Μετάβαση σε περιεχόμενο

1α ΓΕΝΕΘΛΙΑ,ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ Κ ΝΟΣΤΙΜΕΣ ΤΟΥΡΤΕΣ!


Recommended Posts

τα νευρα μου!εχει γινει ποοολυ κακομαθημενο!απτην ωρα που ηρθα κλαιει κ θελει ολο αγκαλια κ μου δειχνει που θελει να τον πηγαινω για να πιανει διαφορα.κ μουγκριζει οταν θελει κατι.αν δεν του κανω το χατηρι κλαιει σπαρακτικα μεχρι να τον ξαναπαρω αγκαλια κτλ..με εχει πιασει κ η μεση μου σημερα..τωρα τον αφηνω κ κλαιει διπλα μου,δεν του δινω σημασια.δεν τρωει τπτ κ θελει μονο να πειραζει πραγματα.κλειδια,τηλεκοντρολ..κ πριν που δεν του πηρα τα κλειδια απτα χερια του μου εχωσε σφαλιαρα.το ακουτε??που τα ειδε αυτα?ποτε δεν εχουμε σηκωσει χερι εννοειται κανενας μας.

αρα τες μου τα εχουμε κ εμεις αυτα.βεβαια τωρα δεν λεει ντα,αλλα αν νευριασει χτυπαει.κ ριχνει με δυναμη οτι εχει στα χερια του κ λεει μπουμ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 855
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσιααααααααααααααα!!! ειπα να κανω μια εμφανιση και απο δω γιατι χαθηκα λιγο...

σοφουκι και γιουλακι να χαιρεστε τα καμαρια σας!!! και σε ολα τα μωρακια που δεν ειπα χρονια πολλα οσο ελειπα, να τα χαιρεστε και να ειναι παντα ευτυχισμενα!!!

ο μικρος αυτο το διαστημα αρρωστησε... εκανε δυο μερες πυρετο μεχρι 39 και η παιδιατρος μου ειπε οτι μπορει να ηταν και ο η1ν1 γιατι πραγματικα η ανασα του βρωμουσε σαν κλουβιο αυγο... μιλαμε για βρωμα... και λεει οτι αυτο ειναι πολυ χαρακτηριστικο στον η1ν1 αλλα οπως και να εχει ολα καλα τωρα, καναμε αντισωματα και ειναι μια χαρα!!!

απο περπατημα παλι φοβαται παρα πολυ!!! τι να κανω βρε κοριτσια να ξεφοβηθει... αλωνιζει ολο το σπιτι πιανοντας επιπλα και τοιχους, τον κρατας απο το χερι και τρεχει αλλα μολις παω να τον αφησω, καθεται στο πατωμα... ααααααααα επεσε και δυο φορες και χτυπησε στο στομα, την μια στα ουλα και την αλλη στο χαλινο και τρεχαμε νοσοκομειο αλλα ευτυχως ολα καλα. μπορει να φταιει και αυτο που φοβαται....

γιουλακι σημερα ειναι η μεγαλη μερα για την καρδουλα εεε??? ολα καλα θα πανε, περιμενουμε τα ευχαριστα.

frogaki εδω ειμαι, ολα καλα, φιλακια πολλα!!!

τεσακι μην ανησυχεις θα το ξεχασει, αν δεν του το λες και αν δεν αντιδρας οταν το κανει θα το ξεχασει....

Μαρακι καλες βολτες!!

χαπακι,χριστινακι, μαριεκεν και ρανια πολλα φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ε,ειμαι γαιδουρα για αλλη μια φορα!χρονια πολλααα σοφουκι!να τον χαιρεστε κ με το καλο ο δευτερος γιος!!

σπιρτουλι φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ρανια???μπραβο ρε!!!!εκανες πολυ σωστη μαντεψια!!!!!!

καναμε αυχενικη σημερα υγειεστατο το μωρο μου κ φυσικα κοριτσαρος παλι!!!!εχω χεστει απ την χαρα μου!! :lol::lol::lol::lol::lol:

froggy αλεξανδρουπολη ηρθα στον βασαρα τον ξερεις???κοντα ειμαστε μια ωρα δρομος :lol: καλα ειχατε ψοφοκρυο σημερα!!!δεν ειχα μαζι μου ουτε σκουφι ουτε κασκολ το δαγκωσα :?

