Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρές του βυζονυχτίου νο.57-ΉΡΘΕ ΤΟ ΜΑΪΜΟΥΔΑΚΙ!


Recommended Posts

Αργυρώ ναι φουξ καλσόν και φουξ μπλούζα ή μπολερό που είπε η Αναστασία, εγώ όταν έχω μονόχρωμα σκούρο φόρεμα ή φούστα πάντα βάζω ίδια μπλούζα με το καλσόν και μου αρέσει πολύ.

Άφρο ο Μανώλης θηλάζει ακόμα?

Η Έλενα το θυμάται ακόμα κάθε 2-3 μέρες τα Χριστούγεννα που είμασταν όλη μέρα μαζί θήλασε 4 φορές :roll::roll:

Ιουλία :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 942
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε συ Ιουλία τι να πω? αν αισθάνεσαι έτσι, στείλε τον και τον Γενάρη και βλέπεις, μπορεί και να μην αρρωστήσει!!! ;) ....ο Γ. τι είπε όταν του είπες ότι δεν θα ξαναπάει? νομίζω ότι είναι και αυτό σημαντικό, δλδ, αν το παιδί καθήσει σπίτι και είναι κατηφής? και θέλει να πάει να δει ξανά την δασκάλα ή τα άλλα παιδάκια? :!::!::!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου γλυκιες..σε λιγο θα φυγ και δεν θα προλαβω να μπω αυριο.

Θελω να σας ευχηθω τα καλυτερα για τη νεα χρονια.

Ο νεος χρονος να φερει περισσοτερα χαμογελα σε σας και τις οικογεννιες σας.

Υγεια σε ολους γιατι αυτο ειναι το σημαντηκο. Να εχουμε λιγοτερα νευρα και να δειχνουμε περισσοτερη κατανοηση στα παιδια μας και εκεινα να μας την ανταποδιδουν με αστειρευτα χαμογελα και τσαχπινιες.

Παρολες τις δισοιονες προβλεψεις μακαρι να εχουμε ολοι τις δουλιες μας,...να μην επιβληθουν νεοι φοροι και εισφορες και να πραγματοποιησουμε ολα τα new year's resolutions που εχουμε ορισει!!

Σας φιλω ολες μια προς μια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία να σου πω την ιστορία της αδελφής μου:

έχιε 2 παιδιά ένα 2χρονο κοριτσάκι και 5χρονο αγοράκι, το αγοράκι πήγε κατευθείαν προνήπιο, με την σκέψη ότι καλύτερα θα ήταν στο σπίτι με την γιαγιά-παππού και δεν θα αρρώσταινε....σιγά, όλη την χρονιά ήταν άρρωστος....καμμιά διαφορά με το να πήγαινε παιδικό, όσον αφορά στις ιώσεις.....τώρα επειδή μάλωσαν (δλδ ο γιος με τους γονείς) πήγαν την 2χρονη κόρη στον παιδικό, ο γιος στο νήπιο και τα 2 αρρωσταίνουν όσο συχνά αρρωσταίνει και ο Γιώργης σου, ίσως και πιο συχνά.....ο γαμπρός μου τα έφτιαξε πάλι με τους γονείς του και κάποια στιγμή σκέφτηκε να την σταματήσουν από τον παιδικό, αλλά η αδελφή μου είπ όχι γιατί το παιδάκι στον παιδικό, ναι μεν αρρωσταίνει, αλλά έχει μάθει αρκετά, κάνει τις δραστηριότητές της, έχει την δασκάλα της που της αρέσει κ.λπ, κ.λπ,. χθες μίλησα μαζί της πάλι άρρωστη ήταν, πυρετός 38+,.....τα πεθερικά της δεν βγάζουν τα παιδά έξω, βαριούνται να σχοληθούν μαζί τους, να φανταστείς ότι έβαζαν τον ανηψιό μου και κοιτούσε συνέχεια τιβι για να μην ασχολούνται μαζί του :evil::evil::evil::evil::evil: μέχρι και ειδήσεις έβλεπε και γυρνούσε σπίτι και έλεγε στην αδελφή μου πώς σκοτώθηκε ο ένας και ο άλλος!!! :o:o:o:o:o

άρα η απόφαση δική σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να σας ευχηθω τα καλυτερα για τη νεα χρονια.

Ο νεος χρονος να φερει περισσοτερα χαμογελα σε σας και τις οικογεννιες σας.

