Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012


Recommended Posts

ναμαι και εγω!!!! αν και αργησα να μπω τελικα τα καταφερα να παρω το λαπτοπ απο τον αντρα μου!!!!

καλωσοριζω τα καινουργια μας κοριτσια! Νανσυ διδυμομανουλα μας δως μου τα στοιχεια σου να σε περασω στη λιστα, ραπανακι εσενα σε περασα εισαι κομπλε!

Ραπανακι εχεις και αλλα 2 παιδακια μπραβο σου βρε θηριο που πας για τριτο παιδακι τετοιες δυσκολες εποχες!

Νανσουλα μου διδυμομανουλα μου και εσυ εχεις ηδη ενα κοριτσακι... φανταζομαι πως κανει η πριγκιπεσσα σου για τα μωρακια που θα ερθουν!

χτινακι εμενα στη αυχενικη μου εκανε και κολπικο και ειχα μια τριχα στο ποδι καγκελο γιατι στη πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχα κανει και βαριομουνα να ξυρισω ποδια στο καινουργιο μωρακι! γιαυτο ετοιμασου πανω κατω για την αυχενικη δε ξερεις τι μπορει να σου τυχει!

ντελφιν μου καλα ειναι να δειχνουν την παρουσια τους αλλα οχι να μας πονανε... με εχει τσακισει ο κολοκυθας!!!!

μπραβο βρε βετουλα για τη β'επιπεδου σας!!!! φευγει ενα μεγαλο αγχος με τη β'επιπεδου ειναι σαν να εχουμε μπει στην τελικη ευθεια για τη γεννα!

γιαυτο που ρωτησες πλεον για τα λεφτα καθε φορα που ειναι να κανεις εξετασεις αιματος για οποιοδηποτε λογω πρεπει πρωτα να εχεις τη λιστα με τους συμβεβλημενους μικροβιολογους για να κανεις τις εξετασεις και τις κανεις μονο σε αυτους, δηλαδη πλεον δεν ισχυει να πας σε οποιοδηποτε μικροβιολογο να πληρωσεις να παρεις αποδειξη και να την καταθεσεις στο ικα. αρα πριν κανεις οποιαδηποτε εξεταση παρε τηλ στο ικα να σου πουν τα ονοματα των μικροβιολογων που ειναι συμβεβλημενοι με τον ΕΟΠΥΥ και κανε τις εξετασεις σου μονο σε αυτους. τωρα αν πληρωνεις σε αυτους ή οχι δεν το ξερω. παντως αυτο που σου λεω ισχυει γιατι την πατησα με τη κορη μου που πηγα σε αλλο μικροβιολογο και της πηρε αιμα και οταν πηγα να καταθεσω την αποδειξη μου ειπαν "κυρια μου να πηγαινες σε μικροβιολογο του ΕΟΠΥΥ να κανεις τις εξετασεις, αυτες οι δαπανες μονο στη φορολογικη σου πλεον μπαινουν και δεν σου δινει λεφτα πισω το ικα"

τι στοιχεια θελεις να σου γραψω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πιστευω οτι αν και αυτη τη φορα εχω στο ιατρειο πιεση (και μετα εχω και στο σπιτι μονη μου) θα με στειλει, δεν τη γλυτωνω.

Αλλα ειμαι σιγουρη οτι λογω του αγχους μου εχω κρυφοπιεση.......

xtinaki μου τα ειπαμε εμεις. Συγχαρητηρια, πολυ καλο το 1,4 και την επομενη εβδομαδα θα επιβεβαιωσετε το καλο αποτελεσμα :D:D:D:D:D:D:D:D:D Οσο για το φυλο εγω δεν περιμενω να το δω. Στην επομενη εξεταση πρωτα ο θεος αρχες μαρτιου λογικα θα το μαθουμε ;););););););)

απο καστορια εισαι;αχ τι τυχερη;σπουδαζα 4 χρονια εκει!κ ειναι τελεια!!ειδα κ φωτο απο κατι φιλες μου με τα χιονια κ αναπολισα τα φοιτητικα τα χρονια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teleies einai oles oi kilitses!!! Zileuw! Thelw na balw kai egtw. Alla twra den mporw giati kai na bgalw fwto prepei na mou brei o antras mou ta kalwdia kai ola ta katallila sunerga gia na tin perasw. Apo aurio tha to epidioksw!

