Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το εξπρες του βυζονυχτίου Νο.58 Ζούμε το κάθε δευτερόλεπτο


Recommended Posts

κατι για φαγητά λέτε...βοήθεια κορίτσια ξαφνικά θυμήθηκε την πιπίλα μετά απο 10 ημέρες και την ζητάει διακαώς....τι κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 987
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άφρο η κολοκύθα γίνεται πολύ ωραία με μήλο (βρασμένα και τα 2)

Η δίαιτα για την κυτταρίτιδα μου φαίενται πολύ δύσκολη..... κι έχω πολύ κυταρρίτιδα :(:(:(

Είχα κάνει μια παραπλίσια πριν καμιά δεκαετία, 1,5μήνα είχα λοιμοκτονήσει, είχα χάσει 2 κιλά αλλά πάρα πολλούς πόντους τα παντελόνια μου μου επιπλέαν ;)

Κατερινάκι τι κάνετε? με την δουλειά, πληρωθήκατε? η Ειρήνη?

Γιώτα εγώ δεν θα την έδινα, 10 μέρες είναι αρκετές άλλο να την ζητούσε την 1η ή 2η μέρα

Προσπάθησε να την ξεγελάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτααααα μην δώσεις μωρή πιπίλα.... :twisted::twisted::twisted: Ξέρεις δημοκρατικά πράγματα.... :lol::lol::lol::lol::lol: Πες της ότι της έβαλες σε ένα κουτάκι και της έστειλες σε μωράκια φτωχά που δεν είχαν, γιατί αυτή πια είναι μεγάλη και δεν τις χρειάζεται....Και πες της ότι θα της χαλάσουν και τα δόντια αν ξαναφορέσει πιπίλα.... :roll::roll::roll::lol::lol::lol:

Αρτζι μα να μη σου αρέσουν οι μπανάνες;;;;; :o:o:o:lol::lol::lol:

Νατασούλα ρε είσαι αδύνατη εσύ.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Εμένα αυτή μου είπε....Δε φαίνεται όχι έχεις κάνει δυο παιδιά... :?:?:?:?:?:lol::lol::lol::lol::lol: Πήγα να της πω γιατί πόσο πιο παχιά θα έπρεπε να είμαι;;;;;; :twisted::twisted::twisted: Ίσως έκοβαν και τα ρούχα βέβαια.... :lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι καιρό είχα να σε διαβάσω.... :x:x:x:x Ξεκουράζεσαι;;;;; :mrgreen::mrgreen: Η μικρή περνάει φάση;;;; :roll::roll::roll:

Βικακι σόρρυ ρε που αποκάλυψα τα μυστικά σου..... 8-}8-}8-}8-}

Το Σισσάκι καλά είναι;;Η ψηλή;;;;;Η Νατάσα;;;Η Μάγδα;;;;; :roll::roll::roll:

Θου κι εγώ βρίσκω τρομερή ομοιότητα με τον Θοδωρή...Την αδερφή σου δεν την ξέρω... :?:?:?:? Αλλά η Νατάσα θα έχει πρόβλημα όρασης..Να της πάρεις γυαλιά... :-B:-B:-B:-B:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πάντως με την Μαρθούλα είναι ίδιοι στα φρύδια.... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Τι έλεγε η Λένα;;;;; :D:D Ο μπεμπης καλά;;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ειμαστε Νατασούλα μου,λίγη γκρίνια έχει η μικρή,4 κυνόδοντες μαζί βγάζει η δόλια :(:(

Άρχισε να ξυπνάει πάλι τα βράδια,κοιμάται μαζί μας τη μισή νύχτα,αυτά τα ωραία!!!Α και θηλάζει μία φορά για λίγο πλέον ;)

Λέμε και λεξούλες πολλές!!!Τι γέλιο που έχουν ρε!!

Σήμερα είναι πολύ καλή φτου φτου!!!Δεν γκρίνιαξε καθόλου όλη μερα!!!

Δεκάρα δεν πήραμε από τη δουλεία,ούτε μηνιάτικο,ούτε αποζημείωση εννοείται :evil::evil:

Ευτυχώς έχω καβάντζα αλλά πόσο θα κρατήσουν και αυτά;

Ερχεται το στεφάνι μου,πάω να ετοιμάσω τραπέζι λυσάω και έχω φασόλια μαυρομάτικα....θα ανοίξω κανένα αλμυρό θαλασσινό,μου άνοιξες την όρεξη Νατασούλα!!!

