Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ Νο14


Recommended Posts

Μπράβο αγγελα σου εύχομαι μια καλή εγκυμοσύνη να πανε όλα καλά με το καλό να έρθει η να έρθουν τα μωράκια σου να σαι καλά και πάλι Σ Υ Γ Χ Α Ρ Η Τ Η Ρ Ι Α.αντε και θα δικά μας όσες προσπαθούμε.μπραβο μπραβο μπραβο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ποια να πρωτοευχαριστήσω;μόλις μπήκα και κλαίω από τη χαρά μου-έχετε και τα φιλιά από τον άντρα μου!!!vango,Lil,Diaz,littledancer(να μη σου μπαίνουν φόβοι για τα κατεψυγμένα),kon21,labrini(είχες δίκιο για την αγία Άννα!),twiggy,katia ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ :-*:-*:-*

Με πήρε ο γιατρός και χάρηκε πολύ, ευχαριστημένος με τη χοριακή, μόνο που είναι κρίσιμη αυτή της Παρασκευής.Lil, σχετικά με τις ενέσεις, τις ξεκίνησα από τη μέρα της εμβρυομεταφοράς και όσο πάει επειδή έχω ήπιου βαθμού θρομβοφιλία-οι ρουφιάνες πονάνε κι ήδη η κοιλιά μου είναι σαν μωσαικό.Δεν παραπονιέμαι,άλλωστε είμαι και λίγο επιφυλακτική, να έρθει πρώτα η Παρασκευή.Εύχομαι μόνο να πάμε όλες μας καλά και να κατακοκκινήσει η λίστα!!! :):):)

Α, τέρμα κι οι πολλές δουλειές, έγινα κι επίσημα κλώσσα!!!Σας φιλώ, αν το βράδυ δεν ξεραθώ στον ύπνο θα ξαναμπώ!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγέλα ξεκούραση εσύ τώρα!!!! δε ξέρω στα υπόλοιπα αλλά στο όνειρα ακολουθώ τα χνάρια σου.... τρελλά όνειρα έβλεπα μεσημεριάτικα!!!! περίμενα λέει να με ενημερώσουν πως πήγε η ωοληψία....και ήρθανε και μου λένε :είναι έτοιμος ο σύζυγος για την επέμβαση κυρσοκήλης????? κ λέω εγώ μα δε έχει τέτοιο πρόβλημα και δεν έχουμε κανονίσει καμιά τέτοια επέμβαση!!αφού δεν έχει!!!κ μου λένε: δε γίνεται να προχωρήσουμε χωρίς την επέμβαση.....και μετά βρέθηκα στο παλιό κεντρο που έκανα τις άλλες 2 εξωσ.... και λέει ο αναισθησιολόγος σε έναν άλλον :αυτή είναι του τάδε(ο παλιός γιατρός που είχα) και λέω όχι δεν είμαι πια του τάδε!!!!και δεν έχει ο σύζυγος να κάνει καμιά επέμβαση!!!! ιδρωμένη ξύπνησα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!Αχ!Εγώ μπήκα το πρωί να δω τα νέα αλλά ακόμα δεν είχες κάνει εμφάνιση!!!! :YMHUG::YMHUG:

Τέλεια, τέλεια, τέλειαααααααααααα.............δεν ξέρεις πόσο χαίρομαι! Και σου έχω πει ότι τρελένομαι για διδυμάκια ;););) Αγγέλα μου καταλαβαίνω τους φόβους σου, δεν πειράζει άσε εμάς να χαιρόμαστε!!! Εσύ να είσαι ήρεμη να κλωσσάς και όλα θα πάνε καλά. Περιμένουμε όλες μαζι, δεν είσαι μόνη, να έρθει η Παρασκευή.

