Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

νια μου ειμαστε διπλα σου τουλαχιστον με το μυαλο μας.......οτι χρειαστεις μη διστασεις.....

ευχαριστω κοριτσια για τα καλα σας λογια :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας!

Πήγαμε στην ταβερνούλα χωρίς Αντρέα τελικά. Η ταβέρνα που θέλαμε να πάμε ήταν κλειστή, κι έτσι πήγαμε στη διπλανή. Πολλή φασαρία, άσχημο περιβάλλον, αλλά ευτυχώς είχε πολύ καλό φαγητό. Δεν ήταν για Αντρέα πάντως εκεί πέρα... Φυσικά, αν τον είχαμε μαζί μας δε θα καθόμασταν.

Γιώτα, αφού τη λένε Εύα, βάλτε μήλα στη βάφτιση. :P :P :P Εμένα πάντως δε μου αρέσουν τα θέματα στις βαφτίσεις και τα παιδικά πάρτι. Πάντως εγώ σκέφτομαι τις προσκλήσεις να τις κάνω εγώ, ίσως με τη βοήθεια μιας θείας μου που ζωγραφίζει πολύ ωραία. Δε θα καλέσουμε πολύ κόσμο.

Σήμερα πήγα και ρώτησα σε μια πολύ καλή ταβέρνα για τιμές και μου είπε 16 ευρώ το άτομο για μπουφέ και 20 ευρώ το άτομο μεζέδες στο τραπέζι. Δεν είναι πάρα πολλά;

Λυδία, κι εμείς το νούμερο 2 του βάζουμε που είναι για 4-6 κιλά.

Τα ρούχα μου, μου κάνουν ευτυχώς. Κάτι φούστες δεν κλείνουν καλά, αλλά γενικώς δεν έχω πρόβλημα. Απλά επειδή τον θηλάζω, δεν μπορώ να φορέσω κάποια ρούχα, π.χ. φορέματα με ψηλό γιακά, που, για να βγάλω το βυζί θα πρέπει να βγάλω και το φόρεμα...

Μαρία, άσε, είμαι εγώ ακοινώνητη και όχι οι διάφοροι που παίρνουν τηλέφωνο τη μάνα μου να της ευχηθούν και όχι εμένα, με το πρόσχημα ότι δεν έχουν το τηλέφωνό μου... Λες και δεν μπορούν απλά να το ζητήσουν απ' τη μάνα μου.

Νία, είμαστε μαζί σου!!!!!!!!!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην είναι απολύτως τίποτα, που δηλαδή είμαι σίγουρη ότι έτσι θα είναι.

Σας φιλώ γιατί κλαίει...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα

ειμαι σε χαλια κατασταση.....η μικρη χθες δεν κοιμηθηκε καθολου ολη μερα,ηρθαν και επισκεψεις και μετα το μπανιο της πατησε εναααααα κλαμα,τα επαιξα....ο αντρας μου λεει απο το σαμπουαν που μπηκε στα ματια της...εγω παλι λεω απο το εμβολιο.....αχ δεν ξερω,να περασει και σημερα η 3η ημερα και πιστευω θα ηρεμησει......κοιμηθηκε 1 ξυπνησε 3,30 εφαγε ενω νυσταζε,γκρινιαζε,εκανε κακα και τωρα κοιμαται απο τις 4.30......μεσα στον υπνο της τιναζεται συνεχεια......ετσι παθαινουν με τα εμβολια?Μας ειπε ο γιατρος για ανορεξια,ανυσηχια κτλ αλλα δεν περιμενα τοσο πολυ!!Φυσικα ειμαι με 2 ωρες υπνος,αν μπορεις να το πεις.και το ματι γαριδα.....εκανα και εναν καφε και ελπιζω να ειναι ησυχη σημερα μεχρι να επιστρεψει ο αντρας μου.Καλα αυτος ειναι απιστευτα ψυχραιμος και δεν μπορω να καταλαβω αφου ποτε δεν ειχε σχεση με περιποιηση μωρων....κι εγω υποτιθεται η δολια μανα που απο τη φυση μου πρεπει να ειμαι τα παιζω....ουφ...πειτε μου κανα δυο κουβεντες να ηρεμησω...τις εμπειριες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, ο άντρας σου δεν είναι ψύχραιμος, αναίσθητος είναι, όπως όλοι οι άντρες... Κι ο δικός μου έτσι.

