Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2012!Νο3!γεννάμε!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!!

Να ευχηθώ καταρχην στην Ελένη, σκιουράκι να σου ζήσει ο μπεμπούλης και με το καλό να τον πάρετε στην φωλίτσα σας!!!!!!!

Κανά νέο από το Κωνσταντινάκι? τι να κάνει άραγε?

Εμείς περάσαμε πολύ ωραία σήμερα, όπως είπε και η Φροσύνα!!!! και να σου πω υπερβολές τι χλαπακιάσατε καλέ, ένα τοστάκι τόσο δα :lol: .... Εμένα πάντως με πέθαναν μετά τα πόδια, τούμπανο είχαν γίνει και τώρα ξάπλα και τα πόδια πάνω, δεν είμαι για πολλά πολλά τελικά, νομίζω αυτή ήταν η τελευταία μου βόλτα, μία γρήγορη βόλτα στα jumbo ακόμα και μετά φέταααααααα.......

Όσο για το rooming in και εγώ συμφωνώ ότι είναι πολύ καλό, μόνο που δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνουμε με νοσοκομείο, ο γιατρός μου είπε ότι θα αποφάσιζαν σήμερα για το ΡΕΑ οπότε σύντομα θα αποφασίσουμε που θα πάμε.. βέβαια δεν ξέρω αν σε καλύπτει το ταμείο και στα έξοδα της θερμοκοιτίδας αν χρειαστεί να μπουν τα ζουζούνια...το γνωρίζει αυτό καμία τι γίνετε σε αυτή την περίπτωση, τα βάζεις από την τσέπη σου ή σε καλύπτει το ταμείο?

Θα γίνω γραφική βρε κορίτσια :oops: σόρρυ, αλλά είχα ρωτήσει για τις πάνες τις chicco αν τις ξέρει καμία, αν είναι καλές ποιοτικά, τις βρήκα σε καλή τιμή σε ένα σιτε και χωρίς έξοδα αποστολής.....

Τι άλλο, δεν θυμάμαι τι έχετε γράψει :roll: προσπάθησα να κατεβάσω την φωτό από σήμερα της Σοφίας και αντιγραφή, δεν ξέρω αν τα κατάφερα.......

post-15828-13873938450333_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 979
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοριτσάκια!!! Κούκλες είστε ολες!!! Πω πω ζηλεύω που δεν ημουν εκει. Αλλα νομίζω ότι στις εβδομαδες που είμαι δεν μπορω να κινούμαι και πολυ :shock: .

Κικη μου, αν σου πει τίποτα ο Χασιακος για το Ρεα πές μου και μένα. Γιατι εμένα μου είπε ότι θα μου πει τ´ι θα κανουμε σε δυο εβδομαδες που θα πάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!! Κούκλες είστε ολες!!! Πω πω ζηλεύω που δεν ημουν εκει. Αλλα νομίζω ότι στις εβδομαδες που είμαι δεν μπορω να κινούμαι και πολυ :shock: .

Κικη μου, αν σου πει τίποτα ο Χασιακος για το Ρεα πές μου και μένα. Γιατι εμένα μου είπε ότι θα μου πει τ´ι θα κανουμε σε δυο εβδομαδες που θα πάω.

Οκ Φλωριάννα, όποια μάθει πρώτη ενημερώνει την άλλη...φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ...και εγω ζηλευω....! χαιρομαι που περασατε ομορφα!

εγω πηγα στον γιατρο το απογευμα! 2900γρ ειναι το ζουζουνι μου! μας ξαναεδειξε και τα καλη του και χαιροτανε ο μπαμπας μας....χαχαχα....! :lol::lol: ο γιατρος μου επιβεβαιωσε για το ιασω! τον ενημερωσανε εχθες το βραδυ! μου ειπε οτι θα πρεπει να εχω μαζι μου αμκα, βιβλιαριο υγειας και αφμ.

κικη μου τι ταμειο εχεισ? αποσο ξερω την θερμοκοιτιδα την καλυπτει 100% το ικα και για οσες μερες χρειαστει! τωρα με το εοπυ ποιος ξερει? δεν περνεις ενα τηλ να ρωτησεις?

κορινακι πως και ετσι ξανα? ελπιζω να ειναι μονο για σημερα...! περαστικα σου!

καλο βραδυ απο εμενα!!!!!! καλη ξεκουραση σε ολες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοιλουμπιτσες!