Θα γίνω μανούλα, τέλεια μου ακούγονται τα 10! Εύχομαι να γίνουν όλα πολύ καλά σποράκια για την κοιλίτσα σου! :ympray:

Vango μου θέλω ηθικό πιο ανεβασμένο! Θα είναι γίνουν όλα πολύ καλά, είμαι σίγουρη ότι απλά θέλουν το χρόνο τους! Μην δίνεις μεγάλη σημασία στα νούμερα...πολλά αλλάζουν!

Μικρή χορεύτρια...νομίζω ότι είναι εκεί και απλά σε περιμένουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους μετά από αρκετό διάβασμα καταφέρνω να γράψω κι εγώ σαν άνθρωπος κι όχι βιαστικά!

Αγγέλα μου δεν ξέρεις πόσο χάρηκα και πόση δύναμη δίνεις σε όλες μας που είμαστε στην προσπάθεια! Σήμερα που ηρέμησες είμαι σίγουρη ότι θα καταφέρεις να κοιμηθείς! Η Παρασκευή είναι κοντά και τα καλά έχουν ήδη αρχίσει! Εσύ μόνο να κλωσσάς πρέπει!

Tha gino manoula έκανες κι εσύ την ωοληψία σου!! 10 αυγουλάκια! Μπράβο! Μακάρι να γονιμοποιηθούν όλα και να συνεχίσεις τα ευχάριστα της Αγγέλας!

Vango πως πάει η οιστραδιόλη; Αυτή είναι που κανονίζει πόσα αυγά κάνουμε; Σημασία πάντως έχει να είναι καλά για να έρθει το μωράκι, σωστά;

Littledancer εύχομαι ολόψυχα να πάει καλά και η προσπάθεια διέγερσης και η υστεροσκόπηση. Όταν δρομολογείς τα πράγματα ηρεμείς αρκετά. Τουλάχιστον εμένα με βοηθάει όταν παίρνω μια απόφαση. Να είσαι αισιόδοξη και όλα θα πάνε καλά. Σκέψου ότι τώρα θα έχετε ακόμα καλύτερο σπέρμα και ήδη 5 εμβρυάκια στην κατάψυξη και σας περιμένουν! ;)

Μαρίνα Σ. κάθε εμπόδιο για καλό. Τώρα φτιάχνεις το καλύτερο περιβάλλον για να φιλοξενήσει τα σποράκια σου.

Βλέπω ότι η ομάδα μεγαλώνει! Cristy ξεκίνησες ενεσούλες ε; Καλή επιτυχία!

katia1982 καλή επιτυχία και σε σένα! Αφού έχεις έτοιμα εμβρυάκια να σε περιμένουν μην το σκέφτεσαι καθόλου!

newlife78 και γουρλο-Gioulaki με το καλό να χαρίσετε αδερφάκια στα κουκλάκια σας! Είναι πολύ αισιόδοξο το μήνυμα που μας δίνετε. Gioulaki είδα ξεκίνησες ήδη προετοιμασίες για τις βλαστοκύστες σου ε; Δεν θα προλαβαίνουμε τις χοριακές εκείνες τις μέρες!!

christina leli πως είναι η αδερφούλα σου; Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Twiggaki κοντεύεις εσύ ε; Είδα το τικεράκι σου και λέω πως περνάει ο καιρός!

Teri αύριο θα ακούσετε καρδούλα ε; Άντε να ηρεμήσετε και να το χαρείτε!

mina2 τι κάνει το σπόρι σας;

Μαρία κλωτσάει ο αγόραρος;

Λιλ μου υπομονή και σε 2 βδομαδούλες αν δεν σας κάνει ντροπές θα δείτε και τι είναι!

