Μετάβαση σε περιεχόμενο

1α ΓΕΝΕΘΛΙΑ,ΠΡΩΤΑ ΒΗΜΑΤΑ Κ ΝΟΣΤΙΜΕΣ ΤΟΥΡΤΕΣ!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια..

αχ γιουλακι σε φανταζομαι πολυ αγωνια.. ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα...

ο δικος μου φρουτο αλεσμενο αρχισε να μην το θελει κ τρωει μονο μπανανα με το χερι του την δινω...

τι αλλο κανετε? σε κανενα μασκε παρτακι πηγατε?

και ο δικος μου πολυ βαρβαρος - γκρινιαρης δεν την παλευω αλλο.... αντε να γινουν 2 χρονων να αρχισουν να καταλαβαινουν να βγαζουμε καμια συννενοηση......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 855
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!!

Κωνσταντινος κ εμενα εδω κ καιρο δεν τα θελει τα αλλεσμενα.Δαγκωνει μπανανα κ ωριμα αχλαδια.Εχει πηξει στη μπανανα το καημενο.

κατα τα αλλα οτι τρωμε τρωει πλεον.Σημερα θα κανω μπαμιες,θα βαλω κ καμια πατατουλα μεσα να φαει.Χθες κ προχθες εφαγε γιουβετσι.Μονο σε σπανιες περιπτωσεις θα της κανω δικο της φαγητο.

Σε παρτακι δεν πηγαμε αλλα απο την αλλη,απο τη κλεισουρα (επειδη κλωσσαω) δεν εχω παει πουθενα.

Ρανια παπουτσακια κ εγω μονο εξω της βαζω.εχω παρει 2 ζευγαρια απο το μουγιερ το στοκ και της τα φοραω εναλλαξ.Πηρα και ενα αντιντας αθλητικο ενα νουμερο μεγαλυτερο.Φανταζομαι πως ειμαι καλυμμενη.Στο σπιτι ουτε παντοφλακια δεν θελει.Γι'αυτο της φοραω διπλες καλτσες με πατους να μη γλυστραει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες καλημέρα!!!!

Δεν γράφω ένα ΣΚ και σας χάνω.... ;););)

Λοιπόν μια μια θα σας πάρω...

Sofouki μου κι εγώ βάση παλμών σου λέω ότι θα είναι κόρη!!!!

Gioulaki μου εύχομαι την Πέμπτη που θα πας να είναι στα ύψη η χοριακή σου!!!!

Spirtouli μου ξέρεις τι λέω εγώ να πάνε όλοι τους στον αγύριστο... Θα τα καταφέρουμε!!!! Οι Έλληνες έχουμε μάθει να παλεύουμε!!!! Όσο για τους πολιτικούς:θα αγιάσει το χέρι του αυτού που θα πάει να τους βάλει μια βόμβα να τους ξετινάξει όλους!!!!

Ειδήσεις αρνούμαι να δω κι εγώ μια χαρά είναι και οι ειδήσεις του STAR!!!

Έντυσα το ζουζούνι μου ΑΓΕΛΑΔΑ την Κυριακή και την πήγα σε ένα αποκριάτικο πάρτυ!!! Τρελάθηκε!!!!! Κουνούσε το κεφαλάκι της, χόρευε!!!! Της άρεσε πάρα πολύ!!! Σήμερα έχουμε να πάμε σε γενέθλια και θα είναι μασκέ το πάρτυ, αλλά δεν ξέρω ακόμα να της βάλω την ίδια στολή ή να την ντύσω ΜΑΪΜΟΥ????

Αυτά τα ολίγα κι από μένα!!!!

Σας φιλώ όλες!!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!καταρχην,ντεμακι να χαιρεσαι το γιωργακη σου.ξεχαστηκα τελειως η γαιδουρα!!πως περασατε?

σημερα σας γραφω απτη δουλεια.εχει φερει το λαπτοπ η κοπελα που δουλευει εδω κ τωρα κανει μια αποτριχωση κ εγω βαριεεεεμαι!γενικα ειναι χαλαρα αυτες τις μερες.πεμπτη παρασκευη θα μαζευτουν ολες.

