Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

Εφη μου καλως ηρθες στην παρεα μας,ειμαι η Αναστασια κι εχω μια κορουλα 2 μηνων!!!Θα περασεις ομορφα μαζι μας,ειμαστε το πιο γλυκο παρεακι με τα πιο ομορφα μωρακια!!!Εδω βοηθαμε η μια την αλλη και περναμε και ευχαριστα την ωρα μας!

Λυδια μου ναι υπομονη για τα αστερακια μας!! 8-)

Βανεσσακι μια χαρα σε βρισκω με τη μικρη,ησυχη φτου μην την ματιαξω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα μανουλίτσες!!!!!

Καλά φέτος οι γιορτές μου ήταν το κάτι άλλο.......μέσ'τη γκρίνια και τους καβγάδες και φυσικά ξεκίνησε επίσης καταπληκτικά το 2012, το Μαράκι μου έπαθε γαστρεντερίτιδα....εχθές την νύχτα ξερνοβολούσε (έχω βάλει 6 πλυντήρια σεντόνια, μαξιλάρια, μαξιλαροθήκες, ρούχα, κουβέρτες κτλ.), ευτυχώς δεν έκανε διάρροια (ακόμα κι ελπίζω να μην κάνει) αλλά ανεβάζει πυρετό γμτ (μέχρι 38.7 πήγε)........τί να σας λέω, μεσ'τον πανικό είμαστε μην τυχόν και κολλήσει και η μπέμπα και τρέχουμε στα νοσοκομεία!!!!!!!!!!!!!!

Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά άρχισε να με πονάει ένα δόντι που είχε σπάσει πριν εννιά χρόνια (τώρα το θυμήθηκε!!!)....πάνω που είχα τελειώσει με την μία απονεύρωση, από Δευτέρα πρέπει να πάω και για την άλλη που ευελπιστούσα ότι θα την καθυστερούσα λίγο (λόγω οικονομικού περισσότερο)!!!!!!! Ξεκίνησα αντιβίωση και παίρνω με τις χούφτες τα παυσίπονα.....Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι η κατσικοπόδαρη η πεθερά μου φταίει η γρουσούζα......όποτε έρχεται στο σπίτι μου μετά τα στραβά διαδέχονται το ένα πίσω απ'τ'άλλο!!!!!!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια για τα θησαυράκια μου.......είμαι μια κουκουβάγια μάνα το ξέρω.........

Βανεσσάκι μου τί να πώ για την πεθερά.......σε καταλαβαίνω απόλυτα....το έχω δεί αυτό το έργο πάαααααραααααα πολλές φορές!!!!!!!!!!! Αν βρείς την λύση του προβλήματος να την πείς και σε μένα........Αααααα τον σαραντισμό ούτε κι εγώ δεν τον τήρησα!!!!!! Ούτε μία μέρα για την ακρίβεια.....

Αναστασάκι μου υπομονή με τους κολικούς.....δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα για να βοηθήσεις την φραουλίτσα σου!!!!! Νομίζω λίγο μασάζ στην κοιλίτσα και τα βότανα Κιντερτε ίσως την ανακουφίσουν λίγο (απ'όσο ξέρω ο μάραθος είναι για τις διάρροιες).

Μίκι μου πότε σαραντίζεις?????? Άντε να βγείτε καμιά βολτούλα......δεν βοηθάει και ο καιρός έτσι όπως είναι τώρα.....

Μπουρέκι μου είμαι σίγουρη ότι σου λείπει ήδη ο ταλιμπανάκος!!!!!!!!!

Teddy μου τί χαμογελαστό κοριτσάκι που έχεις!!!!!!!!!! Να μου την φιλήσεις!!!!!!

Μαϊμουδάκι μου τί βολικό μωράκι που έχεις.........ο Αναστάσης τί κάνει το γλυκάκι μου????? Εμένα η μπέμπα μου ξυπνάει στάνταρ δύο φορές κάθε βράδυ (ανά 4 ή πέντε ώρες).....καλή είναι νομίζω και η δική μου!!!! Το κακό είναι ότι όταν κοιμάται η μπέμπα ξυπνάει η Μαρία και το αντίστροφο οπότε εμείς δεν κοιμόμαστε σχεδόν ποτέ (ή με βάρδιες :lol: )

Μαρία12 δεν μπορώ να σε συνηθίσω Γιώτα...εκτός αν σε λέω Γιώτα12 :lol: Καλά το Μαρία ήταν ψευδώνυμο, το 12 τί είναι??????? Τί κάνει ο κούκλος?????

