φοβομουνα κι εγω να μην τα προκαλω νευρικοτητα και αυπνιες

Χριστινα και η συνηφαδα μου εδω και χρονια μοιραζει φυλλαδια,μπραβο στο παληκαρακι σου που περπατησε καλα τρεχαματα τωρα!!!!

Μαρακι φανταζομαι ο Στεφανακος τι ομορφο τιγρακι θα ηταν σκετο κουκλι!!!να βαλεις φωτο να τον καμαρωσουμε κι εμεις

Αννα Μαρια αρχιζουν κι ετοιμαζονται τα ουλα του σιγα σιγα γιαυτο και απο εδω και περα θα βαζει συνεχεια τα χερια του στο στομα και θα τρεχουν τα σαλακια ποταμι και οσο να ναι η πιπιλα τον ανακουφιζει κιολας,αρχιζεις κιολας δουλεια;;

Κατερινακι δεν θα αντεχα με τιποτα να ζησω στην Νορβηγια με τοσο κρυο και νυχτα συνεχεια,πως αντεχουν ετσι;;;δεν το ηξερα οτι νυχτωνει τοσο νωρις :o:o

συμπεθερα Καλη που εξαφανιστηκες ρε ψυχη;;;

κοριτσακια μου δεν θυμαμαι κατι αλλο συγχωρηστε αν ξεχναω κατι σημαντικο σας φιλω ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, μια χαρά κι εσείς με τα αποκριάτικα πάρτι, κι ας έχουν και αισχρολογίες! Εμείς φέτος τίποτα... :(

Κάνει πολύ κρύο κιόλας, είχαν πει και καλά θα ανέβει η θερμοκρασία από σήμερα, αλλά στα ίδια έχει μείνει, μη σας πω κάνει και περισσότερο κρύο σήμερα...

Να σας ρωτήσω ρε κορίτσια: κάνει όταν σιδερώνω να έχω τον Αντρέα στον ίδιο χώρο; Σιδερώνω στην κουζίνα και ο Αντρέας είναι στο σαλόνι, που είναι ενιαίος χώρος. Έχουμε περίπου τρία μέτρα απόσταση. Λέτε να πειράζει, που αρρώστησε με βρογχικά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!! Είστε καλά;;; Πάει και η Δευτέρα....Έρχεται τριήμερο και χαίρομαι!!

Άννα Μαρία καλά κάνεις και δεν τον αφήνεις τόσο μικρό μπροστά από οθόνη τηλεόρασης ή υπολογιστή...Λένε ότι δεν είναι και ό,τι καλύτερο...Ευτυχώς ο Αντρίκος το πήρε το μπιμπερό..Πολλές γυναίκες έχουν μεγάλο θέμα..Της κουμπάρας μου το παιδί ούτε να το δει μέχρι 9 μηνών :shock::shock:

Μαράκι μου και τι δε θα έδινε για ένα φιλάκι από το όμορφο τιγράκι σου...Θα περιμένουμε φωτό οπωσδήποτε!

Χριστινάκι ο Πανούλης προς το παρόν φαίνεται να την έχει γλιτώσει..Μη λέω όμως μεγάλα λόγια..Εγώ πάλι έχω βουλωμένη μύτη...Εύχομαι να μείνω εκεί και να μην εξελιχθεί σε τίποτα χειρότερο (πχ βήχα τρελό κλπ)...Περπάτησε το ζουζούνι;;;; Άντε καλή αρχή και καλό κυνηγητό!!!!!! Ντούρασελ ο μικρός!!! Σας βάζει όλους κάτω!

Καγκουράκι εγώ τον καφέ τον έχω συνδυάσει με τη δουλειά...Δεν ξέρω γιατί..στο σπίτι σπάνια φτιάχνω..

Δε θα άντεχα να ζω σε μια χώρα τόοοσο σκοτεινή...Λατρεύω το καλοκαίρι όχι μόνο για τις βόλτες αλλά και γιατί δε λέει να βραδιάσει...

Κατερινάκι πολλά αποκριάτικα events είχατε! Τις χάρηκαν τις στολές τους τα μικρά σου! Στο θηλασμό όντως προκαλεί νευρικότητα ο καφές στο μωρό ή εσύ βοβήθηκες μήπως του προκαλέσει;;; Έχεις διαβάσει ότι δεν κάνει;;;

Άννα Μαρία δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με το σιδέρωμα στον ίδιο χώρο με τον Αντρέα..Υπερβολικό μου φαίνεται...

