Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες 2008 - Νο 17 - Και ξανά προς την δόξα τραβά!


Recommended Posts

Ρία μου ο Τάσσης σου είπε κορίτσι;; Σε μένα είπαν το ίδιο Πετρογιάννης και Τάσσης. Άμα όμως ήταν γυρισμένο με την πλάτη μπορεί να μην είδε καλά ο Τάσσης. Εγώ πάντως εμπιστεύομαι Πετρογιάννη. Μπράβο που ήταν τόσο καλές οι μετρήσεις!!!!Καλέ δεν είναι εκατοστά, χιλιοστά είναι :lol::lol::lol::lol::lol: Είναι πάντως πολύυυυ νωρίς ακόμα να νιώσεις το μωρό και έτσι δεν μπορείς να ξέρεις ακόμα αν είναι ήσυχο ή όχι..Εγώ τη φραουλίτσα την ένιωσα τη 17η-18η εβδομάδα και από τότε μου έδωσε και κατάλαβα :lol::lol::lol::lol:

Τόνια μου δε νομίζω πως είναι διαίσθηση αυτό που έχεις..Απλά έχεις κάνει 2 φορές αγοράκι και πιστεύεις ότι πάλι θα σου πουν το ίδιο. Κάνε υπομονή και σε λίγο θα μάθεις! Εγώ λέω ότι θα είναι κοριτσάκι!

Εγώ κορίτσια είμαι κουρασμένη πολύ και άυπνη. Η μικρη δεν κοιμάται πολύ και θέλει συνέχεια στήθος...

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 778
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ..

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ...ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ Κ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΘ ΠΕΛΟΝ Ο ΕΟΠΠΥ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΑ ΣΚΑΣΩ....ΑΧ ΒΑΧ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :!:

Εχθες δεν ειχα ιντερνετ ευτυχως ηρθαν σημερα και το εκαναν δεν θα αντεχα αλλη μια

μερα στην δουλεια να καθομαι σαν το χαζο τουλαχιστον εδω κατι θα βρω για να περασει η

ωρα ;)

Σας ευχαριστω για τις ευχες σας :) Να ειστε ολες καλα :)

Πηγα Βερτη περασα πανεμορφα....εχω ερωτα τρελο με αυτο τον ανθρωπο ο αντρας μου φρικαρε

λιγακι μαζι μου γιατι λεει οτι κανω σαν 15χρονο ολο αχ και βαχ ημουν :lol::lol::lol::lol::lol:

Τελικα εμας μας πηραν στα προνηπια σημερα στις 11 εχουμε αγιασμο αλλα δυστυχως εγω δεν μπορω

να παω δεν εχω κανεναν να με αλλαξει ουτε για 5λεπτα..ειμαι πολυ στεναχωρημενη αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι :(

Το Σαββατο ειχα τα γενεθλεια του Μητσαρα ειχα 40ατομα μου βγηκε ο πατος αλλα ηταν ολα

τελεια μεγαλωσε το παλικαρι μου περναν γρηγορα τα χρονια.....αυριο θα σας βαλω και καμια φωτο ;)

Ανθη μου υπομονη με την μικρη αφου θηλασες και εξω τοτε μην σταματας τις βολτες ειναι ευκαιρια ακομη που ο καιρος ειναι καλος ;)

Το αντρακι σου τι λεει πως τα παει με την μικρη :?:

Ρια και Τονια πραγματικα λυπαμαι που δεν σας πηραν ειναι αδικια γαμωτο να πρεπει να πληρωνεις για να παει το παιδι σου σχολειο μου την σπαει αυτο το πραγμα...... :evil:

Αυτα σας φιλω..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕ Ο ΕΟΠΠΥ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑ..ΠΑΝΤΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ..ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΑΚΟΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΕΟΠΥΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΒΩ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑΣ Κ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν ξενέρωσα δεν φτάνει που δεν προλαβαίνω να γράφω....... έγραφα έγραφα και σβήστηκαν :evil:

Θα αύριο ή πιο μετά γιατί νευρίασα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κανετε;Εγω δεν ειμαι και πολυ καλα..Ο Πανος ειναι αρρωστουλης κι εγω ολη μερα κλεισμενη σε ενα δωματιο για να μην ερθει σε επαφη με τη μπεμπα.Δεν μου εφτανε η κλεισουρα στο σπιτι, τωρα τρωω κλεισουρα σε ενα δωματιο :?:?:?:?:? Εχω πολλα νευρα.Δεν ξεκουραζομαι ποτε και τα εχω παιξει.Αντε να αρχισω δουλεια.Θα λειπω 4 ωρες την ημερα και νομιζω οτι τις χρειαζομαι για να μην παραφρονησω εδω μεσα..Τελικα δυσκολη υποθεση ο θηλασμος.Μεγαλη δεσμευση..Δεν τα παραταω ομως τωρα που τα καταφερα..