Γωγώ δεν σε διάβασα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η ξαδέρφη μου ήταν πολύ χοντρή (86 κιλά) !!! σιγά ρε κοπελιά δεν είναι και φάλαινα!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: επίσης με διατροφή απο διαιτολόγο θα έχανε 10 κιλά σε 2 μήνες στανταράκι αυτό....να μην σας στεναχωρήσω αλλά τα τεστ δυσανεξίας είναι ολίγον τι μουφα... και σου πετάνε και το θεϊκο οτι ναι απεφυγε αυτα και αυτα (σχεδον σε όλους αφαιρουν το λευκό αλεύρι) αλλά πρέπει να κανεις διατροφή για να χάσεις....οκ κατι που δεν ξέρω θα μου πείτε? α ρε Γωγω με τα ωραία σου!!!!! (ελπίζω να μην σε απολύσουν παρεπιμπτόντως!!)

Βίκυ μικρή κουφαλίτσα είσαι δίμετρη κορμάρα κοριτσάρα μου?ενα ενα μας τα λες!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

διαβάζω λίγα λίγα μην με παρεξηγείτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχααχαχαχαχαχαχα τρελοκομείο!!!!!!!!!!!!!!

Θου τέλειες οι ζωγραφιές!!!!!!!!!!!

κορίτσια και να ήθελα δεν ε΄χω πιπίλες πλέον!!!!!τις πετάξαμε!!!!!!!!!! αυτή ξέρει οτι τις πήρε η νεραϊδα για να της φέρει τουρτα και δώρα στα γενέθλια...και μου λέει ξαφνικά δεν θέλω τουρτα θέλω την πιπίλα μου!!!

τωρα το ξέχασε...

τα παιδιά σας παίζουν μόνα τους ,εμένα όλο με τραβάει για να παιξουμε μαζί ..και βαριέμαι!!!!!!!!!!

http://www.toys-shop.gr/product_info.ph ... dqgfv5emb0

σκεφτομαι να της παρω αυτο για τα γενέθλια της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια, μα καλά τώρα που μπορεί να είμαι έγκυος μιλάτε για δίαιτες γαμώ το φελέκι μου? :lol:

Νατασούλα Ουζοκατάσταση ακούω και τρέχουν τα σάλια =p~ Και είναι και 10 το πρωί εδώ...

Ρε συ Θουλάκι ο Ντοντός έχει ταλέντο ψάξτο και πηγαινέ το το παιδι να ζωγραφίζει! Εχει τρομερή αντίληψη μπράβο του! Επίσης τι ζουζουνάκι ο Παντελάκος, τρελαίνομαι!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Γωγάκι μπράβο για την Ιω, η μικρή ειναι καλά? Εγώ για αυτές τις εξετάσεις πιστεύω ότι μπορει πράγματι κάποια συστατικά να πειράζουν κάπως τον καθένα (σαν αλεργία ας πούμε) αλλά σε καμία περίπτωση δεν τον παχαίνουν περισσότερο απο τα υπόλοιπα.. Το ψωμί που θα πάρεις πρεπει να λέει επάνω ότι δεν έχει γλουτένη. Συννήθως τα πολύσπορα του εμπορίου αλλά και των φουρνων έχουν και λευκό αλεύρι μέσα.

Πάντως αυτο που ισχύει είναι ότι τα τρία άσπρα (ζάχαρη, αλεύρι, αλάτι) είναι τα δηλητήρια της σύγχρονης διατροφής. Και είναι τρομερά δύσκολο να τα αποφύγεις αφού όλα τα φρούτα και λαχανικά έχουν ζάχαρη και αλάτι ενώ το 90% των επεξεργασμένων τροφίμων έχει μέσα κάποια μορφή αλευριού μέσα.

Κατερινάκι μου ελπίζω να τα βγάλει γρήγορα τα δοντάκια και να μην ταλαιπωρηθεί παραπάνω η μικρούλα!

Φιλάκια σε όλες, εδώ θα είμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έρη θες να μας σκασεις ?τραβα κανε ενα τεστ..στην χειρότερη περίπτωση να είναι αρνητικό...αντε πήγαινε ..περιμένω....

