Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινά μωράκια 2011 Νο 18!Μαζί τα ΦΑΓΑΜΕ!!!!


Recommended Posts

Kαλημερα κοριτσια!Που ειστε ολες;Γυρνατε;

Εμεις εδω,περιμενουμε να ξυπνησε η μικρη για να παμε στην πεθερα μου.Κοιμαται συνεχεια απο το εμβολιο και πρηστηκε λιγο το μπουτακι της.Της εβαλα αλουμινονερο.Η δυσκοιλιοτητα συνεχιζεται,αν και μου ειπε ο γιατρος να μην ανησυχω γιατι τα μωρα που θηλαζουν μπορει να κανουν και 10 μερες να κανουν κακα αλλα αυτο δεν εναι δυσκοιλιοτητα,ειναι φυσιολογικο.Της εβαλα σημερα μισο κλυσματακι αλλα τιποτα...Τον ενημερωσα και μου ειπε να περιμενω και θα κανει.

Οσο για τις κρεμες κλπ.δεν το βρισκω καθολου υπερβολικο.Τα θηλαζοντα μωρα δεν χρειαζονται στερεες τροφες μεχρι τον 6ο,αλλα ουτε και αυτα που δεν θηλαζουν.Υπαρχει κινδυνος αλλεργιας.Και εφοσον ειχαμε και το θεμα με την δυσανεξια δεν το ρισκαρουμε πριν τον 6ο.Και εναν αλλο παιδιατρο που ρωτησα μου ειπε το ιδιο.Για την στρατα και να μου ελεγε οκ,δεν θα την εβαζα...Ηδη στον Καναδα τις εχουν απαγορευσει.Ουτε να καθισει μονη της θα την εβαζα,ειναι πολυ ανωρημο το μυικο τους συστημα ακομα,απο τον 7ο μου ειπε κανονικα καθονται μονα τους και να μην την πιεσω...

Κατερινα μου εγω θα επαιρνα και μια 2η γνωμη.Μεγαλο το διλημμα...Ευχομαι να βρειτε μια ακρη.

Συμπεθερα περαστικα στον Στεφανακο,.Και προσοχη στις εξοδους σας,οχι σε κλειστους χωρους,με αρρωστα ατομα,συναχωμενα και οχι παιδοτοπους(ο παιδιατρος μου τα πε χθες αυτα...).

Βανεσα συλλυπητηρια για την πεθερα σου.Πωπω,ηταν νεοτατη...

Ο μικρος σου ειναι θρεφταρακι! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 600
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμπεθερα ευχαριστούμε! Εμενα 2 παιδιατροι μου ειπαν απο τον 5ο μηνα τα βαζουμε για λιγο να καθονται.Βεβαι σε εμας δεν χρειαστηκε γιατι το εκανε απο μονος του, τωρα καθεται ανετα μονος κ καποιες φορες για λιγο χωρις στηριγμα στην πλατη...μετα πέφτει :lol::lol: Εδω ανασηκωνεται κι αν παω να τον παρω αγκαλια βαζει δυναμη στα ποδια κ σηκωνεται μονος :o:D

Για τη δυσκιλιοτητα δοκιμασες τσαγάκι?

Βανεσσα συλληπητηρια για την πεθερα σου...οντως πολυ νεα! Το παιδακι σου ειναι σουπερ στα κιλά~!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις ξυπνησαμε......εγω δηλ γιατι η μπεμπα ακομα κοιμαται....ειχε το καημενο ενα ζορι το μεσημερι αλλο πραγμα....νικη κ εμεις εχουμε θεμα με τα κακα...ονταως μας παει 8 μερες να κανει κακα :shock::shock: απο την δευτερα που ηδη ειχαμε ξεκινησει την κρεμα δεν ειχε κανει κακα...πιο πριν δεν θυμαμαι ποτε ηταν η τελευταια μερε που τα εκανε...νομιζω σαββατο....πηρα να την ταισω κ να κλαει να κοκκινιζει κ να σφιγγεται...μου κανει κατι πολυ λιγα κ εκεινα σφιχτα σαν πλαστελινη βγαινανε :?:?:? ωραια περιγραφη :lol::lol::lol: συνεχισε να σφιγγεται κ να κλαει το καημενουλη,τι ζορι θα ειχε....της εβαλα στον ποπο της μια μπατονετα με ελαιολαδο κ κατευθειαν τα εκανε μια χαρα....την επομενη φορα δοκιμασε το...παλιο κ θαυματουργο κολπο...μια μπατονετα με λαδακι στο ποπουδακι της....της πατας κ λιγο πισω τα ποδαρακια κ μεμιας τα κανει...δεν προλαβαιναμε να αλλαζουμε πανες :o:o:o ασε που εγινε μουσκεμα στον ιδρωτα το μωρο...πολυ ζορι τελικα....απο της 4 παρα κοιμαται κ ακομα δεν εχει ξυπνησει...κοματια η μπεμπα :?:?:? σκεφτομαι να της δινω καθε μερα να πιπιλαει λιγο αχλαδακι μπας κ βοηθησει....σημερα ηπια κ εγω ενα χαμομηλι...θα το καθιερωσω καθημερινα μηπως κ κανει δουλεια

βανεσα ζωη σε εσας....αυτα ειναι τα δυσκολα...πολυ νεα ρε γαμ@το...ηλικια της μαμας μου η γυναικα...

