Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες 2008 - Νο 17 - Και ξανά προς την δόξα τραβά!


Recommended Posts

Να κι εγώ η έρημη…

Δεν μου έφτανε η πολύ δουλειά που έχω πλέον, έχω και την άλλη μπαστακωμένη στο γραφείο. Ανάσα δεν μπορώ να πάρω ρε γμτ.

Μου την δίνει στα νεύρα και μόνο που την νιώθω δίπλα μου. Έλεος…………

Έχω τα νεύρα μου, δεν μπορώ να σχολιάσω τίποτα.

Θα μου πείτε, τι γράφω τότε??? Εεεε να μην δώσω το παρόν έστω και νευριασμένη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για πόσο καιρό θα κάτσει εκεί αυτη Ασπα?

Ελπίζω να φύγει σύντομα...

Αυτή που αναφέρομαι είναι η γυναίκα του αφεντικού. Τα γραφεία μας είναι δίπλα δίπλα, δεν μας χωρίζει τίποτα. Εν τω μεταξύ βλέπει και την οθόνη μου, δεν μπορώ να μπω πουθενά.

Έρχεται στις 9:00 και φεύγει 1:30, για να πάει να πάρει τα παιδιά της από το σχολείο. Αλλά τα κακό είναι ότι καμιά φορά ξανάρχεται….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΣ ΠΟΤΕ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ!!!!!!!!!!ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΚΡΟΣΙΑ!!!ΚΑΤΙ ΗΞΕΡΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΓΙΟ!!!ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ,Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΚΛΑΙΓΕ ΜΟΝΟ ΚΟΙΜΟΤΑΝ Κ ΕΤΡΩΓΕ!!!ΩΧΧΧΧ ΘΕΕ ΜΟΥ ΚΑΛΑ Κ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΚΟΒΕΙ ΜΕ ΕΝΑ ΨΑΛΙΔΙ ΧΑΡΤΑΚΙΑ!!ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΧΑΛΙΑ Κ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΧΑΛΙΑ!!!

ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ!!ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΠΑΛΙ ΚΛΑΕΙ!!!!! :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή Ασπα μου, γενικά δεν έχετε καλές σχέσεις? Ξέρω πάντως είναι σπαστικό να κάθεσαι με την οθόνη φάτσα σε κάποιον αλλον, κατα πόσο στην γυναίκα του αφεντικού.. :roll::?:(

Στάμμυυυυ υπομονή καισ ε σενα κοριτσάρα μου, καλέ δεν έχει σχέση αν ειναι κορίτσι ή αγόρι το κάθε μωρό είναι ενα διαφορετικό ανθρωπάκι! Και μένα ο Κώστας απο την στιγμή που γεννήθηκε έτρωγε και κοιμώταν, τώρα το δεύτερο αν έρθει με το καλό μπορει να είναι εντελώς διαφορετικό...

Λοιπόν Ανθή μου να σου πω εν συντομία για το σύστημα εδώ, γενικά υποστηρίζουν κάπως τις φυσιολογικές εγκυμοσύνες και γέννες χωρίς πολλά πολλά. Στην εγκυμοσύνη η γυναίκα έχει τον οικογενειακό γιατρό για να ρωτήσει κάποια πράγματα ή να κάνει εξετάσεις και πολλές έχουν και μία μαία. Στον γυναικολόγο πηγαίνουν 3 -4 φορές όλες και όλες, την πρώτη φωρά για να ακούσουν καρδούλα, μία στον μικρό υπέροχο και μία στον μεγάλο που λένε.. Χοριακή δεν κάνω Ανθή μου γιατι μόνο θα με αγχώσει και μέχρι να πάω να ακουσω καρδούλα θα θέλω να την κάνω συνέχεια για να βλέπω ότι πάνε όλα καλά... Λέω να περιμένω μια και καλή, δεν βλέπω τον λόγο να την κάνω αφου σε 2 εβδομάδες θα πάω να ακούσω καρδούλα..

