Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενέ "Κορίτσια για φίλημα" Νο 3


Recommended Posts

Καγκουράκι, από τη Δευτέρα είχε βελτιωθεί πάρα πολύ η διάθεση του Αντρεάκη. Έκανε χαρούλες σε μας, στους γονείς μου, σε γιατρούς και νοσοκόμες! Χτες μας ξύπνησαν από τις οκτώ παρά τέταρτο για να κάνει μπάνιο, κι αυτός αντί να κλαίει κοιτούσε τη νοσοκόμα και γελούσε!

Άντε βρε, όλα καλά με τον υπέρηχο! Άχου!!! Αγοράκι!!!! Τα λατρεύω τα αγοράκια!!! Ούτε που θα μπορούσατε να το φανταστείτε ε; :P

Αφήστε κορίτσια, χάλια ο χειμώνας... Το επόμενο παιδί θα το κάνω στο τέλος της άνοιξης. Μέχρι να έρθει ο χειμώνας θα έχει πάει πέντε-έξι μηνών, αφού εδώ ο χειμώνας έρχεται τέλος Νοεμβρίου!

Χριστίνα, πραγματικά κάποιες ενέργειες των πολιτικών δεν μπορεί να είναι απλά καλοπροαίρετα λάθη... Μόνο προδοσία μπορούν να θεωρηθούν. Δε γίνεται ούτε ένας απ' το περιβάλλον του προδότη που λέμε να μην του είπε για μια ανάλυση ενός γνωστού οικονομολόγου, να μην του έδωσε μια άλλη συμβουλή, να μην είχε μια καλύτερη ιδέα ρε παιδί μου. Κι άντε, αυτός θα μείνει στην ιστορία ως ένας προδότης. Γι' αυτόν το λόγο, όμως, θα υποφέρει για πάρα πολλά χρόνια ο ελληνικός λαός. Κι έρχεται κι εμάς η σειρά μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 978
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια για φιλημα !!!

λοιπον σημερα εκανα τον υπερηχο και ευτυχως ειναι ολα καλα,δεν υπαρχει κατι παθολογικο απλα μια ορμονικη διαταραχη μου ειπε ο γιατρος μου που μπορει να οφειλεται σε διαφορα πραγματα οπως αγχος,διατροφη κτλ.και αν συνεχισει και τον επομενα μηνα να παω να μου γραψει προγεστερονη,το μυαλο μου ειχε παει σε διαφορα,σκεφτομουν για κυστες,,ινομυωματα ακομα και καρκινο φτου φτου,δεν μπορειται να πειτε μεσα στην αισιοδοξια ειμαι,τελοσπαντων αφου ειναι ολα καλα,ηρεμησα.....πηγα και τον μικρο για εμβολιο σημερα,ο καημενουλης ενω ηταν πολυ συνεργασιμος σε ολη την εξεταση μολις του εκανε το εμβολιο εβαλε μια τσιριδα και μετα στο σπιτι ελεγε συνεχεια" χερι μου",αυριο εχουμε να παμε σε παρτυ γενεθλιων μασκε και μετα παλι σε παρτυ μασκε που διοργανωνει το φροντιστηριο αγγλικων του Νικου,την Παρασκευη εχουμε τον χορο του νηπιαγωγειου,φουλ προγραμμα δηλαδη :lol: εξαλλου δεν μας βλεπω να βγαινουμε τις αποκριες,στους παιδικους χορους,καμια βολτα στους φανους που κανουμε εδω και τερμα,δεν ειμαστε για περισσοτερα

Ανθη εγω τρεμω στην ιδεα της χρεωκοπια παντως,με φοβιζει και μονο η λεξη,τελοσπαντων οτι και να πουμε εμεις αλλοι ειναι αυτοι που μας κατευθυνουν και αποφασιζουν για την τυχη και το μελλον μας..................περιμενουμε και τα δικα σου αποτελεσματα απο την χοριακη

Κατερινακι αντε με το καλο ο γιοκας!!!!χαιρομαι που ειναι καλα οι εξετασεις σου!!!

Μαρακι εισαι καλυτερα;;;;πολυ ανακατωσουρες ακουω,μηπως συμβαινει κατι αλλο;; ;) λεω εγω παλι μηπως!!!!

Αννα Μαρια κι εμεις παραγγειλαμε σουβλακια για τα παιδακια του νηπιαγωγειου για αυριο,

ειναι καλυτερα ο Ανδρεακος;;εσυ ξεκουραστηκες;;;σου εμεινε κι ενα καλο απο ολη την κακη περιπετεια αφου εχασες κιλα!!!!οντως η καλυτερη εποχη για να γεννησεις ειναι η ανοιξη, ο Νικος μου γεννηηθηκε 18 Μαιου και ειχε ολο το καλοκαιρι μπροστα του να μεγαλωσει χωρις ιωσεις,αφου θυμαμαι πρωτη φορα αρρωστησε περιπου 8 μηνων και δεν ειχα ουτε αντιπυρρετικο στο σπιτι,το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να το κανονισεις δεν ερχονται οποτε τα θελουμε............

φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε, Κατερίνα ευτυχώς όλα καλά! Είδες που αγχωνόσουν; Κι εγώ πάντα, με την παραμικρή ενόχληση σκέφτομαι το χειρότερο...

Τι θα ντυθούν φέτος τα αγοράκια σου; Μπορεί και να το είπες τις προηγούμενες μέρες, αλλά εγώ απουσίαζα.

Ρε κορίτσια, μας έχει πρήξει η πεθερά με δύο θέματα: 1. με το μπάνιο του μωρού και 2. με το θηλασμό. Για το μπάνιο δεν ξέρω αν σας έχω ξαναπεί που από τότε που γέννησα παίρνει συνέχεια και λέει ότι δεν πρέπει να το κάνουμε συχνά μπάνιο γιατί θα αρρωστήσει. Τώρα αυτή θα είναι σίγουρη χίλια τα εκατό ότι εξαιτίας των μπάνιων αρρώστησε το μωρό. Και τώρα παίρνει καθημερινά και λέει να μην κάνουμε ΚΑΘΟΛΟΥ μπάνιο το μωρό μέχρι να αναρρώσει!!! Και σήμερα που της μίλησα εγώ και της είπα ότι ο γιατρός είπε να τον κάνουμε μπάνιο κανονικά, αυτή μου είπε το αδιανόητο "μην ακούς όλο το γιατρό, άκου και λίγο τους μεγαλύτερους, ο γιατρός θέλει να αρρωσταίνει ο κόσμος για να έχει ασθενείς". Μετά απ' αυτό βέβαια της έλεγα συνέχεια "ναι, ναι, ναι", "βέβαια, βέβαια"...

Για το θηλασμό παίρνει συνεχώς και λέει ότι πρέπει να δώσουμε ξένο για να μην κουράζομαι, γιατί είμαι αδύνατη!!! Κι από τότε που μπήκαμε νοσοκομείο, παίρνει καθημερινά τον άντρα μου και τον πρήζει. Σήμερα που μίλησε μαζί μου, μου λέει "δεν παίρνει καθόλου ξένο;" και της λέω "μα δε θέλουμε να δώσουμε ξένο" και δεν επέμεινε...

Ευτυχώς για το θηλασμό και το ξένο ο άντρας μου δεν επηρεάζεται. Στην αρχή μου έλεγε κι αυτός διάφορα να δώσω ξένο, αλλά ειδικά μετά το Σαββάτο που ήμουν εγώ χάλια και είπα να δώσουν ένα γεύμα ξένο στο νοσοκομείο και καταταλαιπωρήθηκε το μωρό και δεν ήπιε καθόλου, είναι πολύ εναντίον. Αλλά με το μπάνιο την ακούει και επιμένει ότι το μωρό θα κρυώσει με το μπάνιο και πρέπει να το προσέξουμε.

