Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ'11:ΟΙ ΠΡΩΤΕΣ ΜΑΣ ΤΟΥΜΠΕΣ


Recommended Posts

νομίζω το δικό μας είναι μέχρι 12-15 κιλά.αυτή θα φτάσει 2 χρονων για να έχει αυτό το βάρος!

Χα χα κι εμείς κάπως έτσι Δανάη! Είμαστε σούπερ κομψοί! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δανάη, Γιούλη, Άντρια και Δάφνη ευχαριστούμε για τις ευχές! Χαίρομαι που σας έχω!!! Είναι ωραίο να ξέρεις ότι έχεις ευχές να σε συντοφεύουν!!!!!!!!!

Γλυκερία, κι εγώ πάντα περιμένω κάτι ιδιαίτερο στα γενέθλιά μου. Άλλαξες ωραία τη δεκαετία! Αγκαλιά με τα δυο σου ζουζούνια και τον αντρούλη σου! Χρόνια σου πολλά-πολλά!

Άντρια, σου στέλνω θετική ενέργεια για αύριο! Φουυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!

Δάφνη, μια χαρά οι ετοιμασίες για αύριο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia mou se euxaristw poli!!! :)

Teleiwsa k to cheese cake alla den 3erw pws 8a vgei giati i mikri olo eklaige stamatousa na tis pai3w, na tis dwsw pipila, na tin parw agkalia k tin ekana mesa sto agxos :?..Twra tin koimisa..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!Επανήλθαμε πνευματικώς γτ σωματικώς κ απο υγεία,πέρασαν τα πολλά αλλά ακόμα το παλεύουμε....

Δεν το πιστεύω πως αρρωστησε έτσι τόσο ξαφνικά!!!

Την νυχτα του Σαββάτου ξημερώματα Κυριακης,2η μέρα πυρετού....ανέβασε 39 με πολύ μπούκωμα κ να κλαιει εφόσον δεν μπορουσε να κοιμηθεί....φύγαμε για Παίδων...

Μας είπαν πως πρόκειτε για ίωση αλλά καλό ειναι να κανουμε εξέταση αίματος κ ούρα...

Στην εξέταση αίματος το μαναράκι μου έκλαιγε βουβά,δεν είχε κουράγιο να κλάψει κ ποναγε πολύ....εκλαιγα κ εγώ μαζί της....στεναχωρια μεγάλη,δεν περιγράφεται κ εύχομαι να μην τα ζήσετε ουτε να τα ξαναζήσουμε ΠΟΤΕ.

Αγκαλίτσα να περιμένουμε να ουρησει στον αυτοκόλλητο καθερτηρα στον οποιο επρεπε να αλλάζουμε καθε τεταρτο εαν δεν εχει ουρησει,αυτο είχε την διαδικασία πλυσίματος,γαζούλα,αυτοκόλλητο το οποιο ποναγε οταν το ξεκόλλαγες κτλ.....δεν το πιστευα οτι δεν έβγαλε ουτε σταγόνα μεχρι τις 8 το πρωί,οπου πηγαμε κ μας είπαν παρτε μαζί σας κ πηγαίντε σε ένα ιδιωτικό αν χειροτερεψει η κατασταση στην οποια δεν φαίνεται κατι αλλο πέρα απο ίωση.....

Ετσι κ φύγαμε.

Ο πυρετός σήμερα έχει πέσει,συνεχίζουμε φυσιολογικους ορους,αποφρακτήρα,εισπνοες απο ατμο κτλ....η φωνή της έχει αλλοωθεί εντελώς ,βήχα εχει ακόμακ η μυτούλα συνεχεια τρέχει.....

Ακουγεται λες κ είναι γριούλα :(

Εγώ έχω κεφαλι κοτρωνα με μπουκωμα,καταροη στην μύτη κτλ......

Ελπιζω αύριο να είμαστε ακόμα καλύτερα.

Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφέρον σας!!!

Αντριά καλή επιτυχία με την δουλεια!

Δανάη σε αυτο το μαγαζι εχουμε πάει κ εμείς καλοκαιράκι....αλλά το λέγαμε αρκούδος :D

Υπέροχο φαγητό πραγματικά.