Τιτινάκι ο μικρός είναι σκέτη απόλαυση!!!!!

Μυριάκι μου πήγαινε στην ομάδα να καμαρώσεις την νύφη σου.........

Δεν θυμάμαι τί άλλο γράψατε.....το μυαλό κουρκούτι, πάω να βάλω θερμόμετρο στην Μαρία γιατί σαν να μου φαίνεται ότι τα ματάκια της γυαλίζουν........γμτ 38.1 πάλι :(:(

Φιλάκια πολλά σε όλες και θα ξαναμπώ μόλις μπορέσω........να συνέλθουμε και λίγο (εκτός αν ξαναέρθει η γκαντεμοσαύρα.... :o )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έφη καλώς μας ήρθες! Είμαι η Νάσια από Χαλκιδική και έχω δύο κοριτσάκια, την Μαρία που είναι 2 χρονών και την μπεμπίκα που είναι 2μιση μηνών......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νασιουλα μου περαστικα στη μικρουλα σου,υπομονη θα περασει.Προσεξτε να μην κολησει η μπεμπικα και μετα παιδευεστε!!!Αυτο με τις πεθερες οτι ειναι γκαντεμισες το πιστευω...κι η δικη μου τα ιδια σκ...α ειναι!!!Ενω ρε κοριτσια στην αρχη ηταν ολα καλα εκανε κανα δυο γερες μαλακιες και απο τοτε εχω χαλαστει και δεν αλλαζει!!!Τις συνεχισε και τωρα στη λεχωνια και οταν την βλεπω βριζω!!!Αλλα ετσι κανω κακο σε μενα ομως,καλυτερα να μην ασχολουμαστε!!!Αλλα νασου που την εχω εδω απεναντι και μια ζωη θα την λουζομαι!!Ευτυχως δεν ειμαστε πανω κατω ομως...ειναι μια φιλη μου και υποφερει η καημενη!!Λαθος νοοτροπια να κανεις σπιτια κοντα στους γονεις κυριως πεθερα και νυφη...αν ειναι μανα ειναι διαφορετικα....η πεθερα ζηλευει τη νυφη γιατι χανει τα πρωτια!!Ουφ χαζο θεμα ανοιξα παλι και θα συγχηστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασια μου περαστικα σας.......ευχομαι να μην κολλησει η μικρη γιατι ειναι πικρα......ασε τα περασα προσφατα και τα ξερω.....

εφη καλως ηρθες ειμαι η γιωτα και εχω τρια παιδακια τον γιωργο που ειναι 3 1/2 τον ιασονα που ειναι 2 και την μικρουλα ευα που ειναι 1 μηνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Χρόνια πολλά! Μεγάλη γιορτή σήμερα, αλλά δεν καταφέραμε να πάμε εκκλησία λόγω του Αντρέα, ούτε στην παραλία στον αγιασμό των υδάτων... :(

Για τον γλυκάνισο που λέτε, το έδιναν από πολύ παλιά στα μωρά. Ο παιδίατρος μου είπε ότι χρησιμοποιείται από την αρχαιότητα. Και σε μένα έδιναν γλυκάνισο από ημερών. Εγώ δεν έχω δώσει απολύτως τίποτα από τσάι στο μωρό, γιατί δεν υποφέρει ιδιαίτερα από κολικούς, δυσκοιλιότητες, κ.λπ. Ο μάραθος νομίζω είναι για διάρροιες ή δυσκοιλιότητα, ένα από τα δύο, δεν είμαι σίγουρη. Πάντως εγώ πίνω γλυκάνισο κάθε πρωί αντί για καφέ.

