Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΘΙΝΟΠΟΡΙΝΕΣ Κ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 20011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜΕ Ν1


Recommended Posts

Α, δε σας είπα!

Πριν λίγο θήλαζε ο μικρός και δεν είχε πιάσει καλά τη θηλή και πονούσα, έτσι τον έβγαλα για να την ξαναπιάσει σωστά. Και τι βλέπω; Τιναζόταν το γάλα σα σιντριβάνι!!! Φώναξα και τον άντρα μου και τα έπαιξε!

Πω πω, μόλις έπιασε μια ξαφνική βροχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εδώ είμαι και εγώ με την κοιλίτσα μου παρέα! :D Η μπέμπα δε φαίνεται να βιάζεται τελικά. Αύριο έχουμε γιατρό και πάμε με τη βαλίτσα για καλό και για κακό. Αν και δε νομίζω να μας κρατήσει γιατί δεν νιώθω ούτε πονάκια περιόδου ούτε τίποτα περίεργο. Εκεί που τους προηγούμενους μήνες έλεγα βιάζεται η μικρή και θα είναι πρόωρη τώρα την βλέπω πολύ φέεεετα την κυρία! Την Δευτέρα όμως θέλει δε θέλει θα βγει αφού το έχουμε προγραμματισμένο πλέον.

Στάμμυ με το καλό, όλα να πάνε καλά!

Την πρωτιά από το τέλος τελικά δεν την χάνω με τίποτα! :P Έλεγα μήπως γεννούσα πριν την Στάμμυ αλλά η μικρή μου είναι στον κόσμο της! Από Δευτέρα θα μπω και εγώ σίγουρα στο club με τις μανούλες!

Βάσω να νιώθεις περήφανη για την προσπάθειά σου και μην χάνεις την δύναμή σου! Θα προσπαθήσουμε όσο μπορούμε αλλά δεν θα πάθουμε και κατάθλιψη κιόλας γιατί θα πιεί και λίγο ξένο το παιδί. Ηρεμία και σιγά σιγά θα στρώσει. Αφού το θέλεις και το προσπαθείς τόσο θα τα καταφέρεις είμαι σίγουρη!

Αναστασία δε μπορείς να αφήσεις την μικρή για 1-2 ωρίτσες σε καμιά μαμά σου και να βγείτε μια βολτίτσα με τον άντρα σου, να ξεφύγετε λίγο και να νιώσετε ζευγάρι ξανά; Είναι μεγάλη αλλαγή το 1ο μωρό και για τους 2 και για εσένα ακόμη περισσότερο αφού έχεις σχεδόν όλη την ευθύνη. Υπομονή μέχρι να προσαρμοστείτε στα νέα δεδομένα και σύντομα θα βρείτε τους ρυθμούς σας.

Νία φαντάζομαι πόσο πολύ σε τρέχουν τα ζουζούνια σου ε; Είναι όμως διπλή η ευτυχία!

Αγγελική και εγώ νομίζω ότι ο μικρός απλά τρώει πιο γρήγορα σε λιγότερο χρόνο. Αν θέλεις ρώτα και τον γιατρό σου καλύτερα.

Να δώσετε όλες πολλά φιλάκια στα μωράκια σας!

Σας αφήνω κούκλες καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική δες στο παρακάτω site που λέει ότι:

"Από το δεύτερο μήνα το μωρό γίνεται πιο αποτελεσματικό στο θηλασμό. Είναι πιθανό να καταπίνει συνεχόμενα στο στήθος και να τελειώνει το γεύμα του γρηγορότερα. ..."

http://www.mitrikosthilasmos.com/2010/12/blog-post_8028.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακιαααααααααααααα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ να'μαι κ εγω !!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε??αχ ποσο μου εχετε λειψει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(

πως ειστε βρε φιλεναδες?? τα παιδακια μας?

τα μωρακια στις 2 κοιλιτσες?

