Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΧΕΙΜ. 2010/2011 ΠΙΑΣΤΕ ΜΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ - Η ΣΠΟΡΟΣΤ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ!!!!!!!!

το μηνυμα αφορα τα παιδακια που συναναστραφηκε ο Ηλιας το Σαββατο στο παρτυ της Σαρας:

ο Ηλιας το απογευμα ανεβασε πυρετο 38...πηρα την παιδιατρο και λογικα μου ειπε οτι κολλησε ενδεχομενως απο παιδακι του παρτυ..της ειπα οτι η νταντα τον εβγαλε βολτα σημερα κι ειπε οτι σε καμια περιπτωση δεν κολλανε το μωρα σε εξωτερικο περιβαλλον και καλα εκανε και τον εβγαλε (βολτα...ετσι;μη παει το αρρωστο μυαλο σας αλλου :lol::lol::lol: )...οποτε αρχισαμε depon και βλεπουμε!!!

Αννα,Σαρα και Ελενη να ειστε σε επιφυλακη!!!

εις το επανειδειν!!!νεοτερα απο το μετωπο (και του Ηλια)...αργοτερα!!!!

ΜΑΝΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!!

Μαριέττα,ο Άκης μια χαρά είναι αλλά εγώ πεθαίνω από τον βήχα!!!Πυρετό δεν έχω,ξεκίνησα την Δευτέρα με πονόλαιμο μετά βήχα και τώρα καταρροή!!ΕΛΕΟΣ!!Περαστικά στον μικρό Ηλία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον εβαλα για υπνο ελπιζω να κοιμηθει κανενα δυωρο...

Γιωτα το φολικο οξυ ειναι μια βιταμηνη που ανηκει στην οικογενεια βιταμηνων Β, χορις αυτο δεν μπορει να αναπτιχθει το νευρικο σηστιμα του εμβριου οποτε αν εχεις ελιψη δισκολεβεσε ακομι και να μηνεις εγκυος γιαυτο οι περισοτεροι γιατροι το δινουν και πρην να μηνεις εγκυος. Παντος κακο δεν σου κανει οποτε αν σκοπεβεις να βαλεις μπρος για δευτερο μωρακι το ξεκινας....

Οχχχχχ ο μικρος βηχει στον υπνο του, δεν τον κοβω να κοιματε για πολυ ακομι....

Παω να τελιωσω καμια δουλεια τωρα που μπορω....

Αννουλα τωρα σε ιδα, περαστικα και σε εσενα κουκλα....

Αμαν αυτες οι ιοσοις :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera Να ρωτησω τι μου κανετε?Γιατι δεν σας βέπω και πολυ καλα!Κανονιστε να γινετε καλα γιατι εγω βλεπω άρρωστους και φευγω μακρυά.Τελικα η συναντηση θα γινει σε ανοικτο χωρο και χωρις τεκνα να το ξερετε!Μονες μας στο Κοσμος για τημωρια που αρρωστησατε.(αυτο για αυτες που ειναι σαλονικη 'η ερχονται συντομα.

Η Αναστασια ξεκουραζετε στο παρκο της για να σερφαρει η μαμμυ της [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif] και να καθυστερησουμε λιγο το φαγητο γιατι απο το πολυ μαμ φουσκωσε η κοιλια μας!

Σημερα κανουμε κουλουρακια.βασιλοπιτες δηλαδη αλλα η αναστασια εκανε κουλουρακια με τα χερακια της της εφτιαξα και μπαρμπαδελακια απο ενα με τα ξαδερφια της.Τωρα τα ψήνουμε και μοσχομυριζει το σπιτι μας .

Και γω διαιτα, και φελισιν και οτι αλλο ματζουνι ξερετε θα το παρω γιατι νομιζω οτι για να κανουμε το δευτερο χωρις βοηθεια δυσκολο εως αδυνατο το βλεπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσόπουλα!!!!!

Περαστικά σε όλα τα μωρά κ στη μανούλα Άννα….. !!!!!!

Σήμερα λιώσαμε στον ύπνο…. 6.30 ξύπνησε τελευταία φορά….. ήπιε το γάλα του κ μέχρι τις 7.15 δεν ήθελε να κοιμηθεί, τον πήρα στο κρεβάτι μου κ μας πήρε ο ύπνος μέχρι τις 10….!!!!!!