Κορίτσια σήμερα βγήκαν και τα αποτελέσματα του PAPP A και ήταν πολύ καλά. Ένα άγχος έφυγε!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πήγαμε στο νοσοκομείο προηγουμένως και εξέτασε ο γιατρός τον Αντρέα. Μας είπε ότι είναι τέλειος! Θα συνεχίσουμε τις μασκούλες για τρεις μέρες ακόμα και φτάνει!

Τον ρώτησα και για το σίδερο, και μου είπε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Φυσικά, ξέχασα να τον ρωτήσω για τα εμβόλια... Θα πρέπει να πάρω τον δικό μας γιατρό...

Εγώ το τριήμερο δε θέλω καθόλου να έρθει, γιατί την Τρίτη επιστρέφω στο σχολείο... :( :( :( Ρε κορίτσια, πώς θα τα βγάλει πέρα ο άντρας μου; Εδώ εγώ, όταν φεύγει και μένω πολλή ώρα μόνη μου με τον μικρό, φρικάρω... Ελπίζω να έρχεται και η μάνα μου έστω για λίγο...

Τι άγχος κι αυτό... Τουλάχιστον μου είπαν ότι "καθάρισε" το σχολείο από τα ταραχοποιά στοιχεία. Πήγαν όλοι φαντάροι!

Άντε, σας κλείνω να μαζέψω λίγο, γιατί το σπίτι είναι σα βομβαρδισμένο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

Αννα Μαρια καλη αρχή λοιπον πάλι απο την άλλη βδομάδα στο σχολειο, μην ανησυχεις πολύ θα βρει τους ρυθμους του και θα μπει σε προγραμμα ο μικρός με τον άντρα σου, θα φτιάξει και ο καιρός θα μπορει να τον βγαζει και καμια βολτα νωρίς το απογευμα και θα περνά η ώρα τους.

Ανθή μια χαρά το μωράκι σου μετά και απο αυτά τα αποτελέσματα ηρεμεις αρκετά ειναι η αλήθεια.

Εμεις μια χαρά αυριο θα πάω να δω δυο παιδικούς σταθμούς, για πειτε τι πρεπει να προσέξω κατι ιδιαιτερο πέρα απο τα βασικά αν και σημαντικό κριτήριο θα ειναι και η τιμή έχω ακουσει απο 350 μέχρι και 500 ευρώ :o:o πολλά δεν ειναι?

Κοριτσια ναι η Νορβηγία εχει αυτο που λένε 6 μηνες μερα 6 μηνες νυχτα εγώ ειχα παει απο Αυγουστο μέχρι Δεκέμβριο οντως πολύ νύχτα αλλά τον Αυγουστο εζησα λιγο και το ολομέρα ήταν αργά το βραδυ και ηταν οπως εδώ μολις πέφτει ο ήλιος. Για λίγο καιρό καλό ηταν για περισσοτερο δεν νομίζω να άντεχα.

Φιλάκια σε ολες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε? Εμεις καλά..περιμένω τον μικρο να ξυπνήσει και στις 6 εχουμε ραντεβου στον παιδιατρο να δουμε ποσο μεγαλώσαμε!! εβαλα φωτο του μικρου τιγρη στο προφιλ...οσες δεν εχω φιλες στειλτε μου αίτηση γιατι το δικο μου κολλάει!!!! Πάντως ολοι ενθουσιαστηκαν μαζι του!Κι ο ιδιος οταν τον εβαζα μπροστα στον καθρεφτη κοιτούσε και γελούσε!!! :lol::lol:

Αννα Μαρια μπραβο του Αντρεα σου που ειναι καλά!!! αντε να ειναι και το τελευταιο σας απο αρρωστιες! Γιατι γυρνας τοσο γρηγορα στη δουλεια??? Δεν πηρες 16 βδομαδες αδεια??? :?

Μην αγχωνεσαι, ολα καλα θα πανε...Θα συνηθισετε ολοι αναγκαστικά!!

Ανθη μου κοπιασε να μας δωσεις το φιλάκι!!! :lol::lol: Παρε κανενα ντεπονακι κι ελπιζω να μην επιδεινωθει η κατάσταση!!

Χριστινα αυτη η φαση που περπατάνε για τα καλά εχει γελιο γιατι πηγαινουν σαν μεθυσμένα!!! :lol: Θελουν βεβαια απιστευτη προσοχη...

Κατερίνα πάλι δημιουργησες στην κουζινα???Στειλε κανενα γλυκάκι κι εδώ!!!