α θα κάνω σουπιές ,εχεις καμμιά καλή συνταγή?

Νατάσσα και σουπιές μπορείς να κάνεις!!! καβουρόψυχα μην αγοράσεις έτοιμη ,ειναι σουρίμι.

Βίκυ όσον αφορά την ανηψιά εγώ ρώτησα εαν είναι κλεπτομανής ,δεν νομίζω ότι ήμουν υπερβολική όπως λέει η Σϊσσυ ,νόμιζα ότι η ανιψιά σου είναι κάπου στα 17 ..όχι ότι η ηλικία αλλάζει κάτι,πως ξέρεις ότι δεν το κάνει και σε άλλα σπίτια ίσως και αλλού?μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά μπορεί να είναι και κάποια ένδειξη... στη δουλειά μου έχω δει νεαρα παιδιά (12 και 13 ετών) με μεγάλο ποινικό μητρώο (δεν μπορώ και δεν θέλω να επεκταθώ) .Σαφώς είναι μια συμπεριφορά που οι γονείς της πρέπει να παρακολουθήσουν ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το πρόβλημα είναι αφού χάσεις τα κιλά πώς θα διατηρήσεις την τέλεια σιλουέτα ;;);;)8-}8-}8-}:lol::lol::lol::lol:

Γιώτα μην την δώσεις, πες ότι η νεράιδα θύμωσε που δεν την θέλει για τα γενέθλια και την έδωσε σε άλλα παιδάκια!! ;)

Κατερίνα εύχομαι να πληρωθείτε σύντομα! :!: η Ρ. έγινε πολύ ευαίσθητη μετά το ατύχημα, με το παραμικρό κλαίει!!!! :?

Γιώτα σουπιές? μμμμμμ έχω χρόοοοοοονια να φάω, απ όταν ήμουν στο σπίτι με τους γονείς μου :!::!:

Συμπεθέρα κάνε ένα τεστάκι πια, είναι μακρυά το φαρμακείο? ή εκεί που τα πουλάνε τελος πάντων....να σου στείλω ένα από δω? :mrgreen:8-)

Κατερίνα υπομονή με τα δόντια :x μόνο τα δικά μου παιδιά δεν έκλαψαν όταν έβγαζαν δοντακια? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετω απαξαπαντες

τι κανετε;;

Σαυρογιωτινι μακια

Εγω αμα την κανω αυτη τη διαιτα μιση μερα...θα κανω επιδρομη στο ψυγειο και θα φαω και τα παγακια

Γιωτα σουπιες με σπανακι...μνιαμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι είπες τώρα!!!!!!!!!!!!!!με σπανάκι και κρασί? μου βάζεις ιδέες!!!!!Χρύσα φιλάκια!!μια που την ξέρετε όλες τη συνταγή για πείτε την!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα μη δωσεις...

κανε την να το ξεχασει...

της εφερε δωρα?

βαλε και το περιβαλλον σαςν ατη επικροτει που δεν εχει πιπιλα...

ο ανηψιος μου 5 ετων...την ε κοψε πρν κανα μηνα...βλεπει μωρο με πιπιλα κια ειναι ετοιμος να την αρπαξει

σουπιες με σπανακι....τελεια.........

θελω....αλλα ποιος θα μου κανει?

εγω ειμαι ασχετη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia σας κοπελιες!

Σημερα αφησα την Α στο "μοστασιοΝ"(εργοστασιο :lol: ) του μπαμπα της κ πηγα για μανικιουρ κ μετα φαγητο με την κολλητουλα!!!Τι ωραια που ηταν! :D:D:D

Ολες ειστε καλα σε γενικες γραμμες!Θα σας ξανα"δω" το βραδακι μετα το γυμναστηριο! :x:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μαμά μου το έκανε αυτό το φαγητό και ήταν τρέλα :D

Χρύσα τι κάνουν οι άντρες του σπιτιού? καλύτερα?

Αναστ. καλά να περάσεις! :D

σας αφήνω γιατί πολλά έγραψα πάλι .... σαν τον μαιντανό έγινα!!! :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω.... :shock::shock::shock::shock: Τωρα που τα διαβαζω.....

