Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ'11:ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΜΠΕΣ


Recommended Posts

Έλενα, χαρούμενα μηνογενέθλια για τη ζουζούνα σου! 10 μηνών,έ?

Και αύριο όλα θα πάνε καλά! Θα στέλνουμε όλη τη θετική ενέργεια στο σποράκι!

Να έρθω κι εγώ να πουν σ'εμένα το φύλο? Δε θα στο μαρτυρίσω, στο υπόσχομαι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα!είμαι ήδη στη δουλειά από τις 8.η Μυρτώ το πρωί ήταν μια χαρά,37,4 στον ποπό.είπα στον κώστα να τη μετράει κάθε 2 ώρες κ να της καθαρίζει τις μυξούλες.

Αναστασία,τι ειναι αυτό το baby radio; το ακούς διαδικτυακά;;;;για πες!

Ελενα,όλα θα πάνε καλά!!!δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας!περιμένουμε νεα σου!για το διδακτορικό δεν το σκέφτομαι.προέχει να τελειώσω την εκπαίδευση που κάνω στη συστημική ψυχοθεραπεία.μου έχει μείνει ενας χρόνος κ ξεκινάω πάλι το μάρτιο.θα ανεβαίνουμε με τη ζουζού ενα σκ το μήνα.ναι,εδώ ειναι το πολυτεχνείο κρήτης.

καλημέραα σε όλες κ σε σενα Γιώργο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις εγινε κ άλλος σεισμός!το πρωί γύρω στις 7 εγινε στην υποθαλάσσια περιοχή μεταξύ κρήτης κ σαντορίνης.στο υψος του ηρακλείου 5,3 ρίχτερ,εγώ δεν κατάλαβα τπτ γιατί ήμουν ήδη όρθια κ άλλαζα τη μικρή.ο κώστας το κατάλαβε.κ τώρα ξαναέγινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόλις μίλησα με τον κώστα κ η μικρή έχει 38,3 στον ποπό.πήρε την παιδιάτρο κ του ειπε οτι δεν ειναι υψηλος πυρετός,να της δώσει algofren και να συνεχίσει κ αύριο να την πάμε να τη δει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Ειμαι στην συνηφαδα μου παρεα με το μικρο, καλα τα πανε, χαχα

Δαναη στην μασχαλη δεν μετρας την θερμοκρασια; εγω μονο εκει γτ δεν εχω συνηθησει απο το ποπο. Μακαρι να πανε ολα καλα. απο διαθεση πως ειναι;

Σαμανθα μου ολα καλα θα ειναι με το νινι και θα το κρατησεις και αυτο στην αγκαλια σας! Μπραβο παντως που δεν θελετε να μαθετε το φυλο, εγω δεν θα αντεχα κιντερ εκπηξη!!! :lol::lol::lol:

Τωρα τι εχεις για την μικρη; που κοιματε; γτ ηθελες κουνια κρεβατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δανάη μου τι έγινε? Πυρετοί, σεισμοί! :shock: Πο,πο!

Πρέπει να το δείτε θετικά το πράγμα! ;)

Τον σεισμό τον φοβάμαι πολύ. Πανικοβάλλομαι. Μου έμεινε από τον μεγάλο της Αθήνας, που ήμουν μόνη μου (φοιτήτρια) και κοιμήθηκα στο πάρκο το πρώτο βράδυ γιατί δε λειτουργούσε τίποτα και δεν μπορούσα να φύγω για Γιαννιτσά.

Για το πυρετούλη τώρα, 38,3 στον ποπό δεν είναι πολύ αλλά σίγουρα εσείς αγχώνεστε. Αν τη δει η παιδίατρος και δε βρει ευρήματα, θα είναι ιωσούλα και θα περάσει. Περαστικούλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Eimaste stin mama mou, prin kanena 25lepto koimisa tin mikri alla einai wra tis pistevw giati 8a exei peinasei..I mama mou molis efige gia douleia gia to sxoleio (sxolikos troxonomos) k eipa na diavasw ta nea sas..

Danai mou euxomai na min exei tipota i mikroula sas!! Seismos? apapa

Oute mena mou anoigei to site..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κ απο μένα!