Να ευχηθώ κι εγώ στο σκιουράκι να της ζήσει ο μπεμπούλης!!! Αυτό το ποστάκι είχε πολλές γέννες, για να δούμε το επόμενο... Μάλλον θα γεμίσει ;););) από μωρουλίνια!!!

Κορίτσια χάρηκα πολύ που σας γνώρισα, περάσαμε πολύ ωραία :):):)

Αυτό με το Ιασώ θα το δω αφού εκεί θα γεννήσω.

Mariapapa σούπερ το ζουζούνι σου!!!

Φροσύνα τελικά δεν βρήκα βελουτέ :|:| Θα καταλήξω στο laredoute και θα πάω και μία βόλτα στα h&m.

Καλό βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε?

Κικίτσα εγώ μόλις παρέλαβα σήμερα τα δείγματα από τις πάνες της chicco (από το site που ειδες κι εσύ).. καλές φαίνονται και όντως πολύ οικονομικές.. έξοδα αποστολής μηδέν.. και ήταν στην πόρτα μου με courier μέσα σε 2 μέρες . Θα τις δοκιμάσω όταν με το καλό βγει ο μπεμπούλης κι αν είναι οκ από αυτές θα παίρνω.

Εγώ πάλι θα έχω rooming in θέλω δε θέλω (ΘΕΛΩ) μια και το νοσοκομείο που θα γεννήσω το έχει έτσι το σύστημα..

Κορίτσια πολύ ζηλεύω τα καφεδάκια σας και τις συναντήσεις σας... αλλά τι να σας κάνω είμαι Θεσσαλονίκη και δεν μπορώ να έρθω να σας πειράξω λίγο (είμαι πολύ πειραχτήρι)

Και πάλι δε θυμάμαι άλλα... πάω να την πέσω μπας και καταφερω να κοιμηθώ λιγάκι.. με 3-4 ώρες ύπνο είμαι κάθε βράδυ γαμώτο !!!

Μάκιαααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάκια!!!

Καταρχην να ευχηθω στο σκιουρακι μας να της ζησει το μπεμπακι!!!! Να ειναι παντα γερο και δυνατο και καλη λοχεια!!!

Κικη μου οκ, οποια μαθει πρωτη θα το πει στην άλλη ;);)

ΜαρίαΠαππα τέλειο το μπεμπακι. Αντε με το καλο να γεννησουμε... ωρες ωρες ανυπομονω, αλλες πάλι νοιωθω οτι θα ήθελα να καθηστερουσε λιγάκι :? αβυσσος η ψυχη της εγκυου!!!! :lol::lol:

Ποια ειναι η επομενη τώρα συμφωνα με τις ΠΗΤ;; Δεν θυμαμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου :)

Να ευχηθώ κι απο δω να ζησει το μωρακι σου σκιουρακι να ναι γερο και να το παρετε συντομα αγγαλιτσα σας.

Καλα λει η κικι μα τι φαγατε ενα τοστακι σιγαααα, εμεις παλι καλα που φυγαμε λιγο νωριτερα διοτι μεχρι να κατευω στο παρκινγκ με πιασαν κατι πονακια περιοδου καταπληκτηκα :roll: μετα μεχρι να παω την κικι με πεθανε ο ατιμουλης !! κι εγω μαλλον δεν ειμαι για πολλες βολτες !! περασα υπεροχα και χαιρομαι παρα πολυ που σας γνωρισα, ευχομαι μετα τις γεννες να χουμε μια μεγαλη συναντηση με πολλες συμετοχες και πολλα ομορφα μπεμπακια στα καροτσακια μας...

ναι νωμιζω κατερινα τελικα τα la redoute εχουν τα ποιο οικονομικα βελουτε φορμακια....

Μπουρικ καλοσηρθες σπιτακι σου επιτελους !! τωρα και η μπεμπα θα βολευτει και θα συνηθισει τον χωρο της αν και μια χαρα τη βλεπω κυρια!!

εγω μονο αποκλειστικο θηλασμο θα ζητησω μιας και στο Μητερα γινεται χαμος στα επισκεπτηρια και φοβαμαι τους αρωστους επισκεπτες :oops:

κορινακι ελπιζω απλα να ηταν μια ασχημη μερα!!σε καταλαβαινω απολυτα ποσο ασχημο ειναι αυτο το ρημαδι το αισθημα κι επλπιζω να μην συνεχιστει..