Υγεια σε ολους γιατι αυτο ειναι το σημαντηκο. Να εχουμε λιγοτερα νευρα και να δειχνουμε περισσοτερη κατανοηση στα παιδια μας και εκεινα να μας την ανταποδιδουν με αστειρευτα χαμογελα και τσαχπινιες.

Παρολες τις δισοιονες προβλεψεις μακαρι να εχουμε ολοι τις δουλιες μας,...να μην επιβληθουν νεοι φοροι και εισφορες και να πραγματοποιησουμε ολα τα new year's resolutions που εχουμε ορισει!!

Σας φιλω ολες μια προς μια!!!!

Χρύσα μας Καλή Χρονιά και σε σένα με τις ίδιες ευχές και ακόμη περισσότερες :-*:-*:-*:-*:-*:-*

να περάσετε πολύ όμορφα :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααα!!!! :D:D:D

ΙΟΥΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ γιατι κοριτσακι μου κλαις???Ελα μη μου στενοχωριεσαι!!!!!

Ρε συ αμα δεν θες να τον σταματησεις μην τον σταματησεις...

ΘΑΤΟ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΡΕ ΣΥ!!!

Ο Νικολας μεχρι τωρα εχει κανει 4 ωτιτιδες και 2 γαστρεντεριτιδες.Δεν μου περασε καν απο το μυαλο η σκεψη να τον σταματησω!!!

Και να κανει τι στο σπιτι;;Εγω σε λιγο ξεκιναω δουλεια.Ποιος θα ασχοληθει μαζι του.

Τα πεθερικα μου ειναι οπως ακριβως τα πεθερικα της αδερφης της Αργυρως.Ολο τιβι!!!Και μια ωρα που τον παω κατω για να κανω καμια δουλεια το θεωρω και πολυ!!!!

ΧΡυσα μου να περασετε πολυ ομορφα!!!Το νεο ετος να μας βρει ολους υγιεις !!!!

Αααα τωρα που ειπα υγεια...Εχω τον πατατουλη με ωτιτιδα και γαστρεντεριτιδα... :?:?:?

Και εμενα με γυροφερνει η γαστρεντεριτιδα....Ο Νικολας ανακαμψε πληρως!!!Παλι καλα.

Αργυρουλα ειδα φωτο απο την κορη σου...ΜΑ τι ομορφη ειναι ρε συ. :x:x:x

τα μπουφαν μου αρεσαν ολα που εβαλες.

Διαβασα και στα πεταχτα ολα τα υπολοιπα...σιγα σιγα θα ξαναμπω στους ρυθμους μου.Προς το παρον παω να κανω κανα μπανιο οσο ακομη στεκομαι στα ποδια μου....

Φιλακια πολλααααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλα ειδα φωτο απο την κορη σου...ΜΑ τι ομορφη ειναι ρε συ. :x:x:x

σαν την μάνα της :D:D:D μπουχαχαχαχα!!!!

σας αφήνω για να παίξουμε ένα επιτραπέζιο με τον Λ.!!! :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρεις τέσσερις μέρες πριν τα Χριστούγεννα άρχισε το Οικονομίας να βάζει χρήματα στις συλλογικές αποφάσεις έργων, από τότε λοιπόν αρχίσαμε έναν αγώνα να "μοιράσουμε" αυτά τα λεφτα ανα έργο, φάγαμε απογεύματα, πιεσαμε αφόρητα την ΤτΕ να προχωρήσει άμεσα στις κατανομές και σκυλοβρίζαμε πρωί βράδυ τις Υπηρεσίες να μαζέψουν τα παραστατικα και να κόψουν οι υπόλογοι τις επιταγες να πληρώσουν.

Έρχονται οι εργολάβοι και πληρώνουν κρατήσεις, ΦΠΑ και ΙΚΑ, λένε σε τόσες οικογένειες οτι θα πληρωθούν, κάνουμε όλοι έναν αγώνα και έρχεται η Υπουργάρα (δε θα πω όνομα,αλλά θα καταλάβατε φανταζομαι) ΔΥΟ μέρες πριν τη λήξη του οικονομικου έτους και αναστέλει τις χρηματοδοτήσεις!