Ίνα κ εγώ για σπρώξιμο θα πάω από Γενάρη….!!!!!

:roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγώ!δίνω το παρόν κατ αρχάς,επίσης ευχές για τα Χριστούγεννα που πέρασαν κ έλειπα από την παρέα.....πάω να διαβάσω τα νέα σας κ επανέρχομαι τώρα που κοιμάται ο μικρός.μπορεί να μπαίνω σπάνια πια αλλά δεν σας ξεχνώ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πάρω serpafar τη χαμηλότερη δόση ( 1 χάπι την ημέρα από την 3η έως την 8η μέρα) επαφές και πάω για υπέρηχο μετά….. να δούμε τι γίνεται!!!

Μάλλον οι ωορρηξίες μου λόγω ηλικίας δεν είναι καλές συν τη μία σάλπιγγα δεν συμφέρει να περιμένω κ πολύ. Επίσης γέννησα με καισαρική και δεν θέλω να περάσουν χρόνια για τυχόν συμφύσεις!

Θα ξεκινούσα τώρα αλλά μας πρόλαβε μια φλεγμονή για την οποία έπρεπε να κάνω πλύσεις κ καθόλου επαφές!!!!

:evil:

Γειά σου Μαίρη κ χρόνια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά Αλίκη!

για σποράκια βλέπω βάλαμε μπροστά!εγώ είμαι στον 3ο μήνα προσπαθειών,τι προσπάθειες δηλ που με τον μικρό όποτε θυμόμαστε προσπαθούμε :lol: Ευγενία το επόμενο μήνα θα έχεις θετική απάντηση λέω....το μέντιουμ εγώ...Αλίκη οργανωμένη σε βλέπω στο θέμα!

Σήμερα γεννάει μία φίλη μου με προγραμματισμένη καισαρική τα διδυμάκια της,πόσο χαίρομαι!!!!

Τα ντουλάπια στο σπίτι τα έχει εξερευνήσει όλα ο Νικόλας ,μόνο στην κουζίνα ευτυχώς, κ τώρα αφήνω μόνο ένα χωρίς στοπ για να ασχολείται κ να μπορώ να κανω καμία δουλειά.

το πάρκο το έχω ανοιχτό για να κοιμάται την ημέρα στο σαλόνι κ να κάνω δουλειές.

γαλατάκι θέλω να του δώσω φρέσκο αλλά θέλω να το ψάξω πρώτα,κάποια εδώ μεσα δίνει φρέσκο διαβασα,ποιό γάλα????τώρα πίνει δικό μου κ σκόνη 3ης βρεφικής ηλικιάς βιολογικό για να συνηθίσει την γευση διοτι δεν έπινε άλλο εκτός από το δικό μου.

Γλυκά δεν έφτιαξα ούτε ένα,μόνο ένα κεικ κ την βασιλόπιτα μεθαύριο.Δεν προλαβαινω κορίτσια τίποτα να κάνω.Κ σκέφτομαι με τόση κούραση πώς να ηρεμήσει ο οργανισμός μου για σποράκι,γι αυτο λοιπόν είπα στον εαυτό μου γι αυτές τις γιορτές δεν το παρακάνω με τα φαγητά ,τους στολισμούς κτλ.Επίσης ο Νικολάκης βάρυνε αρκετά,είναι περίπου 12 κιλά ,ύψος κατι παραπάνω από 0,80εκ επίσημα θα σας πω μετά της 2 του μηνός που θα κάνουμε το εμβόλιο,κ με κουράζει να τον έχω αγκαλιά.

Ευτυχώς το βραδυ κοιμαται πολύ καλά,ξυπνάει βέβαια αλλά με κλειστά μάτια ζητάει γάλα το πίνει κ ξανακοιμάται.το πρόγραμμα του είναι περίπου στις 9 ύπνος αφού πιεί το γαλατάκι του ,στις 01 ζητάει γάλα κ στις 05-06 το πρωί γάλα κ μετά ξυπνά για τα καλά 8-9 το πρωί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά ο Νικολάκης σου Μαίρη μου κ στο πρόγραμμά του κ σε όλα!!!!