Μην αγχώνεσαι βρε, απ' το εμβόλιο θα είναι, θα της περάσει. Κοίτα να ξεκουραστείς. Άσε τις δουλειές και πέσε κοιμήσου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέραααααα σε όλα τα κορίτσιααααααααααα!!!

Ο μπεμπάκος μου κοιμήθηκε πάλι από τις 12 το βράδυ ως τις 6.30 το πρωί..... το βράδυ η αλήθεια είναι ότι τον κοιμίζουμε δύσκολα αλλά σημασία έχει ότι τελικά κοιμάται!!!

Και τον έβαλα μαζί μου στο κρεβάτι και χουχουλιάσαμε μέχρι τις 10.30!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol:

Συμπεθερούλα μου το εμβόλιο και εμένα μου είχε πει ότι μπορούσε να του προκαλέσει πυρετό, γκρίνια, ανησυχια δεν μου παρουσίασε κάτι......ίσως είναι συνδυασμός εμβολίου με πονάκια που έχει η μικρουλα σου!!

Περαστικούλιααα!!!!

Άννα Μαρία μου τι κάνει ο Αντρίκος σου;;;

Εγώ πάντως γενικά δεν είμαι ψυχραιμη, δε περίμενα να αντιμετωπίζω ψύχραιμα το μωρό...κι όμως είμαι!!!!!!!!!!! ο άντρας μου καθόλου, αγχώνεται πάρα πολύ, γιατί κλαίει , γιατί βγάζει γάλα...και όταν πνιγόταν συνέχεια το μωρό στην αρχή από τη λαιμαργία του δε το συζητώ.....τι πάθαινε!!!! :shock::shock:

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, κι ο Αντρίκος μια χαρά! Κοιμήθηκε περίπου από τη μία μέχρι τις εφτά, και από τις 8.45 μέχρι τις 10.45. Τώρα ξανακοιμήθηκε, αλλά δεν τον βλέπω να μένει για πολύ ακόμη κοιμισμένος!

Κι εγώ το ίδιο! Περίμενα ότι θα ήμουν μες στον πανικό, κι όμως είμαι πάρα πολύ ψύχραιμη! Καλά, κι εμένα τρώει λαίμαργα και πνίγεται, βήχει, τον βάζω όρθιο, και μόλις του περνάει, βάζει τα κλάματα απ' τα νεύρα του! Άσε που μερικές φορές βήχει με μια τσαντίλα... Και όταν πηγαίνω να τον σηκώσω, βάζει όλη του τη δύναμη και αντιστέκεται. Μεγάλο ζοριλίκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιτσες μου!

Ευτυχως Δοξα Τον Θεο και Την Παναγια η μικρη ειναι πιο ηρεμη σημερα!Φτου μην την ματιαξω!

Και μενα ρε κοριτσια πνιγετα καποτε απο τη λαιμαργια της να φαει και πανικοβαλλομαι!

Γενικα ειμαι κσι γω αγχωδης ατομο αλλα με το μωρο οσπαθω να μαι ψυχραιμη!

Για βαφτιση λεμε για μερες του Πασχα η Ιουλιο!θα διυουμε!

Μικακι μου εμεις φοραμε Libero Νο1 για 2 με 4 kg αλλα αρχισαν και μικραινουν και απο βδομαδας μαλλον θα παμε στο Νο 2!

Φιλακια σε ολες!Ο Θεος και Η Παναγια μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια..τι κανετε? πως ειναι τα μωρακια μας?