γιουλακι μου την ελενα την γεννησα στις 19 απριλιου 2011!!!πες μας λεπτομερειες απο το παρτυ σας!!!!πηρα σημερα απο τα τζαμπο μπαλονια καπελακια κερακια χαρτοπετσετες κ για τα δικα μας γεννεθλεια να οργανωθω σιγα σιγα θα τα κανω στο σπιτι μας γιατι δεν υπαρχουν χρηματα για πολλα εξοδα..

ελσακι περαστικα σας...δεν γνωριζα οτι η μυρωδια της ανασας μπορει να ειναι συμπτωμα...πριν λιγο καιρο μυριζε κ η ανασα της ελενας αλλα δεν ηταν αρρωστη κ δεν το εψαξα γιατι σκεφτηκα πως ισως φταινε τα φαγητα..

τεση κ ρανια πραγματικα ειναι πολυ σπαστικο αυτο το πραγμα κ εμενα με χτυπαει αλλα δεν ξερω αν το κανει σαν παιχνιδι η οχι παντως το βρισκει αστειο κ γελαει...

οταν κατι δεν πρεπει να το πειραζει της το παιρνω κ ας κλαιει μετα απο λιγο το ξεχναει δεν θελω να γινει κακομαθημενη κ να τα θελει ολα δικα της την δινω μονο οτι μπορει να εχει..

σοφουκι να το χαρεσε το αστερακι σου κ επισημα!!!

κονσταντινος περαστικουλια σας!!!εχετε δικιο θα περιμενω για το καροτσι να γεννησω πρωτα με το καλο κ μετα αν χρειαστη θα παρω,ειδα ενα πολυ ομορφο κ ελαφρυ μπαστουνι τις κικκο στο τζαμπο σημερα που ξαπλωνει τελειως,αν χρειαστω διπλο λεω να παρω το aria twin peg perego..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο ρε happy για την αυχενικη σας!ειδες,στο ειπα,κοριτσι!μενουν τωρα τα 2 αγορια,του γιουλακιου κ του σοφουκιου για να επιβεβαιωθω.φετος δεν εχω πεσει σε καμια εγκυο εξω!κ ειναι πολλεεεεες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερες κοριτσια!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ στα ζουζουνια σας Σοφουκι και Γιουλακι! Πως ηταν τα παρτακια σας; Το διασκεδασατε πολυ!

Γιουλακι με το καλο να ακουσεις καρδουλα!Σοφουκι συγχαρητηρια για τα τελεια αποτελεσματα!

Που εισαι βρε Σπιρτουλι; Περαστικα και αγυριστα, φετος τελειωμο δεν εχουν πια οι ιωσεις!Καλε μην αγχωνεσαι με το περπατημα, αφου περπαταει κρατωντας, μολις νιωσει ετοιμος θα αφεθει, αλλα παιδακια που ξερω περπατανε 14-15-16 μηνων! Κι εμενα ολο πεφτει και χτυπαει, δυο φορες εχει ματωσει τα ουλα του κι εχτες επεσε και δαγκωσε τη γλωσσα του και ετρεχε μια οκα αιμα, ευτυχως εκλαψε πολυ λιγο, ενα δυο λεπτα, μετα του εδωσα ενα παιχνιδι και το ξεχασε. Αλλα ειναι χαζος, εκει που χτυπαει εκει ξαναπαει αμεσως!

Ρανια μου, μηπως επιτηδες δεν τρωει, επειδη ξερει οτι εχει σαν εναλλακτικη το γαλα; Καλα αυτο με τα χτυπηματα μηπως ειναι φαση; Κι εμενα μου ριχνει κατι ξεγυρισμενες και εχω παρατηρησει οτι μολις τον μαλωσω τσαντιζεται η του φαινεται αστειο παντως το κανει πιο δυνατα με μια φατσα πονηρηηηηη!Θα δοκιμασω να μην του δινω σημασια, να τον αγνοησω μηπως το κοψει...