Ουφ ρε κοριτσια, ο Πανος ολο στο δωματιο θελει να μπαινει και η μανα μου τον τραβαει..Στεναχωριεται το μωρακι μου αλλα τι να κανω;;;Φοβαμαι πολυ..25ημερων ειναι η μπεμπα μονο...

Τονια καποια μικροβιολογικα δε δεχονται τον εοπυυ γιατι δεν πληρωνονται.Υπαρχουν ομως ακομα πολλα μικροβιολοικα που συνεργαζονται.Να το ψαξεις.

Βασούλα να χαιρεσαι τον Δημητρακη σου.Παντα ευτυχισμενο να ειναι το αγορακι σου!!! Ο Πανουλης πανω που ειχε αποδεχτει πληρως την αδερφη του εχει ξαναφρικαρει γιατι λογω ιωσης δεν τον αφηνουμε να τη δει..Εγω παλι νιωθω οτι θα παθω νευρικη κριση..

Ρια πολυ σπαστικο αυτο που σου συνεβη..Περιμενουμε αυριο τα νεα σου.

Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :!:

Εχθες εγινε τελικα ο αγιασμος ο αντρας μου,μου ειπε πως δεν εχασα και κατι γιατι ολα τα πιτσιρικια

ηταν στην κοσμαρα τους τον Δημητρη ετρεχαν να τον προλαβουν η πεθερα μου ο αντρας μου και ο μπαμπας μου γιατι με ολα τα αλλα ξεσαλωσαν και ετρεχαν σε ολο την αυλη του σχολειου.......

Οταν πηγα σπιτι ο Μητσαρας ηταν καταενθουσιασμενος χαρηκε παρα πολυ γιατι οπως μου ειπε ειναι ολοι οι φιλοι του εκει ;)

Τωρα μενει να δουμε τι θα κανει οταν παει κανονικα....ξεκιναν την Δευτερα γιατι ακομη εχουν να κανουν καποιες εργασιες..............

Ανιη μου περαστικα στον Πανουλη και υπομονη περνας δυσκολη φαση το καταλαβαινω εν μερη

ευχομαι να γινει γρηγορα καλα και η μπουμπου σου να στρωσει..........

Να μου την δωσεις φιλια πολλα..........

Αααααααα δεν σε ρωτησα σε ποιον μοιαζει :?:

Ριαααααααααααααααααααα :!::!::!::!::!:

Κοριτσια η Ασπα που χαθηκε :?:

Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια...

ανθη μου σε καταλαβαινω απολυτα..εγω να σου πω την αληθεια ειχα κ τα 2 μαζι κ ας ηταν αρρωστος ο αλεξ...τι να εκανα?δεν εχω βοηθεια κοντα!!!

κοριτσια ο μικρος μας εχει τρελανει στα νευρα..ολο κλαιε ξυπναειππολλες φορες μεσα στο βραδυ κτι...τα εχω παιξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην μου τα λέτε τόσο δραματικά γιατί με τρομάζετε :?:?:?:?:?

Εμείς σήμερα πήγαμε πρώτη μέρα σχολείο για να δούμε!!!!!!!

Πάντως πήγε με πολύ χαρά έχει και η τσάντα ροδάκια και έτρεχε στην αυλή είχε πολύ πλάκα.

Τόνια αν κόψουνε τον ΕΟΠΥ στο Ιασώ θα τρελαθώ :roll::roll::roll::roll:

Ας περάσουν οι μέρες να πάω την Τρίτη στον γιατρούλη μας :D:D:D:D:D

Ανθή μου δίνεις θάρρος γιατί την Ανδριάνα αν θυμάμαι καλά την είχα ακούσει πολύ νωρίς αυτό το φτερούγισμα που λέμε.

