Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρές του βυζονυχτίου Νο 59 - Full of life!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 908
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστ. την μπανιέρα να την γεμίσεις για να ρίχνεις νερό στην λεκάνη! :? ...2 μέρες χωρίς νερό? είναι πολύ!!! :shock::shock::shock::shock:

Ιουλία πώς είναι ο Γ. τώρα με την ομοιοπαθητική? ρωτώ γιατί της αδελφής μου τα παιδιά πάλι άρρωστα είναι, το αγοράκι (5,5 ετών) έχει ακόμη υγρό στο αυτάκι, πήρε και αντιβίωση και το κοριτσάκι (2,5 ετών) έχει πάλι πυρετό!!!! :( ....δεν μπορώ να το καταλάβω, οκ την πρώτη χρονιά που πάνε σχολείο θα αρρωσταίνουν, την 2η?.....και τι θα γίνεται, θα αρρωσταίνουν κάθε φορά που κάποιο παιδί στο σχολείο είναι άρρωστο? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μας επιασε η βρωχη !!πηγα σουπερ με μια χαρα καιρο και γυρισαμε μουσκεμα ....οικογενειακος ...το μωρο μονο ειχε την τεντα του και δεν εγινε ,ο Μ και εγω το σκουφι του μπουφαν .αλλα μου αρεσε που ο Μ ετρωγε την βρωχη :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να΄μαι κ παλι!

Αργυρουλα ο Γιώργος ειναι περδικι!καλυτερα απο ποτε!μιλαμε ουτε μυξα δεν τρεχει! :o

ΑΛΛΑ αυτο πιθανοτατα να συμβαινει λογω του οτι σταματησαμε απο τον παιδικο..για το υγρο στο αυτι θα παμε στον ωριλα την αλλξ εβδομαδα να μας δει..παντως ουτε πυρετο,ουτε πονος,ουτε κατι που να με ανησυχει..αν δεν ηξερα το θεμα με το αυτακι ουτε που θα υποψιαζομουν για το υγρο..

γενικα ο γιωργος εχει ξαναβρει τον παλιο εαυτο του..ειχα καιρο να τον δω τοσο ζωηρο κ ενεργητικο!κ χαμογελαστο!γενικα ...σα να γεμισε ζωντανια :D:D ,αλλα επαναλαμβανω,για αυτο ενδεχομενως να ευθυνεται το οτι εμεινε σπιτι κ αναρρωσε πληρως..

παντως,αν σκεφτεις οτι με το που σταματησε τον παιδικο,μετα απο μια εβδομαδα εκοψε κ την πανα...εεεε!!πολλα καλα μαζι εγιναν!! :D:D;)

για τα ανιψακια σου..κοιτα,τη δευτερη χρονια δεν ειναι καλυτερα συγκριτικα με την πρωτη;ξερω πολλα παιδακια φιλασθενα που μεγαλώνοντας εξελιχθηκαν σε πολυ γερούς οργανισμους! ;)

αναστασακι :shock::shock::shock: για το νερό!! :shock::shock::shock: κ για το ρευμα.. α πα πα με τετοιο κρυο :shock::shock::shock:

συνταγη μηλοπιτας το βραδακι..βαριεμαι τωρα :oops::oops::oops::oops: αλλα γελοια ειναι ρε συ,τεσπα θα την γραψω τοτε..

α!clearance πηρα,ηθελα κ αλλα..αλλα σκεφτηκα λογικα..παντως το παρακολουθω κ μαζευω αυτα που θελω,βγαζει κ αλλα καθε μερα κ στο τελος του μηνα ισως ξαναπαραγγειλω! ;)

νατασα κ εμεις εχουμε κλεισει τηλεφωνα με τη μαμα..συνηθως εκεινη μου το κλεινει ,επειδη νευριαζει οταν της μιλαω αποτομα..κ μετα με τρωνε οι ενοχες κ την παιρνω για συγγνωμη..κ εκεινη φυσικα μου ψηνει το ψαρι στα χειλη με την ειρωνεια.. :evil::evil::evil: αλλα την αγαπω πολυ! :)

φιλια σε ολες!ηρθε ο χ. μαλλον!

εκανα σπιτικη μερεντα!γεμισα ενα βαζο του κιλου!ουαου!το βραδυ θα κανω κρεπες να φαμε! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω βρε Ιουλία είναι φυσιολογικό να είναι τα παιδιά όλο τον χειμώνα άρρωστα? :? μία μέρα πάνε παιδικό και νήπιο και τις υπόλοιπες είναι σπίτι γιατί είναι άρρωστα!!! :?

Αφρο δεν κατάλαβα, φόρεσες το σκουφάκι-κουκούλα του Μ.? :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...