Μετάβαση σε περιεχόμενο

1α ΓΕΝΕΘΛΙΑ,ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ Κ ΝΟΣΤΙΜΕΣ ΤΟΥΡΤΕΣ!


Recommended Posts

ποτε δεν ετρωγε με ορεξη κ καθε φορα που ψιλοκρυωνει κανει να φαει 10-15 μερες κανονικα.2 φορες ολες κ ολες απο οταν ξεκινησαμε τροφες παντως θυμαμαι να εχει φαει γεματο το πιατακι του.οχι τπτ αλλο,επειδη εμεις ειμαστε κ οι 2 γεματοι αρκετα,θα λενε πως του το τρωμε εμεις το φαγητο! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 855
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσάκια κ μωράκια!

επανήλθα με χρονοκαθυστέρηση.. Να σου ζήσει Κωνσταντίνος ο μικρός και να τον καμαρώσεις όπως επιθυμείς! Κουκιδούλα, να τη χαίρεσαι τη μικρούλα σου!!! ωραία που επανήλθες κ εδώ!

Ράνια, τι σου είπε ο παιδίατρος? μπορεί όντως να περνάει μια φάση.. άντε, να "στρώσει" γρήγορα ο Βασιλάκης σου!

εμείς είχαμε γιατρίνα την περασμένη Πέμπτη, κ μας βρήκε πολύ καλούς. νομίζω ύψος έχουμε 77 ή 78 κ απο κιλά είμαστε πλέον σχεδόν 11. βάλαμε 2 εμβόλια κ τώρα θα πάμε ξανά τον Απρίλη. μας έβαλε ψαράκι, γιαουρτάκι κ απο γάλα θα μείνουμε στο Almiron. φρέσκο θα μας βάλει πιο μετά κ για κουτί μας το απέκλεισε, όπως φανταζόμουν.. παπουτσάκια μάς είπε να μη φοράμε μέσα στο σπίτι μέχρι και 18 μηνών, απο εκεί κ πέρα, μπορούμε. αυτά εν ολίγοις!

άντε βρε gioulaki να περνάει ο καιρός κ να ακούσετε το καρδουλίνι σας!!!!

sofouki καλή αυχενική! α, κ καλή βόλτα βέβαια!

Μαράκι, ενδιαφέρον αυτό με τα αρώματα! μόλις θελήσω θα σου πω. είναι κολωνίτσες με σπρει? ή άρωμα, με σταγονίτσες δλδ? θύμισε μου, σε γυναικεία ποια έχεις (;)

christina, tesh, και όοοοολα τα μαμαδάκια, φιλιά καληνύχτας! [smilie=sleepy2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα girls , τι κανετε?

ντεμι μου κ γω το αλμιρον δινω , παρε το growing up ειναι λιγο πιο φθηνο, αν κ γω μολις τελεωσει σε κανενα 15νθημερο λεω να ξεκινησω φρεσκο γαλα!

ρανια μηπως το παιδι δεν τα θελει αλεσμένα γι αυτο δεν τα τρωει? δοκιμασες να του δωσεις κανενα μπιφτεκακι? καμια πατατουλα φουρνου κτλ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην όμορφη παρέα!!!!

Κωνσταντίνε και Κουκίδα να χαίρεστε τα ζουζούνια σας!!!!! Απ' ότι διάβασα περάσατε super!!!!! Μπράβο και του χρόνου σας εύχομαι με υγεία!!!!!

Σήμερα ξημέρωσε μια καταπληκτική μέρα εδώ!!!! Φουλ ήλιος!!!!! Επιτέλους γιατί έχουμε κουραστεί πια!!! Θα προτιμούσα βέβαια να μην δούλευα, αλλά δεν πειράζει!!!!

Δεν έχω πολλά να σας γράψω... όλα καλά με το ζουζουνάκι μου!!!! Περάσαμε ένα ήσυχο ΣΚ αλλά όχι βαρετό!!!