Αφήστε το άλλο. Ένας ξάδελφός μου απέκτησε παιδί ένα μήνα περίπου πριν από μας. Και τον παίρνει η μάνα του και του λέει ότι ο Στέφανος το παιδί το βγάζουν έξω μόνο για να το πάνε στον παιδίατρο, αλλιώς είναι συνέχεια κλεισμένο στο σπίτι κι ότι έτσι πρέπει να κάνουμε κι εμείς. Και να του εξηγώ ότι, αν έχει καλό καιρό, ήλιο και δε βρέχει ή φυσάει, μπορούμε να πάμε μια βόλτα, έστω εδώ στη γειτονιά, να πάρει λίγο αέρα το παιδί. Και μου λέει "όχι, δε γίνεται. Το ξέρεις ότι ο Στέφανος το παιδί το βγάζουν έξω μόνο για να το πάνε στον παιδίατρο;". Λες και ο Στέφανος είναι το μέτρο της τελειότητας...

Αυτή τη μονολιθικότητά του δεν την αντέχω, να του μιλάω και να είναι λες και μιλάω σε τοίχο, επειδή κάτι το είπε η μάνα του ή το έκανε ο ξάδελφός του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα λοιπόν πήγα να κάνω την αυχενική. Είδε πολλά άλλα πράγματα πέρα από αυχένα και ρινικό οστό. Μου θύμισε τη Β επιπέδου. Όλα τα βρήκε πολύ καλά. Τον ρωτάω λοιπόν εγώ αφού με διαβεβαίωσε πως όλα είναι καλά "Φύλο βλέπουμε;;;" και μου απάντησε πως μάλλον είναι κορίτσι. Πάλι μάλλον. Στη Β επιπέδου θα σιγουρευτώ. Τώρα περιμένω και τα αποτελέσματα της papp A. Δεν κράτησε πολύ ο υπέρηχος αλλά δεν έχω και το κόλλημα να κάνω καμιά ώρα υπέρηχο..Ό,τι έπρεπε να δει, το είδε. Πάει και αυτό. Ελπίζω δηλαδή. Να βγουν πρώτα και οι αιματολογικές. Το Σάββατο θα πάμε στο πάρτυ της βαφτιστήρας μου.Θα είναι μασκέ. Το είπα λοιπόν στον Πάνο και μου ζήτησε να πάμε να πάρουμε στολή...γαϊδάρου :shock::shock::shock::shock: Κατερίνα ακούς;;;;; ΚΟΥΦΑΘΗΚΑ!!!!!!!Τελικά είναι αδερφές ψυχές και τα παιδιά μας :lol::lol::lol: Τι κόλλημα έφαγαν με τον γάιδαρο;;;;; Πήγαμε σε ένα μαγαζί με αποκριάτικα και εννοείται πως δε βρήκαμε γάιδαρο..Δε βρήκαμε όμως και τίποτα άλλο που να του αρέσει :(:(:( ..Γυρίσαμε σπίτι και είπα να του δοκιμάσω την περσινή στολή που του είχα πάρει (μίκυ μάους). Με χαρά γδύθηκε για να τη δοκιμάσει και όταν τελικά την έβαλε έκανε σαν τρελό να τη βγάλει..Δεν την ανεχόταν ούτε λεπτό πάνω του....Αποφάσισα λοιπόν από το να πετάξω τα λεφτά μου να πάω να του βρω τίποτα αυτιά ζώου ή κανά καπέλο με κανά σπαθί ή τέλος πάντων κάτι σε αξεσουάρ και να του τα βάλω για να είναι κάαααπως ντυμένος και για να μη νιώσει άσχημα στο πάρτυ...Είναι περίεργος στο ντύσιμο. Θέλει άνετα ρούχα πάνω του και φαίνεται αυτή η λυκρίλα των αποκριάτικων του τη δίνει..

Καγκουράκι μου χαίρομαι πολύ και που είσαι καλύτερα και που είναι όλα καλά με το νινί σου! Είδες και με τους σφυγμούς;; Όλα καλά πήγαν! Με το καλό να κάνει τη Β επιπέδου και να το απολαύσεις ξανά το μωράκι σου!

Χριστίνα μου μού άρεσαν πολύ οι φωτογραφίες σας! Πεντάγλυκος ο σεΐχης σου!!! Να τον χαίρεστε τον ζουζούνο σας!!!!! Λιγουρεύτηκα και την τούρτα σας!!! Στείλε ένα κομματάκι :lol::lol::lol: Όσο για σένα...λάμπεις από ευτυχία μανούλα με το γιόκα σου αγκαλιά! Φτου σας!Συμφωνούμε απόλυτα με τα της χρεωκοπίας!

Μαράκι μου πάει και αυτή η περιπέτεια...Σε καταλαβαίνω που δε θες να ακούς για φαγητό. Όταν πέρασα το καλοκαίρι γαστρεντερίτιδα άργησε να μου έρθει η όρεξη..Σκεφτόμουν φαγητό και φρίκαρα....Σας έλειψε ο γιόκας σας ε;; Λογικό είναι! Καλά έκανες όμως που τον άφησες για να μην ξαναταλαιπωρηθεί το παιδί.

Κατερίνα μου είδες που όλα πήγαν καλά με τον υπέρηχό σου;;; Ήμουν σίγουρη! Πάντως όποτε έχω κάτι και το δικό μου το μυαλό πηγαίνει συνέχεια στο κακό... Με τόσα που ακούμε πια είνια να μην πηγαίνει στο κακό;;; Και τώρα που είμαι μανούλα τρέμω ακόμα πιο πολύ το κακό...Φτου φτου μακριά...Όλα καλά πήγαν τελικά και αυτό έχει σημασία!!!!! Όσο για την κατάσταση στην Ελλάδα δυστυχώς δεν αποφασίζουμε εμείς, έχεις δίκιο. Να χέσω τη δημοκρατία που έχουμε...Ή μάλλον που υποτίθεται πως έχουμε.....

Άννα Μαρία ΚΥΡΙΟΣ ο Αντρίκος σου!!! Βρήκε ξανά τη βολή του σπιτιού του και χάρηκε!!! Άντε, κάθε μέρα τέτοια ωράρια εύχομαι!!! Όσο για την πεθερά...Την καλύτερη μέθοδο ακολυθείς. Ναι, ναι, βεβαίως, δίκιο έχετε!!!! :lol::lol::lol: Αστην να κελαηδά!Μη χαλιέσαι άδικα...Με το Στέφανο γέλασα πολύ! Ε μα κι εσύ οφείλεις να κάνεις ό,τι κάνει και ο Στέφανος :lol::lol::lol: Από τη μία να σου μπαίνουν και από την άλλη να σου βγαίνουν! Εγώ τον Πάνο τον γέννησα 14 Μαρτίου και θεωρώ πως είναι τέλεια περίοδος. Και διακοπές πήγαμε πιο άνετα γιατί τον Ιούλιο ήταν ήδη 4 μηνών και το χειμώνα είχε γίνει ήδη 8 μηνών! Τέλειο! Άσε που ήμασταν μέσα στις βόλτες! Ιούνιο-Ιούλιο λοιπόν βάλε μπρος για το δεύτερο!

Αυτά κορίτσια! Σας ζάλισα για ακόμα μια φορά αλλά ήταν πάλι πολλά αυτά που ήθελα να σας πω......

Φιλάκαι πολλά!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, μια χαρά και η αυχενική!!! Τέλεια!!!!!!! Κι εμένα στην αυχενική δεν είχε φανεί καθόλου φύλο και νομίζαμε είναι κορίτσι. Για να δούμε κι εσείς!

Χαχα, πολύ γέλασα με τον γάιδαρο!!!!!!!!!!! Καλά θα κάνεις, μην πετάς λεφτά για στολές αφού δε θέλει. Αν βρεις αφτιά γαΐδάρου, ακόμα καλύτερα!