Μελίπικτό μου με τόση αγάπη που έχεις καλή μου θα ξεπαγώσουν μια χαρά τα εμβρυάκια σας και μακάρι η Παναγίτσα να κάνει το θαυματάκι της και να έρθει το μωράκι σας! Το Σάββατο θα σου πει ο γιατρός πότε θα τα βάλετε ε; Σε έχω συνέχεια στο μυαλό μου! Μακάρι να πάνε όλα καλά! :ympray:

Όσο για τα δικά μου νέα... επιτέλους σήμερα (εύχομαι ο Αγ. Γρηγόριος να φέρει σε όλες μας γρήγορα τα μωράκια μας!) μου ήρθε η ακατανόμαστη! Οπότε αύριο πάω για Ε2, LH, προγεστερόνη και FSH και αν ο γιατρός δώσει το οκ το απογευματάκι θα κάνω την πρώτη ενεσούλα μου! Παναγίτσα μου και Χριστούλη μου σας θέλω δίπλα μου! :ympray::ympray::ympray:

Συγγνώμη για το μεγάλο post! Δεν ήθελα να αφήσω καμία και κανέναν παραπονεμένη/ο! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diazaki mou mia xara einai to spori mas se eyxaristo soy efxomai poulaki mou na 3ekinisis k esi ts enesoules sou k na pane ooooooooooola teleia :) sou to efxomai olopsixa koritsaki mou k esena k se ola ta koritsia pou prospa8oune se filo glika kalo vradi na exeis k kalh epityxia !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντιαζάκι μου γλυκό θα σας δώσει σίγουρα το οκ και θα ξεκινήσεις το τυχερό ταξίδι προς την μητρότητα!!! Και σύντομα θα είσαι κι εσύ κατακόκκινη στην λιστούλα μας!!! Καλά βρε θηρίο πως τα θυμόσουν όλα τα νέα;;; Τα σημείωνες κάπου όσο τα διάβαζες;;; Εγώ οσο και να προσπαθώ μόλις παπω στην επόμενη σελίδα επχω ξεχάσει τουλάχιστον τα μισά νέα και τα μισά από αυτά που θέλω να πω!!! Σαν την Ντόρις την ψαρίνα στον Νέμο που είχε μνήμη χρυσόψαρου (αλλά αυτή ήταν ψάρι ενώ εγώ όχι)!!!!

Τέρι εύχομαι τα καλύτερα για αύριο! Να ακούσετε την καρδούλα του και μόνο καλά νέα!!!

Θα γίνω μανούλα εύχομαι και εσείς να ακούσετε ότι γονιμοποιήθηκαν όλα και είναι άριστης ποιότητας!!!

Ντιαζάκι μου καλή αρχή αύριο κοπέλα μου!!! Κι εγώ σε έχω συνέχεια στην σκέψη μου!!!

Αγγέλα μου την Παρασκευή θα πάρεις μια ακόμα πιο τέλεια χοριακή και θα ηρεμήσει η καρδούλα σου!!! Το χωράει το μυαλό σου ότι είσαι εγκυούλα;;; Είσαι εγκυούλα!!!!!!!

Παπάκι που εξαφανίστηκες; Ξεκίνησες ενεσούλες;

Καλό βράδυ και φιλάκια σε όλες γλυκούλες μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια κι απο μενα στην Αγγελα ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις καθολου!!!μια τελειομηνη και πανεμορφη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!ποσο χαιρομαι οταν εχετε επιτυχιες!!!!δεν ξερω ποιες ειναι στη σειρα τωρα!!!τερι με το καλο να κουσετ καρδουλα!!μελιπικτο εσυ θυμαμαι οτι θα κανεις εμβρυομεταφορα περιμενω πως και πως τα ευχαριστα!!!!!!ντιαζ ,θα γινω μανουλα και οποια αλλη ξεκινα τις μεγαλυτερες μου ευχες για καλη επιτυχια!!!!!!!!!!θα τα καταφερετε πιστεψτε το!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τερι,diaz,mina, cuando :-*:-*:-* σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου!!!

