Μετάβαση σε περιεχόμενο

το εξπρές του βυζονυχτίου νο.57-ΉΡΘΕ ΤΟ ΜΑΪΜΟΥΔΑΚΙ!


Recommended Posts

Γιωτακι μου ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα, χτες που μιλουσαμε ηταν καπως.

Αφου συζητουσαμε την προοπτικη να παρει τους πρωτους μηνες αναρωτικλη αλλα σαν αναπληρωτρια δικαιουται μονο 15 ημερες αναρωτικη αδεια. Οτι αλλη παρει ειναι ανευ αποδοχων.

Γιατι λογαριαζε πως ο μικθος της πλεων θα ειναι 680 ευρω. Εχει ενοικιο λογαριασμους θερμανση μετακινησεις τροφη κλπ που στην ουσια δεν της μενει τιποτα. Και ελεγε να μη δουλψει και να παραιτηθει αφου δεν δικαιουται αδεια..

Και τον ακουω να της λεει πως οχι να μη παραιτηθεις γιατι πρεπει να δουλεψεις επειδη δεν βγαινουμε οικονομικα...

δεν ξερω...δεν τον ειδα καθολου ενθουσιασμενο...

και θυμομουν την ξαδελφη μου που ηρθε την δευτερα με ποση λαχταρα αυτη και ο αντρας της παιζανε με τον μικρο ..και θυμαμαι τον αντρα μια συναδελφου που ειχε βαλει τα κλαμματα απο την χαρα του...σκεφτομαι αλλους που χαιρονται...τον Ο που αμα του πω κανουμε και αλλο...θα πεταξει απο την χαρα του..δεν ξερω...

Τεσπα..ολα καλα να πανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 942
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα .

δεν ειμαι στα καλυτερα μου ....

Χρυσα με το καλο η κουνιαδα σου το μπεμπακι !!!θα χαρει και ο αντρας της με τον καιρο :?

Αργυρο με γεια το μπουφαν ,τα φουσκοτα με ραφες δεν μου πολυ αρεσουν (εγω δεν εχω καν για μενα ) αλλα ειναι ζεστα .Τα παιδια και τα δυο εχουν σε αμανικο και σχεδον αυτα φοραμε ακομα ,οταν βγαινουμε με το αυτοκινητο και παμε σε εμπορικο και οχι βολτα εξω .

Νατασουλα ευχομαι να μην εχει στιγμα .

Γιωτα με το καλο το ταξιδακι σου ,οταν λες μονη :με την μικρη η οχι ?

Ιουλια και εγω θα κολλουσα σαν και εσενα ....σε καταλαβαινω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο μακαρη να χαρει.

Οχι οτι θα ταλαιπωρηθει ιδιετερα.

Απλα θελει προσοχη γιατι ειναι πολυ αδυνατη, ειναι και 36 χρονων.

Αφου χτες δεν πηγε μαζι της στον γιατρο, εστω ρε γμτ στο ραντευουν που ακουσαν καρδουλα επρεπε να παει..

τεσπα..

ολα καλα να πανε, και απο πραγματα δεν θα χρειαστουνε και πολλα αφου εχει ΠΗΤ 13/08..χιχιχι

Πως ειναι σημερα το στηθος σου;;; απο χτες ολο ηθελα να σε ρωτισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα υπάρχουν πολλοί που στην αρχή δεν είναι ενθουσιασμένοι με την ιδέα ενός παιδιού, αλλά με τον καιρό και κυρίως όταν γεννιέται το παιδάκι αλλάζουν!!! :) εύχομαι να αλλάξει και εκείνος!!! :?

Αφρο τα άλλα μπουφάν ήταν σαν ριγέ, δεν μου άρεσαν καθόλου :? τα βρίσκω όμορφα αυτά τα, όχι πολύ φουσκωτά!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ζωδιο ειναι ο αντρας της ?