Σου εύχομαι ο καινούριος χρόνος να σου φέρει κ το σποράκι σου… κ σε όλα τα κορίτσια που το επιθυμούν.... η αλήθεια είναι πως με ένα παιδί μόνο με ραντεβού γίνονται αυτά…κ εμείς έτσι!!!!

Οργανωμένη είμαι αλλά μην νομίζεις, σε συνεννόηση με το γιατρό τα κάνω…… εγώ απλά του είπα ότι βαρέθηκα!!!

;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα και εγω παλι, τον ξαναεβαλα για υπνο αντε να δουμε αυτην την φορα θα κοιμηθει οπος πρεπει η ο παλιοβηχας θα τον ξιπνισει παλι..

Ευτυχος προλαβα και μαγιρεψα το φαγακι του γιατι τωρα ειμαι σαλταριζμενη και δεν εχω διαθεση για τπτ...

Πρην παρω φορα ασ πω ενα χρονια πολλα στην Μαιρουλα, εβαλες και εσυ μπρος για το δευτερο εε???

Κοριτσια σας ζηλεβω που εχετε καπιο στοχο στην ζωη σας εστο για σπορακι....

Τα δικα μου σχεδια πανε κατα διαολου οπως φενετε και με εχει ριξει πολυ ψυχολογικα.

Οπως σας εχω πει θελω να φιγω και να παμε να ζησουμε στην Σουηδια, καπια πραγματα ομως ειναι αδινατον να τα κανω απο εδω και χριαζομε την βοηθεια τον γονιον μου...Ελα ομως που οι γονοις μου ειναι καθετα αντιθετοι με αυτην μου την αποφαση και με αντιμετοπιζουν σαν καμια αμιαλη που απλα θελει να περασει το καπριτσιο της...Ηλικρινα με εχουν κουρασει παρα πολυ με την σιμπεριφορα τους και φισικα σκεφτοντε πρωτα τον γαμπρο τους (παντα) και μετα εμενα...Βαρεθικα να ακουω ποσο χαλια θα ειναι ο Βεργος και ποση καταθλιψη θα εχει στην Σουηδια και να με ροτανε σηνεχια τι δουλεια θα κανουμε εκει γιατι πρεπει να ξερω πως και στην Σουηδια εχει κριση και μπλα μπλα μπλα....... :-@:-@:-@ Β Α Ρ Ε Θ Ι Κ Α να με πολεμανε οι ιδιοι μου οι γονοις....

Μου λεει πως περνανε κριση και σινχρονος πως ο αδερφος μου πιρε δωρο στη νυφη μου για τα Xριστουγεννα ενα κασκολ Burberry 350 ευρο X(X(X( και εγω ουτε βρακι δεν μπορω να παρω πλεον οχι byrberry.

Της λεω πως οσο κριση και να περναει η Σουηδια ποτε δεν θα φτασει ο κοζμος σε σιμιο να αφινει τα παιδια του σε ιδριματα γιατι δεν εχει να τους δοσει ενα πιατο φαγητο.....

Δεν ειπα ποτε οτι θα ειναι ευκολα εκει αλλα οχι να μου λεει μες στην στεναχορια και να κουναει το κεφαλι της (την εβλεπα απο την καμερα, μηλουσαμε μεσο msn) "Ax τι θα γινουν τα παιδια σου οταν θα δουλεβεις" @-)@-) Λες και οι αλες μανες που δουλεβουν τι κανουν, τα πετανε στον δρομο μαλον γιαυτο στεναχοριετε????

Και απο την αλη τα περνω στο κρανιο με τον τον αντρα μου γιατι αν εδιχνε αυτος πως το εχει παρει αποφαση και θελει να το κανουμε αυτο το βημα θα ηταν και η σταση τους διαφορετικη το ξερω, αλλα εχω παντρεφτει εναν χεστη που φοβατε να αρπαξει την ζωη απο τα μαλια και βολεβετε με την πλατη του μπαμπακα σηνεχια......

Οσο τα δωρακια απο την μαμα μου ηταν απλα δωρακια γιατι ετσι ηθελε και επερνε πραγματα για τα παιδια μου δεν με πιραζε αλλα τωρα να μου στελνει γιατι τα εχω αναγγη και να φτασουμε να πλιρωνει ο ενας τα κινοχριστα και ο αλος τα χαρατσια μας, εεεε ΟΧΙ ρε κοριτσια δεν μπορω να το δεχτω αλο αυτο, μου μιωνει την προσοπικοτιτα, πλιγονει τον εγοηζμο μου πως να το κανουμε....