Το κεφαλι ψηλά για να μπορέσουμε να ορθοποδήσουμε,κρίμα για την κατάντια μας.

Δάφνη έχεις δίκιο,πως να κοιμηθεις ηρεμα όταν εξω απο την πόρτα σου παραμονεύει ο κίνδυνος...

φιλάκια σε όλα τα νινάκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνει ενα μωρό προκειμένου να πιάσει το τηλεκοντρόλ του media player?!?!?!?!ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ!!!πριν λίγο το ζουζούνι μας έκανε τα πρώτα δειλά "βήματα¨" μπουσουλώντας!!!!!μάλλον θέλει κίνητρο για να μπουσουλήσει!δεν μπαίνει στον κοπο άδικα! :lol::lol::lol: εντωμεταξυ βλέπω υποψία δοντιού πάνη κ ειναι ανησυχη απο χθες,πολλή γκρίνια...το ρυζακευρο δεν το τρωει,παω να ξαναδοκιμάσω.

Δάφνη,μια χαρα ξηγήθηκαν οι συγγενείς!!!καλά να περάσετε αύριο!!!

εγώ θα φτιάξω για απόψε γαριδομακαρονάδα με γαρίδες σαγανάκι και λινγκουίνι.πήρα κ σοκολοτάκια lacta καρδιές,αν δεν τα φάω μέχρι το βράδυ θα τα χαρίσω στον Κωστα!

γωγω μου,τέλος κλαλό όλα καλά1κ οι αρρώστιες μέσα στα πρόγραμμα είνιαι..δυστυχώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕια σας!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στην Γλυκερια για εχθες και στην Δαφνη για αυριο!!!

χαρουμενα μηνογενεθλια στην Γεωργια μας!!!!

Περαστικα στην Γωγω και στην Ζηνα μας!!!

Τωρα που τελειωσα με τις ευχες να σας πω οτι ειμαι απο εχθες χαλια, αδιαθετη και ποναω πολυ, αυριο θα ειναι μια καλυτερη μερα!!!

Δαναη εγω του εριχνα μια μπαλα ή ενα μπουκαλι αδειο για να κανει το βημα να το πιασει μπουσουλωντας. και καπως ετσι ξεκινησε. παντα θελουν κινητρο.

Δαφνη μια χαρα οι μαμα και θεια!! ειδες σε νοιαζονται!!!! πως παει η μαμα σου;

Παω να φτιαξω ενα μιλφει για τον ανδρουλη μου που τον αγαπω πολυ σημερα μονο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω μου περαστικα σας...στεναχωρηθηκα για το χριστινακι ειναι δυσκολα αλλα θα περασει υπομονη...

γλυκερια μου χρονια σου πολλα ευτυχησμενα γεματα ομορφες στιγμες!!!!

δαφνη μου ωραιο το μενου που σου ετοιμαζουν στειλε κανενα κεφτεδακι κ απο δω :lol::lol::lol:

βρε γεωργιαννα παρε κανενα παυσιπονο μερες τυρανιεσε...

αντρια μακαρι να σε παρει περιμενουμε τα νεα σου αυριο!!!!

δαναη καλο μπουσουλημα τωρα!!!!!!!

αναστασια να χαιρεσε την κουκλιτσα σου!!!

γιουλι πως τα πας στην δουλεια???σου αρεσει εκει που εισαι τωρα???

σημερα κοριτσια εφαγα μια τουμπα απο τις σκαλες τα ειδα ολα!!!4 σκαλια κατρακυλησα ευτυχως δεν κρατουσα την ελενα αγκαλια φοβηθηκα ομως για το σπορακι ευτυχως ολα καλα...μονο το ποδι μου ποναει λιγο εβαλα βιταμ κ δεν μαυρισε..

πιο νωρις η ελενα ανεβηκε στο πρωτο σκαλι κ καθησε με την πλατη προς τα πισω ενα δεν την ειδα κ προλαβε να ανεβει...μολις την ειδα επαθα σοκ ετρεξα να την πιασω κ αυτη σιγα σιγα επεφτε ευτυχως την προλαβα σημερα δεν ηταν η μερα μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουλα,να προσέχεις!!!!

