Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012! Νο4! ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!


Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια!!! Τι κάνετε εγκυούλες και μανούλες; Έχω να μπω πολλές μέρες να διαβάσω τα νέα σας και λυπάμαι που δεν μπορώ να σας παρακολουθώ όπως πριν. :( Βλέπω ήρθαν και νέα μέλη στο παρεάκι! Καλώς ήρθατε κορίτσια και με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας.

Εγώ τρέχω και δε προλαβαίνω! Η μικρή είναι κολλημένη πάνω μου και βυσματωμένη συνεχώς στο στήθος! Όταν θέλει να φάει ζητάει βυζί, όταν θέλει να κοιμηθεί πάλι βυζί, όταν θέλει κακά ... βυζί, ακόμη και για μια μικρή κλανιά πάλι βυζί θέλει! :shock::D Κανουμε και ίσα με 8 φορές την μέρα κακά οπότε φαντάζεστε τι γίνεται. Ολη την μέρα με το στήθος απ'έξω είμαι! Δεν δείχνει κανένα έλεος στην δόλια την μάνα! Έχει όμως κάνει κάτι μαγουλάκια και κάτι μπουτάκια άλλο πράγμα! Αχ είναι μια τρέλα θα την φάω! Πάντως κορίτσια πέρα από την πλάκα, θέλει γερά νεύρα και πολύ υπομονή ο αποκλειστικός θηλασμός. Εξαρτάται βέβαια και στο παιδί, αλλά σε γενικές γραμμές είναι από την μια ζόρι μεγάλο, αλλά από την άλλη είναι και ηθική ικανοποίηση ότι προσφέρεις ότι καλύτερο στο μωρό σου!

Την Παρασκευή σαραντίσσαμε κιόλας και πήγαμε και στη γιατρό. Μέσα σε σαράντα μέρες βάλαμε 1,5 κιλό και 6 πόντους! Η γιατρός μου είπε ότι είναι πάρα πολύ καλά και να συνεχίσω το ίδιο προγραμμα με τον θηλασμό. Μετά κάναμε και το τουρνέ μας στις γιαγιάδες! Έχουμε και πολλές γιαγιάδες, η μαμά μου, η πεθερά και 2 προγιαγιάδες! Αυτό πάντως το κατοχικό σύνδρομο που έχουν οι γιαγιάδες με το φαγητό και τα ρούχα του παιδιού πολύ με τρελαίνει. Ειδικά οι προγιαγιάδες είχαν στο σπίτι τους υπερβολική ζέστη γύρω στους 28 βαθμούς και ήθελαν ντε και καλά να έχω σκεπασμένο το μωρό με κουβέρτα! Ασε που βγάλαν το συμπέρασμα ότι το γάλα μου δεν είναι καλό γιατί αν ήταν καλό το παιδί θα χόρταινε με την μια και δε θα χρειαζόταν να την θηλάζω τόσες πολλές φορές. :evil: Το ότι το παιδί έβαλε 1,5 κιλό και 6 πόντους δε τους λέει τίποτα!

Περιμένω πως και πως να μαλακώσει ο καιρός και να αρχίσουμε να βγαίνουμε βολτούλες έξω! Έχω σαλτάρει μέσα τόσο καιρό! Βέβαια δε ξέρω τι θα κάνω με τον θηλασμό σε εξωτερικό χώρο αλλά ελπίζω έξω η μικρή να ξεχνιέται και να μην θέλει το βυζί συνεχώς.

Αυτά τα νέα μας κορίτσια! Δεν μπόρεσα να διαβάσω τα δικά σας νέα ... ελπίζω να είστε και εσείς και τα μωράκια σας καλά! Από ότι είδα δεν έχουμε καμία πρόσφατη γέννα. Άντε να έρθει και ο Φεβρουάριος να πλακώσουν όλα τα μωράκια μαζεμένα!