Την Κυριακή έκατσα και έγραψα τους καλεσμένους για τα γενέθλια της μπουμπούς θέλετε να σας πω πόσα άτομα μαζεύονται? 70 παρακαλώ!!!! Ούτε βάφτιση να έκανα!!!! Όποτε όπως καταλαβαίνετε πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι για το μενού και όλα τα συναφί....

Αυτά τα ολίγα!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεεερααα

τι κανετε?βαριεμαι απιστευτα...λοιπον να σας ρωτησω μηπως ξερει καμμια την λυση...εχω ενα ασπρομαυρο φορεμα το οποιο επλυνα στο χερι κ οταν το αφησα λιγο να στραγγισει ξεφαψαν τα χρωματα κ το ασπρο εγινε γκρι. :((:((:((:((:(( εβαλα ξεβαφή αλλα εγινε κιτρινογκρισκατουλι,πηγα καθαριστηριο κ ειπανε δεν γινεται τπτ.καμμια προταση?αααχχχ κ μου αρεσε τοσο αυτο το φορεματακι,2 φορες το εβαλα ολο κ ολο.

λοιπον χτες περασαμε δυσκολο βραδυ...η μικρη ξυπνησε 6 φορες γτ ηθελε να την παρουμε μαζι κ απλωνε τα χερια για αγκαλιά...κλαμα σας λεω οχι αστεια...δεν την πηρα κ υπέμεινα η γυναικα το μαρτυριο...κ ειχα μια νυσταααα άλλο πραμα. κοιμοταν οταν ηταν μωρο κ τωρα ξυπναει για αγκαλια.ουφ

κατα ταλλα ειμαστε καλα αν εξαιρεσετε το δικο μου μπουκωμα :lol::lol::lol: τωρα που ξαναδιαβαζω οσα εγραψα μαλλον ειμαι για υστερια ή καταθλιψη :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όοοση ωρα εγραφα η μικρη επιασε γωνια κ εβγαζε κατι ηχους...ζοριζοταν γτ εκανε κακα της...την κοιταω κ της λεω τι εκανες Μαρία?κ χαμογελαει κ μου λεει κακα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!τες,τι ωραια!ειπε κακα?να τα ελεγε κ πριν τα κανει θα ηταν καλυτερα βεβαια,αλλα ειναι μια σουπερ αρχη κ αυτο.κ ο δικος μου βλεπω πως το παλευει να το πει,οταν τον ρωταω,τι κανεις βασιλη?

γενικα ειναι ολα τα λεφτα(οπως κ ολα σε αυτη την ηλικια).τωρα τραγουδαω το "χερια ψηλα" κ σηκωνει ψηλα τα χερακια του να κανει παλαμακια αλλα δεν φτανει πανω απτο κεφαλι του κ κανει παλαμακια στη μουρη του!παντως ειναι ρουφηχτρες,μαθαινουν πολυ ευκολα.του εδειξε 2 φορες προχτες ο αντρας μου τον ηλιο κ τις κοτουλες που εχουμε στον τοιχο κ τωρα του λες που ειναι ο ηλιος,οι κοτουλες κ δειχνει.πλακα ειχε που του ελεγα που ειναι ο μικυ (ενα μπαλονι που του ειχα παρει με το μικυ) κ εψαχνε σε ολο το δωματιο κ κοιτουσε ψηλα.εψαχνε εψαχνε κ καποια στιγμη το βλεπει στο πατωμα(ειχε ξεφουσκωσει) κ ετρεχε να το πιασει με χαρα που το βρηκε!

κων/νος,αλεσμενα του εδωσα μονο την πρωτη μερα που του εδωσα κρεας κ δεν το εφαγε με τπτ.κομματακια το τρωει το φαι του.μονο τα φρουτα αλεθω για ευκολια.αν κ οταν βγαινουμε εξω του δινω κομματια κ τα φρουτα.μηπως θελει αλεσμενα ξαφνικα δεν ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε όλα τα κορίτσια!

ρανια μου μηπως εχει αλμα αναπτυξης ο μικρος σου κ δεν θελει να φαει??