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα είχα δουλίτσα και τα είδα όλα :shock::shock::shock: ..Κουράστηκα πάρα πολύ...Ωραίες οι αργίες αλλά μετά χαλαρώνω πολύ και δύσκολα επανέρχομαι..Τέλος πάντων..Νύσταζα κιόλας, ένα δράμα. Τουλάχιστον έρχεται ξανά ΣΚ..Βέβαια την Κυριακή μας έχει καλέσει για φαγητό ένας ξάδερφος του άντρα μου και σκυλοβαριέμαι να πάω. Θα μου φάει όλη την Κυριακή, δε θα διορθώσω τίποτα και μέσα στην εβδομάδα θα τρέχω και δε θα φτάνω...Είπε ο άντρας μου να μην πάω αν δε θέλω. Το θεωρώ όμως γαϊδουριά κάτι τέτοιο..

Βασούλα χάλασες τσάμπα ένα τεστάκι γιατί δεν είναι ιδιαίτερα ευαίσθητα και αν δεν υπάρχει καθυστέρηση αποκλείεται να δείξουν...Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση;; Έκανες τελικά τα τεστάκια ωορρηξίας ή όχι;; Εύχομαι πάντως ολόψυχα να αργήσει ακόμα 9 μήνες η περίοδος...Να μην κλειστείς στο σπίτι..Να κάνετε βολτίτσες! Δε βοηθά βέβαια πολύ ο καιρός αλλά εσείς είστε και συνηθισμένοι στο κρύο, έτσι δεν είναι;;;

Βίκυ έλεγα ότι μόνο ο Πάνος είναι παράξενος και περίεργος και δε θέλει να ντυθεί :lol::lol::lol: Ούτε σ' εμένα αρέσει να ντύνομαι αποκριάτικά..Θέλω τα ρούχα μου!

Τόνια μου μην ανησυχείς. Δεν είδε και τίποτα το παιδί..Τη μανούλα του γυμνή. Δεν έγινε και τίποτα..Σκέψου να είχε μπει στο δωμάτιό σας εν ώρα δράσης;;;;; :shock::shock::shock:

Έρη μου όσο βλέπω τις συνταγούλες σου τόσο πιο πολύ πεινάω...Δεν μπορώ..Πεινάω συνέχεια!!!!!Συνέχεια...Αν άφηνα τον εαυτό μου ελέυθερο θα είχα πάρει ήδη 8 κιλά...Πιο χαλαρά αντιμετωπίζουν εκεί την κατάσταση ε;;; Καλό αυτό. Εξετάσεις αίματος ο οικογενειακός γιατρός σε βάζει να κάνεις;;

Δεν έχεις άδικο με τη χοριακή..Είναι όμως ένα δείγμα μέχρι να ακούσεις καρδούλα ότι όλα πάνε καλά...Εγώ δε θα άντεχα να περιμένω μέχρι να ακούσω την καρδιά...Πόση καθυστέρηση έχεις τώρα;; Εμφανίστηκε κανένα σύμπτωμα;; Πάντως τα δικά μου πρέπει να σταμάτησαν...Το στομάχι μου είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση και οι ζαλάδες έχουν μέρες να με επισκεφτούν...Ευχαριστώ που με έβαλες στο γκρουπ στο φέις!

Σταμούλα ο Πάνος ούτε έκλαιγε, ούτε με ξενυχτούσε..Άρα δε φταίει που είναι αγοράκι. Είναι θέμα παιδιού..Κάνε λίγη υπομονή. Όλα θα στρώσουν! Δεν αργεί και πολύ το καλοκαιράκι..Άσε..κι εγώ αυτό περιμένω ΕΝΑΓΩΝΙΩΣ!!!!

Άσπα μου ευτυχώς δεν κάθεται πολύ η γυναίκα του αφεντικού..Πρέπει όμως να είναι πολύ σπαστικιά ε;;;

Αυτά! Νύσταξα παραδόξως από τις 2.30...Περίεργο...Πάω για να μη μου φύγει ο ύπνος..

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από τον χιονισμένο Χολαργό……μιλάμε για πολύ χιόνι!!!

Από το παράθυρό μου βλέπω, έχουν σκεπαστεί με χιόνι τα αυτοκίνητα και τα δέντρα της πλατείας.