εγω σημερα απο το πρωι που ξυπνησα με καει ο λαιμος κ η μυτη μου τσουζει...φτερνιζομαι ο λαιμος μου πρκαλει βηχα...ευχομαι να την περασω ελαφρια...πηρα ενα ντεπον το πρωι,θα παρω κ το βραδυ....αψουυυυυ.... :lol::lol::lol: αψουυυυυυ.....

με το θηλασμο ξερετε τι παιζει?καπου διαβασα οτι κ αρρωστη να εισαι συνεχιζεις να το θηλαζεις γιατι μαζι με τα μικροβια που παιρνει το μωρο,παιρνει κ τα αντισσωματα με το θηλασμο...αληθευει?

ωχχχχχ τωρα βηχει κ η μεγαλη μου....μα τι ειναι αυτο το πραγμα....κ το μελετουσα πριν μερες οτι εμεις αρρωσταινουμε τον γεναρη κ τον φλεβαρη καθε χρονο....δεν μελετουσα κατι αλλο :?:?:?

παω να την ετοιμασω...σημερα εχει διανυκτερευση στη γιαγια της...θα παει εκδρομη :lol::lol::lol:

παω κ απο το φεις μια βολτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!Πριν λιγο γυρισαμε απο την πεθερα,ειχαμε παει για φαγητο.

Η μικρη αν και της εβαλα μισο κλυσματακι το πρωι και μισο τωρα δεν τα εκανε...Της δινω χαμομηλακι 2 φορες την ημερα αλλα δεν...Τωρα 2 μερες τρωω χορτα και ευτυχως η πεθερα μου εφτιαξε σπανακοπιτα,να δουμε σε 1-2 μερες.

Συμπεθερα πως ειναι ο Στεφανακος;Καλυτερα;

Και εγω την βαζω και καθεται πανω μου,ετσι και αλλιως δεν της αρεσει πια να ειναι ξαπλωμενη.Σκυβει και μπροστα οταν την εχω καθιστη και θελει να φυγει! :lol: Απλα μονη της χωρις στηριξη μου ειπε πως δεν κανει...Απο τον αλλο μηνα πια,αν και συνηθως λεει στον 7ο τα καταφερνουν μονα τους χωρις στηριξη.Ηδη οταν δοκιμασα να την αφησω μονη της καθησε αλλα μετα απο λιγο εγειρε. :lol:

Μιχαελα εμενα δεν ζοριζεται για να τα κανει. :roll: Δεν προσπαθει καν! :lol: Αφου με το κλυσμα δεν εγινε τιποτα,λες να κανει κατι η μπατονετα;Περαστικα στην Σισσυ σου!

Τονια τι κανεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω και εγω..πολλα μεν δεν γραψατεεε αλλα κουτουλαω απο την κουραση και τα διαβασα γρηγορα..Μιχαελα δεν ξερω καθολου απο κρεμα ο Χριστοφορος ετρωγε..πολυ μπορω να πω και δεν κοιταγα τα μλ εχεινα οσο ηθελε να φαει...Νικη μου ποσες μερες καλε δεν εχει κανει κακα??ρε τι τραβαμε και εμεις οι μαναδες Βανεσα μου ποπο νεοτατη η πεθερα και μη χειροτερα...εγω ειμαι απο το Αιγιο βασικα μενω στο Αιγιο δεν ειμαι απο εδω...σχετικα κοντα μπορεις να πεις...Κατερινα μου για το Στεφανακο τα εχουμε πει..αντε να περασει να ηρεμισει το μωρο...κοριτσια στο αλλο ποστ καποιες κοπελες δεν εχουν φεις και παρεξηγιθικαν και ελεγαν πως δεν της θελουμε για αυτο το καναμε και δεν της ενημερωσαμε κανν και εγω εχω γραψει 1000φορες για το γκρουπ και οτι ετσι κανουν μπαινουν κανουν φιλιες και φτιαχνουν δικα τους γκρουπ και κατι τετοια κουλα και τους ειπα οτι ειναι πιο γρηγορα και λενε οοοχι το ιδιο ειναι και τετοια...αχχ κριμα ρε γμαωτο κριμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!!!ειστε οοοοοολες καλα?????????///

βανεσα καλως ηρθες στο παρεακι μας,να χαιρεσαι το παιδακι σου!συλληπητηρια και για την πεθερα σου.

