Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΖΩΗΡΟΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟΝ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑΚΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΑΠΕΡ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΒΑΖΩ ΧΛΙΑΡΟ ΝΕΡΟ Κ ΒΑΜΒΑΚΙ Κ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΖΩ,ΤΑ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛ ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Κ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΦΕΡΝΟΥΝ ΕΡΕΘΙΣΜΟΥΣ.ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ Κ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΣΤΟΝ ΠΟΠΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΚΑΚΙΑ ΙΣΩΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.

ΜΑΡΙΑ 12 Κ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΑΤΕ ΜΕ ΤΡΕΧΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΠΩΣ ΣΤΙΝ ΑΡΧΗ.Κ ΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΝΤΥΣΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΨΑΞΩ ΓΙΑ ΣΤΟΛΕΣ ΣΤΟ ΤΖΑΜΠΟ.

ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ?

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΨΑΞΩ ΣΤΟ ΤΖΑΜΠΟ Κ ΑΝ ΒΡΩ ΒΡΗΚΑ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΝΤΥΣΩ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΟΝ ΓΑΜΠΡΟ ΣΟΥ. :P:P:P

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΧΕΙ ΔΕΚΑΤΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΣΙΡΟΠΙ ΓΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ Θ ΠΑΡΩ ΑΥΡΙΟ ΤΗΛ.ΤΙΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΤΟΥ ΑΛΑΞΑ ΡΟΥΧΑ Κ ΤΟΝ ΞΑΝΑΤΑΙΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΠΑΙΞΑΜΕ ΛΙΓΟ Κ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΕ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ.ΕΛΠΖΩ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΔΕΚΑΤΑ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙΝ ΠΕΦΤΩ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΕ ΔΥΟΜΙΣΗ ΩΡΑ.

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!

ΩΧ ΞΥΠΝΗΣΕ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα σας.....

ειχαμε πολυ ωραιο βραδυ χθες.κοιμηθηκε στις 12 και ξυπνησε στις 5.εφαγε κοιμηθηκε και ξυπνησε στις 8.ξαναεφαγε καναμε μπανακι και κοιμαται....βασικα κοιμηθηκε μονη της το ριλαξ :D:D:D

ανναμαρια πιστευω με λιγη προσπαθεια θα τα καταφερεις.....καλο ειναι να μην του βαζεις αυτες τις κρεμες συγκαματος....αυτες στην ουσια ειναι για να τις βαζουμε οταν εχουν συγκαει.....προσωπικα δεν τις εχω βαλει....συνηθιζει το δερματακι τους και οταν θες να κανουν δουλεια πας σε ισχυροτερες κρεμουλες που ειναι φαρμακευτικες....

εγω μονη τη κανω μπανιο....βασικα την πλενω στον νυπτηρα....οπως τα πλενουν στα μαιευτηρια.....για μενα ειναι το πιο ευκολο...και δεν κλαιει ετσι......της αρεσει κιολας......χαχαχα...

μυριαμ στολες αποκριατικες εχει στο ιντερνετ....παρα πολυ ωραιες.απο οσο θυμαμαι στα τζαμπο δεν εχει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια..;)..

Άννα Μαρία και εγω άλλοτε την πλένω κάτω από την βρύση αν έχει κάνει πολλά κακά ή με βαμβάκι και άλλοτε με μωρομάνδυλα....μπάνιο πλέον την κάνουμε κάθε μέρα.....

Γιώτα 12 και εγώ πάνες babylino χρησιμοποιώ και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη....καταπληκτικές....

Γιωτάκι μια χαρά το κοριτσάκι σου....φτουυυ..φτουυυ.....πολύ καλό ωράριο έχει...η δικιά μου κάθε 2 ώρες θέλει μαμμμμμμ.... :lol::lol::lol::lol:

Μυριαμάκι μου και εγώ σκέφτομαι να την ντύσω στις απόκριες... :lol::lol::lol: ....αν βρω κάτι που να μου αρεσει και να της κάνει θα την πάρω,...:)

Πολλά φιλάκια σε όλες...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες, καλημέρα σας..

Τι κάνετε?πως είναι τα μωρακια?χαθηκα τις τελευταίες μέρες γιατι έκανα αρκετές δουλίτσες..έπλυνες τις θήκες απο τα καθίσματα των καναπεδων, καθάρισαν συρτάρια και πέταξαν και αρκετή σαβουρα..το χαιρομαι πολυ όταν το κάνω αυτο..