έβαλα τη μικρή για ύπνο!παω να μαγειρέψω!καλά να περάσετε απόψε όσες γιορτάζετε!καλή ξεκούραση στις υπόλοιπες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρια καλη επιτυχια για αυριο κοριτσι μου μακαρι να σε παρουν στη δουλεια....Αααααχ βρε γωγω μου τι επαθες χρηστε μου...περασες δυσκολες στιγμες....τρεμω στην ιδεα μην αρρωστησει κ χρειαστει να του παρουν αιμα κ τετοια....δε θα αντεξω....ενω εγω εχω λυποθυμησει παλιοτερα οταν μου επαιρναν αιμα,ποσο μαλλον να βλεπω το παιδακι μου να βασανιζεται....

Σουλακι προσεχε αγαπη μου πολυ...Αυτες τις σκαλες δεν τις παω καθολου...Μπορω να σου πω οτι εως τωρα ειμαι ευχαριστημενη εκει που με εβαλαν αλλα εχω μονο 1 βδομαδα δεν μπορω να εχω ολοκληρωμενη αποψη...Βεβαια ειμαι σε γραφειο πλεον σε υπηρεσια πολυ κοντα στο σπιτι μου,το πρωι κανω 10 λεπτα με το αμαξι κ το μεσημερι ενα τεταρτο,ολοι σχεδον ειναι ανωτεροι μου ομως κ μεγαλοι σε ηλικια κ επειδη δεν εχουν συνεργαστει με γυναικες θελουν ειδικο χειρισμο..Μου λειπει το μωρακι μου ομως κ στεναχωριεμαι αλλα σκεφτομαι οτι ολα τα κανουμε γι αυτον πια...

Εμεις σημερα δεν κανουμε τιποτα...Ουτε γλυκο.ουτε δωρα ουτε τιποτα...Δεν νιωθω μεσα μου οπως περυσι η προπερσι...΄Δεν με συγκινει τιποτα απο ολα αυτα πια..

Σας καληνυχτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζετε!!Εμείς γιορτάζουμε κάθε μέρα!!χαχαχαχα!!!'Ηθελα ντουζάκι με κεράκια και τον αντρούλη μου σήμερα αλλά είναι αγχωμένος γιατί αύριο ξεκινάει κάτι σεμινάρια και το μεταφέραμε για Σ/Κ!! :D

Χρόνια πολλά στην Γλυκερία για χθες και στην Δάφνη για αύριο!!!Εύχομαι υγεία,αγάπη και ο,τι άλλο επιθυμείτε!!!

Steisy,χαρούμενα μηνογενέθλια στην ζουζουνίτσα σου!!

Άντρια,αχ τι μου έκανες με το cheese cake!!!Μιαμ μιαμ!! =p~ Καλή επιτυχία αύριο,μακάρι να σε πάρουν!

Δάφνη,μια χαρά σου έκατσε με τα φαγητά για αύριο!! ;) Να τα περάσετε όμορφα!

GeoV,περαστικά σας μωρέ......Σε καταλαβαίνω πόσο πρέπει να στεναχωρέθηκες με το μωράκι σου να υποφέρει... :YMHUG: Αγκαλίτσαααααα!!!

Δανάη,μπράβο που μπουσουλήσατε!!!! :ymapplause: Εμένα το κίνητρο ήταν η γάτα!!!! :mrgreen:

georgi79,μιλφέιγ ε??!!!!μμμμμμμμμμμμ......γιάμμυ!!!!!!