Καγκουράκι πολλά λεφτά είναι!!!Εμεις δινουμε 250 ευρω...Να προσεξεις το θεμα της καθαριοτητας, να εχει χωρο ασφαλες για να παιζουν τα παιδάκια και το προσωπικο. Νομιζω πως αυτα ειναι τα βασικά...εννοειται και το οικονομικο!!! :lol:

Μετά τη γαστρεντεριτιδα με εχει πιασει μια λιγουρα...ελπιζω να καταφερω να μην βαλω αυτα που εχασα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας και απο μενα...

Αυτη την εβδομαδα τρεχω στη δουλεια και δεν θα παρω και ρεπο...Ευτυχως ειμαστε καλα..

Οι εγκυουλες απο οτι βλεπω ειστε καλα..Ανθη μπραβο για τα αποτελεσματα .Αντενα ηρεμησεις λιγο.

Αννα Μαρια σιδερενιος ο Αντρεακος..Καλα τοσο γρηγορα επιστρεφεις δουλεια???Και μετο θηλασμο τι θα κανεις???

Μαρακι κουκλος ο Στεφανακος τιγρακι ..Εγω ακομη δεν τον εχω ντυσει ..Φετος δεν εχω καθολου διαθεση..

Το σαββατο πηγαμε με την αδερφη μου στους γονεις μου στη χαλκιδικη και καναμε εκπληξη στον μπαμπα μου που ειχε γενεθλια ..Του πηραμε τουρτα και κερακια ..Το χαρηκε παρα πολυ .Τοσα χρονια δεν το εχουμε κανει ποτε..Το τι χαρα ενιωσε ..Αφου αισθανθηκα τυψεις πουτοσα χρονια ουτε ενα τηλ δεν παιρνουμε ..ολο το ξεχναμε..

Φιλια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, πήρα τις 16 εβδομάδες που δικαιούμαι, αλλά αντί να ξεκινήσει η άδειά μου δύο εβδομάδες πριν την ΠΗΤ, ζήτησα να ξεκινήσει τέσσερις, γιατί ήταν αδύνατο να εργάζομαι μέχρι την 38η εβδομάδα. Τελικά, βέβαια, πήρα πολύ νωρίτερα αναρρωτική, την οποία ήθελα να πάρω πιο αργά, περίπου 2-3 βδομάδες πριν αρχίσει η άδεια μητρότητας, αλλά δεν άντεχα να πηγαίνω σχολείο. Οπότε τώρα θα γυρίσω δύο εβδομάδες πιο νωρίς...

Όλια, με το θηλασμό ελπίζω να τα καταφέρω. Θα βγάζω γάλα και θα του το δίνει ο άντρας μου ή η μάνα μου με το μπιμπερό. Ευτυχώς το παίρνει το μπιμπερό, αλλά το θέμα είναι το πόσο τρώει. Δεν έχουμε καταλάβει ακόμη. Ο γιατρός είχε πει πριν από κανένα μήνα ότι θα θέλει γύρω στα 150 μλ για να χορτάσει, αλλά όπως τον κόβω τώρα, χαλαρά θα τρώει 200 μλ... Για να δούμε... Πριν ήρθαν οι γονείς μου, ο μικρός κοιμόταν, ξύπνησε, έκλαιγε, και του βάλαμε 100 μλ περίπου στο μπιμπερό και τα ήπιε. Προηγουμένως είχε φάει κι από μένα και μετά το μπιμπερό ξαναθήλασε... Τον αχόρταγο έχω για παιδί... Κι έχω και τη μάνα μου να μου λέει ότι τρώει πολύ ο μικρός και έχει κάνει δίπλες και να προσέχω μην γίνει χοντρός... Έλεος...

Μαρία, κούκλακι το τιγράκι σου!!!!!

Όλια, εμείς είχαμε κάνει πάρτι-έκπληξη στον πατέρα μου όταν έκλεισε τα 60 (τώρα είναι 76). Ήταν καταπληκτικό! Είχαμε πει και καλά ότι θα πάμε σε ένα εστιατόριο για φαγητό οι τέσσερίς μας, οπότε ντυθήκαμε, στολιστήκαμε, και ξεκινάμε για το εστιατόριο. Ανοίγει ο πατέρας μου την πόρτα και βλέπει μπροστά του όλους τους συγγενείς και φίλους με μια τούρτα να του φωνάζουν "Χρόνια πολλά"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...