Χαθηκα τις τελευταιες μερες αλλα δεν ειμαι και στα καλυτερα μου...διαβασα και την ιστορια της νιας και στεναχωρεθηκα πολυ..

Νιακι ευχομαι μονο να μην ειναι τιποτα και η τιμη αυτη να μην ειναι σοβαρη ενδειξη..

Ειναι καποιος απο εσας φορεας?πρεπει να ειστε και οι δυο αλλα και παλι 25% πιθανοτητα εχει να νοσησει το μωρακι..μακαρι να ειναι ολα οκ..ειλικρινα ευχομαι να πανε ολα καλα και ανυπομονουμε για τις απαντησεις..

Ουτε εμενα μου ζητησαν να κανω τετοια εξεταση στον προγεννητικο..

Κοριτσια εσας σας εχουν ζητησει να κανετε υπερηχο εκγεφαλου-νεφρων-ισχυων?εμεις θα παμε την παρασκευη να το κανουμε..αλλο και παλι τουτο ...κι εγω αγχονομαι καθε φορα που εχουμε εξετασεις..μου εχει μεινει τραυματικο απο την εγκυμοσυνη μαλλον..

Στελνω τα φιλια μου σε ολα τα μωρακια και γλυκες μανουλες ..συγνωμη που δεν σχολιαζω αλλα δεν ειμαι και στα καλυτερα μου..

Αχ..μακαρι να ειναι καλα ολα τα μωρακια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλησπερα!!!!νεκρα στο μαμυ!!!που πανε εκεινες οι εποχες που γεμιζαμε σελιδες και σελιδες...

αγγελικουλα κι εγω δε ξερω τι συμβαινει και εχψω χαλια ψυχολογια!!!καθυστερημενη επιλοχειος??? :lol::lol:

ΝΙΑΚΙ ΜΟΥ,που εισαι???ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

αγγελικουλα εμεις θα κανουμε υπερηχο νεφρων αλλα γιατι στον β επιπδου ειχε ελαφρια υδρονεφρωση, οχι προληπτικα

αννα μαρια κ εγω ντιπ αναισθητη ειμαι οταν παθαινουν κατι :? γενικα δεν κραταω την ψυχραιμια μου αλλα οταν χτυπαει πχ ο αναστασης η γενικα οταν παθαινε κατι κ μικρος ειμαι υποδειγμα!

αναστασια ισως ειναι απο το εμβολιο ισως γενικα την πιανει η κρινια της.. ελπιζω να της φυγει παντως συντομα κ να ηρεμησετε

εμενα εχει 3 βραδια που λιγο γκρινιαζει κ δε θελει ουτε βυζι.. αλλα γενικα φτου φτου πολλη γκρινια δεν εχει

εμας μας ηρθε χαρτι οτι ισως εχει την ελλειψη ενζυμου κ πρεπει να κανουμε παλι εξετασεις οταν γινει 6 μηνων... κ επειδη ξερω κ αλλες τετοιες περιπτωσεις μαλλον δεν εκαναν καλη ληψη αιματος κ δε βγηκαν σωστα τα αποτελεσματα... αχ κ θα το τρυπησουμε παλι το πουλακι μου..

το εχει κ ο αδερφος μου κ ξερω, τουλαχιστον δεν ειναι κατι σοβαρο, απλως θελει προσοχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα να πώ μια γλυκιά καληνύχτα σε μανουλίτσες και μπεμπάκια......ακόμα το παλεύουμε με τις ιώσεις αλλά είμαστε αρκετά καλύτερα (κόλλησε και ο άντρας μου και γκρίνιαζε περισσότερο κι από τα μωρά)!

Σήμερα ήταν δύσκολη μέρα γιατί είχαμε πολύυυυυυυυυυυυ γκρίνια (οι μικρές αλλά και ο άντρας μου - σαν μωρό κι αυτός, δεν μας έφταναν όλα τα άλλα)............χρειάζομαι επειγόντως ωτοασπίδες πλέον, δεν την παλεύω άλλο με τόση μίρλα!!!!!!!!!

