Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

ναι σοκολατοσπιτο αμα πας στο σαιτ θα δεις και βιντεο εγω σημερα μπηκα στο you tube και ειδα ενα σωρο συνταγες για τουρτες και cupcakes με ζαχαροπαστα τελειααα δεν ηξερα οτι γινεται ετσι και θελω να τα φτιαξω ολα..αυριο θα ανεβασω φωτο Μιλας γιατι ξεχασα το κινητο στο μαγαζι και εχω εκει τις φωτο φιλακιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλα, αυτη την ζαχαροπαστα που την βρίσκουμε?τα χρώματα τα κανείς Μονή σου η είναι έτοιμα?

Είδα τώρα στο είμαι μαμα κάτι ωραία λουλουδακια που φτιαχνεις και τα βάζεις σε κορδέλες στα μαλλιά.,σαν τριαντάφυλλα είναι..ότι πρέπει γι σας που έχετε κοριτσακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλες και εγκυουλα για ένα βράδυ ακόμα χαχχαχαχα

Λενακι μου να σου ζήσει και πάλι το μικρουλι σου να είναι γερο και καλοτυχο στην ζωουλα του και εσυ καλη λοχεια φιλενάδα......

Συμπεθερουλα όλο στο εξοχικό πάτε δεν πιστεύω να έχουμε καμία μικρούλα εκει και να μας απατατε??

Χαχαχαχαχα .."

Με το κάλο μαντι μου να φέρεις στον κόσμο το νινακι σου γερο και καλοτυχο να είναι......

Εμείς σήμερα απο το πρωι μέχρι τις 8.30 το απόγευμα είμασταν έξω απο το σπιτάκι μας και είμασταν πολυ υσυχα μωρα αλλα τώρα έχουμε να περάσουμε δύσκολο βράδυ χαχαχαχαχ η μικρη είναι όλο κλάμα μάλλον έχει πονακια και δεν λέει να ηρεμήσει καθόλου όλο κλάμα είναι την έχω στο ζυζι μπάς και κοιμηθεί αλλα κάθε 2 λεπτά ουρλιαζει θα μου ξυπνήσει και τον μικρο και τι θα κάνω αχχχχχχχ τι περνάω η μανααααααααα ...

Αναστασακι μου μην ανχωνεσε τόσο είναι πολυ μικρα ακόμα για να στρωσουν έχουμε να περάσουμε διάφορα στάδια ακομααααααααα ......

Πολλα φιλακια σε ολες φίλες μου καλο βράδυ να έχετε γιατι εγω δεν θα έχω χαχαχχαχα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας...

Απιστευτο και σημερα απο το απογευμα,εκλαιγε και δεν κοιμοταν παλι....ο αντρας μου αυλακι εκανε απο το πηγαινε ελα.....αλλα δεν γινεται αυτο ρε κοριτσια θα την παω παιδιατρο σημερα!Με το ζορι να φαει ......φοβαμαι μην κρυωσε και τι θα κανουμε μετα!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ τα κακα της ειναι λιγο προς το ρευστο,οχι εντελως....μηπως ξερετε αν εχει ουρολοιμωξη πως να το καταλαβω απο συμπτωματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας.....

χθες ηρθε η παιδιατρος τελικα......μια χαρα η μικρουλα μας.......ειναι τελεια οπως ειπε και η παιδιατρος.....πηρε 300γρ....εναμιση ποντο.....και η κεφαλα μας μια χαρα μεγαλωσε.....

α!!!!μυριακι και εμενα εχει ομφαλοκηλη....πολυ μικρη βεβαια...μου ειπε να μην δωσω καθολου σημασια και θα φυγει απο μονη της...καλα το ειχα παρει πρεφα......επισης μου ειπε οτι εφοσον δεν εχει κανει μεχρι τωρα κολικους λογικα δεν θα κανει και αν κανει θα ειναι πολυ μικρης εντασης.....και για λιγες μερες.....αχ!!!!!!τελεια.....μετα απο το μαρτυριο που περασα με τον ιασονα....δεν θα την παλευα ξανα απο την αρχη τα ιδια......

βρε ανναμαρια γιατι να μην φας μελομακαρονα;;;;οταν θηλαζεις επιτρεπεται να τρως τα παντα....απλα αν το μωρο κανει εντονους κολικους η εχεις αλλα συμπτωματα απο το πεπτικο τοτε ξεκινας και κοβεις διαφορες τροφες δηλαδη αυτες που κατηγορουνται...πχ..γαλακτοκομικα,μπαχαρικα,οξινα φρουτρα...κτλ....εγω παντως τρωω τα παντα και δεν εχω δει να την πειραζει κατι....και καφε πινω,οχι πολυ ομως και μονο το πρωι.....να σου πω την αληθεια το μονο που αποφευγω ειναι τη κοκα κολα.....