σημερα εχω τον αντρουλι μου σπιτι αρωστο πολυ και κανω την νοσηλευτρια ελπιζω να μη με κολησει, δεν θα ξαναμπω οποτε καλημερουδια σε ολες θα τα πουμε αυριο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!

Μαριαπαπα μια χαρα ο μπεμπης!! Τελικ αθ θα γεννησεις στο Ιασω ετσι? Να το αλλαξω και στη λιστα...

Κορινα περαστικα...

Τζενακι κριμα που εισαι στα βορεια (για εμας δηλαδη), θα ηταν ωραια να σε γνωριζαμε κι απο κοντα! ;)

Φλωριανα νομιζω ολες ετσι νιωθουμε!!

Σοφακι περαστικα στον καλο σου.. ειναι ολοι κρυωμενοι αυτον τον καιρο, να δουμε πως θα την γλιτωσουμε!! Κοριτσια φυσικα κι εγω κουραστηκα στη βολτα.. πονουσαν οι φτερνες μου μετα, βεβαια εκανα αλλη μια ωρα γυρνωντας στα μαγαζια!! :oops:

Νινακι εγω πηρα εκεινο το σετ απο Mothercare με τα τρια βαμβακερα φορμακια, παρολο που ηταν ελαφρως πιο τσιμπημενα απο marks & spencer αλλα βαριομουνα να ξαναγυρισω πισω! Για βελουτε που ειχα στο καλαθι μου στο laredoute μπηκα εχθες και δυστυχως ειχαν εξαντληθει τα πρωτα νουμερα, σε αυτα τα πολυ οικονομικα σετακια :( Ε σιγα μη μας περιμεναν.. Αλλα εκανα παραγγελια ενα άλλο μονό και αλλα πραγματα για να ερθουν καποια στιγμη. Τα υπολοιπα κι εγω h&m θα παω... Αντε αλλη μια δυο βολτες και τερμα, βαρεθηκα!! χεχε

Σημερα θα κανω λιγο καθαριοτητα, θα ερθει και η μαμα να βοηθησει λεει... Θα σας μιλησω αργοτερα, πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκιτσες!

Εχω μέρες να γράψω με τα διάφορα..Διαβασα όμως ολα τα νεα σας!

Σκιουράκι κ ροζε να σας ζήσουν τα μωρούλια σας, καλή λοχεια μανούλες!!!!!!!! Ελένη με το καλο να παρετε σπιτάκι σας το μωρούλι σας, να το τρελάνεις στις αγκαλίτσες!!!!!!!!

Καλα σουπερ η φωτο απο την συνάντηση!!!!!!!! Υπέροχες ολες σας κοιλίτσες!!!!!! Πρέπει να περάσατε πολυ πολυ ομορφα κοριτσια, μακάρι να ειμασταν ολες πιο κοντα...

Γιωτούλα πολυ καλα τα νεα σας!!!! Φιλάκια στα μικράκια σου!!!! Αλήθεια με την δουλεια τι εγινε τελικα?

Εχτές γιορταζε ο αντρούλης μου κ το γιορτάσαμε για πρώτη φορα μονο οι δυο μας. Πηγαμε σινεμα κ μετά για φαγητο (εγω ηθελα οπωσδηποτε σαλατα, ουτε προβατο να ημουν :lol: , τιποτα αλλο μονο μια μεγάλη σαλατα) ήταν πολυ ομορφα!!!!!!!!

Τα νεα απο τον θειο μου δεν ειναι καλα κ ειμαι κάπως αλλα τεσπα...Να ευχαριστήσω κ απο εδω το Τζενάκι μας που ειδα οτι με ειχε κάνει κλήση στο κιν, οταν ειχε διαβάσει οτι δεν ημουν πολυ καλα, με διάφορα..Θα σε παρω καποια στιγμη να τα πουμε κ απο το τηλ. Τζενάκι..κ παλι ευχαριστω!!!!

Το Σαββατο εχουμε το ντόπλερ κ εχω πολυ αγωνία, θα σας γράψω νεα...

Ααααα κορίτσια κρατηθήτε...ξερετε ποσα κιλα εχω παρει ?????? 17 :shock::(:oops: ..Ευτυχως ολες οι εξετάσεις βγήκαν πολυ πολυ καλες κ ολα τα υπολοιπα, αλλα εγω δεν μπορω να παρω τα ποδια μου...Εχω βαρυνει παρα πολυ..κ εχει μεγαλώσει κ παρααα πολυ η κοιλια μου κ γενικα τα εχω παιξει...