χρυσταλενη μου να σκεφτεσαι θετικα,μην βαζεις κακες σκεψεις στο μυαλο σου,ποτε δεν ξερεις τι μπορει να ειναι.ευχομαι να ειναι γερος ο αδελφουλης σου!

κοριτσια η μικρη μου μου κανει περιεργα πραγματα...ξυπναει στον υπνο της και μχρι να ξανακοιμηθει ουυυυυυυυυ,δεν πινει το γαλα της εχει 3 μερες που κατεβηκε συνολο 24ωρο στα 600μλ,ουτε 3 μηνων δεν επινε τοσο και ενταξει η γκρινια της συνεχιζει....ολη μερα παιζουμε,τραγουδαμε,χορευουμε αλλα ξεχνιεται λιγο και ξανα.να ναι απο τα δοντια ολη η κακοκεφια της,ναναι αλματακι δεν ξερω.μηπως βαρεθηκε το γαλα και δειχνει οτι θελει να ξεκινησει στερεες?στεναχωριεμαι και γω μαζι της..δευτερα εχουμε παιδιατρο θα το συζητησω μαζι της μηπως ειναι κατι η ειμαι υστερικη μανα...μεγαλη διαφορα σαν ναναι αλλο παιδακι.θα μου πειτε οτι ειναι απολυτως φυσιολογικο να περνανε τις φασεις τους το ξερω αλλα...

νατη ξυπνησε...φευγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια τι κανετε?

Εμεις καλα ολη τη μερα σπιτι κ το απογευματακι πηγα στην κουμπαρα μου που εχει κ κεινη εναν μπεμπη 7 μηνων..ηπιαμε καφεδακι καλα ηταν!!!

Παρασκευη αν συνεχισει μεχρι την Δευτερα να κανετε μια καλλιεργια ουρων..αλλα περνανε κ τις φασεις τους..κ μενα 2-3 μερες μου ελλατωσε το γαλα παλι.το κανει κατα διαστηματα!!

Μαρακι μου κ παλι περαστικα στον Στεφανακο σας!!

Βανεσα μου συλληπητηρια για την παθερα σου!!

Νικακι,Μιχαελα,Ευη,Γιελιζακι,Χρυσα Πιπιτσα φιλιαααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί κάνετε κορτσούδια μου??????

Καλημέρα σε όόόόόλες!!!!!!

Εγώ εδώ..... στο αρμεχτήρι μου κλασσικά!!!!!!!!

Σίγουρα θα πάω να την ξαναπέσω βέβαια....

Κοιμούνται κι οι άντρες μου...... ο μικρός στην κούνια......

Αχουυυυυυ...... μέσα στον ύπνο του κάνει κάάάτι τεντώματαααααα........

Σηκώνει χεράκια-ποδαράκια ψηλά & παίρνει το μουτράκι του μιά εκφρασούλαααααα.........

Ααααααααχχχχχχχχχ με το ζόρι κρατιέμαι να μην το λιώσωωωωωωω!!!!!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Με τις κρεμούλες τα πάμε μιά χαρά!!!!!! Καθόμαστε και στο καρεκλάκι μας..... ανοίγουμε και το στοματάκι και περιμένουμε την επόμενη κουταλιά..... κι αν αργήσουμε τσαντίζεται!!!!!

Στη φρουτόκρεμα μαζί με το αχλαδάκι μας βάζουμε και 1/2 μήλο πλέον...... βγαίνει αρκετή ποσότητα κι έτσι έχουμε λιγοστέψει και το γάλα στο συγκεριμένο γεύμα (όπως και στο ρυζάλευρο το απόγευμα!!!!) και πίνουμε μόλις 90μλ.!!!!!! Και στη Βανίλια-Ρυζάλευρο όμως...... είμαστε ήδη στις 3 μεζούρες..... περί τα 80-85μλ. νεράκι..... μάλλον πυκτή...... αφού όμως έτσι του αρέσει!!!!! Τα τρώει και τα δυό πολύύύύ ευχάριστα..... και μαζί του τρώνε το καρεκλάκι φαγητού..... ρουχάκια..... σαλιαρίτσα...... προχθές φάγανε και τα μαλλιά μου!!!!!!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Όταν πίνουμε μόνο γάλα (3 απ' τα 5 γεύματα) είμαστε στα 180μλ. γιατί ούρλιαζε!!!!! Δεν του έφταναν τα 150μλ. με τίποτα!!!!! Γενικά πάντως..... σπάνια πια θα διαμαρτυρηθεί για φαγητό!!!!! Μπορεί να περάσει το 4ωρο & είτε να κοιμάται ακόμη (υπναρούλης σαν τη μάνα του μας βγήκε!!!!) είτε να παίζει με τα κουκλάκια του δίχως την παραμικρή διαμαρτυρία!!!!! Γκρίνια τις 2 τελευταίες μέρες έχουμε απ' τα δοντάκια!!!!! Κοντεύει να φάει τα χεράκια του!!!!! Και πιπιλάει μετά μανίας τα παγωμένα μασητικά!!!!!!