μαριεκεν κ εγω το εντυσα τιγρακι την κυριακη που βγηκαμε.πηγαμε κ στο χωριο του αντρα μου που ειχε το "βλαχικο γαμο" κ ηταν πολυ καλα.χαζευε το καημενο!αυτη την κυριακη εχουν παρελαση στο χωριο κ θα ξαναπαμε.λεω κ εγω να του παρω τπτ αλλο να τον ντυσω.του ειναι κ λιγο μικρη η τιγρης κ νομιζω πως τσιτωνεται λιγο..απτην αλλη λεω,πεταμενα λεφτα δεν ειναι?θα δω..

για παπουτσια μου ειπαν στο γυμναστηριο κ για τα geox οτι ειναι καλα.τα μουγερ που ειχαμε εκλεισαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαράααα!!Τι κάνετε τσούπρες??Εμείς καλά!Καλά μιλάμε με έπρηξε για να κοιμηθεί!!Μόλις τώρα κοιμήθηκεενώ νύσταζε απότις 2.30!!Ενώ έτριβε τα μάτια του κ τα αυτιά του σα τρελός δεν κοιμόταν,ε και τον άφησα να πάιξει μα πόσες ώρες μπορεί να παίζει??Επιτέλους μαλάκωσε λίγο ο καιρός!Θέλω να βολτάρουμε!!Χτες βγήκαμε με τον άντρα μου κ ένα ζευγάρι για κρασί κ περάσαμε τέλεια!!Καιρό είχαμε να βγούμε χωρίς τον μικρό κύριο!Αφήστε που ψηθήκαμε άσχημα για ταξιδάκι εξωτερικό,βρήκαμε φτηνά αεροπορικά,ελπίζω να βολέψει! :P

Α να ευχηθώ κ γω στο ντεμάκινα της ζήσει ο γιόκας της πάντα γερός να ειναι! :D

Κόρίτσια να σας πω μια ιδέα για απογευματινό για όσες βαρέθηκαν ολο κρέμα γιαούρτι!Λοιπόν,θα πάρετε κουάκερ(βρώμη)κ θα βάλετε στοκατσαρολάκι 1 μέρος κουάκερ κ 3 μέρη νερό.Εγώ πρόσθεσα κ λίγο απτο γάλα του σκόνη.Έβαλα λίγες σταφίδες κ ένα ξερό δαμάσκηνο,έτσι για να γλυκάνει.Ανακατεύτε συνέχεια μεχρι να πήξει να γίνει χυλός.Το έβαλα στο μούλτι να λιώσουν οι σταφίδες κ στο τέλος πρόσθεσα κ λίιγο ταχίνι(δεν ξέρω αν επιτρέπεται γτ λένε οτι το σουσάμι είναι αλλεργιογόνο,εγώ έβαλα λίγο δοκιμαστικά κ δεν εδειξε να τον πειράζει)Μιλάμε το χλαπάκιασε!Και είναι πολύ υγιεινό κ θρεπτικό κ φυσικά βοηθάει το εντεράκι!Θα του το δίνω εναλλαξ με τα άλα.Δοκιμάστε το! ;) Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ πολύ για τις ευχές!!!!!!!!!

Άντε τώρα κ στα επόμενα γενέθλια :D

Περάσαμε ομορφα, ήταν όλα τέλεια, μόνο που φυσικά έλιωσα στην κούραση... κ εγώ κ η μαμά μου και η αδερφή μου, που ήταν πολύτιμες συμπαραστάτριες στην ετοιμασία! τα κάναμε (σχεδόν) όλα σπιτικά, μόνο που επειδή δούλευα μέχρι Παρασκευή το βράδυ, ξεκίνησα αργά Παρασκευή μέχρι 4-5 τα ξημερώματα να φτιάχνω συνέχεια κ φυσικά χωρίς αναπνοή όλο το Σάββατο. Τα παιδάκια ήταν πολλά, τα είχα στον κάτω οροφο σε έναν χώρο ενιαίο γύρω στα 60-70 τμ και εμείς οι μεγάλοι ήμασταν επάνω στο σαλόνι κ γινόταν το νταβαντούρι. Βασικά, σήμερα έχει ο αντρούλης μου γενέθλια και έτσι φωνάξαμε κ φιλους μας, κάτι σαν συνδυασμός ένα πράμα. άρπαξα τη μηχανή κ έβγαλα 1-2 φωτο να βάλω με την πρώτη ευκαιρία. Άντε κ του χρόνου τώρα, μάλλον πιο περιορισμένα βεβαια...