Σούλα μου,τι έπαθες βρε κοριτσάκι σήμερα???Ποιος σας μάτιαξε??!!Εγώ να σας πω ότι όταν ήμουν έγκυος 3 μηνών έπεσα από σκαλοπάτια στο πατρικό μου,ευτυχώς δεν έπαθα κάτι το σοβαρό,το πόδι μου έγδαρα μόνο και όταν ο Άκης ήταν 5,5 μηνών έπεσα από τα ίδια σκαλοπάτια με το μωρό αγκαλιά!! :shock: Ευτυχώς τα αντανακλαστικά μου λειτούργησαν αμέσως και προσγειώθηκα στα γόνατα και στο ένα χέρι και με το άλλο έσφιξα τόσο το παιδί πάνω μου που δεν ακούμπησε καθόλου κάτω...αλλά η τρομάρα δεν περιγράφεται!Ήπια βαλεριάνα για να συνέλθω! :shock:

Γιουλάκι,μακάρι να συνεχίσεις να νιώθεις καλά στην δουλειά σου!Όσο για την σημερινή μέρα,νομίζω ότι όλες μας όσο περνάει ο καιρός,δεν νιώθουμε πια αυτόν τον ενθουσιασμό για τους άντρες μας...εξάλλου με το που γινόμαστε μανάδες,ο έρωτάς μας είναι τα παιδιά μας!! :D

Ο μικρός μου έχει λίγες μέρες που βάφτισε τα μεμέ μου "τίτι" και έχει πολύ πλάκα!!Επίσης έχει 2 μέρες που έρχεται κοντά μου να με αγκαλιάσει και τρελαίνομαι η μάνα!!!!!!! :x

Αυτά τα νέα μας!Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικά σας Γωγούλα, περαστικά να είναι!! Άντρια τι ωραίο γλυκό είναι αυτό....;;Θα μας παχύνεις.. τωρά που ανέφερα τα κιλά εσείς πως τα πάτε, τα χάσατε όλα της εγκυμοσύνης;; Εμένα μάλλον με βοήθησε το τρέξιμο και έχασα τα περισσότερα.. τώρα θέλω άλλα 3 να χάσω και θα είμαι εντάξει με τον εαυτό μου!! Γιούλη καλή αρχή στη δουλειά..και εγώ κάθε φορά που τον αφήνω στη μαμά μου τρέμω στην ιδέα μην πάθει τίποτα, μη χτυπήσει πουθενά!! Ευτυχώς όμως είναι κοντα το μαγαζί και όταν κάνει καλό καιρό μου τον φέρνει βόλτα η μαμά μου και τον βλέπω..Σούλα ποπό δεν σας ήθελε σήμερα η μέρα, τέλος καλό όμως όλα καλά.Γεωργιάννα έφτιαξε και η πεθερά μου για το πεθερό μου μιλφέικ σήμερα και μας έφερε στο μαγάζι και εμάς, μου αρέσει πολύ!! Καλό βραδάκι σε όλους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνει κανείς όταν έχει να πάει σε θεατρική ομάδα και ξαφνικά δε μπορεί κανείς να κρατήσει το μωρό??

Το βάζει στο sling και πάει!

Άψογος ο Άρης σε όλη την πρόβα, χαμογελαστός σε όλο το πρώτο μέρος, χόρεψε μαζί μου, έκανε ρυθμικά περπατήματα και φωνητικές ασκήσεις και νανουρίστηκε υπέροχα έτσι ώστε να κοιμάται σε όλο το δεύτερο μέρος που διαβάζαμε κείμενα!!

Σούλα μου να προσέχεις!!!

Ευχαριστώ για τις ευχές σας, σε λίγες ώρες κλείνω πλέον τα 34!

Μουουουτςς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγω μου, τι περασατε κοριτσακι μου!!!!δεν υπαρχει χειροτερο για τη μανα, δε καταλαβαινω...ευτυχως ειστε καλυτερα, και ετσι θα πατε μερα με τη μερα!!!2 εβδομαδες η δικη μου ειχε μυξουλες, σημερα μονο δεν εχει...περασαμε κι εμεις τετοιο μπουκωμα, να μην μπορει να κοιμηθει, αλλα χωρις πυρετο και ξερω... μακαρι να μην ξανααρρωστησει ποτε κανενα μωρο!

δαναη, καλοριζικα τα μπουσουληματα σας!!!μαλλον θα το δοκιμασω κι εγω το κινητρο, πρεπει να σκεφτω κατι που θελει πολυυυυυυυυυ!!!