για δες το παρακατω κειμενο λιγο- ισως πεφτει μεσα και για τον μικρο σου-->

"Τα μωράκια περνουν αναπτυξιακά αλματα . Επειδη ομως καθε μωρο ειναι ξεχωριστο και διαφορετικό , δεν παιρνουν ολα τα μωρα με την ιδια ένταση τα άλματα .

Στο αναπτυξιακό αλμα τα θηλάζοντα μωρά αυξάνουν την παραγωγή συμφωνα με τις ανάγκες του , ενω τα μωρα που πινουν ξένο γάλα μπορει είτε να αυξήσουν την ποσοτητα φαγητού είτε να την μειωσουν για εκεινη την περιοδο .

Τα αλματα ανάπτυξης σε εβδομάδες :

Η 5η

Η 8η και η 9η

Η 12η

Η 15η -16η-17η-18η-19η (συνεχόμενες με κορύφωση στην 17η)

Η 23 -24-25-26 (με κορύφωση στην 26η)

Η 29-30 (αγχος αποχωρισμού /προσκόλληση)

Η 34-35-36-37 (με κορύφωση στην 36η)

Η 42-43-44-45-46 (με κορύφωση στην 44)

Η 51-52-53-54 (με κορύφωση στην 53)

Η 60-61-62-63-64 ( με κορύφωση μεταξή 61-62)

Η 71-72-73-74-75 (με κορύφωση μεταξύ 72-73)

Στα αλματα ανάπτυξης τα βρεφη παιρνουν μια πολυ εντονη περίοδο που τα αναστατώνει . Ετοιμάζουν τα νεα τους κατορθώματα ( μπουσούλημα , σηκωμα , περπάτημα , ομιλια ) και αυτα τα αναστατωνει , τα κανει να φοβουνται και αναζητουν την γνωριμη αγκαλια της μητέρας . Μονο εκει νιωθουν ασφάλεια και σιγουρια !"

στην δικιά μου πανω κατω εχει πεσει μεσα- και οταν το παιρναει οντως εχει θεμα με το φαγητο-

τωρα μαλλον καποιο δοντι την τυρανναει γιατι ξαφνικα θελει ολο αγκαλια ή διπλα μου να ειναι...

Οσον αφορα την αναπτυξη τους- εγω παθαινω πλακα με το ποσο διαφορετικα αντιλαμβανεται το κοσμο γυρω της σε σχεση με πριν λιγο καιρο.

:x

να σας βαλω και μια σελιδα που υπολογιζει την ηλικια του μωρου σε βδομαδες--

http://www.kellymom.com/babyconcerns/gr ... lator.html

εχει πολλα- για την ηλικια θα το βρειτε στα δεξια (QUICK CALCULATOR Age in weeks)- δινεις ημερομηνια γεννησης και σημερινη ημερομηνια και το υπολογιζει. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ !! κ μεις ψιλοηλιο - ψιλοσυννεφια... παντως οχι βροχή σημερα !! χθες γινοταν χαμος ! βροντες αστραπες απο το μεσημερι κ μετα...απαπααααα....

κ κλειστικαμε παλι μεσα κ λυσαξε στην γκρινια ο Κωνσταντινάκος...

σημερα φυγαμε σφαιρα μετα το πρωινό γιαουρτακι για τα τζαμπο να παρουμε αυτα που ασφαλιζουν τα ντουλαπια κλπ γιατι ετοιμος ηταν να κλεισει κανα δαχτυλο χθες...

Ρανια, πιστευω οτι μαλλον ειναι αυτο που λενε "απεργια πεινας" μολις ετοιμαζουν ή κανουν κατι καινουριο κλπ... αλλωστε και μεις οι μεγαλοι παντα την ιδια ορεξη εχουμε ;; νομιζω οτι ειναι φαση κ θα περασει...