μελι μου όχι, δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη,μάλλον περιμένω κι εσάς για να νιώσω καλύτερα ;)

έχω τρελές αυπνίες τη νύχτα και το πρωι κοιμάμαι συνέχεια,περιμένω νέα σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν έχω καλά νέα..... μόνο τα 5 από τα ήταν καλά και γονιμοποιηθήκανε μόνο τα 4....τώρα μέχρι τη Δευτέρα τι θα μείνει?????απογοητεύτηκα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha gino manoula, δες λίγες σελίδες πιο πίσω τα δικά μου.Απο τα 8 έμειναν τα 4 και έτρεμα πόσα θα μείνουν μέχρι εκείνη τη Δευτέρα.Μη μου φοβάσαι, καταλαβαίνω πάντως απόλυτα την αγωνία σου.Όλα θα πάνε καλά, θα το δεις!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melipikto, mina2, cuando, Αγγέλα και tha gino manoula σας ευχαριστώ για την ενθάρρυνση και τη θετική σας σκέψη! Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας και να γεμίσουμε μωράκια! :ympray: Θα την κατακοκκινήσουμε τη λιστούλα μας!

tha gino manoula μη μου στεναχωριέσαι κοριτσάκι μου! Έχουμε τρανό παράδειγμα την Αγγέλα μας! Η Παναγίτσα είναι δίπλα μας και θα φροντίσει και τα εμβρυάκια σου! Εσύ κοίτα να ξεκουραστείς και να πας με την καλύτερη ψυχολογία τη Δευτέρα να έχουν χαρούμενη μαμά! Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα :YMHUG:

Melipikto μου... πράγματι έκανα τα σκονάκια μου γιατί κι εμένα η μνήμη μου είναι λίγο μεγαλύτερη από του χρυσόψαρου...5 δευτερόλεπτα!!! :D Αλλά ήθελα πολύ να διαβάσω τα νέα όλων των κοριτσιών!

Παλεύω να είμαι ψύχραιμη αλλά ο ψυχολογικός φόρτος είναι μεγάλος! Αν σας πω ότι είμαι συγκινημένη τι θα μου πείτε;;;; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες μου!!!

Μολις γυρισα απο τις μηνιαιες εξετασεις που πρεπει να κανω σαν εγκυουλα.Αυριο θα εχω τα αποτελεσματα...

Τha gino manoula καταλαβαινω την ανησυχια σου, τα ιδια ειχα γραψει και στην Αγγελα που και εμενα απο τα 9 που γονιμοποιηθηκαν, εμειναν τελικα 4 και η προσπαθεια μας οπως και της Αγγελας μας ηταν επιτυχης!

Το ιδιο θα συμβει και σε εσενα!!!Πιστεψε το, σκεψου ειπαμε θετικα και ολα καλα θα πανε,μην στεναχωριεσαι.

Τερι με το καλο να ακουσετε την καρδουλα !!!Δεν θα το πιστευεις απο τη χαρα σου!!!

Diazaki το μωρακι ερχεται και σε εσας, ολα καλα θα πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγέλα και λιλ,,,ευχαριστώ για τη συμπαράσταση αλλά σε μένα είναι ήδη μόνο 4....μέχρι Δευτέρα αν δε μείνει κανένα????είμαι πολύ αγχωμένη.....

diaz...ψυχραιμία και στις 2.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα θα πανε καλα,και δυο να ειναι ,και ενα αμα ειναι καλης ποιοτητας αρκει για να ερθει το μωρακι!!!

Σου στελνουμε ενα μεγαλο φυσημα λοιπον για να μην ξεχνιωμαστε

Φφφφφφφφφφφφφφφφφφφοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυυυυ

%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τha gino manoula εμενα μου πηραν 12, γονιμοποιηθηκαν τα 9 και μου ειπαν οτι εμειναν 3 καλα εμβρυα.Δεν στεναχωρηθηκα τοσο,γιατι οπως μου ειπε και ο γιατρος μου....Λια αν ειναι να πιασει στην τελικη ενα , δυο καλα εμβρυα θελουμε.Οταν ειχα παει λοιπον για την εμβρυομεταφορα και με ειχαν ετοιμασει , ερχεται η εμβρυολογος και λεει μολις ξεπεταχτηκε και αλλο ενα θα βαλουμε 4! Και ολα πηγαν καλα!!!