Βανεσσάκι, γιατί την ξυπνάτε για να φάει; Άμα δεν ξυπνάει από μόνη της σημαίνει ότι είναι χορτάτη. Εγώ πάντως είμαι πολύ της καλοπέρασης για να τον ξυπνήσω μες στη μαύρη νύχτα! Εδώ παρακαλάω να μην ξυπνήσει από μόνος του, θα βάλω τα χέρια μου να βγάλω τα μάτια μου; :P

Εγώ του βάζω γενικά μουσική, και κλασική και έντεχνη και μπαλάντες. Αυτόν τον καιρό του έβαζα πολλά κάλαντα, αλλά και ύμνους του Δωδεκαημέρου και καθόταν ήσυχος! Του τραγουδάω και πολύ, διάφορα τραγούδια, και χορεύουμε κιόλας, και του αρέσει πολύ!

Νάσια, περαστικά στη μικρούλα σου. Εμείς έχουμε από την παραμονή της Πρωτοχρονιάς να τσακωθούμε. Όλο το 2012 δεν έχουμε τσακωθεί καθόλου, ελπίζω να μη μας μάτιαξα!

Λυδία, εγώ ούτε για μια μέρα δεν τήρησα σαραντισμό. Άλλωστε, η Εκκλησία πουθενά δε λέει ότι η γυναίκα πρέπει να μένει κλεισμένη στο σπίτι. Δεν μπαίνει στην εκκλησία, οκ, αλλά δεν μένει κλεισμένη μέσα. Άλλωστε, εμείς την όγδοη μέρα πήραμε τον Αντρέα για ευχή, δεν μπήκα εγώ μέσα στην εκκλησία, αλλά βγήκε έξω ο ιερέας και μου ευχήθηκε και δε μου είπε τίποτα του στιλ "πώς τόλμησες να εξέλθεις του οίκου σου, αμαρτωλή γυνή;" :P :P :P

Αναστασία, είτε μάνα είναι είτε πεθερά, το ίδιο σου σπάνε τα νεύρα. Απλά με την πεθερά δεν μπορείς να τσακωθείς όπως με τη μάνα σου. Εμένα η μάνα μου όλο παρατηρήσεις είναι και μου δημιουργεί άγχος.

Έφη, γειά σου, καλώς όρισες! Είμαι η Άννα-Μαρία και έχω έναν Αντρέα 6 εβδομάδων!

Δε θυμάμαι τι άλλο γράψατε.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθέρα μου γλυκιά δε μου ανοιγει τα μηνύματα εδώ στο netbook. Κάποια ρυθμιση θα θέλει...άντε να τη βρω..

Λυδιάκι φιλάκια στη κουκλάρα σου. Άντε να σαραντήσετε να αλλάξετε και παραστάσεις.

Βανεσάκι κοιμάται ευκολα εσένα, καλό αυτό!!!! Ο δικός μου δε κοιμάται καθόλου εύκολα.

Έφη καλώς όρισες στη παρεά μας!!!! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και Καλή Χρονιά!Έχω ένα γιόκα στις 13 του μήνα θα γίνει τριών μηνών και είμαι τρελά ερωτευμένη μαζί του αλλά και με τον άντρα μου!!!!!!!

Νασιούλα μου τι έπαθε πάλι το κοριτσάκι σου ρε γμτ;;; περαστικούλιααα!!!

Έπεσε ο πυρετούλης;;;;

Όσο για το δόντι σου τι να πω;; μάλλον σε γλωσσοφάγανε πάλι...άραγε ποιαααααααα;;;;;;;;;;;;;

Και εγώ μαμά κουκουβάγια είμαι.....!!!!!Έβαζα τότε Γιώτα12 και δε το περνούσε στο μάμμυ και έτσι έβαλα Μαρία 12, δε φανταζόμουν ότι θα είχα τόσο καλή παρέα, και μετά που να σας λέω όνομα και να σας μπερδεύω.!!!!!!!

ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΕΘΕΡΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!

Άννα Μαρία σε φιλωωωωωωωωωω και τον κούκλο σου!!!!!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα σημερα ο ιασονας εχει ξεφυγει.τι μια σκανταλια μετα την αλλη κανει.....ουφφφφφφ......ειπα οτι θα ξεκουραστο λιγο με τα 2 αλλα δεν.......