γλυκερια μου,χρονια πολλα και καλα, να εισαι γερη και να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!

σουλακι, προσοχη κοριτσακι μου, εγω αποφευγω τις σκαλες σαν το διαολο, οταν ημουν 4 μηνων ειχα πεσει απο κατι σκαλοπατια στο σχολειο και ειχα βαλει τα κλαμματα απο την στενοχωρια μου!!

αντρια,καλη επιτυχια!!μακαρι να πανε ολα καλα!!

δαναη,μπουκαλι της εδινα μετα το θηλασμο γιατι εχω αστερι παιδιατρο :twisted: λεμε τωρα!! ουτε χτες ουτε σημερα της εδωσα

αναστασια, χαρουμενα μηνογενεθλια στο κροκοδειλακι μας!!!να τη χαιρεσαι τη γιωργια σου!!

γιουλη, ειναι δυσκολο το δικο σας περιβαλλον εργασιας, ποσο μαλλον για μια γυναικα..εγω δεν θα μπορουσα την τοσο πειθαρχεια, ειμαι πιο χυμα...

δαφνη, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΙΚΑ, ΓΕΜΑΤΑ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!μια φιλη μου εχει γενεθλια τετοια μερα που την αγαπουσα πολυ και στεναχωρηθηκα που χαθηκαμε, τη σκεφτομουν σημερα...ειστε τρελοι εσεις οι υδροχοοι!! :lol:

αννουλα, ειναι μια γλυκα οταν λενε τις πρωτες τους λεξουλες, εεε;;;ανυπομονω!!

ιωαννα, εγω τωρα αρχισα διαιτα να χασω τα κιλα της εγκυμοσυνης, κι αυτο γιατι θελω να ειμαι μοντελακι στη βαπτιση :?

δεν καναμε τιποτε ιδιαιτερο σημερα, εφερα ενα γλυκακι στον αντρα μου για χρονια πολλα κι αυτο ηταν ολο, ουτε μια ρομαντικη ταινια της προκοπης δεν καταφεραμε να δουμε :( εμεις μαλλον θα γιορτασουμε την τσικνοπεμπτη, ειμαστε ολογον τι κοιλιοδουλοι :lol:

μια κουβερτα εγραψα,σορυ!!

κατα τα αλλα καλα ειμαστε, η αθηνουλα ειναι το πιο αγαπησιαρικο και χαδιαρικο και χαρουμενο πλασμα, κι ευχαριστω καθε μερα την παναγιτσα που μου την εστειλε :D κλισε, το ξερω, αλλα νιωθω πολυ ευλογημενη που ηρθε στη ζωη μου και με εμαθε την ανιδιοτελη αγαπη!

σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνει κανείς όταν έχει να πάει σε θεατρική ομάδα και ξαφνικά δε μπορεί κανείς να κρατήσει το μωρό??

Το βάζει στο sling και πάει!

Άψογος ο Άρης σε όλη την πρόβα, χαμογελαστός σε όλο το πρώτο μέρος, χόρεψε μαζί μου, έκανε ρυθμικά περπατήματα και φωνητικές ασκήσεις και νανουρίστηκε υπέροχα έτσι ώστε να κοιμάται σε όλο το δεύτερο μέρος που διαβάζαμε κείμενα!!

Σούλα μου να προσέχεις!!!

Ευχαριστώ για τις ευχές σας, σε λίγες ώρες κλείνω πλέον τα 34!

Μουουουτςς!

ω ναι, ειστε τρελοι εσεις οι υδροχοοι!!τι τελειο να μεγαλωνεις ενα μωρο στον κοσμο και οχι σε αποστειρωμενο περιβαλλον!!!φτου φτου!!και του χρονου στη επιδαυρο σας ευχομαι!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι επειδή τα συζητάγαμε, σας αναδημοσιεύω κορίτσια ένα κείμενο που εκφράζει ακριβώς κάποιες από τις σκέψεις μου...