Εχθές μας ήρθε η μικρή Νονά!!!!! Της έλειψε το νινί κι ήρθε να το δει!!!!!!! Τον τάϊσε κιόλας κι ο μπόμπος την γέμισε χαμόγελαααααα!!!!!!!! Κι ότι το σκεφτόμασταν λίγες ώρες πριν....... πως οι Νονές του έχουνε να τον δούνε πολύύύ καιρό!!!!!! Καλά η μεγάλη...... από Σεπτέμβρη-Οκτώβρη..... εντάξει δε μένει στους γονείς της αλλά πιο έξω (Αυλώνα!!!!) με τον φίλο της..... μην ξεχνάς όμως το Βαφτιστήρι σου!!!!! Δεν θα την ξέρει στη Βάπτιση!!!!! Δεν θα την αναγνωρίζει!!!!!

Τί καλούδια λέτε να διάξετε σήμερις κορίτσια????? Εγώ ξεπαγώνω κοτοπουλάκι φιλέτο..... ή με πατατούλες στο φούρνο ή κοκκινιστό με μακαρονάδα...... δεν ξέρω ακόμη.... κι έχω πολύύύύ σίδεροοοο...... γκρρρρρ...... πώς το βαριέμαι!!!!! Θα περάσει κι ο αδελφός μου τώρα το πρωί να δει το νινί!!!!!

Χαιρετώ!!!!!

Φιλιά πολλά-πολλά σε όλες!!!!!!!!!

Καλημέρεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερες κ απο εδω......εμεις μολις φαγαμε...νωρις νωρις σημερα γιατι ο μπαμπας μας θα φυγει...κεφτεδακια στο φουρνο με πατατες κ λαχανοσαρμαδες με αυγολεμονο...εχω σκασει...

σημερα εχει τελειο καιρο κ βαριεμαι που ειμαι κλεισμενη μεσα...αλλα κ που να παω :?:?:? λειπει κ η μαμα μου να ανεβαιναμε με το καροτσι μια βολτα...χθες κ σημερα εκανα τις δουλειες μου,εστρωσα αλλα παπα κ μονο τα ριχταρια θα αλλαξω αλλα αυριο...την τριτη εχει σουπερ μαρκετ κ ετοιμασιες για την επομενη...ελπιζω μονο να μην αρρωστησει η μεγαλη μου γιατι σημερα μου παραπονιεται οτι ολο νυσταζει κ οτι δεν ειναι στα καλα της...της εβαλα θερμομετρο αλλα ειναι καλα...μονο που κ που βηχει...θα δω πως θα ειναι μεχρι το βραδυ κ θα το σκεφτω να την στειλω αυριο σχολειο...τουλαχιστον να ειναι καλα για την τεταρτη που γιορταζει...

ααααα τοσες μερες ξεχασα να σας πω κ ενα ευχαριστο...θα εχουμε κ αλλο μωρακι στην οικογενεια κ την παρεα μας...η συννιφαδα μου ειναι εγκυος!!! παντρευτηκαν τα παιδια τωρα τον οκτωβρη κ ολο το συζητουσαμε γιατι αγχωνοταν με τις πολυκυστικες που εχει αν θα δυσκολευτει...κ τσουπ το σκαρωσαν το μπεμπε...πολυ το χαρηκα...ειναι πολυ καλη κοπελα οπως κ ο κουνιαδος μου κ τους αξιζει...μολις νοικιασαν κ το σπιτι που μενουν...πρωτα ο θεος γενναει μεχρι 30 αυτγουστου...θα ξερει για σιγουρα σε δεκα μερες που θα ακουσουν καρδουλα γιατι λογω πολυκιστικων δεν μπορουσε ο γιατρος να της πει με σιγουρια...θα ειναι οπως ημουν εγω περυσι τετοιο καιρο....

καλημερα πιπιτσα....ο μικρος σου μπομπος ημουν σιγουρη οτι δεν θα ειχε θεμα με το φαγητο...η καλη μερα απο το πρωι φιανεται ;););) αλλωστε.....κ που να αρχισει να τρωει κ φαγακι..

παω στο φατσομπουκι...που λεει κ η πιπιτσα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες καλησπέρα...σισακι με το καλό κ το νεο μωρακι στην οικογενεια...κ εγω εχω την αδελφούλα μου εγκυούλα.. τρεχω λίγο αυτες τις μέρες....μόλις βρω χρόνο θα ξαναμπώ.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.