Τεση μου κι εμενα πηγε η μαμα μου να του μαθει κατι τετοια και επαθα εγκεφαλικο, ευτυχως το προλαβα...σχεδον δηλαδη, γιατι τον εμαθε να κανει ντα τα επιπλα αμα πεσει επανω τους και χτυπησει, λες και φταινε τα επιπλα κι οχι αυτος που ειναι μπουνταλας!

Χαπυ μου αντε με το καλο η κορακλα!

Κωνσταντινος ειστε καλυτερα σημερα, επεσε ο πυρετος;

Μαρακι λιγο υπομονη θα χρειαστει στην προσαρμογη και θα στρωσει σιγα σιγα.

Ξεχασα κατι;

Φιλιααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα μας.... Τι μου κάνετε???

Χρόνια πολλά στα όμορφα μουτράκια!!! Είδα μερικές φωτογραφίες στο fb και τρελάθηκα!!!!

Spirtouli μου, επιτέλους!!!! Μαύρα μάτια κάναμε!!! Μας έλειψες!!!!

Συγχαρητήρια στα κορίτσια μας που περιμένουν τα μωράκια τα καινούργια και πάνε όλα τόσο καλά!!!!

Εμένα η δικιά μου δεν δέρνει αλλά μαλώνει!!! Μόλις της πω "μη" ή "όχι αυτό" με κοιτάει και μου φωνάζει σαν να με μαλώνει!

Κι εμένα δε λέει να ξεκινήσει να περπατήσει με τίποτα και πιστεύω ότι θα αργήσει να περπατήσει!!! Ενώ πάλι πιστεύω ότι θα αρχίσει να μιλάει γρήγορα...

Αχ, έχουμε μπει στη τελική ευθεία για τα πρώτα μας γενέθλια και έχω ενθουσιαστεί!!!!

Πέρυσι τέτοιο καιρό την είχα στην κοιλίτσα μου και κλωτσούσε και τώρα αλωνίζει στο σαλόνι και δεν την κάνω καλά!!!!

Αχ, μελαγχόλησα!!!!

Αυτά κι από μένα! Καλή μέρα εύχομαι σε όλες!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσοπουλα , τι κανετε?

μηπως λεω μηπως ειστε λιγο υπερβολικες? εγω νομιζω πως οοοολα τα παιδια κανουν ντα σ αυτην την ηλικια... ειναι ο νομος της δρασης κ αντιδρασης... κ η κορη μου θυμαμαμαι το εκανε κ φυσικα τωρα δεν τολμαει να το διανοηθει να μας χτυπησει... κ φυσικα ο γιος μου δεν λεει ντα ντα αλλα μπατα απο το μπατσα... :lol: κ μας κοπαναει...! καλα το μεγαλο μου προβλημα ειναι οτι ανεβαινει παντου... τραπεζακια καναπε... κ ειναι επικυνδυνος να φαει καμια τουμπα :roll:

γιουλακι ποτε πατε γιτρο να ακουσετε καρδουλα? αντε ολα με το καλο να πανε...

χαπι κοριτσομανα με το καλο κ συ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!! τι καλα δηλαδη που σταματιμο δεν εχει αυτη η βροχη επιτελους..... :evil::evil:

ακομα και γω που ειμαι λατρης του χειμωνα τον βαρεθηκα.....

happy τελεια!!! θα εχει αδερφουλα το κοριτσακι σου!!! αλλα που φαινεται παραξενο που στο ειπαν και στα δυο μωρα στην αυχενικη....

για να μην παρεξηγηθω στο θεμα με την βρωμικη ανασα του μωρου, ειπα πως του δικου μου μυριζε σαν κλουβιο αυγο... αυτο ειναι το χαρακτηριστικο λεει στον η1ν1 οχι γενικα να μυριζει η ανασα του μωρου.... γιατι οταν ημαστε κρυωμενη σχεδον παντα μυριζει η ανασα...

χριστινακι αν παρει απο μενα το παιδι μου θα περπατησει 18 μηνων :o:o:lol::lol: ελπιζω πως οχι...αλλα και εμενα παρολο που δεν περπαταει ανεβαινει στον καναπε και προσπαθει και στο τραπεζακι αλλα ευτυχως δεν φτανει ακομα...