Δώσανε λεφτά που δεν είχαν! Το καταλαβαίνετε;;;

Δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν

Ή πίστευαν οτι δε θα προλάβουμε να πληρώσουμε (σαν Υπουργείο έχουμε το 70% του ΠΔΕ) και έδωσαν τα λεφτά με την προϋπόθεση να κάνουν μεν κοινωνική πολιτική, λέγοντας οτι αυτοί έδωσαν τα λεφτά, αλλά εμείς δεν προλάβαμε να πληρώσουμε και να μεταθέσουν την ευθύνη εδώ.

Σε αυτή την περίπτωση λογάριασαν χωρίς τον ξενοδόχο, γιατί εμείς κάναμε ό,τι ήταν ανθρωπίνως δυνατό να προλάβουμε και τελικά προλάβαμε όχι μόνο να διώξουμε τα χρήματα, αλλά να έχουμε και έτοιμες επιταγές προς είσπραξη. (Θα παρουσιάζαμε δηλαδη και πληρωμές στο έτος)

Ή κορόϊδεψαν σκοπίμως τον κόσμο για να εισπράξουν τον ΦΠΑ και να βάλουν λεφτά στα ταμεία.

Έρχονται εδώ εργολάβοι και λένε γιατί τους βαλαμε να πληρώσουν κρατήσεις! Άλλος 10.000 άλλος 15.000 € και πάει λέγοντας

Έλεγα να μην τα γράψω, αλλά ρε γαμώτο είμαι τόσο απογοητευμένη... Σας τα λέω για να ξέρετε οτι με αυτους τους απατεώνες που επιλέγουμε να κυβερνούν δε θα παει ΤΙΠΟΤΑ μπροστά ΠΟΤΕ.

Μερικές φορές λέω μακαρι να έφταιγαν για όλα οι δημόσιοι υπάλληλοι... θα ήταν πιο απλά τα πράγματα. :roll::(

Βαφτιστήρα μου τρελή μη στεναχωριέσαι ρε συ... Δυστυχως ο Γιώργος φέτος θες δε θες θα αρρωσταίνει.

Εμάς πέρισυ μας πήγαινε δύο μία (2 εβδομαδες άρρωστη 1 υγιής) Φέτος όμως ζήτημα άν έχει άρρωστήσει μία φορά και μέχρι τώρα, δόξα το Θεό, δεν έχει χρειαστεί αντιβίωση.

Μεχρι ο Γ να αποκτήσει αντισώματα θα αρρωσταίνει. Και του χρόνου να τον στείλεις το ίδιο θα είναι. Θα αρρωσταίνει. Προσωπικά δεν πιστεύω οτι φταίει το ανσοποιητικό του. Έτσι είναι η πρώτη χρονια στο σχολείο. Μην τρελαίνεσαι και πάρε μια απόφαση που θα σε κάνει να αισθάνεσαι καλά.

Και επειδή μάλλον δε θα ξαναμπω φέτος στο μάμμυ:

Κοριτσάρες μου όμορφες εύχομαι σε όλες ολοψυχα ο καινουργιος χρόνος να φέρει στα σπίτια σας ό,τι ποθείτε, μα πάνω απ' όλα υγεία. Να έχετε ο ένας τον άλλον και όλοι σας οι στόχοι να είναι ρεαλιστικοί και ουσιαστικοί.

Όλη μου την αγάπη σας στέλνω και επειδή θα χαθώ για λίγο καιρό, (πρέπει να βάλω σε τάξη και να συστηματοποιήσω το διάβασμα για την εξετάστικη) εύχομαι να μη με ξεχάσετε! ;):D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά κι από μένα,

Καλή χρονιά να έχουμε όλοι με πολύ πολύ αγάπη και υγεία για τις οικογενειές μας

Εύχομαι να περάσετε όλες πολύ πολύ όμορφα :x:x:x:x:x:x

Σισσιώ εμείς δυστυχώς τα ζούμε όλα αυτά που έγραψες :(:(:(:( και όχι μόνο.............

Οι τελευταίες 2 βδομάδες ήταν οι χειρότερες που έχω περάσει στα 11 χρόνια που δουλεύω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πήγα ,πληρωσα λογαριασμους κ ηρθα..

ακομη δεν πηγα να παρω τον γιωργο..θα τον αφησω λιγο παραπανω..τελευταια ημερα σημερα :(:(

κοριτσια..κοιταξτε..σας γραφω αφου επρηξα κανενα μισαωρο τη μαμα μου στο τηλ...κ τη στεναχωρησα τελικα..

η πεθερα μου δν ειναι οπως περιγραφει η αργυρω για τα πεθερικα..