Delphine kai egw ta masomena stin arxi den me xalagan toso...twra omws mou dimiourgoun anagoules, den kserw ti me epiase ksafnika...to exw meiwsei apo moni mou giati den mporw to mesimeri na to pernw kai meta na pigainw sti douleia xalia. Giauto to pernw mono to bradu, egw to eperna 2 fores ti mera.

Koritsia eixe kamia skoulariki stin koilia?? Twra pou eida ta tatouaz mou irthe na rwtisw kai auto. An nai ti to kanate? Egw to ebgala prwti fora meta apo 10 xronia, elpizw na min kleisei h tripa.

κοριτσακι η ξαδερφη μου ειχε κ της εκλεισε.αφου γεννησε κ μαζευτηκε η κοιλια ξαναεκανε τρυπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μερα! μολις εφαγα μπηκα να σας διαβασω και να σηκωθω να κανω καμια δουλεια! σημερα απο φαγητο εχει πατατουλες με αυγα, σαλατα και σαντουιτσακι εξτρα για το συζυγ2φαγητο (η μικρη ειναι στο χωριο)!

πασχαλιτσακι γιατι φτιαχνεις 2φαγητα??? ασε το παιδι να φαει καρμποναρα να το ευχαριστηθει!

καγκουρο μου ναι μου αρεσουν οι πριγκιπισσες και νεραιδες απλως τωρα με το κολοκυθα πρεπει το προσαρμοσω λιγο ιπποτες δρακους!

νανσυ μου γραψε μου το ΠΗΤ σου και ποτε θα ξαναδεις τα μωρακια σου!

μαριαγιωργος αφου ηταν το εντερο και οχι το μωρακι σου μια χαρα εισαι.... απλως στο δευτερο θα ξερεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou ti mou kanete shmera?egw edw spitaki prin ligo ksipnisa me plakwse to paplwma kai etoimazomai na paw gia kafedaki mias kiexei wraio kairo kai o antroulis mou doulevei :D trelenomai me tis koilitses sas kai niwthw fysika oti tha kanw ena teraaaaaaaastio mwraki toso megali pou einaii diki mou!!!xaxaxaxax alla toi apolamvanw ti na kanw!!!mariagiorgos kiemena kapoies meres einai mirkoteri kai alles megalyteri alla einai an den exw paei toualetta apto entero!!to atimo to entero pou se anisixise toso polu!!eides pou sto elega?? ;) eimai pathousa giayto to iksera!!xaxaxaxaxax

na xereste vre pou oi koilitses sas akoma einai mikroules egw an parw kila argotera(prostoparon exw paei 1.700)kai synexisei na megalwei maytous tous rithmous den tha mporw na kounithw tha eimai sa mikri ovida!!!xaxaxaxaxaxax prostoparon sas filw koritsares mou paw gia voltoula kai ta leme meta :-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια! Σήμερα ξύπνησα χαρούμενη και εκεί που ήμουν ξαπλωμένη στο πλάι νομίζω έφαγα 3 κλωτσίτσες από το μωράκι μου δυνατές δυνατές, σχεδόν ένιωσα την κοιλιά μου να κουνιέται!! λετε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μερα! μολις εφαγα μπηκα να σας διαβασω και να σηκωθω να κανω καμια δουλεια! σημερα απο φαγητο εχει πατατουλες με αυγα, σαλατα και σαντουιτσακι εξτρα για το συζυγ2φαγητο (η μικρη ειναι στο χωριο)!

πασχαλιτσακι γιατι φτιαχνεις 2φαγητα??? ασε το παιδι να φαει καρμποναρα να το ευχαριστηθει!

καγκουρο μου ναι μου αρεσουν οι πριγκιπισσες και νεραιδες απλως τωρα με το κολοκυθα πρεπει το προσαρμοσω λιγο ιπποτες δρακους!

νανσυ μου γραψε μου το ΠΗΤ σου και ποτε θα ξαναδεις τα μωρακια σου!

μαριαγιωργος αφου ηταν το εντερο και οχι το μωρακι σου μια χαρα εισαι.... απλως στο δευτερο θα ξερεις!

5 αυγουστου

αυχενικη 6 φεβροαριου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσακι γιατι φτιαχνεις 2φαγητα??? ασε το παιδι να φαει καρμποναρα να το ευχαριστηθει!