Φιλιά πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Τ´ι κανετε;; Εμεις είμαστε καλύτερα!!! Επιτελους [smilie=blob6.gif] βέβαια η μύτη μου έχει σκάσει απο το φυσιμα και είναι κόκκινη σαν μελιτζανα!!!! Αλλα τουλάχιστον σταμάτησε η μεγάλη καταρροη!!! Έχω και τον μικρο σήμερα σπίτι. Ευτυχώς είναι απυρετος αλλα τον λυπηθηκα να τον στείλω με αυτο το κρύο!!! Θα παει αύριο που θα πρέπει να πάω για την εξέταση.

Αλήθεια τ´ι ψωφοκρυο είναι αυτο;;; Δε χιονιζει τουλάχιστον να δούμε άσπρη μέρα!!!!!

Αυτα απο εμένα κοριτσάκια μου!!! Πάω να μαγειρέψω και να ζυμωσω το ψωμάκι μου!!!!

Φιλακια σε όλους!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΑ.......

ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ, ΕΛΑΦΡΥ ΠΟΝΟΛΑΙΜΟ Κ ΛΙΓΟ ΣΥΝΑΧΙ.....ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΣΑ ΤΕΛΙΚΑ..ΜΕ ΚΟΛΛΗΣΑΝ!!!!!!ΓΑΜ@#$ΤΟ....ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΑ?

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ..Κ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ..ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ..

ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΜΕΡΑ.....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΡΕΣ! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα. Σήμερα έχει γενέθλια ο μικρός μου (κλείνει τα 14 ο γάιδαρος χιχι) και το μόνο που εύχεται απ το πρωι είναι να γεννηθεί ο αδερφούλης του σήμερα αλλά δε βλέπω να του κάνει τη χάρη γιατί εγώ νιώθω μια χαρά. Πάω έξω μια βόλτα να του πάρω μια τουρτίτσα και να κάνω και κάτι άλλες δουλίτσες και μετά πίσω να μαγειρέψω τα ψαράκια που έφερε ο αντρούλης μου. Σας φιλώ γλυκά .. τα λέμε αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα..

Μαντι μου, χάρηκα που διάβασα νεα σου!!! Σχετικά με το θηλασμό τα πατε υπέροχα, μην ακους θειές, γιαγιάδες κτλ. Ειπαμε οτι οι πρώτη 2 -+ μήνες είναι ιδιαιτερα απαιτητικοί αλλα μετά σιγα σιγα τα πράγματα στρώνουν. Αντε να φτιάξει κ λίγο ο καιρός να αρχίσετε βολτούλες.

Μπορείς ανετα να θηλάζεις εξω χρησιμοποιόντας ενα ring sling που θα προσφέρει κάλυψη, εφόσον δεν νιώθεις άνετα ή ενα απλο σάλι-φουλάρι κτλ μπορει επίσης να σας καλύψει μια χαρα. Αν δεν νιώθεις καθόλου ανετα ετσι (εμένα μου πηρε αρκετο καιρο να αρχίσω να θηλάζω άνετα εξω, αλλα μετά δεν μασούσα καθόλου, μπορείς να βρίσκεις πιο ησυχους χώρους π.χ το αυτοκίνητο, δοκιμαστήρια κτλ.

Πάντως με ενα πανάκι επάνω σας δεν φαινεται τιποτα ;) κ δεν χρειάζεται να τρέχεις λες κ κάνεις κάτι περιεργο.

Ασχετο αλλα μπορει κ σχετικο, η μικρή μου οσο την θηλαζα (μέχρι 18 μήνων που ειχα μεινει εγκυος στον μπέμπη), ήταν πάνω απο τις καμπύλες ανάπτυξης (μεγάλωνε υπέροχα οπως ελεγε η παιδιατρος) κ δοξα τον θεο μια φορα μονο μου ειχε κάνει πυρετο κ αυτο για 2 μερούλες. Πιστεύω οτι ο θηλασμος επαιξε ΄τον ρόλο του.

φιλάκια στην μπουμπου σου κ σε εσένα μανούλα!!!

Φλωριάννα χαιρομαι που ειστε καλύτερα!