μαριεκεν :x:x και εμενα μου λειψατε αν και δεν εχασα σελιδα απο τα νεα σας!!!

φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...καλα ειμαι έξαλληηηηηηηηηη,εχω φορτωσει ασχημα...πήγε το σκατο και μου εσκισε ενα χαρτι που το ειχα στην τραπεζαρια - πως το εφτασε???? - και μεχρι να την προλαβω το εσκισε..το οποιο χαρτι πληρωσα 5 ευρω για επικυρωση σημερα...μουρθεεεεεεεεε να την κρεμασω...την εβαλα τιμωρια στο παρκο μεσα κ επειδη καταλαβε οτι εγινα τουρμπο, ουτε κιχ δεν εβγαλε. πω πω παιδια θελει τεραστια υπομονη για να μην βγεις εκτος εαυτου μερικες φορες.τελοσπαντων

αρχιζω να ετοιμαζομαι για τα γενεθλια κ τελικα νομιζω οτι για τον κοσμο που εχω μαλλον θα κανω υπερβολλικα πολλά πράγματα. τεσπα πρωτη χρονια ειναι,εμεις κ εμεις θαμαστε θα καθησουμε να φαμε μεχρι σκασμου :lol::lol: αντε σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσοπουλα.πειναω κ περιμενω να γυρισει εκεινος ο αντρας μου απτη δουλεια να φαμε γιατι με το μικρο δεν παιζει να φαω μονη μου.ολο μουγκριζει στα ποδια μου να φαει κ αυτος κ οταν του δινω το φτυνει!αν κ σημερα εφαγε σε 15 λεπτα!ρεκορ!κ σχεδον ολο!

αυτο με την ανασα που μυριζει ισχυει οταν ειναι κρυωμενα.η μανα μου ετσι τον καταλαβαινει.αλλα φανταζομαι πως στον ιο αυτο θα ειναι πιο εντονη η μυρωδια..

απο καναπεδες εμεις δεν σκαρφαλωνουμε ευτυχως,αλλα στο τραπεζακι συνεχεια.

κ ολο θελει να περναει το δικο του.παλι σημερα μου κανει κολπα.πριν τραβολογουσε μια σακουλα που ειχα πραγματα κ οταν του την πηρα εκλαιγε σαν μουρλο.κ με εβριζε(φανταζομαι)..τατατα κ τα σχετικα.του ειπα αυστηρα πως δεν προκειται να του τη δωσω κ να μη φωναζει κ ησυχασε.αλλα παναγια μου τα σκατουλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ σε μια γρήγορη version γιατί πρέπει να πάω δουλειά.. Χρόνια πολλά στα ζουζουνάκια της παρέας!!!!!!! sofouki και gioulaki να τα χαίρεστε τα μωράκια σας κ με το καλό τα δεύτερα!!!!

happaki μπράβο για την αυχενική! με το καλό να έρθει ο δεύτερος κορίτσαρος!

φιλάκια κ θα τα πούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!

εναν μικρο πανικό διακρίνω :lol: - ολα τα μωρα οταν ανακαλυπτουν τον κοσμο ετσι ειναι ασταμάτητα- αλλα περισσοτερο και αλλα λιγοτερο.

η δικια μου κανει πονηριές, αλλα δεν την μαλωνω γιατι δεν καταλαβαινει στην ουσια- απλα την σηκωνω και την βαζω σε αλλο σημειο μεχρι να ξεχασει αυτο που εκανε πριν. οχι της λεω μονο οταν κανει κατι επικινδυνο (κρεμεται απο το χερουλι της κουζινας και κανει σερφ με τις κατσαρολες απο πανω). σε γενικες γραμμες ειναι επιφυλακτική και πολυ προσεκτικη παντως- και ειναι πραγματικα εντυπωσιακο οτι επρεπε να γινει 1 ετους για να βαλει κατι μονη της στο στόμα και αυτο μια δυο φορες. μονο το μπισκοτακι βαζει μονη της με λαχταρα και αυτο προχθες το ανακαλυψε) ωστοσο φυλλαω τα ρουχα μου να εχω τα μισα, και σκαναρω παντα το σπιτι για 'επικινδυνες παγιδες'.