οσο για αυτο που λες...ΡΟΥΦΗΧΤΡΕΣ τρελές ! ειχαμε καιρο που οταν παιζαμε, βαζαμε καμια φορα καπακι απο ταπερ στο κεφαλι κ λεγαμε για πλακα "κλουρια, κλουρια, κλούριααααα" κ χτες ολο το απογευμα εβαζε ενα καπακι ταπερ στο κεφαλι κ με κοιταζε, περιμενε να του πω την ατακα :lol::lol:

προσπαθώ να του μαθω να κανει φιλακια αλλα ... αντι αυτου κανει "πρρρρρρ" στο μαγουλο μας :lol:

αργοτερα μαλλον :mrgreen:

demaki ειναι κανονικά σπρεϋ, αρωμα σε σπρεϋ :geek: κοιτα να δεις τι εχω παθει... συνεχεια ειχα μια λιστα μες στο σπιτι κ τωρα που την ψαχνω για να την αντιγραψω στο πισι ΤΗΝ ΕΧΑΣΑ :(

θα παω μολις βρω ευκαιρια να παρω νεα κ να την περασω στο ιντερνετ ! εφτιαξα μια προχειρη σελιδα στο facebook (My Special Aroma) κ θα σας τη στειλω μολις την οργανωσω καλυτερα, οποια θελει να κανει LIKE και ετσι να ενημερωνεται κ για προσφορες αμεσα ;) ξεχασα να σας πω ! Εχουμε κ αιθερια ελαια ! :mrgreen:

Χριστινακι το London Burrbery ειναι κ μενα το δικο μου αγαπημενο αρωμα, κ χωρις να θελω να σας πρηξω γενικως με διαφημιση, αλλα να φανταστειτε οτι το γνησιο της Dolce & Gabbana Light Blue πανω μου δεν μυριζε ΚΑΘΟΛΟΥ ενω αυτης της ποιοτητας μυριζει κανονικότατα ! τε σπα :)

ΦΙΛΙΑ :x:x:x:x:x:x:x

α! καλε περιμενουμε νεοτερα απο τις εγκυουλες ε!;

αχ καλε κ τη γνωμη σας θελω >> τωρα που ψιλοπερπαταει ο μικρος, εχω αρχισει να προβληματιζομαι μηπως να παρω ενα απλο καροτσι βολτας που να κλεινει σαν ομπρελα;; ας ειναι κ τζαμπο δε με νοιαζει... αφου πλεον δεν αραζει πολύ στο καροτσι το αλλο (τριτροχο κ ογκωδες, αλλα βολικο για αραλίκι) ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημρα!!!!!

τεση λυπαμαι που στο λέω αλλα ξεχνα το φορεματακι σου!Ηθελα να σου το πω με αλλο τροπο πιο μαλακό αλλα δεν ειχα ;)

ρανια μην ανησυχεις θα φαει αυτο που λεει η κουκιδα μας, αλμα θα ειναι!

κουκιδιτσα μας πολυ ωραιο αυτο που εβαλες σε μερσουμε :x:x

Marieken 70 ατομα??????????????????/ :o:o:o:o:o καλε που θα τους βαλεις?Μικροι κ μεγαλοι μαζι?Χαρα στο κουραγιο σου.Εγω λογο της καταστασης εχω κουτσουρεψει ατομα κ θα ειμαστε εμεις κ εμεις.

κωνσταντινος κ εμενα τωρα που θα τελειωσει το γαλα θα δωσω φρεσκο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κουκιδα με το κουκιδοπλο :)

ναι, συμφωνώ κ γω για τα αλματα αναπτυξης !!!! :mrgreen:

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑ τωρα που πατησα υποβολή ειδα κ το Γιουλακι !!!!! ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

--παω για λιγη ξαπλα τωρα που αραξε κ ο μικρός !! θα τα ξαναματαπουμε αργοτερα ;) --

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδα πως ειναι 40,4 εβδομαδων.καμια δικαιολογια δηλ..τελοσπαντων,καποια στιγμη θα πεινασει κ θα φαει!κ θα τον κυνηγαμε να μην τρωει οπως με κυνηγουσε (κ ακομα) εμενα η μανα μου!ευχαριστω κουκιδα!

τες,ξεχασα κ εγω να στο πω..ξεχνα το φορεμα σου!αφου στα ειπε τα κακα μαντατα πρωτα το γιουλακιο,μπορω κ εγω ανετα να εκφραστω!φινιτο,ξεχνα το,no way,πως το λενε?

