Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΒΟΛΗ


BIG BEN

Recommended Posts

κοπελα μου το ειπα και στη προηγουμενη κοπελα η φυση κανει τη δουλεια της και η επιστημη τη δικη της .Για καποιο λογο κανεις αποβολες τι ειναι αυτο; ποσο εμπιστοσυνη εχεις σ αυτο το γιατρο;Η μητερα μου τωρα ειναι 70 + εχω ενα αδερφο 44 ετων μια αδερφη 42 και εγω 38 πριν απο μας ειχε 3 αποβολες τη τελευται την εκανε 6 μηνων .Τοτε λοιπον ποσα χρονια πισω της ειχαν πει αποκλειετε και ομς κοιτα εκανε 3 παιδια και μαλιστα εγω βγηκα ξοφαλτση . Κοιτα να κανεις ελεγχο τι ειναι αυτο που δημιουργει τις αποβολες και μην το βαζεις κατω πηγαινε και αλλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στις 11 Ιανουαρίου απεβαλα και εγω ..Σημερα χαμογελαω παλι και ελπιζω..Ηταν το πρωτο μου παιδι κι ειμαι 39 ετων .Βλεπετε αργησα να καταλαγιασω συναισθηματικα με εναν ανθρωπο και ενω ειχαμε ελευθερες επαφες τα 2 τελευταια χρονια ηρθε τον περασμενο μηνα το καλο νεο χωρις να εχουμε αγχωθει καθολου για παιδι ,χωρις εξετασεις σε γιατρους κ.λ.π.Το ειδα λοιπον σα δωρο Θεου .Δυστυχως την 7η -8η εβδομαδα αρχισαν τα γλεντια ..καφε υγρα πονοι και μετα αιμα ..και μετα αποξεση ..Κρατω αυτω που μου λεει συνεχως ο γιατρος ..Εισαι γονιμη ..αρα θα γινεις μητερα ..και αυτο που μου λεει ο ανθρωπος μου ..χαιρομαι που μαθαμε οτι θελουμε πολυ ενα παιδι αρα θα τα καταφερουμε ..

στο πρακτικο θεμα τωρα ..υπαρχει καποιο κεντρο απολυτου εμπιστοσυνης που να ερευνα το θεμα των αποβολων και να γινονται ολες μα ολες οι εξετασεις ..Ο γιατρος μου συνεστησε να κανουμε στη διαρκεια της περιοδου μονο κατι εξετασεις για μικροβια και χλαμυδια ..δε νομιζω οτι θα αρκεστω μονο σε αυτες τις εξετασεις .Προτεινετε μου οτι γνωριζετε .Την καλημερα μου και κουραγιο μας .Η ζωη ειναι ωραια .Η ευτυχια ειναι εκει που τη συνανταμε και σπανια εκει που την αναζηταμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

I ZWI EINAI WRAIA!!!

Poso dikio exeis?!?

To pistevw kai to yperaspizomai me pathos

auto to moto...

Bravo sas!!!

Grigora to sporaki sas euxomai...

Yparxoun "anoixta" themata sto Mammy

me oles tis apantiseis pou xreiazesai..

Kentra, eksetaseis, times, proswpikes empeiries

twn koritsiwn...

Tha katatopisteis pistevw, psakse to ligaki...

Apo mena: me tosi thetiki energeia

tha pane ola kala...

Sto lew ek peiras!!!

Xamogelas sta dyskola

kai auta tromazoun kai "feugoun"!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια ολα αυτα που μου γραφετε ειναι πολυ ενθαρριντικα, η παλλινδρομη που είχα ήταν νωρίς και έτσι δεν είχα χρειαστεί απόξεση το απέβαλε μόνος τους οργανισμός μου, έκανα τότε κάτι εξετάσεις αλλά δεν έδειξαν κάτι,στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου όλα πήγαιναν τέλεια, όλες οι εξετάσεις του προγεννητικού άψογες, η αυχενική τέλεια... και ξαφνικά τρομεροί πόνοι μέσα στη νύχτα, μέχρι να πάω στο νοσοκομείο σπάσαν τα νερά...πρόωρος στην 19η!! τώρα έχω φορτωθεί από ένα πακέτο εξετάσεων! όσες έχω κάνει μέρχι τώρα είναι καλές, έχω να κάνω και κάποιες άλλες μετά την πάροδο του τριμήνου απο το επεισόδειο αυτό, για να είναι σωστές.. στείλαμε και το μωρό για έλεγχο αλλά αποτελέσματα δεν έχουμε ακόμη!! το άσχημο είναι ότι όσο ασχολεισαι με αυτά δεν μπορέις να ηρεμίσεις όλα γυρίζουν γύρω απο αυτό! άντε να τελειώνουν να μπούμε σε νέα προσπάθεια για μωράκι!!

:lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

%7Boption%7D μιακουκλα η ζωη ειναι τοσο μικρη ...οσο πιο γρηγορα την παρεις στα σοβαρα τοσο ποιο ευτηχισμενη θα εισαι ..μην το βαζεις κατω το τριτο μωρο μας σιγουρα θα ερθει και μαλιστα πολυ γρηγορα .μια μελουσα μαμα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΟΒΟΛΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΜΑΣ ΔΥΝΑΜΩΝΕΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ.ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΟΤΙ Η ΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΧΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙ.ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΑ ΟΤΙ ΕΓΩ ΜΩΡΑΚΙ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΑΝΑΠΟΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΛΑΘΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΕΙΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΘΑ ΣΚΙΣΩ ΤΑ ΔΙΠΛΩΜΑΤΑ ΣΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΝΑ ΔΥΟ ΠΑΙΔΙΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ,ΜΕΤΑ ΑΠΟΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΠΟΒΟΛΗ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΒΙΟΨΙΑ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΝΑ ΜΗΝ ΨΑΞΕΙ ΤΗ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΑΝ ΕΠΕΡΝΕ ΔΕΙΓΜΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΗΞΕΡΑ ΤΟ 80 ΤΙΣ ΕΚΑΤΟ ΤΗΝ ΣΥΝΕΒΕΝΕ ΕΝΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΑΘΩ ΤΟ 20 ΤΙΣ ΕΚΑΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miou30......se tetoies periptwseis oti kai na poume distixws den tha apalinei ton pono sou...mono O XRONOS.....alla eimai sigouri oti o theos grigora tha sou dwsei to megalo dwro....kai emeis tha eimaste pali edw na mas to anakoinwseis me xara

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ,

ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΛΑΧΤΑΡΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ...!

ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΤΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ, ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΑΣΑ!! ΟΥΦ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

Κορίτσι μου πολύ στενοχωρήθηκα! Λυπάμαι ειλικρινά! Καλή ανάρρωση σου εύχομαι!! Αλλά γιατί ο γιατρός το απέκλεισε έτσι;; Είμαι της άποψης να πάρεις και την γνώμη κάποιου άλλου γιατρού! Κι η νύφη μου με 2 παλίνδρομες και παθολογικά προβλήματα, κατάφερε να κάνει 2 παιδάκια!!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις καλύτερα αποτελέσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BIG BEN έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΘΥΜΑΣΤΕ.ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΕΡΙΔΕΣΗ.ΤΕΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕΛΕΤΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ.ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΕ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ11 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΕΙΔΑ ΛΙΓΟ ΡΟΖ ΤΟ ΑΦΗΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΑΝ ΞΑΝΑΔΩ ΤΟΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ.ΠΑΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΚΟΥΠΙΣΜΑ ΡΟΖ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΦΕ,ΠΑΙΡΝΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΠΑΩ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΒΛΕΠΕ ΤΟΝ ΣΑΚΟ ΑΛΛΑ ΕΜΒΡΥΟ ΤΙΠΟΤΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΑΤΣΕ ΣΤΟ Ν0ΣΟΚΟΜΕΙΟ ΜΕ ΟΡΟ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΝΗΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΔΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΞΥΣΗ.ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΤΙΠΟΤΕ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΚΑΘΑΡΙΣΑΝΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ Η ΤΡΙΤΗ ΑΠΟΒΟΛΗ ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΤΙΠΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΩ ΜΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΑΛΛΟΥ ΤΟΣΗ ΓΚΑΤΕΜΙΑ.ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΦΥΓΩ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΕΡΜΑ ΠΙΑ ΓΙΑΤΙ Η ΜΗΤΡΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΗ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΑΠΟΠΕΙΡΕΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΩ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΩ ΚΑΝΕΝΑΝ......ΣΑΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ....

Κοριτσάκι γλυκό τι απίστευτη ιστορία είναι αυτή ? Μωρέ άσε τους γιατρούς να λένε. Ξέρεις πόστες αντίστοιχες ιστορίες έχω ακούσει και τελικά όλα έγιναν. Μην σταματάς να πιστεύεις ! Ο Θεός που μας ακούσει όλες θα κάνει το θαύμα του. Μην απογοητεύεσαι και μην το βάζεις κάτω. Θα δεις όλα θα γίνουν. Επίσης συμφωνώ απόλυτα με όλα τα υπόλοιπα κορίτσα ότι δηλαδή θα πρέπει να ρωτήσεις απαραιτήτως και έναν δεύτερο γυναικολόγο. Σου στέλνω με μήνυμα τα στοιχεία του δικού μου γιατρού που είναι ένας μικρός γκουρού και ειδικός σε διάφορα γυναικολογικά προβλήματα. Μην διστάσεις να τον επισκευτείς !!!!

Πολλά φιλάκια και καλή επιτυχία !

Για ότι χρειαστείς είμαι εδώ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...