γιατι ο πριγκιπας παροτι παμφαγος στη κυριολεξια δεν του αρεσουν ακομη τα πολυ στεγνα φαγητα, πχ πατατες τηγανητες, κρεας, κεφτεδακια, μακαρονια..... θα φαει πολυ λιγο και αναγκαστικα ή εγω θα στεναχωριεμαι που δεν εφαγε το μαναρι μου μια πιαταρα φαγητο ή θα αναγκαστω να του κανω εκεινη την ωρα κατι αλλο, οποτε διπλος κοπος.

το σιγουρο ειναι οτι θα φαει τον τραχανα του και μετα θα φαει και λιγακι απο το δικο μας φαγητο :D:D:D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες τις κοιλιτσες...

Σας διαβαζω παντα ολες..αλλα πολλες φορες δεν εχω χρονο να απαντησω...

Οι κοιλιτσες βγηκαν στην φορα ειναι ολες υπεροχες..με το καλο να ρθουν τα μωρακια σας..

Μολις μπορεσω θα βαλλω κ την δικη μου κοιλιτσα...

Ελενα οσον αφορα το σκουλαρικι στο αφαλο ακου..Εχω κ γω κ στη πρωτη μου γεννα το εβγαλα κ πηρα μια καρφιτσα περασα κλωστη αφου πρωτα εκαψα την κορυφη τις καρφιτσας,περασα κλωστη απο την τρυπα του αφαλου σε χρωμα μπεζ να μη φαινεται το εκανα κανω δυο τρεις γυρες σαν να ραβεις το σημειο οχι ομως σφιχτα πολυ χαλαρα...και το εκανα κομπο...δεν προκειται να κλεισει η τρυπα ποτε..μετα οταν πεφτει οι κοιλιτσα αφου γεννησεις βαζεις το σκουλαρικι κανονικα...τωρα που ειμαι παλι εγκυος εκανα το ιδιο ..ειναι το καλυτερο κολπο....αν χρειαστεις οτιδηποτε πες μου να σου πω...ειναι πολυ ευκολο...

Κοριτσια τα λεμε μετα παω να στρωσω τραπεζι γιατι περιμενω κοσμο τον κουνιαδο μου να ρθει...

Οσο σας γραφω το φασολοακι με κλωτσαει αλυπητα....χαχαχα εχει πολυ γελιο κ τελεια αισθηση...

καλο μεσημερι..φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nancy euxaristw gia tin apantisi. Den hmoun sigouri alla eixa mia upopsia oti an to afisw etsi tha kleisei.

Kokona alitheia? Auto oute pou mou perase apto mualo...moni sou to skeftikes h to exeis akousei? Mipws omws einai anthugino auto epeidi h klwsti me ta mpania den mazeuei meta ekei mesa diafora mikrobia?? Isws to dokimasw kai gw de thelw na kleisei pantws.

Egw skeftika isws na to bazw mia sto toso otan eimai spiti kai meta na to bgazw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοιλίτσες ομορφες

Θα σας βάλω και εγώ μια απο αυτές τις μέρες γιατι ζήλεψα, η δικιά μου έχει ξεπεταχτεί αρκετά σε σχέση με την πρώτη φορά, αφού νομίζω οτι τέτοια κοιλιά είχα οταν ήμουν στον 6ο στην Αγγελική. Φανταστείτε την πρώτη φορά στη δουλειά είχα ανακοινώσει την εγκυμοσύνη μου στον 5ο μέχρι τότε δεν είχε καταλάβει κανείς τίποτα.

Mariagiorgos ευτυχώς που ήταν το εντεράκι και πέρασε ο πόνος και δεν έχεις να ανησυχείς για το μπεμπάκι σου. Αυτό που λες για την κοιλιά εγώ το παθαίνω μέσα στην μέρα, το πρωί που ξυπνάω μου φαίνεται πιο μικρή και μέχρι το βράδυ έχει στρογγυλέψει για τα καλά.

xtinaki ζηλεύω που μπορείς και κοιμάσαι μέχρι αργά, άντε καλή βολτούλα που έχει ωραία μέρα σήμερα.

Boub πράγματι το μωράκι σου σε ξύπνησε με τον πιο γλθκό τρόπο.

Βρε κοκόνα ανατρίχιασα με την περιγραφή σου για το σκουλαρίκι :o:o:o

Ερώτηση ερώτηση στις δευτερομανούλες πότε το νοιώσατε το δεύτερο για πρώτη φορά για πείτε να βγάλω στατιστικά, ανυπομονώ τόσο να το νοιώσω....