ασχετο.....αυτη τη φορα πηρα τα λιμπερο για την μικρη και εχω βαρεθει καθε φορα που κανει κακα να αλλαζω ολα τα ρουχα της......και να φανταστειτε οτι δεν ειναι γεματη τσισα η πανα της για να γινεται αυτο.......αντε να τελειωσουν γιατι εχω κουραστει ολη την ωρα αλλαγμα.....

συνονοματη φιλακιαααααα

ανναμαρια ευχομαι να μην τσακωθητε :D

βαννεσακι οντως γιατι την ξυπνας τη μικρη;;;;;δεν παιζει να κοιμοταν και να την ξυπναγα.....χωρια που αν το συνεχισεις αυτο θα το μαθει και μετα την εβαψες :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΠΑΛΙ ΧΑΘΗΚΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΜΩ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ.ΠΡΟΧΘΕΣ ΕΙΧΑ ΤΙΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΤΡΑΠΕΖΙ ΕΥΤΗΧΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΓΗΤΑ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑΣΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ Κ ΜΕ ΤΙΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ Η ΝΟΝΑ ΤΟΥ ΤΟΥ ΕΦΕΡΕ ΕΝΑ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΙΣ ΝΤΙΣΝΕΥ Κ ΕΥΤΗΧΩΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΙΚΙ ΚΑΠΟΙΑ ΖΩΑΚΙΑ Κ ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΕΝΙΚΩΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΕΣ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΟΛΥΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΟΛΟ ΑΓΓΑΛΙΑ ΘΕΛΕΙ Κ ΧΑΔΙΑ.ΑΥΡΙΟ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ Κ ΤΙΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΠΑΜΕ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΧΘΕΣ ΚΑΝΑΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ Κ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΕΧΕΙ ΔΕΚΑΤΑ.ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΚΟΥΛΑ Η ΜΑΡΙΑ ΚΟΥΚΛΑ Κ Η ΝΥΦΗ ΜΑΣ!!!!!ΠΕΡΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΜΑΡΑΚΙ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ!!!!!!!ΕΓΩ ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΩ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟ ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ.ΦΙΛΙΑ!!!!!

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΓΛΥΚΑ!!!!!!!!

ΜΑΡΙΑ 12 ΑΣΤΕΡΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΣΟΥ!!!!!!

ΕΦΗ ΚΑΛΩΣΩΡΗΣΕΣ ΣΤΙΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!!!!ΕΓΩ ΕΝΑ ΓΙΟ ΔΥΟΜΙΣΗ ΜΗΝΩΝ.

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ Κ ΓΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΜΟΥΣΙΚΗ Κ ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΤΟΥ ΕΒΑΖΑ ΚΑΛΑΝΤΑ.ΤΟΝ ΗΡΕΜΕΙ Κ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ Η ΚΟΛΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΖΟΡΙ ΜΕΓΑΛΟ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ Κ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΜΕΝΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΟΥ ΕΙΧΕ ΑΛΑΞΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ Κ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΥΠΟΑΛΕΡΓΙΚΟ ΜΗΠΩΣ Κ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΖΕ Κ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Κ ΜΑΡΑΘΟ ΤΙΣ ΜΙΛΟΥΠΑ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ Κ ΚΑΤΙ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΦΥΤΙΚΕΣ ΑΠΙ 1 ΠΡΩΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΒΡΑΔΥ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΙΝΦΑΚΟΛΙΚ ΡΩΤΑ ΤΙΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ Κ ΤΟ ΜΑΡΑΘΟ.ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ.

ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΤΕΛΝΩ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΩΤΑ Κ ΕΓΩ ΤΑ ΛΙΜΠΕΡΟ ΔΕΝ ΤΑ ΞΑΝΑΠΕΡΝΩ ΕΧΕΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΑΡΟΕΣ Κ ΓΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΤΟΝ ΒΡΙΣΚΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥΣΚΕΜΑ Κ ΕΧΩ Κ 3 ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΟΛΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΒΑΖΩ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΩ ΑΠΟ ΡΟΥΧΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΣ ΕΥΧΟΥΛΕΣ ΣΑΣ

ΚΙΣΚΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΟΣΗ ΜΕΓΑΛΗ ΔΟΣΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ Κ ΤΑ ΒΑΖΩ ΜΕ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΤΗΝ ΓΕΝΝΑ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΥΤΗΧΩΣ:))

ΝΑΣΙΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΣΟΥ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΗΝΙΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ!