Ο μπαμπάς Χίτος πάλι εβγαλε την μικρή για καμιά ωρίτσα βόλτα...είμαι 2-3 μέρες τώρα με το κολάρο στον λαιμό για τον αυχένα κ την μέση μου να πονάει πολύ,απλά χρειάζομαι ξεκούραση.

Όλη μερα κυνηγάω την Χριστινα να μην ανεβαίνει στο συνθετο,στο τραπεζάκι κ τωρα εχει μάθει να ανεβαίνει στον καναπέ πολύ γρήγορα.

Εχω ξελαρυγγιαστεί να της φωνάζω "κάτω"η "κακο" κτλ απο τοτε που διαβασα πως το "οχι" δεν ειναι η καταλληλη λέξη,μία με ακούει μία με γράφει....αχχ θέλει πολύ δουλειά!

Αγκαλιά την παίρνω όταν μαγειρευω γτ κλαιει στο σαλόνι,παρόλο που με βλέπει,τον παιδότοπο τον εχει βαρεθεί ,την αφήνω στην κουζίνα κάτω αλλά πάει στα αλλα δωμάτια,την βάζω τιμωρία στο πάρκο κ μετά πάλι τα ίδια....θα με ξεκάνει σας λέω!

Δανάη πως ειναι η Μυρτώ?Σεισμός ε?Ενταξει θα κουνηθουμε κ λιγο,παραπάνω δεν θελουμε =;

Γεωργιάννα μπράβο που τα καταφερνει η συνυφάδα,πολύ καλο αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη, το BabyRadio είναι διαδυκτιακός σταθμός με παιδικά τραγούδια που παίζει όλο το 24ωρο. Μετά τις 9 παίζει νανουρίσματα!

http://www.babyradio.gr/_mediaPlayer/index2.php

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gwgw mou se katalavainw ok emas akomi den sta8ike oute mpousoulaei gia na mporei na metakini8ei apo dwmatio se dwmatio i na vgei se epipla alla me tin strata paei pantou, paei stin glastra mou kovei fulla k ta vazei sto stoma, parko ka8ete poli ligo k ston kanape prepei na ka8ese opwsdipote dipla tis k na tin kratas apo ta rouxa giati kanei epikindines kiniseis k tis perissoteres fores 8elei agkalies k oti ma oti vrei to vazei sto stoma..Axxxx 8elei poli ipomoni i katastasi :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσουπρες τι κανετε; διαβασα για το σεισμο κστεναχωρηθηκα..με τρομαζει πολυ!

δαναη περαστικουλια σου :)

σουλακι δε θελω κλαμματα...ατιμες ορμονες....να μας λες τις σκεψεις σου να περναει η στεναχωρια !

για τις τροφες κ εγω δν ξερω.. οτι μου λεει ο παιδαιτρος κ οτι νοιωθω εγω κανω..ας πουμε εμεις πιπιλαγαμε φρουτα *( καρπουζι σταφυλι) πριν τος 6 μηνες, τις δινω μπισκοτακια , ψωμι στο χερι , οσπρια κ λογικα τωρα θα μας δωσει κ νεο φαγητο ο παπαβεντσης! εχουμε αυριο..οπως κνα εχει δν νομιζω οτι υπαρχει σωστο κ λαθος!

Ελενα εμεις πηραμε ακριβο κρεββατι αλλα ηταν μεγαλο γινεται ως 6-7 χρονων ! Αυριο θα παρουμε κ καθισμα αυτοκινητου...βρηκαμνε ενα με isofix 180 ευρω!! Ακριβο αλλα εχουμε δωροεπιταγη κ θα μαςα βγει πολυ φτηνοτερο.. πλεον δε θελει να καθετε δο μικρο θελει να σηκωνεται και να βλεπει!

Αντρια θα εχει πολυ πλακα η βικτωρια με τη στρατα να πηγαινοερχεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai einai asteia ema8e k tin diadromi kouzina pros saloni k antistrofa k paei sfaira an vre8eis sto dromo tis se pataei -pou pas kura mou 8a leei apo mesa tis- :lol: kanei k epanastrofi otan teleiwsei o xwros,tin paizei ontws sta xeria tis oups sorry sta podia tis stin prokeimeni periptwsi :lol: rixnw poli gelio :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ μου,περαστικά!τι έπαθες κ έβαλες κολάρο;;;από τη μικρή Ζήνα?!?!