σας εχω διαβασει με πολλααααααααα διαλειμματα κ δεν θυμαμαι τιποτα, συγχωρεστε με!! :(:oops: :oops:

εμεις καλα ειμαστε δοξα το θεο, μια χαρα κ με τα τρια παιδακια μου!!! οαγγελακος μου μια χαρα , η αννουλα μου ειναι λιγο συναχωμενη :cry: κ ο μπεμπακος καλα ειναι κ αυτος.καναμε την τριτη κ το πρωτο μας εμβολιακι, καλε μεγαλωσε εχει ψηλωσει 5 ποντους κ ζυγιζει 5400!!!!!!!!!!! αχ πως μεγαλωνουν!!!!

σημερα παρατησα κ δουλειες κ ολα κ επαιξαα με τα παιδακια μου (κ τα 3 μαζι) χιχιχιχι

λενα να σου ζησει κ απο δω ο γιος σου!!!!!!!!να ειναι γερος κ καλοτυχος! καλη λοχεια!!

αννα μαρια κουκλος ο αντρεακης!!!! ;)

σταμμυ μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ με το καλο κοπελα μου να ερθει το αφορακι σου!!!!!!!!!!ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!!! πολλα φιλακια

πολλα πολλα φιλακια σε ολες φιλεναδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...χειμωνιασε για τα καλα.....

Madi mου ακομα δεν νιωθω εγω ετοιμη να την αφησω,ολοι εχουν την καλη διαθεση να κρατησουν την μικρη....η αληθεια ειναι μονο τη μαμα μου εμπιστευομαι.....

Αννα Μαρια κι εγω δεν εχω ορεξη για να ποτισω τον μαιντανο αλλα τι να κανω πρεπει να θερμανω τις σχεσεις και να μπουμε σε ρυθμο...αλλωστε τρωγοντας λενε ερχεται η ορεξη!!!Κι εγω το επαθα αυτο που λες και δεν με συγκινησε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα........

σταμυ λογικα θα εχεις το γιοκα σου αγκαλιτσα τωρα......να σου ζησει γερος και δυνατος να ειναι....

αγγελικη μην αγχωνεσαι βρε....απλα μεγαλωσε το πουλακι σου και τρωει πιο γρηγορα.δεν σημαινει οτι δεν χορταινει....η μειωθηκε το γαλα σου........δειξε εμπυστοσυνη στο μικρουλη σου......

νια τρεχεις και δεν φτανεις ε;;;;;

εμεις χθες δεν ειχαμε καλο βραδυ....ξυπνησε στις 1 και 30 μετα στις 3 και 30 και ξανακοιμηθηκε στις 6 και ξυπνησε στις 7.......χαλια....ολο το βραδυ στο βυζι αγκαλια τη βγαλαμε......αλλα τι περιμενεις...χθες μιλαγα με την κουμπαρα μου και της ελεγα οτι ειναι ησυχη και κοιμαται καλα........οποτε το εκανα αυτο οταν ηταν νεογεννητο ο ιασονας παντα χαλαγε το προγραμμα του και τωρα τα ιδια......μιλαμε για μεγαλη γρουσουζα :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!

Αγγελικουλα μου και εγω νομιζω απλα ο Χαρουλης τρωει πιο συντομα!Μην ανησυχεις κοπελα μου!

Εγω μολις κοιμισα την μικρη!απ τις 11 ξυπνια ητανε!την αλλαξα, την θηλασα οσο ηθελε,της εδωσα και λιγο ξενο γιατι ουρλιζε και μετα την ξαναθηλασα και κοιμηθηκε πριν λιγο!

Αννα μαρια τοσο πολυ γαλα ε?Εγω παλι στα επιθεματα δεν βγαζω ουτε σταγονα!

Δωρουλα μου κανω πραγματικα ενα μεγαλο αγωνα για να ξερω πως προσπσθησα και να μη νιωθω ασχημα!πονεσα παρα πολυ με αυτο το θεμα γιατι ειμαι και πολυ ευαισθητη!και τωρα μετα την εγκυμοσυνη ακομα χειροτερα. . .!οποιος μου πει κατι κλαιω!ακομα και χωρις λογο!

Αναστασουλα μιυ θα βρειτε τους ρυθμους σας με τον αντρουλη σου!ειμαι σιγιυρη!

Σταμυ μιυ τωρα θα χεις το μωρακι σου αγκαλια!να σου ζησει κοπελα μου!