οσο για καροτσι μαρακι κ εγω σκεφτομουν να παρω της μανας μου κατι πιο βολικο για το καλοκαιρι.ειχα δει στο τζαμπο ενα με 50 ευρω αν θυμαμαι καλα,αν κ δεν νομιζω να πολυχρειαστει.ηδη δεν καθεται σχεδον καθολου στο καροτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: σας ευχαριστω κοριτσια για τοοον "πλαγιο" τρόπο που μου το ειπατε...το ειχα φανταστει...πολύ χαλιεμαι οταν χαλαει καποιο ρουχο μου κ ειδικα καποιο καινουριο ποου μου αρεσει κιολας.τεσπα

μαριεκεν ακουσα 70 θα μαζευτειτε???????ρε κοριτσι βαφτιση κανονικη :lol::lol::lol: χαρα στο κουραγιο σου :lol::lol:

λοιπον το πρωι που ξυπνησε την χαιδευα με τα μαλλια μου στο προσωπο κ γαργαλιοταν κ γελουσε...μετα κατα τις 10 που ξαναπερνει εναν υπνακο επαιρνε τα μαλλια μου μονη της κ χαιδευε το προσωπο της κ γελουσε...θα την φααααωωω ρε κοριτσια :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη σας ωρα κοριτσοπουλα!

Τεση μου κριμα για το φορεμα, αλλα δεν πειραζει, μακαρι αυτα να ειναι παντα τα προβληματακια σου!Οσο για το βραδινο, περασε κι εμενα μια τετοια φαση προ ημερων, τωρα ειναι πολυ καλυτερα, μη στεναχωριεσαι δεν κραταει πολυ.

Γιουλακι μου τι κανετε;

Μαρια+Φωτης πραγματικα ρουφηχτρες, δεν τα προλαβαινεις! Και ειναι τοοοοοσοοο γλυκεεεεςςς!

Μαρικεν μου 70 ατομα, δεν το κανεις οντως βαφτιση να τελειωνεις και με αυτο;

Ρανια μου φαση θα ειναι μην αγχωνεσαι βρε!Γαλα να πινει, αυτο ειναι το βασικο!

Κουκιδα πολυ ενδιαφερον το λινκ, τωρα θα μπω κι εγω.

Κωνστντινος, Σοφουκι, Σπιρτουλι γλυκα μανουλοφιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαααααα!

χριστινακι κατι εχεις κανεις λαθος... εβαλες σωστα τις ημερομηνιες? πρωτα μηνας κ μετα μερα...? ;)

μαρακι θα σου χρειαστει πιστευω το "απλο" καροτσι ιδιως το καλοκαιρακι...

ρανια νομιζω οτι ειναι παραπολυ μικρος για να τον μαθεις εκτος καροτσιου... θα το μετανιωσει μετα αλλα θα ειναι πλεον αργα γτ δεν θα καθετε....

οσο για το φορεματακι που εχει αλλαξει χρωματακι αστα βραστα το χω παθει κ χω κ ημουν :evil:

φιλακιαααααααααααα κοριτσοπουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας τι κανετε??????εμεις καλα ο μεγαλος εχει κατι μυξουλες αλλα το παλευουμε οκ,δεν σας ειπα χτες εγινα θεια γεννησε η νυφη μου μια μπεμπαρα να............με τα συμπαθειο 3780 η σκατουλα και καισαρικη γιατι εκτος του οτι ηταν μεγαλο μωρο ειχε και τον μισο λωρο στο λαιμο της η σβουρα αλλα ολα καλα....το παρτακι μας πλησιαζει ειναι την κυριακη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα καλα ποσο ποντια μπορει να ειμαι; Δικιο εχεις Κωνσταντινος, λαθος το εβαζα, 55,6 εβδομαδων ειναι!χαχαχα και δεν ειμαι και ξανθια!

Ρανια μου να σας ζησει η μπουμπου! Πωπω μεγαλη ε; Και περαστικα στο ζουζουνι!