Βάσω και εμένα μου αρέσει ο Βέρτης είχα πάει και τον είχα δει πριν γίνει και τόσο φίρμα και μου άρεσε πολύ από όλες τις απόψεις :lol::lol::lol::lol::lol:

Θα πάω να ρίξω έναν ύπνο η Ανδριανούλα θα πάει μετά το σχολείο στην πεθερά μου γιατί δουλευω το απόγευμα :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.

Ο Πανουλης ευτυχως ηθελε να κοιμηθει στη μαμα μου.Η φραουλιτσα ομως νιωθω πως θα με ξεκανει :?:?:? Δεν κοιμαται αυτο το παιδι..Συνεχεια θηλαζει και γκρινιαζει και κοιμαται ελαχιστα.Ο Πανος ηταν τελειως διαφορετικος και τωρα μου φαινεται καπως :?:?:? Ειναι ομως τοσο γλυκο πλασματακι που συνεχεια της γελαω και την φιλαω.Ειλικρινά απορώ κι εγώ που τις βρισκω τις αντοχες :?::?::?:

Τόνια μου σου ξαναλέω ένα τεράστιο ΜΠΡΑΒΟ που ηθελες και τριτο παιδάκι!!!!! Σου βγάζω το καπέλο! Είχες τον Αλέξανδρο άρρωστο όσο ο Απόλλωνας ήταν ημερών;; Τελικά κόλλησε το μωρό;;;;; Αυτά είναι τα δύσκολα όταν υπάρχουν 2 παιδάκια...Εγώ ειδικά πελαγώνω πολύ εύκολα και όλα μου φαίνονται βουνό :?:?:?:?:?

Βασούλα μου καλή αρχή στο αντράκι σου το όμορφο! Μακάρι να πήγαινε και ο Πάνος σχολείο για να ξεσαλώνει λίγο αλλά τώρα με το μωρό δεν θα τον στείλω γιατί αρπάζει εύκολα τις ιώσεις.Θα πάει κατευθείαν προνήπιο του χρόνου. Όσο για τη φραουλίτσα μοιάζει σε μένα. Είδα φωτογραφίες που ήμουν μωράκι και νόμιζα ότι έβλεπα τη μπέμπα. Έκανα καλή δουλειά αυτή τη φορά!!!

Ρία καλη αρχη στην Ανδριανούλα!!!Αν ρωτησεις τον Πετρογιαννη θα σου πει οτι ακουμε το μωρο στην 19η εβδομαδα..Μπορει ομως και λιγο νωριτερα...Μακαρι το μωρακι σου να ειναι ηρεμο γιατι με τα δυο τα πραγματα ειναι λιγο δυσκολα..Μαλλον πολυ δυσκολα..Ακουω παντως απο κοπελες του μαμυ οτι τα μωρα τους κοιμουνται αρκετα παρολο που θηλαζουν..Ολα σχετικα ειναι λοιπόν..Η Ανδριανα ηταν ησυχο μωρακι;;

Άσπα;;;;;;;;;;;Χάθηκες..Ελπίζω να είναι όλα καλά!!!!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!

Άλλη μια μέρα στην δουλειά!!!!!!!!!!

Η Ανδριανούλα είναι ενθουσιασμένη με το σχολείο μου έφερε και ζωγραφιά και γενικά την είδα πολύ χαρούμενη.

Χαλάλι τα λεφτά.

Είναι και η κολητή της ίσως για αυτό να έχει τόση χαρά.

Σήμερα ο Σωτήρης έχει γενέθλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να τον χαιρόμαστε!!!!!!!!!!!!!!

Ανθή μου υπομονή κάθε αρχή και δύσκολη. Καλέ δεν κάνεις κανένα πείραμα να της δώσεις κανένα συμπλήρωμα??? Μπας και δεν χορταίνει??? Μην με βρίσεις και εγώ είμαι υπέρ του θηλασμού μέχρι αηδίας αλλά νομίζω ότι ένα γευμα την ημέρα να της έδινες συμπλήρωμα δεν είναι και τόσο τραγικό.

Βάσωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Περιμένουμε φώτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τόνια τέλος του μήνα πας στον γιατρό??????? Εγω την Τρίτη αλλά νομίζω σας το ξαναείπα :D

Φιλάκια και αγκαλίτσες που λέει και η Ανδριανούλα μου!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες :!:

Ειμαι στην δουλεια και εχω ξενερωσει απιστευτα και δεν ειμαι ουτε 1ωρα εδω,δεν εχουμε

καθολου δουλεια και κολοβαραμε ολη μερα δεν περναει η ωρα με τιποτα και εωχ σαλταρει.........

Τερμα η γκρινια μου :lol::lol:

Ανθη μου θα στρωσει η μπεμπα απλα μαλλον πρεπει να αποδεχτεις οτι ειναι ενα μωρακι που δεν αγαπαει

και τοσο τον υπνο ;)

Ωχ τι σου λεω τωρα ε :?::lol::lol::lol::lol:

Ρια καλη αρχη εκανε η μικρη με το σχολειο μακαρι να συνεχισει ετσι :)

Τονια τι κανεις :?: Ξεκινισε ο μικρος το σχολειο :?:

Ααααααααααα και Ανθη μην λες πως δεν αντεχεις γιατι τρομαζεις και εμενα :lol::lol::lol::lol:

Φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ..

ΒΡΗΚΑ ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΜΙΑΣ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΛΙΓΑΚΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ..

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΕΙ..ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΕΝ ΑΡΡΩΣΤΑΙΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΔΡΑΜΑΤΑ..Ο ΑΛΕΞΑΔΝΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΞΕΤΡΕΛΑΜΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΝΗΠΙΟ ΤΑ ΒΑΖΟΥΝ Κ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΧΕΙΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΙ ΜΟΛΥΒΙ..Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΖΩΓΡΑΦΙΕΣ,ΜΟΥΤΖΟΥΡΕΣ ΕΙΝΑΙ, ΑΛΛ ΕΓΩ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ :D:D:D:D:D:D

ΑΝΘΗ ΜΟΥ ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩΨ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΕ 3 ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ...ΡΙΑ ΝΑΙ 28 ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΕΧΩ ΑΥΧΕΝΙΚΗ Κ ΣΤΙΣ 27 ΘΑ ΜΕ ΔΕΙ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ..ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΓΩΝΙΑ ΠΛΕΟΝ!!!

ΒΑΣΩ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?Ο ΜΗΤΣΑΡΑΣ ΜΑΣ?ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΝΗΠΙΟ?ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΣΕ ΕΣΑΣ...ΚΑΛΕ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΜΕ..ΤΑ 3 ΠΡΩΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΧΑΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν είναι η μέρα της βαρεμάρας και εγώ βαριέμαι απίστευτα σήμερα :cry::cry::cry:

Κορίτσια βαθιά ανάσα και όλα καλά θα πάνε

Όλα τα κάνουν οι μαμάδες!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και μετά βέβαια πέφτουν ξερές :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Να σας πω φταίμε και εμείς που τα θέλουμε όλα τέλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες μου!!!

Μαντεψτε τι κανω...Σωστα μαντεψατε..Θηλαζω :lol::lol::lol::lol: Θα το συνηθισω,που θα παει..

Ρια μου θα σου πω για το συμπληρωμα.Δεν ειμαι ανθρωπος των ακρων και κολλημενο μυαλο με το θηλασμο.Δε θελω ομως να δωσω συμπληρωμα για 2 λογους.Ο πρωτος ειναι οτι μπορει να γλυκαθω και σταδιακα να δινω περισσοτερο συμπληρωμα με αποτελεσμα στο τελος να κοψω το θηλασμο..Ο δευτερος ειναι οτι ειμαι φοβερα πεισματαρα.Αμα κατι μου καρφωθει στο κεφαλι πρεπει να γινει παση θυσια.Επειδη λοιπον απετυχα να θηλασω τον Πανο, πεισμωσα και ειπα οτι τωρα θα τα καταφερω.Η μικρη μου παιρνει ικανοποιητικο βαρος και αυτο μου δινει τη δυναμη να συνεχισω.Προς το παρον εχω κι αλλες αντοχες ;);););)

Καλη αρχη στην Ανδριανουλα σου!Πολυ κοινωνικο παιδακι πρεπει να ειναι!!!!Εγω εχω γιατρο στις 21 αλλα δεν με βλεπω να πηγαινω γιατι εχω ακοοοομα αιμα κοκκινο :(:(:(:(:(

Να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!!