Μου λεει και το κοριφεο εχθες ο αντρας μου μεσα στο σουπερ μαρκετ, "αλη φορα δεν θα περνεις καροτσι αλλα καλαθι για να μην το γεμιζεις με τροφιμα"...

Και ακομι σιζιταμε το αν πρεπει να φιγουμε η οχι????

Σας λιπαμε γιαυτο δεν θα σας πριξω αλο, ευχαριστω που με ακουσατε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!τι κανετε?κατι για 2α μωρακια διαβασα αλλα δεν σας εχω διαβασα καλα.Εμεις καταφεραμε και αρρωστησαμε ,εχω και τουσ 2 με ωτιτιδα βεβαια την ορεξη τουσ δεν την χανουν ...εδω με παιδευουν!

Παω να ριξω καμια ματια τι εχετε γραψει καιθα τα ξαναπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη δεν μας κουραζεις και εμεις μια απο τα ιδια ειμαστε.Αλλα εγω αυτη τη στιγμη νιωθω τοσο αδυναμη γιατι δεν μπορω να κανω τιποτα και αυτο ειναι χειροτερο!Αν δεν σε βοηθανε οι γονεις σου ζητα βοηθεια απο τον αδερφο σου η οποιον γνωριζεις εκει.Οι γονεις σου εχουν τα δικα τους βιωματα να ξεπερασουν εσυ εχεις παιδια να μεγαλωσεις.Αντε και τα μεγαλωσες μετα τι γινεται!Φυγε Τωρα που μπορεις ,παρε τα παιδια σου και φυγε.

ΦΟΒΑΜΑΙ οτι σε λιγο θα μας αφαιρεσουν οτι αξιοπρεπια μας εχει μεινει.Εμεις εδω θα εχουμε και σπιτι και φαγητο μπορει να μην εχουμε ρευμα η τηλεφωνο θα επιβιωσουμε αλλα αυτα ηταν τα ονειρα μας να γυρισουμε πιο πισω και απο την παιδικη μας ηλικια.

Εχω να γραψω πολλα γιατι βραζω αλλα τωρα δεν μπορω τα λεμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου αυτό που έχω να σου πώ είναι να πάρεις τη ζωή εσύ στα χέρια σου κ να μην ακούς τους άλλους…. Άμα είσαι σίγουρη για αυτό το μεγάλο βήμα δε χρειάζεται να στεναχωριέσαι για τους ενδοιασμούς των γονιών σου!!! Αν είσαι εσύ αποφασισμένη, δείχνεις κ δυνατή κ άμα δείχνεις δυνατή θα σε ακολουθήσουν κ οι άλλοι….

Οι άντρες είναι πάντα πιο πολύ του βολέματος…. Δεν είναι μόνο ο άντρας σου…. Γι’αυτό πρέπει να τον κάνεις να καταλάβει πως εκεί που θα πάτε θα πετύχετε… αλλά πρέπει κ εσύ να είσαι σίγουρη!!! Αν περιμένεις να σε εμψυχώσουν οι δικοί σου τότε αυτό που καταλαβαίνει ο άντρας σου είναι πως εσύ έχεις ανάγκη την βοήθεια τους κ αυτό τον κάνει να νιώθει ανασφάλεια!!! Βλέπεις λοιπόν έχεις κ εσύ στόχο…. να πετύχεις αυτό που τόσο επιθυμείς!!!!!

Ελιζάκι περαστικά στα μικρούλια σου!!! Σε χάσαμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθηστε να τα παρω ενα ενα οσο προλαβαινω γιατι κανα μεσαωρο με κοιμαται πλεον για μεσημερι....

Κατερινα μου δεν την εβαλα στην στρατα ,αγορασα αλλα γιοκ...δεν ηθελε να κατσει αυτην οποτε τζαμπα λεφτα και εκει...τη μαζεψα..αλλα μου ειπανε δεν ξερω αν ισχυει οτι μερικα μωρακια ειναι ανυπομονα βιαζονται να φτασουν καπου για αυτο οταν τα πιανεις να κανουν βηματακια πανε αρχικα με τις μυτες...Και ειλικρινα ναι μπορει να αγχωνομαστε λιγο αλλα για αυτο ειναι εδω ευγενια μου και οι αλλες κοπελες να μας συμβουλευουν και να τα λεμε...Και οσο για τον Γιαννακη αφου αρχισε να στεκεται στα τεσσερα θεμα χρονου ειναι να σε μπουσουλησει θα δεις...