Πάω για ύπνο τώρα που επιτέλους έπεσαν για ύπνο τα κορίτσια μου (τα παιδιά μου κοιμούνται με τις μεγάλες ώρες.....)!

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέφτομαι να πάρω τηλέφωνο την Νία αλλά φοβάμαι να μην φανώ αδιάκριτη......ελπίζω να ξέρει ότι είμαστε όλες δίπλα της και προσευχόμαστε να τελειώσει όλη αυτή η περιπέτεια σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες !!!!!!!!!

Ο μπεμπούλης μου χτες κοιμήθηκε για βράδυ στις 1.00!!!!!!!! αλλά σηκώθηκε στις 7.30 να φαει .....μια χαρούλαααααα!!!!!

Βασούλα μεγαλώνει το μαναράκι σου!!!!

Αγγελικούλα μας έλειψες!!!! Εμένα του είχαν κάνει υπέρηχο στο κεφαλάκι και πριν βγούμε από ΙΑΣΩ του έκαναν ξανά για να είναι σίγουροι, λόγω βεντούζας...τώρα τι να πω;;;; λες να μας ζητήσουν και τίποτα άλλο;;;

Πώς να μην αγχώνεσαι;; όταν πρόκειται για την υγεία του παιδιού σου!!!! Θα μας τρελάνουν και οι γιατροί!

Όλα θα είναι καλά....!!!!

Βανεσάκι όντως και εγώ μπαίνω και μιλάω μόνη μου!!!!α!!! μου κάνει παρέα και η Άννα Μαρία!!!!!!!!!

Λενάκι μου εύχομαι και σε σας να είναι όλα καλά!

Με χαρτί ρε κοριτσια ειδοποιούν;;;;

Νασια μου φιλενάδα περαστικά σε όλους!!!!!

Η μίρλα είναι το χειρότερο για μένα χα χα χα!!!!!

Αχ, και εμείς αργά κοιμόμαστε!!!!

Νιάκι είμαστε διπλα σου !!!!!

Όλα τα κορίτσια στέλνουμε την θετική μας ενέργεια και περιμένουμε τα ευχάριστα νέα!!!!!!!

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου , είμαι ΣΙΓΟΥΡΗ ότι θα τα έχεις!!!!!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλημερα!

Τι εγινε βρε κοριτσια μου πως πεσαμε ετσι?Κ γω νομιζα οτι ειμαι μονο εγω....

Η αληθεια ειναι οτι οταν ημουν εγκυος παρα την αποκολληση κ τις συσπάσεις που ειχα κ περασα δυσκολα κυριως ψυχολογικα, ειχα φανταστει οτι θα αγχωνομαι για τον μικρουλη μου αλλα τοσο αγχος δεν το περιμενα.Ετσι οπως παει θα αρρωστησουμε στο τελος κ το θεμα ειναι οτι μας χρειαζονται τα παιδακια μας.

Εμεις εχουμε κανει υπερηχο καρδιας κ ισχυων προληπτικα.Για τα υπολοιπα δεν μας εχουν κανει κουβεντα.Δεν μπορω να καταλαβω ομως το εξης!τοσο στον προγεννητικο οσο κ μετα σε σχεση με τις εξετασεις των μικρων μας δεν υπαρχει ενας μπουσουλας??Δεν γινονται προληπτικα εξετασεις που ειναι στανταρ για ολους??Τι ειναι αυτο το πραγμα?Κ μιλαω για προληπτικο ελεγχο οχι να υπαρχει καποια ενδειξη..Κ πως να δειξεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου οταν ακους τοσα κ βλεπεις τοσα?Καλα εμεις οσον αφορα τους παιδιατρους εχουμε κακη εμπειρια απο την κλινικη που ηταν κ ιδιωτικη.Δεν εδωσαν καθολου σημασια κ επρεπε εμεις να τους ρωταμε για να ασχοληθούν, από τον ικτερο μεχρι αλλα πραγματα.