Διάβασα τα νέακια σας και χαιρομαι που είστε καλα..

Σταμυ, να σου ζήσει το μωρακι σου..γερο και τυχερο να είναι το καμάρι σου..

Εφη, καλως ήρθες στο παρέακι μας..

Μαρακι 12 εγω θα σε αποκαλώ γιωτακι12 για να μην ξεχνιόμαστε κιόλας φιλεναδα :):):D

Τι κάνει το αγοράκι σου?πολυ μου άρεσε που τον εντάσεις Άγιο Βασίλη..

Μυριαμακι, μεγαλώνει το αγοράκι σου?περιμενουμε καμια φωτο στην ομαδα..πως τα πάτε απο κολικους?

Αναστασακι, τι κανείς?

Βάνεσσακι, σε νευριασει πάλι η καρακατιναρα?αχ ΑΣΕ..τα νεύρα μου κι εμένα με τους τύπους που εμπλέξα ..κι εμάς προσπαθούν να μας χωρίσουν έτσι όπως κάνουν αλλα εγω προχθές του ειπα..η εγω η αυτοι..τέλος!πλεον εγω μιση καλημέρα λέω..χθες ήρθε να δει το μωρο και πήγε να το πιάσει χωρίς να πλένει τα χέρια ενω προηγουμένως καπνίζε..δεν κατα κρίνω κάποιον που καπνίζει, αλίμονο, κάπνιζα κι εγω δέκα χρόνια αλλα θεωρώ πως πρέπει να είμαστε πολυ προσεκτικοί με αυτο τε θέμα..πήγα λοιπόν και τις λέω το και το ..παρεξηγηθηξπκε αλλα σκασιλα μου..

Τι άλλο είπατε?

Α, εμεις βάζουμε παμπερς , παλια δοκιμάσαμε τις λιμπερο αλλα μεγαλώνοντας ο μικρός είχαμε κι εμεις διαρροές κι έτσι τις αλλαξα..

Εγω μπάνιο τον κάνω καθε βράδυ οχι επειδη είναι βρώμικος αλλα περισσότερο για να χαλαρώσει όπως λέει και το γιωτακι12 και μετα κάνει μαμ και νανακια κατευθείαν..κι εμένα έτσι το εχει συνδυάσει και είναι καλο να εχει μια ρουτίνα το μικρο..

Όσο για το καθάρισμα, εγω το κάνω με βαμβάκι βρεγμενο με νεράκι..και βάζω μια πολυ καλη κρέμα..μια της frezyderm και έχω μείνει ευχαριστημένη..όσες φορές έβαλα άλλη κοκκινιζε το πωπουδακι του..και φυσικα όταν είμαστε έξω και πρέπει να αλλάξω το μωρο βάζω μωρο μαντήλα της mustella ..

Τα φιλία μου σε ολα τα μωρακια και τις μανουλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, κι εγώ πιο πολύ βρεγμένο βαμβάκι χρησιμοποιώ στο καθάρισμα. Έχω μια λεκανίτσα που είναι μόνο για το μωρό, βάζω ζεστό νεράκι και τον καθαρίζω. Ο άντρας μου βαριέται και βάζει μωρομάντηλα. Σήμερα το πρωί τον άλλαξε, είχε κάνει λίγα κακά, και τον καθάρισε με μωρομάντηλα. Τον ντύνει, τον παίρνει και φραααααπ, ξανακάνει κακά! Επειδή ήταν πολλά τον πλύναμε στη βρύση.

Στο νιπτήρα να τον πλύνω δεν υπάρχει περίπτωση. Πέρα απ' το ότι η βρύση είναι πολύ χαμηλή και δε βολεύει με τίποτα, σιχαίνομαι κιόλας. Στο νιπτήρα φτύνουμε, πλένουμε βρώμικα χέρια, δεν μπορώ να πλένω το νιπτήρα κάθε φορά που τον χρησιμοποιούμε. Στο μαιευτήριο τον έπλεναν κανονικά σε μπανάκι και εκεί μας έδειξαν κι εμάς πώς να τον πλένουμε.

Όταν τον πλένουμε κάτω απ' τη βρύση, εννοώ τη βρύση της μπανιέρας (όχι το ντους!). Αλλά τον κρατάει ο άντρας μου και τον πλένω εγώ. Αλλιώς δεν μπορώ να σκεφτώ πώς...