Μαντυ μιυ με το καλο και σε σενα!

Φιλακια και στις υπολοιπες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!

Αγγελικουλα μου και εγω νομιζω απλα ο Χαρουλης τρωει πιο συντομα!Μην ανησυχεις κοπελα μου!

Εγω μολις κοιμισα την μικρη!απ τις 11 ξυπνια ητανε!την αλλαξα, την θηλασα οσο ηθελε,της εδωσα και λιγο ξενο γιατι ουρλιζε και μετα την ξαναθηλασα και κοιμηθηκε πριν λιγο!

Αννα μαρια τοσο πολυ γαλα ε?Εγω παλι στα επιθεματα δεν βγαζω ουτε σταγονα!

Δωρουλα μου κανω πραγματικα ενα μεγαλο αγωνα για να ξερω πως προσπσθησα και να μη νιωθω ασχημα!πονεσα παρα πολυ με αυτο το θεμα γιατι ειμαι και πολυ ευαισθητη!και τωρα μετα την εγκυμοσυνη ακομα χειροτερα. . .!οποιος μου πει κατι κλαιω!ακομα και χωρις λογο!

Αναστασουλα μιυ θα βρειτε τους ρυθμους σας με τον αντρουλη σου!ειμαι σιγιυρη!

Σταμυ μιυ τωρα θα χεις το μωρακι σου αγκαλια!να σου ζησει κοπελα μου!

Μαντυ μιυ με το καλο και σε σενα!

Φιλακια και στις υπολοιπες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα....:)....τί κάνετε?.....τρέχουμε όλες για τα μωράκια μας εε?....:)))...

εμείς καλά, σήμερα είχαμε από το πρωί κόσμο και το μωρό τα έπαιξε....: :roll: :roll: :roll: .....τα μικρουλάκια μας, κουράζονται πολύ και δεν μπορούν την πολύ φασαρία...;)....

τεσπα...σας στέλνω τα φιλιά μου και την αγάπη μου...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Τι κάνετε;

Εμείς εδώ καλά. Κοιμηθήκαμε αρκετά καλά το βράδι!

Ο μικρός έχει βγάλει κάτι σπυριά στο πρόσωπο, και μας έδωσε ο παιδίατρος μια κρέμα και του τη βάζουμε δυο φορές τη μέρα. Πρέπει να είναι αλλεργία σε κάποιο ρούχο, αλλά σε ποιο; Άντε να το βρούμε...

Ήρθε κι ο αδελφός μου σήμερα και δεν άντεξε, πριν πάει στο πατρικό μου, πέρασε από το σπίτι μου να δει τον μικρό! Τα έπαιξε που είναι τόσο μικροσκοπικός κι απροστάτευτος. Εν τω μεταξύ, εμένα μου φαίνεται ότι έχει μεγαλώσει πολύ από τις πρώτες μέρες!

Βάσω, κι εγώ τον πρώτο καιρό δεν φαινόταν να έχω γάλα. Ένιωθα κάποιες ώρες το στήθος μου φουσκωμένο, αλλά δεν τρέχανε τα γάλατα. Σιγά σιγά, έγινε και αυτό. Μην το αφήνεις. Κι εμένα ουρλιάζει μετά το θηλασμό πολλές φορές, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι πεινάει. Μη χάνεις την αυτοπεποίθησή σου και μην αμφιβάλλεις. Αν κάθε φορά που έκλαιγε το παιδί σήμαινε ότι δεν έχει χορτάσει ή ότι πεινάει, θα κατέληγε σαν τον Πόλντο στο Ποπάι. :P :P :P (ή σαν το παιδί της φίλης της Εύης)!

Ηλιάννα, τέλειος ο Χρηστάκος!

Αναστασία, εμένα δε με βλέπω να ποτίζω τώρα κοντά το μαϊντανό... Ωχ Θεούλη μου, χρόνο μας βλέπω να κλείνουμε...

Μάντι, μην αγχώνεσαι βρε! Νωρίς είναι ακόμα! Εγώ γέννησα δύο μέρες πριν την ΠΗΤ! Έχεις ακόοομααα...