δεν ανοιγει ποτε την τηλεοραση στο γιωργο..μα ποτε :shock::shock:

ασχολειται κ παιζει πολυ μαζι του,περισσοτερο απο εμενα ν απω την αληθεια :oops::oops: ,κ τον βγαζει συχνα εξω,αν οχι στο παρκο,τον παιρνει επισκεψεις σε φιλες..σιγα τη βολτα βεβαια,αλλα κεκει ασχολουνται μαζι του..

επισης συχνα,απο ανοιξη θα τον παιρνει στο χωριο που εκει ολο παιζει στις αυλες...

ο γιωργος ξερει οτι ειναι η τελευταια ημερα σημερα κ μου ειπε μονο οτι θα στεναχωρηθει η λιζα κ θα κλαιει :(:( ..αλλα μου ειπε κ οτι απο δευτερα χαιρεται που θα ειναι σπιτι με τη γιαγια :o:o:o

ΑΝ δω οτι ζηταει το σχολειο,θα ξαναπαει..αλλα ειναι τοσο απιθανο αυτο που μεχρι κ ο χ. ειπε πως αν ο γιωργος απο μονος του ζητησει να παει,αυτος ο ιδιος θα παει να τον ξαναγραψει! :evil::evil::evil::shock::shock::shock:

δραστηριοτητες θα τον ξεκινησω οσο μπορω..κ στο κοπερτι με τα κοριτσια θα δω κ στη χανθ κ κατι ειδα στη χαν καλαμαριας..

ολο σκεφτομαι το προβλημα με τα αυτακια του κ τα λογια του ωριλα για να συνελθω..κ κυριως οτι μου ειπε πως αν το υγρο στα αυτακια παραμεινει μηνες κ δεν υποχωρει καθολου,τοτε,ναι,θα πρεπει να κανουμε επεμβαση με σωληνακια..κ οτι μενοντας σπιτι σχεδον σιγουρα αυτο το αποκλειουμε κ του χρονου θα ειναι καλυτερα..

εκει "παταει" ο χ. κ επεμενε να σταματησουμε..

ολο σκεφτομαι το σκηνικο τωρα που θα παω να τον παρω.. :(:(:(

σας χιλιοευχαριστω για ολα κ Παναγιωτα με συγκινησες πολυ,ειμαι που ειμαι σημερα,με αυτο που εγραψες με κεφαλαια! :-*:-*:-*:-*:-*:-*

νονακα σε ευχαριστω κ εσενα! :):)

ολες μια προς μια! σας αγαπώ πολυ!

χρυσα μου καλη χρονια να εχουμε!

θα μπω το απογευμα να σας πω νεα απο τον αποχαιρετισμο γιατι σιγουρα κομματια θα ειμαι..! :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα περαστικά στον πατατούλη σου, κι εσείς ανάσα δεν πάιρνεται από τις αρρώστιες :(

Ιουλία αφού ο Γιώγος χαίρεται που θα μείνει σπίτι κακώς στεναχωριέσαι τόσο πολύ, σκέψου ότι είναι για το καλό του ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισαμε!

τωρα παιζει κατω με τον κουνιαδο μου..

ηταν οπως το περιμενα..η λιζα εκλαιγε..κ ο γιωργος την αγκαλιαζε κ της ελεγε"σα θεις πιτι μου α παιτσουμε,μη καις!" :o:o:o:o:o:o:o:(:(:(:(:(

του ειχε παρει κ σοκολατα κ μου εγραψε κ κατι συγκινητικα λογια στο τετραδιο του.. :(:(:(:(

ηταν κ η αχωνευτη η διευθυντρια κ φευγοντας μου ευχηθηκε καλη χρονια κ εγω της ειπα στο τελος"τη λιζα κ τα ματια σας,αν δεν ηταν αυτη ο γιωργος θα ειχε σταματησει πολυ καιρο πριν"! :evil::evil::evil:

μου ειπε πως αν γινει καλυτερα κ ο γιατρος αφησει,μπορουμε να ξαναπαμε στον παιδικο οποτε θελουμε..ουφ!

πολλη συγκινηση σημερα..