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στις κοιλιτσες..

Ελενα μου τιποτα δεν παθαινεις με την κλωστη..ειναι απολυτα ασφαλες..Οταν ημουν μικρη κ ερεθιζοταν η τρυπα μου στο αυτι η γιαγια μου απο Κρητη μου εβαζε κλωστη για λιγες μερες να συνελθει το αυτακι...κ επειδη το θυμομουν αποφασισα να το κανω κ στον αφαλο δεν κλεινει η τρυπα με τιποτα...κ δεν θα παθει τιποτα ισα ισα καθαριζεται κ πολυ καλα σε κεινο το σημειο με την κλωστη...Οταν το ειδε ο γυναικολογος μου αρχισε να γελαει για το τι εκανα να μην κλεισει η τρυπα δεν μου ειπε τιποτα ολα οκ..κ σου λεω δευτερη φορα το κανω...

kangaroo εχει ηδη δυο βδομαδες που αισθανομαι το φασολακι μου...δηλαδη αποτην 17 εβδομαδα κ μετα αρχισα να το αισθανομαι ολο κ πιο πολυ...δεν το αισθανομαι συνεχεια αλλα καποιες φορες τον αισθανομαι πολυ εντονα....

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω.... πρεπει επιγοντως να βαλω σιδερο της μικρης τα ρουχα... αυριο το πρωι θα κανω το δωματιο της γιατι βαριεμαι και κρυωνω τωρα... πριν απο λιγο ξυπνησα και σε λιγο θα ετοιμασω και το καφεδακι μου!!!

κοκονα εμας στο αγρινιο για να μη κλεισει η τρυπα στο αυτι ομως μας εβαζαν ενα κλωναρακι ριγανη και δεν εκλεινε... αφου επιανε με τη ριγανη σιγουρα θα πιανει και με τη κλωστη!!!

καγκουρακι μου η σαντυ ηταν τεμπελα την ενοιωσα περιπου 21βδομαδων και η κοιλια μου ηταν διπλασια απο αυτη που εχω τωρα... τον κολοκυθα 17βδομαδων εκανε την εμφανιση του και τωρα πλεον με ρημαζει στη κλωτσια και ποναω!

μπουμ μου σιγουρα ηταν το μωρακι σου αυτο που του κακοφανηκε που καθησες στο πλαι!!!!

νανσουλα μου σε ευχαριστω πολυ!!! οποτε εχεις ημερομηνιες και τετοια λεγε μου τα να τα εχουμε στη λιστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσιααααααααααααααααα τι ομορφες κοιλιτσες ειναι αυτες φτου φτου xtinaki θεικη η κοιλια σου την επομενη φορα θα δεις το μπεμπακι σου με το καλο..........με τετοια κοιλιτσα και σου καναν και κολπικο για να το δουν καλυτερα??????????ο αντρας σου παντως κλασικος χαζομπαμπας χι χι χι χι χι

μαριαγιωργος ειδες τελικα τι κανει το εντερακι ??????παιχνιδιααααααααααααααα

μπουμ μου οι πρωτες κλωτσιουλες ειναι που νιωθεις???????μπορει η θεσουλα σου να μην του αρεσε χι χι χι χι χι χι χι

αχ σημερα και τα 2 μου τα ζουζουνια ειναι στην πεθερα μου και ετσι αγκαλιασααααα για πολυ ωρα τον καναπε χωρις τυψεις θα τα παρω αυριο και τα δυο αρα χρειαζομαι λιγη ξεκουραση παντως οσο και να το μαζευω το σπιτι οταν ειναι και οι 2 εδω ειναι λες και εχει μπει ληστης αφου λεμε με τον αντρα μου οτι αν καποιος επιχειρησει να μας ληστεψει θα μπει θα δει και φυγει γιατι θα νομιζει οτι εχει μπει αλλος χα χα χα χα χα χα χα χα εχω εναν βηχακο και κατουριεμαι συνεχειαααααααααα χα χα χα χα χα χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι πάλι, πήρε ο άντρας μου τη μικρή και πάνε μέχρι τον παππού της και έτσι θα ξεκουραστώ για λίγη ώρα, έφτιαξα και το τοστάκι μου μιαμ μιαμ μιαμ....