Ράνια, οι άντρες μας νομίζω έχουν ίδια μέρα γενέθλια. νομίζω είπες σήμερα κ για τον δικό σου? να τον χαίρεσαι κ να καμαρώνετε τον γιόκα σας! αχχχχχ, πόσο σε καταλαβαίνω.. θα ήθελα κ εγώ να μη δουλεύω τόσο τουλάχιστον κ να χαίρομαι το αγοράκι μου, αλλά μπα..... όπως λες, για όσο πάρει θα τρέχω κ εγώ..

gioulaki μου γλυκό, καλά αποτελέσματα κοριτσάκι μου!!!

sofouki νομίζω κ εγώ ότι θα είναι κόρη, ωστόσο αυτό με τους παλμούς παίζει πάντα. γερό μωράκι κ καλή συνεχεια της εγκυμοσύνης!

spirtouli μου, μην πτοείσαι. προσπάθησε να αντλείς δύναμη απο το παιδάκι σου. όλα θα στρώσουν.

μαράκι, froggy, christina γειαα!!

για τα παπουτσάκια, του πήρε η νονά του απο το μουγερ κ τα φοράμε ανελιπώς γιατί περπατάμε πλεον. θα ρωτησω την άλλη εβδομάδα την παιδίατρο, που έχουμε ραντεβού για τα εμβόλια. α, φάγαμε κ γιαούρτι παιδικό. του πήρα, γιατί απηύδησα, εφόσον την κρεμα δεν την γουστάρει...

αυτά......... σας φιλώ όλες 1-1!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες καλησπέρα, τι μου κάνετε?

Demaki μου να τους χαίρεσαι!!!!!

Χτες πήγαμε στο αποκριάτικο πάρτι που έκανε μια φίλη μου για τα διδυμάκια της!!!! Ήταν καταπληκτικά!!!!

Ήταν όλα τα μουτράκια ντυμένα και για εμάς τους μεγάλους είχε φτιάξει η φίλη μου καπέλα χάρτινα με φατσούλες και τα φορούσαμε... Πάρα πολύ ωραία!!! Η δικιά μου εν τω μεταξύ κανονικός ταλιμπάν!!! Πήγαμε κοντά στα δίδυμα να σβήσουν τα κεράκια και ήταν μπροστά της δύο κοριτσάκια και δεν τα άφηνε σε ησυχία!!!Και αφού είπαμε το τραγουδάκι όταν τελειώσαμε άρχισε αυτή να φωνάζει και να χτυπάει παλαμάκια σαν να μας έλεγε κι άλλο, κι άλλο!!! Περάσαμε φανταστικά!!!

Καλά από λιχουδιές άλλο να σας λέω και άλλο να τα βλέπατε!!! Είχανε ετοιμάσει τον κόσμο όλο!!!! Αλλά είχε κι αυτή βοήθεια από μαμάδες και θείες αρκετή!!!!

Εγώ κορίτσια της έχω πάρει αθλητικά σκληρά adidas και της τα φοράω συνέχεια για να μάθει να πατάει τα πόδια της... Αλλά κι εγώ έχω ακούσει ότι πρέπει να φοράνε ανατομικά τώρα που είναι μωράκια για να δημιουργηθεί η καμάρα στα ποδαράκια τους!!!!

Αυτά τα ολίγα κι από μένα!!!!

Φιλάκια πολλά!!!! :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεεεερααα!