Τι κανετε;

Εμεις ησυχα.Το απογευμα τρωμε πλεον την κρεμα βανιλια.Δεν την τρωμε ολη αλλα δεν τον πιεζω γιατι μια μερα που τον μπουκωσα λιγο παρα πανω μου την εκανε εμετο.

Πιπιτσα κι εμενα του αρεσει πιο πηχτη η κρεμα αλλα δεν του την δινω γιατι του πεφτει βαρια και μου το απαγορεψε η παιδιατρος.Ακομα αντλεις βρε θηριο,μπραβο!!!Ακομα νοικιαζεις θηλαστρο;

Νικη μου τι κανεις;στειλε μου μνμ οταν μαθεις για το ταχυδρομειο.φιλια στην Εβελινα.

Ευη σε ποιο ποστ στα ειπανε αυτα;αμαν πια!

τα αλλα κοριτσακια τι κανουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Τόνια μου!!!!!!

Ναι!!!!! Ακόμη κάνω αντλήσεις!!!!!! 4-5 όλες κι όλες...... αλλά υπερκαλύπτω τα 3 (180άρια) γεύματα του μικρού μου!!!!! Παράλληλα με φρουτόκρεμα & βανίλια του δίνω ξένο..... μας βοηθάει και στα κακάκια μας!!!!! Ελπίζω κι εύχομαι να μπορέσω να φτάσω στο χρόνο...... αφού λογικά θα φτάσω και στο 6μηνο (αν δεν το γκαντεμιάσω!!!!!!) κι είμαι ήδη πολύύύύ ευχαριστημένη!!!!!! Ο μικρός το εξαφανίζει το γάλα μου στη στιγμή..... του ρίχνω και στη φρουτόκρεμα και του αρέσει πολύύύ!!!!!!

Και τις προάλλες..... γυρίζει η μάνα μου & λέει τοοοοοο θεϊκό: "δε νερουλιάζει το μητρικό γάλα μετά τους 6 μήνες????" ντόιιιιιινγκκκκκκκκ!!!!!! Και την έβαλε η θεία μου στη θέση της...... πως επειδή διαρκώς αλλάζει η σύστασή του...... όσο συνεχίζει το νινί να πίνει μητρικό...... εξακολουθεί κι αυτό να είναι πολύ-πολύ θρεπτικό!!!!!!! Αααααα...... νοικιάζω το Symphony της Medela!!!!!!! 90 ευρώ τον 1ο μήνα 60 ευρώ 2ο-3ο μήνα κι από τον 4ο πάει στα 40 ευρώ!!!!! Να σου πω κάτι????? Αν τα είχα παρατήσει απ' τις 1ες μέρες που πονούσα & τα είχα βρει μπαστούνια...... πολύύύύ περισσότερα θα έδινα στο ξένο!!!!!!! Αξίζει τον κόπο και με το παραπάνω!!!!!!! Αφού το γάλα είναι του λουκουμά μου..... όχι δικό μου!!!!

Νικόλ μου με το καλό να γεννήσει η αδελφούλα σου το νινάκι της!!!!!!! Θα έχουνε πολύ μικρή διαφορά τα πρωτοξάδελφα!!!!!!

Μιχαέλα μου με το καλό να υποδεχθείτε το ξαδερφάκι σας!!!!! Πωω πωωω...... στην 1η τους Επέτειο θα είναι ήδη τρεις!!!!!!!! Τέλειο???????? Για αύριο πάντως είπανε θα 'ναι η πιο κρύα μέρα του χειμώνα (μέχρι στιγμής!!!!!) μήπως να μην την έστελνες σχολείο τη μικρή σου?????

Εγώ το σκέφτομαι για την Τρίτη απόγευμα που έχουμε Παιδίατρο κι εμβόλια αλλά....... στην κυριολεξία είναι 5 λεπτά με τα πόδια!!!!!! Θα τον κουκουλώσουμε καλά-καλά....... θα τον σκεπάσουμε και με την κουβερτούλα του...... για τόσο λίγο που θα βγει έξω...... δεν πιστεύω να έχουμε θέμααααα...... ξέρω γω...... λέω τώρααααα......