παναγιωτα περαστικα σας :(:( λες να κολλαει απο τον νικολα;φανταζομαι κ τη δικη σου ταλαιπωρια :(:(

α!επειδη αργησαν να βγαλουν τις καταστασεις με το ενιαιο μισθολογιο,αυτον τον μηνα πληρωθηκαμε με το παλιο,προ περικοπων!ειχα ξεχασει τετοια ποσα! :shock::shock::shock::shock:

φυσικα..τον επομενο μηνα θα μας τα κρατησουν αναδρομικα! :evil::evil::evil::evil:

δε βαριεστε..καλη καρδια!οι ανθρωποι μετρουν αρχικα,τελικά κ παντα!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλία, όταν θα βλέπεις τον Γιώργη σου να μην αρρωσταίνει ή έστω όχι τόσο συχνά, θα ξεχάσεις τον παιδικό....δεν πειράζει, έχει χρόνια να πάει σχολείο ;) πάνω από όλα η υγεία του ;)

μπράβο στην δασκάλα του :D

Σισσιώ τώρα για αυτά που έγραψες τι να πω.....ας μην πω καλύτερα!!....

να σου ευχηθώ μόνο καλή χρονιά και με το καλό το πτυχίο σου και πάντα υγιής εσύ και η οικογένειά σου :D:x ...α επίσης μια καλημέρα μπορείς να μας λες ;)

Παναγιώτα περαστικά στον πατατούλη σου :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα ,δεν θα μπείτε στο καινούργιο πόστ για θηλάζουσες?με την εμπειρία που που υπάρχει εδώ μεσα θα μπορούσατε να συμβουλέψετε και άλλες κοπέλες ,πχ γράφει καποια ότι μερικες φορές δεν φτάνει κ δίνει λίγο συμπλήρωμα,εσείς ξέρετε ότι δεν παίζει κάτι τετοιο και ότι τα παιδιά περνάνε άλματα αναπτυξης και άλλα πολλά ....μήπως να βοηθούσατε με καμμιά συμβουλή? ΠΟΥ ΣΑΙ ΛΑΛΑ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gιωτα μου εγω προσωπικα δεν υπαρχει καμια περιπτωση να απαντησω!κ ας θηλαζω ακομη!

δεν ειδα καμια απορια θηλαζουσας στο ποστ αυτο..απλα τις εμπειριες τους περιγραφουν..δε ρωταει καμια αν ισχυουν αυτα που θεωρει σιγουρα..

οποτε απαντησαμε,ξεσπασε καβγας..εγω δε το ξανακανω..εκτος αν διακρινω καποια πραγματικη απορια..

τοτε να εισαι σιγουρη πως δε θα προλαβαινουν τις απαντησεις απο τα κοριτσια οι κοπελες που πραγματικα αγωνιουν..!

φιλακια πολλα κ καλη χρονια να εχεις! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις ηρθα σπιτι!

τα πραγματα ειναι καλυτερα!.

ετσι τουλαχιστον θελω να πιστευω!

απλ ολα ειναι μαζεμενα...ποσα να αντεξω-ουμε...?

εφτασε η πρωτοχρωονια και εγω ολη μερα σημερα αρνουμαι οτι εχει 30/12

και αυριο ενα παραμονη...

οτι φαξ εστειλα η οτι εγραφα...εγραφα 29/12!

αλλα κανει δεν μου ειεπ τιποτα!

δεν ξερω...νοιωθω οτι η επομενη χρονι αθα ειναι ακομα πιο χειροτερη...

περυσι αγοραζα υλικα για βασιλοπιτα...

φετος παραλιγο να την ξεχασω!

αγορασα μια τσαντα...βασικα ξεσπασμα στη κακη μου διαθεση ηταν..αλλα δεν το μετανιωνω!

αξελ

ηθελα και πορτοφολι...αλλα δεν εφταναν..γμτ!

αγορασα και τα δωρα του αγιου βασιλη!

ενα κουκλοσπιτο και ρουχα για τις μαρμπι!

αυτα!

Σισσιω...νομιζω οτι το 2ο σεναριο επαιξε σε σχεση με τις πληρωμες..

παιζουν μαζι μας...

γιατι δεν ξυπναμε?

οεο?

οπως και να εχει καλα να περσεις και να μπαινεις να μας λες εστω ενα γεια!

Γιωτα...το μαμμυ δεν ειναι για αποριες περι θηλασμου...οταν τολμησει καποια να απαντησει κατ διαφορετικο απο αυτο που θελουν να ακουσουν ξεκινα η επιθεση!

σε λιγο δεν θα ειναι ουτε το παρεντς για ερωτησεις περι θηλασμου!