Γιώτα, κι εγώ δεν τις πολυθέλω τις κρέμες, αλλά μας είπε ο παιδίατρος να βάζουμε κάθε φορά μετά το άλλαγμα. Μία της mustella μας έχει γράψει.

Ρε κορίτσια, από χτες με έχει πεθάνει η μέση μου, ζαλίζομαι και σήμερα είχα και αναγούλα. Από τα λόχεια δεν είχα καθαρίσει ποτέ, αλλά τώρα σαν να μου φαίνεται περισσότερο το αίμα. Λέτε να μου ήρθε περίοδος; Δεν είναι πάρα πολύ νωρίς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα μανουλες,τι κανετε?

Χθες 2 η ωρα παλι κοιμηθηκαμε,ξυπνησε 5 ομως να φαει και ξανακοιμηθηκε πριν απο καμια ωρα περιπου!!Της εδωσα σταγονες για κολικους και την βλεπω ηρεμη,για να δουμε!!

Μιριαμακι εσεις σταματησατε απο κολικους?Περαστικα στον μικρουλη,μην στεναχωριεσαι μεχρι και 37,5 ανεβαζουν μου ειπε ο παιδιατρος τα βραδυα!

Αγγελικουλα μου καλα ειμαστε δοξα το Θεο,να με τους κολικους παιδευομαστε .....εσεις τι κανετε?

Κι εγω παμπερς χρησιμοποιω εφοσον εκανα την ερευνα μου μεχρι στιγμης με babylino και libero...τα δευτερα χαλια,σκετο χαρτι μου θυμιζουν!!Βεβαια και τα παμπερς εχουν μια σχετικη μυρωδια αλλα ειναι αποτελεσματικα!

Αννα Μαρια θα σου πως την κανω εγω μπανιο,μηπως σε βοηθησω.Βαζω την μπανιερα της στην κρεβατοκαμαρα στο κρεβατι,βαζω μεσα μια χοντρη πετσετα,γεμιζω νερο,οχι πολυ και μετα την βαζω το χερι μου πισω απο το κεφαλι της και το σβερκο της και την κραταω, και με το δεξι χερι ριχνω νερακι,σαπουνιζω απαλα και ξεπλενω με ενα ποτηρακι απο λεκανιτσα μικρη που εχω με νερακι.Αυτο ηταν στο πιτς φιτιλι!!!Και το ευχαριστιέται το μωρο ευτυχως.Ακριβως διπλα εχω το μπουρνουζι της και τα ρουχαλακια της και ειμαστε καθαρες και ετοιμες σε ουτε 5 λεπτα!

Λυδια μου φιλακια στη μικρη!

Συμπεθερα μου η νυφουλα σου ειναι πολυ γκρινιαρα να ξερεις!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, μ' αρέσει που είσαι και ψαρωμένη! Μια χαρά την μπανιαρίζεις μόνη σου! Εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό, κυρίως γιατί ο Αντρέαρος χτυπιέται στο μπάνιο. Κλωτσάει, κουνάει χέρια, ο άντρας μου τον κρατάει και με τα δύο χέρια και πάλι πάει να του φύγει.

Εμείς το μπανάκι το έχουμε στη βάση του και τον κάνουμε μπάνιο στο δωμάτιό του. Οπότε, έχουμε πάνω στη συρταριέρα που τον αλλάζουμε απλωμένη την πετσέτα του, δίπλα τα ρουχαλάκια του και δεν αργούμε πολύ. Αλλά μόνη μου δεν μπορώ.

Εν τω μεταξύ, έχει αρχίσει να καταλαβαίνει και είναι απολαυστικός! Όταν του βγάζουμε τη γλώσσα τη βγάζει κι αυτός! Μας κάνει χαρούλες, ενώ σήμερα πήγε ο άντρας μου να του βάλει ορό στη μύτη, και τον κοιτούσε κλαίγοντας με ένα αφάνταστα τρομαγμένο ύφος, που δε νομίζω να ήταν τυχαίο. Αφήστε που τον βάζουμε μπρούμυτα για να του φτιάξουμε την πάνα, και προσπαθεί να μπουσουλήσει!! Μη σας πω ότι προχωρά και λίγο!

Ωχ, κλαίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία, πολυ πιθανο ο ερέθισμος να προέρχεται απο τα μωρομαντηλα ...αυτη την κρέμα της mustella την είχα πάρει κι εγω..είναι κάπως ρευστή αλλα εχει ωραίο άρωμα..προτιμώ όμως αυτη της frezyderm..έχουμε πάρει και το σαμπουαν της ίδιας σειράς..