Σνιιιιιφφφφφφφ...... σίδερο ακόμη δεν έβαλααααα....... μαγείρεψα άπλωσα τη μπουγάδα μου αλλά σίδερο δεεεεενννννν........ οπωσδήποτε θα βάλω όμως έστω και μισή ωρίτσα!!!!!!! Μου παίρνει πολύύύύύ ώρα το αρμεξούλι μωρέ!!!!!! Υπάρχουνε πάντως ασιδέρωτα του μπόμπου που θα τα χρειαστώ μωρέ...... μας ήρθανε ντάλα-καταμεσήμερο η μάνα μου με τον αδελφό μου..... 5 παρά..... μία φορά δεν έχουν έρθει σε normal ώρα...... είτε πολύύύ αργά το βράδυ (περασμένες 10 είχαν έρθει μια φορά!!!!!!) είτε μες στο μεσημέρι!!!!!! Αμάν πιααααα...... σεβασμός μηδέν!!!!! Στα τέτοια τους!!!!! Την επόμενη φορά...... μααααα τω Θεώ...... δεν θα τους ανοίξω!!!!!!! Σας έπρηξα πάλι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια.....κοιμησα τα μικρα κ ετοιμαζομαστε με τον αντρουλι μου για ταινια κ κρασακι...εδω γυρω ομως θα ειμαι ;););) η αθανασια μου δεν ειναι στα πολυ καλα της σημερα...της εδωσα κ παλι πριν τον υπνο ντεπονακι...να φανταστειτε απο τις 6.30 που την εκανα μπανιο μου ζητουσε να πιει το γαλα κ να παει για υνπο :shock::shock::shock: την κρατησα μεχρι της 7 κ μετα την εβαλα....7.15 ροχαλιζε :lol::lol::lol: σιγουρα κατι εχει το καημενο....αυριο τελικα θα την κρατησω στο σπιτι οχι τοσο για το κρυο αλλα να μην μου κανει τιποταστο σχολειο...ουτως η αλλως δεν ταβγαζει εξω διαλειμμα..αλλα ας μεινει σπιτι να ξεκουραστει κ να την παρακολουθησω....η μπεμπα κοιμαται απο της 8.30...σημερα κ χθες δεν μου τρωει με τοση ορεξη κ τοση ποσοτητα οπως τις αλλες φορες...κ εκει που θηλαζει στις τρεις ροθφηξιες τραβιεται κ γκρινιαζει :?:?:? την βαζω να ρευτει κ παλι το κανει...μηπως της καθεται βαρια η κρεμα?την τρωμε ομως το πρωι κ μεχρι το απογευμα δεν θα την χωνευε?θα δουμε κ αυριο πως θα παει....

πιπιτσα οπως τα λες...για την επετειο τους θα εχουν το καλυτερο δωρακι....οσο για τις επισκεψεις σου...δεν περνουν τηλ?κ αν ερθουν κ δεν ειστε σπιτι?δεν το εχουν σκεφτει?να τους λες να περνουν τηλ με την δικαιολογια οτι μπορει να ερθουν τζαμπα κ να μην σας βρουν ;););)

εδω θα ειμαστε εμεις νικολ...με την ησυχια σου :lol::lol::lol:

καλο βραδυ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες!!

Κοιμήθηκαν τα αγόρια μου και ήρθα να σας πω ένα γεια!

Εύη μου μη δίνεις σημασία και μη στεναχωριέσαι... Αν θέλουν να πιστεύουν ότι θες να μαζέψεις ( :shock::shock::shock: ) κόσμο απο εδώ στην ομάδα σου ας το πιστεύουν... το θέμα είναι όλες εμείς που είμαστε στην ομάδα ξέρουμε πολύ καλά γιατί την άνοιξες... και πόσο καλά έκανες και την άνοιξες γιατί γνωρίσαμε και άλλα κορίτσια που εδώ δεν τις ξέραμε... και ναι είναι πολύ πιο γρήγορος ο "διάλογος" εκεί γιατί απαντάμε αμέσως η μία στην άλλη.. σαν chat. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν περνάμε καλά και εδώ... άλλο το ένα άλλο το άλλο...

Μιχαέλα εσύ θα στρώσεις με την πιπίλα...εγώ να δώ τι θα κάνω που ο δικός μου δεν κρατάει πιπίλα!!! :lol: Για τη δοσολογία της κρέμας που ρωτάς δεν έχω ιδέα... :roll::roll:

Νικάκι τέλεια η ανάπτυξη της Εβελίνας!!! Μπράβο μανούλα!!!

Κατερινάκι όπως σου είπα και στο φεις καλύτερα να πάρεις και μια 2η γνώμη!

Μαράκι εμάς κοτοπουλάκι μας είπε στον 8ο... Ο Στεφανάκος βιάζεται να περπατήσει μου φαίνεται!! :D:D

Βανέσσα μια χαρά είναι τα κιλά του μωρού σου! και άλλο θρεφταράκι στη παρέα!

Συλλυπητήρια για την πεθερά... ήταν πολύ νέα, κρίμα.

Μιχαέλα όταν είσαι άρρωστη βάζεις μία μασκούλα και συνεχίζεις να θηλάζεις κανονικά... παιρνει και αντισώματα το μωρό!

Παρασκευή μήπως είναι και δόντια και αλματάκι μαζί?? Περαστικά σας όπως και να έχει... εύχομαι να ξαναγίνει σύντομα όπως ήταν πρίν η μικρή σου!