δυστηχως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ το είδα το ποστ και δεν θεώρησα ότι υπάρχει λόγος να απαντήσω......για όλους αυτούς τους λόγους που λέτε και εσείς!!! ;)

συμπεθέρα μεγειά :D:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα! καλά με το ζόρι δεν θα σας κάνω εγώ να απαντήσετε!!! :lol::lol::lol::lol::lol: προσωπικά μου αρέσει να δίνω δευτερη ευκαιρία στους ανθρώπους ,ε αμα θέλει να σφαχτεί καποια μόνη της ας σφαχτεί!!παντως είναι πολλες οι κοπέλες που θηλάζουν και πολύ χαίρομαι!!!!!!!!!!!!!

εδώ βρέχει...μαμωτο ,και ήθελα να κατέβω αγορά βόλτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας :x

Γιώτα τι και αν βρέχει? πάρε ομπρέλα....αν ήσουν εδώ δλδ δεν θα έβγαινες συχνά έξω!!!! :lol::lol::lol:

και σε μας ψιλοβρέχει και αν βρέχει και το βράδυ τότε θα κάνει χαλάστρα στα βεγγαλικά ;)

γίνεται χαμός το βράδυ, είμαι σίγουρη ότι η φύση ενοχλείται, τα πουλιά τρομάζουν, η ατμόσφαιρα αποπνικτική.....!!!! :!:

Καλημέρα και πάλι :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!!Πως ειστε την τελευταια μερα αυτου του...συναρπαστικου :P:P:P χρονου???

Εγω ξυπνησα καλα αλλα μετα είδα το εξ. πατακι μεσα κ καταλαβα τι με περιμενει...ο Νωντας(το 2ο σκυλακι μας.που δεν το λες κ σκυλακι αφου ειναι καμια 100κιλα,δεν ηθελε να βγει απο το μπαλκονι.Οποτε ο Α χθες αργα που γυρισε τον αφησε να περιφερεται.Γι'αυτο πηρε κ το πατακι μεσα αφου τα κομματιαζει.ΟΛΟ το μπαλκονι παλι μεσα στη λασπη ~x(~x( .Το επλυνα τα χριστουγεννα κ ψοφησα απο το κρυο...Δεν υπαρχει ουτε 1 στις 1000 να το ξανακανω!

Ας μπει "βρωμιαρης" κ ο επομενος χρονος για ΑΥΤΟ το σπιτι! ;):?

Εχω να παραδεχτω πως ο Α ασχοληθηκε προχθες μαζι της πανω απο μιση ωρα!Παρτυ εκανα! :lol::lol::lol:

Ιουλιακι μου απεκτησα κ εγω μαπα σχεση με τα τηλ....Εψαχνα καταλληλη στιγμη να σε παρω αλλα... :?

Τεσπα!Ολα καλα θα ειναι!Ο παιδικος δεν ειναι σχολειο.Δεν θα τον "κοψεις στη μεση" της 1ης δημοτικου!Ειναι προαιρετικο.Ετσι πρεπει να το βλεπεις.Σαν παιδοτοπος αλλα πιο "καλο"!Ασε λοιπον τους συναισθηματισμους κ βρες κ απολαυσε τα θετικα της νεας καταστασης! ;):D

Υποθετω σημερα θα ειναι αδειο το τρενο?Αφου πολλες ευχηθηκατε κ την κανατε? :( Στα γουστα θα ειστε??? :lol::P

Κ εγω εχω πολλα να κανω αλλα βαριεμαι.Θα φτιαξω μαλλι(μονη μου),θα παω στη βαφτιστηρα,ισως σιδερωσω λιγο..Ισως αφησω σιδερο-ασιδερωτα στο σαλονι για να υποδεχτουμε ολοι μαζι το νεο χρονο! :P

Γενικως νιωθω τοσο χαρουμενη!!!!Κ θελω να παω κοντρα σε ολα τα πρεπει κ τα είθισται(το γκουγκλαρα βεβαιως! :lol: )"Πρεπει" βασιλοπιτα?ΜΠΑ!Πρεπει συμμαζεμενο σπιτι?ΜΠΑ! :P

Πρεπει ενα ωραιο φαγητακι?ΜΠΑ!Τοστακια θα χτυπησουμε! :lol::lol::lol:

Βικυ μεγεια την τσαντα!!!! :ymapplause:

Γιωτα το ποστ που λες δεν το ειδα καλα,μονο τα 2-3 πρωτα διαβασα χθες!Παω να ριξω ενα βλεφαρο!