Ευη μου ΦΥΓΕ!!!!!!!!!!!μην καθεσαι λεπτο εδω και συμφωνω με την Αλικη ,δειξε αποφασισμενη στον αντρα σου και αισιοδοξη και θα δεις πως στο τελος θα σε εμπιστευτει και βουρ για Σουηδια και εμεις μαζι ετσι!!!!

Να σας ρωτησω κατι βρε κοριτσια ολες που θελετε να πατε για σπορακι ,,,εχετε βοηθεια και το παιρνετε τοσο ευκολα αποφαση?????εγω γιατι δισταζω τοσο!!!!!!πως θα τα καταθερω με 2 μωρα απορω ...και φοβαμαι...για αυτο και ακομα το τρεναρω και μαλλον θα το τρεναρω για πολυ ακομα....δεν μπορω με εχει κουρασει υπερβολικα η μικρη...Και εσας ετσι ειναι βρε κοριτσια????Δεν καθεται πουθενα στον κωλο της,,ολη την ωρα πρεπει να ειμαι απο πισω της δεν μπορω να κανω δουλειες,,,τη φοβαμαι μην χτυπησει...τρελο αγχος σας μιλαω αλλα ευτυχως κοιμαται σερι το βραδυ 8 με 8 το πρωι περιπου....αλλα και παλι δεν μπορω να βαλω μπρος για δευτερο,,,αν και θα το ηθελα να ειναι κοντα να μεγαλωσουν μαζι....πως θα τα καταφερω μονη με 2 παιδια....θα σαλταρω...εμενα δεν με βοηθαει καθολου και ο αντρας μου ,,ουτε μανα εχω λιγο η πεθερα μου και οποτε μπορει και αυτη...

Και αφηστε αλλο θεμα αυτο ,,,θελει και δευτερο ο κυριος παρολο που τωρα 10 μηνες δεν εχει αλλαξει η δικη του ζωη στο παραμικρο...δεν καταλαβε οτι εχει μωρο στο σπιτι...ολα μονη μου τα ανελαβα...θα τα παρω στο κρανιο καμια μερα...εμεις για αυτο τσακωνομαστε συνεχεια παλι....εσας σας βοηθανε λιγο οι αντρες σας...?????Εκαι ενταξει δεν λεω οταν δουλευει αλλα σαβ/κο να κατσει να παιξει λιγο με τη μικρη,,,ποτε...αχ τωρα μου την εδωσε παλι που αρχισα να τα θυμαμαι...

Παω για αλλο θεμα...Δεν θυμαμαι αλλα απο αυτα που διαβασα...τα ξαναδιαβαζω και επανερχομαι αργοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανχωνεσαι γιωτα για το δευτερο εγω το σκεφτομαι γιατι εκανα πεντε χρονια να αποκτησω την αναστασια μου τωρα ειμαι 35 ποτε λες οτι θα καταφερω να κανω το δευτερο? υπαρχει και μια διαδικασια .Βοηθεια εχω απο τη μανα μου γιατι απο τον αντρα μου σωθηκες.Αλλα ετσι οπως ειναι τα πραγματα οι πιθανοτητες για δευτερο ειναι πολυ μικρες.Θα το προσπαθησω ενα χρονο και μετα τελος.

Οσο για τη φαση περπαταω με τα χερια θα περασει.προσπαθησε να κανεις το χωρο ασφαλη και αφησε την μονη της θα μπουσουλησει η θα περπατησει πιο γρηγορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!Αύριο ταξιδεύω!!!!Εύη και Ίνα,σας στέλνω π.μ. με το κινητό μου για την συνάντηση!!Θα σας γράφω και από εκεί,οπότε δεν χανόμαστε!!!!Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ινα μου εγω πιστευω οτι οταν θες πολυ κατι συνομωτει το συμπαν και μπαινει σε εφαρμογη ο νομος της ελξης (the secret για οσες το διαβασαν) και σου ερχονται ολα οπως τα θες....αρκει να σκεφτεσαι "ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ" και να το πιστευεις..οχι απλα "ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ" αλλα στο βαθος του μυαλου σου να πιστευεις οτι δεν θα μεινεις....Καθε βραδυ να το λες και να το ξαναλες στον εαυτο σου αλλα παντα στο ξαναειπα να το σκεφτεσαι θετικα,και οχι αρνητικα...με φοβο δηλαδη...διωξε το φοβο και να αφοσιωθεις πιστευοντας βαθια οτι ΝΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ...