αν ειναι σας τον ηλιθιο λεων (σορι κοριτσια αλλα ειμαι φορτωμενη ασχημα) ναι θα φερει τωρα την καταστροφη τη συντελεια του κοσμου και μετα θα χαρει και θα πει ...αχ δεν θυμαμαι τι ελεγα πριν ,αφου με ξερεις φουντωνω και ετσι κανω :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: σε εχουν κανει σκατα ,εχουν χαλασει τα παντα σε εχουν κανει να κανεις πραγματα και να γινει η μουρη σου κρεας και μετα ...ας κανουμε οτι δεν εγινε τιποτα :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες που πήγαμε στην παιδική χαρά, μπορεί να είχε ήλιο, αλλά με πολλά δόντια....παγωνιά!!!

Afrooooooo ηρέμησε ρε :x:x:x:x:x

την καταστροφή την φέρνει και ο άντρας μου που είναι τοξότης!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Ειμαι καπως καλυτερα σημερα ευχαριστω! :lol: Εχω κατι νευρα απο χθες..η Ειρηνη με εφερε στο αμην χθες βραδυ. την εβαλα για υπνο 9 ακριβως και μεχρι της 11:30 σηκωνοταν συνεχεια :twisted: Με το ζορι περπαταω και φανταστειτε τι τραβηξα..εν το μεταξυ γκαριζει κιολας για να ξυπνησει τον μικρο και το καταφερε 3 φορες :twisted: μιλαμε ηθελα να την τσουρομαδισω χθες πως κρατηθηκα ενας θεος ξερει. Εκανα και μια μαμακια...την απειλουσα οτι αν ξανασηκωθει θα την κλειδωσω και απο τα νευρα μου το εκανα και την αφησα να κλαιει 10 λεπτα αλλα δεν αντεξα και την ξαναανοιξα :oops: μαμακια θα πειτε το ξερω αλλα ειχα φτασει στο αμην. Φυσικα ουτε και αυτο την αγγιξε και ξανακατεβηκε μετα! Σκεφτομαστε με τον Π. να της παρουμε παιδικη κουνια με καγκελα ξανα και να κοιμαται εκει, δεν ξερουμε τι αλλο να δοκιμασουμε....

Αργυ με γεια το μπουφανακι της Ρ.! Και εμεις μοβ φοραμε φετος :) Εχετε και εκει τρελοαερα οπως εδω? Θα τα γκρεμισει ολα μιλαμε!

Χρυσα με το καλο το μωρακι της. Οσο το βλεπουν να μεγαλωνει στον υπερηχο θα το αγαπησουνε και οι 2 με τον καιρο.

Ιουλια εγω στην θεση σου θα τον σταματουσα για λιγους μηνες να δω πως παει και μετα αν ηταν καλυτερα θα τον ξανααρχιζα. Δικιο εχουν τα κοριτσια.

Συμπεθερα που εισαι καλε? Χαθηκες παλι!

Θου γιατι ετσι πεσμενη πουλιμ? Ανεβα σε παρακαλω!

Αναστασια εφοσον η πεθερα θελει να κοιμησει την μικρη μην το σκεφτεσαι καθολου! Φυσικα πρεπει να θελει και η Αννυ. Καλο θα της κανει και θα μαθει να κοιμαται χωρις μεμε για οσο λειπεις. Εγω αφηνα τοσο καιρο επιτηδες τον Γ, στην πεθερα μου και τωρα τον κοιμηζει στο λεπτο και δεν σηκωνεται καθολου! Στο σπιτι κανει παντα 10λεπτους υπνακους και στην πεθερα μου μιαμιση ωρα!! :shock: Επιτελους μπορω να βγω βραδυ χωρις να ανησυχω!

Ξυπνησε γμτ :twisted: μα δεν θα ησυχασω ποτε σε αυτο το σπιτι. Ευτυχως η Ε. ειναι στην γιαγια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! :|

Θέλω πολύ να συμμετέχω τόσες μέτες, αλλά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα!