Γεωργιαννα,πήγαινε στο http://pediatros-thes.gr ---μετά για γονείς---- πρότυπα ανάπτυξης ΠΟΥ

Αναστασία,tnx για το link!

ελενα,χαρουμενα μηνογενέθλια για χθες!!!!

η μικρή καλά είναι,από το πρωί δεν ανέβασε πυρετο.μόλις μπήκα σπίτι άρχισε να χειροκροτάει!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεερα σε ολες σας..Γεωργιανα μου δεν σας βαρεθηκα καθολου,δεν εχω λογο να σας βαρεθω..Απλα δεν προλαβα καθολου τις προηουμενες ημερες....Ξερω οτι περιμενατε νεα μου σχετικα με την μεταθεση...ΤΙΠΟΤΑ....δεν εγιεν τιποτα...πηγα στο πενταγωνο βγηκα γραπτη αναφορα,μιλησα με τομεαρχη κ μου ειπε θα προωθησει το αιτημα μου και βλεπουμε....Η μεταθεση χρειαζεται απο 3 μερες εως 1 μηνα να βγει...Εως να βγει περιμενω στο σπιτι κ θα με ειδοποιησουν..

Μετα τη παρασκευη ηρθαν οι γονεις μου που σας ειχα πει,βγηκαμε εξω για φαγητο.το σαββατο-κυριακη στη σαλαμινα...Κ απο δευτερα πηραμε με το νικο σβαρνα τα μαγαζια για να δουμε για τη βαφτιση τι θα βρουμε...Ενας χαμος!!!Πηγαμε κ στη εκθεση τιποτα δεν ειχα αξιολογο πιο πολλα για βαφτιση...Πανακριβα ολα...προσκλητηρια κατω απο 1,2 δεν βρηκαμε +τα εξοδα εκτυπωσης και μπομπονιερα κατω απο 1,5 δεν βρηκα πουθενα...Βαφτιστικα ρουχα εκει να δειτε τιμες να τρελαινεσαι..Τελικα αφου γυρισα τοσα μαγαζια κ εψαξα πολυ στο ιντερνετ βρηκα ενα συνοικειακο μαγαζακι στη καλλιπολη που η κοπελα κλεινει,κανει εκποιηση και τα ειχε ολα -70% με γνωστες μαρκες...Απο εκει εκλεισα κ τα προσκλητηρια με 1 ευρω και τις μπομπονιερες θα τις κανω μονη μου...Πηγα σε αποθηκη με ειδη συσκευασιας και αγορασα 125 κουτακια γαλαζιο καρω τα οποια του ειχαν ξεμεινει του μαγαζατορα κ μου το εδωσε 0,40 το κουτι...Μαζι με κουφετα,τουλια και κορδελες η μπομπονιερα δεν θα μου βγει πανω απο 0.80 λεπτα...Αυτα απο εμενα,συγγνωμη για το μεγαλο ποστ και συγχωρηστε με αλλα δεν προλαβαινω να μπαινω συχνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ηρθε η περιοδος 40 μερες μετα!!! και ποναωωωωω

δαναη περαστικουλια! κι ελπιζω να μην εχετε αλλο σεισμο...

αναστασια εγω στο μεγαλο της αθηνας ημουν πρωτη γυμνασιου... και μονη μου στον εκτο κουνησε καλαααααα και η καθαριστρια της πολυκατοικιας πηγε να πεσει απο ενα παραθυρο και τη μαζευα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioulaki mou diladi 8a meineis k allo spiti me ton ale3ako sou wspou na vgei i meta8esi? Apolause to!!! :D

Oso gia tin vaftisi oso 4axnoume vriskoume kales eukairies eutixws pou vrikes ekeino to katastima pou kleinei.. K egw me tin nona tis Victorias kaname ereuna agoras wspou na katali3oume se auta pou agorasame..Nai kourastikame olo na girname sta katastimata na vlepoume rouxa, lapampades,valitsa ktl k na pernoume prosfores alla telika mas vgike se kalo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πανικός γίνεται....

αναγκάστηκα να ξηλωσω το σταθερό κ να της δώσω για να με αφήσει 1 λεπτό υσηχη!

Την εχω πάλι πάρκο τιμωρία,αλλά δεν βλεπω να με κτλαβαινει κ πολύ ή δεν δίνει σημασία,μόλις την βγάλω παλι στο συνθετο θα πάει.....πφφφφφφφφ

Τυχερές που μπουσουλάνε σταθερά ακόμα κ κάθονται στο πάρκο...