Εργοστασιο,μανικιουρ,φαγητο εξω,γυμναστηριο....θα με διαβαζει καμια που δε με ξερει κ θα λεει τι λεφτού κ ψωναρα! :oops::P:P:P

Οχι καλε ξενε,κοριτσι του λαου ειμαι! :lol::lol::lol: Εχει να πεσει πεινααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα

http://www.sintagespareas.gr/sintages/s ... anaki.html

εμένα μου αρέσει κοκκινιστό

Πωπω.... :shock: :shock: :shock: :shock: Τωρα που τα διαβαζω.....

Εργοστασιο,μανικιουρ,φαγητο εξω,γυμναστηριο....θα με διαβαζει καμια που δε με ξερει κ θα λεει τι λεφτού κ ψωναρα! :oops::P :P :P

Οχι καλε ξενε,κοριτσι του λαου ειμαι! :lol: :lol: :lol: Εχει να πεσει πεινααααα!!!

άστα αυτά, κορίτσι του λαού.....κορίτσι του γιατρού είσαι!!!! :mrgreen::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια επιτελους μπηκα,λοιπον εχω πολλα να πω και θα τα γραψω βαστικα!

Καταρχας εμαθα για τον Φωτακο και χτες μιλησα με την Παν στο τηελφωνο, ευτυχως ολα τελιωσαν τωρα αλλα ειναι μεγαλη φρικη...δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι!

Λοιπον δεν τα διαβασα ολα αυτα, και μπηκα απλα να σας πω λιγα πραγματα απο την επισκεψη μου στην Θεσσαλονικη!

Περσα ΤΕΛΕΙΑ..Τελικα εφυγα Δευτερα, αλλαξα το εισιτιριο διοτι ηθελα να δω καποιους ανθρωπους λιγο παραπανω, δεν μου εκανε καρδια να φυγω..

Γνωρισα και τα κοριτσια, αν και σας ειδα λιγο...τι να πω!

Ξεκινω απο αυτο που με εντυπωσιασε, χωρις πλακα...Αναστασια..Λοιπον σε θυμομουν ομορφη αλλα δεν παιζεσαι, κοριτσια δεν το λεω για κοπλιμεντο, το εννοω, ειναι μοντελο η γυναικα...Αναστ δεν σου την πεφτω μη με παρεξηγησεις!! :D:D:D Δεν τα ειπαμε πολυ, αλλα σε βρισκω πολυ δυνατη, να δεις που ολα θα πανε τελεια! Να τα πουμε με μηνυμα, εχουμε να πουμε και αλλα!

Εγω οντως ημουν λιγο κομματια, ειχα να κοιμηθω 24ωρο, αφου και ΑΘηνα οταν γυρισα σημερα συνηλθα πληρως...γεραματα!!!

Παντως κοριτσια ευχαριστω που με ειπατε ομορφη αλλα προσωπικα δεν με θεωρω και ομορφη..καλη ειμαι, αλλα οκ, δεν ειμαι και αυτο που λεμε να μια ωραια γυναικα...δε με νοιαζει βεβαια, η μπογια μου περναει και ετσι!! χα χα!, παραπονο δεν εχω!!

Γνωρισα την ΝΑτασουλα,η οποια ημουν σιγουρη οτι ηταν μελαχροινη και απομακρη (δεν ξερω γιατι βρε Νατ, ετσι σε θεωρουσα) και η οποια ειναι ξανθια και γλυκυτατη και καθολου απομακρη!

Γνωρισα την Ιουλια, η οποια ειναι ακριβως οπως στις φωτογραφιες και επισης γλυκυτατη! Ααα και κυνηγουσε τον Γιωργο στη σκαλα και ενιωσα να ταυτιζομαι μαζι της, διοτι ετσι ακριβως θα κυνηγουσα τον Σεμπ...Ιουλια σε αγαπησα :D

Χαρηκα αφανταστα που γνωρισα τη Γιωτα διοτι παντα ηθελα να τη δω και ειναι ακριβως οπως την περιμενα! Και αν μεναμε κοντα θα καναμε πολυ καλη παρεα, το αισθανομαι.Γαμω τα παιδια η Γιωτα!

Θουλη μου σε ξαναειδα, κ ολο και πιο αδυνατη και ομορφη..και ρε κοριτσια πολυ ησυχα μου φανηκαν τα μωρα τςη Θουλης..αλλα φυγατε νωρις...