Σήμερα έχω κάτι νεύρα... ήθελα να μπω να σας τα πω να ξεθυμάνω, αλλά ούτε αυτό δεν προλαβαίνω να κάνω... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Γωγώ αν διαβάζεις να πεις του Γιώργου να του δώσω μερικά εγγραφάκια να τους ξεμπροστιάσω όλους του γελοίους που κοροϊδεύουν τον κοσμάκη! Άντε γιατί τα έχω πάρει!

Πάω να συνεχίσω τις μαλακίες!

Σε όλουςαυτές τις μέρες βγαίνει η χρονιά, μονο σε αυτό το κωλογραφείο μας "μπαίνει" κανονικότατα!

Χρυσάκι είμαι πολύ γαϊδούρα, ξέχασα την γιορτή σου, ελπίζω να με αγαπάς ακόμα!! :oops: Χρόνια πολλά κουκλάρα μου!

Αργυρούλα με γεια το μπουφαν , ενα παρόμοιο μας έφερε και ο θείος της Χ δώρο για τα X mas

Εμείς δώρα δινουμε την Πρωτοχρονιά για να πάει καλά ο χρόνος και να είναι γενναιόδωρος μαζί μας.

Το έθιμο το Βασιλείου του Μέγα με τις πίτες και τα χρυσαφικά μέσα σε αυτές έχει ρίζες απο τη δική μας παράδοση.

Έτσι το κάναμε πάντα με την οικογένεια μου, έτσι το θεωρώ "σωστό" ;)

Θυμάμαι και άλλα αλλά θα προσπαθήσω να επανέλθω αργότερα!

Θουλάκι ανέβα λίγο!

Νατασσούλα ούτε έμένα μου φαίνονται τραγικές οι τιμές. Να μας πεις και τι είπε ο παιδίατρος! :x

Έλενα χαίρομαι που είσαι καλύτερα! όσο για τη μικρή ψυχραιμία. Εγω πάντως αποφάσισα να χτυπάω το κεφάλι μου στο τοίχο! :lol:

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:-p:-p !!!!! A... δε σου ξαναμιλαω :lol::lol::lol:

Μερσι Σισσακη μου!!!

οτι επιθμεις και εσυ!!!

Κοιτα, χωρις να θελω να θηξω τον αντρα της Γωγως..και την ιδια τη Γωγουλα..

εαν οι δημοσιογραφοι ηθελαν να ξεμπροστιασουν καποια κακως κειμενα σε αυτη τη χωρα...θα το ειχαν κανει εδω και καιρο.

Εγω πιστευω πως ακομα και οσοι το παιζουν εγκριτοι και σοβαροι και καταγγελουνκαποια πραγματα, ειναι ρηχοι και επιφανειακοι...

ακομα και ο Χατζηνικολαου που ενα διαστημα πολυ τον πηγενα με τον τροπο που ταπωνε πολιτικους και συνδηκαλιστες δεν ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσιώ πρόσεξε μην κάνεις καμμιά τρύπα στον τοίχο ή βαθούλωμα στο ωραίο κεφαλάκι σου από το πολύ χτύπημα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::x:x:x:x

άλλο η βασιλόπιτα και άλλο τα δώρα που φέρνει ο Αη Βασίλης!!! :!:

το μπουφανάκι της Ρ. δεν είναι φουσκωτό, το ξανακοίταξα!!!! :lol::lol::lol:

Λενάκι όχι ρε και κούνια σε 3 ετών παιδί :o:o:o:o:o , άσε που μπορεί να σκαρφαλώσει και να πηδήσει!! ;)

εδώ χθες δημιούργησε ένα στρες ο άντρας μου, το οποίο εμένα μου βγήκε στα παιδιά και κυρίως στην Ρ. και της έδωσα μία στον πωπό (αφού με εκνεύρισε) και μετά την είχα στην αγκαλιά μου και έκλαιγα :cry::cry::cry::cry:

καταστάσεις οι οποίες μπορούν να αποφευχθούν!! :evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι φυσάει, αλλά όχι και τόσο τρελά, αν και το πρωί βρήκα την πόρτα του σπιτιού στον κήπο ανοιχτή :o:o:o:o:o ο άντρας μου, μου είπε από τον αέρα μάλλον......