Γιώτα, μη στεναχωριέσαι, έτσι είναι τα μωρά, εσύ τα ξέρεις πολύ καλύτερα από μένα. Έχουν και τα άσχημα και τα καλά τους βράδια!

Λυδία, εμάς δε φάνηκε να ενοχλείται από τον αδελφό μου και το φίλο του που ήρθαν σπίτι μας. Γκρινιάζει το ίδιο με πριν!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλες μου τι μου κάνετε??? εμείς όλο το βράδυ στο πόδι είμασταν και το πρωι στις 6.30 κοιμηθηκανννννννννν αχ τα σκατουλια και τα δυο ουρλιαζαν...... Σήμερα πήγαμε για ευχή στην εκκλησία :D:D:D πήγαμε την πρωτη βολτουλα χιχιχιχιχ βέβαια μόνο στην εκκλησία και επειδή νόμιζα ότι θα βρέξει τα πήγα με το αμάξι βάλε βγάλε τα καρεκλακια πολυ κούραση είναι και με δυο πόρτες το αυτοκίνητο μου οπότε εκανα τον κασκαντερ χαχαχαχααχα αύριο λέμε να πάμε όμως κανονική βολτουλα η στο the mall η στο κέντρο Ερμού και κολωνάκι να ψωνισουμε και τίποτα αχχχχ είμαι πολυ χαρούμενη που θα βολταρουμε επειτελους και εμείς με τα παιδάκια μας πάντα στις γιορτές που έβλεπα τους γονείς με τα παιδάκια στους δρόμους και στα μαγαζιά στεναχωριομουν που δεν είχα παιδάκια και να που έφτασε και η δική μου ώρα και όχι με ένα αλλα με δυο νινακια ....

Κορίτσια έχουν γίνει τόσο γλυκουλιαααααα τα μωρακια μου κουκουβα....χαχαχαχαχαχα

Για το sex που λέτε ακόμα και εγω τίποτα .."...έχω ακόμα λοχεια καλε ποτε θα φύγουν απαπαπαπα βέβαια με τέτοια κούραση δεν έχω και όρεξη αλλα ο καημενουλες ο αντρουλις μου τι φταίει??? απο εβδομάδα φαντάζομαι θα καθαρισω οπότε θα έχουμε τρελιτσες χιχιχιχιχιχιχ

Φιλακια σε ολες κοριτσακια μου πάω λίγο σκλαβενιτη τώρα τα λέμε μετα πάλι αν μπορέσω.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλιτσες, τι κάνετε?

Εγω μόλις τελειωσα τις δουλίτσες ..σιδερωσα και ρούχα του μικρου..πολυ κούραση..σε λίγο πάω να μαγείρεψω..μακαρόνια με κιμα θα κάνω για τον άντρα μου,εγω καμια σαλάτα σκέφτομαι για μένα και κανά μπιφτεκακι ..

Γέννησε η σταμυ?να σου ζήσει κορίτσι μου το αγοράκι σου!γερο να είναι και καλοτυχο..

Αναστασακι, τι κανείς?νιωθεις καλύτερα?

Γιωτακι, κι εγω οπότε λέω οτι είμαι ικανοποιημένη για κάτι που κάνει ο μικρός,το γρουσουζευω και κάνουμε βήματα προς τα πισώ..

Νιά μου, σαραντησατε?αντε, καλες βόλτες!θα κατεβείτε Κολωνάκι?δεν κάνει κρύο?αχ φιλενάδα τα στέκια μου ήταν εκει ..τι ωραιες εποχές...έμαθα όμως ότι έκλεισαν πολλα μαγαζιά τώρα..

Λυδιακι, είχατε κόσμο,ε?ακομα δεν σαραντησατε και ξεκίνησαν ..τα φιλία μας!

Άννα Μαρία, καλως τον δεχτηκες τον αδερφό σου..

Βασουλα, σιγα σιγα και θα κερδίσεις την μάχη του θηλασμου..

Ηλιαννακι, ετοιμάζεται για τα πιο χαρουμεναμχριστουγεννα της ζωής σου!τρια παιδάκια !τριπλη χαρα!