Ελλειψη ενζυμου παντως δεν ειναι κατι.Εγω που εχω εμαθα να ζω αποφευγοντας καποια πραγματα,κουκια κλπ.Κ μας η εξεταση του μικρου δεν ηταν ξεκαθαρη.Μας ειπαν ομως οτι αφου εχω εγω θα εχει κατα 99% κ ο μικρος.Κ οτι οι γυναικες ειναι μονο φορεις, οι αντρες πρεπει να ειναι πιο προσεκτικοι γιατι εκεινοι νοσουν.Όσο για τον υπερηχο ισχυων η δικη μας γιατρος τον συστηνει στις 40 ημερες για ολα τα παιδακια κ αυτο για να διαπιστωθει τυχον εξαρθρωση η οποια αντιμετωπιζεται αν φανει νωρις με μη χειρουργικη επεμβαση κατι που δεν γινεται μετα τον πρωτο χρονο ζωης αν δεν κανω λαθος..Αυτα εχουμε κανει εμεις μαζι με τον υπερηχο καρδιας κ αυτο προληπτικα.Για τα υπολοιπα δεν ξερω...

Κατα τα άλλα καλα τα παμε.Ο μικρουλης μας ειναι καλοβολο παιδακι αν εξαιρεσουμε την γοπ η οποια πανω που πηγαινε καλυτερα τωρα στον 4ο ολως περιέργως εχει μια εξαρση παλι...Τι να πω, αντι να βελτιωνεται..Ειναι ενα μικρο εμποδιακι οσον αφορα τις βολτουλες μας γιατι λερωνομαστε αρκετα.Περιμενω πως κ πως να φαμε κρεμουλες κλπ για να στρωσουμε λιγάκι.

Σας στελνω πολλα φιλια κ ολη τη θετικη μου ενεργεια (όση μου έχει απομεινει...)!

Νια μου σε σκεφτομαι συνεχεια κ ευχομαι τα καλυτερο αποτελεσμα για τις εξετασεις που κανατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες..τι κανετε?

Πεσμενη η κινηση, πραγματι..

Ισως να φταιει κι ο κσιρος που ειναι τοσο χαλια η διαθεση μας..ειπαμε μας αρεσει ο χειμωνας αντε να κανει λιγο κρυο αλλα το παραχεσε νομιζω...

Κατερινουλα, τι κανεις?πως τα πας με τον θηλασμο?ρυθμιστικε το θεμα?

Την εξεταση κι εμας προληπτικα μας την εγραψε..αλλα εγω παραειμαι αγχωδης και δεν μου αρεσει να ζω με την αγωνια οτι κατι μπορει να παει στραβα..αυριο στις 11μιση εχουμε ραντευου..εχεις δικιο γι αυτο που λες για τους γιατρους..δεν ακολουθουν ολοι την ιδια γραμμη..

Γιωτακι, τι κανει το αντρακι σου?Στη 1 κοιμηθηκε?αχ μου το εκανε κι εμενα αυτο για καμια βδομαδα..12-3ειχε κεφακια...θα του περασει φιλεναδα..να μου τον φιλησεις...

Ερχομαι σε λιγο γιατι κλαιει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιακι μου να ξερεις πως σε σκεφτομαστε και ειμαστε διπλα σου και προσευχομαστε για σενα και το αγορακιμσας!

Αγγελικουλα καναμε και μεις αυτη την εξεταση!μας την ζητησε η παιδιατρος γιατι εβλεπε λιγο τα ισχυα της μικρης χαλαρα, και πηγαμε την καναμε τη Δευτερα στις 9 του μηνα και μαζι με το υπερηχογραφημα ισχυων μας εκανε και υπερηχογραφημα νεφρων και εγκεφαλου!ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ολα καλα!

Ρε κοριτσια και γω αγχωνομαι με το παραμικρο με την μικρη!μονιμο αγχος λεμε!ποτε θα φυγει ρε κοριτσια?μαλλον μια ζωη θα το χουμε!ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιακι μου να ξερεις πως σε σκεφτομαστε και ειμαστε διπλα σου και προσευχομαστε για σενα και το αγορακιμσας!