Γιουλακι μου τι κανετε; Καλα κανεις και της δινεις το δικο σας φαγητο! Καβγα με τη μανα μου που προσπαθω κι εγω να κανω το ιδιο, εκει σωνει και ντε να του φτιαξει και σουπα! Εγω θελω να μαθει να τρωει το φαγητο που υπαρχει στο σπιτι οχι να ζηταει ξεχωριστο φαγητο, μεγαλωσε πια καταλαβαινει πολλα! Τεσπα...αλατι δεν βαζεις καθολου στο φαγητο σας η βαζεις λιγο; Εγω βαζω περιπου στο 1-1,5 κουταλακι γλυκου σε μεγαλη κατσαρολα ειναι οκ η μηπως πολυ για το μωρο;

Ρανια να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!

Γιατι εισαι κατα των γιαουρτιων των παιδικων;

Μια χαρα ειναι καλε το μωρο, 75 ποντους, μια χαρααα!

Κωνσταντινος καλα ειστε; Εμενα γκρινιαρης δεν ειναι, αλλα ειναι πολυ επιμονος και περιμενω κι εγω να μεγαλωσει ελπιζοντας οτι θα συνεννοουμαστε καλυτερα!

Μαρικεν μου Αγελαδα;;; Τελεια θα ηταν, βαελ καμια φωτο! Και μαϊμου ομως ωραιο ακουγεται!

Γεια σου Φρογγυ! Πολυ καλη η ιδεα για το κουακερ! Μακαρι να σας κατσει το ταξιδακι! Φωτο απο το μικρο τιγρακι;

Ντεμι μου καλα να ειστε και του χρονου και πολλα χρονια και να περνατε υπεροχα παντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε?εμεις ενα θα σας πω και θα καταλαβετε....βροχιτιδα :twisted: πιο ηπια ο μικρος και λιγο περισσοτερο η μικρη οποτε καταλαβενετε μασκες εισπνεομενα και αντιβιωση .αχ!αυτος ο παιδικος τι μας κανει!!!!!!!θα ξαναμπω σε κανα δυο μερες μεχρι να στρωσουμε λιγο.φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας! ρε μαμμυς,σας εχει παει γ...ντας ε?περαστικα να ειναι μωρε!μαρεσει που σκεφτομουν να τον στειλω γυρω στα 2 παιδικο,αλλα με αυτα που ακουω με τις ιωσεις μαλλον θα το καθυστερησω οσο παει.

σημερα εφαγε τοοοσο πολυ,δεν εχει ξαναφαει τοσο!εφαγε ενα πιατακι γεματο!κ χωρις γκρινια!πρωτοφανες!κ το απογευμα του εβαλα στο μουλτι μια μπανανα κ μισο αχλαδι,ενα μπισκοτακι κ τα ανακατεψα με το γιαουρτι το αγελαδινο κ δεν του ξινισε καθολου.

χριστινα,τα παιδικα γιουρτια του εμποριου δεν εχουν ουτε δειγμα γιαουρτιου.τα πεθερικα του αδερφου μου εχουν ζαχαροπλαστειο κ φτιαχνουν κ προβειο κ αγελαδινο γιαουρτι.ξερουν καλα τι παιζει σε αυτα του εμποριου.απο οτι μου ελεγαν τα ετοιμα δεν εχουν ενζυμα για να γινει η ζυμωση,αρα δεν οφελει στο εντερο.κ εχουν ολο χρωστικες,συντηρητικα,γιαυτο διατηρουνται τοσες μερες.προτιμω να μη φαει καθολου γιαουρτι,παρα να φαει τετοιο.τρωω τρελα κολληματα με τη διατροφη του.ισως επειδη παιδευομαι χρονια με τα κιλα μου.θελω οσο γινεται να μαθει να τρεφεται πιο σωστα.ειμαι κατα των συσκευασμενων προιοντων οσον αφορα στο παιδι,ακομα τουλαχιστον(εμενα παλι,δωσμου γαριδακι κ σοκολατα...)!

γιουλακι καλη επιτυχια αυριο!!