Καλα, δεν σας ειπα τι είχα πάθει στην κλινικη..όταν πήγαμε να γέννησω, είχαν σπάσει τα νερα και συνεχώς έσπαγαν..ερχεται λοιπόν μια νοσοκόμα να πάρει τα ρούχαλακια , πετσέτα και σεντόνια για το μωρο για να τα παει στο χειρουργείο..εκείνη την ώρα ξανά σπάνε τα νερα και τρέχω στο μπάνιο..με ρωτάει ο Άντρας μου που έχω βάλει το πακέτο με τις πάνες και την κρέμα για να τα δώσει στην νοσοκόμα..του εξηγώ λοιπόν ότι τα έχω σε ένα μικρο σας βουαγιαζ μαζι με σέρβιετες , σαμπουαν αφρό λουτρά και τα καλλυντικά και κρέμα μου..εκει λοιπόν είχα κι ένα πακέτο μωρομαντηλα κι ένα πακέτο με μαντήλακια ντεμακιγιαζ για μένα..εψαχνα εγω μετα απο δυο μέρες τα μαντήλακια ντεμακιγιαζ και που ήταν?τα είχε πάρει η νοσοκομα(ήταν ξένη) και τα πέρασε για μωρομαντηλα και όταν γεννήθηκε ο μικρός για δυο μέρες σκορπίζουν τον πωπο του με τα μαντήλακια..καλα έγινα έξαλλη γιατι είχε κοκκινησει το δέρμα του μωρού..ευτυχώς που ήταν και για ευαίσθητες επιδερμιδες αλλιώς...

Εγω μπανακι τον έκανα μέχρι πριν λίγο καιρο σε αυτη την μικρη μπανιεριτσα που εχει το έπιπλα συρταριερα-αλλαξιερα - μπανακι και το έχω μέσα στο δωμάτιο μου..τώρα πήραμε το flexibath και τον κάνω μέσα στο μπάνιο και μετα τον βάζω κατευθείαν στην πετσέτα του..βέβαια το μπάνιο είναι μέσα στο δωμάτιο μου οπότε δεν έχουμε μεγάλη απόσταση για να κρυωσει..εχει τύχει και τον έχω κάνει και Μονή μου μπάνιο..έχω και μια μικρη λεκάνη στο πλάι με ένα πλαστικό ποτηράκι και τον ξέπλενω μετα..ο δικός μου λατρεύει το μπάνιο..όταν τον ντύνονται εχει ένα μικρο θέματακι αλλα που θα παει..θα το συνιθησει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλενάδες μου!!!

Άννα Μαρία εγώ τον πλένω στη βρύση με κάποια χειρολαβή ας το πω έτσι...μου έδειξαν στο μαιευτήριο.

Όσο για το μπανάκι περνάω το χέρι μου πίσω απο το κεφαλάκι κα ι τον κρατάω από τον άγκώνα και με το άλλο χέρι τον κάνω μπάνιο, συμμετέχει και ο αντρας μου στο μπάνιο αλλά όταν δεν προλαβαίνει..τι να κάνουμε;; αλλά και πάλι εγώ τον κουμαντάρω εκείνος τον πλένει με το σφουγγαράκι.

Αχ και εμένα με έχει κατουρήσει και όχι μόνο!!!!! χα χα

Αφού ο γιόκας σου κάνει κακάκια με δόσεις μήπως να τον αφήνεις λίγο παραπάνω;;; εκτός αν η μια δόση από την άλλη απέχουν αρκετή ώρα και είναι επίφοβο να κοκκινίσει!

Μυριαμ τι κάνει το αντράκι σου;;;πώς πάνε οι κολικοί;;;όταν λες δέκατα πόσο έχει;; Η παιδίατρος μου είπε να του δώσω σιρόπι μόνο αν κάνει πυρετό π.χ 38

Νομίζω ότι θα βρούμε στολή για τα αστεράκια μας!!!!!!!

Γιωτάκι πραγματικά ωραία νύχτα είχατε και εμείς το ίδιο. Κοιμήθηκε από τις 23.00 ως τις 6.00 έφαγε και κοιμήθηκε από τις 7 ως τις 10.00!!!!!!!!!!!

Λυδιάκι μου τι κάνει το κουκλάκι σου;;; φιλάκια πολλάααααααα

Αγγελικούλα μου φιλενάδα έπηξες στις δουλειές ε;;;;

Αχ και εμένα μου αρέσει να πετάω σαβούρα!!!!

