Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια....εχω ενα αντρακι 16 ημερων και επeiδη υπηρξε θεμα για παλινδρομηση που τελικα την αποφυγαμε μας εδωσε ο γιατρος το συγκεκριμενο γαλα μετα το almiron 1 αλλα βλέπω οτι αυτο ειναι πολυ πηχτο...τι κανω μεγαλωνω τις τρυπες???του βγαινει η γλωσσα του κακομοιρη γιατι παρολο το ζορι τρωει και 90 ml...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evaki9 καλημέρα και γω στην κόρη μου που είχε παλινδρόμηση αυτό το γάλα της έδινα και φυσικά χρειάζεται να μεγαλώσεις τις τρύπες με μια αποστειρωμένη βελόνα, πρόσεξε βέβαια να μην τις κάνεις και τεράστιες και πνίγεται το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια,ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις...απλα να βαλω την βελονα και πως θα τις ανοιξω???οσο χωραει η βελονα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω ποια πιπιλα χρησιμοποιεις, αλλα κοιταξε στα τζαμπο ή σε αλλο μαγαζι μηπως υπαρχει η ιδια πιπιλα με ποιο μεγαλη τρυπα. Εγω χρησιμοποιω της Νουκ και την πατησα γτ πηρα μια πιπιλα με ποιο μεγαλη τρυπα ενα δεν ειχα αναγκη. στο πλαι γραφουν εαν ειναι M ή L.

Να σου ζησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και να σου ζήσει το μωράκι!!!!

Για το γάλα δεν γνωρίζω αλλά ξέρω ότι υπάρχει ένα ειδικό εργαλειάκι που ανοίγει τις τρύπες. Είναι πολύ φτηνό και θα το βρεις και στο τζάμπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε περίπτωση που θα καυστηριάσεις τη βελόνα σε φλόγα, σκούπισέ τη μετά, γιατί αλλιώς θα μαυρίσει τη θηλή του μπιμπερό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω πω!!!!πολλες απαντησεις και λυσεις...ευχαριστω πολυ μανουλες...πηρα την παιδιατρο και μου ειπε να κανω μιξη στα γαλατα...στα 90 ml 2 κουταλιες s26gf και 1 s26 σκετο...θα βγαινει λεει πιο αραιο.το εχει δοκιμασει καμια σας???αν παλι ειναι πολυ πηχτο θα κανω τρυπες με το μηχανηματακι απο τα τζαμπο.δεν ηξερα οτι υπαρχει!!!ευχαριστω πολυ κοριτσια!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...