Βασουλα καλη αρχη και στο Δημητρακη σου!!!Τρομαζεις ε;;;;Πολυ καλα κανεις :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Η κουραση ειναι τεραστια ειδικα αν παρεις την αποφαση να θηλασεις..Πολυ τρεξιμο λεμεεεεε :?:?:?:?

Τονια μου σου ευχομαι να τα καταφερεις να θηλασεις γιατι μπορει να ειναι εξαντλητικη διδικασια αλλα ειναι και υπεροχη..Οπλισου με αντοχες και υπομονη και προσπαθησε το..Αξιζει τον κοπο.

Φιλακια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, καλησπέρα…..ναι, ναι εγώ είμαι!!!! :D:D

Τι μου κάνετε??? Είστε όλες καλά???

Είμαι χαρούμενη διότι μας πήραν στο εσπα, και έτσι ο μικρός πάει προνήπιο σε έναν ιδιωτικό παιδικό σταθμό δίπλα στο σπίτι μας. Του αρέσει πάρα πολύ και μάλιστα θέλει να κάθεται πολλές ώρες και να τον παίρνω εγώ γυρνώντας από την δουλειά, όπως και γίνεται.

Αν και είναι πρώτη φορά που πηγαίνει, το έχει πάρει πολύ ζεστά το όλο θέμα και από την δεύτερη μέρα κιόλας κάθεται μέχρι αργά και κοιμάται εκεί.

Η δε κόρη μου είναι και αυτή ενθουσιασμένη με το νηπιαγωγείο διότι βρήκε και παιδάκια από τον παιδικό σταθμό εκεί, οπότε της ήρθες πολύ βολική η αλλαγή του σχολείου.

Πολύ χαίρομαι που και τα δυο είναι τόσο χαρούμενα με τα σχολεία τους.

Και τώρα τα δικά μας…. :?

Αρκετές αλλαγές έχουν γίνει τον τελευταίο καιρό στα εργασιακά μας, κυρίως στην εταιρία του άντρα μου όπου λύθηκε η εταιρία και δεν υπήρχε κοινό ενδιαφέρον με τον συνέταιρο να συνεχίσουν μαζί. Έτσι έκανε νέο ξεκίνημα, μόνο τους. Δύσκολο πράγμα, παρόλο που είναι το ίδιο αντικείμενο …άντε να ενημερώσεις τους πελάτες, άντε να τους κρατήσεις και πάει λέγοντας.

Θέλω να πιστεύω ότι όλα γίνονται για καλό. Επίσης το βλέπω θετικά όλο αυτό, διότι μου δίνει την δυνατότητα κάποια στιγμή να πάω να δουλέψω μαζί του, θέλοντας και μη με έχει ανάγκη. Βέβαια θέλει λίγο χρόνο, η δουλειά του ακόμα δεν αποδίδει χρηματικά με αποτέλεσμα η δική μου δουλεία να καλύπτει όσο είναι δυνατόν και κάποια δικά του έξοδα.

Στην δε δικιά μου δουλειά έχουμε εξελίξεις. Παραιτήθηκε και άλλος ένας συνάδελφος με τον οποίο ήμασταν 7 χρόνια μαζί. Είναι και συγγενής τους, και προηγήθηκε καυγάς, αλλά αυτό που μετράει για μένα είναι ότι από τους παλιούς που ήμασταν μαζί έμεινα μόνη. Με έχει στεναχωρήσει πολύ αυτό το γεγονός, γιατί νιώθω πως όλοι λίγο πολύ κατάφεραν να ξεφύγουν και να προκόψουν, ενώ εγώ είμαι εκεί ακόμα δεμένη. Νιώθω πως δεν έχω προοπτικές… από την άλλη σκέφτομαι και λέω ότι ύστερα από τόσα χρόνια δεν μπορώ να πάω σε άλλη εταιρία και να αρχίσω πάλι από το μηδέν, θα μείνω εκεί που είμαι μέχρι να πάω στην δικιά μου δουλειά (δηλαδή του άντρα μου).