Αλέκα και Κοκόνα λέτε να το νοιώσω σε καμια βδομάδα και εγώ,αχ μακάρι, τη μικρή την είχα καταλάβει 18 και κάτι μέρες.

rapanaki ξεκουράσου και εσύ τώρα που λείπουν τα ζουζούνια σου αυτό με το ληστή το έχουμε πει και μεις :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kokona piga prin kai dokimasa na balw to skoulariki...kai eixe sxedon kleisei...me to zori to perasa. Twra to foraw. Alla de thelw na to foraw otan bgainw eksw giati exoun arxisei na mou xaideuoun tin koilia kai de maresei na pianoun kai ena skoulariki. Ase pou einai kai antiaisthitiko, mia falaina me skoulariki de leei tha gelan kai oi petres, Isws telika to dokimasw me tin klwsti. H giagia sou apo pio meros einai?

Rapanaki auto me tous kleftes mou arese!! xaxa me ekanes kai gelasa! Fantazomai ti tha ginetai me duo paidia! Pou narthei kai to trito diladi! Pantws h fwto me ta mikroulia sou einai teleia, na ta xairesai ta zouzounakia sou!

Kangaroo, den eimai deuteromanoula, alla pisteuw oti logika suntoma kai esu tha to akouseis! Egw to akousa auti ti bdomada kai twra kathe mera niwthw kai liga kounimatakia...alla einai elafria, isa isa diladi pou katalabainw ena tik opws kanei kai to entero kamia fora.

Koritsia egw simera eimai ptwma. Ektos oti peiga sti douleia gia ligi wra to prwi, meta peiga sta magazia, meta gia kafe (eixe wraia mera giauto ta ekana ola auta, 18 bathmous, afou katsame eksw gia kafe), meta gurisa spiti, ekana mia geniki (se auto me boithise kai o antras mou), meta eftiaksa kai gluko pergamonto (to prwto stadio diladi giati pernei 3 imeres na fiaxtei), kai liker portokali (to deutero stadio, to etoimaza diladi kai auto apo alli mera), epsisa kai mia pizza spitiki pou eixa kanei alli mera alla tin eixa katapsiksi (e mou aksizei meta apo toso kopo de mporeite na peite oti einai gourounia!!!! xixi) simera me epiase h noikokurosini mou!!!! Alla twra niwthw ti mesi mou polu xalia...de mporw na isiwsw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσαρες μου συνεγκυουλες μου... :lol::lol: τι κανετε?

ειμαι λιγακι ..στεναχωρημενο..ευτυχως πλανταξα χθες στο κλαμμα και σημερα στερεψα απο δακρυα..

βρηκαμε δυο ευρηματα στον μπεμπουλη :cry::cry::cry: το ενα ειναι οτι εχει δυο αγγεια στον ομφαλιο λωρο αντι γαι 3 και το αλλο οτι παρουσιαζει μια ηπια..ευτυχως...υδρονεφρωση..συνηθες για τα αγορακια..που μπορει και να φυγει μονο του ..ποσοστο 80% αλλ επειδη ηταν δυο ευρηματα θα πρεπει να υποστω την ψυχοφθορο διαδικασια της αμνιοπαρακεντησης.. :(:( .τεταρτη θα την κανω..πεμπτη θα ξερουμε..εχω αγωνια προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα ωρες ωρες το μυαλο το ατιμο κολλαει εκει..

αυτα τ ανεα μας..ελπιζω ολα να πανε καλα..και την πεμπτη να μπω σεολα τα παρεακια που χω κανει εδω μεσα...και να γραφω με χαρουμενες φατσουλες... ;););) αυτο θελω γερο να ναι και τιποτα αλλοοοοοοοοοοοοοοο...

και οπως ειπα και αλλου συγνωμη που ημουν τοσο ηλιθια και ελεγα γερο ναναι και ροζ... :oops::oops: μονο γεροοοοοοοοοοοοοοο

ελπιζω ολες και ολα τα σπορακια σας να ναι καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kangaroo μου καλη ξεκουραση και σε σενα θα εχεις φαει τωρα το τοστακι σου χι χι χι

elena μου σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια και συ πρεπει να ξεκουραστεις τοσα εκανες σημερα δουλεια ψωνια καφε αλλα ευτυχως το τελος με την πιτσουλαααααααααααααα μιαμ μιαμ ξαλπλωσε να ισιωσει η μεση σου ...............................