Όσο για τη μέθοδο με την πεθερά, είναι καλή μεν, αλλά δεν μπορώ να πω ότι με βολεύει από τη στιγμή που ο άντρας μου ο ηλίθιος επηρεάζεται πάρα πολύ απ' τη μάνα του στα θέματα του παιδιού. Ό,τι πει η μάνα του πρέπει να το τηρήσουμε με θρησκευτική προσήλωση, γιατί η μάνα του τρία παιδιά μεγάλωσε και ξέρει. Ναι, την είδαμε πώς τα μεγάλωσε τα τρία παιδιά και έγιναν τρεις προβληματικοί ενήλικες, γεμάτοι ανευθυνότητα. Κι έτσι και του πω τίποτα, φωνάζει να μην πιάνω στο στόμα την αγία μαμά του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τον Μάρτιο που λες, είναι πολύ καλή περίοδος να γεννήσει κανείς. Μάρτιο θα γεννούσα το πρώτο παιδί, αλλά δυστυχώς δεν προχώρησε. Το επόμενο ελπίζω να το γεννήσω Μάρτιο-Απρίλιο. Έστω Μάιο. Αλλά θα πρέπει να γεννηθεί και 22, είναι κι αυτό! :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια μου? Εγώ γυρισα απο το σχολείο και ειπα να ξεκουραστω λιγο και μετά να κανω οσο μπορω κατι δουλιτσες που έχω. Χθες ημουν σαν τον Κατακουζινο...απολύμανα τα μπανια και το δωματιο και ημουν με μια χλωρινη στο χέρι!!! Ο αντρας μου δεν αντεξε και πηγε σημερα στο χωριο και ειδε το γιοκα μας....Μας λειπει πολύ...ειναι αδειο το σπιτι μας...δεν θυμομαστε πια πως ηταν η ζωή μας χωρις αυτον..Αχ τον Στεφανάκο μου...χθες το βραδυ έκλαιγα...κι ο αντρας μου καθε τοσο ελεγε...αχ βρε Στεφανάκο μου τι να κάνεις τώρα!!!! Δράμα η κατάσταση!!! Αυριο θα τον έχουμε κοντα μας!!!!

Κατερινάκι μου είδες που όλα είναι καλά????? Αδικα ανησυχούσες!! Πολλά μασκέ εχετε...

Οσο για μένα....κατι τρεχει...γαστρεντεριτιδα!!!! Κατά τα αλλα τίποτα!!! :lol::lol:

Αννα Μαρία τι χαζομαρες ειναι αυτές???Εγώ το παιδί το κάνω κάθε βραδυ μπανιο και χαλαρώνει.Μονο αν θα βγουμε εξω τωρα που ειναι χειμωνας και δεν τον εκανα, αρα ελαχιστες φορές. Να μην ακους κανενα... Και πρεπει να δωσεις στον αντρα σου να καταλαβει ότι όσο ακουει αλλους τόσο θα μπερδευεστε κι εσεις και το παιδι.Η καθε οικογενεια εχει το δικο της πρόγραμμα και κανει αυτο που πιστευει για το παιδί της. Ειναι καλό να παίρνει και λιγο καθαρο αερα το παιδί...Εξαλλου οι βολτες ειναι γεμάτες ερεθισματα για το παιδί που τον βοηθάνε κι απο εκπαιδευτικής άποψης.

Η πεθερά σου δεν παίζετε!!! :lol::lol:

Ανθη μπράβο!!! Τελεια και τα δικά σου νέα!! Το βλεπω το κοριτσάκι ερχεται!!!! Κι ο Πανούλης γαϊδαρος??? :lol::lol: Παρτον να διαλεξει τιποτα αυτακια και μια χαρά θα ειναι...

Οι υπόλοιπες τι κάνετε??Κάλλι, Καγκουράκι, Όλια, Χριστίνα...κι ολες όσες χάθηκαν!!! Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες τι μου κάνετε

εμεις καλά το απόγευμα θα ντύσω τη μικρή πεταλούδα και θα πάμε σε μια φιλη που θα έχει μερικά ακομα παιδάκια ντυμένα και θα περάσουμε το απόγευμα.

Κατερινάκι ολα καλά λοιπόν θα στρώσει ο κύκλος σου μη σε αγχώνει. Απο μασκε και πάρτυ φουλ το πρόγραμμά σας για πες μας τι θα ντυθούν τα αγοράκια σου.

Αννα Μαρία έχεις μπλέξει μου φαίνεται με την πεθερά, θα σου πω και εγώ πάνω κάτω οτι είπαν και τα άλλα κοριτσάκια. Πρώτον για το μπάνιο καλά κάνεις και το κάνεις κάθε μέρα, σε αυτή την ηλικιά το βοηθάς να χαλαρώσει πριν τον ύπνο και τον βοηθάς να μπει σε ένα προγραμμα ολοι λενε οτι το καθημερινό μπάνιο είναι μια ρουτίνα που βοηθαει πολύ τα βρεφάκια στο να στρώσουν το καθημερινό τους πρόγραμμα. Για το θηλασμό δεν σχολιάζω αν θες το μικράκι σου να είναι καλά θήλασε οσο περισσότερο μπορείς. Τώρα για τις βόλτες εννοείται οτι πρεπει να βγαινει και να πέρνει καθαρό αέρα και να αλλάζει παραστάσεις ακομα και με κρύο, τι στις βόρειες χώρες τα παιδιά δεν βγαίνουν απο τα σπίτια, μόνο με καταρρακτώδη βροχή ειναι κρίμα να το βγάλεις έξω ε και εδώ που τα λέμε και για μας δεν ειναι τοσο βολικο.

Ανθή μια χαρά πήγαν ολα χθες με την αυχενική, καλά αποτελέσματα και απο το PAPP-A και ειδες πάλι κοριτσάκι σου είπαν, καλά να είναι. Νομίζω πρέπει να συναντηθούνε τα παιδιά μας δηλαδή τι εμπνευση αυτή και τα δύο να θέλουν να ντυθούν γαιδαρος, δηλαδή έμεινα οταν το έγραψες...απορώ μηπως θέλουν να μας πουν κάτι και δεν το πιάνουμε :o:o

Μαράκι εισαι καλύτερα σήμερα, σας έλειψε πολύ ο Στεφανάκος αλλά ήταν για καλό δικό του.

Αυτά τσούπρες, φιλιά σε ολα τα κορίτσια για φίλημα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσια μου δεν σας προλαβαινω! Απο χτες το βραδυ εχω να μπω και στρωσατε προικα παλι!

Αννα Μαρια μου τι καλα που το μωρο ειναι μια χαρα! Για το μπανιο, υπαρχει ενας λογος που οι παλιοτεροι νομιζουν οτι θα κρυωσει το παιδι, ειναι μια απλη παρανοηση λογω αγνοιας, ενας γιατρος μου ειχε πει οτι το πιο βασικο ειναι το ΜΕΤΑ το μπανιο, το να ειναι δηλαδη πολυ ζεστος ο χωρος που θα στεγνωσει και θα ντυθει το παιδι, γιατι το κρυο συσσωρευεται και βγαινει αργοτερα. Για το θηλασμο παντως μου κανει πολλη εντυπωση η σταση της πεθερας σου, συνηθως οι παλιες γυναικες ειναι πολυ υπερ! Α, ωστε ετσι κανει ο ξαδερφος Στεφανος; Επισης, στη Νορβηγια τα παιδια τα ντυνουν απο μωρα με ισοθερμικες φορμες και τα βγαζουν να κοιμουνται ΕΞΩ, στις καφετεριες δεν τα παιρνουν μεσα, τα αφηνουν εξω με τα καροτσακια τους στη σειρα! Και εκει κι αν κανει κρυο! Ισα ισα που η βολτα το παιδι το ωφελει, παντα με μετρο βεβαια και παντα οταν δεν βρεχει. Το κρυο απο μονο του, δεν του κανει κακο αν ειναι καλα ντυμενο. Γενικα, μιλησε με τον αντρουλη σου κι εξηγησε του πως σεβεσαι πολυ την εμπειρια της μητερας του (προς Θεου ΜΗΝ την μειωσεις, θα βγεις εσυ φταιχτρα), αλλα καποια πραγματα εχουν αλλαξει , οπως για παραδειγμα εχουμε μαθει οτι το μελι που το θεωρουσαν παρα πολυ καλο για τα μωρα τωρα απαγορευεται γιατι μπορει να κανει μεγαλη ζημια! Επομενως, ναι ακουμε και μια αλλη γνωμη, αλλα τον τελευταιο και τον πρωτο λογο τον εχουν παντα οι γονεις!