Αγγελικουλα καναμε και μεις αυτη την εξεταση!μας την ζητησε η παιδιατρος γιατι εβλεπε λιγο τα ισχυα της μικρης χαλαρα, και πηγαμε την καναμε τη Δευτερα στις 9 του μηνα και μαζι με το υπερηχογραφημα ισχυων μας εκανε και υπερηχογραφημα νεφρων και εγκεφαλου!ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ολα καλα!

Ρε κοριτσια και γω αγχωνομαι με το παραμικρο με την μικρη!μονιμο αγχος λεμε!ποτε θα φυγει ρε κοριτσια?μαλλον μια ζωη θα το χουμε!ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινούλα μου γειά σου, ακόμα γοπ και εσείς ε;;;

και εμείς...άστα, τι να κάνουμε;;;το έχουμε συνηθίσει κάπως... :?

Αγγελικούλα μου φιλάκια πολλάααααααααα και από εμάς!!!!!!!

Βασούλα πώς να μην αγχωνόμαστε με αυτά που ακούμε;;; εμείς δε κάναμε καμια εξέταση από τότε που βγήκαμε από το μαιευτήριο...και η παιδίατρος δε μου ζήτησε κάτι άλλο...μου ζήτησε τις εξετάσεις που είχε κάνει ο μπέμπης, τον εξέτασε εξονυχιστικά και τι να πω;;;; Ο Θεός και η Παναγιά να προστατευουν όλα τα παιδάκια του κόσμου!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς κάναμε σήμερα την πρώτη μας βόλτα με το σλινγκ, μέχρι τον παιδίατρο, που είναι στο διπλανό τετράγωνο! Αχ, είμαι πολύ χαρούμενη, γιατί νόμιζα ότι θα έμεναν σε αχρηστία τα σλινγκ. Τελικά ο παιδίατρος μας έδιωξε, γιατί τον πήρε τηλέφωνο ο γυναικολόγος μου να πάει σε γέννα πρόωρου μωρού, και θα ξαναπάμε το απόγευμα.

Νάσια, κουράγιο, θα περάσουν οι ιώσεις.

Αγγελική, εμείς δεν κάναμε καμία τέτοια εξέταση. Μόνο τις εξετάσεις του Κέντρου Προληπτικής Παιδιατρικής.

Κατερινούλα, εγώ όσο ήμουν έγκυος νόμιζα ότι θα ήμουν τρελή απ' το άγχος μόλις γεννιόταν ο μικρός και μέχρι να κλείσω τα μάτια μου (:) ) αλλά τελικά είμαι πολύ χαλαρή.

Νίααα!!!!!! Είμαστε μαζί σου!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου κάνατε βολτούλα!!!!!! :D

Δεν είναι τέλεια η βολτούλα με τον γιόκα σου;;; ;)

Αχ, και εγώ χαλαρή είμαι αλλά με αυτά που ακούω στεναχωριέμαι πάρα πολύ!!!

Εύχομαι μόνο υγεία για τα παιδάκια μας!!!!!!

Και περιμένω πώς και πώς να μπει η Νία να μας πει τα ευχαριστα!!!!!!! Συνέχεια τη σκέφτομαι και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια......

μετα απο αυτο που εγινε στο γιωργο με το που γεννηθηκε δεν αγχωνομαι για τιποτα......ειδικα αυτο το παιδι μας εχει λαχταρησει απειρες φορες.....οποτε δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαι με χαζα πραγματακια...το μονο που με αγχωνει ειναι να ειναι καλα στην υγεια τους....