και που ειστε ?? ακομη καλα καλα δεν ξεπεταχτηκαν- εχουν να δουν τα ματια μας πολλα- γιαυτο ψυχραιμία :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

φρικαρα!τον ταιζα,εκλαιγε(κλασικα),δεν ηθελε να φαει.αρχισε να φτυνει το φαγητο του κ τα σχετικα κ καποια στιγμη αναγουλιαζει,του ηρθε εμετος κ το κρατουσε.εκλαιγε κ αναγουλιαζε.τον σηκωνω κ τον παω πανω απτο νεροχυτη(μη μου λερωσει κιολας αν ξερασει) κ αρχισε να φτυνει κ να βγαζει φλεμμα (ετσι λεγεται?) σαν μεγαλος.χρου κ χρου στο λαιμο κ δωστου φτυσιμο.μαλλον ειχε μαζεψει κ με την αναγουλα του ηρθε στο στομα.αλλα μεχρι να δω πως δεν πνιγεται χεστηκα πανω μου!τωρα κοιμηθηκε ξερος απτην ταλαιπωρια!

κατα τα αλλα,ναι ζουζουνιες τρελες αλλα δεν το κοβω να καταλαβαινουν ακομα το μαλωμα..να δουμε το καλοκαιρο πως θα την παλεψουμε με τη θαλασσα κ τις βολτες!θα χασω κανα κιλακι απτο κυνηγητο.θα το κοψω το γυμναστηριο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι βρε ελσακι μου σου φαινετε παραξενο οτι μαθαινω το φυλλο στην αυχενικη???

ολοι οι γιατροι το βλεπουν αλλα αν δεν ειναι σιγουροι δεν λενε τιποτα παιζει μεγαλο ρολο βεβαια κ ο υπερυχος που εχει ο γιατρος...στο νοσοκομειο στον δικο μου γιατρο ας πουμε δεν θα μπορουσα με τιποτα να κανω αυχενικη η να δω φυλο μωρου,σε αυτον τον γιατρο που παω εχει αλλα συστηματα :lol::lol:

παντα υπαρχει κ μια μικρη πιθανοτητα λαθους φυσικα!!!

ρανια μια χαρα καταλαβαινουν τα σκατουλια οταν την μαλωσω εγω καθετε σουζα τον μπαμπα της τον γραφει στα παπακια της :lol::lol::lol::lol:

οταν την μαλωνω φροντιζω να εχω αυστηρο τονο στην φωνη μου πως καταφερνω κ πνιγω τα γελια που μου ερχοντε δεν ξερω :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες!Τι κανετε; Τα ζουζουνια σας;

Μαρικεν μου ειδες πως περναει ο καιρος; Κι εμενα απιστευτο μου φαινεται, ενα μαϊμουδακι ηταν που τον επαιρνα αγκαλια και γινοταν χαλκομανια και τωρα αλωνιζει!

Κωνσταντινος λες; Ξερω κι εγω, πρωταρα ειμαι, θελω να τον μαθω οσο καλυτερα μπορω...Κι εμενα παντου ανεβαινει και συνεχεια τουμπες τρωει!Αστα!

Σπιρτουλι τι κανεις εσυ; Χαθηκες!Καλυτερα το παιδι; Ε αν ειναι να περπατησει τοτε, ας περπατησει τοτε, βιασυνη δεν υπαρχει, θα δεις κυνηγητο που εχεις να ριξεις!

Τεση οντως ωρες ωρες θελει ατσαλινα νευρα! Δεν κολλαει με σελοτεϊπ, το εσκισε σε πολλα κομματια; Υπομονη, σαμπως ξερουν οτι κανουν καποια ζημια;

Βρε Ρανια μου τρομαρα που περασες! Μα τι κακο κι αυτο το παιδι να μην τρωει! Μα ο γιατρος τι σε συμβουλευει να κανεις; Παντως δεν ειναι γλυκυτατα οταν λενε ετσι ακαταλαβιστικες συλλαβες με νευρα ομως;

Καλως την Κουκιδα! Μωρε ωρες ωρες κι εγω λεω οτι δεν εχει συναισθηση οτι τον μαλωνω η τον βαζω στο παρκο τιμωρια και αλλες παλι εχει τετοια πονηροφατσα και τετοιες αντιδρασεις που λεω ολα τα καταλαβαινει ΟΛΑ!