Κατερινακι αντε μπραβο σου εφυγε και αυτο το αγχος! Μια χαρα θα εισαι! Τα μικρα τι θα τα ντυσεις σε ολα αυτα τα παρτυ;

Ανθη μου τι κανετε; Συγχαρητηρια για την αυχενικη! Λοιπον, πιο πισω μερικες σελιδες ειχα γραψει στο Καγκουρακι πως μπορεις να φτιαξεις τη στολη γαϊδαρου μονη σου, φτηνα και χωρις να το "στριμωξεις" το παιδι! Ευχαριστω για τα καλα σου λογια! Ειναι οντως η απολυτη ευτυχια αυτο το παιδι, το καθε παιδι!

Καγκουρακι μου, καλα ειστε; Η Αγγελικη; Η κοιλιτσα φουσκωνει;

Μαρακι μου περαστικουλια! Δυσκολο να αφηνεις το μωρο, αλλα επρεπε, το ειχα κανει μια φορα και εγω και μου ελειψε παρα πολυ! Αλλα μια και εισαι καλυτερα, εκμεταλλευσου το να μεινετε λιγο τα δυο σας, χρειαζεται κι αυτο, εγω τοσους μηνες προσπαθω να φυγω ενα διημερο με τον αντρα μου μπας και ηρεμησουμε και δεν το εχω καταφερει...

Οι υπολοιπες που ειστε, τι κανετε;

Αληθεια, θα τσικνισετε; Καλη Τσικνοπεμπτη να περασετε!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, κι εγώ είχα ντυθεί πεταλούδα μια χρονιά μικρή!!

Μαρία, μπορώ να καταλάβω πώς νιώθεις. Εμένα μου λέγανε να φύγω και να αφήσω το μωρό στο νοσοκομείο και να πάω σπίτι να αναρρώσω και φρίκαρα μόνο που το άκουγα...

Κορίτσια, όλα αυτά τα έχω πει στον άντρα μου.

Το μπάνιο του μωρού είναι σίριαλ που άρχισε από τότε που γέννησα. Χριστίνα, εννοείται ότι το προσέχουμε αυτό που λες, τον κάνουμε μπάνιο στο δωμάτιό του, το οποίο θερμαίνουμε καλά και τον στεγνώνουμε και τον ντύνουμε εκεί. Δεν τον περιφέρουμε από το μπάνιο στο δωμάτιό του. Τον ντύνουμε καλά και τον σκεπάζουμε και με κουβέρτα. Το λέω στον άντρα μου, ότι το σημαντικό είναι να είναι ο χώρος ζεστός και το νερό ζεστό, αλλά επιμένει ότι δεν πρέπει να κάνουμε μπάνιο όταν είμαστε άρρωστοι. Του λέω "μα ο παιδίατρος είπε να τον κάνουμε" και μου λέει "εγώ αλλιώς τα ήξερα, εσείς εδώ στην Κύπρο κάνετε πολλές βλακείες". "Α, ναι", του λέω "η μάνα σου τα ξέρει όλα και όλος ο υπόλοιπος κόσμος δεν ξέρει τίποτα". Και δε μίλησε.

Η μουρμούρα για το έξω τώρα άρχισε που αρρώστησε ο μικρός. Όλα αυτά που λέτε του τα λέω κι εγώ. Το άσχημο είναι ότι δε βοηθά κι ο καιρός. Μπορεί να έχει την τέλεια μέρα και στα καλά καθούμενα ν' αρχίσει να βρέχει. Μια μέρα πήγαμε με τα πόδια στον παιδίατρο γιατί είχε καταπληκτικό καιρό και μόλις γυρίσαμε στο σπίτι άρχισε να ρίχνει χαλάζι. Οπότε τι να του πω; Να βγούμε; Κι αν αρχίσει καμιά θεομηνία; Στην αρχή βγαίναμε, πήγαμε μερικές φορές για καφέ και ήταν πάρα πολύ ωραία. Τώρα κλειστήκαμε μέσα, επειδή ο Στέφανος βγάζουν το παιδί μόνο για τον παιδίατρο.

Όσο για το θηλασμό, Χριστίνα, κάνεις λάθος. Οι μεγαλύτερες γυναίκες, αυτές που γέννησαν παιδιά στην Ελλάδα πριν από τριάντα-τριανταπέντε χρόνια όπως η πεθερά μου, έχουν άγνοια για το θηλασμό, γιατί τότε ήταν η εποχή που άρχισαν να κυκλοφορούν οι φόρμουλες και υπήρχε τεράστια προώθηση από τους παιδίατρους. Πολλές γυναίκες δε θήλαζαν καθόλου, έπαιρναν κατευθείαν χάπια και το έκοβαν. Άλλες, όπως η πεθερά μου, θήλαζαν και μετά έδιναν συμπλήρωμα, και τους κοβόταν το γάλα. Οι πολύ μεγαλύτερες, οι γιαγιάδες μας θήλαζαν αποκλειστικά και γνώριζαν πολλά, γιατί τότε δεν υπήρχαν τα ξένα γάλατα για να κάνουν σαμποτάζ στο θηλασμό. Η πεθερά παίρνει τηλέφωνο και λέει ότι είναι το καλύτερο ο θηλασμός "αλλά δώσε και ξένο για να μην κουράζεσαι". Αυτή έτσι μεγάλωσε τα παιδιά της; Έκανε το πιο εύκολο για να μην κουράζεται; Παίζει και να το έκανε.

Πάντως έτσι για την ιστορία, τον κάναμε σήμερα μπάνιο τον μικρό!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια,που θα τσικνισετε σημερα;;

τελειωσαν τα παρτυ μας για σημερα,τα παιδακια μου περασαν καλα και επεσαν ξερα για υπνο,ο αντρας μου δουλευει και θα ειμαι μονη οχι οτι θα το τσικνιζαμε φτανει για σημερα,ο Νικος ντυθηκε πειρατης,ο Γιωργος σπαιντερμαν και ο Δημητρης μαιμουδακι τους εβαλα και στο αβαταρ μου να τους δειτε

Αννα Μαρια αμαν πια αυτη η πεθερα σου σε εχει τρελανει,αφορμη εψαχνε παλι,με το μπανιο γιατι φαγωνεται λες και το βγαζετε εξω λουσμενο το μωρο,κι εγω ειμαι της αποψης οτι το μπανιο χρειαζεται καθημερινα ειδικα τους πρωτους μηνες,οσο για τον θηλασμο δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιμενει τοσο αφου το μωρο παιρνει μια χαρα βαρος,αστην να λεει και μην σκας και πολυ παλι καλα ειναι μακρια

Ανθη χαιρομαι που ολα ειναι καλα με το βρεφακι σου,οσο για το φυλλο αφου δεν φανηκε τσουτσουνι κοριτσι θα ειναι μαλλον,γερο να ειναι και οτι να ειναι,και ο δικος γαιδαρος :lol::lol: τι παθανε ολα φετος;;ακου γαιδαρος :lol::lol:

Μαρακι δυσκολα χωρις τον μικρο ε;;κι εγω ετσι ειμαι δεν μπορω χωρις τα παιδια αλλα κι αυτα χωρις εμενα εχουμε μαθει να ειμαστε ολη μερα μαζι ειδικα τωρα που δεν δουλευω κι εγω ειμαστε αυτοκολλητοι,αντε θα τον παρετε αυριο και θα ηρεμησεις

Κατερινιω πηγατε βολτιτσα με την πεταλουδιτσα;πως περασατε;

δεν θυμαμαι κατι αλλο φιλες μου τα λεμε παλι!!!να περασετε καλα οσες βγητε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, τέλεια τα αντράκια σου!