Πιπίτσα πόλεμος γίνεται όταν τρώτε κρέμα εε??? :lol::lol::lol: Ο δικός μου καμιά φορά όταν τρώει κρεμούλα κάνει ένα αψούυυυυ και με κάνει χάλια!!! :lol::lol:

Μιχαέλα με το καλό η συννυφάδα σου!!! Τι ωραία νέα!!! Να έχει μια τέλεια εγκυμοσύνη και να κρατήσει στην αγκαλιά της ένα υγιέστατο μωράκι μετά απο 9 μήνες! Άντε γεμίζετε μωρά!!! Εμένα η συννυφάδα μου γέννησε 3,5 μήνες μετά απο μένα και είναι πολύ ωραία τώρα που είμαστε και οι 2 με μωρά!!

Νικόλ μου πολλάαα φιλάκια στον μπατζανάκη του γιού μου!!! :lol::lol:

Τόνια φιλιά στον Μιχαήλ!!!

Αν ξέχασα καμια... :oops::oops::oops:

Τα λέμε κούκλες!!! Σας φιλώ όοοοοολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!Καλή εβδομάδα να έχουμε!!

Βανέσσα μου συλληπητήρια για την πεθερά σου..κρίμα νέα γυναίκα.. :(

Νίκη μου μπράβο μεγάλωσε η μικρούλα!!!

Μαράκι μου περαστικά στον Στεφανάκο σου!!

Μιχαέλα μου ελπίζω να είναι καλά η Αθανασία σου!!Συγχαρτήρια για την κουνιάδα σου!!!

Παρασκευή μου η δοντάκια θα είναι ή θα περνάει καμιά φάση.. υπομονή!!

Νικόλ μου μπράβο στην αδερφούλα σου!!άντε να γεμίζουν οι οικογένειες μωράκια!!

Κατερινάκι μακάρι να μην παρουσιάσει τίποτα ο μικρός!!εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Γιελήζ μου παραμεγάλωσε ο Κερέμ!!όσο για μένα είμαι λίγο ζουζούνι!!δεν μπορώ να κάθομαι με τίποτα!!

Η κολλητή μου και νονά της μπέμπας μου μένει απέναντι μας.. ε..να μην τη βοηθήσω?? δεν μου πάει(αν και δεν θεωρώ ότι κάνω και κάτι σπουδαίο) ό καθένα άν κάνει το ελάχιστο που μπορεί τότε όλοι μας θα είμαστε καλύτερα!!

Τώρα με τα υπόλοιπα ε..δεν τα κάνω και όλα μαζί!η αλήθεια είναι ότι ένα μικρό πρόβλημα με την καθαριότητα και το συγύρισμα... :roll: θέλω το σπίτι να είναι στην εντέλεια!!άσε που μου αρέσει να τα κάνω όλα μόνη μου και να ικανοποιώ τις ανάγκες της οικογένειας μου μόνο εγώ.. μου αρέσει να ακούω τον άντρα μου να λέει α.. η Ευγενία μου μουέφτιαξε αυτό και το άλλο και τα έχει όλα έτοιμα ρούχα,σπίτι,φαγητό,παιδιά και καμαρώνει...μου αρέσει όταν ο Νικόλας μουγκρίζει όταν τρώει κάτι που έχω φτιάξει και λέει θέλω αυτό που έφτιαξε η μανούλα... το κάνει καλύτερα!!Μου αρέσει να τα βρίσκουν όλα έτοιμα και να τους τα έχω ετοιμάσει εγώ!!!μόλις βλέπω ματάκια να λάμπουν από ευτυχία μου περνάει και η κούραση και όλα!!Δεν μου αρέσει να ακούω σχόλια ότι αν δεν είχα την πεθερά μου δεν θα τα προλάβαινα.. θέλω εκείνη να έχει τα παιδιά και μόνο αυτά όσο λείπω από το σπίτι για τα υπόλοιπα όλα υπάρχω εγώ!!Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις πως το λέω.. πάντα έτσι ήμουν ήθελα να κάνω τα πάντα μόνη μου..΄τωρα με τα παιδιά έιναι πιο έντονο αυτό.. μάλλον γιατί λειπω πολλές ώρες!! Έχω πρόβλημα τελικά..γιατρέ μου θα ζήσω???? :lol::lol::lol:

Δεν θυμαμαι τι άλλο διάβασα... :oops::oops:

Οι υπόλοιπες όλες καλά?

Που είσαστε??πάλι στο φατσομπούκι???? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!

Γεια σου μαμα Νικολα.Αληθεια ποιο ειναι το ονομα σου;

Ετσι ειμαι κιεγω με το σπιτι μου,δεν μορω να ανακατευονται αλλοι.Αναγκαστηκα να δεχθω βοηθεια στην εγκυμοσυνη μου και μου κακοφαινοταν πολυ.Ασε που δεν γινονταν οι δουλειες οπως ηθελα και οποτε ηθελα.Δεν μπορω!!!! θελω να εχω εγω τον ελεγχο του σπιτιου μου.