βρήκα και αυτό το μπουφάν, αλλά δεν μου άρεσε καθόλου και πολύ κυκλοφορεί αυτό το στυλ!!!

στην Ελλάδα υπάρχει η μάρκα Tom Tailor?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Η Ιστορία της βασιλόπιτας (από την Βικιπαίδεια)!!

Το έθιμο της βασιλόπιτας είναι πολύ παλαιό, προέρχεται από εκείνο το τελούμενο στην αρχαία εορτή των «Κρονίων» (των ρωμαϊκών «Σατουρναλίων») που παρέλαβαν οι Φράγκοι, από τους οποίους και προήλθε η συνήθεια της τοποθέτησης νομίσματος μέσα στη πίτα και της ανακήρυξης ως «Βασιλιά της βραδιάς» αυτού που το έβρισκε. Κατά άλλο έθιμο, αντί νομίσματος, έβαζαν φασόλι και αυτόν που το έβρισκε τον αποκαλούσαν "φασουλοβασιλιά".

Ορθόδοξη θρησκευτική παράδοση

Πέρα όμως αυτού του φράγκικου εθίμου, που επικράτησε στην Ευρώπη, υπάρχει και μία θρησκευτική παράδοση που συνδέει και με την προσωπικότητα του Μεγάλου Βασιλείου. Κατά την θρησκευτική λοιπόν παράδοση κάποτε στη Καισαρεία της Καππαδοκίας στη Μικρά Ασία που επίσκοπος ήταν ο Μέγας Βασίλειος ήλθε να τη καταλάβει ο Έπαρχος της Καππαδοκίας με πρόθεση να τη λεηλατήσει. Τότε ο Μέγας Βασίλειος ζήτησε από τους πλούσιους της πόλης του να μαζέψουν ότι χρυσαφικά μπορούσαν προκειμένου να τα παραδώσει ως "λύτρα" στον επερχόμενο κατακτητή. Πράγματι συγκεντρώθηκαν πολλά τιμαλφή. Κατά την παράδοση όμως είτε επειδή μετάνιωσε ο έπαρχος, είτε (κατ΄ άλλους) εκ θαύματος ο Άγιος Μερκούριος με πλήθος Αγγέλων απομάκρυνε τον στρατό του, ο Έπαρχος απάλλαξε την πόλη από επικείμενη καταστροφή. Προκειμένου όμως ο Μέγας Βασίλειος να επιστρέψει τα τιμαλφή στους δικαιούχους, μη γνωρίζοντας σε ποιόν ανήκει τι, έδωσε εντολή να παρασκευαστούν μικροί άρτοι εντός των οποίων τοποθέτησε ανά ένα των νομισμάτων ή τιμαλφών και τα διένειμε στους κατοίκους την επομένη του εκκλησιασμού. Το γεγονός αυτό απέληξε σε διπλή χαρά από της αποφυγής της καταστροφής της πόλης και συνεχίσθηκε η παράδοση αυτή κατά τη μνήμη της ημέρας του θανάτου του (εορτή του Αγίου και Μεγάλου Βασιλείου)."

Χρύσα εγώ δεν ψωνίζω ρούχα από το νετ γιατί αν δεν το δοκιμάσεις πάνω σου..... :roll::roll:

χθες π.χ είχε και ένα άλλο μπουφάν, ωραίο στο νούμερό της, το δοκίμασα και τελικά της ήταν μικρό!!!! :o:o:o:o φαντάσου να το είχα πάρει από το νετ, εντάξει μπορείς να το αλλάξεις, αλλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρούλα; προσέχω ρε!! Το χτυπάω με τακτ! :lol::lol::lol::lol::lol:

όχι δεν είναι άλλο. Συνδέονται άμεσα. Η ορίτζιναλ ιδέα του Άγιου που μοίραζε δώρα είναι αυτή του Βασιλείου που τα έχωνε σε πίτες και δεν ήταν ακριβώς δώρα, αλλά δεν προλαβαίνω να το ψαξω να βαλω λινκ.