Εμείς τσικνήσαμε εδώ με σουβλάκια. Τι άλλο να κάναμε;

Ναι, η πεθερά έχει βρει αφορμή την αρρώστια του μικρού για να λέει για το μπάνιο. Τι να πω ρε κορίτσια, αφού όποτε πάμε Πάτρα γίνεται καβγάς όποτε θέλουμε να κάνουμε μπάνιο.

Όσο για τον θηλασμό, το λέει για να μην κουράζομαι βρε!!! Λες και κουράζει ο θηλασμός!

Σήμερα λέω στον άντρα μου "ξέρεις ποιο είναι το καλό όταν θα έρθει η μάνα σου για τη βάφτιση;". "Ποιο" μου λέει "ότι θα κρατάει τον Αντρέα;". "Όχι", του απαντώ "αυτό δεν είναι καλό. Το καλό είναι ότι μετά τη βάφτιση το παιδί κάνει τρεις μέρες να ξανακάνει μπάνιο, οπότε δε θα τον κάνουμε μπάνιο και να μας πρήζει"!!!!!!

Πω πω ρε κορίτσια, τώρα που θα γυρίσω στο σχολείο δε θα είμαι συνέχεια με τον Αντρίκο. Απίστευτο μου φαίνεται... Φυσικά, μπορεί να μου κάνει και καλό να αλλάζω παραστάσεις, γιατί στο σπίτι δεν είναι μόνο ο Αντρίκος, είναι και ο άντρας μου και τον τρώω στη μάπα και αυτόν...

Πάντως, θα είναι λες και έπεσα από άλλο πλανήτη. Έχω να μπω σε τάξη από τις αρχές Μαΐου της περασμένης χρονιάς! Μετά πήρα άδεια, όταν γύρισα είχαν φύγει οι μαθητές, μετά άρχισαν οι διακοπές και μετά όταν ξαναπήγαμε σχολείο μόνο δύο μέρες κάθισα με τους μαθητές, κι αυτές δεν κάναμε μάθημα... Ούτε που ξέρω τι θα κάνω, έχω ξεχάσει και πώς είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Καλά είστε;; Πάει και η Πέμπτη...Τελειώνει πάλι η εβδομάδα! Σήμερα δεν είχα σκοπό να το τσικνήσω αλλά όταν γύρισα σπίτι από τη δουλειά είχε παραγγείλει ο άντρας μου πραγματάκια και έτσι έφαγα το κρεατάκι μου!

Κατερίνα μου πολύ όμορφα τα αντράκια σου με τις στολές τους! Ειδικά το μαϊμουδάκι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ! Μου αρέσουν πολύ οι στολές ζωάκια για τα μικράκια!Όσο για το φύλο δεν με πολυνοιάζει. Μόνο να είναι γερό με νοιάζει! Τον Πάνο όμως τον καίει..Μου λέει συνέχεια ότι θέλει αγοράκι το πλασματάκι μου..Τώρα ανυπομονώ για την επόμενη επίσκεψη στο γιατρό. Όταν έμεινα έγκυος πίστευα ότι δεν πρόκειται ποτέ να αγαπήσω άλλο πλάσμα σαν τον Πάνο. Μάλιστα αγχωόμουν με τη σκέψη αυτή...Όσο περνά όμως ο καιρός δένομαι όλο και πιο πολύ με το νινί μέσα στην κοιλίτσα μου και κάθε φορά που το βλέπω στον υπέρηχο λιώνω!Ειδικά όταν κουνά ποδαράκια και χεράκια!!!

Καγκουράκι μου όταν ο Πάνος μου είπε πως θέλει να ντυθεί γάιδαρος έμεινα κάπως έτσι :shock::shock::shock: Γενικώς τον συζητάμε τον γάιδαρο με αφαρμή ένα παραμύθι και 2 τραγουδάκια (mazoo and the zoo και ζουζούνια) αλλά και πάλι, να μου πει ότι θέλει να ντυθεί γάιδαρος;;; Πρέπει να τα φέρουμε σε επαφή τα παιδιά μας όντως...Μερικά πράγματα δεν είναι τυχαία :lol::lol: ΚΑΡΜΑ!

Άννα Μαρία τι εννοείς δε φαινόταν φύλο;; Εϊχε κρύψει ο Αντρέας το σημείο ή δεν είχε πεταχτεί ακόμα τσουτσού;;;Η αλήθεια είναι πως ακόμα πιστεύω πως έχω αγοράκι και νομίζω πως θα πάω στον επόμενο υπέρηχο και θα μου το πουν :lol::lol::lol: Έχω συνηθίσει να είμαι μαμά αγοριού και μου φαίνεται πολύ περίεργο που μου λένε τώρα πως μάλλον είναι κορίτσι. Τα ροζ στα μαγαζιά τα έβλεπα σαν κάτι τελείως ξένο στα:lol::lol::lol::lol::lol: Πάντως μην ανησυχείς που έχεις να μπεις τόσο καιρό σε τάξη. Δεν ξεχνιέται αυτό, είναι σαν το ποδήλατο ;);) Στον Πάνο σταμάτησα τη δουλειά 2 Ιανουαρίου και ξαναγύρισα 10 Σεπτ. Σε πήροφορώ ότι ήταν σαν να είχα μπει και τη χθεσινή μέρα σε τάξη...Πάντως είναι καλή και η αλλαγή παραστάσεων. Χρειάζεται και αυτή! Όσο για τον άντρα σου μη σκας που επηρεάζεται. Έτσι και αλλιώς αυτό που θες εσύ δε γίνεται πάντα;; Τι σκας λοιπόν;;;;

Χριστίνα μου τι κάνετε;; Να το κανονίσετε το διημεράκι με τον άντρα σου. Έχει και το ζαυγάρι ανάγκες!Για την αυτοσχέδια στολή γαϊδάρου θα ψάξω πρωτίστως να βρω τα αυτιά...Δε νομίζω να βρω πουθενά. Μάλλον χωρίς στολή θα πάμε..Όχι τίποτα άλλο θα είναι το μόνο παιδάκι:(:(:(

Κορίτσια σας αφήνω γιατί κάτι έπαθα και νυστάζω από τώρα..Ίσως φταίει που τις προηγούμενες μέρες δεν κοιμήθηκα καλά...

Αυτά τα νέα μου και για σήμερα! Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ευτυχώς εμείς κοιμηθήκαμε καλά! Μετά το νοσοκομείο ο μικρός έστρωσε και κοιμάται σερί όλο το βράδι! Χτες κοιμήθηκε στις δέκα και ξύπνησε έξι το πρωί. Μετά ξυπνούσε και ξανακοιμόταν συνέχεια.

Ανθή, πολύ καλά έκανες που έφαγες το κρεατάκι σου!

Στην αυχενική ρώτησα τη γιατρό αν βλέπει φύλο και μου είπε ότι δε φαίνεται τίποτα ακόμη. Έτσι είπαμε ότι μάλλον είναι κορίτσι, για να μη φαίνεται τσουτσού. Αν θυμάστε, σας τα έγραφα κι εδώ, που μετά μία μου λέγανε αγόρι και μία κορίτσι!

Πάντως δεν μπορούσα με τίποτα να διανοηθώ ότι έχω κορίτσι. Δε μου κάθεται με τί-πο-τα! Κι εγώ τα ροζ τα βλέπω σαν ρούχα κούκλας, όχι για κανονικό άνθρωπο. Θα ήθελα να κάνω κι εγώ τρία αγόρια όπως η Κατερίνα! Έχω ένα κόλλημα με τα αγόρια. Αφού μερικές φορές σκέφτομαι πώς θα ήταν αν ο Αντρέας ήταν κορίτσι και δεν μπορώ να το διανοηθώ! Καλά, εννοείται ότι αν το επόμενο είναι κορίτσι δε θα το δώσω για υιοθεσία :P αλλά ένα σοκ θα το πάθω και θα θέλω πολύ καιρό να συνηθίσω!