Καλημερα Αργυρω!!!! :D:D:D Εννοουσες να γραψω τον πονο μου κ να συμπληρωσεις τον δικο σου? :lol:

edit ορθογρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Αναστ. αυτό εννοούσα :lol::lol::lol::lol::lol:

να σου πω εγώ έχω να σιδερώσω γιατί την δευτέρα φεύγουμε, έπλυνα τα ρούχα και πρέπει να τα σιδερώσω για να τα πάρουμε μαζί, θα πάω να αγοράσω και ένα μεικ απ γιατί μου τελείωσε, έτσι ώστε όταν πάμε στα παθερικά και βγούμε έξω να βαφτώ σωστά!!! ;):lol::lol::lol::lol:

σήμερα δεν πάμε πουθενά βεβαίως βεβαίως!!! :?

βασιλόπιτα δεν θα κάνω σήμερα γιατί δεν θα την φάμε μέχρι την δευτέρα και ίσως να χαλάσει, να την πάρω μαζί μας δεν παίζει γιατί τα πεθερικά θα την σνομπάρουν και δεν γουστάρω, όπως σνόμπαραν τα ωραία πασχαλινά κουλουράκια μου!!! :ymtongue::ymtongue::ymtongue::evil::evil:

θα κάνω όταν γυρίσουμε!!

δλδ το πρόγραμμά μας για σήμερα βράδυ είναι: τιβι και όταν έρθει η ώρα θα ανοίξουμε ένα μπουκάλι σαμπάνια και θα δούμε τα βεγγαλικά έξω!!! :|

Αναστ. ωραία αυτά που έγραψες στο άλλο ποστ και της φιρφιρίκου (έτσι όπως το έγραψα μου θύμισε το κα Κοκοφίκου (?) :lol::lol::lol::lol::lol: ), και επειδή καλύφθηκα δεν θα γράψω τίποτα ;)

εγώ θα σας ευχηθώ αργότερα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. με θυμαστε??? :D:D

Μπηκα να σας ευχηθω κοριτσια καλη χρονια και καλο δρομο σε οσες πατε ή ειστε ήδη καπου!

Εγω την Κυριακη στις 8 το πρωι πεταω για Αθηνα, τελικα νωριτερα για να φυγω και νωριτερα...Εχω κανει αιτηση για μια νεα δουλεια κ αν χρειαστει πρεπει να ειμαι εκει νωρις...

Σημερα θα περασουμε το βραδυ στο Χιλτον διοτι ειναι και κοντα στο αεροδρομιο και αυριο πεταω νωρις..και μετα το Γκουλαγκ που μας περιμενει (Β Κορεα) αξιζουμε λιγη χλιδα!!

Σας φιλω, να περασετε καλα, οσες θελετε μπορειτε να μου στειλετε μηνυμα στο κινητο η να με παρετε τηλεφωνο (ειναι το ιδιο, το εχει η Αφρο κ η Παναγιωτα σιγουρα κ νομιζω κ η Σισσυ κ η παπιομανα!!) Θα δω και εγω αν εχω τα νουμερα σας, διοτι δεν θα πολυμπαινω μαμμυ..Ελπιζω να πιουμε κανα καφε

Φιλια κ να περασετε ομορφα οχι μονο σημερα αλλα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!

Ιουλία κι έμενα πέρυσι αρρώσταινε κάθε 2 εβδομάδες η Φ

Φέτος είμαστε πολύ πολύ καλύτερα. Περυσι ήταν η πρώτη χρονιά της Ι στον παιδικό

και η Φ κολλούσε τα πάντα! Θα δεις ότι του χρόνου θα είστε πολύ πολύ καλύτερα κι εσείς.

Μη στενοχωριέσαι καλά θα περνάει και με τη γιαγιά του, αφού ασχολείται και μαζί του.

Φαντάσου να μην είχες και επιλογή πέρα από τον παιδικο ;)

Χτες ο Γ είχε υπηρεσία

Πήγαμε στη δουλειά του και ήρθε Αη Βασίλης με ελικόπτερο και έφερε τα δώρα.