Αρχισα τις φιλοσοφιες εγω αλλα το πιστευω κοριτσια...εμενα μου εχει συμβει στη ζωη να σκεφτομαι κατι,,,αλλα δυστυχως το σκεφτομουν αρνητικα φοβομουν για αυτο χρονια,,,οποτε και προσελκυσα το συμπαν με τις σκεψεις μου και εγινε το κακο.....

Μετα διαβασα αυτο το βιβλιο και επαληθευε οσα μου ειχαν συμβει και απο τοτε προσπαθω ,βεβαια οταν θελω κατι και οταν δεν θελω,,,τα δεν θελω δεν τα σκεφτομαι τα διωχνω απο μεσα μου,,,και σκεφτομαι αυτα που θελω και ευχαριστα πραγματα και ετσι και γινεται...

Και κατι ακομα Ινα μου,,θα σου πω μια περιπτωση που την εχω σαν παραδειγμα...εχω μια φιλη 48....Παντρευτηκε στα 42 και τοσα χρονια και αυτην προσπαθουσε να μεινει εκγυος....Μετα ξεκινησε τις εξωσωματικες πολλες,παρα πολλες...Αλλα παντα με το που εφευγε απο το κεντρο εξωσωματικης ηταν αγχωμενη και ποτε δεν πιστεψε μεσα της οτι ΝΑΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ....μετα το αφησε για κανενα χρονο το θεμα και μια μερα το εβαλε πεισμα ,εψαξε για καποιο αλλο κεντρο πιο καλο,,,με ψυχολογους μεσα και βεβαια αφου το πιστεψε αυτην η ιδια βαθια μεσα της ετσι και εγινε...Οταν εφυγα λεει απο το κεντρο αυτο και ειχε γινει η γονιμοποιηση ,ειπε στον εαυτο της..τωρα ναι θα ειμαι εγκυος αλλα και να μην ειμαι θα ξαναρθω ξανα ξανα και ξανα γιατι το πιστευω οτι ναι θα μεινω...Κοριτσια ειναι στον μηνα της και απο στιγμη σε στιγμη περιμενει να γεννησει την κορακλα της...

Για πρωτα ο Θεος και μετα η πιστη και οτι ο ανθρωπος με τα θελω του μπορει να καταφερει πολλα πιστευω οτι σε ολους θα ρθει αυτο που ζητανε....

Σορυ για τα πολλα που εγραψα...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κι εγω!σας διαβαζα σημερα αλλα που κουραγιο να γραψω...εχω βαρυνει απιστευτα και δε τη παλευω!τη καθημερινοτητα τη βγαζω με δυσκολια!η μπεμπα με εχει ταραξει ολη μερα κλωτσιες μου βαραει....ηθελα να ηξερα δεν κοιμαται ποτε αυτο το παιδι???

γιωτακι μου επειδη ρωτας για το θεμα βοηθειας για το δευτερο παιδακι...κοιτα εγω δε το ειχα προγραματισει .αν δεν ειχα τη βοηθεια της μανας μου ποτε ποτε ειλικρινα δε θα τη παλευα....και φαντασου εχω μια τελεια εγκυμοσυνη (φτου φτου)και δε χρειαστικε να κατσω καθολου κρεβατι περα απο την αρχη αν θυμαστε μερικες μερουλες.αυτο που θες εσυ κανε δε σου λεω να μη το κανεις....απλα να σε προειδοποιησω οτι ειναι αρκετα δυσκολα τα πραγματα αν δεν εχεις καποιον να σου κρατησει εστω και για λιγο τη μικρη να ξεκουραζεσαι.

παντως κοριτσια μου ευχομαι οσες επιθυμητε σπορακι να ερθει συντομα!!!!εχετε βοηθεια ή οχι αν επιθυμητε σπορακι δεν εχουν σημασια αυτα,ολα μπορουν να γινουν...η θεληση μετραει!!!!