Στεναχωρηθηκα που δεν καταφερα να δω τη Χρυσα και τη Νατασα..

Τωρα δεν ξερω ποτε θα ξαναρθω Θεσσαλονικη...αλλα περασα τελεια.. ειδα φιλους, βγηκα, ολα τα εκανα...και ο Σεμπ ηταν μια χαρα στην Αθηνα...

Φευγω την αλλη τεταρτη...βγηκε η βιζα...

Αυτα τα ειπα ολα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκατσα ....

αχ τι μου κανετε ?σας διαβαζα σποραδικα τοση ωρα ,μου κανατε παρεα μεχρι να βρασω κολοκθα να ταισω ,να παιξω με τον Μ να βαλω πατατες στον φουρνο ,να βαλω τωρα και το κοτοπουλο ....να αλλαξω πανες!! και να κοιμησω τον μικρο ...αυτα ....ουφ ...ΚΑΦΕΕΕΕΕΕΕ (και μετα λεω γιατι δεν κοιματε οΠ και ξυπναει :roll: )

Βικη εχω πολλα να πω για αυτα που ειπαι η αδερφη σου αλλα επιφιλασομαι ....ειναι φορουμ και ειναι αδερφη σου :lol::lol::lol:

Γιωτα μην δωσεις πιπιλα ...αστην να γκρινιαζει αν δεν καταλαβαινει ...που θα παει θα βαρεθει θα σταματησει ....

σουπιες μπιαχ ....(τελικα πολλαμπιαχ εχω για τα θαλασσινα )

α ναι ηθελα να πω στην γωγω για το κοπλιμεντο που της εκανε η διαιτολογος ,να σε πιασει πελατησα ηθελε τι θα σου ελεγε μωρη "σου φαινεται οτι εκανες δυο παιδια" :P:lol::lol::lol::lol::lol:

φραν ,φιλακια ...που θα πας τελικα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βγήκε η βίζα ? αλήθεια? οπότε πότε θα τα ξαναπούμε ?γραμματα μπορείς να στέλνεις? ο παραδοσιακός τρόπος !!! καλέ που να ξεδίπλωνα και το ταλέντο μου στην κεβεζεδολογία!!χαχαχαχαχα και εγώ χαρηκα πολύ που σε γνώρισα!!!

κορίτσι του γιατρού? :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Αναστασία σοβαρά έχει εργοστάσιο ο σύζυγος? :)

τι γυμναστική κανεις?

Αργυρώ εγώ τις κάνω με κρεμμύδια και ντομάτα ,έτσι τις τρως? λέτε η Ερη να πήγε να πάρει τέστ?

Άφρο δεν εχω καμμιά πιπίλα ,τις πετάξαμε ούτως η άλλως ,και δνε αγοράζω!! ήθελα να σου πω και εμενα ολο το ρουντολφ τραγουδάει και ψαχνει το δέντρο μας...και τον Βασίλη!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

άσχετο ,διαβάζετε κανένα βιβλίο αυτή την εποχή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(-|

γεια σας τι κάνετε? καλά ευχαριστώ :D

Θούλη τι να σε κάνω κάτω από το σπίτι μας κάνουν ζωγραφική ;) Σήμερα έχει ο Γ αγιογραφία.

Έχει κι άλλες πολλές δραστηριότητες. Είναι ταλέντο ;)

αχ ρε Φραν αφού ήσουν Θεσ/κη ήμουν κι εγώ μέχρι το απόγευμα της Κυριακής 8-)

Πάω να κάνω καφέ κι ερχομαι να σας πω τον προβληματισμό μου :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι μου θα φέρει ο Βαγγέλης όταν σχολάσει τέστ τελικά.. Αυριο θα ξέρετε.. :-ss:-ss:-ss:-ss:-ss

Φραν μου χαιρομαι που περάσατε καλά, ασε την Αναστασία κάτω, είναι δικό μου γκομενάκι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ειναι Θεά η γυναίκα φαίνεται! Αδικείσαι ψηλή!!! :x:x:x:x

Πότε θα φύγετε? Θα συνεχίσεις να γράφεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα παρτε εσεις την Αναστασια να πρω εγω το 20αρικο!

Μαρια...με τοσα που κανεις , προλαβαιανεις και για προβληματισμους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...