karolinaki δεν ξερω τι να πω απλα φανταζομαι τι περνας εδω εχω αγχωθηκα με τις εξετασεις και ειχα αιμα και μια μικρη αποκολληση σκεψου εσυ τωρα με αυτα που σου ειπαν να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα ξερω οτι μεχρι την πεμπτη θα σου φανει αιωνας αλλα πρεπει να κανεις υπομονη και θετικες σκεψεις

ασε και αυτο που ειπες γερο να ναι και ροζ το λεω και γω μετα απο 2 αγορακιαααααααααα αλλα οτι και να ναι γερο πανω απο ολα να ναι αυτο εχει τον πρωτο ρολο θα περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou.... karolinaki fantazomai poso anxonesai... na niwtheis thetika k oti ola tha pane kala k min kaneis arnitikes skepseis upomonh mexri tin pemth gia ta apotelesmata... perimenoume ta nea sou.. :| emeis xthes eixame trapezi sta petherika mou k kati filous k me paithane o mikros den m'afise na iremisw ase pou efaga para polu nomiza oti tha skasei i koilia mou otan ksaplwsa ston kanape iremisa ligo... rapanaki fantazomai me 2 paidakia pws tha einai egw thimamai ton aderfo mou pou twra einai 5 xronon pws itan to spiti nomizes oti epese bomba...k skeftomai ti tha traviskw egw me to zouzounaki pou perimenoume.... koritsia xthes piga eida to mikro tis ksaderfis mou pou molis sarantise k trelathika apisteutos itan ton pira agkalitsa gia na ton koimisw k eixa k to mikro mou stin koilitsa na klwstaei oli tin wra les k to eniwthe.. k mou eipe pws k auti otan eperne to allo paidi agkalia o mikros stin koilia klwtsouse den stamatouse mexri na ton afisei.... san pontikaki itan mazeuotan kiolas oli tin wra ax mwre,, xazomama me kovo na ginomai... sas xairetw filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο εμας!!!! σε λιγο θα ετοιμαστουμε να παμε εξω στο χωριο να φαμε ολοι μαζι και να παρουμε τη σαντυ σπιτι! κοτοσουπα και ψητα εχει η μαμα μου!

καρολινακι μου υπομονη σε καταλαβαινω πως νιωθεις... ολα καλα θα πανε στη αμνιο και πανω απο ολα θετικες σκεψεις... περασα τη διαδικασια της αμνιο και σε νιωθω απολυτα... ακομη φοβαμαι μη μου πει ο γιατρος θα κανουμε αμνιο και στο κολοκυθα... μονο μια μερα χριαζονται τα αποτελεσματα??? ολα καλα θα πανε

παω να κανω ενα ντουζακι στα γρηγορα και να φυγουμε φιλακια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλιτσες!!!! καρολινα μου σου ευχομαι οτι καλυτερο την πεμπτη..διαβασα στο google για να δω τι ειναι ακριβως αυτο με τα 2 αγγεια..ειμαι σιγουρη οτι θα σου βγουν πολυ καλα τα αποτελεσματα..μην στεναχωριεσαι κ σκεψου θετικα για το μωρακι σου.. :-*:x κοριτσια βλεπω πολυ νοικοκυροσυνη αυτο το σκ :):):) εγω τιποτα δεν εκανα..βαριομουν.. εχω απιστευτους πονουσ στα πλευρα μου κ στην πλατη..διαβασα οτι ειναι φυσιολογικοι πονοι λογου το οτι μεγαλωνουν τα μεσα κ αλλαζουν θεση..φερνει κ δυσπνοια. :cry: πολυ ζορυ. :cry::cry: καλα να περασετε οπου κ αν πατε!!!!!μακια σε ολες!!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημσπέρα κορίτσια μου!

Τι κάνετε?

Karolinaki υπομονή μέχρι την Πέμπτη, θα δεις που όλα καλά θα πάνε με το μωράκι σου!Μην αγχόνεσαι!

Εγώ απ' το πρωί προσπαθούσα να ανοίξω το λαπτοπ, αλλά έχει πρόβλημα με τον φορτιστή, τελικά ήρθα στον σταθερό μέσα στο δωμάτιο...τέλος πάντων.