Χαππυ συνηθως στην αυχενικη λενε κατα 70-80%, αρκετοι δεν λενε καθολου!

Ντεμι μου καλησπερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !!! ευχομαι χρονια πολλα, εστω κ καθυστερημενα στα παιδακια μας που γιορταζαν αυτες τις μερες !!

να σας ενημερωσω ως αστρολογος της παρεας οτι εχουμε αναδρομο Ερμη, αυτο σημαινει παρανοησεις-παρεξηγήσεις-καθυστερησεις κ γενικοτερα ΜΠΕΡΔΕΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ οπως επισης το νου σας κ στις ηλεκτρικες συσκευές (ειναι Αναδρομος σε πυρινο ζωδιο ...) υπομονή απο Ιουνη τα πραματα θα ειναι ΠΟΛΥ καλυτερα αστρολογικά για πολλούς !! :D:geek:

οσο για τα μωρα μας....νευρα ατσαλινα;;;;;;;;;; μερικες φορες νιωθω οτι θα εκραγω αλλα δεν δειχνω ΤΙΠΟΤΑ ...αυτη η πιεση ειναι που με κανει ακομα πιο τουρμπο... πραγματικα ομως τα παιδια τετοια θα κανουν...τι αλλο;;; να ανοιξουν βιβλιο κ να μελετησουν ;;;; ή μηπως να παρακολουθησουν ντοκιμαντερια ;; εγω θα προτιμουσα να του δωσω μια σκουπα να παρει λιγο τα χνουδια αλλα ...δυστυχως ...δεν γινεται... :mrgreen: εμεις νταντα δεν εχουμε...εχουμε "Αντε!!!" κοφτό κ αντρικιο :lol: εχει ξετρελαθει να σουλατσαρει περα δωθε, ασταματητα ομως! κ ριχνει κατι υπνους !!!!!!!! με πατεντα ! 11.5 μηνες ειχα να κοιμηθω 7ωρο/8ωρο !! χαχαχαχαα ! ΧΑ-ΛΑ-ΛΙ ΤΟΥ ! αλλα σημερα δεν προβλεπω καλο βραδυ γιατι ειχε πονοδοντο κ νωρις δεν ηπιε αρκετο γαλατακι...μαλλον θα σηκωθει αργοτερα για να το διεκδικήσει :roll: ας ειναι...

λοιπον εμεις εχουμε γενεθλιακια την Κυριακή κ επιθυμώ μια τουρτιτσα απλή με τη φατσα του Ντοναλντ απανω :D του χρονου που θα ειναι μεγαλυτερος ας διαλεξει μονος του :mrgreen: χιχι

απο κοσμο δεν θα εχουμε πολύ, αλλωστε μονο οι κοντινοί μας (αδελφια/γαμπροι/πιτσιρικια) μαζευομαστε καμια 24ρια αλλα οι περισσοτεροι νηστευουν...

θα δουμε ... εννοειται φωτο στο facebook την επομένη ;):x

αααααααααααααααα εχουμε κ ενα τρελο βιντεο, την Κυριακή ειχαμε μπαλονια κ τα κυνηγουσε κ περνουσε αναμεσα τους ορθιος πλεον περπατωντας κ χαιροταν τοσο πολύ :x:x:x σκετη γλύκα :x

ο πασακας μας :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!

Ευχαριστουμε για τις ευχες σας!

ΡΑΝΙΑ και η Εφη μου χτυπαει...και εμας και την αδελφη της και αλλα παιδακια :oops::oops: συνηθως αν τσαντιστει,αν τη μαλωσουμε,αν της παρουν το παιχνιδι αλλα και στα καλα καθουμενα....

Η παιδιατρος αλλα κ ενας γνωστος μας παιδοψυχολογος μας ειπαν αδιαφορια...ουτε νευρα,ουτε φωνες,ουτε γελια κ γκριματσες....

Το εφαρμοζω αλλα προκοπη δνε βλεπω.....