οι αλλες βολταρετε που εχει καλο καιρο; Φιλιααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα !!! Χριστινακι εμενα δεν με αφηνει ο Κωνσταντινάκος ουτε νερο να πιω... :lol: αρχισε παλι τις τσιριδες... πανω που τις ειχε κοψει ...ξαναματαρχισαμε ! ΦΤΟΥ!

σημερα πηγαμε μια βολτιτσα στην παιδιατρο (απο τον Νοεμβρη νομιζω ειχαμε να ειδωθουμε χαχαχα) κ ειμαστε 77 εκ υψος, 10.200 κιλα !! ευτυχως γιατι σπιτι που τον μετρουσαμε τον βγαζαμε 72 εκ και ειχαμε φρικαρει.... απο κιλα τοσο τον εβγαζα κ γω σπιτι... κωλοκαθεται στην ζυγαρια κ κοπανάει το καντράν γελωντας !!! :mrgreen:

μας ειπε κ για το πουλακι μας να το ξεκινησουμε αλλα σιγα σιγα, εκει στο "αφρολουτρο" που θα ειναι χαλαρωμενος ! θα του δοκιμασω κ κροκο απο αυριο... αντε κ να δουμε... :roll:

εχει κ 2 -3 βραδιες που πριν τον υπνο του εδωσα γαλατακι Nestle (παστεριωμενο) κ ολος περιεργως... ΤΟ ΗΠΙΕ ! :o

λιγο βεβαια 150 - 200 ml, μετα ψιλοθηλασε κιολας (ε η ρουτινα μας...) κ αποκοιμηθηκε... πιστευω οτι ειμαστε πια στην τελικη ευθεια του αποθηλασμού! εχουμε ενα διμηνακι που φτασαμε ( :shock: επιτελους δηλαδή) τους 4 - 6 θηλασμους/24ωρο οποτε οπου να ναι ... θα κλεισουμε κ μεις το κυκλο μας :roll: παμε (και) γι αλλα ;) babies :x:x:x:x:x:x:x:x

α! πηραμε τελικα ενα καροτσι απο τα jumbo... συντομα θα το δοκιμασω αλλα νομιζω οτι θα μου λειψει ΠΟΛΥ το 3τροχο μας :cry::cry: ειδικά στις λακουβες :evil: της τσιμεντουπολης..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!οτι ξυπνησε ο μπουμπουκος μου κ προλαβα να κανω καμια δουλεια στο σπιτι!απτο μεσημερι κ μετα σημερα για δουλεια.το μισω!!

χτες χτυπησα το μικρο μου.. :cry::cry: παιζαμε με την ηλεκτρικη σκουπα κ του ψιλοεπεσε το παντελονι.παω να του το σηκωσω κ πως εγινε,επεσε κατω με τα μουτρα.παραπατησε στη σκουπα μαλλον.ανοιξε η μυτουλα του.πρωτη φορα εβγαλε αιμα το μωρο μου..το στομαχι μου εγινε κομπος,μα να το προκαλεσω απο μονη μου?τελος καλο,ολα καλα παντως..

μαμυς να σας ζησει η ανηψουλα!

μαρακι,εγω εχω την εντυπωση πως δεν του αρεσει το εβαπορε..οτι του εχω φτιαξει με αυτο(ρυζογαλο κ τετοια),το φτυνει.να μου πειτε κ τι δεν φτυνει??τελοσπαντων..

η αννουλα που χαθηκε καλε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Ρανια μη στεναχωριεσαι θα τα εχουμε αυτα απο εδω κ περα!!!

Μαμμυς να σας ζησει η μπεμπουλα.Αχ τι ομορφα ενα νεογεννητο παλι στην οικογενεια!Σουπερ!!!