Αντριά τουλάχιστον είναι μεσα στην στρατα,δεν σκαρφαλώνει!

Δανάη μπορείς να το πείς κ ετσι,το βάρος απο την μικρή με τα σκαλιά αυτες τις μέρες,βαλε κατι λαικες,σπιτι αγκαλια κτλ κτλ....δεν θελει κ πολύ γτ εχω θεμα με αυχενικο...

Ευτυχως ερχεται ο ξαδερφος μου να την παιξει λιγο ΑΛΗΛΟΥΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρελαινομαι για μωρα σκανταλιαρικα!! Μακρι σε νεα μηνα να ειμαστε κι εμεις ετσι!!!

καλα βλεπω ολες εχετε αδιαθετησει...μονο εγω δν εχω περιοδο???? ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

κοιμηθηκε πανω μου η μικρη κ την απολαμβανω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια εγω στο μεγαλο της αθηνας ημουν πρωτη γυμνασιου...

Αχ, Άφρο μου γιατί μου το είπες αυτό? :lol::lol::lol:

Πρώτη γυμνασίου??? κι εγώ φοιτήτρια? Πόσο είμαι δηλαδή? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.infokids.gr

Γυμναστική για μωρά

Κι όμως και τα μωρά χρειάζονται τη γυμναστική τους. Μόλις κλείσει τους 6 πρώτους μήνες της ζωής του, είναι ήδη έτοιμο για την πρώτη γνωριμία με την άσκηση. Με τη δική σας βοήθεια φυσικά. Τα αποτελέσματα θα είναι πραγματικά εντυπωσιακά, αφού μέσα από τις κινήσεις που θα κάνετε μαζί θα εξελιχθεί κινητικά το επόμενο εξάμηνο, αλλά και θα εμβαθύνει την επικοινωνία του μαζί σας.

Προγράμματα ασκήσεων

Βρέφη 6-9 μηνών

*Διάρκεια: 12-15 λεπτά, η κάθε άσκηση επαναλαμβάνεται 4-6 φορές.

1. Άσκηση αναπνοής. Βάλτε το μωράκι ανάσκελα. Πιέζετε απαλά και ρυθμικά στο θώρακα, μπροστά και πλάγια, αποφεύγοντας το στέρνο.

2. Γενικό μασάζ σώματος: Κάνετε ελαφρύ μασάζ, ξεκινώντας απ’ τα χεράκια και μετά τα ποδαράκια του μωρού – τα τρίβετε απαλά με τις παλάμες σας από το πάνω προς τα κάτω. Συνεχίστε κάνοντας μασάζ στα πέλματα, με το μεγάλο δάχτυλο του χεριού σας, κρατώντας με το δείκτη τη φτέρνα του μωρού. Κάνετε δεξιόστροφα και με κυκλικές κινήσεις μασάζ στην κοιλιά του. Τώρα γυρίστε το παιδάκι σας μπρούμυτα (να στηρίζεται στα χεράκια του και να έχει σηκωμένο το κεφάλι) και συνεχίστε με το μασάζ της πλάτης – με τις παλάμες σας χαϊδεύετε απαλά το μωράκι από το κεφάλι προς τους γλουτούς, αποφεύγοντας τη μέση.

3. Βάλτε το μωρό ανάσκελα και τραβήξτε το σιγά- σιγά σε καθιστή θέση. Ακόμη καλύτερα θα είναι αν του δώσετε δύο κρίκους να κρατάει.

4. Ανασηκώνετε και κατεβάζετε τα ποδαράκια του μωρού (αφού πρώτα τα έχετε ισιώσει).

5. Πιάσε το παιχνίδι: Βάζετε το μωρό ανάσκελα. Με το ένα χέρι κρατάτε τα πόδια του και με το άλλο σηκώνετε το παιχνιδάκι μπροστά από το κεφάλι του. Ο στόχος είναι να προσπαθήσει το μωρό να το πιάσει πρώτα με το ένα και μετά και με τα δύο χέρια.

6. Από τη στάση μπρούμυτα, ανασηκώνετε το μωράκι, κρατώντας το από τα χέρια (για διευκόλυνση, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τους κρίκους) ώστε να σηκωθεί στα ποδαράκια του.