ΜΑΡΙΑ 12 ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ Κ ΕΣΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!

ΓΙΩΤΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ!!ΑΝΤΕ Κ ΜΕ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ!!

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ ΠΑΛΙ ΞΕΧΑΣΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ!!ΧΑΧΑ!!! ΝΑΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΛΕΕΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!ΧΑΧΑ!!

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ Κ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!ΦΑΓΑΜΕ ΕΞΩ Κ ΜΕΤΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΕΣΑ!ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΡΥΟ Κ ΠΑΛΙΟΚΑΙΡΟ Κ ΦΟΒΑΜΕ Κ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΕΠΟΧΗΣ!

ΓΙΑ ΠΑΝΕΣ ΛΕΤΕ???ΠΑΝΤΩΣ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ LIBERO ,TA BABYLINO ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΟΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΩΤΑ ΤΑ ΒΑΒΥΛΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΑΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΑ ΚΑΡΦΟΥΡ ΜΑΡΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΗΓΑ ΜΕ ΚΟΥΠΟΝΙΑ Κ ΑΓΟΡΑΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΕΣ Κ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΕΣ.Κ ΤΑ ΠΑΜΠΕΡΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ.

ΣΤΑΜΥΜΑΜΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΣΟΥ ΓΕΡΟ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω φάγαμε μια φρίκη πριν λίγο με την Μαρία.......ανέβαζε πυρετό, της έδωσα αντιπυρετικό και μετά από μιάμιση ώρα αντί να πέσει ο πυρετός είχε ανέβει πάνω από 39!!!!!!!!!!! Πήραμε την παιδίατρο και μας είπε αν δεν πέσει και χτυπήσει 40άρι να την πάμε στο νοσοκομείο......τελικά ευτυχώς έπεσε αλλά ήδη άρχισε να ξανανεβαίνει!!!! Ε ρε γλέντια πάλι απόψε.......καλύτερα να αρρώσταινα εγώ! Ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πήραμε τα Νάννυς, και έχουν μερικές φορές διαρροές. Σήμερα βγήκαν από πάνω κακάκια και λερώθηκε στην πλατούλα... Αφήστε που, ενώ όποτε κάνει κακά τρέχουμε και τον αλλάζουμε και του βάζουμε και κρεμούλα, το κωλαράκι του είναι κόκκινο και ερεθισμένο. Δεν πρέπει να πονάει γιατί δεν κλαίει όταν τον αλλάζουμε, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ερεθίστηκε. Σκέφτομαι να δοκιμάσω με τις υφασμάτινες πάνες, γιατί κι εγώ ως βρέφος ερεθιζόμουν, συγκαιόμουν και έλιωνα σχεδόν απ' τις πάνες εμπορίου και η μάνα μου σώθηκε με τις υφασμάτινες.

Εμένα ο γιατρός μου έγραψε και πήρα και το Κιντέρτε και το Ινφακόλ, αλλά μου είπε να τα αποφεύγω όσο γίνεται. Διάβασα μάλιστα ότι το Ινφακόλ δεν είναι αποδεδειγμένο ότι βοηθά στους κολικούς.

Γιώτα (όχι η νεοεμφανισθείσα, η κανονική), για πες καμιά σκανταλιά του μικρού!

Ωχ βρε Νάσια, περαστικά... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΨΙΛΟΒΟΗΘΗΣΑΝ Κ ΤΟ ΜΑΡΑΘΟ Κ ΤΟ ΙΝΦΑΚΟΛΙΚ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ.......ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΘΑ ΤΑ ΝΤΥΣΕΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ?Κ ΑΝ ΝΑΙ ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΤΖΑΜΠΟ ΝΑ ΔΩ ΓΙΑ ΣΤΟΛΕΣ ΑΝ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΚΛΠ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, εγώ δε θα τον ντύσω. Άντε και τον έντυσα, πού θα τον πάω; Σε πάρτι; Με όλους τους άρρωστους και τις ιώσεις;

Του χρόνου που θα καταλαβαίνει.