Αχ βρε κορίτσια, όλα αυτά πόσο με είχαν επηρεάσει. Τώρα μπορώ να πω ότι είμαι καλά…για αυτό και επανέρχομαι. ;)

Διάβαζα τα νέα σας κατά καιρούς και ξέρω ότι είστε όλες καλά.

Και για τις εγκυμονούσες ξέρω (συγχαρητήρια κιόλας) και για την λεχώνα μας (καλή δύναμη με τον θηλασμό, τα πας πολύ καλά).

Βασούλα χάθηκες κι εσύ, είχα καιρό να διαβάσω νέα σου. Μπράβο και στον Δημητράκη σου με το έσπα…

Ώστε γουστάρεις Βέρτη εεε??? Τρελοκόριτσο, :lol::lol: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσπα καλώς μας ήρθες!!! Χάθηκες αλλά τα νέα σου ευχάριστα είναι! Μπράβο στο αγοράκι σου που προσαρμόστηκε τόσο εύκολα στο νέο του σχολείο! Πολύ κοινωνικός είναι! Καλή αρχή και στα δυο σου τα παιδάκια!

Επίσης, εύχομαι να πάνε όλα τέλεια με την καινούρια δουλειά του άντρα σου και σύντομα να πας να δουλέψεις κι εσύ μαζί του!

Όσο για μένα..από δύναμη άλλο τίποτα. Αν ήταν το πρώτο μου παιδί σίγουρα δεν θα άντεχα να θηλάσω. Στο δεύτερο έχει μπει στο πετσί μας ο ρόλος της μάνας και είμαστε πιο υπομονετικές και ανθεκτικές στις κακουχίες :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίσως να έχεις δίκαιο, εγώ όμως απέτυχα παταγωδώς να θηλάσω.

Στην πρώτη δεν είχα πολύ γάλα διότι η μικρή έμεινε στην θερμοκοιτίδα και στον δεύτερο ήταν τόσο φαγάνας που μου μάτωνε τις θηλές και πόναγα.

Αχ μωρέ Ανθή, σ΄ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια….από το στόμα σου και στου θεού τα΄αυτί. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού χαθήκατε πάλι όλες;;;

Άσπα μου ΑΝ έκανε ποτέ τρίτο παιδί (δεν παίζει) μάλλον δεν θα θήλαζα. Τώρα όμως επειδή τα κατάφερα έχω πεισμώσει πάααρα πολύ! Το έχεις ακουστά το ταυρίσιο πείσμα;;Είναι μην βάλω κάτι στο μυαλό μου. Είναι πάντως πολύ δύσκολο. Άλλο να το ακούς και άλλο να το ζεις..

Μπήκατε για τα καλά στο χειμερινό το πρόγραμμα ε;; Δυστυχώς όλα τα ωραία περνούν γρήγορα. Περιμένουμε τα Χριστούγεννα τώρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και καλά κάνεις, μπράβο σου σε θαυμάζω. Γενικότερα θαυμάζω όποιες θηλάζουν, ίσως επειδή εγώ απέτυχα και είδα πόσο δύσκολο ήταν.

Βρε μπας και τις τρόμαξα και εξαφανίστηκαν???? :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά τι γαιδούρα που είμαι γέννησες κοριτσάκι μου Ανθή μου, να σου ζήσει βρε συ το μωράκι σου, υπόλόγιζα ότι κάπου τώρα αθ γεννούσες και εσυ έχεις γεννήσει εδώ και 1 μηνα!!!! Θα διαβάσω τα νέα σας να δω γαι την μπέμπα!

τι κάνετε κοριτσάκια μου? Εμείς είμαστε καλά, ε ο μικρός ξεκίνησε προνήπιο εδώ και 10 μέρες και σήμερα είναι άρρωστος..! κατα τα άλλα τίποτα νεότερο, όλα ήρεμα και καλά...

ελπίζω να είστε όλες καλά, θα σας διαβάσω λιγάκι!

Φιλάκια σε όλες :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΤΟΣΟ ΝΥΣΤΑΓΜΕΝΗ....ΧΑΧΑΧΑ!!!ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ Κ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ...ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ..ΑΝΘΗ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ..ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΑΝ ΑΓΧΟΣ ΠΕΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ..ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΡΘΩΣΙΜΟ...ΕΙΔΩΜΕΝ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...