Στην κορη μου ειχα παρει μονο 9 κιλα κ τωρα δεν το πιστεύω... Αντε να γεννήσω να γινω ανθρωπος γιατι το παράκανα...

Για το room-in που γράφετε, είναι πράγματι πολυ καλύτερο κ ισως αναγκαιο εαν ειναι εφικτο... Οι ερευνες εχουν δειξει οτι οι μανούλες που ειχαν τα μωράκια τους μαζί τους στο δωμάτιο, με τις μανούλες που δεν ειχαν room in ουσιαστικα ξεκουράζονταν το ιδιο, τα μωράκια ήταν λιγοτερο <<στρεσαρισμένα>> κ εκλαιγαν πολυ λιγότερο κ πράγματι παρέχει το σωστο ξεκίνημα για τον θηλασμο. Αλλωστε μην ξεχνάμε οτι ειμαστε μαζι με τα μωρούλια μας 9 μήνες + (πανω-κάτω), οπότε είναι πράγματι δύσκολο για αυτά να ειναι χωρις εμάς τις πρωτες τους ημέρες..

καλημέρα κοιλίτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera kouklitses m kala eiste kouklares n de3ia de3ia poia einai??????mikrn koilitsa p exei!!!!!ftou ftou mn sas matiasw kai dustuxws stevaxwriemai p d katafera na er8w....m to xrwstate!!!!!

skiouraki na sas znsei t ninaki sas kai suntoma na t parete spitaki sas euxomai

kiki m parnggeila k egw deigmata ap'tis panes chicco kai twra molis m xtupnsav t koudouni kai parelava ta deigmata ap'ta babylino xaxa tuxaio d nomizw!!!!!

aurio exw k egw dr. kai 8a rwtnsw gia t rea na doume ti 8a m pei!!!oso gia tn 8ermokitida 3erw oti t ika kaluptei ta e3oda alla tnv evdomada p mas erxetai 8a paw kai sto ika na milnsw na dw ti ginetai telika.... auta snmera 3ekivnsa plusimatakia xaxa ta mikroskopika mas pragmatakia....mn gelasete kanonika t'aplwnw e3w stnv aplwstra etsi????d ta krataw sto spiti mesa.....e??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα γλυκιές γκαστρούλες μου και μανούλες!!!!!! τι κάνετε? εγώ τα πόδια μου χάλια τα έχω...ουφ όλο ξάπλα και όταν τα πατάω με πονάνε τα άτιμα......

Κατερινάκι και Φροσύνα με γεια τα πραγματάκια!! να πάτε και h&m σίγουρα θα βρείτε βελουτέ και τώρα θα έχει καλές τιμές, κάποια στιγμή θέλω και εγώ να περάσω.....

Α Τζενάκι δεν είδα ότι φέρνουν και δείγματα....θα μπω να το δω και εγώ για να μου στείλουν....

Εβάκι εγώ επειδή είχε πολύ κρύο και έβρεχε που και που τα άπλωσα μέσα στο σπίτι να είμαι πιο ήσυχη και στέγνωσαν και γρήγορα και ούτε βρομιές από έξω πήραν......άντε να μας πεις αύριο τα νέα από τις μπέμπες και ναι ρώτα να δούμε τι γίνεται τελικά με το νοσοκομείο.... εγώ δεν ξέρω ακόμα αν θα έχω ΙΚΑ ή Δημόσιο γιατί το βιβλιάριο ισχύει μέχρι 22/02 και μετά πρέπει να με βάλει ο καλός μου στο δικό του, οπότε μέχρι τελευταία στιγμή δεν θα ξέρω.....

Αχ Τζένη υπομονή με τα κιλάκια θα φύγουν μετά, έχουμε χρόνο μέχρι το καλοκαίρι να βγούμε και πάλι κορμάρες ;) να χαίρεσαι και τον αντρούλη σου γλυκιά μου, μια χαρά περάσατε οι δυο σας, ραντεβουδάκι τα πιτσουνάκια...μπράβο!!!!!

Φροσύνα ήρεμα με την καθαριότητα ε? ευτυχώς θα έχεις και την μαμά!!!!

Σοφάκι όντως κουραστήκαμε χθες μωρέ, ήταν όμως ωραία!!!!! περαστικούλια και στον αντρούλη σου!!!!!