Εμενα η σκατουλα ακομα φοβαται να περπατησει μονη της! Με το ενα χερι μια χαρα πηγαινει,τρεχει κιολας.Μολις την αφησω τρεμει σαν το ψαρι.Εχει το φοβο ζωγραφισμενο στο προσωπακι της.Γιατι ετσι βρε κοριτσια?Πως θα την κανω να περπατησει.Μπουσουλαει απο 7,5 μηνων κ εχει μαθει τον ευκολο τροπο. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!πηγαμε κ τη βολτουλα μας στις κουνιες,εκλαιγε με τα αλλα παιδακια(δεν γουσταρει καθολου αλλα μικρα..),γυρισαμε,ξεραθηκε,εκανα το μπανακι μου,καθαρισα κ το μπανιο,απλωσα κ τα ρουχα.ουφ!κ σε μια ωρα για δουλεια..ευτυχως μαγειρευει η μανα μου σημερα κ το γλυτωσα!

γιουλακι,αστη.οταν νιωσει σιγουρια θα περπατησει μονη της.εμας στις αρχες δεν γουσταρε να τον πιανουμε.οταν δηλ καταλαβε πως μπορει κ μονος του,μας εσπρωχνε τα χερια για να περπατησει μονος του.απλα προσεχε κ εσυ μη την φοβιζεις.εγω ΠΟΤΕ δεν ειχα παει κοντα του.ας επεφτε.σηκω του ελεγα,δεν επαθες τπτ.ο αντρας μου ηταν ολη την ωρα με τα χερια του απλωμενα απο πισω του μην πεσει,αλλα τον μαλωνα.κ καταλαβα πως οταν δεν τον κοιτουσαμε,τοτε εκανε προσπαθειες να περπατησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια μου! να μας χαιρόμαστε!!!

Ράνια, όντως θα τα έχουμε αυτά τα απρόοπτα απο εδώ κ πέρα, μακάρι να είναι λίγα... εμάς πάντως έχει ζωηρέψει αρκετά κ ζορίζουν τα πράγματα.... :)Μαράκι σούπερ γαμπροί κ εσείς, τέλειες αναλογίες ;)

σας φιλώ όλες, πάω να ετοιμαστώ κ εγώ για τη δουλίτσα, :evil:

μάκια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου τι θα κανει θα τις ξανακοψει! Πωπω μεχρι τωρα θηλασμος, χαρα στο κουραγιο σου! Πολυ καλη η αναπτυξη του! Εγω 4τροχο εχω, εχω δοκιμασει μιας φιλης το 3τροχο και το βρηκα πολυ αβολο!Μεγεια και να το εγκαινιασετε συντομα!

Ρανια μου μη στεναχωριεσαι ειναι δεδομενο πως κατα λαθος μπορει να το χτυπησεις! Εγω να δεις τι του ειχα κανει του κακομοιρη, το θυμαμαι και ανατριχιαζω! Τον ειχα στο καροτσι και ετοιμαζομασταν να φυγουμε και ξαφνικα παταει κατι κλαματα, κατι τσιριδες, που αυτος δεν κλαιει ευκολα ετσι, 3-4 μηνων ηταν, δεν σταματαγε, χεστηκα πανω μου εγω, τον πηρα αγκαλια και τον εψαξα γιατι ηταν ανοιξη και σκεφτηκα μηπως κατι τον τσιμπησε. Πραγματι βρηκα στο στηθος του ενα μεγαλο σημαδι σαν δαγκωνια κι εσκασα να ψαχνω τι ηταν! Τελικα ξερεις τι ηταν; Μαζι με το φορμακι ειχα πιασει και τη ρωγα του καημενου με το κλιπσακι της πιπιλας!!!! Καταλαβαινεις για τι πονο μιλαμε; Και δεν μου πηγε καν το μυαλο οσο τον εψαχνα, γιατι δεν εκλαψε αμεσως μολις το εβαλα, γενικα κλαιει με χρονοκαθυστερηση ακομα και οταν χτυπαει! Αστα, 3 μηνες ειχε το σημαδι κι εγω κοντεψα να πεθανω απο τη στεναχωρια μου! Αλλα τελικα ειναι μια χαρα ευτυχως!

Γιουλακι μου μην αγχωνεσαι, θα περπατησει μολις νιωσει ετοιμη, αρκει να μην πιεστει.

Ντεμι μου, ΝΑΙ το ειχα ξεχασει, να μας χαιρομαστε!Τι κανει το μωρο;

Φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...