αναστασακι απο οσο το περιγραφεις μαλλον κολικους εχει η μικρη σου......

μαντι τωρα θα εισαι στο νοσοκομειο.....αντε με το καλο κουκλα μου.....

νια μου σπανια ξυπνανε τα νεογεννητα απο φασαρια.......φαντασου εγω την εχω τη μπεμπα στο σαλονι ολη την μερα και γινεται χαμος απο φασαρια εφοσον ειναι τα παιδια....κλαματα,φωνες,γελια και δεν καταλαβαινει τιποτα.......εξαλλου χρειαζεται την ημερα να υπαρχει φασαρια στο σπιτι για να μαθαινουμε τη διαφορα νυχτας και μερας.....

αγγελικη γιατι δεν τρως μανταρινια;;;;;

κισκα περιμενουμε φωτο με την μιλα.....

εμεις σημερα θα φτιαξουμε μελομακαρονα και αυριο κουραμπιεσδες.......καλα θα τα πεθανω λεμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς δεν περάσαμε και το καλύτερο βράδι. Ο μικρός ξύπνησε 5.20 και δεν ξανακοιμόταν. Το κλασικό, δεν έκλαιγε, δε χτυπιόταν, απλά δεν έκλεινε τα μάτια. Καθόταν με τις ματάρες του ορθάνοιχτες, ήσυχος-ήσυχος και ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΤΑΝ. Στο πορτ μπεμπέ αν τον βάζαμε γκρίνιαζε. Μία εγώ τον κρατούσα και μία ο άντρας μου, μέχρι που, σε κάποια φάση που τον κρατούσα εγώ, έγειρε πλευρό και αποκοιμήθηκε, έτσι στην ψύχρα! Οκτώ παρά είκοσι τον έβαλα στο κρεβατάκι του, και οκτώ και κάτι άρχισε γκρίνια. Σηκωνόταν ο άντρας μου και τον κουνούσε, μέχρι που σε μια ώρα πείνασε και άρχισε κλαούνα.

Τώρα τον κοίμισα και κάθε λίγα λεπτά μπήγει τα κλάματα στον ύπνο του και πρέπει να τον κουνάω στο πορτ μπεμπέ για να σταματήσει.

Νία, κι εγώ ξέρω ότι τα νεογέννητα δεν ξυπνάνε από φασαρία, απλά αν ακούσουν κάποιο πολύ δυνατό ήχο τινάζονται στον ύπνο τους. Εμένα έρχεται η μάνα μου και όποτε κοιμηθεί ο μικρός αξιώνει να περπατάμε στις μύτες των ποδιών μας, να μιλάμε ψιθυριστά και να έχουμε χαμηλό φωτισμό. Δε θέλω, όμως, να τον μάθω έτσι, γιατί μετά θα έχουμε πρόβλημα. Κατά τα άλλα, είναι πρόβλημα η αγκαλιά... Τέλος πάντων...

Γιώτα, ο παιδίατρος μου είπε να κόψω τα φαγητά που προκαλούν αέρια, π.χ. φασόλια, αρακά, λάχανο και τα εσπεριδοειδή. Καφέ δεν πίνω από μόνη μου. Διάβασα ότι είναι καλό να αποφεύγουμε και το γάλα, αλλά τρώω ούτως ή άλλως πολλά γαλακτοκομικά και χτες ήπια και γάλα, δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα, αν υπάρξει θα φανεί στα κακάκια. Αναψυκτικά δεν πίνω ποτέ ούτως ή άλλως. Οι νοσοκόμες στην κλινική μου είπαν ότι αυτοί οι περιορισμοί είναι για τις πρώτες σαράντα μέρες, και μετά αρχίζουμε σιγά σιγά και εντάσσουμε αυτές τις τροφές στη διατροφή μας και βλέπουμε πώς αντιδρά το μωρό.

Η αλήθεια είναι ότι προτιμώ να μη φάω φασόλια, όσο κι αν μ' αρέσουν, άμα είναι να αποφύγω μια άυπνη νύχτα με σπαρακτικά κλάματα λόγω κολικών.

Πω πω, μου έχει σπάσε τα νεύρα, όλη την ώρα τσιρίζει στον ύπνο του και θέλει κούνημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας; κοριτσια!