Φλωριάννα και εγώ μια απ' τα ίδια απ' τη μια θέλω να γεννήσω να πάρω αγκαλίτσα τα ζουζουνάκια μου, απ' την άλλη θέλω λίγο ακόμα να ευχαριστηθώ την εγκυμοσύνη μου, τελικά είμαστε για δέσιμο, δεν ξέρουμε τι θέλουμε :lol:;)

Εγώ ευτυχώς κοιμήθηκα πόλύ καλά σήμερα, από τις 1.30 μέχρι τις 11 συνεχόμενα ξύπνησα μόνο 2 φορές για τουαλέτα και με ξαναπήρε, το ευχαριστήθηκα!!!!!!

Πάω να βάλω μια μακαρονάδα και τα λέμε μετά γλυκούλες!!!! μάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον τελευταίο μήνα εγώ κοιμάμαι κατά τις 1:30-2:00 και κατά τις 5 είμαι ξύπνια .. ΚΑΘΕ μερα!!!

Σήμερα κατάφερα να κοιμηθώ ως τις 7 και μου φάνηκε παράδεισος!!

Πωωωπω κορίτσια έφαγα πολύ σαλάτα παντζάρια και τώρα βρωμοκοπάω σκόρδο χαχαχαχαχα

Άντε πάω να ξαπλάρω λιγάκι τα λέμε μετάαααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορινα μου στο ΤΣΜΕΔΕ αναφερομαι το ταμειο των Μηχανικων.Μια φιλη μου που γεννησε το καλοκαιρι μου ειπε οτι τοσα πηρε πισω.Δεν ξερω τωρα τι γινετε πλεον.ΝΟμιζα οτι ολα τα ταμεια τα ιδια διναμε πισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ........ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.........ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ,ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΝ ΣΗΚΩΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΛΟΓΩ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑΣ......ΝΑ ΛΥΣΩ ΚΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ......ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΤΟΥ ΠΡΙΝ ΕΡΘΕΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ.....ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ 100 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΑΥΤΗ Η ΤΙΜΗ ΙΣΧΥΕΙ......ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκιουρακι να σας ζησει ο μικρουλης!!!! Με το καλο να τον παρετε σπιτι... :):)

Κουραγιο σε ολες υποφερουν με τον υπνο.. Εγω ευτυχως κοιμαμαι ψιλοκαλα, καποιες φορες ξυπναω για τουαλετα και αργει να με ξαναπαρει ο υπνος αλλα οκ! Ειναι λιγο οπως στο πρωτο τριμηνο παλι αυτο το θεμα....

Νανα κι εγω ΤΣΜΕΔΕ εχω και ξερω οτι δεν θα ενταχθει το εννιαιο ταμειο, οποτε αν ισχυει αυτο που ισχυε μεχρι τωρα , το επιδομα το παιρνουμε μετα και ειναι 2.500 ευρω οσα κι αν ξοδεψεις. Θελω κι εγω να τους παρω συντομα να δω αν αλλαξε κατι.. Βρε συ Νανα δεν σε εχουμε στη λιστα μας! Θελεις να μας πεις λεπτομερειες να σε γραψουμε?

Ανθρωπακι προσπαθησε να εισαι χαλαρη και ηρεμη, δεν ειναι παντα ευκολο το ξερω αλλα πρεπει να το κανεις για σενα και το μωρακι.. Ευχομαι συντομα να φτιαξουν τα πραγματα..