Άντε τι κάνεις;; Βρες ενα! Τι σε έχουμε εδω; :lol::lol::lol::lol::lol::x

Καλα ρε Χρύσα μη το δενεις σχοινι κορδόνι! Σιγα μη "δωσω" δημοσια εγγραφα σε δημοσιογράφους! Την Θέλω τη δουλίτσα μου ακόμη! :lol::lol::lol::oops:

Πάω πάλι!!!!

Η επιθυμία μου διαταγή σου! :lol::lol::lol::lol:

Απο αυτό "κρατάει" και ο Αγιος Βασίλης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ..εννωειτε ρ ετρελη οτι δεν προκειτε να δωσεις τιποτα..

εξαλλου πιστεψε με εαν ηθελαν..θα τα εβρισκα μονοι τους..δεν χρειαζετε να το παιξεις "βαθυ Λαρυγγι"

ξυνετε το αριστερο μου χερι...η παλαμι..λετε να κερδισω κανενα Τζοκερ;;;;;

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

το ανεκδοτο της χρονιας!!!

Αργη αμα ξερεις τα ρουχα- τα πατρον τους το κοψημο και το στρωσημο τους- ειναι ευκολο να ψωνιζεις

Ρουχα που δεν ξερω- δενε χω δοκιμασει καθολου απο κοντα δεν ψωνιζω ουτε εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sισσιώ μία άλλη εκδοχή για τον Αη Βασίλη από την Φρικηπαίδεια (δεν ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο!!! :o:o:o:o:o )

http://frikipaideia.wikia.com/wiki/%CE% ... E%B7%CF%82

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ένα άρθρο, σχετικό με την αυτοπεποίθηση του παιδιού, πολύ ενδιαφέρον :!::!:

για να το διαβάσετε όλο, επειδή είναι μεγάλο, θα σας έλεγα να το αντιγράψετε κάπου για να το διαβάσετε χωρίς διακοπές.....γιατί η σελίδα, ενώ διαβάζεις πάει πάλι στην αρχή και πρέπει να βρεις πάλι το σημείο που σταμάτησες.....είναι λίγο κουραστικό!!! :?

http://www.mybabysworld.gr/site/content ... tid=671686

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρες!!!!

Τι νέα?!Πριν 3 χρόνια ακριβώς πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής! :D:D:D 6169!!! :D:D:D

Βρε τρελούλες!!!ΑΝ ήθελα να αφήσω καπου την μικρή να την κοιμήσουν δεν θα επέλεγα τη ΜΑΜΑ ΜΟΥ???? :lol: Λετε να διάλεγα την πεθερά??? :o:o:o:lol: Και η μάνα μου θέλει κ ειμαι σίγουρη πως μπορεί! ;) Αλλα θα προτιμούσα να κάνει κάτι τέτοιο ο μπαμπας της...κ οχι να ψάχνω αλλού!τεσπα!Θέλω τόσο καιρό να σας γράψω 2-3 πράγματα στην ομάδα αλλα δεν έχω χρόνο...ή μαλλον διαθεση! :roll:

Πιο πολυ θέλω τις συμβουλές σας για τη σχεση του Α με την Α.Δεν ασχολειται καθλολου ρε κορίτσια..Τι θα κάνω?Λυπάμαι πολύ κ κάθε φορα που λέω κάτι παιρνω απάντηση του στυλ "εσύ κάνε δουλειά σου"... :(:(:( Τον δικαιολογώ μόνο γτ έχει τρομερά ζόρια στα επαγγελματικά...Ευχομαι να αλλαξει αργότερα στάση γτ θα το χάσει το παιχνιδι με το παιδί του....

Ιουλία κόλλησες με το σταθμό γτ κατα βάθος πιστεύεις πως το παιδί κερδίζει περισσότερα με μια δασκάλα κ πολλά παιδάκια παρα με μια γιαγιά.κ εγω αυτό πιστεύω... :roll: Αλλα αν το παιδί είναι συνέχεια αρρωστο.... :?:?:?