Δεν έχω όρεξη για δουλειά, πίνω ζεστό καφεδάκι και χαζεύω το χιόνι.

Τα μικρά και τα 2 σπίτι, δεν έστειλα την Μαρία και σήμερα σχολείο.

Δεν σας διάβασα, είναι εδώ η άλλη. Θα τα πούμε αργότερα!!!! Σας φιλώωωωωωω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή Ασπα μου, γενικά δεν έχετε καλές σχέσεις? Ξέρω πάντως είναι σπαστικό να κάθεσαι με την οθόνη φάτσα σε κάποιον αλλον, κατα πόσο στην γυναίκα του αφεντικού.. :roll::?:(

Να σου πω Έρη, εγώ δεν έχω τίποτα με κανέναν. Η ίδια όμως έχει μεγάλο θέμα γενικότερα με τις γυναίκες. Χωρίς υπερβολές τις μισεί, τις ζηλεύει….? Κάτι τέτοιο. Όποτε μου κάνουν πλάκα οι συνάδελφοι και με πειράζουν, ή μου κάνουν κομπλιμέντα αυτή αφηνιάζει. Λέει και καλά μπροστά μου ανέκδοτα με ξανθιές (είμαι ξανθιά) και τέτοιες μαλακίες.

Δεν έχω δώσει αφορμή για τίποτα, αλλά όταν δεν έχει να ασχοληθεί με τίποτα άλλο μου την λέει και με τρέχει πολύ.

Είναι βλέπεις η γυναίκα του αφεντικού και λύνει και δένει εδώ μέσα. Τέλος πάντων….αυτά εν ολίγοις με την πάρτι της. Τώρα θα καταλαβαίνεις όταν θα αναφέρομαι σ΄αυτήν.

Καλέεεεεε, ξέχασα να ευχηθώ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ..ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΟ ΚΡΥΟ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΝΑ ΧΟΝΙΣΕΙ..Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΠΡΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΡΙΓΥΡΩ ΚΑΤΑΣΠΡΑ....ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ..Ο ΑΛΕΞ ΠΗΓΕ ΣΨΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΝ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑ!!!ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΦΕΥΓΕΙ Κ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ... :?:shock::o

ΠΩΠΩ ΕΧΩ ΣΕ ΛΙΓΗ ΩΡΑ ΕΝΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ Κ ΒΑΡΙΕΜΑΙ...ΔΕΝ ΒΑΖΕΙ Κ ΑΥΤΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΝΤΥΝΟΜΑΙ ΣΑΝ ΚΡΕΜΜΥΔΙ!!! :D:cry:

ΠΑΩ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Βικάκι τι έπαθες?

Ασπα κατάλαβα, μερικούς ανθρώπους πραγματικά δεν τους καταλαβαίνω, απαράδεκτη η συμπεριφορά της. Απωθημένα πιστεύω είναι αυτά που βγάζουν άνθρωποι που δεν ενδιαφέρονται να εξελιχθούν.. :roll:

Βασούλα που είσαι?

Αχ ξέχασα χθες να σας πώ, βρε σεις, εγώ τρελαίνομαι για τις απόκριες.. :D:D:D Είμαι και απο την Ξάνθη και απο παιδί το διασκέδαζα πάρα πολύ.. :D

Τονάκι καλό μάθημα! :D

Ανθή μου σύμφωνα με την περίοδο είμαι τώρα στην 7η εβδομάδα.. Αλλά θα πάω στον γιατρό στην 9η κοντά..

Φιλάκιαααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερη μου μια μαλακια που εκανα κ πρεπει να τη πληρωσω τεσπα καλα να παθω :evil::evil::evil::evil:

ηρθα σπιτι περιμενω να μου φερουνε το γιοκα μου ετοιμασω κ πακετακια σφολιατας με σπανακι κ ανθοτυρο...