Φιλια στις εγκυουλες και σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!!! Τι μου κάνετε?

Εμείς είμαστε μια χαρά!!! Αν εξαιρέσεις ότι 2 μέρες τώρα μου κάνει ευκοίλια η μικρή άλλα πιστεύω ότι είναι από τα δοντάκια της... Πήρα βέβαια την παιδίατρο και μου είπε να της κάνω λίγη δίαιτα δηλαδή κομμένα τα φρούτα και τα λαχανικά αλλά αν δεν της δώσω και αυτά θα μείνει νηστική, οπότε συνεχίζω κανονικά και αν δω ότι συνεχίζει θα της την πάω να την δει γιατί οι προβλέψεις από το τηλέφωνο δεν μου αρέσουν καθόλου!!!

Κορίτσια κι εγώ θα συμφωνήσω με τον Κωνσταντίνο, τα κάνουν όλα αυτά τώρα γιατί τους φαίνονται περίεργα αύριο - μεθαύριο δεν θα θυμούνται τίποτα... Οπότε ας κάνουμε κι εμείς λίγη υπομονή!

Μαράκι, αυτό με τον ανάδρομο Ερμή ξαναπέστο!!! Η ψυχολογία μου αυτές τις μέρες είναι στα πατώματα, έτσι χωρίς λόγο!!!! Ίσως να φταίει και αυτός ο παλιόκαιρος που δεν λέει πια να φτιάξει!!! Κουράστηκα πια κλεισμένη στο σπίτι! Άντε να έρθει το καλοκαίρι να βγούμε λιγάκι γιατί όλη αυτή η κατάσταση δεν παλεύεται πια!!!!

Αυτά κι από μένα... Φιλάκια πολλά!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιααααα... ηλιος ,ηλιος... λατρευω τον ηλιο... κ την θαλασσα βεβαιως..βεβαιως! :D

οχι δεν σηκωθηκα με κεφια το αντιθετο... αλλα προσπαθω να φτιαξω την διαθεση μου! εχει 3 μερες ξυπναει απο τις 6.30 κ θελει παιχνιδια. :shock: τι τον εχει πιασει , οεο?

γιουλακι που εισαι δεν μας ειπες τα νεα σου ... ελπιζω να ειναι ολα καλα!

tesh να σου πω τι μου ειχε κανει η κορη μου οταν ηταν εναμιση χρονων? πηρε τα γυαλια μου (μυωπιας... εχω λιγο κ τα φοραω στην τηλεοραση) silhouet πανακριβα τα χα παρει κ μου εσπασε τον βραχιονα... 70 ευρωπουλακια η αντικατασταση.... κ μετα απο ενα δυμηνακι μου ω ναι μου τα ξαναεσπασε τον αλλο βραχιονα αλλα 70 ευρωπουλακια παρακαλω... ευτυχως τοτε δεν ηταν εποχη κρισης γιατι με βλεπω να τα εδενα με σκοινι :lol::lol::lol: ή να παιρνουσα λαστιχο οπως εχουν οι μασκες θαλασσης :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!ο μικρος κοιμαται,εγω δεν δουλευω πρωι σημερα κ εχω παρει το λαπιτοπ στο κρεβατι.να ειχα κ ενα καυτο καφεδακι που βαριεμαι να σηκωθω...

να σας πω κ εγω δεν αγχωνομαι τοσο με το ντα-ντα,αυτο φαση εχει κ γελαω.πιο πολυ με πειραζει που απαιτει πραγματα κ κλαιει αν δεν του τα δωσω.αλλα θελω να πιστευω πως κ αυτο θα περασει.τωρα εχει βρει κ πεταει το τηλεκοντρολ κατω να βγουν οι μπαταριες κ μετα παλευει να τις ξαναβαλει..στους δικους μου τους εχει διαλυσει τις πορτες!εχουν κατι λαστιχα στην κασα για να κλεινουν.τα βρηκε κ τα τραβαει.ουτε εγω ηξερα πως υπηρχαν.καθε μεσημερι η μανα μου ειναι αγανακτισμενη.παρτον αλητη,θα τον σκοτωσω!κ καθε απογευμα μου χτυπαει το κουδουνι για να τον δει..