τι κανετε??

αννα μαρια μια χαρα καλε τα μελομακαρονα φαεε κ για μας!!

γιωτακι μου τελεια η μικρη!!!! μπραβο σας!!! κ εμενα χαμος γινεται στο σπιτι, ο αναστασης ριχνει κατω τα τουβλακια του φωναζει γελαει ο μικρος φεεεεεεεεεεεετα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ευη τι κανετε? ο χριστοφορος θα εχει ποιημα στη γιορτη?

αναστασια κουραγιο μανααααααα με τη μικρη

χτες ο αναστασης ζητησε να κοιμηθει στη γιαγια του κ εγω με μιση καρδια τον αφησα..

ο μικρος ειναι πολυ καλος φτου φτου, δε γκρινιαζει κ γενικοτερα καμια σχεση με το πως ηταν ο αναστασης βρεφακι!! εβγαλα κ κατι τελειες φωτο τον ανασταση με το μικρο, θα προσπαθησω να σας βαλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανναμαρια γενικως υπαρχει αυτη η ταση να κοβουν φαγητα το πρωτο 40ημερο αλλα κανονικα δεν ισχυει κατι τετοιο....τεσπα....αν ειναι ενα μωρακι να κανει κολικους θα τους κανει.....και το γνωριζω πολυ καλα γιατι στον ιασονα που ειχα κοψει κυριολεκτικα τα παντα..το εχω ξαναπει ετρωγα για πανω απο 8 μηνες μετρημενες τροφες και οι κολικοι ηταν παρα παρα πολυ εντονοι.....επερνε και τις γνωστες σταγονες για τους κολικους αλλα εκει αυτοι....για τρελο κλαμα μιλαμε......ασε.....ουτε να τα θυμαμαι δε θελω.......

λενακι η μικρη εφτασε τα 3500 κιλα.... :D:D:D πολυ χαιρομαι που ειναι ησυχος ο μικρος σου... :):)

σημερα εχουν λυσαξει τα ταλιμπανια....ποναει το κεφαλι μου..... :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα, το έχω διαβάσει αυτό που λες, αλλά αφού μου είπε ο παιδίατρος, είπα να ακολουθήσω τη συμβουλή του. Τώρα δυο βδομάδες έμειναν μέχρι το σαραντισμό, νομίζω θα αντέξω! Άλλωστε, στη αρχή είχα κι εγώ τρελούς κολικούς, οπότε δεν έπαιζε με τίποτα να τρώω φασόλια, λάχανο, κ.λπ.

Λένα, εννοείται ότι έφαγα τελικά μελομακάρονα! Έγιναν θεϊκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλησπερα και απο εμας!!!τι κανετε μανουλες???και η μαντι μας θα εχει γεννησει τωρα, ε??

αννα μαρια γκρινιες κι εσεις ε???κι εμας εχει τωρα 2 μερες πο δε σταματαει το κλαμα και κανουμε 10 ωρες να την κοιμισουμε!!!και φυσικα κοιμαται για μιση ωρα και μετα παλι γαριδα το ματι και κλαααααμα!!!τι να πω, η περναει αλμα η εχει κολικους!!!

αναστασια μου γιατι παει αμεσως το μυαλο σου στο χειροτερο σεναριο???γιατι να εχει ουρολοιμωξη η φραουλιτσα??πηγαινε παιδιατρο να ησυχασεις!! :):):)

προχτες το βραδυ εκει που την ειχαμε ησυχασει μετα απο 3 ωρες, ειπαμε με τον αντρα μου να βαλουμε ταινια και να πιουμε ενα ποτακι να χαλαρωσουμε!!!μολις ολα ηταν ετοιμα , τα ποτακια ωραια ωραια, το dvd ετοιμο να ξεκινησει και εμεις ειχαμε βολευτει στον καναπε, ακουγεται το γνωριμο ΟΥΑΑΑΑΑΑΑ!!!φυσικα παει η ταινια, παει το αραγμα στον καναπε και βρεθηκαμε να την εχουμε αγκαλια και να την κουναμε πινοντας amaretto στιμμενο λεμονι!!!αυτο μας μαρανε!~ :lol::lol::lol::lol:

δεν πειραζει ομως, εννοειται!!!το μωρακι μας να ειναι καλα!!!

νιακι, φανταζομαι εσεις τι περνατε με 2!!!

οι υπολοιπες που ειστε???