Οι υπόλοιπες πού χαθήκατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Αννα Μαρια μου,αυτο δεν το ειχα σκεφτει...Τωρα που το λες ναι, η μαμα μου για λιγους μονο μηνες θηλασε και η πεθερα μου μονο το ενα παιδι...χμμμμ...Καλα για το μπανιο, εδω που τα λεμε κι εγω οταν το μωρο ειναι αρρωστο αποφευγω να τον κανω για μια δυο μερες μπανιο, αλλα μεχρι εκει. Η διδασκαλια δεν ξεχνιεται, το εχεις μεσα σου, αντε να θες μια μερα προσαρμογη! Το παιδι θα σου λειπει αφανταστα, αλλα αν εχω καταλαβει καλα αγαπας τη δουλεια σου, οποτε θα εισαι πιο γεματη ακομα!

Καλα Κατερινακι δεν υπαρχει αυτο! Τελεια ειναι τα ζουζουνια σου, τελειαααααα! Και του χρονου με υγεια!

Ανθουλα, ο,τι κι αν ειναι, γερο να ειναι και ολα τα αλλα μη σε νοιαζουν, ο Πανουλης αν ειναι κοριτσακι θα το παιζει μεγαλος αδερφος και αλοιμονο αν του πειραξει κανεις την αδερφουλα του!

Φιλια και στις υπολοιπες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια πάλι πολλά γράψατε.

Κατερινάκι τέλεια τα μικρά σου ο πειρατής ο σπαιντερμαν και το γλυκο σου μαμουδάκι. Εμεις χθες ειχαμε πάει στην Χρύσα (Χρυσουλινι) και ηταν και αλλα μικρά παιδάκια ντυμένα, καλά περάσαμε βεβαια τα φτερά και τις κεραιες τις πεταλούδας δεν τα θέλαμε μεσα στο σπιτι, πάλι καλά που δε μου ζήτησε να της βγάλω και την στολή. Χορεύανε τα μικρούλια και πολύ τα χαιρόμουνα, εγώ για να ειμαι στο κλιμα ειχα βαλει ενα στεμα πριγκηπισσας.

Αννα Μαρια οι πρώτες μέρες οταν γυρίσεις θα σου ειναι πολύ δύσκολες αλλά το οτι θα ξεφευγεις έστω και μερικές ωρες ειναι καλο, τι ωράριο εχεις εσυ στο εσπερινο. Τον Αντρικο θα τον κρατάει ο άντρας σου τοτε?

Χριστινα έχεις ζήσει καθολου Νορβηγία?

Ανθή ειδες πως με τον καιρό δένεσαι περισσοτερο με το μπεμπάκι στην κοιλιτσα σου αντε και οταν θα το νοιώσεις να δεις πως θα ειναι. Η αγάπη μας σιγουρα πολλαπλασιάζεται με το κάθε παιδι που φέρνουμε στον κοσμο.

Για τα ρουχαλάκια δεν ξέρω αν το λεω επειδη εχω κοριτσάκι νομιζω οτι έχουν περισσοτερες επιλογές, οταν πρεπει να πάρω δώρο σε αγοράκι δυσκολευομαι πολύ στα ρουχα, λετε να το ξεπεράσω σιγά σιγά.

Εχω φάει μισή σοκολάτα και ομικρος ριχνει κατι βολτες στην κοιλιτσα και τρελένομαι :D

Μπορει να ξέχασα και τιποτα σας φιλώ ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΄Τι κάνετε κοριτσάκια? Εγώ είμαι στο σπιτι με τους άντρες μου!!Γυρισε ο γιος μου και μου φαινεται οτι μεγάλωσε!!!Ξαναγεμισε το σπίτι μας!!!

Δεν θα σχολιασω πολλά, ότι θυμάμαι...

Κατερινάκι ειναι υπέροχα τα μικρά σου...κι εμενα μου αρεσε πολύ ο μικρος που ντυθηκε μαϊμουδάκι!!

Αννα Μαρία ποιος θα προσεχει το μωρο?? Ειναι δυσκολη φαση η επιστροφη στη δουλειά απο τη μια αλλα απο την αλλη ξεδινεις και λιγο...Κι οπως ειπε η Ανθη δεν ξεχνιεται με τιποτα!!

Χριστινάκι μακαρι να τα καταφερετε να πατε ενα διημερο...σιγουρα χρειάζεται.

Ανθή μου ισως γιάυτο να σκεφτηκε το γαϊδαρο!!! Αντε να βρειτε κι εσεις στολή!! Θα παω κι εγώ αύριο.

Καγκουρακι βαλε φωτο τη μικρη πεταλουδιτσα...

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι.

Εγώ πήγα γυναικολόγο, γιατί λύσσαξε η μάνα μου. Ακούστε τι έκανε: την Τρίτη λίγο πριν φύγουμε απ' το νοσοκομείο, μ' έπρηξε να πάρω τηλέφωνο τον άντρα μιας φίλης μου που είναι νοσοκόμος, για να έρθει να μου πάρει αίμα να μου κάνει αναλύσεις χωρίς συνταγή γιατρού. Τον πήρα για να μη με πρήζει, τελικά αυτός δεν ήρθε, αλλά τα κανόνισε και μου πήρανε αίμα, και φυσικά οι αναλύσεις είναι χάλια, είναι όλα πεσμένα, γιατί είχα τρεις μέρες να φάω λόγω της γαστρεντερίτιδας. Η μάνα μου είναι σίγουρη ότι κάτι έχω, και μετά άρχισε να με πρήζει να πάω στο γιατρό. Της είπα θα πάω την άλλη βδομάδα και πήγε και μου έκλεισε ραντεβού από μόνη της... Σήμερα πήγα στο γιατρό και μου είπε ο άνθρωπος αυτά που της είχα πει ότι θα μου έλεγε, ότι δηλαδή πάντα έχω χαμηλό σίδηρο οπότε δεν έγινε και τίποτα, και τώρα η μάνα μου λυσσάει ότι δε με προσέχει ο γιατρός, γιατί κάτι έχω οπωσδήποτε και να πάω σε άλλο γιατρό...

Όταν θα γυρίσω στο σχολείο υποτίθεται το μωρό θα το προσέχει ο άντρας μου. Αλλά δεν τον βλέπω και πολύ διατεθειμένο να κάθεται να προσέχει το μωρό όλο το απόγευμα, και τώρα ρίχνει κάτι μπηχτές "δε θα έρχεται και η μάνα σου για λίγες ώρες;". Ενώ στην αρχή έλεγε ότι ΑΥΤΟΣ θα προσέχει το μωρό και η μάνα μου να μην ανακατεύεται...

Το ωράριο είναι έξι-εννιάμιση, αλλά φεύγω κατά τις πέντε και επιστρέφω δέκα.

Τώρα που είχα πάει στο γιατρό άφησα δικό μου γάλα στο ψυγείο για να του το δώσει. Ήρθαν και οι γονείς μου και πάλευαν όλοι να πάρει ο Αντρέας το μπιμπερό και δεν το δεχόταν. Τελικά το πήρε και ήπιε λίγο. Κάτι είναι κι αυτό, ελπίζω να συνηθίσει σιγά-σιγά...

Όσο για το σχολείο, περνάμε πολύ καλά, και θα ήθελα να επιστρέψω, αλλά έχω βγει εκτός κλίματος. Τώρα που το σκέφτομαι, όμως, έχω πολύ λίγες ώρες διδασκαλίας και θα κάνω πολλές κενές, άρα θα έχω χρόνο για διάβασμα που δεν έχω εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Ήρθε και η Παρασκευούλα!!! Αύριο έχουμε αποκριάτικο πάρτυ! Τελικά πήγε η μαμά μου τον Πάνο στα JUMBO και διάλεξε μια στολή γιατρού που έχει μόνο ένα άσπρο πουκάμισο που γράφει doctor και σύνεργα ιατρικά. Ήταν το μόνο που δεχόταν πάνω του γιατί μοιάζει με ρούχο.Εντωμεταξύ στο σπίτι μού ζήτησε αμέσως να τη βάλει και ήθελε να μας εξετάζει :lol::lol::lol: ..Πάει και αυτό. Θα είναι τελικά και ο Πανούλης ντυμένος αύριο!