Καλε αληθεια που ειστε ολες;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόνια μου είμαι η Ευγενία που μιλούσαμε και στο φατσομπούκι για τον θηλασμό!!!

Ερήμωσε το ποστάκι μας.. :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχ εγω φταιω για την ερημια χαχα αλλα οριστε για να γραψω και να διαβασω μου πηρε 2 ωρες χωρις πλακα....στο ποστ με τις χειμωνιατικες μανουλες στεναχωρεθικαν μωρε...γραφω και εκει αλλα κανω 10 ωρες γαμωτο...τεςπα....ακομα με τις δουλειες εγω...δεν εχω τελειωσει...θελω ν κανω και για το μαγαζι ενα σοπ στο ινερνετι και πσλευω γιατι δεν εχω χρονο πφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα!Ώστε εσύ ευθύνεσαι γι αυτή την ερημιά εδώ????Πάρε μια βαθυά ανάσα και κάνε ένα ντου!! Μην σκέφτεσαι ότι δεν έχεις χρόνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερεις τι γινεται θελει πολυ σχεδιασμο η ιστοσελιδα εχω ηδη μια που μου την εφτιαξαν αλλα εδωσα ενα σκασμο λευτα...που ειναι για τον κλοουν και θελω να κανω αλλη μια μονο με προιοντα αλλα το λιγοτερο θελω...1200ευρω..και δεν εχω με την καμια τοσα λευτα οποτε εχω λεω μονη μου ας ειναι και απλη αλλα να βρισκει ο αλλος αυτο που θελει χωρις δυσκολια...μονο που για να γινει αυτο σχεδιασμος προιοντα φωτο τιμες και οοολα τα υπολοιπα θελει πολυ χρονο και με τη Μιλα στο ενα χερι...και με τις δουλειες απο την αλλη...πφφφ δυσκολο ειναι...προσπαθω ομως...οκ σε μια μερα δεν θα τελειωσει αλλα κατι θα γινει που θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω είναι κομματάκι δύσκολο όλο αυτό που έχεις να κάνεις!!Υπομονή και μηντρελαίνεσαι.. πολλές φορές το απλό είναι και πιο ωραίο!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου τι κάνετε? Εμεις καλά είμαστε...κιι ο Στεφανάκος μου πολύ καλύτερα. Σας ευχαριστώ για τα περαστικά. Χθες τον πήγα στη εκκλησια και τον μετάλαβα. Ηταν πολύ ήσυχος.

Ηρθα στο σπιτι εκανα δουλιτσες και τωρα μου μένει το μαγείρεμα...Σκέφτομαι τι να φτιάξω... :roll:

Γιελιζ μου εμας μας είπε απο τον 6ο κοτοπουλάκι, κι αλλα κοριτσια που ξέρω το ίδιο.Τωρα για τον Στεφανάκο αν πάρει απο μένα θα περπατήσει νωρίς...εγώ 8,5 μηνων έκοβα βόλτες λέει η μαμά μου...

Κι εμενα φτερνιζεται όταν τρωει και γινομαστε χάλια!!! :D

Ευγενια μου πολύ καλά κάνεις...μπορει να κουραζεσαι αλλά στο τελος εισαι ευχαριστημενη γι'αυτα που προσφερεις.

Ευη μου καλή δουλιτσα.

Μιχαελα μου πώς ειναι η Σισυ σου?Συγχαρητηρια για το νεο μωρακι στην οικογενεια.

Νικόλ μου αλήθεια πόσο ειναι τώρα η αδερφούλα σου?Φουσκώνει???? :D

Οι υπόλοιπες τι κάνετε???

Προσπαθεί να χ@σει ο μικρος και ζοριζεται και τσιρίζει!!! :lol::lol:

Α δεν σας είπα θα αρραβωνιαστει ο αδερφος μου, η αδυναμία μου!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααααααααα καλααα!!!βρε Μιχαελα εσυ εισαι;χαχαχαχαχαχ!

Μαρακι με το καλο ο αδελφουλης σου!!!!

Και ο δικος μου οταν τα κανει και ζοριζεται εχει πλακα.Ασε μια βρωμα ρε κοριτσια που εχουν τωρα τα κακα του.Το απογευμα εκανε κακα και επειδη μυριζε πολυ εβαλα την πανα σε μια σακουλιτσα και την αφησα εξω απο την πορτα μας.Με το που ηρθε ο αντρας μου μου λεει χειροβομβιδα εκανε παλι,του λεω που το καταλαβες;ειδα το σακουλακι απ'εξω μου λεει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...