Αργυ πολυ μου άρεσαν κ τα 2 μπουφαν.Απο ιντερνετ πρέπει ψωνιζεις με εκατοστά κ οχι με νούμερα!Της Α το πήρα απο λαρεντουτ κ ηταν τελεια αγορά!Κ τόσο ζεστο!

Αφρο τελικά τι κάνεις με παιδικό/δουλειά?Τι κολλημα καλέ με τις ραφές? :lol::lol::lol::lol: Εμένα μου αρέσουν!Χάριζουν στο ρούχο!

Σισσακι σε σκάνε πουλακι μου?Δεν έχεις ανάγκη εσυ! :P

Θουλ περαστικά σας!Οτι χρειαστεις....Στη διαθεσή σου! ;):YMHUG::YMHUG:

Τι άλλο σας ήθελα?μμμ

Α!Ναι!!!!Την παραμονή,ΑΝ ήταν να βγείτε,θα το κανετε-κανατε μετα την άλλαγη???Εννοω αν δεν είσασταν μαζεμένοι στο σπίτι,απλά θα εισασταν μαζί με τα παιδιά ακόμα κ αν κοιμοντουσάν???Σκέφτομαι πως θα ήθελα να είμαι η πρώτη που θα την φιλήσει την νέα χρονια..Απ'την άλλη αν βγω πριν την άλλαγη θα γυρισω στανταρ 1-2 ωρίτσες νωρίτερα ενω αν βγω 12.30 θα γυρισουμε...πρωι κ θα είμαι χώμα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

moλις εφυγε η νονα μας!ωραια περασαμε!

κοριτσια..ευχαριστω για τις απαντησεις..κολλησα με τον παιδικο..ισως γιατι ισχυει αυτο που λεει η αναστασια..ισως γιατι δε μου αρεσει να μενουν πραγματα"μισα"..ισως γιατι ειμαι ξεροκεφαλη..μεχρι αυριο πρεπει να αποφασισω,αφου απο εβδομαδα αλλαζει ο μηνας κ θα πρεπει να πληρωσουμε..

τα χρηματα τα αφησε ο χ. στο κομοδινο μου κ μου ειπε να κανω ο,τι θελω..καθαρα δικη μου αποφαση.. :roll::roll::roll::?:?:?

χρυσα δε γινεται να ξεκινησει απο μαιο,τελη ιουνιου σταματω εγω..δε θα πηγαινει καλοκαιριατικα παιδικο κ εγω να ειμαι σπιτι..

αλλος παιδικος δε γινεται τωρα,οχι ξανα προσαρμογη απο την αρχη,δεν αντεχω τα ιδια παλι..

συγχαρητηρια για την κουνιαδα! :D:D:D:D χαρηκα παρα πολυ,αληθεια! :D:D αν επαιρνε επαπειλουμενη;δικαιουται κ μεσω ικα νομιζω :?:?

ο αντρας της θα συνελθει συντομα!το πρωτο σοκ ειναι μωρε!

νατασουλα ευχομαι να μην ειναι τιποτα παντως!οχι βεβαια οτι ειναι κ κατι σοβαρο κ να ισχυει!φιλακια πολλα!

ωρυλα απο εβδομαδα..αν κ ξερω παλι τα ιδια θα ακουσω..οτι ο παιδικος τον επιβαρυνει κ του χρονου θα ειναι καλυτερα..

θα ξαναμιλησω με τη δασκαλα του..αν ημουν πιο ευχαριστημενη απο τον παιδικο..μετα λεω μηπως να παει 1 μηνα ακομη να δουμε..

παντως αν σταματησει,πρεπει να βρω οπωσδηποτε δραστηριοτητα..ειδα εχει η χανθ απογευματινα απο φλεβαρη..