7. Βάλτε το μωρό ανάσκελα. Κρατήστε τα πόδια του με το χέρι σας, βάλτε πλάι από το κεφάλι του ένα παιχνίδι και παροτρύνετε το μωρό να γυρίσει με το σώμα του για να πιάσει το παιχνίδι. Μετά, κρατώντας το μωρό από το χέρι, γυρίζετε το σώμα του στο πλάι. Ο σκοπός της άσκησης είναι να μπορεί να γυρίζει μόνο του μπρούμυτα.

8. Άσκηση «ελατήριο»: Από θέση ανάσκελα, σπρώχνετε ελαφριά με τις παλάμες σας τα ποδαράκια του μωρού ώστε να προσπαθεί να τα σφίγγει και να σπρώχνει τα χέρια σας. Επαναλαμβάνετε την άσκηση κρατώντας στα χέρια σας μια μικρή μπάλα.

Βρέφη 9-12 μηνών

*Διάρκεια: 15 λεπτά, η κάθε άσκηση επαναλαμβάνεται 4-6 φορές.

1. Γενικό μασάζ σώματος (βλ. την άσκηση 2 στο προηγούμενο πρόγραμμα).

2. Κυκλικές κινήσεις με τα χέρια. Από θέση παράλληλα στο σώμα, φέρνετε τα χέρια του μωρού σε διάσταση στην προέκταση των ώμων και μετά μπροστά από το σώμα.

3. Λυγίζετε και ισιώνετε τα χέρια του μωρού, τραβώντας από τους κρίκους (πρώτα όταν το μωρό κάθεται και μετά όταν είναι όρθιο).

4. Κρατάτε το μωρό όρθιο, ώστε να ακουμπάει με την πλάτη στο στήθος σας. Φέρτε ένα παιχνίδι στο ύψος των τεντωμένων του χεριών και ζητήστε του να προσπαθήσει να το πιάσει.

5. Από την ίδια θέση με την προηγούμενη άσκηση, το μωρό πρέπει να σκύψει και να πιάσει ένα παιχνίδι που βρίσκεται από κάτω.

6. Το μωράκι πρέπει να μπορεί να γυρίσει μόνο του από την πλάτη στην κοιλιά όταν του το ζητήσετε.

7. Το μωρό σηκώνει τα ποδαράκια του και ακουμπάει με τα δάχτυλα των ποδιών το αντικείμενο (παιχνίδι) που κρατάτε στα χέρια σας.

8. Βάλ’ τε το σε θέση ανάσκελα. Όταν του πείτε «Κάθισε!» πρέπει να καθίσει, όταν του πείτε «Ξάπλωσε», πρέπει να ξαπλώσει ανάσκελα.

9. Να χορέψουμε; Κρατώντας το μωρό από τα χέρια, ενώ είναι όρθιο, το προτρέπετε να κουνάει και να λυγίζει ελαφρά τα ποδαράκια του σαν να χορεύει.

10. Βάλτε το μωρό να σταθεί στα ποδαράκια του, κρατώντας το από το χέρι. Μετά αφήνετε για λίγο το χέρι, για να στέκεται μόνο του (προσέχοντας πάντα να μην πέσει).

Για καλύτερες επιδόσεις

*Ξεκινήστε με λιγότερες ασκήσεις και μικρή διάρκεια. Αρχικά να τις επαναλαμβάνετε για μικρά χρονικά διαστήματα και πολλές φορές την ημέρα. Η διάρκεια των ασκήσεων πρέπει να αυξάνεται σταδιακά, όταν θα δείτε ότι το μωρό έχει καλή διάθεση και ανταπόκριση. Αντίθετα αν κλαίει, διακόψτε αμέσως το πρόγραμμα.

*Να πλένετε σχολαστικά τα χέρια σας πριν την άσκηση.

*Να αερίζετε το χώρο όπου θα κάνετε γυμναστική στο μωρό σας.

*Να ξεκινάτε τη γυμναστική μισή ώρα πριν ή μία ώρα μετά το φαγητό του μωρού.

*Οι ασκήσεις πρέπει να γίνονται καθημερινά και την ίδια ώρα ούτως ώστε το μωρό να τις συνηθίσει και να τις αντιλαμβάνεται σαν κάτι καθιερωμένο, όπως, π.χ. το φαγητό και ο ύπνος.