Εγω το βραδυ κοιμηθηκα το πολυ 2-3 ώρες..ο θειος μου που σας έλεγα είναι πολυ ασχημα κ απο μερα σε μερα περιμένουμε.. μας ειπαν οι γιατροι οτι θα φύγει :(. Δυσκολα τα πράγματα κ τώρα ειδικα ειναι ακόμα πιο δύσκολα. Η μαμα μου εχτες μου ειπε κρατήσου (μεταξυ σοβαρου κ αστειου) μην γεννησω σήμερα-αυριο γιατι μάλλον θα φύγει κ ο θειος μου απο οτι λενε οι γιατροι..Δεν εχω παει να τον δω καθόλου στο νοσοκομειο, δεν με άφησαν, αλλα μάλλον καλύτερα προτιμω να τον θυμάμαι οπως ήταν.

Εχω στενοχωρηθει παρα πολυ κορίτσια, ειναι πραγματικα ενας υπέροχος ανθρωπος κ είναι κριμα που φεύγει.. Απο την αλλη εχει αρχισει κ υποφέρει παρα πολυ απο τον καρκίνο...

τέλος πάντως, ελπίζω να μην σας ζάλισα-μαυρισα πρωι πρωι ρε κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου και καλη εβδομάδα,

Αναστασια πολυ καλα τα νεα σας ετσι να τρωει η μπουμπου και να κανει ζαρες στις μπουταρες χιχιχιιχι,μια δαγκωνιτσα απο μενα να της δοσεις.

Φλωριανα δεν τη γλιτωσες τελικα περαστικα τουλαχιστον νιωθεις καλυτερα !!κι εγω κατι αρπαξα και ποναει το στερνο μου εσωτερικα (αλλα κατα τ αλλα ουτε βηχα ουτε τιποτα)τσαγακι και μελακι και αγιος ο θεος...

Εμενα ο αντρουλης μου ειναι επισης χεστης οποτε μαλλον λει δεν θα μπει στον τοκετο (κριμα και ποιανου το χερι θα σπασω απο το σφιξιμο οεο? :lol::lol::lol::lol::lol:

Ναν εχεις δικιο αφου εισαι καλα γιατι να μην πας βολτα απλα εγω προσπαθω να αποφευγω την πολυκοσμια μην κολλησω τιποτα και γινω χειροτερα (αλλα παιζει ρολο και το πως εισαι αν ειμουν κι εγω καλα θα πηγαινα)μην ακους κανεναν οπως νιωθεις....

Μαρια 19 ολα ειναι πιθανα οποτε να ελπιζεις στο καλυτερο !! εχω πολλα παραδειγματα απο φιλεναδες μου!!κι εμενα το σαμιαμιδακι μου δεν εχει γυρισει αλλα ελπιζω και δεν αγχωνομαι οτι ειναι να γινει ας γινει!!P1010975.JPG[/attachment:1a4nayxd]

post-15645-13873938689207_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζενακι, να χαίρεσαι το αντρακι σου!!! Πολυχρονος!!!

Ανθρωπακι, κρίμα είναι να υποφέρει ετσι ο κόσμος!!! :cry: να είσαι δυνατή γιατι έρχεται το μωράκι σου ;)

Ιωάννιτα, Περαστικα και σε σένα!!! Τελικά μου φαίνεται γυρίζει τρελή ίωση έξω. Στο σχολείο του γιου μου τα μισά παιδάκια λείπουν με αυτη τη βρωμοιωση που μπορει να κρατήσει και πάνω απο εφτά μερες :?

Σοφάκι τέλειο το δωμάτιο!!!!! Καλα δεν θα το πιστεύεις, αυτη τη στιγμή βλέπουμε το κουγκ φου πάντα 2 με το γιο μου και έχει τρελλα με αυτο!!!!! Τα μεγάλα πνεύματα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ .... ΑΧ ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΟΦΑΚΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ .. ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ.

ΓΥΡΗΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 25 ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ , ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΟΝ ΤΡΑΒΗΞΑΜΕ ΜΕ ΤΗ ΒΕΝΤΟΥΖΑ 3495gr ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ , ΧΘΕΣ ΒΓΗΚΑΜΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΛΙΓΟ ΙΚΤΕΡΟ Κ ΜΑΣ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΝΩ.

ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ , ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΟΛΑ SUPER ΤΡΩΩΜΕ ΚΑΘΕ 2, ΜΕ 3 ΩΡΙΤΣΕΣ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΥ ΞΥΠΝΗΣΕ ΜΟΝΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ Κ ΓΩ , ΔΕΝ ΜΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΘΟΛΟΥ

ΜΑΜ , ΚΑΚΑ , ΚΑΙ ΝΑΝΙ :lol::lol::lol:

post-14116-1387393869517_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Τι κανετε?Μπραβο Εβιτα μου,να σου ζησει το αντρακι σου,κουκλακι!!!Γιατι με βεντουζες?Περαστικα στις αρρωστουλες!Τζενη μου να χαιρεσαι το αγορακι σου,οτι καλυτερο ευχομαι!

Σοφακι μου πολυ ομορφο το δωματιο του μωρου,μπραβο!!! :D

Εγω παω να ετοιμασω βαλιτσουλα σημερα και μετα το μενου εχει κοτοσουπα!

Φιλουμπες σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΚΟΥΚΛΟΣ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΕΒΙΤΑ.....ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΙ ΟΛΟΙ!!!!!ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου ...καλή εβδομάδα ....εύχομαι αυτή η εβδομάδα να έχει πολλές γέννες!!!!!

Να αρχίζω από την μανούλα Εβίτα....Εβιτάκι μου να σου ζήσει το αντράκι σου, να 'ναι γερό και καλότυχο!!!!! μωρέ τι μαγουλάκια είναι αυτά? για δάγκωμα!!!!!! :x:-*

Μadi μου τι γλύκα η μπουμπού...... μην ακούς κανέναν... εσύ θα κάνεις αυτό που πιστευεις ότι είναι καλύτερο για το δικό σου παιδί!!!! δυστυχώς υπάρχει ακόμα το κατοχικό σύνδρομο..... και μας τρελαίνουν οι γιαγιάδες, που να δεις τι έχω να τραβήξω εγώ από την αγελαδίτσα 3:-O πεθερά, άμα έρθει και ο πεθερός ακόμα χειρότερα :twisted: άντε λίγο υπομονή σιγά σιγά θα στρώσει και η μπεμπούλα θα βάλει ένα πρόγραμμα και θα πάτε και την βολτίτσα σας μόλις φτιάξει λίγο ο καιρός ;)

Τζενάκι να χαίρεσαι το αντράκι σου!!!! να τα εκατοστήσει, ότι καλύτερο του εύχομαι και καλή πρόοδο!!!!

Σοφάκι σούπερ το δωματιο!!!!!! με το καλό να μπει και το αντράκι σας!!!!! και η καρέκλα τέλεια, σας βλέπω να τρέχεται πιος θα προλάβει να κάτσει :)):)):))

Φλωριάννα πολλές ιώσεις, άσε, άντε τουλάχιστον είσαι καλύτερα.... τι εξετάσεις έχεις αύριο?

Τζένη μου τι να πω, είναι πολύ δυσάρεστα τα νέα σου, σκέψου όμως πως ίσως είναι καλύτερα έτσι για τον θείο σου, έχει ταλαιπωρηθεί πολύ ο καημένος, καλύτερα που δεν πήγες να τον θυμάσαι όπως ήταν, κουράγιο και δύναμη να έχεις γιατί έρχεται και το μπεμπάκι!!!!

joannita περαστικούλια, περιμένουμε νέα σου.....

Εγώ πάλι δύσκολη νύχτα είχα όρθια κοιμήθηκα με πολλές πολλές διακοπές, άτιμες καούρες....... σήμερα σπιτάκι εννοείται, με τέτοιο κρύο δεν το κουνάω ;) και λίγες δουλίτσες......