κατι αλλο ξερετε;

παω να τον κοιμισω..σας φιλω ολες!κ σας ευχαριστω για ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!αλλα ηθελα ν ααπαντησω,αλλα εγραψα! :oops::oops::oops:

αναστασακι εγω παντα βγαινω αφου αλλαξει ο χρονος..

τωρα,με το παιδι,αν ηταν να βγω,οα το εκανα μετα την αλλαγη..δεν μπορω με τιποτα να αλλαζει η χρονια κ να μην ειμαι οικογενειακα..αλλα επισης ποτε δε βγαινω,αν δεν μπορει την επομενη το πρωι καποιος να απασχολησει τον γιωργο για να κοιμηθω.. :oops::oops::oops:

αν η μαμα σου,ή εστω η πεθερα,μπορει να κρατησει το πρωι ως το μεσημερακι την αννυ,γυρνα ξημερωματα χαλαρα! ;)

για τον α....συνεχισε να του μιλας κ ας παιρνεις τετοιες απαντησεις..κατι θα του μεινει τελικα..

δεν ειναι μονο για τον ιδιο..αλλα θα εχει επιπτωσεις στην αννυ..οποτε εσυ μιλα κ ας μην ακουει..

θα επανελθω αφου κοιμισω τον γιωργο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!

Δεν κοιμήθηκα για να κάνω υποτίθεται κουλουράκια βουτύρου αλλά τελικά σκυλοβαρέθηκα και είπα να το ρίξω στο ιντερνετ.

Χθες κατέβηκα βόλτα στο κέντρο με τις μικρές και τη μαμά μου. Κάναμε κάτι ψιλοψώνια, πήρα και ένα μακρύ μπουφάν που ήθελα. Ήπιαμε και κανα δυό Gluhwein!! Mα πόσο μαρέσει λέμε!!! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ιουλία μου εγώ δε θα έμενα σ'ένα σχολείο μόνο για τη δασκάλα. Νομίζω οτι κολλάς πολύ γιατί είσαι συναισθηματική. Δες το εντελώς στεγνά το θέμα. ΔΕΝ είσαι ευχαριστημένη από το περιβάλλον οπότε ΤΕΛΟΣ. Προσωπικά θα τον σταματούσα με τόσα που πέρασε αυτούς τους 3-4 μήνες. ;););)

Αναστασία δεν μπορώ να είμαι αντικειμενική με το θέμα του Α και της Α. Τη γνώμη μου μάλλον την φαντάζεσαι. Τα έχουμε ξαναπει..... :?:?:?

Αλλά να προβληματίζεσαι αν θα βγεις πριν ή μετά την 1οχρονιά δεν το περίμενα με τπτ από σένα παλιοpartyanimal!!! Φτου σου μάνα πράμα!!! :lol::lol::lol::lol:

(Μετά να βγεις)

Χρύσα μάλλον θα το συνηθίσει ο μελλοντικός πατέρας! Ίσως δεν ήταν αρκετά ώριμος για να κάνει παιδί. Έχει όμως 8 μήνες να το δουλέψει μέσα του!!!

Αφρο τί έπαθες καλή μου;;;

Σισσάκι γιόρταζε και η αδερφούλα σου! Να τη χαίρεσαι!!!

Τί θα κάνετε 1οχρονιά; Θα πάτε στο χωριό;;;

Αργι το άρθρο δεν το διάβασα γιατί να σου πω την αλήθεια ψιλοβαριέμαι! Θα το κρατήσω στα αγαπημένα όμως για να το διαβάσω αύριο!!!

Το μπουφάν της Ρ μάρεσε πολύ! Το λατρεύω το μωβ!!!

Έλενα κάθεται ο Γ στη γιαγιά;;; Εμένα με τπτ;;; Που να την κοιμήσει κιόλας... Με την καμία . κλαέι και δε σταματάει!!! Γεννέθλια στις έχει;

Όσο για την Ε. Μην γυρνάτε στο βρεφικό κρεβατάκι. Υπομονή και πάλι υπομονή!!!

Θου πες για τη βασιλόπιτα ρε συ!!