Γενικά, δεν είμαι υπέρ να ντύνουμε τα μωρά μας "κάτι", π.χ. Άη Βασίλη, αρκουδάκια, μασκαράδες τις απόκριες και τέτοια, όσο είναι πολύ μικρά και δεν καταλαβαίνουν, γιατί είναι λίγο λες και τα κάνουμε καραγκιοζάκια για να καμαρώνουμε εμείς.

Όσο για τσάγια και ινφακόλ (ή ινφακόλικ), εγώ δεν ξέρω γιατί δεν έχει πολλούς κολικούς για να μπορώ να έχω άποψη. Μύριαμ, εσύ δεν τον θηλάζεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΩ ΔΥΣΤΗΧΩΣ.ΕΜΕΝΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΕΝΤΟΝΟΥΣ Κ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ.

ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΝΤΥΣΩ ΟΧΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΑΡΤΥ ΚΛΠ.ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΙΩΣΕΙΣ.ΣΕ ΚΑΝΑ ΠΑΠΟΥ ΓΙΑΓΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μυριάκι μου δεν έχει στολές για τόσο μικρά βρεφάκια....είχα κοιτάξει και για την Μαρία μου όταν γεννήθηκε! Εκτός αν πας σε ειδικό κατάστημα.....αλλά εκεί φαντάζομαι θα είναι ολίγον τι πανάκριβα!!!!

Κοριτσάκια σας αφήνω....πάω στο κοριτσάκι μου που με ζητάει να παίξουμε με τα μπαλόνια!!!!

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανναμαρια το πλενεις στη βρυση καθε φορα που κανει κακα;;;;

εχει φαει κολλημα και παει και σκαρφαλωνει και αναβει συνεχεια τα φωτα.....ανοιγει την πορτα παει στη κουζινα σκαρφαλωνει στη καρεκλα και αναβει το φως.....το ιδιο κανει φυσικα σε ολα τα δωματια...

νασια μου ελπιζω να μην χρειαστει να πατε σε νοσοκομειο.....

εγω δεν τα ντυνω ειναι μικρα ακομα,φετος ισως...θα δω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα, δεν το πλένω στη βρύση πάντα, γιατί φοβάμαι μην κρυώσει κατά τη μεταφορά από το δωμάτιό του στο μπάνιο και ανάποδα, αφού δεν έχουμε χώρο για άλλαγμα στο μπάνιο. Τον πλένουμε όταν κάνει πολλά κακά. Αλλιώς τον καθαρίζω καλά με βρεγμένο βαμβάκι. Ο άντρας μου πάλι, τον καθαρίζει με μωρομάντηλα. Λες αυτά να έκαναν τη ζημιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα προσπαθήσω να τον πλένω πιο συχνά, αλλά μόνη μου δύσκολο... Εδώ με τον άντρα μου τον πλένουμε και δυσκολευόμαστε... Άσε που κάνει κακά πάρα πολλές φορές τη μέρα. Συχνά τον αλλάζουμε και ξανακάνει κακά μετά από πέντε λεπτά... Οπότε, λίγο δύσκολο κάθε λίγο να τον βάζουμε κάτω απ' τη βρύση.

Άσε που με το μπάνιο είχαμε ολόκληρο θέμα... Στην αρχή τον κάναμε μπάνιο κάθε μέρα. Έπαιρνε κάθε μέρα η πεθερά τηλέφωνο και επέμενε να μην τον κάνουμε συνέχεια μπάνιο, γιατί δεν είναι καλό και θα αρρωστήσει το μωρό. Και φυσικά, ο άντρας μου επηρεάστηκε και δεν ήθελε να τον κάνουμε μπάνιο και μου έλεγε και το κορυφαίο που έλεγε η γιαγιά του "ο καθαρός αρρώστησε, ο βρωμιάρης ποτέ". Ε, τι να περιμένω από την οικογένεια του άντρα μου, που κάθε φορά που πηγαίνουμε Πάτρα γίνεται ολόκληρος καβγάς όποτε θέλουμε να κάνουμε μπάνιο;