Τα λέμε αργότερα!!!! μάκια πολλά.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχουυυυυυυ Εβιτα μου να σου ζησει ο μπεμπαρος !!!!!ειναι κουκλος και λιγο καστανοκσανθος ή μου φαινεται?θηλαζετε κι ολας μια χαρα !!παντα να ναι γερο το αντρακι σου και να μη σου γκρινιαξει καθόλου μακαρι να ναι ετσι ηρεμουλης και χαρουμενος οπως ειναι στη φωτο !!!!ετσι ειναι τωρα μαμ κακα και νανι χιχι τι αλλο...

Φλωριανα αντε .....πλακα κανεις.... τυχαιο ? χαχαχχαχα ,κι εμενα μου αρεσει ο χοντρουλης Παντα ,ειναι γλυκας!!φανταζομαι οταν μεγαλωσει ο σαμιαμιδας θα αγγαλιαζει την ντουλαπιτσα χαχαχαχαχααχχα.λιωνωωω

Ελινακι ηρθε η ωρα για βαλιτσουλα ε, αντε να μαζευομαστε εγω σημερα σωλομο με πορτοκαλι και ριζακι ετσι κατι ελαφρυ διοτι το στομαχακι ακομα αστα!!

Κικιτσα ναι ειμαστε τρεις τωρα αλλα αν ελεγα κρυο καιρος για τριο θα το ριχναμε στα σεξουαλικα παλι χαχαχααχχα.Η καρεκλα παει πακετο με οποιον θηλαζει οποτε αν κατσει ο γκρινιαρης την πατησε θα πρεπει να κατευασει και γαλα :lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλια προς το παρον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Σοφία πάλι σεξ ονειρεύεταιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι χαχαχαχαχαχαχα

Λοιπον κοριτσάκια με πήρε η γιατρός.. εντός ολίγου περιμένω τηλεφώνημα για το τι ώρα θα πάω την Πέμπτη.. δεν το πιστεύω!! ΓΕΝΝΝΑΩ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ!! Τώρα που το ξέρω αγχώθηκα γαμώτο.

Εβίτα κούκλος ο μικρός!!! Να σας ζήσει και πάλι κοπέλα μου.

Τζενούλα μου λυπάμαι ... αλλά απ την άλλη αν ο άνθρωπος υποφέρει... υπομονή κουκλίτσα θα ρθουν και καλύτερες μέρες.

φλωριάνα περαστικάαα

ελίνα τη βαλίτσα γρήγορα λέμε!!!

Κικίτσα μου μάκιαααααααααα

Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας.. πάω να φάω τούρταααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουλες κι απο μενα!!Πωπω γραψατε πολλα δεν σας προλαβαινω!!!

Εβιτακι τι κουκλι ειναι αυτο!!!!! Να τον χαιρεστε, να ζησει με υγεια και ευτυχια και πολλα πολλα χαδακια!!! Μπραβο που τα καταφερες με τον θηλασμο μας δινεις κουραγιο!! Η βεντουζα φανταζομαι επιστρατεύτηκε λογω επισκληριδιου ε? Οταν μπορεσεις πες μας την εμεπιρια του τοκετου σου! Ολα καλα,μπραβο !καλη λοχεια σου ευχομαι!!!

Τζενακι ερχεται ο κωλοτουμπας??!!! Τι καλα... Αντε με το καλο και με κανενα πονο αν γινεται!! Να χαιρεσαι και τον γιο σου...

Ναν μη μασας, να βγαινεις.. ειπαμε θα προσεχουμε δεν ειναι αναγκη να κλειστουμε και στη γυαλα!! ;)

Σοφακι το δωματιο ειανι τελειο!!!!! :):):) Εμεις εχουμε τρελα με τον Πο,τον εχουμε και σε κουκλα που την εβαλα πανω στη ντουλαπιτσα της μπεμπας. Ειχα σκοπο να αρχισω τις μπουγαδες αυτες τις μερες και να τελειωσει το δωματιο να σας δειξω, αλλα με το ψοφοκρυο και τα χιονια που αναμενονται θα τις κανω την επομενη.. :x

Διδυμαναλουλες κρατατε γερα, ταλαιπωρειστε λιγο παραπανω αλλα θα εχετε διπλα χαρα αργοτερα!!