Τι κάνει ο αγοράρός σου;;;;;Ο δικός μου όπως και ο δικός σου έχει συνδυάσει το μπάνιο με το βραδυνό ύπνο.

Αυτο με τα μαντηλάκια απαράδεκτο, η άλλη δε κατάλαβε γυναίκα.......ότι δε πρόκειται για μωρομάντηλα!!

Φιλάκιαααα

Συμπεθερούλα μου γκρινιάρα η νυφούλα μου ε;;;; Όπως και να είναι εμείς θα την αγαπάμε!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Γιώτα (η κανονική :P), δε λέω ότι την ακουμπάς στο νιπτήρα, αλλά εμένα όπως είναι ο νιπτήρας σε σχέση με τη βρύση, αποκλείεται να τον κρατήσω στα χέρια χωρίς να ακουμπήσει στο νιπτήρα ή να τραυματιστεί στη βρύση.

Γιώταμαρία, όταν κάνει κακά, τον αφήνουμε λίγη ώρα για να κάνει και τα υπόλοιπα. Αλλά συχνά θυμάται να ξανακάνει λίγο μετά το άλλαγμα το γαϊδουράκι.

Αγγελική, καλά, τόοοοσο άσχετη η νοσοκόμα;;;;;;;;; Καλά, κι εσύ τα μαντιλάκια ντεμακιγιάζ τι τα ήθελες στην κλινική; :P Εγώ δεν ήξερα καν ότι πρέπει να πάρουμε στην κλινική μωρομάντηλα και πήγε η μάνα μου και πήρε. Εμένα του έβαλαν λοσιόν Τζόνσονς και του έκανε δερματίτιδα και είχε γεμίσει ο κορμός του σπυριά. Ο γιατρός μας έγραψε της Dr Fischer και του πέρασε μ' αυτήν. Η μαία μου είπε ότι τα Τζόνσονς δεν είναι υποαλλεργικά.

Κλείνω γιατί πείνασε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

εμας το βραδυ μας ηταν ετσι κ ετσι.. εκλαιγε απαρηγορητος ο μπεμπης, δεν ηθελε τιποτα, ξυπνησε ο αναστασης (ηταν μαζι μας στο κρεβατι) μου φωναζε να δωσω γαλα στο μπεμπη για να σταματησει κ να κοιμηθει :lol::lol::lol: τελικα πηρε ο τολης τον μικρο στο παιδικο κοιμηθηκαν εκει κ εγω με τον ανασταση

κοριτσια εγω τον ανασταση θα του παραγγειλω μια στολη του μπαζ απο το τοι στορυ (τρελαινεται) απο τα μαδερκεαρ.. βεβαια υπαρχει ενα θεματακι που δε στελνουν ελλαδα εδω κ μηηηηνες αλλα θα βρω την ακρη

αναστασακο ελπιζω να ηρεμησει η μικρη

αννα μαρια κ εγω στο νιπτηρα τον πλενω.. τωρα ομως εχει ματωσει ο αφαλος του κ φοβαμαι λιγο, τον πλενω μονο τοπικα με λεκανιτσα κ βαμβακι. τα μωρομαντηλα τα εχω για να παρω τα "χοντρα' πριν το πλυσιμο

αγγλικουλα καλα ειναι δυνατον τοσο πολυ να μπερδευτηκε η αλλη?? ελεος

γιωτα μου μια χαρα η μικρη!!! φτου φτου!!

μαρια - γιωτα :P μια χαρα βραδυ ειχατε κ εσεις!!!

για τα δεκατα που λετε, η φυσιολογικη θερμοκρασια του μωρου μπορει να ειναι κ 38

εγω ξερω αντιπυρετικο απο 38.5 κ πανω, πιο χαμηλα δινω μονο αν κλαιει πολυ κ εχει την απιστευτη μιρλα

ο αναστασης οταν ειχε πυρετο παντα ηταν μεσα στην τρελη χαρα!! με 40.6 κ ετρεχε κ χοροπηδουσε πανω στα κρεβατια :lol:

σας φιλωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α το σαιτ που λεει το μπουρεκακι εχει οντως αρκετη ποικιλλια

αλλα εχω ερωτευτει διαφορες απο εδω για τον μπεμπη

http://www.halloweenexpress.com/tom-arm ... c-353.html

αλλα εχει λιγο τσιμπημενες τιμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου πιστεύω ότι σε επηρεάζουν και έχεις χάσει την εμπιστοσύνη στον εατό σου!!!!!!!!Είμαι σίγουρη ότι μπορείς να κάνεις τον μικρούλη μπάνιο μόνη σου όσο και ζωηρούλης να είναι, μπορείς μπορείς ;););)

Γιωτάκι θα δω τις στολές και της Λένας!