νασιουλα, ηλιαννακι, λυδιακι,γιωτα, βασουλα, λενακι,μυριαμ,ευη, αγγελικουλα,πολλα φιλια σε σας και τα μωρακια σας

συγνωμη αν ξεχναω καποια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσσακι ελπιζω να περασουν αυτες οι μερες και να ηρεμησει η μικρη σας.....οσο για το ποτο αγκαλια με το μπεμπε πολυ γελασα....εμας μας εχει τυχει πολυ χειροτερο...να ειμαστε σε φαει αλευρωματος και τσουπ να τα κλαμματα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

λενακι τι εγινε εκανε κακα ο μικρος;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγω,πηγαμε παιδιατρο.Ολα μια χαρα η φραουλιτσα.....μας αλλαξε το γαλα και μας εδωσε και σταγονες για τους κολικους!Ειμαστε και 3600!!!Για να δουμε πως θα ειναι η βραδυα σημερα!!Λενε μετα τον 3ο μηνα ηρεμουν τα πραγματα....

Αννα Μαρια ωραια τα μελομακαρονα?Εμενα δεν μου αρεσουν τα σκετα αλλα αυτα με σοκολατα απο εξω, νομιζω ειναι και πιο μαλακα!Τα σκετα μου ερχονται ξερα!!

Βανεσσακι τι μου θυμησες τωρα με το αμαρετο....οταν ημουν ελευθερη αυτο ηταν το ποτακι μου στις εξοδους μου!Αχ χρονια ομορφα ....γυναικοπαρεεες,διακοπες,τρελες,φλερτ.....τα ζησαμε κι αυτα.....τωρα ουαααααααααα ουααααααααααα :lol::lol: οι θησαυροι μας!!!

Ωχ την ακουω την μικρη βογγαει....ελπιζω να στρωσει!!!Εχει και πολλα αερια,ευτυχως ξελαφρωνει ετσι!Λενε αν στη λοχεια εχει η λεχωνα πονους δεν εχει το μωρο...αλλιως το αντιθετο,δεν ξερω αν ισχυει αληθεια.....

Μολις ξυπνησε η μικρη απο κλανιτσες και κλαει....ευτυχως την ηρεμει ο αντρας μου....πονανε απο τις κλανιτσες ή τρομαζουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια ειδες;;;κολικους εχει η μικρη σας......οι κολικοι συνηθως υποχωρουν στον 2 μηνα,......για τις σταγονες παντως εμας τις πρωτες μερες μας βοηθουσαν μετα τιποτα σαν να μην τα επερνε......

με τις κλανιτσες πονανε.....βασικα οταν τις κανουν μετα ανακουφιζονται......

τωρα για τα πονακια της μαμας και του μωρου παλια το λεγανε αυτο και φυσικα δεν ισχυει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπέραααα...;)

Μάντι μου και Στάμυ μου να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας...να είναι πάντοτε γερά και ευτυχισμένα...καλή λοχεία και στις δυο σας...σας περιμένουμε....πολλά φιλάκια,,;)

εμείς αγάπες μου είμαστε καλά...αν και η γκρίνια θεωρώ πως είναι εδδομένο στα βρεφάκια μας...;)....το βράδυ περνάει δύσκολα, κάθε μία ωρα ξυπνάει η μικρούλα μας, αλλά τί να κάνουμε....προσπαθούμε να κοιμόμαστε όταν κάνει νάνι και η ίδια...χιχιχιχι...;)..

Βανεσσάκι μου......ποτάκι εεε?...μια χαρούλα σας βρίσκω...;)

Αναστασάκι μου....σαραντίσατε εσείς?.....αν ναι πάτε καμιά βοτλίτσα όπως έκανε και το Νιάκι μας με τα μωράκια της...το έχετε ανάγκη και εσύ και η φραουλίτσα σου...:)...σε φιλώ.....ααα...μην πηγαίνει ο νους σου καθε φορά στο κακό....όλα είναι αναμενόμενα με τα μικρούλια μας.,..;)

Άννα Μαρία μου....τέλεια τα μελομακάρονα έτσι?...μπράβο κοριτσαρα μου...πολλά φιλάκια στον Ανδρίκο σου..;)

Λενάκι μου καλώς όρισες στο παρεάκι μας...;).....πολλά φιλάκια στο νέο μέλος της οικογενείας σου..;)

Νιάκι μου πόσο χαίρομαι που ξεκινήσατε βολτίτσες....;)....πολλά φιλάκια στα πατουσάκια σας..;)

Γιωτάκι μου, Αγγελική μου...σας στέλνω τα πιο γλυκά φιλιά μας...;)....είσαστε πολύ καλά από ότι διαβάζω 'ετσι?//... :P:P

Χριστινάκι μου.....ο κούκλος γιος σου τί κάνει?.....σας φιλούμε....