καληνυχτα σαςςςς!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki καλή επιτυχία για αύριο!

marieken ευχαριστώ για τις ευχές!

mammys περαστικάκια στα μικρούλια σου.. αχ, όντως ο παιδικός φέρνει πολλά αλλά τι να κάνουμε που είναι "εκ των ων ουκ ανευ" :|

Ράνια ομολογώ ότι κόλλησα λίγο με τις πληροφορίες για το γιαουρτι... δλδ να του παίρνω αγελαδίσιο ή προβατένιο με την πέτσα? σιγα μην το φαει... είναι περίεργος κ επιμονος :roll:

κ κάτι άλλο: πχ αυριο αν κανω σουζουκάκια μπορώ να του δώσω? ε, δεν νομίζω... άρα πώς θα τρώει απο το φαγητό μας οεο? έχω πολλές ερωτήσεις για τη γιατρίνα τελικά....

φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας δεν μπορουσα να μην γραψω σημερα,γιατι σαν σημερα τετοια ωρα περιπου εφερα στον κοσμο το κοριτσακι μου!!!!!!!!!!το ποσο αναπολω εκεινες της μερες, το τι συναισθηματα με κατακλυζουν,δεν περιγραφεται!!!!!!!!!!!!!!ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ.ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑ ΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΝΙΩΘΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΜΕ ΛΟΓΙΑ.....ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΠΙΑ ΜΕ ΤΑ 2 ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΗΤΑΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΥΓΕΙΑ.ρανια οτι μας εχει παει γ...αυτο ξαναπεστο,αλλα κανω υπομονη ο πρωτος χρονος λενε ειναι...γιουλακι περιμενουμε νεα σου......φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαμμυς ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

μπηκα για να σας ευχθω , να τη χαιρεσαι τη μπουμπου αλλα και τον γιοκα σου.Να γινουν καλα τα ζουζουνια σου και να τους κανεις ενα μεγαλο παρτυ!!!!!!!!!!!!!!!

νεα δεν εχω ακομα, το απογευματακι θα σας πω

Εγω γιουρτι δινω προβειο με πετσα.Εμενα μου βρωμαει αλλα αυτη γλυφεται οποτε χαλαλι η βρωμα... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμουνται τα γλυκα μου!!!!!!σε ευχαριστω πολυ γιουλακι και σε σενα ευχομαι τα καλητερα τα οποια ξερεις ποια ειναι.................!!!!!!!!!!!!!!!!οσο για το παρτυ στης 11 μαρτιου θα γινει και των δυο μαζι μιας και ο γιος μου εχει τα γενεθλιακια του στης 18..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια. τι κανετε?? εμεις μια χαρα, αυτη τη βδομαδα ηταν κ ο αντρας μου σπιτι, και οι μερες περασαν μια χαρα... ξεκουραστηκα... :D:D

αυριο φευγουμε για τριημερο οικογενειακως!! ανυπομονωωωω!! θα ειναι μαζι βεβαια κ οι παππουδογιαγιαδες για να κανουμε και καμια βολτιτσα κι εμεις!

γιαουρτι εγω του δινω δελτα το βρεφικο και το τρωω κι εγω. η μητερα μου με τη δουλεια της εκανε ελεγχους σε εργοστασια τροφιμων στην πολη μας αλλα και αλλου. εχω να σας πω υπευθυνα λοιπον, οτι μπορειτε να δωσετε στα παιδια σας οτιδηποτυε ειναι ΔΕΛΤΑ. ολα της τα προιοντα ειναι ακριβως οπως θα επρεπε να ειναι, χωρις περιττες ουσιες και συντηρητικα (οπου δεν αναφερονται βεβαια). επισης θεωρω οτι για να μου το συστηνει ο γιατρος μας, κατι παραπανω θε ξερει... ;);) (αλλιως θα βαζαμε και τα εμβολια μονες μας- απο εμπειριες αλλων!). απο φαγητο τρωμε τα παντα χωρις υστεριες. σημερα εφαγε μαζι μας μακαρονακι κοφτο. οταν κανω σουτζουκακια ντεμι, του βγαζω κιμα πριν τα πολλα μπαχαρικα και δεν τα περναω απο τηγανι. καμια βδομαδα τωρα τρωμε ετσι ολοι μαζι. :D

γιουλακι ανυπομονω κι εγω!! αντε να μας πεις τα νεα!!! ;);)

μαμυς να χαιρεσαι τη μπουμπουκα!!

φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mammys να χαίρεσαι την κορούλα σου! και να είστε πάντα καλά, αγαπημένοι κ να χαίρεστε τα παιδάκια σας!

sofouki και gioulaki ευχαριστώ για τις διατροφικές συμβουλές. θα παρω προβειο με πετσα μπας και... αντε κοπελάρα μου, να μας πεις για την εξέταση. σου εύχομαι όλα να πάνε σούπερ!!! %%-%%-%%-%%-%%-

μάκιααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Μαμυς ΝΑ ΤΗ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!!!!! Υπεροχα συναισθηματα αληθεια! Και περαστικα σας!

Ντεμι μου γιατι δεν μπορεις να του δωσεις σουτζουκακια; Σου εχει πει κατι ο γιατρος για τον κιμα η για το σκορδο;

Ρανια κολλησα κι εγω τωρα! Και τι γιαουρτι να του παιρνω; Δεν ειναι ξινα αυτα; και βαρια;

Γιουλακι μου περιμενουμε εναγωνιως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφουκι μου τωρα ειδα οτι εισαι εδω! Καλα εισαι; Που θα πατε τριημερο;

Εγω τα σουτζουκακια- ενα απο τα ελαχιστα φαγητα που κανω πολυ καλα, γενικα με τον κιμα καλα τα παω- δεν τα τηγανιζω τα φουρνιζω. Για τα μπαχαρικα δεν μου εχει πει κατι, μονο για το αλατι. Αν και μη φανταστεις, κυμινο βαζω και σκορδο, δεν βαζω κανενα τοννο μπαχαρικα...

Δελτα κι εμεις! Χαιρομαι που το ακουω οτι ειναι καλα, γιατι του αρεσουν πολυ! Φιλιαααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εχω καλα νεα!!!!

Η χοριακη ανεβηκε πολυ και ο γιατρος πλεον ειναι σιγουρος.Θα παμε την αλλη εβδομαδα να το δουμε και δεν μπορω να σας περιγραψω τι χαρα εχω!!!

Εχω και μια μικρη φοβια μηπως κατι παει στραβα ,αλλα προσπαθω να την αποβαλλω κ να ειμαι ηρεμη.

Φυσικα και δεν θα αφησω το παρεακι μας.Ετσι κι αλλιως οι αποριες οι πολλες μου λυθηκαν στη πρωτη εγκυμοσυνη.Στο κατω κατω κ εσεις φρεσκα ακομα τα εχετε για να με βοηθησετε ;)

Δεν θελω να παραμελησω κ το Εβελινακι μου, οποτε ειμαστε εδω και οι υπολοιπες να σχεδιασουμε τα γενεθλια που εμειναν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΑ ΠΙΤΣΙΠΟΠΑΚΙΑ που ειχαν γενεθλιακια αυτες τις μερες κ στους πιτσιπο-μπαμπάδες χοχοχοοοοο :D

καλα Γιουλακι ΤΡΕΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !!!!!!!!!

καλη συνεχεια κ οσο μπορεις να μην κουραζεσαι ;):x:x:x:x:x:x:x:x:x

εμεις ειχαμε μια ΜΑΓΙΚΗ ΜΕΡΑ σημερα με τον μικρό... ο οποιος δεν κρατιεται κ ολο βηματιζει !! μας θελει απο το ενα χερακι κ αλωνίζει ολο το σπιτι κ σημερα ολο τον πανω οροφο του εμπορικού κεντρου !!! :lol::lol::lol::lol::lol: καλε σταματημό δεν ειχε !!! τοσο μικρο κ δεν κουραστηκε ηθελα να ξερα ;;; ευτυχως μετα εκατσε κυριος κ εφαγε κ ενα παιδικό γιαουρτάκι (καλη ωρα αυτα που αναφερατε :mrgreen: ) κ μετα αραξε στο καροτσακι του χωνεύοντας κ επιστρεψαμε σπιτι :D

ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ :x:x:x:x και οσο σκεφτομαι οτι ακολουθουν τοσες τετοιες κ καλυτερες βολτες μολις ανοιξει ο καιρός...ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ !!!!! :x:x:x:x:x:x:x

α! τωρα τελευταια προσπαθησα να του μαθω να κατεβαινει απο το κρεβατι το διπλο, ετσι ωστε να μην σκασει με την κεφαλούλα του, κ κατι ψιλοεμαθε !! κανει ενα χοπ! και πηδάει σαν αλεξιπτωτιστής (αλλα καθιστός χαχαχαχα) :geek::mrgreen:

βρε mamys love !!!! 18 ΜΑΡΤΙΟΥ ειναι ο γιος σου ;;!! και μενα ο Κωνσταντίνος !! καλε τοσο καιρο πως κ δεν το ειχαμε δει ;;;!!! ντοινγκ :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες και εγκυουλες!!!!!

ΓΙΟΥΛΑΚΙ :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

[smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob6.gif]

Χρονια πολλα σε παιδακια,μαμαδες,μπαμπαδες και πολλα πολλα φιλια!!!!!!!!

ΜΑΡΙΑ+ΦΩΤΗΣ περιορισε τις βολτες στα εμπορικα κεντρα γιατι σε λιγο καιρο θα αρχισει τα <θελω> ο μικρος!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου βρε gioulaki εγκυούλα μας!!!!!!! μαζί με το sofouki μας "ανοίγετε το χορό" των χειμερινών μωρών του 2012!!!!!! άντε, ελπίζω να ακολουθήσουμε, ε Μαράκι ? Παρεμπιπτόντως, μπράβο για τη βόλτα σας.

χριστινάκι να δώσω δλδ σουτζουκάκια λες? χμμμ.... καλά, τελικά κανελόνια έκανα σήμερα, αλλά την επόμενη Πέμπτη θα ρωτήσω την παιδίατρό μας, γιατί θα ήταν τέλειο να τρώει ό,τι κ εμείς 8-)

sofouki ευχαριστούμε για την πληροφορία για τη δελτα. δλδ τα advance είναι καλά, έτσι? αυτά δίνετε κοριτσάκια? αχ, αύριο πάλι δουλειά.. σήμερα είναι γενικά πιο ελαφριά η μέρα, αλλά παρ και σαβ όχι και τόσο... :cry: αλλάααα, έρχεται η Καθαρή Δευτέρα, γιούπι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!!!! Τι μου κάνετε?

Gioulaki πολλά πολλά συγχαρητήρια!!!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Ηρεμία τώρα και ξεκούραση!!!!!!

Mammy's love να την χαίρεσαι την κοράκλα σου!!!! Να την δεις μεγάλη και τρανή!!!!

Ρε κορίτσια σας διαβάζω και έχω πάθει πλάκα... Μπράβο σας που τους δίνετε από το φαγητό σας έγω δεν το έχω επιχειρήσει ακόμα αλλά με βάλατε σε πολλές σκέψεις....

Όσο για τα γιαουρτάκια, εγώ ξεκίνησα να της δίνω το πρόβειο με την πέτσα και η ξινίλα της δεν περιγράφεται ήθελε να κάνει εμετό το προσπάθησα 2-3 μέρες και είδα ότι δεν το έτρωγε και έτσι της ξεκίνησα τα ΔΕΛΤΑ ADVANCE και το τρώει με πολύ ευχαρίστηση οπότε της δίνω αυτό... Από το ολότελα καλή κι η Παναγιώτενα που λέει και η παροιμία!!!!! Και χάρηκα πάρα πολύ με αυτό που έγραψε το Sofouki μας ότι είναι ελεγμένα!!!!!

Θα σας βάλω φωτογραφίες από την τρελή μας Αγελάδα....

Εύχομαι σε όλες καλό 3ημερο και καλή ξεκούραση!!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...