Πάω να δώ τι θέλει γιατι πάλι κλαίει..πολυ γκρίνια αυτές τις μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έπεσε η πιπιλα και κλασικά εκανε λες και του πατήσες τον καλο..τις τελευταίες μέρες όλο βάζει τα χέρια του στο στόμα αλλα δεν πιπιλαει ένα μόνο δάχτυλο, ολόκληρο το χέρι, σαν να ξυνει τα ουλη του..του δίνω πιπιλα και την κρατάει με μια τρομερή μανία..ενω το στήθος δεν το πολυ δέχεται σε σχέση με παλιότερα που είτε πεινουσε είτε οχι,καθόταν..

Το λενακι μας πρέπει να βγήκε και να πήγαν σπιτάκι λογικά..άντε φιλενάδα, σε περιμένουμε..

Μαντι μου, τελευταία και καταιδρωμενη ..άντε..περιμένουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω είμαι εδω μην μου βάλεις απουσία ...Χαχαχα

Δεν έχει κρύο και θα τα ντύσω και καλα ...

.τέλεια είναι στο κέντρο και το κολωνάκι ειδικά το βράδυ με τα φωτακια παντού αναμένα πολυ όμορφα....

Ποτε έρχεστε εσείς αγγελικουλα μου???

Φιλακια στο νινακι σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νιά μου, το Σάββατο ερχόμαστε..ανυπομονω..πρώτη φορα κάνω τόσο καιρο να ταξίδεψω..να φανταστείς τελευταία φορα που ήμουν Αθήνα ήταν 14/1 και μόλις επέστρεψα έμεινα κατευθείαν έγκυος..έχω να έρθω απο τότε..

Όταν λες δεν κάνει κρύο, για τι θερμοκρασίες μιλάς?εδω το βράδυ μέσα στο δωμάτιο, χωρίς να βάλω θέρμανση έχουμε 22βαθμους..άντε να παει 20 ..την ημέρα είναι λίγο παραπάνω..ο δικός μου κρύβει κι εύκολα..όλη την ημέρα του φοραω γάντια και γιατι τα χέρια του είναι παγωμένα..

Τα δικα σου τι κάνουν?πως τα πάτε απο κολικους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!!!

καταρχας σας ευχαριστω ολες για τα τηλεφωνα κ τις ευχες κ ολα!! πραγματικα με συγκινησατε!!

ο μικρος ειναι τελειοοοοοοοοοοοοοοος!!!!

με επιασαν οι πονοι κατα τις 7, κατα τις 7.30 ειπα στον τολη οτι μαλλον γενναω, φτασαμε στην κλινικη κατα τις 8.30 κ ετρεχαν πανικοβλητοι ολοι να μου κανουν τις εξετασεις κλπ πριν γεννησω

εμενα με επιασε πανικος, ετρεμα ολοκληρη απο τον πονο κ φωναζα να αφησουν τον τολη να μπει μεσα :lol::lol: η αγγελικη δεν ειχε φτασει ακομα, ηταν ομως η συνεργατιδα της κ μου ελεγε να κανω επισκληριδιο για να ηρεμησω κ να συνεργαστω, τελικα εκανα, καταλαβαινα ομως τα παντα!

ενιωθα τους πονους αλλα οχι σε εντονο βαθμο, ενιωθα ακριβως ποτε επρεπε να σπρωξω, ενιωθα πως κατεβαινε το μωρο, ολα ηταν τελειααααααααααα κ ευχαριστησα πολλες φορες την αγγελικη που ειχα μια τοσο τελεια γεννα!

βεβαια οταν τον εβαλαν επανω μου δεν ειχα συνειδητοποιησει καλα καλα οτι γεννησα..

κ τον εβλεπα με τοσο μαυρο μαλλι, μια κοκκινη φατσα κ με κοιτουσε με γουρλωμενα ματια..

οταν τον εβαλα πανω στο βυζι τα μαγουλα του τα τεραστια τον εκαναν να φαινεται πολυ αγριος!! :lol::lol::lol:

αλλα ειναι ενας κουκλος!!!! μοιαζει αρκετα τελικα στον ανασταση (ατιμα γονιδια του τολη) κ ειναι πολυ πολυ καλο παιδακι!