Αυτοί έκαψαν την Αθήνα (και το Αττικόν και το Άστυ)

Του Γιάννη Δηράκη – Λέσχη

Από χθες το βράδυ έχει ξεκινήσει μια συζήτηση που συνηθίζεται κάθε φορά που διαδηλώσεις καταλήγουν σε επεισόδια, συνήθως από τηλεοπτικά “παράθυρα” δελτίων ειδήσεων και διάφορους σχολιαστές-δημοσιογράφους που βγαίνουν σε αυτά και σκούζουν για τους βάνδαλους που σπάνε, καίνε, καταστρέφουν ό,τι βρουν, δεν σέβονται κανέναν και τίποτα και ”αμαυρώνουν” τις ειρηνικές διαμαρτυρίες των απλών πολιτών -τις οποίες βέβαια ποτέ ή ελάχιστα προβάλλουν στα δελτία τους.

Το διαφορετικό με τα χθεσινά γεγονότα είναι ότι σ’ αυτό το “παιχνίδι” μπήκαν και άνθρωποι που προηγουμένως δεν είχαν βήμα σ’ αυτά τα “παράθυρα”, δημοσιογράφοι του πολιτιστικού, κριτικοί κινηματογράφου και τέχνης γενικότερα, απλοί σινεφίλ, με αφορμή την -παραλίγο- πυρπόληση τριών εκ των ιστορικότερων κινηματογράφων της Αθήνας, του Άστυ, του Αττικόν και του Απόλλωνα (τα οποία τελικώς γλίτωσαν με μικροζημιές και θα επαναλειτουργήσουν σύντομα -το Άστυ μάλιστα, λειτουργεί κανονικά από σήμερα).

Ομολογώ ότι προς στιγμήν κι εγώ ο ίδιος σκέφτηκα (όταν μαθεύτηκε η είδηση στους δρόμους) ότι είναι απαράδεκτο να καίνε τα σινεμά, ότι όλοι αυτοί που πετάνε τις μολότοφ είναι βάρβαροι, απολίτιστοι και άθλιοι προβοκάτορες. Όμως, οι σινεφίλ συναισθηματισμοί οφείλουν να σταματάνε εκεί, στις πρώτες σκέψεις και να ακολουθεί περισυλλογή και μεγάλη προσοχή όταν ξεκινάς να γράψεις κάτι (ειδικά με τίτλους όπως “Αττικόν: Γλύτωσε από τους Γερμανούς – Το έκαψαν οι Έλληνες…”), προκειμένου να μη χαθεί το δάσος για να σωθεί ένα δέντρο. Το δέντρο είναι οι 3 αίθουσες. Το δάσος είναι οι ζωές όλων μας, τα ήδη καμένα σπίτια μας, τα κλειστά καταστήματα κι οι άστεγοι στους δρόμους κι αν θέλετε να το εντοπίσουμε και στον πολιτισμό, το δέντρο είναι δύο (και περισσότερα) ιστορικά κτίρια κατεστραμμένα, το δάσος όμως είναι η καθημερινή αργή κατάρρευση εκατοντάδων ιστορικών κτιρίων, το ξεπούλημα του συνόλου των μνημείων μας (άραγε, έχει διαβάσει κανείς απ’ όσους σήμερα κλαίνε το πρώτο μνημόνιο;), η άθλια πολιτιστική πολιτική των τελευταίων χρόνων και η μηδενική χρηματοδότηση στον πολιτισμό και την παιδεία.

Τελικά, ακόμα κι αν δεχτεί κανείς ότι τα κτίρια κάηκαν απ’ αυτούς που υπονοείται, αν αγνοηθούν δηλαδή κάποιες καταγγελίες που ακούστηκαν χθες ότι την ώρα που πήρε φωτιά το Αττικόν τριγύρω υπήρχαν μόνο ΜΑΤ (άλλωστε, δεν θα ήταν η πρώτη φορά), στην πραγματικότητα, αυτή που τα έκαψε είναι η πολιτική του μνημονίου που δημιούργησε μια κοινωνία 50.000 αστέγων, 1.000.000 ανέργων και των μισών κατοίκων της Ελλάδας στα όρια της φτώχιας, όσοι σχεδίασαν την ολοκληρωτική εξόντωση των εργαζόμενων και της νεολαίας στο βωμό του θεού-κέρδους, όσοι κλέβουν το μέλλον των παιδιών μας και το παραδίδουν στους καπιταλιστές για πάντα (ή μέχρι ο ίδιος ο λαός να αποφασίσει επιτέλους να αλλάξει τη μοίρα του). Αυτοί που έκαψαν και λεηλάτησαν χθες, είναι οι ίδιοι που ευθύνονται για τον εδώ και χρόνια αργό “θάνατο του εμποράκου” (όπως με περίσσιο συναισθηματισμό γράφουν κάποιοι σήμερα).