σημερα με πηρε το πρωι απο κατω κ τσαντιζομαι με τον ευατο μου γιατι δεν πρεπει μεσα σε ενα χρονο εχουνε ερθει τα πανω κατω κ δεν επεσα...αλλα εχω κ εγω τις στιγμες μου που λυγιζω δυστηχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανέβα κοριτσάκι μου, θα περάσουν όλα αυτά, ατυχίες συμβαίνουν δυστυχώς, αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να κατηγορουμε τον εαυτό μας, ακόμη και για λάθος επιλογές που κάναμε και τώρα βλέπουμε τα πράγματα διαφορετικά, αλλιώς ηταν οι συνθήκες τότε. Οταν νοιώθεις απογοήτευση τότε είναι που πρέπει να πάρεις θάρρος και να στηρίξεις τον εαυτό σου, όλα θα περάσουν, το θέμα είναι να είμαστε καλά, θα γυρίσει ο τροχός φιλενάδα, τα καλύτερα έρχονται!! :x:x:x:x

Μα είναι δυνατόν να φοβάσαι τις γάτες!!!!

ψατ.jpg[/attachment:i1lh5fhe]

post-4408-13873938698697_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!

Είστε καλά;;; Εγώ καλά είμαι. Η Τετάρτη είναι μία από τις αγαπημένες μου μέρες μέσα στην εβδομάδα και συνήθως έχω κέφια. Επίσης, τα συμπτώματα μάλλον υποχώρησαν..Δε λέω μεγάλες κουβέντες....

Έρη μου περαστικά στον Κώστα σου :(:(:( Κρίμα που αρρώστησε το ζουζούνι..Εύχομαι τώρα που με διαβάζεις να είναι ήδη καλά! Έλα, δυο βδομαδούλες σου έμειναν μέχρι ν'ακούσεις καρδούλα!!!! Τίποτα δεν είναι!

Βικάκι μη σε παίρνει από κάτω. υπάρχει άνθρωπος που να μην κάνει λάθη;;; Σύνηθες φαινόμενο τα λάθη στους ανθρώπους. Σημασία έχει να μαθαίνουμε μέσα από αυτά και να προχωράμε μπροστά..Φοβάσαι τις γάτες;;;; Κι εγώ κατά κάποιον τρόπο τις φοβάμαι γιατί μια φορά είχα πιάσει μία και γέμισα σπυριά και μια άλλη φορά πήγα σε μια φίλη που είχε στο σπίτι 4 γάτες και γέμισα πάλι σπυριά :?:?:shock::shock::shock::shock:

Τόνια έχεις τη μαμά σου τώρα μια χαρά! Να της πεις να έρθει ξανά πολύ πολύ σύντομα!

Άσπα χιόνισε όντως στα μέρη μου αλλά στις 12 έλιωσαν όλα!Ευτυχώς κιόλας γιατί δεν τη παλεύω με το χιόνι όταν πρέπει να βγω έξω από το σπίτι...Η γυναίκα του αφεντικού απλά κομπλεξικιά...Υπομονή!

Κοριτσάκια μου πάω σιγά σιγά για νάνι γιατί είμαι στα πρόθυρα της εξάντλησης..

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα απο τον βροχερο Πυργο!!!τι κανετε?εμεις μια χαρα..σημερα ηρθε πιο νωρις το σχολικο.πανε εκκλησια και εχουν και το κοψιμο της βασιλοπιτς!!!ο απολλωνας ειναι εδω και προσπαθει να περπατησει πεταει τα παιχνιδια του αλεξανδρου κατω..το σκατουλι!!!!τα νεα σα;??>?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες καινουργια μερα αισιοδοξη ξεκινησε...

ερη τι κανεις πως ειναι το παιδι???

ανθη ασε σου λεω μεγαλο ψυχολογικο με τισ γατες δεν νομιζω να το ξεπερασω ποτε σκεφτομαι οταν ερθει η μερα που θα το καταλαβει ο χαρης κ θα με απειλει αν δεν μου κανεις τα χατηρια θα σου φερω γατα στο σπιτι παει θα πεθανω μετα :shock::shock::?:?:?:? πως τα πατε εσεις??

τονια μου καλα περπατηματα,και εδω τρελο κρυο κ βροχη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...