αλικη δεν καταλαβα αυτο το χαπι το παιρνεις για να ρυθμισεις την ωορυξια σου?

αννουλα περαστικα!φυγατε για σαλονικα??οταν συναντηθητε κοριτσια θελουμε φωτο και ντοκουμεντα οκ??

ελιζα περαστικα στα παιδακια σου...ωτιτιδα ε?? :?:?:?:? και ο μικρος σου εχει?ο παιδιατρος πως σου ειπε να το αντιμετωπισεις?ετσι για να ξερουμε κι εμεις.

σας καληνυχτιζω...με περιμενει μια κουζινα ανω κατω και να κανω και ενα μπανακι.ο μικρος μου κοιμηθηκε απο νωρις σημερα.πιστευω μετα θα πεσω ξερη κι εγω για υπνο!!!α και φυσικα εχω να δω και τη σειρα "η ζωη της αλλης" :lol::lol::lol::lol: νομιζω σημερα ειναι το τελευταιο επεισοδιο??πως με βλεπετε???εχω γινει μια νοικοκυρα με τα ολα μου ετσιιιιι???

:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα ευχομαι να περασετε τελεια!!!!

γιωτα συμφωνω με οσα λες,αλλα επισης πιστευω οτι δεν αρκει να θελεις κατι πρεπει να προσπαθησεις πολυ κι ολας για να το αποκτησεις(αυτο ασχετο δεν ειναι για την ινα μας)γενικοτερα μιλαω.καλη η θετικη σκεψη αλλα χωρις πεισμα και πραξεις...

ευη μου συμφωνω με οσα ειπε η αλικη,παρε τη ζωη σου στα χερια σου και μη φοβασαι τιποτα.κανε τα σχεδια σου και οταν νιωσεις σιγουρη να δεις που ολα θα γινουν.κι εγω πολλες φορες σκεφτομαι σα κι εσενα και λεω..γιατι ρε γαμ...ο εμενα δε μου αξιζει μια καλυτερη ζωη να μην ειμαι συνεχεια στο τσιμα τσιμα???και τιποτα για μενα??αφου βλεπω ομως οτι στη παρουσα φαση δεν αλλαζουν τα πραγματα το παιρνω αποφαση και νιωθω ευλογημενη με αυτα τα λιγα που εχω,δεν αντεχω τη μιζερια και τη γκρινια.εσυ αφου μπορεις να αλλαξεις τη ζωη σου το συζητας????βουυρρρρρρ

αυτα ηταν τα συμπληρωματικα γιατι παρελειψα πολλα πριν!φιλακια και παλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας γλυκιές μανούλες! τι κάνετε; καταρχάς να ευχηθώ περαστικά στον Ηλία, στην Αννούλα και στα παιδάκια της Ελίζας. Α και στον γαμπρούλη μου... Εύη του δίνεις κάτι για τα φλέματα; στην Αφροδίτη μου είχε δώσει η παιδίατρος aerolin σιρόπι.

Μαριέττα εμείς καλά είμαστε, προς το παρόν τουλάχιστον, μην ανησυχείς! και λέω προς το παρόν γιατί σήμερα έχει μυξούλες αλλά κατα τ'άλλα είναι καλά. Ισως να είναι από τα δόντια, ίσως και να κρύωσε χθες που αποφάσισα επιτέλους να τη βγάλω από το σπίτι και πήγαμε σε ένα εμπορικό. Εν τω μεταξύ πλέον δεν είναι να πηγαίνουμε για καφέ με τα μωρά κορίτσια, δεν ήθελε να κάτσει με τίποτα και πουθενά, ήθελε μόνο να περπατάει, πήγαινε στους ξένους και τους χαμογελούσε και τους έκανε νάζια, και όποτε πήγαινα να την πιάσω από το χεράκι με έδιωχνε η άτιμη :? Μήπως κακώς έκανα που ήθελα να την μάθω να είναι ανεξάρτητη;;;

Διάβασα που λέγατε για το πάρκο. Εγώ το έχω ακόμα στο σαλόνι γιατί μερικές φορές είναι σωτήριο, π.χ. αν είμαι μόνη μου και θέλω να βάλω σκούπα ή να πάω τουαλέττα. Α και αν είμαι μόνη μου η κακίστρω μάνα τη βάζω μέσα για να βγω στο μπαλκόνι για τσιγάρο :oops: . Σκέφτομαι να το μαζέψω όμως κι εγώ από τον άλλο μήνα και σε αντίστοιχες περιπτώσεις να την αφήνω για λίγο στην κούνια της, βαρέθηκα να το βλέπω στο σαλόνι!