Νατάσα και αν έχει το στίγμα τί γίνεται;;;Τπτ μάλλον;;;

Γωγώ εσείς τί θα κάνετε;

Εμείς ακόμη δεν κανονίσαμε τπυ. Ούτε για παραμονή ούτε ανήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστ. πάντα ψωνίζω με τα εκατοστά, εδώ όλα τα ρούχα έχουν μόνο εκατοστά!!! :roll::roll:

επίσης :lol::lol::lol::lol: προβλήματα που έχει ο κόσμος!!!! :lol::lol::lol: για την έξοδο λέω.....

Ιουλία τι μας ευχαριστείς τόοοοσες φορές καλέ? :roll::roll::roll: μήπως και σου δώσαμε χρήματα? :roll::roll::roll::roll:

α Αναστ, όσο για τους μπαμπάδες που δεν ασχολούνται με τα παιδιά τους η δική μου άποψη είναι ότι εκείνοι χάνουν....τα χρόνια περνάνε, δεν γυρίζουν πίσω και κάθε χρόνο κάνεις διαφορετικές δραστηριότητες με το παιδί σου....εκείνος χάνει....σαφώς και έχει επίπτωση στο παιδί, μικρή, αλλά περισσότερος χάνει ο γονέας..... :!::!: ....επίσης ο γονέας πρέπει από μόνος του να θέλει να ασχοληθεί και όχι να τον πιέζουν οι άλλοι και να κάνει αγκαρία γιατί και αυτό το παιδί το καταλαβαίνει!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλιακι μπορεις να ερθεις μαζι μας κοπερτι!Ειναι χαλαρα τα πραγματα ειδικα τριτες (οπου ειμαστε εγω κ η Νατασα!) μπορω να σου προτεινω κ ποιες εβδ να δηλωσεις! ;):D:D:D Αντε ελατεεεε!!!Κ θα κανονισουμε κ 1 φορα τη βδ να βρισκομαστε σε σπιτι για να γουσταρουμε...Ε?

Βασικα νομιζω δε θα εχω κανεναν να μου την κρατησει...

Η Μαμα θα την κρατησει τη νυχτα που θα βγουμε...Η πεθερα κανονισε χωρις βεβαιως να με ρωτησουν,να φαμε στην αδερφη της!Σημειωνω πως χριστουγεννα φαγαμε στης πεθερας οποτε...????Εγω φυτρωσα????δεν θελω να περασω μια απο τις 2 μεγαλες γιορτες με την οικογενεια μου????Πολυ απλα οταν μου το πει ο Α(γτ τωρα το ακουσα μονο απο την πεθερα) θα πω οτι δε γινεται να αφησω παλι τους γονεις μου.

Νατασακι :lol::P:P:P Ειδες πως αλλαζει ο ανθρωπος????Προπερσυ μαγειρεψα κ ανοιξα κρασι να κατσουμε με τον Α....Εκεινος πηγε στης μανας του κ ηρθε στις 11.30 :twisted::twisted::twisted::twisted: Παγωσε το φαι,παγωσα κ εγω....

Περσυ ειμασταν σουηδια...οκ...χαλαρα στο σπιτι,ολοι να φωναζουν,εγω να προσπαθω να κοιμισω το μωρο κ κατα την αλλαγη ολοι εξω για πυροτεχνηματα,το μωρο να κοιμαται κ εγω μονη μου να χαζευω απο το παραθυρο... :?:?:?:? Τωρα αν κατσω να σκεφτω θα καταλαβω πως ημουν γκαβη τοσα χρονια! :lol::lol::lol:

Τεσπα...αλλο θα'λεγα!!!Εσυ πηρες μπουφαν μαρη????Απο ολα αυτα που χρειαζεσαι...ΠΑΛΙ πανωφορι????Ε δεν παλευεσαι....Αντι να παρεις κανα παντελονακι,φουστιτσα,παπουτσακι....Τι να σου πω!!!!Παρε τηλ αν μπορεις...Τωρα ομως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...