Μαντι μου μας ελειψες!!! Κουραγιο κοριτσακι, καποια στιγμη θα αραιωσουν οι θηλασμοι και θα παρεις μια ανασα.. Και μην ακους τις γριες.. ειπαμε!! μια χαρα τα παει η μικρουλα, να τις δωσεις πολλα φιλακια!!

Φλωριανα μου περαστικα, ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεις αλλο..

Νινακι πολλα φιλια, εχεις δικιο για τα θηλαστρα.. κι εμενα μου εδωσε μια φιλη και το πηρα απο τωρα μονο στην περιπτωση που εχω παρα πολυ γαλα και πρεπει να το βγαλω. Διαφορετικα μεχρι να εδραιωθει ο θηλασμος δεν το χρησιμοποιουμε!

Εμενα ο αντρας μου δεν θελει να ειναι στον τοκετο, καλυτερα να σας πω γιατι αγχωνεται και φοβαται πολυ. Τον φανταζομαι ηδη να καθεται εξω με τους φιλους του και να καπνιζουν σαν φουγαρα!! :lol:

Εγω σημερα πηγα για μια τελευταια εκκρεμοτητα που ειχα με τη δουλεια, περασα και απο ενα Λητω και τελος με τα ψωνια. Αυτα προς το παρον... εχω παλι θεμα με την τουαλετα σημερα και ειμαι καπως.. θα σας βρω ξανα μετα... Φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XAIRETW TIS KOILITSES !!!!!! TI MOU KANETE? OLA KALA? EDW ERI3E XIONI !!!!!

SHMERA KORITSIA 3UPNHSA ASXHMA ME TO KEFALAKI TOU MIKROU AKRIVOS KATW APO TO STH8OS MOU NA ME EXEI SKASEI, KAI ME ENAN PONO STH MESH ALLO PRAGMA, GENIKA SHMERA EXW PONOUS SAN AUTOUS THS PERIODOU. :(

AN KAI PONOUSA VGIKA KAI E3W GIA PERPATHMA FANTASTITE H TRELH GIA NA APOLAUSW TO XIONI EVGALA KAI FOTOs TROMARA MOU :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

GURISA SPITI K ENIW8A OTI 8A PESEI TO MWRO APO THN KOILIA MOU . :lol::lol::lol:

SecondChance na xairesai to agoraki sou !!!!!!

anthropaki mou na eisai dunath ola sth zwh erxonte kai fevgoun emeis apla prepei na eimaste dunatoi kai na antimetwpizoume thn ka8e duskolia me 8arros kai dunamh.

sofaki 30 emena o bebis apo tote pou arxise na fainete ston uperixo einai me to kefali panw, den sugkini8ike kan na gurisei otan htan pio mikros na dei apo periergeia pws einai na einai anapoda o pismatarhs :lol: alla ok perimenw pote den 3ereis...( oi foto uperoxes apo to dwmatio !!!!!!!! )

sas afinw shmera exw kefia na dhmiourghsw kanena nostimo gluko efugaaaaaaaaa.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki19love ΜΗΠΩΣ ΓΕΝΝΑΣ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ?????ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΟΙ ΣΑΝ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΠΛΑ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟΙ....ΜΗΠΩΣ????

ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ Κ ΧΙΟΝΑΚΙ..Κ ΕΓΩ ΘΕΛΩΩΩΩΩ :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia m omorfa na'mai k egw

8a 3ekivnsw me tis euxes m stn manoula evita va sas znseiiiiiiiii einai kouklos kai pes ston mpampa lupamai alla einai n mama tou idios filakia polla koritsaki m kai euxomai na sunexisete na koimaste kai na eiste mam kaka nani xwris gkrinitses :-*

jenny m na ta 1000sei t antraki s t megalo kai me t kalo tnv pemptn va er8ei t mikroooooooooooo ante n 1n mallon t flevarn 8a eisai :ymparty: trwme k tourtitsa e?????