*Να επιβραβεύετε το μωρό σας για τα κατορθώματα του με χαμόγελα και τρυφερές λέξεις.

*Να χρησιμοποιείτε παιχνίδια σε διαφορετικά χρώματα, σχήμα και μεγέθη: προκαλούν το μωρό σας να συμμετέχει πιο ενεργά στις ασκήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gwgw se katalavainwwwwwwwww aaaaxxxx 8a trella8w....Itan mesa stin gkrinia eixe nista3ei tooosooo poli pou eklaige xwris stamatimo alla na koimi8ei me tipota tin eperna agkalia k tentonotan k eklaige..Katafera na tin koimisw k mexri na tin valw sto parko pou itan dipla mou 3ipnise k pali apo tin arxi mou evgale tin pisti..Twta eutixws tin metefera sto parko k den 3ipnise..Na doume ti wra 8a 3ipnisei gia na koimi8ei mia logiki wra apo4e..

Eutixws prin pou itan ligo iremi k epaize tis ekana tin soupa tis, 3eskonisa, evgala skoupidia, diplwsa rouxa k evala plintirio ta ipoloipa i apo4e i avrio, den mporw na kanw fasaria k na tin 3ipnisw pali..Twra perimenw ton george na teleiwsei apo to mpanio k na paw egw giati exei 3 wres pou anavei to water heater ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γΕΙΑ σας και από εμένα!

Σήμερα κάναμε την β επιπέδου! Όλα ήταν πάρα πάρα πολύ καλά :D:D:D:D:D:D όλα "ΑΡΙΣΤΑ, 10"!! λέει ο γιατρός :lol::lol::lol::lol::lol::lol: καρδούλα, χεράκια, ποδαράκια, στομαχάκι, κεφαλάκι κλπ κλπ όλα τέλεια!

ευτυχώς είπα να μην μου πει το φύλλο γιατί παραλίγο να του ξεφύγει -λέει....

κορίτσια όμως έπαθα πλάκα...από την φωτογραφία του 3D υπερήχου μοιάζει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ με την μικρή μου. Βγήκε πολύ καλά και πόζαρε συνέχεια ....έχω την αίσθηση ότι θα κάνω ένα κοριτσάκι ακόμα που θα μοιάζει απίστευτα στην ζουζουνίτσα μου...ααα και όσο κάναμε τον υπέρηχο την σκεφτόμουν συνέχεια ..... πρώτη φορά συγκινήθηκα τόσο σε υπέρηχο...σκεφτόμουν ότι το μωράκι που έχω τωρα στην αγκαλιά μου, το είχα πριν λιγο καιρό στην κοιλιά μου....και τώρα ένα νέο μωράκι ετοιμάζεται να έρθει στην αγκαλιά μου....αχχχχχχ και γενικά δεν συγκινούμαι από υπερήχους κλπ....

Εσείς τι κάνετε?

Τώρα η μικρή κοιμάται σε κούνια που μας την έχει δώσει μια θεία μας αλλά θέλουμε να μετακομίσουμε και να φτιάξουμε ολόκληρο το δωμάτιο της, μαζί με το άλλο νινι!

ααα από κιλάκια +1.5 !!!!! πήγα και σε μια εταιρεία μετά που συνεργάζομαι (μέτρια τα πράγματα εκεί από δουλειά) και ούτε που κατάλαβαν ότι είμαι έγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

νωρίτερα το μωρό μου ( το μεγάλο μωρό) μου έφερε 4 λευκά τριαντάφυλλα :D:D:D:D:D

πειράζει που τα περίμενα λουλούδια έτσι και αλλιώς? :lol::lol::lol::lol:

ααα ΥΓ: εξυπνάδες του άντρα μου: "άντε γιατρε, και του χρόνου πάλι εδώ για β επιπέδου.......ΝΤΟΙΝΓΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚΚ"

ειμαι πάρα πολύ χαρούμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σας φιλωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΣΉΜΕΡΑ ΓΙΝΑΜΕ 10 ΜΗΝΩΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΗΓΑΜΕ ΣΕ ΔΙΨΗΦΙΟ ΑΡΙΘΜΟ ΜΗΝΩΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!

ΣΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΤΑ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑΚΙΑ ΜΑς!!! :D:D:D ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...