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια;; Τα τικεράκια σας κολλάνε;;;; Τα δικά μου όλη την ώρα.Και της εγκυμοσύνης και του Πάνου..Μου έχουν σπάσει τα νεύρα. Ειδικά της εγκυμοσύνης τα έχει παίξει. Εκεί που χτες έδειχνε 12 εβδομάδων και 5 ημερών, σήμερα δείχνει 12 εβδομάδων και 1 ημέρας :evil::evil::evil: Ό,τι να'ναι..Τα αλλάζω συνέχεια και αυτά συνέχεια κολλάνε.

Άννα Μαρία λογικό είναι να ανησυχεί η μαμά σου..Και εσύ έτσι θα ανησυχείς πάντα για τον Αντρίκο σου..Θέλεις 3 αγόρια ε;;; Γεννημένη αγορομάνα! Εγώ να σου πω την αλήθεια το πρώτο ήθελα να είναι κορίτσι και ήμουν και σίγουρη πως θα είναι :lol::lol::lol::lol: Τώρα δε με πολυνοιάζει. Απλά επειδή μου είπαν 2 διαφορετικοί γιατροί ότι μάλλον είναι κορίτσι έχω αρχίσει και σκέφτομαι πως θα είναι με μια κορούλα στο σπίτι και άμα τελικά μου πουν αγόρι θα μου φανεί κάπως...Για να είμαι ειλικρινής θα προτιμούσα να μη μου πουν τίποτα μέχρι να σιγουρευτούν-αν και αυτόν που μου έκανε την αυχενική εγώ τον ρώτησα :lol::lol::lol::lol::lol: Μια χαρά το ωράριο στο σχολείο.Έχεις και τα κενά σου, ΤΕΛΕΙΑ! Μια χαρά που θα φεύγεις στις 5 από το σπίτι! Θα κάνεις ένα σωρό πράγματα με τον Αντρεάκο μέχρι τότε. Θα σου αρέσει που θα αλλάζεις παραστάσεις και που θα ασχολείσαι και με δικά σου πράγματα!

Κατερινάκι άρεσε στο γιο η σοκολατίτσα ε;;;; Σήμερα είχα κι εγώ πολλή όρεξη για γλυκά! Κοιμήθηκε 1 ώρα το μεσημεράκι πριν φύγω για δουλειά (είχε πάρει η μαμά μου τον Πάνο) και όταν ξύπνησα ήθελα απεγνωσμένα γλυκό! Έφαγα ένα γεμιστό μπισκοτάκι με πραλίνα, ένα μίνι κεκάκι σοκολάτας και στο μάθημα που πήγα με κέρασαν σοκολατάκι και ένα μεγάλο θα έλεγα κομμάτι κέικ σοκολάτας! Και ναι, ΤΑ ΕΦΑΓΑ ΟΟΟΟΟΟΟΛΑ ΑΥΤΑ :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Μετά θα μου φταίει η ζυγαριά :lol::lol::lol::lol: Μετά γύρισα σπίτι και έφαγα λίγο κοτοπουλάκι με σαλάτα και τώρα ΠΑΛΙ πεινάω η μουλάρα! Πολύ φαγανό θα μου βγει το νινί :lol::lol::lol::lol: Αχ.....ανυπομονώ να ακούσω και εγώ το μπεμπάκι μου. Μου έχει λείψει πολύ η αίσθηση αυτή. Τον Πάνο τον ένιωσα την 20η εβδομάδα. Αυτό εύχομαι να το ακούσω νωρίτερα!

Χριστινάκι μεγάλος αδερφός ο Πανούλης όντως! Απίστευτο μου φαίνεται! Αν είναι τελικά κοριτσάκι θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο :lol::lol: !Θα τον βάζω να προσέχει την κάθε της κίνηση :lol::lol::lol::lol:

Όταν είναι αρρωστούλης ούτε εγώ τον κάνω μπανάκι για καμιά δυο μέρες, εκτός και αν έχει υψηλό πυρετό οπότε τον κάνω ΑΜΕΣΩΣ μπάνιο για να πέσει. Τι κάνει το μικράκι σου;;;;

Μαράκι γύρισε ο Στεφανάκος και γέμισε το σπίτι σας ε;;; Πάντως σήμερα που είχε το πρωί η μαμά μου τον Πάνο και ήμουν μόνη στο σπίτι ένιωθα πως δεν έχω τι να κάνω και πως είμαι απελπιστικά μόνη :?:?:? Τον είχε κρατήσει από το βράδυ γιατί το πρωί έπρεπε να πάω με τον άντρα μου να κάνουμε κάτι εξετάσεις..Βέβαια τον ευχαριστήθηκα το μεσημεριανό μου ύπνο για να είμαι ειλικρινής! Χάρηκε ο Στεφανάκος μόλις σας είδε;;;;

Αυτά κοριτσάκια μου και για σήμερα. Μόλις τελείωσε και ένα πλυντήριο που έβαλα και πρέπει να απλώσω τα ρούχα...ΒΑΡΙΕΜΑΙ.........!!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα!

Καγκουρακι μου καλο, οχι δεν εχω ζησει Νορβηγια, απο γνωστους που ζουν εκει τα εχω ακουσει και στην αρχη ειχα παθει σοκ! Να σου πω την αληθεια, αυτο με το κρυο οκ καλα το κανουν, αλλα εγω να παω για καφε και να αφησω εξω το παιδακι μου στο καροτσακι ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! Κι αν το παρει κανεις; Και αν κλαψει και θελει κατι; Με το ενα ματι και το ενα ποδι εξω θα ειμαι μονο καφε δεν θα πιω! Ελληνιδα μανα παιδι μου, κλασσικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πατησα υποβολη κατα λαθος!

Μαρακι μου ποσο το θελω δεν φανταζεσαι! Πως αντεδρασε ο μπεμπακος οταν σας ειδε; Εμενα την πρωτη φορα που τον αφησα 2 μερες μου κραταγε μουτρα και τη δευτερη επαθε ψυχολογικο και για 3 μερες μετα δεν ξεκολλαγε απο πανω μου, δεν μπορουσα να παω ουτε τουαλετα! Παντως γεμισε το σπιτακι σας, ε;

Αννα Μαρια ετσι ειναι οι μανουλες! Τωρα πια το ξερεις! Αλλωστε κακο δεν ειναι να στο επιβεβαιωσει και ο γιατρος οτι εισαι μια χαρα! Στη δουλεια ετσι οπως τα λες θα ειναι τελεια, λιγες οι ωρες που θα αφηνεις τον Αντρικο σου!

Ανθουλα μου λες να ειναι δειγμα και να μας βγει δοκτωρας ο Πανουλης;Καλε φαε να το ευχαριστηθεις! Σιγα μην μετρας και τις μπουκιες σου! Ο μπεμπης μας ειναι μια χαρα! Περπαταει πολυ περισσοτερο, ψιλοβγηκαν και τα 2 πανω δοντακια επιτελους! Μονο που με τον βρωμοκαιρο εχω μερες να τον βγαλω και σημερα που εχει καλο καιρο δουλευω μετα τις 6 θα παω σπιτι! :evil:

Φιλακια κοριτσακια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

Χριστινα σε ρώτησα γιατι ειχα ζήσει εκει 4 μήνες οταν εκανα το διδακτορικό μου και οντως έτσι ειναι, το ειχα δει και εγώ αυτο, τα καροτσακια εξω με τα μωρά και οι μαμάδες απο μεσα απο το τζαμι.Βεβαια το να παιζουν απο τοσο μικρά με το χιονι ειναι φυσιολογικο για αυτους ειναι οπως εχουμε εμεις τη θάλασσα το καλοκαιρι, καμια σχεση μαλλον.