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουλες και μανουλες,πως ειστε??Κοριτσια,μου λεγαν στην εγκυμοσυνη,απολαυσε το γιατι θα γεννηθει και θα τα δεις ολα και δεν το πιστευα,ελεγα αντε να γεννηθει,τωρα θελω να ξαναμπει μεσα,γινεται??? :D Οχι ενταξει,πλακα κανω,ειναι πολυ καλη η μπεμπουλα μας,με το θηλασμο εχουμε ακομα θεμα,χθες δεν αντεξα κι εδωσα ξενο αλλα ετσι πεισμωσα ακομα πιο πολυ..οσες θηλασετε να ξερετε το αγχος κανει κακο,χθες ημουν χαλια ολη μερα,η μικρη δεν επιανε ουτε την ψευδοθηλη,δεν ηθελε να φαει με τιποτα και εκλαιγε συνεχεια,εκλαιγα κι εγω μαζι και τελικα δεν μπορουσα ουτε με το θηλαστρο να τραβηξω,δεν εβγαζα.Τελικα δωσαμε συμπληρωμα(δεν μπρουσαμε να κανουμε κι αλλιως αφου δεν τραβουσα καθολου σχεδον),την ταισε ο αντρας μου μια δυο φορες και κοιμηθηκα μεχρι τις 5 περιπου και ηρεμησα,σημερα τραβηξα κι εβγαλα αρκετο,πηρα τηλεφωνο και μια συμβουλο και με βοηθησε και τελικα...πιασαμε και στηθος :D οσες εχετε επιπεδες θηλες παρτε οσο προλαβαινετε διαμορφωτες θηλων,αλλα και τωρα που εβαλα εγω,παλι εκανε δουλεια,ετσι επιασε η μικρη..οσο για το ρουμινγκ ιν που λετε,εμεις ειχαμε(σε μονοκλινο ομως,σε αλλο δωματιο μπορει να μην ηταν τοσο καλα)και μπορω να πω οτι μας βοηθησε πολυ,ειχα τον αντρα μου να κοιμαται μαζι,ολα για το μωρο τα καναμε εμεις οποτε οταν γυρισαμε σπιτι ειμασταν ηδη εξοικιωμενοι με ολα και οντως με βοηθησε με το θηλασμο,ασχετα που μετα εγινε αυτο με τον ικτερο και πηραμε(απειρο)μπουκαλι...αυτα δεν θα τα πουμε εδω ομως,οποια θελει ας με ρωτησει στο φβ που δεν φαινονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα τι ανελπιστη χαρα ηταν αυτη με τα ιδιωτικα και τα ταμεια....(για οσες εχουμε οικονομικα προβληματα)το εμαθα και τρελαθηκα...κοριτσια περιμενω απο στιγμη σε στιγμη...που ειπανε οτι μεχρι το τελος της αλλης εβδομαδας θα εχω γεννησει..... :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose_d με εκανες και εκλαψα....να σου ζησει,μπορει να μην σε ξερω ουτε σενα ουτε την οικογενεια σου αλλα σου ευχομαι παντα να τους καμαρωνεις ετσι...υγεια υγεια υγεια.....και ευτυχια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορτισακια μου,

Τελικα καταφερα να ξεκλεψω λιγο χρονο απο το baby siting του αντρα μου , αυτοι οι αντρες οταν αρωσταινουν κανουν σαν μωρα...μου σπασε τα νευρα ολη μερα ο καλος μου :lol::lol::lol:

Κατ αρχην Εβακι τη ερωτηση ειναι αυτη ? πιο ειναι το σαμιαμιδι του φορουμ χμμμμμ εγωωω (αυτη δεξια δεξια) αστα ειμαι σε ποιο προχωρημενη απο κικι και φροσυνα κι ομως τρωω τη σκονη τους τι να κανω....

Μιμι μ συγκινηθηκα παρα πολυυυυυυ να ναι καλα η μπεμπουλα σας να την χαιρεσται και να σας χαριζει παντα δακρυα χαρας !!

twiggy γυρναγες αλλη μια ωρα βρε θηρίοοοο ,εβγεεεε...η μανουλα για βοηθεια σουπερ..

Παπυ αντε με το καλο νωμιζω εισαι η επομενη πια για γεννητουρια ολα καλα να πανε...

τζενουλα να χαιρεσαι τον αντρουλι σου πολυ ομορφα που τα περασατε οι δυο σας παντα τετοια να περνατε ομορφα και να εισται ερωτευμενοι φουλλλλλ

χαλια με τον υπνο ε? τι να κανουμε υπομονη μετα θα ναι χειροτερα χαχααχαα......εγω κοριτσια οσο κι αν θελω να πιστεψω οτι καποιες απο εσας θελετε κι αλλο να απολαυσετε την εγκυμοσυνη εγω δεν την παλευω αλλο θελω τον μπεμπακο μουυυυ.....και να μην ειμαι αλλο εγκυος ειμαι κουλη ε?θελω να μπορω να οδηγησω να περπατησω οπως γουσταρω ατσαλαααα χεχε οχι αλλο καρβουνο....

Κικιτσα ποδια ψιλα!!και υπομονη !!ωραια που κοιμηθηκες καλα επιτελους.Εμενα η λεκανη μου ποναει ολο και περισσοτερο και δυσκολευομαι να γυρισω πλευρο....(και εχεις και τον αντρουλι να κλαιγεται για μερικες μυξουλες χιχιχιχιιχ)

Καλο βραδυ σε ολες !!λιωστε στον υπνο !!

Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...