elina m akoma me tn valitsa??????????

sofaki m [smilie=icon_rr.gif] xaxaxaxa teleio t dwmatiaki me t kalo na gemisei klamatakia skatoulakia galatakia fwnoules klp oso gia sena ti oneireuesai pali povnro 8ulnko??? [smilie=sign19.gif] xaxaxaxa

tzeni m kouragio skepsou oti isw etsi na stamatnsei na upoferei o kanmevos oso k an d akougetai kala auto...

maraki rixnei xioni????teleio??? t parakanes mallon me t perpatnma les apopse na se piasoun oi ponoi???:crazy:

joannita filakia perpata k esu mpas kai deis asprn mera =((

kiki m ta idia travn3a ex8es or8ia prospa8ousa na koimn8w kai isws kati katafera gia kana 2 wro tragikn pleon n katastasn me tis kaoures d paleuetai [smilie=sleepy1.gif]

floriana m anarwsate e????ase kukloforei pragmati polu iwsn fulaxteiteeeeee :ymsick: telika me ta tameia ti ginetai eixame kanena neo???egw kate8esa ta xartia m ika 15/2 mpainoun ta prwta lefta alla sto ika mono gia t mntera m eipan oti gvwrizoun..... :?:

twiggy m ola etoima e???apo tetartn pemptn 8a ftia3ei o kairos eipe o arniakos kai 8a pluneis egw epluna merika kai evala aplwstra mesa pantws!!!!emena o antras m t paizei nrwas kai 8a zntnsei leei na einai mesa akoma k stnv kaisarikn ...pou pas re karamntroooooooo????8es n'afnsoun ta paidakia kai tn gunaikoula s kai na paleuoun na suneferoun esena??????????ax kanenan d akouei ~x(

madi m ola teleia????upomovn 8elei kai se ligo ola 8a einai pio nsuxa 8a 3ekollnsei ap't vuzi n mpoumpou!!!!!! [smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!!!! τι κανετε??? πολλα τα νεα σημερα!!!!!

εβιτακι να σου ζησει ο μπεμπακος σου!!!!!!! ειναι πολυ πολυ ομορφος!!!! για ζουληγμα και φιλακια!!! :lol::lol::lol::lol:

σοφακι πολυ μου αρεσε το δωματιο!!!!! φοβερο αυτο που κανατε στην ντουλαπα! και η καρεκλιτσα μια χαρα... βυζι εξω, κουνημα και παμε...χαχαχαχ! μου φαινεται οτι τον ετοιμαζεις για πολεμικες τεχνες τον μικρο ε??? :lol::lol::lol: νομιζω οτι σου βγηκε το ονομα....! :lol::lol::lol: εισαι η σεξομανης της παρεας!!!!! :lol::lol:

μαντι να μην ακους κανεναν! να κανεις αυτο που θεωρεις εσυ σωστο! ειχε τελεια μαγουλακια φανταζομαι τωρα ποσο υπεροχα θα ειναι!!!!!!!!!

τζενακι 2 και σημερα...! να χαιρεσαι και τον γιοκα σου τον μεγαλο!!!!!!!!

ανθρωπακι καλυτερα που δεν πηγες! ειναι δυσκολες στιγμες αυτες...! κουραγιο και να προσπαθεις να μην το σκεφτεσαι... για το μωρακι που ερχεται!

μαρακι ειναι τελειο το χιονακι ε?!!!! να προσεχεις μονο να μην γλιστρισεις... ο γιατρος μου τωρα στον 9ο μου το λεει συνεχεια!!! ολες λεει πια στον 9ο πεφτεται κατω...! εδω απο το πρωι χιονιζει αλλα ειναι πολυ ψιλο και δεν μπορει να το στρωσει!