Πήγαμε με την αδερφή μου την οποία ο Γ ανέβασε βόλτα με το ελικόπτερο ...Τι καλά :D

Εμείς θα αλλάξουμε χρόνο με τους γονείς μου και θα αφήσουμε τις μικρές εκεί

και θα κατεβούμε κάτω στα ξαδέρφια μας όπου θα είμαστε παρέα...

Θα παίξουμε και ταμπού!!!! :D:D:D:D

Πάω να φτιάξω μπισκότα και βασιλόπιτα..

θα ξαναγράψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα -σπερα .

χθες ειχαμε για τραπεζι τον νονο του Μ με την νονα .περασαμε τελεια !!!οσο γινετε μετα απο τον χαμο του πατερα του ....

σημερα εμεις χαλαρα θα την περασουμε ,το πρωι καθαρισαμε το σπιτι με τον Κ παιξαμε με τα παιδια και δεν θα φτιαξουμε τιποτα για φαι :lol::lol::lol::lol: θα φαμε τα αποφαγια σημερα το μεσημερι και το βραδυ ...τιποτα η οτι νανε :lol::lol::lol::lol: βασιλοπιτα δεν εκανα ,αλλα μπορει να παει ο Κ στον φουρνο να παρει αν δεν βαρεθει να βγει ....

εχουμε δυο γκαραζ αυτοκινητων !!! :o:lol::lol::lol::lol: μας εφερε και ο νονος ενα !!!

αργυρο μου καλο ταξιδι και παρα πολυ καλα να περασετε και ο καινουργιος χρονος να σε βρει ανανεωμενη για καινουργια βηματα .

αναστασια χαμογελα ,ολα ευχομαι απο την νεα χρονια να ειναι παρα πολυ καλυτερα στην ζωη σου .

μαρακι ζηλεψα το ελικοπτερο ...θελω και εγω ,να χαιρεσε τον τελειο αντρα σου και τα υπεροχα κοριτσακια σου ....αντε και με ενα αγορακι :D

δημητρα ο νεος χρονος ευχομαι να σε βρει και εσενα και την οικογενεια σου χωρις ΚΑΜΟΙΑ αρρωστια και να μην ξανα αρρωστησετε .

Γιωτα ...ευχομαι να κανεις αυτον τον χρονο αυτο που επιθημεις περισσοτερο ;)

Θου εσενα σου ευχομαι φυσικα καλους υπνους :lol::lol::lol:

Γωγω σας ευχομαι περισσοτερη αληθεια (στην δουλεια σας :P ) και να ειστε παντα ετσι αγαπημενοι σαν οικογενεια

Παναγιωτα σου ευχομαι καλη επιστροφη στην δουλεια και οχι αρρωστιες .

Σισση ευχομαι αρμονια και καθολου νευρα :P:lol:

Ιουλια ευχομαι με τον νεο χρονο να μην εχεις αμφιβολιες για τις αποφασεις σου :lol:

Νατασουλα ευχομαι ολα καλυτερα στις δουλειες σας

Νατασα ευχομαι εναν χρονο χωρις στερισεις στο φαγητο :lol:

Λενα να ειναι καλα τα μωρα σου και με λιγοτερη ζηλεια .

Καρολινα μου να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη και γενα και ενα υγιεστατο παπι ,το μεγαλο παπακι να ειναι παντα χαμογελαστο και χωρις ζηλεια απο εδω και περα .

Χρυσα ευχομαι μια τελεια βαφτιση και να παρει ο Ο αυτα που του χρωστανε

Βυκη ευχομαι πολλα λεφτα και μια υπεροχη γεννα και καμοια μα καμοια ταλεπωρια απο εδω και περα :lol::lol::lol:

Ελενα (λενακι) ευχομαι να ηρεμισει η μικρη και να εχετε απολυτη αρμονια στο σπιτι ,φυσικα και σου ευχομαι και μονιμη καλη διαθεση :D

Φρανιτα ευχομαι καλη προσαρμογη στο Β.Κορεα και ελευθερια ;)

ευχομαι να μην ξεχασα καποια :oops: και τωρα οι γενικες ευχες ,υγεια ,χρημα και αγαπη σε ολες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ευχές για την κάθε μια χωριστά ;):D:x

προσωπικά σε ευχαριστώ :D:-* και ανταποδίδω προσθέτοντας λιγότερες μέρες μοναξιάς με τα παιδιά και όλα να σου έρθουν όπως τα θέλεις για να πας στην δουλειά που έλεγες :D:x ...αλήθεια τι έγινε με το θέμα? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...