Λενάκι πρώτη φορά ακούω παιδάκι να έχει πυρετό και να χοροπηδάει στα κρεβάτια!!!!!! :lol::lol:

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι γιωτακι :lol::lol::lol::lol: πολλα πραγματα κανει ο αναστασης που δν κανουν ολα τα φυσιολογικα παιδακια!!!! εχει μοιασει πολυ στον αντρα μου!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακούστε τι έγινε σήμερα! Κρατούσε τον Αντρέα ο αδελφός μου και λέει ο άντρας μου "νυστάζει το μωρό". Οπότε ρωτάει ο αδελφός μου τον Αντρέα "νυστάζεις βρε;". Και κάνει ο Αντρέας "ναι"!!!!! Φυσικά δεν είπε "ναι", αλλά "νε", γιατί πολλές φορές λέει διάφορες συλλαβές, αλλά συνήθως λέει "να να να να να να να να". Αλλά είχε πολλή πλάκα, ήταν τρομερό έτσι όπως ακούστηκε!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλενάδες!!!!!!

Τι κάνουν τα μωράκια μας;;;;

Εμείς είχαμε μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ νύχτα!!!! Κοιμήθηκε από τις 23.00 ως τις 7.30 έφαγε, τον έβαλα στην κουνια του έπαιζε και πριν μισή ωρίτσα τον πήρε ο ύπνος….τώρα κάνω δουλίτσες.

Στις 13.00 θα πάμε σε ένα φιλικο μας ζευγάρι με τον μπέμπη να φάμε…αχ , μακάρι να είναι καλούλης το μαναράκι μου και να μην γκρινιάζει!!!!!!!

Λενάκι μου να μου φιλήσεις τον Αναστασάκο σου και το μπεμπάκο σου!!!!!

Συμπεθερούλα μου αν δεν ταιριάζαμε δε θα συμπεθεριάζαμε!!!!! Τι κάνει η νυφούλα μου;; ο γκρινιαρούλης γαμπρός σου καλά είναι!!

Άννα Μαρία κάθε μέρα θα σε τρελαίνει ο Αντρίκος σου με κάτι διαφορετικό!!!!!! Να το χαίρεσαι το μαναράκι σου!!!!!!

Φιλιάαααααααα σε όλεςςςςςςςς!!!!!! Καλά ξυπνητούριαααααααααα!!!!!!!

url=http://lilypie.com]Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες! Βρε, πού εξαφανιστήκατε όλες;

Κι εμείς είχαμε μια πολύ καλή νύχτα. Ο Αντρεάκος κοιμήθηκε 12-6 και μετά 7.40-9.40. Δυστυχώς την τελευταία ώρα πριν ξυπνήσει μυξόκλαιγε στον ύπνο του και έπρεπε να τον κουνάμε. Μετά ξαναέφαγε και κοιμήθηκε στο στήθος μου. Τώρα ξύπνησε πάλι (πέντε λεπτά μετά που τον έβαλα στο πορτ μπεμπέ) και τον αλλάζει ο μπαμπάς του. Ευτυχώς ο ερεθισμός στο κωλαράκι του περνάει.

Πάω κι εγώ να φάω πρωινό γιατί πεινάωωωωω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.......

και εμεις καλη νυχτα ειχαμε......κλασικα το 5ωρο υπνο που κανει τις τελευταιες μερες.....αλλα εγω νυσταζωωωωω.....

μαρακι και μενα ο γιωργος οταν ειχα 39,6 χοροπηδουσε στους καναπεδες....αλλα οταν πηγαινε 37,5 ηταν ολη την ωρα αγκαλιτσα.....σαν την μαμα του...και εγω αν εχω δεκατα υποφερω....

ανναμαρια μια χαρα ο αντρεακης σου.....

θελω απεγνωσμενα γλυκο να φαωωωωωω :!::!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα όμορφα κορίτσια!!!

Γιωτάκι - Μαράκι το αγοράκι σου έχει το τέλειο ωράριο, δεν το συζητώ!!φτου φτου!!