Σου ευχομαι λοιπον το νουμερο να σου φερει και εσενα γουρι οπως και στη Αγγελα μας!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha gino manoula άκουσες τι είπε η Diaz και η Lil? εμένα μάλιστα ήταν 12-8-4 άρα, σκεφτόμουν, μέχρι τη Δευτέρα κανένα.Πίστεψέ με σε νιώθω όσο δεν φαντάζεσαι, ένα ή δυο καλά έμβρυα αρκουν!!!

μην στενοχωριέσαι κοριτσάκι μου, θα το δεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τha gino manoula Να μην ανησυχεις καθολου.Εμενα 2 μου εβαλαν κ βγηκε η μπουμπου μου!!!!

Στη τελικη οι κοπελες που πανε σε φυσικο κυκλο πηγαινουν με 1 ωαριο μονο.

Οι υπολοιπες τι κανετε?Περιμενουμε καμια χοριακη στα κοντα εκτος απο την επαναληπτικη της Αγγελας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα γίνω μανούλα, είμαστε μαζί σου, λοιπόν θέλω να πιστεύεις ότι ΟΛΑ θα πάνε καλά! Εμείς δίνουμε την θετική μας ενέργεια στα σποράκια να μείνουν γερά, ας είναι και ένα!

Diazki, στέλνω και σε σένα την θετική μου σκέψη. Ολα θα πάνε καλά, νομίζω οτι το μωράκι είναι πολύ κοντα!

Ευχαριστώ ρε κορίτσια μου, είμαι λίγο αγχομενη αλλά ταυτόχρονα έχω και μια θετική σκέψη! Θα σας πω τα νέα μου το βράδυ! φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγέλα και λιλ,,,ευχαριστώ για τη συμπαράσταση αλλά σε μένα είναι ήδη μόνο 4....μέχρι Δευτέρα αν δε μείνει κανένα????είμαι πολύ αγχωμένη.....

diaz...ψυχραιμία και στις 2.....

kakos agxonese kopela mou oti einai naginei 8a ginei opote tsapa xalas ti dia8esi sou

ego eixa 4 mou piran telika 3 to giati den to ksero k stin telikh epiviosan 2 e afta valame k otan mou toeipe o giatros mou oti minane 2 tou leo giatre oti einai na ginei 8a ginei an o8eos 8elei 8a minoun i k ta dyo i to ena o giatros mou gelouse me tin psixremia mou alla telika ola kala pigane emine ena e kai ??? mia xaroula einai mexri stigmis k efxomai i panagia na einai mazi mas mexri to telos !!!

to idio sou efxomai kopela mou k oooooxi agxos na desi pou ooola 8a pane mia xara ek peiras sou milo !!!!!

filakia kalh epityxia na exeis !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια. ειμαι καινουρια στο φορουμ και στην εξωσωματικη επισης. εχω αρχίσει τις ενεσεις και την άλλη βδομαδα (αν όλα πάνε καλα :D ) θα γίνει η ωοληψία. σημερα που έκανα τον υπέρυχο και ρώτησα πως πάμε από αβγά μου απάντησε ο γιατρός ότι μετα την ωοληψία θα ξέρουμε. είδε ότι έχω κάνει οωθυλάκια αλλα μπορεί να είναι και τζούφια όταν τα πάρουμε λεει. αγχώθηκα λίγο... ολη αυτή η διαδικασία τσαμπα?? και εσας μετα την ωοληψία σας είπαν?

ΥΓ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την & καλή επιτυχία!

Ναι, πρέπει να περιμένουν την ωοληψία για να πουν τι κ πως, στον υπέρηχο απλώς βλέπουν ότι υπάρχουν & αναπτύσσονται (το δείχνει η Ε2, γι' αυτό οι συχνές αιμοληψίες).

Υπομονή & όλα θα πάνε καλά! Όχι άγχος, μόνον θετική ψυχολογία!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...