Σας φιλώ όλες γλυκά.....ανυπομονώ να βγω έξω με την μικρούλα μου αλλά έχουμε ακόμη.....Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά φέτος θα είμαστε μέσα στο σπιτάκι μας...αλλά χαλάλι της.....όλα για αυτήν άλλωστε....:)).....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsakia moy .......

ax koritsia kanena neo apo thn madi mas exete????????pisteyw oti zei se pelagoi eytyxias kai ekeinh opws oles mas twra pia .xixixixixi..........

egw den koimithika katholoy to brady htan olo gkrinia h mikrh moy.....

kai oyte kai olh thn mera fysika xaxaxaxxa...phga gia kati pswnakia kai tvra perimenw kati filoys na katsoyme kai pio meta tha pame gia pswnia me ton antra moy ayta........

ayrio exoyme ranteyoy sto iasw gia na kanoyme enan yperhxo sta nefrakia toy mikroy moy kai ena sto kefalaki toy etsi mas eixan pei otan ton bgalame elpizw na einai apla typiko to thema kai na mhn exei tipota to mikraki moy bebaia oi paidiatroi poy ta exoyn dei moy lene oti einai poly kala kai ta dyo mwrakia moy.......................

ax kai egw exw na kanw glykakia kai tha arxisw apo ayrio ...melomakarona koyrampiedes kai troyfakia gia trith fora ta troyfakia xaxaxaxxa ta trwme poly.....

filakia se oles files moy ta leme pali........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουρεκακι οχι δεν εκανε ακομα. αυριο κανονισαμε να ερθει να τον δει παιδιατρος συμββουλος θηλασμου. στο τηλ που μιλησαμε μου ειπε οτι ειναι σε φυσιολογικσ πλαισια αλλα οτι πρεπει να τον δει κιολας.ελπιζω να μην ειναι τιποτα

αναστασια ελπιζω να σας βοηθησουν οι σταγονες

νια μια χαρα θα ειναι ο μικρος ειμαι σιγουρη

λυδια βανεσσακι κ σε ολα τα κοριτσια φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Της δωσαμε τωρα 5 σταγονιτσες και πινει και γαλατακι.....για να δουμε....σαν καπως πιο ηρεμη την βλεπω...

Νια δεν παιζεσαι,αυπνη και θα κανεις και γλυκα? :lol::lol: εγω μονο κοιμησμενη τα τρωω πλεον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενα, στειλε κερασμα!!!τα ιδια ειχα παθει κι εγω προχτες με τη μικρη!!! :lol::lol::lol:

λυδιακι εγω χρησιμοποιω otrisalin!!! εχω παρει και τη συσκευουλα που τραβαει τις μυξουλες αλλα σφαδαζε στο κλαμα,οποτε μονο ορο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλοφιλεναδες τι κάνετε?

Κι εμεις χθες το βράδυ είχαμε γλέντια..ξύπνησε στις 12mίση και είχε κεφακια ..τον θηλασα κι αυτός δεν έλεγε να κοιμηθει..μάτι γαρίδα, αγου και γελακια αλλα η μανούλα πτώμα με το ζόρι να κρατιέται ξυπνά κι ο μπαμπάς του μωρού να ρόχαλιζει σαν κομπρεσερ μέσα στην μαύρη νύχτα..κοιμόταν μιση ωριτσα και ξυπνουσε σαράντα λεπτα..

Με τα κακακια έχουμε κι εμεις θέμα..κάνει κάθε τρεις τεσσερεις μέρες κι είναι ρευστα..του δίνω χαμομηλακι αλλα δεν..έχουμε όμως κάτι "αερισμους" άλλο πράγμα..θαλάμος αερίων!

Λενακι, περιμένουμε φωτο..φιλία στα άντρακια σου..

Γιώτακι,μακάρι να γλιτωσετε τους κολικους..αρκετα ταλαιπωρηθηκες με με τον ιασονακο..μαντάρινια κι εσπεριδοειδή αποφεύγω επειδη λένε δεν κάνει άμα θηλασεις..δλδ αυτές οι απαγορεύσεις στις τροφές αφορούν τις πρώτες 40μερες?

Βάνεσσακι, κι εμεις κάπως έτσι..το σκηνικό που περιγραφέις το ζούμε σχεδόν καθημερινά..

Τι άλλο είπατε βρε φιλενάδες?απο τις μια γράφω το πόστ και τωρΑ τελειωσα..ουφφφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...