να περάσετε πολύ καλά σήμερα και μην ανησυχείς θα είναι κύριος!!!

Αναστασάκο μου μάλλον σε μπέρδεψα με τα βότανα, δεν τα δίνω στη μικρούλα, τα πίνω

εγώ.Συγγνώμη φιλενάδα δεν το εξήγησα καλά.Πως πάει η φραουλίτσα με την κοιλίτσα της;

Νασιούλα μου περαστικά στο Μαράκι σου και σε σένα με το δοντάκι σου!!μα ποιος σας

γλωσσόφαγε....

Αγγελικούλα συμπεθέρα μου πάλι σε σύγχυσαν οι ακατανόμαστες;και εμένα μια από

τα ίδια.Η ανοησία για να μην πω τίποτα χειρότερο πάει σύννεφο!!Τι κάνει ο γλυκός

μου Χαρούλης;

Λενάκι φοβερός τύπος ο Αναστάσης σου, τούρμπο ακόμα και με πυρετό!!!

Άννα Μαρία και εσείς μια χαρούλα΄πάτε από ωράριο!!κύριος ο Αντρεάκος!!

Muriamaki μας έλειψες, φιλιά στο αγοράκι σου!!

Έφη καλώς ήρθες!!

Φιλενάδες δεν ξέρω αν κάποια χρησιμοποιεί θήλαστρο.Έβγαλα γάλα προχθές και το έβαλα

στην κατάψυξη.Το χρησιμοποίησε η μαμά μου εχθές που ήθελα να βγω με τον άντρα μου,

ύστερα από πολύ καιρό!!!Η μικρούλα μου ήπιε το γάλα αλλά μύρισα λίγο που είχε μείνει

και μου μύριζε φρικτά....προβληματίστηκα πολύ με την κατάψυξη,νομίζω δεν θα το ξανακάνω.

Όταν το βάζω στο ψυγειο όλα καλά.Αν έχει καμιά φιλενάδα κάτι υπόψη θα με βοηθούσε πολύ

ΣΑς φιλώ προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δωρακι αυτο με την καταψυξη που λες δεν το εχω κανει......αλλα ξερω απο αλλες μανουλες οτι αλλαζει λιγο η γευση....εννοειται οτι δεν εχει κατι το γαλα....αλλα εφοσον βρε δωρακι η μικρη το ειπιε γιατι να μην το ξανακανεις;;;;αλλα να ξερεις οτι το γαλα διατηρειται στο ψυγειο ενα 24ωρο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθαμε κι εμεις........κατι εκαναν οι σταγονες χθες δεν μπορω να πω....της εδωσα και σημερα για να δουμε....μαλλον θα κανω διαλειμμα κανα 2 ημερες και θα ξαναδινω!!!

Πολυ βαρεμαρα ρε κοριτσια,οταν η μικρη κοιμαται...αλλα και οταν ξυπναει ουτε νερο δεν προλαβαινω να πιω!! :lol:

Αννα Μαρια οντως η ψαρωμενη ξεψαρεψε :lol::lol:

Συμπεθερα μια χαρα ειναι ο γαμπρος μου,κυριος!!!Η δικια μου ειναι ξυνη!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου...;)...

μια χαρά τα πάτε όλες με το ωράριο το βράδυ....εμείς κάθε 2 ώρες ξυπνάμε.....τί να πω....!!!.,.....ακόμη δεν έχει μπει σε πρόγραμμα...αλλά ως τώρα ουδέποτε έχει κοιμηθεί παραπάνω απο 3 ώρες συνεχόμενα...΄τί στο καλό...???.....πώς τα καταφέρνετε εσείς δεν μπορώ να καταλάβω... :roll::roll::roll: ......εκτός αυτού χθες είχαμε πολύ γκρίνια από τις 23 μέχρι τις 1:30 που κοιμήθηκε....χτυπιόταν στο στ'ηθος και μάζευε τα ποδαράκια της.......μάλλον θα είχε πονάκια το κοριτσάκι μου....

σας φιλώ γλυκά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φιλεναδίτσες μου!!!!!

Ως συνήθως μπαίνω στα γρήγορα τώρα που κοιμούνται και οι δύο ταλιμπάνες μου (πώς έγινε άραγε αυτό?????).....φωτιά έχει πάρει ο....... απαυτός μας.......όλα με χρονόμετρο τα κάνουμε εδώ μέσα!!!!!