Να ρωτήσω κάτι όσες μανούλες δίνουν φρέσκο γάλα: πίνουν περισσότερο γάλα πλέον τα μωρά σας; γιατί η δικιά μου από τότε που ξεκινήσαμε το φρέσκο εκεί που έπινε 180 το βράδυ, τώρα θέλει 250. Επειδή είναι πιό αραιό δεν τα πιάνει εξίσου με τη σκόνη ή απλά άνοιξε η όρεξή της; Μαιρούλα εγώ της δίνω το Ολυμπος. Της έχω δώσει και το κανονικό και το βιολογικό, τα πάντα τρώει δεν έχει πρόβλημα. Το μόνο γάλα που δοκίμασε και δεν της άρεσε και μου φάνηκε κι εμένα πραγματικά ΑΠΑΙΣΙΟ ήταν το S26 gold... ευτυχώς που ήταν δείγμα και δεν το πλήρωσα :lol:

Κατερινιώ εσύ ρώτησες για τα ντουλάπια; και η δικιά μου τα ίδια κάνει, της κουζίνας τα έχω ασφαλίσει από καιρό, αυτά στη σύνθεση του σαλονιού τώρα παλεύουμε με πολλά "μη" να μην τα πειράζει.

Θέλω να σχολιάσω και αυτά που είπε η Εύη καθώς και το θέμα του δεύτερου παιδιού αλλά αρκετά έγραψα, μόλις ήρθε και ο νονός της μικρής. Θα επανέλθω μάλλον αργότερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου, καλα που εχω και εσας και μου δινετε λιγο θαρος γιατι αν περιμενα απο τους δικους μου καικα... :YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Μολις εβαλα τον μικρο για υπνο και ελπιζω να μην χριαστει να τα ξαναπουμε μεχρι το προι αν και δεν το βλεπω γιατι ιπιε μονο 100 μλ γαλα και μαλον θα πινασει αργοτερα..

Εμενα απο εκει που στραγγιζε το μπουκαλι καθε φορα τωρα δεν το θελει καθολου, εχει 2 μερες που του δινω Noulac αλλα και παλι δεν το καλοπινει. Αν σινεχισει ετσι θα του δοσω και φρεσκο για να δουμε πιο θελει περισοτερο. Απο φρεσκο λεω να του δοσω το Κουκακι (ειναι μια φαρμα κοντα στο χωριο του αντρα μου) ειναι το καλιτερο γαλα απο οσα ξερω, ακομι και το 1,5% ειναι αλιοτικο απο τα αλα πιο πλουσιο στην γεφση...

Ελενη δεν του δινω τπτ για τον βηχα, πιρα σημερα στο γραφιο του παιδιατρου αλλα ακομι λιπει σε αδια και δεν ηθελα να τον ενοχλισω και στο κινητο για ψιλουπιδιμα.

Η νυφουλα μου αρχισε ιδι τις δημοσιες σχεσοις εεε??? Ασε το κοριτσι να εκφραστει, ειναι κινονικο πως να το κανουμε :lol::lol::lol:

Γιωτα η θετικη σκεψη σιγουρα βοηθαει σε πολλα πραγματα και νομιζω γενικα οι θετικοι ανθρωποι πετυχενουν πιο ευκολα τους στοχους τους...Τωρα για να μηνεις εγκυος δεν ξερω τι ειναι το καλιτερο, να το διαγραψεις γενικα απο το μιαλο σου και απλα να απολαμβανεις την σχεση σου με τον αντρα σου η να το κανεις ετσι οπως μας περιγραφεις εσυ???

Ειναι δισκολο παντος να αποβαλεις το ανχος σου και να εισαι μεσα στην θετικη σκεψη μηνα με τον μηνα οσο δεν ερχετε το σπορακι...

Παντος ευχομε σε ολες σας καλη επυτυχια και φετος να γενηθουν πολλα πολλα μωρακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...