Μετά ρωτήσαμε τον παιδίατρο και μας είπε ας τον κάνουμε μπάνιο κάθε δεύτερη μέρα, αφού είναι χειμώνας και δεν ιδρώνουν τα μωρά και υπάρχει φόβος να κρυώσει. Παίρνει πάλι η πεθερά τηλέφωνο (της είχε γίνει έμμονη ιδέα για ένα διάστημα) και επέμενε να μην τον κάνουμε ούτε κάθε δεύτερη μέρα, κι ας τον κάνουμε κάθε τρίτη και κάθε τέταρτη, γιατί δε χρειάζεται το συχνό μπάνιο, κι αυτή τα δικά της μια φορά την εβδομάδα τα έκανε μπάνιο. Τελικά τον κάνουμε κάθε δεύτερη μέρα, παρ' όλο που εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερο το καθημερινό μπάνιο, γιατί χαλαρώνει κιόλας το μωρό, αλλά και καθαρίζεται καλά από τα κακά.

Αλλά μόνη μου δεν μπορώ ούτε κάτω απ' τη βρύση να τον πλύνω, ούτε μπάνιο να τον κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου ρε Γιωτάκι!!!!!!!!!

Οι λίμπερο πρόβλημα ε;; εγώ χρησιμοποιώ μπεμπιλινο και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη!

Μυριαμάκι μου !!!!! μας έλειψες, σε τρέχει το γλυκό σου το αγοράκι!!!!!!! πολλά φιλάκια!!!

Στάμμυ τι κάνει το νέο μέλος της οικογένειας;;;

Νασιούλα πώς πάει το κοριτσάκι σου;;; έπεσε ο πυρετός;;

Εγώ την στολή του άγιου βασίλη την πήρα φτηνά και σε καλή ποιότητα.

Άννα Μαρια εμένα έχει ευαίσθητο δέρμα και κάθε φορά που κάνει κακάκια τον πλένω, όταν κάποια στιγμή δε μπορεσα να τον πλυνω και τον έκανα μόνο με μωρομάντηλα ερεθίστηκε λίγο, πιθανό να φταίει και αυτό στο μικρούλη σου.

Εγώ που τον έντυσα Άγιο Βασιλάκο τον μικρούλη μου έκανα άσχημα λες;;; Μπορεί να μην καταλαβαίνει αλλά από την στιγμή που δέχεται το ρούχο χωρίς να τον ενοχλεί τι πειράζει;; Εμένα μου άρεσε που η μαμά μου με έντυνε μικρή , όχι ότι θυμόμουν αλλά από φωτογραφίες....

Πιστεύω ότι το καθημερινό μπάνιο χρειάζεται, δεν είναι θέμα ότι είναι βρώμικα, αλλά χαλαρώνουν και εγώ που τον κάνω πριν φάει το τελευταίο γεύμα ξέρει ότι ήρθε η ωρα για ύπνο. Το έχει συνδέσει με το βράδυ.

Γιατί δε μπορείς να τον κάνεις μόνη σου μπανάκι ή να τον πλύνεις στη βρύση;; φοβάσαι;;; δεν είναι τίποτα.

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, πώς θα τον κρατάω και να τον κάνω μπάνιο ταυτόχρονα; Δεν μπορώ να το κάνω αυτό. Προηγουμένως πήγα να τον αλλάξω και κατούρησε στα μούτρα μου. Ήμουν και μόνη μου σπίτι, δεν ήξερα τι να κάνω. Τελικά τον έγδυσα, τον τύλιξα σε πετσέτες και στην κουβέρτα του, έβαλα λίγο ζεστό νερό στο μπανάκι του (το έχω στο δωμάτιό του) και τον έπλυνα λίγο. Αλλά μπάνιο κανονικό να τον κάνω μόνη μου, με τίποτα. Πήρα και το ειδικό στρωματάκι, αλλά αυτός χτυπιέται στο μπάνιο, σιγά μη μείνει πάνω στο στρωματάκι...

Άσε που κάνει κακά συνέχεια. Τώρα που ήμουν μόνη μου, μέσα σε δύο ώρες τον άλλαξα τρεις φορές (η μία ήταν αυτή με το κατούρημα στα μούτρα). Κάνει κακά σε δόσεις, λίγα λίγα, αυτό είναι το δράμα μας... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...