Το Μαράκι μου είναι καλύτερα, δεν έχει πυρετό αλλά δεν τρώει κιόλας ρε γμτ...της κόπηκε η όρεξη, προχθές που ψηνόταν στον πυρετό έτρωγε καλύτερα! Από ταρζανιές άλλο τίποτα, δεν σταματάει αλλά στεναχωριέμαι γιατί δεν έχει όρεξη να φάει και φοβάμαι για καμιά ουρολοίμωξη!

Το δόντι μου ακόμα πονάει, μου έχει σπάσει τα νεύρα.......όλο παυσίπονα παίρνω.......Αύριο θα πάω στο οδοντίατρο να ξεκινήσω (υποθέτω) την απονεύρωση να ησυχάσω μια και καλή! Σε αυτή την εγκυμοσύνη σακατεύτηκαν τελείως τα δόντια μου......

Μου ήρθε και περίοδος......καλά μιλάμε για ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟ αίμα!!!!! Ξαναπήρα σερβιέτες ΤΕΝΑ που φόραγα στην λοχεία.......καταλαβαίνετε για τί ποσότητα μιλάμε!!!!!!! Με είχε προετοιμάσει ο γυναικολόγος όμως......στην Μαρία δεν θυμάμαι να ήταν έτσι.......τελοσπάντων....

Teddy μου δυστυχώς δεν μπορώ να σε διαφωτίσω σ'αυτό που ρωτάς γιατί δεν θηλάζω και άρα δεν γνωρίζω καθόλου τί γίνεται στην περίπτωση της κατάψυξης! Πάντως εγώ το frisolac που δίνω μυρίζει απαίσια (απορώ πώς το πίνουν τα μωράκια!!!!!)

Μαϊμουδάκι μου ο Αναστάσης μου θυμίζει σε πολλά την Μαρία μου.......ακόμα και άρρωστη είναι μεσ'την αταξία!!!!!! Εκτός από αυτή τη φορά....το πουλάκι μου όλο ζαρωμένο ήταν, μου πονούσε η ψυχή να το βλέπω έτσι......καλύτερα να αρρώσταινα εγώ!

Δεν θυμάμαι πιο κοριτσάκι έλεγε ότι λούζει το μπεμπάκι της στον νιπτήρα με χειρολαβή.....νομίζω το Γιωτάκι12......ακριβώς έτσι λούζω κι εγώ την μπέμπα μου, νομίζω ότι είναι πολύ εύκολο και γρήγορο! Τσακ μπάμ!!!! Βέβαια όσο βαραίνει τόσο δυσκολότερο γίνεται........ευτυχώς τρελαίνεται για το μπανάκι της οπότε δεν με δυσκολεύει το ζουζουνάκι μου!!!!

Γιώτακι12 μια χαρά με το νυχτερινό ο μπεμπάκος σου!!!! Φτου φτού μπράβο σας!!!!!

Άννα Μαρία εγώ μόνο baby oil βάζω στο πωπουδάκι τους ( και στις δύο) όταν τις αλλάζω πάνα και ευτυχώς μέχρι τώρα δεν αντιμετώπισα ερεθισμούς και συγκάματα!!!!!!!! Μην το ματιάσω κιόλας.......

Αγγελικάκι μου ειλικρινά θέλω να έρθω στην Κύπρο (εκτός από τουρισμό βεβαίως βεβαίως) για να σκυλοβρίσω όλο το σκυλολόι που σε περιβάλλει!!!!!!!!

Θέλω τόοοοοοοοσο πολύ να βγώ ένα βράδυ έξω για ποτό.....να ντυθώ, να βαφτώ, να φτιάξω νύχια μαλλιά (τα χέρια μου έχουν ανοίξει και ματώνουν από το πλύνε πλύνε όλη μέρα).......θέλω να πάω στα μπουζούκια να ακούσω σκυλοτράγουδα και να κόβω φλέβα.......μου έλειψαν τόσο πολύ όλα αυτά!!!!! Εντάξει δεν αλλάζω τα παιδάκια μου με τίποτα αλλά που και που καμιά έξοδος δεν θα με χάλαγε........που είναι εκείνα τα ωραία χρόνια που μας ήξεραν με το μικρό μας όνομα όλοι οι πορτιέρηδες στα μπουζουξίδικα της Θεσ/νίκης!!!!!!!!!!!

Πάω να φτιάξω ένα καφεδάκι......συνήθως πίνω μόνο έναν το πρωί αλλά σήμερα δεν τον ευχαριστήθηκα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...