με το θηλασμο τα παμε τελειαα!! θηλαζει γυρω στη μιση ωρα τη φορα, με ενα μικρο διαλειμμα απο το ενα στηθος τη φορα κ μετα κοιμαται γυρω στη μιαμιση το πολυ 2 ωρες. τις 3 πρωτες μερες ομως παιζει να ηταν 22 ωρες το 24ωρο πανω μου, τα βυζια μου ειχαν παρει φωτια :lol::lol:

ο αναστασης γενικα το εχει παρει αρκετα καλα.. αλλα οταν βλεπει τον μικρο να θηλαζει φαινεται πολυ δυστυχισμενος, περπαταει μονος του μεσα στο δωματιο που ειμαι, κατεβαζει το κεφαλι κ πιανει αμηχανα τα χερακια του. κ αν παει ο τολης να του μιλησει φρικαρει κ αρχιζει να ουρλιαζει, φανταζομαι θα το συνηθισει, ειναικ πολυ αρχη ακομα

αυταααααααααααααααα εκανα 4 ωρες να ολοκληρωσω το κειμενο :mrgreen:

σας φιλωωωωωωωωωωωωωωωω κ θα επανερθωωωωωωω δριμυτερη :mrgreen::mrgreen:

ερωτηση: οσες θηλαζατε αποκλειστικα απο ποτε αρχισαν να κανουν κακα κανονικα?

εμενα εκανε μια φορα με το που γεννηθηκε, μια την επομενη μερα κ μεχρι τωρα τιποτα

αλλα πανες βρεχει κανονικα, ειναι φυσιολογικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενακιιιιιιιιιιι μου?!!!

Καταρχην, να χαίρεσαι το κουκλι σου!χαιρομαι που τα πας καλα με τον θηλασμο..σιγα μη δεν τα καταφέρνεις εσυ..

Καλως ήρθες πίσω κουκλιτσα μου..σήμερα σε σκεφτόμουν κι έλεγα να στείλω μνμ ..για να είμαι ειλικρινής, σκεφτόμουν τον ανάσταση για το πως θα το πήρε τώρα που ήρθε το μωρακι σπίτι..ρε φιλενάδα, θέλει σημασία ο μικρός ..κανε του μια αγκαλιτσα απο μένα και δώσε απο εν α φιλακι και στους δυο..

Εμένα κακιά έκανε κανονικα και μάλιστα συνέχεια..εννοώ μετα το μηκωνιο ..στην κλινικη εγω θηλασα αποκλειστικά, δεν ήπιε ξένο ούτε τις πρώτες μέρες,μόνο που έκανα μαλακά και τους άφησα να δώσουν τσάι όταν έκανε ικτερο..

Τα κακακια που έκανε σήμερα τι χρώμα έχουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα....

Χαμος χθες με την μικρη...απο το απογευμα ηταν ανυσηχη....δεν ετρωγε και πολυ και δεν κοιμοταν....ξαφνικα κατα τις 20.00 που την ειχα στο στηθος και αποκοιμηθηκε πατησε κατι τσιριδες και κλαματα αλλο πραγμα.....τα επαιξα νομιζα θα παθαινε κατι...αλλη μια φορα το εχει κανει...τι να φταιει?Της εδωσα και 10 γρ τσαγακι να ηρεμησει.... κολικοι ειναι?την πειραζει το γαλα?πως θα το καταλαβω?εχουμε απο τις 6.00 που εφαγε μονο 70 γρ και μετα γκρινιαζει συνεχεια,γριλιζει....παω να της δωσω γαλα πινει δευτερολεπτα,πεταει το μπουκαλι και κλαιει......δινω το humana ,μηπως να αλλαξω σε frizolac?Βοηθηστε με σας παρακαλω πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!!!!

αναστασακι μου δώσε της χαμομηλάκι καλύτερα γιατί ίσως το τσάι να την κάνει να ειναι λιγο ανήσυχη!!!όσο για το γάλα καλύτερε να ρωτήσεις τον παιδίατρο Σου!!!

εγω Humana του δίνω και ειναι μια χαρά ειναι ανάλογα στο παιδί πιο γάλα θα του ταιριάξει!!!