Η ιστορική μνήμη μιας πόλης δεν είναι μόνο τα κάγκελα του Αβραμόπουλου, τα αρχοντικά κτίρια, τα σιντριβάνια και όμορφα παρτέρια, είναι και οι καταστροφές που συντελούνται σε εποχές κρίσης και έξαρσης της φτώχιας. Οι χθεσινές εικόνες, είναι εικόνες από το μέλλον μιας χώρας που οι “ηγέτες της” ψήφισαν ναι σε όλα: στην φτώχια, την πείνα και στην εξαθλίωση. Γι’ αυτό δεν θα πάω μ’ ένα κερί στο χέρι απόψε έξω απ’ το Αττικόν αλλά με φωτιά και με μαχαίρι ενάντια σε αυτούς που καίνε τις ζωές μας. Σήμερα ή όποτε χρειαστεί. Άλλωστε, τα κτίρια ξαναγίνονται. Οι ζωές μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα,καλημέρα!!!!είμαι ήδη στη δουλειά!τρώω το κουλούρι μου με φέτα κ τ χυμό μου.

Δάφνη,ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!ΠΑΝΤΑ ΓΕΛΑΣΤΗ,ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΗ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ Κ ΡΟΜΑΝΤΙΚΗ!!! [smilie=occasion13.gif] .Ωραία ακούγεται η πρόβα!!!

ιωάννα,σε χάσαμε!τι μαγαζί έχεις;

Αννα,μου θα διαφωνήσω λίγο μαζί σου αυτή τη φορά...Σιγουρα τα παιδιά κερδίζουν πολύ έδαφος κ γίνονται προτεραιότητα,αλλά ο έρωτας παραμένει ο μπαμπάς αυτού του υπέροχου πλάσματος!αν δεν είμαστε καλά με το σύντροφο,πώς θα είμαστε με τα παιδιά;αισθάνονται που αισθάνονται στην αρχή παραμελημένοι κ ζήλια,ας μην τους κάνουμε πιο έντονο..Γι΄αυτό ψηφίζω την ιδέα σου με το μπανάκι κ τα κεράκια!!!!! :D Οι γονείς μου 34 χρονια παντρεμένοι,χθες έφαγαν στα friday's,ηταν το χριστουγεννιάτικο δώρο μας (των παιδιών) για αυτούς ένα γεύμα για 2!μου έστειλα φωτο,η μαμά μου να κρατάει ενα μπαλόνι καρδούλα :lol::lol::lol: να ειναι γεροί κ πάντα αγαπημένοι!

Γιούλη,γιατι έτσι πεσμένη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δάφνη,ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ!!!

Μια χαρά με την πρόβα!Αυτά είναι!!Μπράβο στον Άρη που ήταν το καλύτερο παιδί!!!!

Δανάη,κι εγώ χαίρομαι να βλέπω ζευγάρι παντοτινά ερωτευμένα.....σπάνιο θέαμα,δυστυχώς....

Αφροδίτη,κι εσύ τούμπα από τις σκάλες στην εγκυμοσύνη ε?!!Απαπαπαπα....εγώ πέρα από την τούμπα 3 μηνών,με είχε ρίξει και ο σκύλος στον δρόμο που τον έβγαζα βόλτα και ήμουν μόλις 10 εβδομάδων!!Κλάμαααααα.....Από τότε δεν με ξανάφησε ο άντρας μου να τον βγάλω...είναι και 35-40 κιλά σκύλος...όσο εγώ δηλαδή! :shock: Όσο για τα λογάκια....δεν μπορείς να φανταστείς τι υπέροχο συναίσθημα είναι να προσπαθεί να επικοινωνήσει μαζί σου ένα τόσο δα πλασματάκι...Σύντομα θα το ζήσετε όλες!! :D Και συμφωνώ να μην δίνεις μπουκάλι,δεν υπάρχει λόγος...