εχω προβληματιστει λιγακι..σκεφτομαι να παρω μηχανημα για αποτριχωση (φωτολυση) στο μαγαζι κ δεν ξερω ποιο να παρω..εχω βρει μια καλη προσφορα,ενα ελαφρως μεταχειρισμενο με 5000 μονο.λεω να το παρω για αρχη τουλαχιστον να δω πως θα κινηθει...αλλα πρεπει να ανεβω αμεσα αθηνα να το δω απο κοντα..ουφ!δεν ξερω τι να κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια πως ειστε?εμεις καλα...τα ιδια κ τα ιδια δηλαδη

μαριεκεν κι εγω μια απτα ιδια ψυχολογια στα πατωματα κ αγχος πολλές φορες χωρις λόγο.

μαρακι κι εμας εμαθε το αντε κ το λεει με μια αγανακτιση :lol::lol: "αντε αντε αντε"συνεχομενο :lol:

εμεις απο τουρτα θα κανουμε μια σερανο σε σχημα πεταλουδα, μια λιλα παουσε με τον νεμο κ μια δουκισσα - κορμο σε σχημα gummy bear...θα κάνω κ κανα νηστισιμο - μπακλαβαδακι κ χαλβα σιμιγδαλι

αλμυρα θα κανω διαφορα κ επειδη θαμαστε εμεις κ εμεις θα κανω κ κρεατικα με μακαρονοσαλατα.

αυταααα... ποτε θα τα κανω ολα αυτα δεν ξερω ακομα. :lol::lol: οπως παντα υπερβάλλω κ ξερω οτι θα μου περισσεψουν αλλάν εχω μερακι για τα πρωτα της γενεθλια κι ας ειναι σε κλειστο κυκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!χαχα ρανια κ μένα ο δικός μου προσπαθει να βάλει τις μπαταριες απο το κομπιουτερ στη θέση τουςμα τι προκομένα!μπομπ μάστορες!Πριν του εκλεισα την tv που του είχα μικυ (το βλέπει για να τρωει)και άρχισε τα κλαμματα,δάκρυα να δεις!Πολύ παραπονιάρης μας βγήκε!

Τώρα για πείτε μου τι παίζει δεν μπορώ να καταλάβω!!!Εχει δυο μέρες που δεν πίνει ΚΑΘΟΛΟΥ γαλα και κοιμάται σερί!!!Χωρίς να ξυπνήσει καθόλου,ούτε για να κλάψει στο ασχετο οπως έκανε πριν!!Τι να πω???Λέτε να τον ενοχλούσε το γάλα??Και τι τώρα το θυμήθηκε? :shock: Δοκιμασα κ φρέσκο κ νεσλακ τωρα μένει κανένα απο αυτά που είναι φρέσκο γάλα για χρονών κ πάνω της δελτα νομίζω.Μα κλέινει το στόμα του ερμητικά μετο που καταλαβαίνει ότι δεν είναι νερό αλλα γάλα.Κρίμα να το κόψει τελείως είναι μικρός ακόμη.Τουλάχιστον τρώμε γιαουρτάκια κανονικά,όχι επιδόρπια.ΟΥΦΦΦ θα ρωτήσω κ τη γιατρο όταν πάμε για εμβόλιο σε λιγες μέρες!

Καλημέρα να έχετε όλες!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ καλέ ξέχασα!happy με ρώτησες για τον γιατρό σου.Ο Βασσάρας είναι από τους καλύτερους στην πόλη με καλό υπέρηχο,αν κ κάποιες μου είπαν ότι είναι λίγο απότομος,αλλα μη σε απασχολεί ας κάνει καλα΄τη δουλειά του ..Εγώ πήγαινα στην Ισαβέλλα πολύ καλή επίσης,εμείς το φύλο το μάθαμε πρίν την αυχενική στο 2ο υπέρηχο,όχι με 100% σιγουριά,αλλά ήταν κ αγοράκι οπότε ήταν πιο εύκολο να φανει! :P

tesh θα τρώτε για μέεερες,χαλάλι μωρε για τη κόρη όλα!!

γιουλάκι σήμερα πας γιατρό!περιμένουμε νέα από την καρδούλα :-bd !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...