Αχ βρε κορίτσια αυτό το σαββατοκύριακο πολύ βαρεμάρα...δεν έχω διάθεση για τίποτα, ίσα - ίσα φαγητό που έκανα, και αν δεν ήταν ο μικρός ούτε αυτό θα έκανα, εμείς θα βρίσκαμε κάτι να φάμε.. :)

Τα λέμε μετά, πάω να μην καεί το φαγητό ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια...

Ελπιζω ολες να χαλαρωνετε για Σ.Κ...

Καρολινακι μου σου ευχομαι την Πεμπτη να εχεις τα καλυτερα αποτελεσματα...Οσο μπορεις κ ειναι εφικτο μην αγχωνεσαι γιατι το μεταδιδεις κ στο μωρακι σου....περιμενουμε τα νεα σου...

venus82 τι μικρη κ ομορφη κοιλιτσα ειναι αυτη...φτου φτου καλε αλλα δεν σου φαινεται καθολου....

οπως κ της Αλεκας η κοιλιτσα...με το καλο να ρθει το μωρακι σου...

Delphine κ συ χαλαρα μην κουραζεσαι αφου εχεις τετοιους πονους...οτι μπορεις να κανεις... μην υπερβαινεις..τα ορια κ εχουμε αλλα...οποτε μπορεις να ξεκουραζεσαι γιατι καμμια φορα ξεχναμε οτι ειμαστε εγκυες...εμενα μου συμβαινει παντως οποτε φανταζομαι οτι συμβαινει κ σε σας..

Ελενα η γιαγια κ ο παππους μου ειναι απο την Σητεια αλλα τωρα μενουν στο Παλαικαστρο ..οποτε μπορω τους επισκεπτομαι....κ μαρεσει η Κρητη πολυ..Ολα μου τα καλοκαιρια τα εκανα στην Κρητη οπου βαφτιστηκα κιολας..

Αυτα για τωρα κοριτσια να εχετε ενα καλο μεσημερι τα λεμε μετα...καλη ξεκουραση...παω να βαλλω την μικρη για υπνο κ μενα επισης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou ti kanete?pws pehes phgame gia mpiritsarasate to sk?emeis voltarame polu ouuuuuu!!xtes phgame gia mpiritsa me kati filous hpia mia megaaaaali kai mia mikri kai meta gemisa tipseis...pffff exw kai ton antra mou pou fovatai kai tin skia tou kai den mafinei na kanw tipota!!xaxaxaxaxaxa pwpw wres wres aganaktw!!xaxaxaxax alla ton katalavainw ti na kanei kiaytos prwth fora einai kai fovatai....kai shmera pou eixe wraia mera kai hlio kaname volta sto parko me kati ksaderfia kai ta paidakia tous kai meta mam se tavernoula :D koritsia exw na sas pw kati ligo pio prwsopiko alla thelw voitheia..xthes meta apo 3 mhnes kaname prwth fora sex me ton antrouli mou :D kai sa na ponaga ligaki vevaia eimastan polu prosektiki kai xalaroi giati eimaste kai psarwmenoi...na rwtisw kati re koritsia sorry kiollas yparxei kapoia stasi pou einai pio safe kai kapoia pou na apagorevete??as poume apo panw fantazomai oti einai apagoreytiko??ntrepomai kai pou rwtaw alla poion na rwtisw...xaxaxaxax

karolinaki eyxomai thn pempth ola na pane kala kai tsampa na erikses toso klama kai na stenaxwrithikes...kane ligaki ypomoni merikes meres...

prostoparon sas filw koilitses mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xtinaki μου δεν ειναι καθολου κακο αυτο που ρωτας... ειχα ρωτησει το γιατρο μου και μου ειχε πει "οποιες με βολευουν αναλογα τη κοιλια"... το απο πανω δεν με βολευε με τοση κοιλιτσα και ετσι το εκανα στο πλαι ή στα τεσσερα :oops::oops: (στα τεσσερα με βολευε καλυτερα γιατι δεν εμποδιζοταν η κοιλια μου... ποναγες επειδη ειχες καιρο να το κανεις ααα και να ξερεις οτι επειδη ειμαστε εγκυες εχουμε πιο πολλα υγρα!!!!

μη ντρεπεσαι καθολου εδω ειμαστε για να σε βοηθαμε(στη σαντυ εκανα σα τρελη για γουτσου γουτσου, τωρα το κανω σα αγγαρεια δεν ξερω γιατι)

venus μου τι μικρουλιτσα κοιλιτσα εχεις???? μπραβο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...