ΧΟΑΝΙΤΑ,εγώ στην εγκυμοσύνη πήρα 8-9 κιλά,από το μαιευτήριο βγήκα με -3 και τα υπόλοιπα χάθηκαν μέσα στο 2μηνο...αν και ευχόμουν να μείνουν γιατί μου πήγαιναν...έχω το αντίθετο πρόβλημα εγώ,είμαι πάρα πολύ αδύνατη....με 1,60 ύψος έχω 42-43 κιλά....μικροσκοπική!!Κανείς δεν πιστεύει ότι έχω παιδί :shock: !

Χαιρετώ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

ΔΑΦΝΗ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΛΛΛΛΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!! με υγεια και πολλες επιτυχιες στην δουλεια σου!!

Ιωαννα μου χαθηκες! πως πανε οι μετακομισεις; τελιωνεις;

Εμενα κοριτσια μου αρεσει να γιορταζουμε οπως μπορουμε την γιορτη των ερωτευμενων. παντα ο ανδρουλης μου με προσεχει. εχθες μου εφερε ενα μεγαλο φλυτζανι με λουλουδια μεσα! του αρεσε το γλυκο που του εφτιαξα και μετα καθισαμε απλα αγκαλιτσα, μερικες φορες την εχουμε πιο πολυ αναγκη απ'οτι το σεξ.

Σουλιτσα μου ελπιζω να μην ξαναπεσεις! χαπια αποφευγω οσο με παιρνει, δεν τα παω καθολου!!!!!

Εγω εχω σκαλια μεσα στο σπιτι και οσο μπορω κατεβαινω σιγα σιγα και σταθερα στα ποδια μου, φοβαμαι πολυ.

Αννουλα θυμαμαι τον Αλεξανδρο στην ηλικια των 11μηνων ελεγε παππου, μαμα, Αννα(την αδελφη μου) τι ωραια ηταν. Εισαι πολυ αδυνατη να σου δωσω 5 κιλακια απο μενα; εγω οταν περασα μια φαση τετοια που ηθελα να παχυνω ετρωγα καθε βραδυ στο κρεβατι γλυκο. τι ωραιες μερες!! ειχα φτασει 52κιλα με 1,75. Μοντελακι!!! ειρωνικα εννοω.

Δαναη μου τι γλυκοι γονεις εχεις!!! μπραβο τους! ποσο χρονων ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!γεωργιαννα, πολυ ωραια κινηση αυτη του αντρα σου, και πραγματι η αγκαλια ειναι πολλες φορες πιο σημαντικη απο το σεξ!!

δαναη, πολυ ομορφο δωρο κανατε στους γονεις σας,μπραβο!! κοριτσια,15 ε εδωσα για το μπουκαλι avent και 6 για τις θηλες!!!για πεταμα ειναι;;;;τωρα της δινω νερακι απο το μπιμπερο, μπας και βγαλει τα λεφτα του!!! :lol: αληθεια, καπου διαβασα οτι απο 9 μηνων μπορουμε να κανουμε την αλλαγη σε εκπαιδευτικο ποτηρακι, ισχυει;;;

καλα, αννα, ακουω τα κιλα σου και μου ερχονται δακρυα :cry: καλε, να σου δωσω κι εγω 5, 6,7,8,10 κιλακια!!!α πα πα!!

δαφνη, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!συμφωνω κι εγω στα περισσοτερα σημεια με τον αρθρογραφο, και κυριως οτι ζωες μας εχουν περισσοτερη σημασια, οσο αγαπητο κι αν ειναι ενα κτιριο...

καλη δουλεια στα κοριτσια μας που δουλευουν, εμεις θα παμε μια βολτα στην ανθεων, να ριξουμε μια ματια για υλικα για μπομπονιερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...