λενακι μου καλή προσαρμογή στο σπιτάκι σας!!!και πάλι να σου ζήσει ο κούκλος!!θα τα πάει μια χαρά με τον ανάσταση!!!

απλώς στην αρχή θα ειναι κάπως περίεργα...σίγουρα θα ζηλέψει!!!

εμένα δεν κοιμήθηκε καλά το βραδυ....μάλλον δεν βολευοταν καλά στο πορτ μπεμπε..είμαστε στο εξοχικό και κοιμάται σε αυτό...αλλα δεν τον χωράει άνετα πλέον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την εδωσα frizolac για να δουμε, ειναι το γαλα ή κατι αλλο? Θα δειξει πως θα παει η βραδυα σημερα...αλλα θελω κι αλλες γνωμες και εμπειριες κοριτσια με εσας που εχετε κι αλλα παιδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξέρω άμα ειναι το γάλα...πάντως ειναι πολύ μικρούλα ακομα και εχει τις παραξενιές της!!!!υπομονή θα στρώσει μην αγχώνεσέ!!!!!φιλάκια πολλα στα πατούσακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάντως να ΞΕΡΕΙΣ ΌτΙ θέλει τουλάχιστον μια εβδομάδα να πίνει το καινούργιο γάλα για να δεις άμα τις ταιριάζει!!!δεν θα δεις κατευθείαν διάφορα....πρέπει να το συνηθίσει πρώτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες και μια εγκυουλα.....

λενακι μου να σου ζησει και παλι ο μικρουλης σου......ωραια εμπειρια ειχες ε;;;;;;τι καλα πολυ χαιρομαι για σενα.....

για τον ανασταση οταν θηλαζεις το μικρο πες του να ερθει διπλα σου....παρτον με το ενα χερι σου αγκαλιτσα,χαιδεψε τον.....πες του οτι τωρα που ειναι μικρος ο αδελφουλης του πρεπει να τρωει συνεχεια απο την μανουλα για να μεγαλωσει...ολα αυτα...εγω ετσι εκανα και ειδα αποτελεσματα....

για τα κακακια εγω ειδα ανωδικη πορεια στην 10η μερα.....μεχρι τοτε εκανε το πολυ 1 με 2 φορες την ημερα......τωρα κανει περιπου 3 με 4.....αλλα αφου τα ξερεις ρε φιλεναδα τις πρωτες 15 μερες δεν ειναι ενδεικτικο σε κατι τα κακακια τους......

αναστασια μη φρικαρεις ετσι κοπελα μου......μπορει να εχει πονακια και κανει ετσι......ξαφνικα εκει που ειναι ησυχα ουρλιαζουν........

νια μου σαραντησατε βρε.....τι καλα......παντως παρολο που σαραντησατε καλο θα ηταν να μην πηγαινετε σε κλειστους χωρους με τα μωρα....βολτες οσες θες......δεν παθαινουν κατι......

αγγελικη μου παρουσα.....μη βαλεις απουσια ε;;;;τωρα που θα φυγεις θα σου βαζω εγω απουσιες :lol::lol::lol: εμενα παντως η μικρη βαζει συνεχεια τα χερια της στο στομα.....ολη τη χουφτα της και πολλες φορες κοντευει να ξερασει...χαχαχαχα......

ανναμαρια δεν στεναχωριεμαι.....αλοιμονο δεν γινεται καθε βραδυ να ειναι καλο....συνηθως καθε βραδυ σε ενα τοσο μικρο παιδακι ειναι χαλια.......χαχαχα......

χθες η μικρη λοιπον κοιμηθηκε σουπερ.......και το πρωι ξυπνησε καναμε μπανακι,εφαγε και παλι νανι..τωρα περιμενω να ξυπνησει οπου να ναι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια καταρχην πιστευω οτι μιλησες με το γιατρο για να της αλλαξεις γαλα...μη κανεις μονη σου πειραματα......και δευτερον οταν θηλαζεις και δινεις και ξενο ειναι πιο δυσκολο να βρεις τι φταιει.....αλλα σου λεω και παλι οτι μπορει να εχει λιγα πονακια...που ειναι φυσιολογικο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
    • Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️ μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊 πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...