στο γιωργο.....ειχαμε παει παιδων γιατι ηταν αρρωστος εξι μηνων τοτε....ειχε απιστευτο βηχα....αλλα αυτος ακουγεται χαλια λογω του χειρουργειου που ειχε γιατι το ενα κομματι του οισοφαγου ηταν κολλημενο στην τραχεια...οποτε ο βηχας του ηταν και ειναι χαλια...ετσι λοιπον ενω στην αρχη μας ελεγαν οτι μπορει να εχει διαφυγη στο σημειο που ειχε γινει η ενωση των 2 κομματιων(πραγμα εντελως ηλιθιο γιαι αυτο γινεται τις πρωτες μερες του χειρουργειο,γι αυτο και καθονται εντατικη)αυτο θα το βλεπανε με ακτινογραφια.....την οποια απο σαββατο που εγινε θα την βλεπανε τη δευτερα(δηλαδη αν ειχε διαφυγη το μωρο μου θα πεθαινε γιατι το γαλα θα πηγαινε στους πνευμονες)μετα αφου δεν βλεπανε καλλυτερυση του βηχα και ενω τους ελεγα οτι προφανως θα χρειαζεται αντιβιωση μου λεγανε οτι μπορει να εχει καρκινο στις φωνητικες χορδες....και επρεπε να κανει μια εξεταση που επρεπε να παρει ολικη ναρκωση για 4 φορα μεσα σε 6 μηνες......ετσι λοιπον και εγω πηρα το παιδι μου και εφυγα....να φανταστητε με επερνε τηλεφωνο σπιτι η γιατρος(ειδικευομενη) και με επριζε....ωσπου την εβρισα και σταματησε......τελικα οταν βγηκαμε απο το νοσοκομειο μιλησα ξανα με την δικη μου παιδιατρο(ελειπε εκτος ελλαδος γιατι ειχε προβλημα υγειας η μητερα της)αποφασισαμε να δωσουμε αντιβιωση οπου εκει τελειωσε και η ιστορια.....μετα οταν ηταν 1 1/2 χρονων εφαγε μισο βερικοκο που ειχε αφησει η μητερα μου στη κουζινα στο τραπεζι...εκανε πληρη αποφραξη οισοφαγου αφου φυσικα εβαλα το δακτυλο μου για να σπρωξω το κομματι γιατι δεν επερνε ανασα....πηγαμε τα ξημερωματα στο μητερα παιδων του κανανε γαστροσκοπηση για να βγαλουν το κομματι οπου εφαγε την 4 ολικη ναρκωση και μου ειπαν οτι αν δεν τον εφερνα η θα πεθαινε απο οισροφηση η αν δεν ειχα βαλει το δακτυλο μου θα πεθαινε απο ασφυξια......

συγνωμη που σας ζαλισα.....απλα σας ειπα αυτα τα 2 περαστικα για να σας δωσω να καταλαβαιτε οτι πραγματικα δεν υπαρχει λογος να αγχωνομαστε για μικροπραγματα.....α!!!!και στον ιασονα οταν ηταν 8 μηνων μου λεγανε παλι σε δημοσιο νοσοκομειο οτι εχει λευχαιμια και πρεπει αμεσα να κανει εισαγωγη σε παιδων......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πωωωωωω ρε Γιωτάκι τι έχεις ακούσει και εσύ;;;

Μόνο περαστικά να είναι γιατί κατα τ΄άλλα παιδάκια είναι θα αρρωστήσουν, θα χτυπήσουν...

Υγεια μόνο, αυτό προσεύχομαι για όλο τον κόσμο!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνεχιζω..........

μαρακι η γιωτουλα μια χαρα ο μικρος σου με τον υπνο...φτου,φτου....

εμας η παιδιατρος ποτε δεν μου εχει πει για προληπτικους υπερυχους.......μονο ο γιωργος ειχε κανει υπερυχο εγκεφαλου,καρδιας και νεφρων για να δουνε μηπως υπηρχε και αλλη συγγενης διαμαρτυρια....λογω του προβληματος που ειχε..

το ευακι μας καλα ειναι....ειναι τωρα 10 μερες που εχει φτιαξει ενα προγραμμα κοιμαται απο τις 12 μεχρι τις 5 τρωει και κοιμαται μεχρι τις 9......

εγω πακεταρω πραγματα..... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...