το απογευμα εχω γιατρο!!! παρακαλαω για διαστολη!!! :ympray: αντε να δουμε.......!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol: ΧΑΧΑΧΑ Αυτο που λεει η Σοφια το σκεφτομουν και εγω το πρωι....αλλα εννοουσα εμενα τον αντρα μου και το μωρο στην κοιλιτσα.... :lol: Παντως ολες το μυαλο μας στο σεξακι το εχουμε,δυο μηνες εμειναν περιπου μετα πιστευω θα επανελθουμε στους ρυθμους μας! :lol:

Εμενα παντως ο αντρας μου λεει θα ειναι σιγουρα μεσα μαζι μου και εκανε και πλακα με τη μαια "Εννοειτε πως θα μπω για να σας δινω οδηγιες και να σας κατευθεινω..." :lol::lol: Τωρα ευχομαι να μην ταβλιαστει και τρεχουμε,τι να πω...το παιζει γενναιος παντως προς το παρων!

Ανθρωπακι κουραγιο για το μωρακι σου,ειναι πολυ δυσκολο,αλλα... :(

Μαρια μου αντε ευχομαι να εχει ξεκινησει η διαστολη....να μας ενημερωσεις!

Χιονι δε βλεπω να πεφτει...να το στρωσει δε πιστευω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρεσ μου να στε καλα για τισ ευχεσ σας αντε με το καλο να γεννησετε ολεσ σας , με ενα πονο .... αυριο αν μπορεσω θα γραψω ιστοριουλα ... πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koilitses!!!!!!!!!!

ouf epitelous ekatsa na 3ekourastw!!!!!!

h mesh akoma ponaei pio elafra ayth th fora, oi ponoi periodou stamathsan alla eixa kati perierga tsimpimatakia katw xamhla.

mariapapa24 --- nai prosexw prosexw , kai malista dipla , fantazesai na faw vouta me thn koiloumpa mou? xexexe :mrgreen:

evatsi mou oxi den 8elw na gennhsw akoma , den eimai proetoimasmenh gia apopse . as einai kamia duo meres pio meta, ase pou olh mera paleva sth kouzina me to aleyri kai tis kremes, krima na mpw gia genna kai na mhn prolavw na dokimasw to gluko pou eftia3a,, :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

joannita de 3erw an isxuei auto pantos stamatisan nwris oi ponoi san tis periodou, twra mono h mesh ponaei kai h koilia mou pou sklirenei k petrwnei sunexeia , ligo dusaresth h ais8hsh...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ............ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ Κ ΠΑΛΙ!!!!!!!

ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟ....ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ...Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΨΗΛΑ, Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΤΙΠΟΤΑ, ΚΤΛ ΚΤΛ......ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ Κ ΠΑΛΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΜΠΑΣ Κ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ...ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΕΛΙΞΗ, ΘΑ ΠΑΜΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ....ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΘΑ ΞΑΝΑΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ Κ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΠΩ ΤΕΤΑΡΤΗ 'Η ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ 'Η ΓΙΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ...ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΙΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ!!!!

ΕΠΟΜΕΝΩΣ, ΓΕΝΝΑΩ 'Η ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 'Η ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΡΙΤΗ!!!ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑΤΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ Κ ΦΟΒΑΤΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 40 ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ.. ;)

maraki19love ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ....ΛΟΓΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ Σ ΔΕΝ ΓΕΝΝΑΣ ΠΡΟΦΑΝΩΣ....ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΓΛΥΚΑΚΙ Σ Κ ΤΟ ΧΙΟΝΑΚΙ....Κ ΑΣΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΕΣΑ!!!ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΕΚΕΙ... 8-)

elinoulini ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΣΤΟ ΣΕΞ....ΕΓΩ ΤΠΤ ΕΔΩ Κ ΜΗΝΕΣ...ΟΡΕΞΗ ΜΗΔΕΝ!!!ΑΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΥ Κ ΠΟΥ...ΟΠΟΤΕ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΟΥ ΤΙΣ ΟΡΕΞΕΙΣ ΣΟΥ!!! :oops::oops:

mariapapa ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΣΤΟ FACEBOOK ΟΤΙ ΓΥΡΙΣΕ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΕΠΑΝΩ?????ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ?ΠΩΣ ΧΟΡΕΣΕ Κ ΓΥΡΙΣΕ??? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...