:lol::lol:

Ανθή doctor ο Πανούλης ωραια θα ειναι ντυμένος στο πάρτυ και θα ειναι και κάτι που το διαλεξε μονος του. Τα ήθελε τα γλυκάκια του χθες και το δικό σου μπεμπε. Λογικά καμια βδομάδα νωριτερα θα καταλάβεις και εσυ το μωράκι ειναι που ξέρουμε τη περιμένουμε να νοιώσουμε αυτή τη φορά ;) , θα τα λέμε και στα καλοκαιρινά μωράκια τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια? εγω εδω με τον μικρο μου...

Αννα ΄Μαρία δεν ειναι πολλές οι ώρες που θα αφήνεις τον μικρό, οποτε γιατι να ζοριζεται ο αντρας σου? Οκ να ερθει καμια φορά και η μαμά σου για βοηθεια δεν ειναι κακό. Δεν θα εχεισ κ μια ωρα για θηλασμο?

Κολλησε η μαμα σου με το γιατρο ε????Παίρνεις βιταμίνες?

Χριστινακι πού δουλευεις? Ο μικρος ενθουσιαστηκε τρελλά οταν ειδε τον μπαμπά του οχι εμενα!!! :( κατα τα αλλα ολο αγκαλιτσες κ χαμογελα ειναι!!!

Ανθή μου γιατρος ο Πάνος ε???? :lol::lol::lol: Τουλάχιστον ειναι κατι που το διαλεξε ο ιδιος και του αρεσει!!!!Καλά να περάσετε σήμερα!Ετσι ειναι Ανθη μου το σπιτι μας γεμιζει με τα μωρακια μας..

Εγω πάλι θελω πολύ το 2ο να ειναι κοριτσακι...το εχω απωθημενο απο το μικρο που εχασα...κι ειχα προλάβει κ της πηρα ρουχαλάκια..

Καγκουρακι εζησες Νορβηγια?? Α κ τσακιστε τα γλυκα ελευθερα εγκυούλες.

Καλλι μου πού εισαι εσυ?

Κατερινακι εχετε κι εσεις πάρτυ σημερα?

Εμενα διοργανωνει πάρτυ το σχολειο μου σημερα το βραδυ αλλά δεν ξερω θα πάω για καμια ωριτσα...Βαριεμαι η αληθεια ειναι.

Μισο κοριτσια κάτι θέλει να σας γραψει ο Στεφανος!!

΄[πξκίιθθιφψγβηβν τυφρ φθυτττττττυνη θν γμ η ,λθιοο90κκκκκξλγφθφτθηγθββγγφδφδτδιξθ8ιξτ5δγ4ρδ

:lol::lol::lol::lol:

Νευριασε τωρα που του πήρα τον υπολογιστη!

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας! Τι κάνετε; Εδώ κάνει κρύο και φυσάει ένας τρελός αέρας... Ουφ, πότε θα φύγει επιτέλους ο παλιοχειμώνας; Δεν αντέχω άλλο, θέλω ζεστασιά... Θέλω να πάμε βόλτες, βαρέθηκα πια...

Χτες αγόρασα στο μικρό κάτι παιχνιδάκια, ένα που λέει ότι είναι γυμναστήριο, αλλά είναι πιο πολύ πιάνο με μουσική και φώτα και κάτι επιπλέον εκπαιδευτικά παιχνιδάκια προσαρμοσμένα πάνω, και το ανοίξαμε σήμερα. Του άρεσε πάρα πολύ, και πατούσε συνέχεια τα κουμπιά, δεν ξέρω αν το έκανε συνειδητά ή τυχαία, πάντως του άλλαξε τα φώτα!

Ανθή, γιατρός τελικά ο Πανούλης; Μου άρεσε που μπήκε στο πετσί του ρόλου αμέσως!!!

Φάε βρε τις σοκολάτες σου, ειδικά αν δεν έχεις πρόβλημα με τα κιλά, ούτε διαβήτη κύησης, τι πειράζει; Θα τα χάσεις μετά! Απλά πρόσεχε να μην το παρακάνεις, γιατί πάντα η υπερβολή δεν είναι καλή!

Χριστίνα, ούτε κι εγώ θα άφηνα το μωρό μέσα στο καροτσάκι έξω απ' την καφετέρια. Βέβαια, θα μου πεις, έξω είναι πιο ασφαλισμένο από ιώσεις και μικρόβια, αντί μέσα στον κλειστό χώρο. Αλλά ρε παιδί μου, πέρα απ' το ότι μπορεί κανείς να το απαγάγει, άμα κλάψει; Άμα ξυπνήσει σε ένα άγνωστο μέρος και δε σε βρει εκεί; Με τίποτα δε θα το άφηνα! Οι Σκανδιναβοί έχουν μια τελείως διαφορετική κουλτούρα από εμάς, σε πολλά σημεία καλύτερη, σε άλλα χειρότερη. Όπως και να έχει, έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν το καλύτερο εκπαιδευτικό σύστημα στον κόσμο, κι ερχόμαστε εμείς με τη δική μας νοοτροπία, της κουτοπονηριάς και της αρπακόλλας, και προσπαθούμε να το αντιγράψουμε... Άσχετο τώρα αυτό, αλλά μια που λέμε για Σκανδιναβούς...

Μαρία, έχω τη μία ώρα για θηλασμό, αλλά επειδή πηγαίνω με άλλους, θα είναι πολύ δύσκολο να φεύγω νωρίτερα. Σχεδόν αδύνατον μη σου πω... Δε θέλω να πηγαίνω μέχρι το Φρέναρος μόνη μου μες στη νύχτα, άσε που τις περισσότερες μέρες δεν κοιμάμαι και καλά και θα ζαλίζομαι...

Ο άντρας μου θα ζορίζεται επειδή βαριέται να κρατά τον μικρό. Θεωρεί ότι πρέπει να τον κρατάει μόνο όσο κλαίει και μετά να τον αφήνει και να τρέχει στον υπολογιστή. Σήμερα τους άφησα να παίξουν με το γυμναστήριο, κι αυτός του πατούσε τα κουμπιά και σηκωνόταν κι έφευγε, κι όταν τον ρώτησα γιατί δεν κάθεται μαζί του, μου κάνει "μα αφού είναι ήσυχος". Είναι πάρα πολύ τεμπέλης και κοιτάζει μόνο τον εαυτό του, και όταν του λέω τίποτα μου τα παρουσιάζει με τέτοιο τρόπο, που φαίνεται ότι είναι και το θύμα, κι ότι εργάζεται πάρα πολύ σκληρά!

Τώρα έχει μάθει την καραμέλα "φώναξε τη μάνα σου να σε βοηθήσει", λες και η μάνα μου δεν είναι μεγάλη και άρρωστη γυναίκα και μπορεί να τρέχει ανά πάσα στιγμή, για να έχει αυτός χρόνο να κάθεται στον υπολογιστή. Τέλος πάντων, ελπίζω όσο μεγαλώνει ο Αντρέας και ανταποκρίνεται, να κολλήσει κι αυτός μαζί του και να ξεκολλήσει απ' τον υπολογιστή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια που λέγαμε για Σκανδιναβούς:

Ο αδελφός μου περνά ένα μέρος του έτους στη Φιλανδία εδώ και κάποια χρόνια, λόγω κάποιου πειράματος. Φέτος θα περάσει το μισό χρόνο περίπου, πήγε πριν από ένα μήνα και θα καθίσει μέχρι τον Απρίλιο. Τις προάλλες ρωτούσε ένα φίλο του πόσο πληρώνουν για θέρμανση, ηλεκτρικό και νερό, και του είπε ότι πληρώνουν 400 ευρώ μηνιαίως για όλα αυτά! Μιλάμε για τετραμελή οικογένεια, όχι για κανένα φοιτητή, και η κεντρική θέρμανση είναι ανοιχτή 24 ώρες το 24ωρο. Κι εμείς εδώ την παλεύουμε με σόμπες και με κεντρική θέρμανση που ανάβουμε όσο το δυνατόν λιγότερο για οικονομία (όσοι έχουμε κεντρική θέρμανση, εγώ δεν έχω) και δίνουμε τα μαλλιά της κεφαλής μας στο ηλεκτρικό και στο πετρέλαιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...